Uit de Provinsie. den onmogelijk worden, indien men de gevangenen in vrijheid stelde omdat ze een hongerstaking begonnen. Samenzwering. Een lid van de vroegere Russische doenia, Osnobitehine, is Maandag morgen te Parijs gearresteerd onder bescmildigiiig van samenzwering tegen d'e veiligheid van den Staat en ver standhouding imot den vijand. Volgens de bladen zou;-'men1 hier te doen hebben mót een ware geheime organisatie, sa mengesteld uit Rusteen, allen ambtena ren vatl het oude regime. De samen zwering zou dan ook het herstel van het tsaristische regime ten doel gehad hebben. Teneinde dit doel te bereiken, haldl 'men zich in verbinding gesteld toet een aantal Duitschers. Ook zou een der doeleinden van de samenzwe ring geweest zijn de Poolsche constitu tie'te onderdrukken, en dit land op nieuw te hechten nam het „integrale" Rusland. Het Hoelz-schrikbewind geëindigd. Eindelijk schijlnen Plauen en Rlingental bevrijd te zij'n. Sedert gis termorgen is de rijksweèr Plauen bin nengerukt. De arbeidersbevolking is rustig en incidenten zijn niet voor gevallen. Klingental is door de Beier- sche rijksweer, die van Oelnitz en Fal- kenstein oprukte, zonder strijd bezet. Nadat Hoelz Dinsdagavond nog 600.000 Mk. van de fabrikanten van Klingental had' afgeperst met de be dreiging anders 6 gijzelaars te zullen doodschieten, is hij, toen de troepen naderden, gevlucht. Bij 'zijtn vlucht de den ,zich woeste tooneelen voor. Hij had' niet voldoende auto's om al zijn manschappen mede te hemen, en deze dreigden heni er uit te zullen trekken, wanneer hij 'hen niet meenam. Tenslotte trok de bende naar Auer- bach bij Falketnstein, waar Hoelz tegen de politie optrad. De aanval werd ech ter afgeslagen eti 'n auto met 10 roóde gardisten gevangen genomen. In Kling- ental werd de communistenleider ge arresteerd. Op enkele der roode gar disten, die door de Beiersche rijks- weer in Klingental werden gevangen gefnomen, werden aanzienlijke geld- somlmem gevonden. Hoelz is voorloopig verdwenen. De laatste daad der bende was het doen springen vair despoorweglijn Rosen tal —Klingental. 1 Nieuwe ernstige gebeurtenissen? De Berlijner1 heeft er zich reeds aan gewend op een vulkaan te leven, zoo- dat er thans heel wat moet gebeuren, wil men hem uit zijn sfeer van rust opwekken. Van alle kanten komen er nu weer berichten vair aanstaande of óp touw gezette opstanden, schrijft de „Msb.". De Berlijner bekommert zich er echter al heei weinig om,wijl hij van jmdening is, dat het niet erger meer kan. De beweging in Beieren om zich van het Rijk los te maken, mag officieus of officieel nog geloochend worden, het is een publiek geheim, dat zij' bestaat. Bij deze kwade geruchten uit de Pfalz, Beieren en Rijngebied komen nu ïiog 'zeer ernstige berichten over toebereid selen voor een nieuwen opstand in Pommeren, waarvan wij reeds in het kort melding maakten. Reeds thans heeft 't onderzoek naar de aanstokers van de Kapp-Putsch uit gewezen, dat 'de beweging veel meer verspreid was dan men wel ver moedde. Van bevoegde zijde wordt de toe stand in Pömimeren als zeer ernstig be schouwd!. Het is het streven van zekere Fomimersche kringen, welke ook bij de Kapp-Putsch betrokken waren, op nieuw door daden van geweld den grottdwettelijken toestand <te verstoren) Het feit, uat reeds een groot aantal kleine1 grondbezitters levensmiddelen achterhouden, toont duidelijk, dat de toebereidselen reeds tamelijk ver ge vorderd zijn. Alle tot nu toe onderno men pogingen om Ljittwitz en Bds- Schoff te arresteeren, zijn 'zonder suc ces gebleven. Het egoisms de baas. De drie groote kwalen der móiïscheïi en der menischheid, die i'n den oorlog tot uitbarsting kwamen, woeden nog voort, geldzucht, zelfzucht 'en heerSch- Zucht. en ze toonen zich nu ook in Amerika in haar vreeselijke gevolgen, schrijft het Centrum. Een klein gedeelte van het spoor wegpersoneel, de wissel- en seinw a edi tors, hadden grieven en eischen. Mis schien wel rechtmatige, dat kunnen wij niet beoordeelfco, maar doet er niette toe1. Want ai waren ze iiog zoo rechtma tig, dan blijft1 het nog een grof egoïsme, om! niet te letten op het algemeen volksbelang. Dat dóden ze niet; ze staakten. En nu moeten al hun kameraden óp de spoorwegen ook staken, nu mag het publiek niet feizen, nu gaau groote hoeveelheden levensmiddelen verlo ren, nu woid'eu de groote steden met hongersnood, >yellicht met revoluties 'en strijd bedreigd, nu staan fabrieken Stil. Het kan hun niets schelen; zij staken. Maar de regeering neemt maat- ïegelen. Het publiek organiseert auto diensten. En Gompers, de leider der vakver- eenigingen, doet al zijn best om ver dere sociale ontsporingen tegen te gaan. De wereld schijnt het sociaal besef, de naastenliefde, die ze niet vrijwillig wilde leeren, nu met ge weld ingestam.pt te krijgen. Korte berichten. Heit Belgische nationaal (soc.) syndi caat van spoorwegpersoneel dreigt met een stading van 24 uur op 1 Mei en met een andere staking vóór 31 Juli, indien de gestelde eischen niet worden inge willigd. De 'Christelijke syndicaten van spoorwegpersoneel protesteeren tegen d'eze plannen, die1 niet anders dan een politiek karakter hebben en sporen allen aan om aan het werk te blijven. Volgens de bladen is er in het bosch van Aubange; nabij' Athus een gra naat ontploft. Zeven' personen weiden ge dood. Eergisteren is het Belgische batal jon, dat deel zal nemen' aan de bezetting van Frankfurt, uit Arlon vertrokken. Gisteravond arriveerden zij' te Mainlzi, waa(r Fransche troepen dón Belgen del eerbewijzen brachten en dó Fransche en Belgïschei bevelhebbers toasten wisselden. Heit voornemen van president Wilson om tot herstel van gezondheid een deel van den zomer te gaan doorbrengen te Woods Hole in Massachusetts, Waar het zomerverblijf Van dén onlangs tot gezant benoemden heer Crane voor Wilson heette te zijd gehuurd, is opgegeven. Wel gaat Wilson herstel zoeken aan de een of an dere kustplaats van Nieuw-Engeland, maar het buitenverblijf van CraUe blijkt te klein te wezen voor den president en zijn om geving. Te Birmingham hebben drieduizend mannen een werkkielen-club opgericht en zich verbonden werkkielen te dragen, tot die prijzen van de kleeren dalen. Vrijdag zal men beginnen met in kielen opi straat te verschijnen. De beweging verspreidt zich naar andere steden in het Zuiden, als protest tegen de hooge kosten van het leven. Een uitstekende bezuinigings maatregel en juist wat d'e regeering wilbezuiniging op kleeren, eten en drin ken en zooveel mogelijk belasling betalen! Aan de oostzijde van het Hydepark is men bezig met het opruimen van het station tot afweer van luchtaanvallen. Het is reeds met den grond gelijk gemaakt. Daar waren vroeger kanonnen opgesteld, waarover geen woord in de pers mocht verschijnen, maar naar welke half Londen 's Zondags ging kijken. Men zal over alles weer gras laten groeien. In Oostfrieisland is het aantal zelf moorden in dei laatste jaren schrikbarend gestegen. In het kleine dorpje KL, waar een 500 menschen wonen, kwamen tot dien 10 April jl. dit jaar reeds negen zelfmoorden voor. De koopman Schmelzer te Saarbrüc- ken is wegens het verkoopen van 26.000 mark aan Duitsch zilvergeld aan iemand in Elzas-Lotharingen door de woekerrecht- bank' voor het Saargebied tot negen maan den gevangenis en lO.OOOmk'. boete en zijn vrouw wegens medeplichtigheid tot 4 maanden gevangenis veroordeeld. Een bijzonderheid in Duitschland is de stad Pirmasens. Daar is n.l. geen enkele werklooze en er is nog gebrek aan werkkrachten in die lederindustrie, waar van de inwoners in hoofdzaak bes'taan. In een plaatselijk blad bij Aken biedt zich een dame aan voor huishoudster. Zij verklaart de- deftigste huishouding en de fijnste keuken te kunnen besturen en zoo wel op muzikaal gebied ia een salon te kunnen schitteren als alle werkzaamheden 'in den koestal te; kunnen verrichten en met de boter- en kaasmakerij en de kip1- penteelt op dé hoogte te zijn. Een scheuring in de Duitsche Cen trumpartij in het Rijnland is aanstaande. Een aan invloed winnende strooming mieent, dat de oude centrumspartij niet conservatief genoeg gebleven is. Haar wordt verweten, dat zij de grondbeginsej- lem van het centrum' heeft laten varen voor haar coalitiepolitiek! Na de scheu ring zal er een nieuwe centrumspartij ont staan, die „Katholieke Volkspartij" of „'Christelijke Volkspartijzal heeten. Over" dien toestand aan het front in Duitschland is, behalve enkele op zich zelf .staande aanvallen op p'osten en wach ten, niets bijzonders te vermelden. Om die ontwapening door te voeren zullen in de eerstvolgende dagen Bochum en Watteuschedd door de troepen bezet wor dtin. Te Eissen zijn de eers'e plunderaars uit den tijd van de spartacislische heer schappij door den buitengewonen krijgs raad veroordeeld. De beklaagden, twee le den van de Roode Garde, hadden tijdens de Paaschdagen in een aantal particuliere huizen geplunderd eni afgeperst. De krijgs raad heeft beiden ter dood veroordeeld. De koningin van België is Dinsdag uicFontadnebleau, waar zij drie weken! heeft vertoefd, vertrokken. Heit FranschEngelsche conflict moet .beëindigd zijn. Frankrijk is bereid Duitschland te helpen '(f) in het herstal len van zijn economisch evenwicht, m'aarDuitschland' moet zich wezen lijk bereidi toonen, het vredesverdrag uit te voeren. Naar de „Hamb. Nachr." melden, zal op bevel van het otplperoomlmando te Berlijn dte grenswacht in 'het Oosten aan zienlijk-versterkt, worden, daar de Polen hun troepen aan dte grenzen samentrek ken, om) den huidigen toestand vaï. Duitschland voor een inval té benutten en verdere gedeelten van Duitschland te veroveren. De „Meuse" méldt, dat door een ont ploffing Maandag de fabriek van chemi sche producten Rhenania te Stolberg bij Aken verwoest is. Men schat het aanital slachtoffers op' 200. In het Westen der Ver. Staten 'is de toestand .ongewijzigd, terwijl er in Chicago weer meer treinen loopeni. In het Oosten neemt het aantal stakers toe. In Detroit zijn honderdduizend, man werkloos, wijl tengevolge van die slaking de aanvoer van grondstoffen is stopgezet. De staking in het transportbedrijf. O veil" leg. Het bestuur van het Internationaal Vak verbond sclirij f t In verband met de in het begin de zer week te Amsterdam gehouden confe rentie van de leidinj der Internationale Transportarbeiders Federatie en van ver tegenwoordigers van verschillende bij baar aangesloten buitenLandsche organisaties met de hoofdbesturen van den Centralen Bond en de Nederlandsche Federatie van Transportarbeiders, had eene bespreking plaats tusschen vertegenwoordigers van het bestuur der Scheepvaartvereenigingen en een drietal leden van het bestuur der I. T. F. Ofschoon eeniig resultaat in deze be spreking niet werd bereikt, is de mo gelijkheid niet buitengesloten, dat een grondslag ,zal worden gevonden voor b e- eindiging van het hangende conflict.- De houding der Scheepvaartvereeniging, (zoo wordt gemeld, is niet veranderd. De Gonclusie ligt dus voor de hand, dat de stakers zoete broodjes gaan bakken. Ned. Comité voor di e E v a n g. G e r e fKerken in Frank rijk. Men meldt ons: In verband met het op treden van Prof. E. Doumergue, van Mon- tauban, heeft zich hier te lande een Co mité gevormd, dat inzonderheid onder de leden van de Gereformeerde Kerken be langstelling hoopt te wekken voor de Evan gelisch Gereformeerde Kerken in Frank rijk. Door het verspreiden van literatuur en het houden van lezingen met licht beelden hoopt het zijn doel te bereiken. Het Comité bestaat uit de volgende dames: Joiikvr. C. Gravin van Limburg Stirum, te Arnhem, presidente; 'Mevr. W. P. van Asch van Wijck ge'b. Van Lim burg Stirum, te Arnhem, secretaresse; Mevr. W. van Deth göb. Van Rijnberk, te Velp, vice-isecretaresseMej. G. Bos, Park laan 20, te Rotterdam, penningnreesteres- se; Mevr. L. Lindeboom geb. Hanenstein, te Amsterdam, vice-penningmeesteresse. Het Comité wordt bijgestaan door de heeren: Dr. K. Dijk, te 's-Gravenhage; Ds. T. Fervverda, te Amsterdam; Dr. H. Kaajan, te Rotterdam en D's. H. Koffijberg, te Bolnes. Daar vele kerkgebouwen en scholen van de;ze Evangelisch-Gereformeeide Kerken vooral in het geboorteland van den groo- ten kerkhervormer Calvijn totaal verwoest of ten deele beschadigd zijn, is hulp ook in geld dringend en spoedig noodig. De nood is groot. Prof. Mr. P. A. Diepe n h o r s t i n d' en A m s t e r d a m s c h e n Raad. In de „Tel." geeft „Barbai'ossa" nu en dan „Portretten uit den Raad". Hoewel de lens van „Barbarossa" geen anti-revolutionaire is, vinden wij het por tret van onzen hoofdredacteur (zegt De Rotterdammer), toch wel zóó uit gevallen, dat wij het onzen lezers her mogen weergeven. Het beeld is1 als volgt Blond. 'Zacht. Calvinist. Komt de Raads zaal binnen als een jong meisje voor het eerst, een balzaal- Schuchter. Bijna lief tallig. Gaat- zitten. Naast mevr. Van den Berg geboren Van Zelm. Schuift een deci meter op zij'. Kijkt stijf voor zich. Legt de kleine handjes voor zich op tafel. Vraagt het woord!. Stilte. Glimlach rechts. Ingetrokken mondhoeken links. Steekt van wal. Zachtaardig. Lieflijk. Rubriceert. Béelt de argumenten der tegenpartij in hoofdstukken in: Vermoordt hoofdstuk I met een glimlach en een citaat. Plukt hoofdstuk II uit elkaar met gevouwen 'handjes en een citaat. „De rooden" inter- rumpeeren. Grijpt dé' interruptie bij: het halsje. Werp't haar in de lucht. Vangt 'haar op. Dirigeert haar vlak' in het gezwollen' gelaat van den interrumpant. Gelach opl alle stoelen. Behalve op1 dien van profes sor. Onverstoorbaar- Vol citaten. Bele zen als een knipselbureau. Heeft op- de meest onverwachte interruptie het meest onverwachte' citaat. Geestig. De meest gevreesde, de méést gevierde spreker in den Raad. De onschuld zelf. Driedubbel geharnast. H. G o 1 ij n en de politie'k. Het Haagsche Correspondtentiebureau meldt Naar aanleiding van het bericht van de „Rotterdammer", dat de heer H Colijn het voornémen heeft zich binnen een jaar los te maken van de Bataafsche Betro- leumi-Maatschappïj en hij' zich dan even tueel als voorzitter der A.-R. Partij geheel aan de politiek zal gaan wijden, is ons op verzoek om inlichtingen uit naam van den heer Colijn medegedeeld, dat dit be licht onjuist is. Nat. Bond tegen Revolutie. In de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage werd gisterenmiddag een vrij drukbezochte bijeenkomst gehouden', belegd door het Voorloopig comité tot stichting van een Nationalen Bond tegen Revolutie, waar tot dte cpnstitueering van den Borid is overgegaan; -.Allerlei. Het Gerechtshof te Amsterdam veroor deelde W. Visser wegens moord op den 13-jarigen Dirk van Leeuwen in het Oost- zanergat onder Amsterdam, tot 20 jaar gevangenisstraf. Een leider der syndicalistische zeelie den moet tot werklieden gezegd hebben: Zoek maar gerust een schip, want de staking is toch naar de maan. Te Sneek zijn 7000 kievitseieren aan gevoerd. De prijs bedroeg 17 a 18 cent. Naar het „N. v. d. D." verneemt zul len de roodestar-aardappelen, in Fries land op gescheurd grasland verbouwd, spoedig door het Rijk tegen garantieprijs worden overgenomen. Onder het melkvee in de Betuwe ko men thans zeer veel plotselinge sterfge vallen voor. De dieren schijnen een soort van hartverlamming te krijgen, hetgeen men in verband brengt met het bijzonder vroege voorjaar, waardoor het vee veel vroeger dan anders is „uitgeischaard". Naar het „Rott. Nieuwsbl." verneemt, is binnenkort een nieuwe verhooging der spoorwegtarieven te wachten. Zij wach ten nog slechts op de ministerieele goéd keuring. Ditmaal met niet minder dan 40 procent. H. M. de Koningjn ontving gisteravond ten 6 uur de Eerste Kamer der Staten- Generaal in audiëntie. Prins Hendrik is voornemens Zaterdag 1 Mei te Haarlem de jaarlijksche vergade ring bij tei wonen van de Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen. In de Stct. is opgenomen een gewij zigde indeeling van den kieskring XV (Overijssel) voor de Kamer verkiezingen. Op 19 deizer zal Uit Amsterdam per s.s. „Lïngestroom" een transport uitge weken Russen naar Reval vertrekken. Ver moedelijk komen 'n 150-tal Nederlanders met dit s.s. 'uit Rusland terug'. Ter (gelegenheid van den jaardag van Prins Hendrik op 19 dezer .zullen in Den Haag volksfeesten plaats hebben. In ver schillende kerken zullen orgelconcerten ge geven worden. De Oostenrijksche post heeft den post- wisseldienst met heit buitenland hervat. De weesinrichting1 te Neerbosch heeft van een vriend der stichting f 2000 ontvan gen. Met ingang van 1 Mei zal de staat van beleg in de grensprovincies worden opge heven. Het partijbestuur van de Soc.-Dem. Arb. Partij heeft in overleg: met het N.V.V. dei volgende Mei-leuze vastgesteld: Her stel der internationale solidariteit en de socialisatie'. Te Dordrecht dreigt een staking in het bloemistbedrijf. Met 1»Mei is rle melkprijs te Zierikzee 14 ct., te Vlissingen 15 ct. per liter. Middelburg.Bij de politie is aangifte gedaan dat van een rijwiel, dat tijde lijk onbeheerd in de Molstraat stond een schooltasch is ontvreemd. Bij de 'gisteren gehouden controle werden 9 personen verbaliseerd we gens overtreding, der ijkwet en werden verschillende 'ellematien, gewichten en inhoudsmaten in beslag genomen. Vlissityren. Gisteren hebben relletjes laats geaaid met werkwilligen, idie van oord kwamen van het Amerikaansdhe schip, dat op de reed© gelost wordt. Na eenige vechtpartijen mocht helt de politie gelukken de orde te herstellen. De werkwilligen werden door de po litie naar huis- gebracht. De stakende bouwvakarbeiders besloten het werk te hervatten tegen een uurloon van 75 cent. bij een acht- urendag of 65 cent hij een negen- urendag. Anders' wordt de strijd on verzwakt voortgezet. Goes. Gisterenavond vergaderde de A. R. Kiesvereen. alhier. De opkomst was weer, evenals 'de vorige maal, dun. Slechts 20 leden waren aanwezig. O.int werd gekozen als derde afge vaardigde naar de Centrale Kiesver, dhr. N. J. .Bastmeijer. Dezelfde bracht als afgevaardigde naar de Deputaten- VergaSering verslag uit. In een interes sante en bezielende causerie gaf dhr. Bastmeijier weer hetgeen in de Depu- taten Vergadering werd afgehandeld. De hoofdschotel van den avond was de bespreking van het ontwerp L. O. door den voorzitter dhr. K. Brants. In een aangename en duidelijke cau serie lichtte dhr. Brants het wetsont werp toe. Spreker wees op het merk waardige van het feit, dat thans in de .Tweede Kamer behandeld wordt het wetsontwerp' (dat zeer waarschijn lijk spoedig Wet zal zijn) waarin Open baar en Bijzonder onderwijs gelijk wor den gesteld en dus eindelijk aan het Bijzonder onderwijs recht zal worden gedaan. Hierin is' Gods leiding op te merken. Nadat eerst wórden gememoreerd de onderwijswetten van 1801, 1806, 1857, 1878 en 1889, wordt overgegaan tot de bespreking van het in behandeling zijnde wetsontwerp; Spreker noemt het een gelukkige greep van min. de Visser, om eerst de salariskwestie in orde te hebben gemaakt om .zoodoende <de verdere be handeling der onderwijskwestie zoo zuiver mogelijk te kunnen houden. In hoofdzaak wordt besproken de regeling van het Bijz. Onderwijs ten opzichte van: de Vereenigingen, de schoolbesturen, de financiën, de schoolgebouwen, het onderwijs, het leerplan, de onderwijzers, de leerlin gen, de verhouding van Rijk en Ge meente ten opzichte van het Bijz. On derwijs, de opleiding tot onderwijzer. Al deze onderdeelen worden op zaak kundige wijze toegelicht. Het. was een leerrijke avond en zij die aanwezig waren zullen ongetwij feld met bijzondere belangstelling en met een zekere gemakkelijkheid' de Kamerverslagen over dit. onderwerp kunnen volgen. De auto-dienst GoesKatsche- veer wordt tijdelijk stopgezet, n.l. van 20 April tot 1 Juli. Vanaf dezen laat-! sten datum zal de dienst met steun der provincie onderhouden wonden. Gisteravond werd onder voor zitterschap van den heer J. Dirks een vergadering gèhouden van de af heeling Goes van! den Bond van Christelijke Kantoor- ën Handels bedienden, waar op verzoek van den Goeschen Chr. Besturenbond als spre ker optrad dhr. Naute, vrijgestelde van den Ned. Bond van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. De vergadering kon beter bezocht zijn geweest, en met het oog hierop, begon. spr. te wijzen op het feit, dat wij 'óns niet altijd op' het aantal moeten blind staren, Want. in vele gevallen zijn het slechts enkelen, die zich bijzonder warm hia- ken voor verschillende zaken. Ook in onze organisatie 'is dit zoo geweest. Niettegenstaande dit, telt op 't oogen ic ik de Ned. Bond van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden 5002 leiden en 56 afdeelingen. Spr. behandelde verder doel en stre ven van den Bond en ook de werk zaamheden van afdeelingen en afdee- lingsbeS turen en stelde 'de voorideelen der Chr. organisatie in het volle licht. Wij moeten ons' tegenover de tegen partij toonen Chr. geörganiseerden te zijn en ons beginsel ook in deze hoog houden in Gods kracht. Na nog eenige besprekingen van huishoudélijken aard werd de verga dering door den spreker met dankz. gesloten. Ellewoutsdijk. Bij den landbouwer J. Nieuwenhuise alhier heeft een der kui kens van een pas uitgekomen broed vier pooten. Het diertje is verder nor maal en levenslustig. Natuurlijk zijn de 2 overtollige pootjes het diertje hinderlijk in de bewegingen en loopt het daardoor moeilijk en langzaani. Kruiningen. De raad wa,s gisteren bij eengeroepen Ier behandeling van het voor stel van dhr. J. J. 'Francoys ein! C. Min naar „om over te gaan tot afschaffing van de kermis. Het praeadlvies van B. en W. over het voorste-Francoijs—Minnaar luidt on geveer aldus: B. en W. mteeneni geenerlei aanleiding te vinden om tot afschaffing van de kermis over te gaan en ontraden degenen, die toch voor het voorstel zou den stemmen, om dit jaar 'de kermis af te schaffen, zulks niet te d'oen, dlaar de tijd, waarop de kermis gehouden zal worden al zoo nabij is. D'hr. Francoijs ziet het noodzakelijke hiervan niet in en vraagt of er Verbino temissen zijn aangegaan. De voorzitter zegt, dat het nimmer wenschelijk i:s zoo kort te voren, derge lijk besluit te nemen, daar zulks gewoon lijk dë gemoederen meer in beweging brengt, dan gewenscht is. B. en W. hebben reeds aan' twee inrich tingen toezegging gedaan. Dhr. Minnaar vraagtindien dat het hoofdbezwaar is, dat het voorstel z'oo kiort te voren is ingediend, of B. en W. er mede accoord gaan, na deze af te schaf fen? Hét spijt hein, dat B. en W. tot dit advies zijn gekomen. Hij acht- de kermis verkeerd en meent, dat het nooit te laat is om ielfcs na te laten, wijst vervolgenls op Hansweeft, waar bekkensnijdërij1 eii dronkenschap hoogtij vierden. Hij wenscht de verantwoordelijkheid hiervan niet té dragen. De voorzitter vraagt of Minnaar weet wat er te Hans weert gebeurd is? Mimiaar zegt gehoord te hebben!, dat de- dokter een paar maal geroepen is. Voorzitter zegt, dat dit' jaar op Ilans- weert werkelijk niet zoo' veel gebeurd'is. Minnaar: Als dit dan tot het normale behoort, dan is er een reden te meer om tot afschaffing over te gaan. De voorzitter zégt, d'at, wat op Hans- weert gebeurd is enorm overdreven is. Minnaar zegt 'nogm'aals van deze plaats geen verantwoordelijkheid te willen dra gen voor zulk soort vermaak. Het voor stel in stemming gebracht .wordt ver worpen met 9 tegen 2 sfemmein; Tegen Siinke, Kostense, Elsmani, v. d. Straaten, Kolen, de Visser (vrijlz.), v. Hoolegem, Aertsen (R.-K.). Voor 0 Minnaar (a.-r.), J. J. Francoijs (c.-h.). Hierna worden de deuren gesloten en gaat de vergadering in geheime zitting over. Wemeldinge. Door de bemanning van het rijkspolitievaartuig R. P. V. 4, gesta tioneerd te Veere, is alhier van een van de Oosterschelde binnenkomend tjalkscheep je schipper G. te Terneuzen, in beslag genomen ruim 15 ton steenkolen, welke buiten om de distributie waren verkre gen en met kleine partijtjes aan boord van genoemd vaartuig waren gebracht. Biggekerke. De Stct- no. 72 bevat de statuten van de afd. Biggekerbe der Z.L.M. Domburg. In de Woensdag gehouden vergadering vanden gemeenteraad weid besloten f20 subsidie te geven aan de Politieschool te Hilversum'. Het adres van den Nationalen Bond voor Plaatselijke Keuze werd wóor kennisgeving aange nomen; Besloten werd' het raadhuis elëc- trisch te verlichten. Aangenomen werd een voorstel tot wijziging dér politiever ordening betreffende het sluitingsuur dar herbergen, waarbij gedurende Juli en Aug. het sluitingsuur vervalt. Op een schrij ven van Ged. Staten Inzake 'het samen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2