Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. - Gemeenteraad van Goes. Laatste BeHchts^. Gemengd Ntamws. VreemldelirLgen.ver.kee'ri. lp het gebouw der vereeniging weid gisterenavond fle jaarvergadering ge- noujd'ea van de Vereeniging tot bevor dering van het Vreemdelingenverkeer op Walcheren, onder voorzitterschap van den heer H. J. G. Hartman. "Door den secretaris, den heer F. A'. Hi lier, werd het jaarverslag uit gebracht. [Wat het bezoek van onze laridge- hooten aan Middelburg betreft, mogen we niet klagen, ook dit jaar was dit buitengewoon groot, vooral bezochten veel automobilisten de stad en het eilanid*- 1 i Er werden '653; gidsen verkocht en 50 gratis uitgereikt.' Het grootste aam tal Verkochte gidsen was tot nu toe 588 en ondanks ze 25 ct. duurder; geworden zijn, werden er dit jaar nog een 50-tal meer verkocht. Van de fietskaarten weiden ver kocht 295 en gratis .verstrekt 3, er zijn er nog 250, zooidat nieuwe Zul len moeten gedrukt worden. Dit jaar werlden nieuwe folders gedrukt met nieuwe cliché's die zeer m den smaak van het publiek vallen. Op het register werld geteekend door 675 plersonen,- samen 1623 bezoekers, idie allen inlichtingen, uitstapjes enz. betreffende verzochten. De bezoekers of aanvragers waren uit Nederland 1598; Duitechlanld 14, België 10, De nemarken 1. Ook dit jaar wérd een zeer druk gebruik geniaakt van het bureau door families en personen, die zich te Mid delburg kwamen vestigen voor adres sen om' kamers te huren, ja zelfs weid door bemiddeling van den ad ministrateur een plaar huizen gehuurd. Dit wettigt de vraagRon de vereeni ging niet officieel zich met het ver huren van woningen en kamérs bezig houden, ziooafe' jdit ook door andere vereenigingen van Vreemldeiingeinver keer geschiedt? Het aantal kaarten valn 'de bosschen van Westhove en Berkenbosch op; bet bureau uitgereikt, bedroeg 588. (Sprekende over de Vaderlandsche feesten te Arnhem, herinnert dei se cretaris er aan, dat door bemiddeling en ohder leiding, van de vereeniging Zeêlaud op waardige wijze op het feest alidaar was vertegenwoorldigd. Een honderdtal boeren en boerinnen uit alle deelen van de provincie met costuumls en wagens uit verleden en tegenwoordigen tiild namjen aan den optocht ideal en hebben niet nagela ten een buitengewomen indruk dpi de honderden vreemdelingen te maken. .Tammer dat al dit schoons, voor het luit de provincie .verdwijnt of verlo ren raakt, niet vastgelegd kan wor den in een museum van Volkshistorie, waardoor de vreemdelingen genood zaakt worden naar Zeeland te komen. De gevoerde onderhandelingen mdfe de militaire autoriteiten betreffende ld© trap te Valkenisse, kwamen tot ge noegen van beide partijen tot een goed einde. De trap is nu verlengd en keurig in orde en bewees dan ook afgeloopen zomer uitstekende diëtisten, het bezoek aan Valkenisse was bui tengewoon druk, wat niet het geval Zou geweest zijn, indien .de trap: ]e;r niet stond en het publiek de hooge duinen zou moeten ovexklimmen, iw,a[arnied© het polderbestuur zieer z©keir niet ingenomen zou zijn. Het bestuur meende dan ook bet publiek ter plaatse in de gelegenheid te moeten stellen zich op te geven als. lid der vereeniging en heeft daar toe een inteekeinlijst bij den heer van Ham nedergelegld, zij hoopt dan ook, idat zij, die mede door de hulp der ver ééns ging aan het schoone strand Oen prettigen dag doorbrachten, hier van een druk gebruik zullen maken. [Het bezoek aan de rfngrijderij' was zeer bevredigend en het aantal be zoekers ruim 100 meer dan iri 1914. De grootere onkosten maakten dat de ringrijderij een tekort, van f 142 ople verde, tegen f63 in 1914. Met groote waardeer mg wondt de nagedachtenis herdacht van het overleden bestuurs- lid, den heer D'. J. van der Horst Serlé, die jarenlang zitting had in het 'bestuur, zich steeds een ijverig lid heeft getoond' en waar het nooidig was do belangen der vereeniging _pp uit stekende wijz© heeft behartigd.Aiij was de ziel van d© door d© vereeniging georganiseerde ringrijderijen. Zijn wer ken zal dan ook niet. licht door de vereeniging worden vergeten. Van Öe m de vorige jaarvergadering benoienide bestuursleden namen de hoeren H], J. Brouwer: en W. Frelderiks geen benoeming aan. Als uitzondering kan worden ge meld dat het ledental dit jaar toe nail! en. wel met 40, zoodat het opt 1 'Januari 1920 bedroeg 343. De con tributie steeg van f600 tot f670.50. Dit jaar zal de algemeene vergade ring van de A. N. V. V. alhier wor den gehouden en zal dan tevens als nog het 25-jarig bestaan der vereeni ging worden herdacht door hgt. orga- niseeren yan een étal agewe d s trijid en een tentoonstelling van reclamearti kelen, betrekking hebbende op. het ge bied van Vreemd el ingenverkeër. Het jaarverslag werdgoedgekeurd, evenals de rekening van den penning- iiïiëester, den heer mr. H. Doorenbos, aanwijzend in ontvang f 3677.12 en in uitgaaf f 3372.21V2, alzo© een goed slot van f 304.9012. Tót bestuursleden werden gekozen of herkozen, de heeren mlr. G. J. Spren- ger, W. B. J. Ceuleri, Hi. J. K.raijder, mr, M. C. van der Minne, Kj. Mees tens eni mr< HL Ij. Eanitsheer. Vlissingen. Door Burg. en Wetb- zijn tot Ged. 'Statenj de volgende vragen ge richt: Zijt U be.reid eventueel door den raad te nemen besluiten tot het aangaan van geldleeningen tot dekking van uitgaven voor buitengewone werken goed te keuren en ten tweede, indien uw college meit den gemeenteraad en B'urg. en Wette Van ameening izijt, dat het gemeentebelang de uitgaven vordert voor die werken, zijt U dan bereid bij: de regeering ten spoe digste de noodige stappen te doen opdat thans in den noodtoestand'der gemeente het rijk een- bijzondere subsidie verleent in afwachting van een nieuwe regeling Van de financieels verhouding tusschen rijk en gemeente. Ged. Staten hebben geantwoord, dat ei- bij hun college' bezwaar tegen bestaat in beginsel bun goedkeuring toe te .zeggen' op besluiten tot het aangaan vari geld- leienangeu als door Burg. ein Weth. bedoeld. Ged. Staten wenscheu zich de beslissing voor te behouden tot op een bepaald, besluit hun gpedkeUring wordt ver.zoclht. Omtrent de aanvrlagp van eeii buiten gewoon subsidie is naar Ged. Staten op merken door hun college bereids advies uitgebracht, doch of en in hoeverre aan dit verzoek zal 'worden voldaan, staat in nauw verband 'biet de opbreinlgist van den hoofdelijken omslag! in Vlissingen. Goes. In openbare, vergadering van den Raad van Goes te houden op 'Dinsdaig 27 April, dies namiddags te 8 uur, zuilen worden behandeld na het vaststellen der notulen 1. Stukken. 2. Verzoeken om' afschrij ving van belasting en schoolgeld. 3. Wij ziging der gemeente-begrooting voor 1919 en beschikking over dien post voor on voorziene uitgaven dier begrooting. 4. Wijziging der begrooting van het Grond bedrijf voor 1919. 5. Voorstel tot wijzi ging van 's Raads beisluit van 26 Fe bruari 1920, no. 18b tot het aangaan eener geldleening, groot f 87.500. 6. Ver zoek' van de N. V. Spoorwegmaatschappij Zuid-Beveland" Om voor den bouw en het in exploitatie brengen van spoorwegen in Westelijk! Zuid-Bevel and toe te kannen een jaarlijkische bijdrage van f2758.35 onder intrekking der vroeger verleende subsidies. 7. Voorstel vau den Raad van Beheer der N. V. Waterleiding-Maat schappij' „Zuid-Beveland" om over te gam tot uitbreiding vani heit aandeelein- kapitaal. 8. Verzoek van den heer H. van Balen om aan hem onderhands te verpachten een stukje grond, groot pl.m. 100 c.A-, gelegen in Bouwplan I. 9. Ver zoek' van de heeren R. Vos en W. Franckë om bestrating aan te brengen in de Pol dermanstraat. 10. Voorstel om ten be hoeve van den in1 functie zijnden gem'een- te-Archivaris aan te vragen de machtiging, bedoeld bij art. 15, 4e lid, 2e volzin der Archiefwet 1918. 11. Verzoek van da Woningbouwvereeniging „St Willebror- dus" te Goes, om voorschotten resp. ad f 25650 en f 196.000 voor aankoop van grond en bouw van 33 woningen, be nevens een bijdrage in het geraamd te kort op de exploitatierekening. D. Bakker verzoekt in zijh bakkerij aan de L. Vorststraat G 244, een gas.- motor 21/a P. IC. tot het drijven van een kneedmachine te mogen plaatsen. Eyen- tueele bezwaren 6 Mei 11 u. voorm. ten stadhuize. Nisse. In de Woensdag gehouden raiadls- vórigadering waren afwezig met kennisge ving de leden A. v. d. Poest Clement en Jiac. Kloosterman. Een gevraagde af- en overschrijving in de begrootihg 1919 van het burgerlijk 'armbestuur wend goed- igekeuid, een id. in de gemeentebegroo- ting over 1919 werd goedgevonden. Niaar aanleiding! Van een schrijven van den Com missaris der Koningin inlziake salarisrege- ling van 'den veldwachter werd besloten de regeling te volgen. Een schrijven van Ged. Staten omtrent de wenschelijkheid van gemeentegrensregelin'g werd bespro ken, maar werd aangehouden tot de vol gende vergadering. Het gemeenteverslag over 1919 werd den raad aangeboden. Icrseke.Een tweetal jeugdige bewoners van Ierseke in kennelijken staat zijnde, sloegen bij een inwoner der Wijngaard straat een ruit in. De politie die hen wilde verwijderen, had nogal eenige moeite met hen., waarop een hunner na hevig tegenweer naar het axrestantenlokaai werd gebracht om zijn roes uit te slapen. Na tuurlijk werd èn wegens dronkenschap èn wegens nachtelijk burengerucht proces verbaal opgemaakt. Rilland-Bath. Gisternacht weid alhier eenig waschgoed Van den bleek van J. T. O. gestolen, Door den gemeenteveld wachter werd een onderzoek ingesteld, waaruit bleek, dat het goed was gestolen door M. Z„ een meisje van 15, jaar. Zij had dit gebracht ten hui.ze van haar zuster D. Z., welke reeds uit vrees voor ontdek king eenige stukken had verbrand. De reist werd door de politie in beslag ge nomen en tegen de verdachten werd pro- ceis-verbaal opgemaakt. Kloetinge. Gisterenochtend was het knechtje van den heer Jacobs wonend© nabij dien Tol, met een gerij van zijn patroon aan de leiding voor het vervoer van steenen, toen hij bet ongeluk had met gerij en al van de zeer steile helling te storten en in de diepe leiding terecht te komen. De jongen wist zwemmende1, heelhuids den wal te bereiken. De twee paarden werden losgesneden van den wa gen en konden een eind' verder op het droge komen, zoodat het ongeval slechts met eenige materieel© schade afliep. De wagen met steenen moet nog in "t water liggen. 's-Gravenpoltfer, A.s. Zondagavond 25 April, 6 uur, (Zomertijd) treedt het zang koor van dhr. Tamminga alhier op, ten bate van Weenen. Programma's verkrijg baar bij J. Reijnaudt en A. Kievit. Het entrée-geld is bepaald op 35 ct., met in begrip van het programma. 's Heer Arendskerke. Het Zangkoor, on der leiding van dhr. Tamminga, hoopt Zondagavond 2 Mei, 6 uur (Zomertijd), alhier op te"1 Treden, ten batè'! vau de Weensche noodlijdenden. Wissenkerke. Toen gistermiddag da landbouwersknecht A. de L. met paard' en kar van den: landbouwer P. de K. van den Westelijken dorpsoprit het dorp inreed, kreeg het paard den kar tegeri zijn pooten, waardoor het zoodanig schrok, dat het met gxooten vaart de dorpstraat insloeg. Die knechttrachtte door flink aan de leidsels te trekken, den vaart van het paard te verminderen, waarbij ongelukkigerwijze de leidsels braken ent nu ging heit onbestuurd recht op een sloot aan, waarvoor een heining stond, waarover het paard heensprong en zoo de sloot in. Toen het beest op het droge kwam bleek het nogal een vrij ernstige wonde it© 'hebben opgeloopeni, welke hevig bloedde. De knecht kwam met den schrik vrij en de mater,iale schade was gering. Zierikzee. De algemeene vergadering van aandeelhouders der Bank voor Schouwen en Duiveland, te Zierikzee, heeft dei ba lans- en de winst- en 'verliesrekening over 1919 goedgekeurd en het dividend bepaald op 12 pet. Verder' werd herbenoemd de aftredende commissaris de heer J. J. Ro- meyn, te Zierikzee, terwijl in plaats van den heer jhr. L- M. J. Schuurbeque Boeye, dié voor herbenoeming niet in aanmerking wenschte te komen, werd benoemd de heer P. W. C. Stols, te Zierikzee. Ned. Hdrv. Kerk Beroepen te Voorthuizen A. H. J. G. van Voorthuizen te Doornspijk; te Zuidvvolde dr. L. 'Th. Wietez te ZwaagvvesteLnde. Ds. P. Nauta te Doeveren, die het beroep naar Nieuvv-Weerdinge aannam, heeft aan den kerkeraad te Nieuw-Weerdrnge verzocht hem te ontslaan van zijn eens gegeven woord en te berusten in het niet opvolgen van de eerst aangenomen roeping. De Jcerkeraad heeft hier op gunstig beschikt. Geref. Kerken. Beroepen te 's Grevelduin- en Vrijhoeve Ca- p#He dr. Th. Ruijs, ca,nd. 4e Bloemendaal te Tienhoven J. W. Siertsema te Gramsbergen. De .classis Amersfoort heeft préparatoir geëxamineerd en toegelaten tot den H. Dienst den candidaat G. O. Dormer A. Mz., Arnhem- sche weg te Amersfoort. Deze zal gaarne een beroep in overweging nemen. Geslaagd voor bewaarschoolonderwijzeres mej. A. de Jongh te Vlissingen. Mej. A. M. de Maar, onderwijzeres met verplichte hoofdakte te Stavenisse, is benoemd tot onderwijzeres aan de M.U.L.O.-school te Ridderkerk. MIDDELBURG. De oud-leerlingen der chr. kweekschool te Middelburg hebben het plan de volgende maand ter herdenking van het 10- jtü'ig bestaa]n dier inrichting een réunie te hou den. Blijkens achterstaande advertentie worden daartoe reeds voorbereidende maatregelen ge troffen. r. i f Akte examen L.O. Gisteren werden alhier 8 dames geëxamineerd. Geslaagd zijn: A. S. v. Buffelen, A. M. Pelle, J. P. Meijer, alleb te Vlissingen; A. W. Eringa te Middel burg, en C. I. 3e Visser te Nieuwland. Stukken voor dei Raadsvergadeiing van Dinsdag a.s. Bij besluit van 26 Febr. werden B. eln ;Wi. gemachtigd tot het aangaan van een Geldleening ad f87.500 tegen eien rente- voelt van ten hoogste 6 pet. 'sijaars. Het is hun gelukt, genoemde leening tei plaatsen, doch slechts tegen een grond slag van 6V2 pet. Hiertoe wordt nu mach tiging gevraagd. Er was maar ééni aan bieding. De Directie der N. 'V. Spoorwegmaat schappij „Zuid-Beveland" verzoekt pm met intrekking van1 vroeger te dier zake genomen besluiten', aah genoemde maat schappij en haar rechtverkrijgenden toe te kennen voor den bouw ein het in ex ploitatie brengen van spoorwegen in Wes telijk Zuid-Beveland, een jaarlijksche bij drage als door Ged, Staten is voorge steld. "j|gj De bedoelde bijdrage beloopt £275^.35, mak'endei derhalve met de reeds eerder toegezegde ad 1539.60 een verschil van f 1218.75. Hoewel dit bedrag niet onbelangrijk is te noemen, zal volgens de meening van- B. en W. daartegen ruimschoots opwe gen het belang, hetwelk voot onze1 ge meente in den aanleg der ontworpen lij nen gelegen is, weshalve Zij in ernstige overweging geven, op het verzoek gun stig te beschikken. 1 Op de agenda der op' .Woensdag 28 April a.s. te houden vergadering vait Aandeelhouders der N, V. Waterleiding Maatschappij j^uid-Beveland" kpmt als no. 4 voor eén, yoorstel jtojt wjg'iiging der statuten, hetwelk bij1 aanneming tenge volge zal hebben, dat de deelname der gemeente Goes, thans bestaande uit 260 aaiideelen, elk! groot £.1000, zal worden vermeerderd met 260 aandeelen, elk! giroot £200. Deze kapitaalsuitbreiding heeft ,ten doei, de beuoodigde gelden te verkrij gen voor noodzakelijke uitbreiding van het buizennet, aanleg van huis leidingen en aanschaffing van watermeters. O B. en W. stellen voor, aan den afge vaardigde machtiging te verkenen, de 6 stemmen der gemeente ten gunste van het voorstel van den Raad v,an Beheea' uit te brengen. B. en W. stellen verder voor weder om over te gaan tot onderharudsche ver huring (voor een jaar) voor f7.50 per jaar van een stuk gemeentegrond, gioot ongeveer 100 c.A., deel uitmakende van het perceel C no. 8 (thans no. 1665 ge deeltelijk), gelegen in de nabijheid van de Wilhelminastraat achter de woning van den heer A. Heijnsdij'k, aan den heer H. van Dalen, zulks tot 1 Januari 1920, en op enkele voorwaarden. Door de heeren K. Vos en W. Franckle wordt verzocht óm alsnog te besluiten tot bestrating van de Poldermanstraat. Dit verzoek komt B. en W. billijk voor, doch teven zijn zij' van oordeel, dat even zeer noodig is verbetering der bestraling van het gedeelte der Blanckfetraat, ko pende vanaf het Jacob Valckeplein naar de Voorstad en uitkomende naast het pand van den heer C'. van Striem Bei de straatjes, vroeger vrijwel doodloopend, zullen, wanneer de thans in aanleg zlijnde straten in Bouwplan I zijn gereed ge komen, verbindingswegen worden met het station. Teneinde de kósten niet booiger te doen zjjn, dan inderdaad noodzakelijk is', stel ten 'B. en W. zich Voor, de bestaande) keibestrating in de Blanckstraat te be houden, doch daarin aan fa brengen een klinkerpad, ter breedte van 2 Meter; de Poldermanstraat, die thans enkel van eenige .verharding is voorzien, zal ge heel bestraat moeten worden. Verder zul len beide straten van rioleeringen inlos ten worden voorzien, makende, deze een onderdeel uit van het geheele straten plan. Dp totalei kósten 'zijn door den Direc teur vau Gemeentewerken geraamd op f2241. B. en ,W|. stellen voor, gemleld ba- diag toe te staan. Ingevolge de Archiefwet 1918 moeten de gemeente-archivarissen vqortaan zijn wcifenschappe 1 ijke ambtenaren naar den zin van art. 3 van gienoemde wet. Aan deze vereischte voldoet niet de tegenwoordige archivaris de heer J. de Kruijter, van wien ook niet verwacht kan worden, dat hij' op zijn leeftijd nog voldoenden lust zal gevoelen om zich te bekwamen voor het vrij zware examen noodig voor het behalen van het diplo ma bedoeld bij art. 5 van het Koninklijk Besluit vau 2 Sept. 1919. Art. 15, 4e lid der Archiefwet bevat evenwel een bepaling:, welk'e do bevoegd heid verleent aan den Minister van Onder wijs om machtiging te verleenen tot het aanstellen van een archivaris, die niet voldoet aan de eischen bij dei wet gesteld'. Aangezien de heer de Kruijter steeds met' lust en ijver" ten behoeve van het gemeente-archief' is werkzaam geweest, eerst als adjunct-archivaris en later als archivaris, in welke1 beide functiën hij zicheen meer dan geiwone mate van kennis omtrent toestanden in ie gemeente in vroegere eeuwen heeft eigen gemaakt, terwijl bovendien zijn aanstelling dateert van vóór de vaststelling der archiefwet stellen B. en Wi. voor hun' op te dragen om 'te zijnen behoeve de bovenbedoelde machtiging aan te vragen. Het Bestuur der .Woningbouwveieeini- ging „St. WillebrordUs" verzoekt ten be hoeve van den bouw van 33 arbeiders woningen in Bouwplan II te verleenen a. een voorschot ad £25650 voor aan koop van den berroodigden grond; v b. een voorschot ad £196.000 tot be strijding der bouwkosten; C. een bijdrage in (het tekort der exploi tatierekening, geraamd pp £8878.43. B. en jWi. vinden geen vrijheid, inwil liging van dit verzoek te1 bevorderen. De Raad heeft reeds meermalen getoond de ,h. i. juiste meening te zijn toegedaan, dat het verleenen van financiëelen steun ten behoeve van woningbouw slechts be hoort te geschieden in geval van drin gende noodzakelijkheidhet laatst bleek zulk's in de vergadering van 9 Maart 1920, toen aan de orde was de gunning van den bouw van 55 woningen en 1 winkelhuis door de vereeniging „Nieuw: Goes" en tevens in die van 26 Februari 1920 joen aan de orde was gesteld de voorschotaanvrage van de vereeniging „Algemeen Belang". Verder merken B. en ;W„ opOntegenzeggelijk valt op dit oogenblifc nog woningnood te constatee- ren, doch hieraan 'Zal zeer z'efcer belang rijk zoo niet geheel z:ijn tegemoet geko men, wanneer voltooid zijn de 95 wo>- ninge.u der vereeniging „Nieuw Goes" en de 35 woningen van „Algemeen Belang" voor den houw waarvan bereids voor schotten zijn verleend, gevoegd bij1 de 51 van „Nieuw Goes" welke reeds zijn vol tooid. Mocht daarna nog gebrek aan. wonin gen blijken, dan zou o.i. de tijd gekomlelni zijn, om ook aanvragen tot verderen bouw: c.q. van een derde vereeniging in over weging te nemen. Thans achten wij" het oogenblik daartoe niet gekomen, weshalve wij de eer hebben voor te stellen, het verzoek voorloopig af te wij'zten, HAUL ING F Door de Duitsohe mij- netrvegers U.Z. 3 en, U.Z. 12 zijn hier aangebracht, drie gewonde matrozen, welke bij het pipjvisschen van mijlnen bij1 Ameland door het springen van een' mijn gewond ;zij!n, zoodat men opne ming in een ziekenhuis noodzakelijk achtte. De 3 personen zijn naar het ziekenhuis alhier gebracht. HARDENBERG. Gisteren en heden was het te Bergentheim (gemeente Ambt-Hardenberg) zeer rumoerig. Een aantal stakers, pl.m. 800 man, school- edn samen om de werkwilligen te dwingen het werk neer te leggen. Uit vrees voor mishandeling zijir deze toen naar huis teruggekeerd, daar ze zich niet veilig waanden. De politie kon tot heden de orde handhaven, maar versterking is noodig. ALPHEN a. d. RIJN. Gisteren viel dé werkman de R. wélke bezig was met schoorsteenvegen, van een circa 10 M. hoog dak van een pand in de Schoolstraat. Tóen men het slacht offer opnam, staken de gebroken lede maten door id© ldeeren. I11 deemis- wekkenden toestand is de R. pier auto brancard naar het ziekenhuis te Lei den vervoerd, hoewel hoop op levens behoud vrijwel was 'buitengesloten. Middelburg, 22 April 1920. Op de graanmarkt was de aanvoer zeer gering. Tarwe f40f41, witte boonen f44 f 46 „kroonerwten f 27f 28, lange, bruine boonen f25f27. Botrn fl.25, Part. £1.35. Eieren f 9, Part. 10. Poging tot moord. Dinsdag is te Delft in de Nieuwe Plantage een moord aanslag gepleegd door glasblazer D. op zijn kameraad: Z'. Op korten afstand werd door D'. een revolverschot gelost waarvan de kogel miste. D1. werd gearresteerd. De oorzaak moet gelegen zijn in een liefdeshistorie. De ^gemaskerde roover van Fq 11 ega\ In Februari weid des- nachts te Follega bij 'De Lemmer een boer door een gemaskerden kerel met een revolver gedwongen een so'm'gelds en een kistje met kwitanties af te staan. De politie ontving een week daarna een ongeteekiende briefkaart, waarop eenige inlichtingen wérden verstrekt. In verband daarmee werd een boerenknecht met zijn zwager ge arresteerd. Genoemde knecht moet zijn' familielid gezegd hebben de dader te zijn geweest van dezen brutalien roof. 'Toch is de zaak nog niet opgehel derd^ en jvorjdt door de justitie Üe. schrijver van de briefkaart opgeroepen. Inbraken. Té Kerkrad© werd in gebroken in een arbeiderscoöperatie. Du dteUr werd opengebroken en uit de gefor ceerde brandkast werd 5 a 6000 gulden gestolen. In Haanrade werd - ingebroken bij dein winkelier K.; ontvreemd werden 250 kg', boter en honderden eieren'. Te Amsterdam heeft de bestuurder van ©en auto deze opzettelijk in het wa ter gereden, daar de wagen in brand was geraakt. Nog al zéér radicaal- Te Rotterdam is ©en stoker in een dok gevallen; hij brak den schedel en bleef op de plaats dood. Men zal trachten dein Duitschen krui ser Hildebrand, welke op h'et stille strand te Scheveningen zit, vlot te krijgen. Er is een dijk van zandzakken om het schip gelégd; aldus hoopt men met den vloed het schip in een soort vijver te hebben, om den kruiser daarna met behulp van eigen kracht, op gang te krijgen naar dieper water. Tragisch. Te Hummelo ging Dins dag de 70-jarige A. Demmink naar het berkhof om den doodgraver de groeve voor zijn kleinzoon, die den volgenden dag zou begraven worden, aan te wij zen- Op deze plaats aangekomen, zakte de oude man plotseling ineen en was dood. Vier maanden gevast. In de schuur van een boer te War ten a werd in ©en afgeschut hoekje een kip gevon den, die sedert medio November vermist werd Het dier woog geen pond meer. Het werd zorgvuldig verpleegd, groeide en heeft nu al weer een ei gelegd. Noodlottig schot. Dinsdagmid dag is te Groenlo een Duitsch- meisje, dat door de grenswacht aldaar was aan gehouden en mee naar de wacht geno men, doodgeschoten, doordat door onbe kende oorzaak een geweer afging. Ongeluk. Gistermorgen is een werkman bij het verrichten van werk zaamheden op een dak van een huis te Alphen a. d. Rijn uit de dakgoot ge vallen. In ernstige toestand werd de man overgebracht naar het Ziekenhuis te Lei den. Een zonderling geval. Zon dag is te New-York in de St. George's •Episcopal Clhurch een zeer bekend (lok- ter, Jamoes Maf koe doodgeschoten. Dó predikant had gepraat over 'den plicht, jeigenis vreemdelingen de Christelijke hof felijkheid en hulpvaardigheid, 'inacht ,ta nemen. Er werd gecollecteerd én dr. Mar- k'oëi, een der diakenen, hield, de schaal voor juin zekéren Snnpkins, die iU em bank ..gedoken zat. Dc-iman sprong, met een gil overeind, tt>ok een revolver enï schoot den dokter overhoop. Hij loste noig twee schoten in de menigte, eohter zonder iemand te treffen en nam da vlucht .Onder leiding van een anderen geneesheer, "dr. Brewez, tl ogen de jon gere leden van de gemeente den moor denaar achterna en kregen heon te pak ken in het Stuyvesant-park, doch mat dan nadat hij' Brewer met een' schot

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3