Telegrammen. Reclames. Geen zorgen meer. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurt® n. Osmengd Nieuws. laatst® Berichte*. "Mlarlei. 'Rechtszaken. Ifiooa fsrkoopieBsii. aaDbsstidinsa» -. Burgerlijks Stand, Posterijen en Telegrafie. Indien er in uw huis een ,zieke is, die aan bloedarmoede of verval lijdt, maakt u daarover dan niét meer onge rust, laat hem de Pink Pillen nemen en alles zal goed gaan.. Mejuff. Kuchler, géb. Iteymeriks, wo nende te Utrecht, Lange Roozendaal 32, Verkeerde in een gezondheidstoestand die veel te wenschen overliet. Sedert ,zïj een kuur met de Pink Pillen heeft gedaan, is .zij opnieuw heel gezond „,Ik verklaar bij deze, schrijft 'zijt,diat ik in de laatste tijden veel geleden heib. Ik was verzwakt en at bijna niet meer daar ik nooit eetlust had. Ik had pijnen in den rug, was aan benauwdheid on derhevig ein .zag ertv slecht uit. -Familie leden van mij, die over de behandeling met de Pink Pillen -zeer tevreden waren' geweest en die mij nu in ,zOo'n' slechten 'j gezondheidstoestand zagen, raadden mij Ji ten sterkste aan 'een proef ermee te ne- v men. Ik heb dien proef genomen; ik ben de Pink Pillen gaan 'gebruiken, en on middellijk heb? ik mij veel beter gevoeld. Die verbetering is snel toegenomen en tegenwcprdig ben ik .zeer gezond". Zoodra een .zieke onder behandeling van de Pink Pillen is gestald, gevoelt hij dat er iets goeds in hem gebeurt. Hij gevoelt .zich als 't ware herleven, een frissche kleur bedekt .zijne wangen en hij ondervindt de gewaarwording van wel zijn. Dit komt eenvoudig daaruit voort, dat de Pink Pillen bloed met iedere pil geven. Door het bloed te herstellen en het zenuwstelsel te versterken, .zijn zij onover troffen tegen bloedarmoede, bleekzucht bij jonge meisjes, algemeene .zwakte, maag pijnen, schele hoofdpijnen, .zenuwpijnen, verschietende pijnen, .zenuWuitputting. De Pink Pillen worden verkocht a f 1.75 de doos en f9 de .zes doo.zen, franco in het Hoofddepot: Nassauka.de 314, te Amsterdam, en verder bij alle goede apo thekers en .drogisten. digingen en scheldw ooi den aanhooren, zooals „Kaaskop" enz. enz. Eerst om ne gen uur was alles rustig. (N.Z.C.) Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oldebroek door J. H. F. Remme te Huizen. Goes. H H. Kerkvoogden der Ned. Herv- kerk alhier hebben in de vacature, die ontstaan is door het vertrek van den heel* L- de Beste, benoemd tot lid der orgel commissie den heer II. Vissers. De heer C. R- van Lelyveldt, pred. te Dinther, vroeger te Goes, heeft afstand gedaan van bet recht van agreatie te Aartswoud. Als eigenaar der heerlijkheid „Hoog- en Aartswoud" bezat ds. v- L. dat recht. Geref. Kerken. Tweetal te Middelburg: H. W. Laman te Assen en J. H. Telkamp te Berkel en Rodenrijs. Beroepen te Kielwindeweer A. Terpstra te Lochem. Acte-examens L 0. Gisteren werden te Middelburg geëxamineerd 8 mannelijke candidaten van wie er één werd afgewezen. Geslaagd zijn de heereni: A. van 'Oeveren en) S, Stoel, beiden te Stavenisse; H. P. de Hullu te Oostburg; M. J. van den E-nde te Goes; C. L. Huisson te IVolphaartsdijk'; E. F. Poppe te Graauw en R. B. van de Walle te Clinge. Tol de Rijkskweekschool voor onder wijzeressen te Apeldoorn is o.a. toege laten mej. M. T. van der Heijde te- Wis- sehkerke. Vereen, van -0 h r. 0 n d e rw ijL zers. De 'Z..g, Vóórvergadering van Hoofd bestuur en Af de e 1 ings af gevaardi gdeni Za terdag j 1. te. Utrecht gehouden en waar aan 40 afdieelingen deelnamen, behandel de allereerst het concept-program van Ac tie. De vergadering kwam1, blijkens de „Nedl", tot de volgende uitspraken: 1. Commissies van geschillen werden wenschelijk geacht. 2. De- toekomstige M. U. L. 0.-School. Hier .scheen het platteland over 't alge meen tegenover de. steden te staan. Alge meen drong men er op aan, dat het be staan der tegenwoordige M. U. L. 0. maast de door den Minister geprojecteerde mo gelijk moest zijn. Men drong, aan op meerdere differentia tie van het onderwijs, zoodat tot de M. U. L. O.-scholen ook behooren, scho len, die1 vakken als Landbouwkunde, Boekhouden, Machineschrijfven enz. onder- wijfeen. 3. De leerplichtige leeftijd worde op' 14 jaar gesteld. 4. D'iffexentiöenng der Opleiding werd algemeen noodzakelijk geoordeeld evenals de reguleering in verband mét de Scha- lenhoraden. 5. Breedvoerige besprekingen hadden plaats over de Schoolvergaderingen (per- soneelvergaderingen). De Vraag, in hoe verre wettelijke verplichte' Schoolvergade ringen de vrijheid van Onderwijs konden belemmeren, werd onder het oog gezien. Een tzeer geringe minderheid had bezwaar. De heer Mr. P. S. Gerb randy te Sneek hoopt op de Alg. Vergadering van de Ver een. van Chr. Onderwijzers in Nederland, te houden te Leeuwarden, het onderwerp: „Verhouding tusschen Besturen en Per soneel"- te behandelen. Schoolraad. Het Moderamen van den Schoolraad voor de Scholen met denl Bijbel kénnis genomen hebbende van de wijzigingen, die bij de themorie van Ant woord in het wetsontwerp1 op het Lageï Onderwijs aangebracht zijn, heeft een adtes gericht aan de Tweede Kamer der Stafen-Generaal, waarin het om. onder 'haar aandacht brengt, dat wat art. 2 betreft voor het verplicht stellen van het vak handenarbeid de tijd niet rijp1 is. Mocht de 'handenarbeid desniettegen staande toch een verplicht leervak blij(- ven, dan spreekt het Moderamen de hoop uit, dat 'het geven van onderwijs in dit vak afzonderlijk worde1 beloond en dat Voor de thans werkzame onderwijzers de gelegenheid om de bevoegdheid te ver krijgen gemakkelijk gemaakt worde. Wat art. 89 betreft dringt het Mode- ramen er verder nogmaals op aan, dat het vereischte van 20 uren onderwijs per week in dé vakken a1 blijve gehand haafd. Yoor dei „eigen" vakken van hef bijzonder oitlilerwijis dient voldoende tijd te blijjven. Wat art. 155 berteft beveelt het Mode- ramen nogmaals krachtig het voorstel aan, dat in het Rapport van den Schoolraad (pag. 11, 12) reedis naa,r voren gebracht is„Elke kweekschool of opleidingsschool, die aanspraak' op subsidie wenscht te maken, moet aangesloten zijta. bij een groep van gesubsidieerde bijzondere lagere scholen. Wat art. 156 betreft ontmoet dé gro-ole macht, in het 3e lid, sub. van artikel 156 aan den hoofdinspecteur toegekend bij het Moderamen ernstig .bezwaar. Wat art. 199 betreft acht het Mode ramen in dit artikel een bepaling noodig, waarbij' ook aan Besturen van bijizondtere Scholen, dlie thans reed's aanspraak heb ben op subsidié, doch die minder dan 40 leerlingen tellen, het recht toegekend! wordt om van da Gemeente, eén nieuw schoolgebouw (c. q. dé geldeu daarvoor) te vragen, indien zijl,dit behoeven. Op Zuid- en Noord-Beveland. Herv. Kerk. Zondag 18 April. Baarland, 9.30 u- ds- Meloen. Biezelinge, geen opgave ontv. Borssele, vra. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, vm. en nm. ds. Feijkes. Driewegen, 2 u. ds- Jonker. Ellewoutsdijk, 9.30 n. ds. v. Leeuwen, 's Gravenpolder, 9.30 en 2 u. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 u- geen d., 2.30 u- dhr. Sandee. Heinkenszand, vm. ds. Warners, nm. 2 u. ds. van' Leeuwen- 'aHeer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 's-Heerenhoek, 9.30 u- ds. Buinink. 's-IIeer Arendskerke, 9.30 u. ds. dé Voogd, 2 u. ds- Homburg. 's-Heer Hendïikskinderen, vm'. en nm. ds. Sfeenkamer, vm. bed. H. A., nm: dankz- Iloedekenskerke, vm en nm. ds. vani Essen. lersekCj vm. en nm. ds. Boer. Kamperland, nm. ds. Koenekoop. Kapelle, 9.30 en 2 u- dr Schmidt. Kats, 9.30 u- ds. Mol, nm. ds. de Voogd- Kattendijke, nm. ds- Meloen, bed. H. A- Kloetinge, 9.30 u- ds. Meloen, 2 u. g- d- Kortgene, vm. en nm. ds. Lijsen. Krabbendijke, vm. en nm- dhr. Stok van Dordrecht. Kruiningén, 9.30 u. ds. van Maanen, 2 u. dhr. Louwerse. Nieuwdorp, 2 u. ds- Elenbaas. Nisse, vm. en' nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 u. geen d„ 2 u. ds-- Meloen. Ovezand, 9.30 uds. Jonker. Schone ,9.30- en 2 u- ds. Klomp. Waarde, 10.30 u leeskerk, 3 u. ds. van Maanen. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost. Wissankerke, 10 en 2.30 u- ds. v. d- Linde. Wilhelminadorp, vm. ds. Koenekoop, nm. geen d.- Wolphaartsdijk, vm. en nm. ds. Mantz. Op Walcheren. Amémuiden, geen opgave ontv. Biggekerke, vm. geen d-, nm. 2 u. ds- Schuurmams Stekhoven (afscheid). Dombm'g, 9.30 u. ds- Koldewijn. Gapinge, vm. ds. van Empel. Grijpskerke, 9.30 en 2 u- dhr. de Jonge, beide keieren coll. Colportage Noord-Br- Kleverskerke, geen opgave ontv. Koudekei'ke, 9.30 u. ds. Postma, 2 u. geen d. Meliskerke, vm. en nm. ds. Spijkerboer- N. en St. Joosland, vm. ds. Tak. Oostkapelle, vm. geen dienst ,nm- ds. Koldewijn. Rittbem, vm. en nm. ds. ten Hove. Seroo'Skerke (W.), 9.30 en 2 u. ds. Müller. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff O.- en W.-Souburg, vm. en nm. ds. Graves van Wil lens waard. Vrouwepolder, nm. ids- Bastiaan.se. Veere, 9.30 u. dr. Weijland. Wieistkapélle, .vm: en nm. ds. Reus. Zoutelande, to. en nm. ds. de Wijk. 't Zand, 10 u. ds. Jonker, nm. ds. Spijker boer. Geraf. Karkan. Baarland, vm. en mm- ds- Brouwer. Borssele, 9.30 en 2 u- ds. van Dijk. Colijnsplaat, vm. en nm. ds. Staal. Domburg, vm. en nm- leeskerk. Driewegen, 9.30 en 2 u- leeskerk. Gapinge, vm. en nm- ds. Wolf ,bed. H- A. én dankz. Geersdijk, vm. en nm. leeskerk. 's-Gravenpolder, 9.30 en 2 u- leeskerk. Heinkenszand, vm. en nm- leeskerk. lerseke, vm). en nm. ds. Meijleir. Kapelle, 9.30 en 2 u. ds, Scheelé. nm. openb. belijdenis. Kamperland, vm. en nm. ds. Baaij. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds- Nieboer. Kruiningén, vm. en nm- cand. Deddiens van Rotterdam. Nieuwdorp, vm. en nm. ds. Doekes. Rilland, 9.30 en 2-30 u. ds. v- d. Kooi Bergen op Zoom. Schoondijke, 10 en 3 u. ds- J. R. Goris- Donderdag 3 u. id-, huwel. bev. Wemeldinge, vm. en nm- leeskerk, 5.30 u. ds. Scheele, openb- belijd. Westkapelle, vm. ien nm- ds. v. d. Ende, bed. II. A. en dankz. Wissenkerke, vm. en nm. leeskerk. Wolphaartsdijk, run. en nm- ds. Lanting- Ger. Gemeenten. Middelburg, Segeerstraat, vm., Am. en 's av. leeskerk. Goes, vmi, nm. en av. leeskerk. Chr. Ger. Kérk. Biezelinge, 9.30 en 3 u. ien des av. student v. d. Zaal- Vrije Evang. Gemeenten. Wemeldinge, 10.30 en 2-30 u. ds. van Leussen van Goés. Waardeloos. Uit Hoogezand wordt gemeld, dat de landbouwer G.,die verhuizen ging en een grooten voorraad gezouten boonen en kool voor eigen re- baning had ingemaakt, de geheele partij, voor een waarde van f 7000, in een sloot heeft geworpen. De inmaakvaten werden meegenomen. Dei vliegtocht na ar Indi'ë. In die route1 van dfeni vliegtocht naar Java, te ondernemen door den luitenant tér zee le klasse Bakker en dien le luitenant- vliegenier van Wufften) Palthe, is dézé wijziging aangebracht, diat in plaats van Brest, Marseille en Alexandrette, znlleni worden aangedaan: Plymouth, Hourtin Berre (Frankrijk) en Cyprus. De oefeningen der beid - vliegers in Fe- lixtowe hebben naar men verneemt gere geld voortgang en zijn reeds een verge vorderd stadium ingetreden WE ENEN. Na een zeer stormachtige zitting, welke 22 uren duurde, is he denmorgen de nationale vergadering van Tsjecho-Slowakije gesloten. De regeering is afgetreden. LONDEN. De beslissing van de auto riteiten in Ierland tot vrijlating van de Sinn Feiners, me op order der militaire autoriteiten 'waren gearres teerd, maar nog niet hadden terecht gestaan, is met goedkeuring ontvangen. Men ziet er een 'nieuwe poging in om Tot overeenstemming te komen en den weg te banen voor Home rule. DRAAG, 15 April. Te Kladno en naburige steden vinden sympalhiesta- kingen van mijnwerkers plaats. Ge- ëischt wordt den vrede met Rusland. BOEKAREST, 15 April. De Koning van Roemenië heeft het vredesver drag van Versailles voorloopig gerati ficeerd, onder het voorbehoud van goedkeuring door het nieuwe parle ment. KOPENHAGEN, 15 April. Volgens miededeeling valn 'het Lettisch Ders bureau duren de aanvallen der bol sjewisten opi bet Lettische front voort, ondanks de vredesonderhandelingein. Een krachtige aanval aan de Oswejo werd afgeslagen. BAZEL, 15 April. Men verneemt uit Rome, dat Nitti te San 'Remo na drukkelijk een voorstel zal ondersteu nen. om' Duitschlanld en Oostenrijk to* den Volkenbond toe te laten. MIDDELBURG. Op advies van een vee arts werd' gisteren een voor een wagen van de reiniging geplaatst paard uaatt! stal gebracht, daar het kreupel was. Van mishandeling was ditmaal geen sprake. GOES. Dien afgeloopen nacht om 12 uur is op aanwijzing van enkele burgers door de politie op den Westsingel ge vonden een man, liggende in kennelijken' staat en met een gebroken been. 'Ra onge lukkige werd naar 't politiebureau ge bracht, waar dir. Doemen heelkundige hulp verleende, en last gaf hem' naar 't Gast huis te- brengen. Aldaar wordt hij thans! verpleegd. Het .bleek te zijn zékere L., afkomstig van. Middelburg, meubelmakers- fcnecht bij dén heer v. Calmthout alhier. AMSTERDAM. Gisteravond omstreeks half acht ontstond op den Overtoom nabij de 1ste Constantijn Huygenstraat een vechtpartij tusschen twee grondwerkers. Toen een politieagent tusschenbeiden wilde komen ondervond deze hevig verzet van de vechtenden, zoodat de agent om as sistentie moest fluiten. Het publiek, dat van alle kanten samenliep en zeer tal rijk was, drong evenwel op 'en 'de agent moest van zijn sabel gebruik maken om de menigte van zich af te houden. Ook toen .assistentie kwam van het posthuis Overtoom werd het publiek steeds lasti ger. Eehige malen werden charges ifitge- voerd met den blanken sabel, waarbij een man eenige bloedende verwondingen in het gelaat werden toegebracht. De politie gelukte het tenslotte de beide vechtersba zen naar het politiebureau over te bren gen. Het publiek schoolde evenwel voor het bureau samen en nogmaals vond een charge plaats, waarbij tevens nog een persoon gearresteerd werd. Men zegt, dat de Duits che militai- risten samengaan met communistische elementen, ten einde in samengaan met Sovjet-Rusland den oorlog met Frankrijk opnieuw te beginnen. België is door Italië tot de confe rentie van San Remo uitgenoodigd. In Engeland heeft zich een flinke' meerderheid der mijnwerkers voor de re- geeringsvoorstellen ien tegen de staking uitgesproken. De postduif en de vli eg machine: In de gezellige derde klas wachtkamer van net Utrechtsclhe Centraalstation zat een stelletje vrien- öen-voor-een-half-uur [den tijd Te korten miet verhalen van pech. En Ide man met de duivenkooi ver telde U heb [wel is, gehoord van Fokker, niewaar? Nou: mot u wete, dat ik in duiven doe in postduiven. Komp: laatst meneer Fokker bij me na me Idhifiee kijke. Hij' inos't-er een hebbe, zei-die, voor de studie geloof ik. U weet, meneer Fokker vliegt zelf ook. Nou had ik toen een praoh-beessie, nog eentje van vóór den oorlog, die al zoowat overal naar toe was gevloge. Ik zegMeneer Fokker, as u nou wete wil hoe da-je het vlugste vooruitkom- me ken, zeg ik) dan mot je chat duifie van me koope: Daar ken u met al je mekaniek met tegenop vliege. En ik 'man 'tvertelle van wat voor prijze me dat duifie allemaal al gewonnen heb. Dus je zou denken, zei meneer Fok ker toen, dat die duif vlugger, laten we zeggen, van Amlsterdam naar den Haag komt, dan een van mijn toe stellen. Meneer, zeg ik, daar wil ik wel een lapje van honderd 'om verwedde. Om Lort te gaanA kwam vóór me kaar. Meneer Fokker en ik gingen naar Kijkduin om t(> zien, wie d'r het eerst zou zijn. Zo ertegen tweeën moste ze binin enkome. Een kwartier voor fden tijd wijst meneer Fokker naar een zwarte stip, in 't Noord-Oosten. Daar is-ie, zeT-d-ie. Ik zeg, meneer Fokker, zeg ik, dat bewijst nog niks rnijin duifie ken je op zoo'n afstand niet zien. Maar toen de machine op den grond ston!d, was er van mijn beesie nog •geen schijn te bekennen. Na een paar uur ging ik telefo- neeren, naar Leije, en Voorschoten en Roelof Arendsveen maar lauw hoor! En laat me nou [dat domme dier drie Idagen later .aankomme, met p'oote, als me wijsvinger zoo dik. Ja meneeren, dat eigenwijze beest was gaan 1 oo p en! (Vad.) Hédendiaagjs cihe Idienst- b o d e. Voor de Utrechtsclhe Rechtbank stond terecht een Sl-jarige dienstbode, wo nende te Utrecht, die ten nadeele van mevrouw A. R. S., in wiel" dienst zij was. in de maand Januari j.I. heeft gekaapt een biljet ...van f 40 en later een van f 10. D© jonge dame bekende. Zij had voor die bedragen een blouse gekocht, die izé zei'de noodig te hebben en een' paar slobkousen, alsmede een horlogé, dat ,zij hare verloofde had ten geschenke gegeven. De ambtenaar van het O. M. eistóhte zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. MIDDELBURG. Door Notaris J. C. Blaupot ten Cato werd gisteravond o.nder ongekend groote belangstelling in de sociëteit „De Verge noeging" verkocht het kapitaal heerenhuis in de Lange Noordstraat, het laatst bewoond door wijlen den heer Jhr. Mr. A. van Reigersberg Versluijs. ICooper werd de heer A. v. Over- beeke alhier voor f61000. De hoogste in schrijving was f 55000. Het huis naast het vorige werd verkocht aan den'heer P. J. H. van Roo voor f 8400. COLIJNSPLAAT. Gisteren werd alhier voor de erven van wijlen den heer P. de Regt ten overstaan van Notaris Markusse verkocht een woonhuis met erf, aan de Voorstraat. Kooper de heer Iz. P. v. d. Weele alhier voor de som van f8400 beneveps de gewone onkosten. GOES. Huw. aang.15, Marinus Johan nes van Hese., 23 j. jm. en Elisabeth Bruel, 18 j. jd.15, Comelis Niéuwer* steeg, 50 j. wédnr. en Elodia Maria do Block, 20 j. jd.15, Jan Reijnhout, 26 j. jm. ein 'Cornelia Jaeomina Schikker, 28 j. jd. 1 Gehuwd: 15, Johannes Reijnhöut, 27 j. jm. te Kruiningén en Neeltje Griep, 31 j. jd. to Goes. Geboren: 13, Johannes, iz. v. Arte Kop- pejan ear Janna Kleppe'; 14, Lena Cornelia, d. v. Pieter Korstanje en Anna Pieternella Boone 16, Jacobus Theophilus, z. v. Mat- thijs Blondel en Ulbania Maria de Bock. Overleden: 12, te 's Heer Arendskerke, Pieternella Cornelia de Boe, 24 j. jd. 15, Gessje de Boer, 50 j., geh. met Jacob Torbijn. Van 916 April 1ERSEKE. OndertrouwdJacob den Toonder, 26 j. jm. en Maatje Nouse, 22 j. jd. Huw.-afk.Joost Jacob v. d. Have, 20 j. jm. en Cornelia v. Harn, 21 j. jd. te Wemel dinge. Geboren: Jacob Machiel, z. v. Machiel Mol en Neeltje Salm. Overleden: Andries Nieuwenhuize, 72 j. wed. van Maria van Boven; Jacobus Anthonius, 6 mud., z. v. Pieter Jan van Sprundel en Adriana van den Dries. Van 1216 April VLISSINGEN. Bevallen: A. G. Schouten, geb. Domenie, z. M. M. v. Eijsden, geb. Lutte, d. Ondertrouwd: A. Geschiere, 26 j. jm. <en H. Gaibriëlse, 22 j. jd. M. Jansen, 26 j. jm. e!n M. v. Hoepen, 22 j. jd. Getrouwd: J. T. v. d. Meer, wedn. 32 jen Gr. v. d. Eijk, 27 j. jd. Overleden: A. Blok, 78 j. wed. v. C. Janse. Postkantoor te Goes. Lrjlst van onbestelbare brieven; en brief kaarten., van welke die afzenders onbe kend 'zijki. Terugontvangen in de eerste helft dér maand April 1920. Secretariaat N. T. St.. Den Haag; S. Siefeld, Buenes Aires; A Perin, zonder plaats van bestemmingP. Groenievé'.d, Amlste.rdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgei? van 16 April, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand '757.9 te Mün- chem, laagste' 736.4 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 17 April Krachtige, later tijdelijk! afnemende Zui delijke tot Westelijken wind, veranderlijke bewolking, waarschijnlijk regenbuien. Aan vankelijk "koeler. renvoyeerd naar B. en W. om advies. Naar aanleiding van dei circulaire van Ged. Staten omtrent de jaarwedden van dé gemeente-veld wachters werd m. a. s. besloten, de oude regeling te handhaven, aangezien de gemeente-veldwachters met dé voorgestelde nieuwe regeling niet zou den vooruitgaan. Een verzoek van mej. lC|. F. .^oérdiijk, gemeente-vroedvrouw aldaar, om herzie ning harer jaarwedde, werd verwezen naar B. en W. Een verzoekschrift van den] Ned. Bond voor Plaatselijke Keuze te Lichtevooiidd om wijziging van „de drankwet werd af gewezen mét 6 tegen 3 ^temmen; tegen het verzoek stemden de heeren J. M. Dggel, 0. T. van der Bilt, A. E. C, Kruijisse, M. Koster, J. de Kraker en Jac. Dekker; vóór: F. D'ieleman, J. -dé Feijj- ter en J. Baart. Aan den Iheer A. A. A. Minjan werd op (zijn verzoek wegens zljini benoeming tot ondlerwijjzer aan de 0|.l. school te Ooisteinde (gem. 'Oosferhout) eervol ont slag verleend' als onderwijzer aan del o. 1. school met ingang vani 1 Juli a.s. Van dé vereeniging tot verbetering van .volkshuisvesting was ingekomen een ver- Zoek om' een voorschot voor den bouw van '48 arbeiderswoningen. Verzocht werd een voorschot te verstrekken vani f252.000, n.l. f8000 voor aankoop van bouwgrond!f 4000 voor aankoop van twee woningen en f240 000 voor den aanleg .van dé straat en voor de bouwkosten, allés volgpns de begrooting van den ar chitect. Op voorstel van B. en W. werd dienovereenkomstig besloten. Bepaald werd, dajt zal worden begon nen met het bouwen van 24 woningen; m'ocht d'aarna noodig blijken, dan zullen ook de andeTe 24 woningen gebouwd worden. Vastgesteld werd de verordening, aan- wijlzende de stemlokalen; als stemlokaal ,voor sitemdistrict I werd aangewezen do Raadizaal in hét gemeentehuisvoor stem- öisltrict II: het gymnastieklokaal der o. 1. (schoolvoor stemdistrict IIIeen lokaal der bij|fei. 'school in de Nieuwstraat en voor sjemdistrict IVeen lokaal in de R. K. school aan den Armen] dijk. Van alle: ambtenaren en werklieden, in vasten of tijdelijkten dienst in de gemeente Axel was een verzoek' ingekomen om een nieuwe salarisregeling vast te stellen. Zijl verzochten daarin ook voor' hen, even als voor dé beide gemeente veldwachters, een nieuwe regeling hunner jaarwedden vaist te stellen met periodieke' verhoo'gin- jgen en met terugwerkende k,ra.cht van 1 Jan. 1920. M. a.. s. werd besloten afwiji- zend op dit verz'oek te beschikken. Clinge. Maandagavond kwamen twee personen, waarvan één beschonken was, tuit de richting van Holland, om n)a.ar België tei gaan. Toen zij bij dei Holland- ische. waöht aankwamen werden zij aan gehouden door een kommies. D'e man, idie: beschonken was, weigerde aan de visitatie: tel voldoen, zoodat het tussóhén hem en bovengenoeanden ambtenaar, tot een handgpmeeai kwam. Laatstgenoemde vroeg om assistentie aan den sergeant- wachtcommandant, Wat" hem onmiddellijk lyerleenld werd. Het een en ander bracht veel volk op de béen, zoodat de ser geant-wachtcommandant genoödjzaakt was krachtdadig op teitreden. Éer'st na d© derdei sommatie om zich te verwijderen werd voldaan en wel toen 0e wachtcommandant gelastte de geweren klaar tei houden voor een nog scherper waarschuwing. Vooral van de zijde der Belgen moest de seigeant-wachtcommandant vele belee-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2