4 Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tuinbouw. Gamenyd ftaws. en iajmte* Reriuhtd^ Leestafel Posterijen en Telegrafie. Marktberichten Burgerlijke Stand. en amen^ die dar Kam. Op een liziake- vereeni- aet algemeen!© het oude te .aten wat het dar Koningin aangaande Van den ge ien genoemde is verhoogd niet tot ver- lo-rm besloten. ;adering over tot vaststel- lijken omslag. Mulock Hou- etaris-penning- yuwen en Dui- rij-n plaats is Eiker,zee. van de Cen- ierikzee. opgericht een te raad verga- tier. Een ver- de begrooting een te in' 1919 n rondgezon- -eeni.ging voor schrijven van istenvendeeling Beveland. ocht den raad tent voor ge- weigens eigen ■reins een voor eren naar de roor, eerst tot luiten, als die conditie is ge- stelt de ge baar voor a-n- teggn 3 stem- in yenschelij-kheid gemeenten', aangenomen, erlegl met na} gewenscht. circulaire vari ngin in Zee- van de iaar- jwachteirs ont- over de ver- n havenmees- er op, dat de vroeger den gering inko- traktementsre- voor, de ver- kingen in éénl voorstel werd langenomein. t lid De Jonen 'invoering van re t af wonen de vroeg; of aan rdem tegemoet deelde mede neringdoendenl a.k ter syrake p, dat "de in- rnden tijd niet ;h zou mat de school opziener et bezwaar kan (M. C.\ 9 April hield nbare vei^ade- Van Metj. San- de benoeming Bewaarschool den Raad be- hoopt te trer idaan Van een! dezer Provin- ©elingl, dat ge lig omtrent de jaar 1920, na- Juli a.s. aad van Negen oor Plaatselijke aan een adres •©rd voor 'ken- - idiens verzoek •leend van be jag wegens ver- Bint Maartens- Bond van' ar- t Danld-, Tuin- ïouden van een gen maken van kon niet vvor- Ged. Staten lende nadere re der gemeente- werd besloten geheel te vol- vorden de wed- voor wat he- iande 1 Januari orde de be ter aan de open- r H. A. Mos als zoodanig) benoemd. De en- en Kaaigeldi dien zin, dat schippers, doch der goederen bben te betalen, irhandsche ver- danderijen;, als- ng van gronden ter uitvoering aan Gedi. Staten ebt. Vastgesteld it weid. voorts een suppletoir kohier hoof- delijken omslag, alsmede voor de honden belasting voor den dienst 1919. Tot klok luider wordt benoemd de heer Joh. de Graai op een jaarwedde van honderd' gul den, De gemeente-werkman krijgt voor het aanmaken der kachels in dei school f 100 inplaats van f50 zooals voorheen. De voorzitter doet vervolgens mededcel ling van den heer Inspecteur voor de Volksgezondheid nog geen bericht te heb ben 'ontvangen injzake de nieüw te bou wen gemeentewoningen. Zoodra hierom trent bericht binnenkomt zal opnieuw een vergadering worden belegd. Waar van ver schillende drukkers heit bericht is ontvan gen, dat het moeilijk is vooruit den prijs op te geven van het drukken der inge komen stukken, wordt algemeen ^goedge vonden hieromtrent nadere inlichtingen te vragen bij het gemeentebestuur van Zaam- slag, waar die stukken den raadsleden gedrukt worden toegezonden. Ten slotte wordt nog een wijziging, gebracht in de instructie voor den giemeente-ontvanger, door welke wijziging ook de raadsleden het recht verkrijgen inzage te nemen vari Ide bodken onder beheer van dien arribte- maJar berustende. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Noordwelle. Bij K. B. is aan M. Hoogen- boom op verzoek met 2 Juni eervol ont slag verleend als burgemeester van deiza gemeente, met dankbetuiging voor de lang durige diensten door hem in. ,zijn betrek king bewezen. Terneuzen. Volgens de „N. R. Ct." be vond ,zich onder' de arrestanten te Duis burg, die bij het roode leger hebben ge diend ook een Nederlander, n.l. de 23-j. schipper J. P. F. de G., geb. te Terneuzen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoofdplaat (toez.) P- van dier Staay, predikant bij de Netherlands Presbyterian Church te Winnipeg (Ca nada). Aangenomen naar Sneek door W. Ban ning (s.d-a.p.) te Haarlo. Bedankt voor Werkendam door A. v- Kootan te Zevenbergen. Ritthem. Ds. H. A. ten Hove zal van zijn gemeente niet op Zondag 23 Mei, maar. op Zondag 16 Mei a.s- afscheid nemen. Gerei. kerldenJ- Aangenomen naar Schouwerzijl en be dankt voor Andel, Jutrijp-Hommerts, Blok zijl en Oppenhuizen door H. Knoop, cand- te Amersfoort. Goes. Gekozen tot'ouderling (vacature C. Oranje) de heer N. J. Bastmeijier; en tot diaken (vacature C. Westveer) de heer J. Pouwer. Ds. A. Taal te Hoogvliet heeft ge vraagd van - zijn ambt ontheven te wor den, wjjl hij tot ©en anderen staat des levens wenscht over te gaan. dhr. Ger. Kelk. Bedankt voor Doesburg door J. A. Riekd te Veenendaal; voor Bunschoten door G. Salomons te Bussum- Goes. De overgangs- en eindexamens der Rijks Landbouwwintersehool zullen plaats hebben op Woensidag 14 April i,n het schoolgebouw. Te 3 uur zal de uit reiking der diploma's plaats hebben, in tegenwoordigheid van de genoodigde auto riteiten en andere belangstellenden. Benoemd tot onderwijzer aan de ■openbare school te Lekberkerk de heer A. Crucq, thans tijdelijk hoofdonderwijzer aan de openbare school te Kleverskerke. Benoemd tot leeraar aan het Chr. Lyceum te Almelo de. beer W. Kramer, thans leeraar aan die R. H- B. S. te Zieriizee. i Bij bet eindigen van dien -tuinbouw- wintercursus te Vlissingen werden aan de volgende leerlingen diploma's uitgereikt: L. Hokk-e, A- C. A. L- Sorel, A- Eole. H. Jasperse, P- de Visser Jzn. 'en P. Wisse. Voor die eerste klasse der Chr. Kweekschool voor onderwijzers te Middel burg is geslaagd J. H. Enters te Ritthem. Chr. Paedagogiek- Onder lei ding van haren voorzitter, Prof. Dr. H. Bavinck uit Amsterdam, hield de Ver. voor Chr. Paedagogiek haar jaarvergade ring te Utrecht. Het Bestuur stelde voor het Paed. Tijd schrift voor het Christelijk Onderwijs te tnaken tot orgaan der vereeniging, de minimum-bijdrage der leden in verband daarmee te bepalen op f 2.50, het tijd schrift gratis aan de leden toe te zen- fen, aan niet-leden tegen f 4 per jaar. Tus- schen het tijdschrift en de vereeniging,. Zal nauwer contact gelegd worden, door dat de vereeniging ©enige redactieleden benoemen zal. Dit voorstel werd aangenomen. De heer A. J. Drewes uit Amsterdam leidde het onderwerp in: „Goede en slech te kinderen". In het Bestuur werd Prof. Bavinck her kozen. In de middag-zitting benoemde de ver gadering bij acclamatie den heer Dijkstra- te Zetten tot secretaris. De heer Drevves kon zich voor een herbenoeming niet be schikbaar stellen. Medegedeeld werd, dat de vereeniging teeh 80-tal leden telt. Opgewekt werd tot krachtige propaganda door de leden per soonlijk. De schoolbesturen hebben een bedrag van f 600 in de kas der vereeni ging gestort, welke som gedeeltelijk ge bruikt is om den leden het orgaan billijk te verschaffen. Van uit de vergadering dringt men er op aan de vereeniging in de schoolpers meer bekendheid te geven. Prof. Dr. A. v. Veldhuizen uit Gronin gen, sprak over Paulus als opvoeder. Christelijke Normaalles sen. De Bond van Christelijke Normaal lessen heeft te Ütrecht een algemieeme vergadering gehouden. De voorzitter, de heer H. J. Em-ous, uit Amsterdam, noemde het in zijn ope ningswoord een algemeen verschijnsel, dat de begeerte om zich aan bet onderwijs te wijden, onbegrijpelijk is afgenomen- Er zijni verder groote bezwaren verbonden aan het voortzetten van 'de lessen, doch zooi- lang men nog kweekelingem heeft, moet men voortgaan. Wijl hadden gehoopt, aldus spr., dat van regpe'ringswege- wat zou ge daan worden, doch te vetgjeefs. Die regee ring geeft feitelijk' meer voor een leer ling van een m.u.l.o.-school, dan voor de opleiding van een leerling tot onderwijzer. Was het oprichten van dJe normaallessen vrijwillig in zekeren 'zlin d'oor de wets wijziging van 1908 werd bet oprichten daarvan aangemoedigd door de regeering thans laat de .regeering ons in den steek. Spr. acht de normaallessen leniger dan de gereglementeerde kweekscholen. Daarbij komt, dat er een noodtoestand dneigt door een tekort aan onderwijzers- Hij hoopte, dat de minister in dezen nog zal döen, wat er te verrichten valt. Blijkens het jaarverslag van den secre-- taris, den. (heer H. Wagenvoort, te- Utrecht, bedroeg het aantal aangesloten normaal-- lessen in het afgeloopen jaar 40. De kas der vereeniging sluit met een batig saldo van f 25. In de .plaats van dei heeren Wagen- voort, te Utrecht, en Jonge jan, te Zwolle, die afgetreden waren, werden als bestuurs leden gekozen de heeren J. Hobma, te Utrecht, en Van Hasselt, te Hilversum!. Vervolgens werd behandeld en goed gekeurd het rapp'ort der commissie voor stel VI der L. O. (onderwij'sbevoegdhe.'d en opleiding.) De voorzitter bepleitte- hierbij het voor deel, dat er gelegen is in he't verbin den van de leerlingen aah de leerschool. Bij de kweekscholen is, zoo ze-ide hij, nog steeds do theorie- de -hoofdzaak', en zleer weinig komen haar leerlingen meit het practisch onderricht aan de lagere school in aanraking. Biji het verbinden van da leerlingen aan de praktijk zijn deze' in staat de doeltreffende methoden in haar uitwerking waar te nemen, evenals zij de misgrepen en fouten kimmen opmerken, die er aan de praktijk' kleven. De heer Wagenvoort zeide, dat, wart het zwaarste wais, ook1 -het zwaarste wegen moest, en dat blijft toch ze-er zieker del theoretische opleiding, maar men moest ook wel degelijk de praktijk daarbij als een niet te gering te schatten factor beschou wen Niemand kan tegenspreken, dalt juist d'e praktische werkzaamheden dringend noodzakelijk zijn. Intusschen blijft het een onopgelost vraagstuk, hoe- het verband! gelegd moet worden tusschem de theo retische paedagogiek en de plractische ondervinding in de school. S-p-r. legde -ar den, nadruk op, dat alle kweeke-lingen: zicb «eer moeten beijveren i-n het .volgen, van praktische lessen. En opi deze prak tijk zal een geregeld en streng toezicht dienen te worden uitgeoefend. Bloeidag in iden proeftuin te Wilhelminadorp. Vroeger dan vorige jaren deel ik hierbij! be langstellenden mede, dat wederom een tijdstip is aangebroken, waarop een deel der vruohfc- boomen in haar bruidsgewaad is getooid; l«t zijn thans de peren, 'die in vollen bloei staan en wier witte bloesem hier en daar nog een contrast vormt met de reeds verbleekende rose bloem der kersen, in boomgaarden rondom Goes en aan den aan afwisseling zoo rijken weg van Kapelle naar Go-es. Het blijft -ook steeds een genot, door een be zoek aan den proeftuin te Wilhelminadorp zich eens terug te trekken in deze stille en thans indrukwekkende omgeving, waar vergezichten langs bloeiende struiken een o-nvergetelijken indruk medegeven. Ook voor vaklieden, gewoon aan den bloei tijd), is het altijd de moeite waard, nog eens een kij'kje in den proeftuin te nemen, daar door ge sprek of op andere wijze allicht iets waarge nomen wordt, dat voor hen vaar belang is. Mogen dan velen Dinsdagmiddag 13 April van half drie tot half vijf de gelegenheid ge bruiken het bovenbedoelde bezoek eens te brengen, waarbij zij den chef van den tuin en ondergeteekende aanwezig zullen vinden tot eventue-ele voorlichting. De Rijkstuinbouwconsulent in Zeeland. Middelburg, 12-4-'20. (Gaarne wekken wij oqze lezers op aan deze uitnoodiging gevolg te geven; er is wat moois te zien. Red.) Denieuwe D'anzig;er v 1 ag. De vlag van den nieuwen vrijstaat Danzig wappert thans voor de eerste maal op een te Amsterdam liggend zeilschip, de met hout van Finland, aangekomen bark Penang. Deze vlag is geheel rood. met twee boven elkan der staande kruizen onlder, een gouden kroon. Zaterdag-avond zijn te Rotterdam twee losse werklieden op- den Oost zeedijk handgemeen geworden. Daarbij is' een hunner met een mes in het onderlijf gestoken. Hij' werd zwaar ge wond naar het ziekenhuis gebracht. De dader, die -de vlucht nam, is aan den Plantageweg gegrepen en op het politiebureau opgesloten:. Te Blijham is de arbeider Korte door een stoomtram doodgereden. De 23-jarige opperman J. Bagg'el, uit Barneveld, is te Amersfoort, waar hij tijdelijk werkzaam jvas, van een 9 M. hoog© stelling gevallen en dood opgenomen. Te Lochem is aangehouden een Duitsche jongeling, afkomstig uit de buurt van Bochum en behooren-d-e tot het roode leger, zooals hij verklaarde; hij had een rooiden banid om! zijn arm en pet. Bij het oprukken 'der rijks wee r- troepen was- hij 'naar Holland 'uitgewe ken, ombij een hoer werk te zoe ken. Te Amsterdam heeft de politie aangehouden twee knapen, resp. 12 en 8 jaar, verdacht van diefstal door middel van openbreking van goederen uit een sp-oo-rwegwag-gon. Een krasse oude Keer! Men schrijft uit Haarlemmermeer-. Tot taxateur van de te onteigenen landerijen in den IJpol-der, Amster damsen© polder en omgeving vanwege de stad Amsterdam, ten behoeve van de nieuw te- maken havenwerken al daar, is o-.m. benoemd en in functie getreden de 87-jarige heer p. Bies heuvel, oud-wethouder en landbouw- specialist in deze- gemeente. Deze krasse oude heer is nog dag aan dag op reis, is rentmeester over verschillende boerderijen en bekleedt met lust en ij-ver nog tal van openbare functiën. Die kievit uitgeroeid. Eeni- ge Friesche landbouwers verzoeken de Regeering het zoeken van kievitseie ren te verbieden niet 15 April inplaats van met 1 Mei, daar ze thans de uit roeiing van de kievit, een voor den landbouw nuttige- vogel, vreezen. Muziek per draadlooze. Dezer dagen is vermeld, hoe in En geland idoor .middel van draadlooze telefonie over afstanden van 85 K.M. en 290 K.M. volgens de uitvinding van Marconi muziek werd overge bracht. N.aar .aanleiding van dat bericht, herinnert men er' aan dat ook de N. V. Nelderlanldisohe .Radio Industrie dm Den Haag sedert maanden eiken Don derdagavond en Zondagsmiddags ra- d i.o-telefonisch' muziek geeft, die hon derden amateurs- en tal van 'militaire en cotoimercieele ontvangstations over ons geheele land, in een kring dus van ruim 200 K.M., hoo-ren. 'De nieuwe Nederlandsche vinding is, zoo deelt men verder mede, van zeer groot belang, omdat met zeer geringe energie zeer groote afstamden radio-telefonisch worden oveFbrugd. Het iSpreken en de muziek zijn vol strekt zuiver, wat niet van de andere erkende methodes gezegd kam worden. De voor deze raaio-telefomie benoo- digde drie-eleotrodem-lampen worden door een Nederlamdsche fabriek ver vaardigd zoodat het geheele stefeel. zuiver Nederlan-dsch fabrikaat is'. (N< R. C.) Een vermoedelijk uit Ernbden gevluchte Spartacist is te Nieuwe- schans over de Nederlamdsche grens gekomen. Hij werd aangehouden, om te .worden uitgeleverd. De grenswacht te 's-Heerenberg -heeft aangehouden en in de barak al daar opgesloten drie Duitsche Spar- tacis-ten, die waarschijnlijk in het rooide leger hebben meegevochten. In hun gezelschap was o-ok eèn „Roode Kruis- zuster." - Door den schrik werd een spoor beambte op den spoorlijn N. Schans; Leer in de -eerste helft van Maart toen hij voor een locomotief werd weggehaald, sp'raakloos. Deze weeky toen hij in een ziekenhuis na warme baden een koud bad kreeg, kon hij als vroeger weer spreken. Een dag vol ongelukken. Toen de heer J. de B. te Bodegraven zich met vrouw en kind per rijtuig Uaar een bruiloft begaf, geraakte in Buitenkerk het paard op hol. De til bury 'sloeg om en geraakte met de vrouw en het kind te water. Het kind was spoedig gered. Moeilijker ging dit met (Ie vrouw die -ouder het rijtuig was geraakt, echter werd ook 'deze spoedig uit haar netelige positie gered. Het paard werd op het Marktplein gegrepen. Nadat men -zich van droge kleeren had voorzien, werd de reis in een omnibusbreak van den heer W. B. voortgezet. Blijkbaar mocht ech ter alles nog niet zonder ongelukken afloopen. Ongeveer te Ni-euwerbmg reed een auto van den heer van D. te Alphe-n a.d. Rijn den stoet achterop. Aanvan kelijk wilde genoemde heer v. D-. door- te remmen achter den stoet blijven,i ®doch haalde- een verkeerden handel over, met het gevolg dat de- auto met volle vaart achtero-p- den stoet inreed. Het rijtuig van den heer B. werd met kracht tegen een boo-m gedrukt, waardoor dit rijtuig letterlijk in elkaar werd gedrukt. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden met een gewel digen schrik vrij. De auto was even eens beschadigd, doch kop. na repa ratie de reis voortzetten. April. 13 Oostkapelle, huizen, moesland, Blau- pot ten Cató. 13 Zoutelan.de, inboedel, b akker sin venta- ris, De Neeling. 14 Middelburg, inspan, Struve. 14 Middelburg, inspan, Blaupot tea Cate. 14 Nieuwdorp, inventaris der groenten- drogerij, v. Diissel. - 14' Hednkenszand, meubelen, v. Cleef. 14 Colijnsplaat, bouwland, Markusse. 14 Iersek-e, houtwaren, Verhoek en De Kok. 15 Baarland, inspan, v- Dissel. 15 't Zand, 4 burgerwoonhuizem en voorm. Tolhuis, Loeff. 15 Biezelinge,inboedel, Huvers. 15 Zand, huis en tuin, Loeff. 15 Middelburg, heerenhuizen, Blaupot ten Cate. 16 Goes-, hofstede Ddjjkjzdcht, Klaar en Neervoort. 16 Middelburg, meubelen, Notarishuis- 16 Wolfaartsdijk, huis, Schram. 16 Zanddijk, inboedel, Rosier en Ver- vaat. 17 Ritthem, hofstede, bouwland, Struve. 19 Middelburg, inboedel, Blaupot ten Cate. 20 Serooskerke, afbraak, enz. Blaupot ten Cate. 21 Middelburg, inspan, Blaupot ten Cate. 21 Goes, vrachtrijdersinspan, van Dissel. 21 Goes, manufacturen en inboedel, Verhoek en de Kok. 2128 Zoetermeer, bouwmanswoningen met wei-, bouw- en tuinland, Gerrit- zen. 21 Souburg, weiland, bouwterrein, v. d- Harst. 21 Goes meubelen, manufacturen, Verhoek en de Kok. 21 Nieuwdorp, inboedel, v. Cl-eef. 22 Goes, manufacturen, Verhoek en de Kok. 22 Kloetinge, meubelen, v. Dissel- 22 Middelburg, huizen, Hioolen. 22 's Heer Abtskerk-e, bouw- en weiland, Pilaar. 23 Vlissingen, inspan, Blaupot ten Cata. 23 's Heerenhoekj hofsted'e-, VleugelEof, Klaar en Mertens. 23 Vlissingen, meubelen, manufacturen, wijnen, v. d. Harst. 26 Wilhelminadorp, inboedel, Verhoek en De Kok. 27 Middelburg, inspan op Amestein, Blaupot ten Cate. 27 Goes, jachtrechten, v. Dissel. 28 Serooskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 28 Goes, Vendutie, Verhoek en de Kok. BUDAPEST, 10 April. Heden begon de openbare slotzitting voor het Bu- diapiester Gerechtshof tegen de tegen- revolu-tionaire aamenzwe-elrders!, die m-ef de hulp -en mat-erieele ondersteu ning -der in We-enem vertoevende Hon- gaarsche bolsjewis-te-nleider een aan slag .d-elden op Horthy en vele open bare gebouwen in. -de lucht wilden laten springen. Aangeklaagd zijn vier personen wegens oproer en moord met voorbedachten rajde. Wegens groote drukte -en storing bij den Telefoondienst geen Marktberichten uit Rotterdam. AMSTERDAM. Zaterdagavond heeft bij de Blauwbrug een botsing plaats gehad tusischen een tram -en een motor met zijspanning, die vernield werd. Een dame en -een heer, die er zich in bevonden, werden inwendig gekneusd en miet een p-ostauto, die toevallig voorbijkwam, naar het Binnengasthuis vervoerd. HANSWEERT. Die gezonken motor boot Picardy is gelicht en op) de slik ken omhoog gezet. HARLIN-GEN. In de haven alhier liggen de N-ed-erl. vracht loggers Luna I en de Duitsche schoener Ëlisa, welke schepen ledig van Amsterdam zijn ge komen om kaas en gecondenseerde melk voor Engeland te laden. Daar dezie schepen door werkwillige arbei ders te Amsterdam zijn -gelost weige ren de havenarbeiders alhier de sche pten te laden. Thans wordt de Ëlisa door eigen bemanning -geladen. „Buit en" der vorige w-eelt bevat pracht- gezichten van het Meer van Ge-nève, photo's van het kasteel van Limbricht; en van Steyr (Oostenrijk) o.a. kunstmodellen van houtsnee- werk. i „Meisjesleven het frisch geredi geerde tijdschrift, no. 17, bevat o.a. een novel- letje van fijn opvoedkundige strekking, „De Nieuwe"; een lief lied Moederweelde, voor zang en begeleiding door Reiinièrse getoon zet; en de als altijd hoogst 'belangwekkende „Onderlinge Correspondentie". Jezus van Galilea, een overdenking van F. Spemann, vertaald door H. L. D-inge- Jnans. Utrecht, G. J. A. Ruys, Een overdenking, die ten doel heeft een levensbeeld te teekenen van den Heiland, en de critiek en het ongeloof te wraken, welke dit beeld zoeken te verduisteren. Dit geschiedt in de taal van den geloovige, in wien genade is verheerlijkt, en dien het geloof bezielt. Aan grijpend van taal en overtuigend van voor- j dracht, prachtig, krachtig, machtig van in houd, dit is de slotsom, waartoe rustige lezing van deze overdenking noopt. Maatschappelijke bedrijfsorganisatie, door J. R. Snoeck Henkemans, Utrecht, Gl J. A. Ruys. Het bekende Kamerlid heeft het standaard werk van prof. Veraart bestudeerd „Vraag stukken der economische bedrijfsorganisatie", en hu meent hij in bovenaangekondigd vlug schrift, na verwerping der drie reeds aan geprezen strijdmiddelen ter redding der ont redderde .maatschappij: klassenstrijd, sociali satie en revolutie het reddingsmiddel van prof. Veraart onder handen, n.l. economische be drijfsorganisatie, welke naar schr. aantöoht, niets anders is dan een klassensamenspanning tot villing van het publiek. Dit toont hij aan; vandaar zijn afwijzing ook van dit strijdmiddel, aldus gemotiveerd: Het aanvaardt als grondslag het egoïsme der georganiseerden; vermindert in ernstige mate de productie; bemoeilijkt de toetreding tot het bedrijf; verdrukt den opko menden middenstand; en maakt den verbrui ker tot slachtoffer van ongebreidelde winzucht. De schr. geeft een ander redmiddel aan: Ge hoorzaamheid aa nGods gebod, en daameven organisatie der bedrijven. De middelen daartoe ziet hij genoemd in de Statuten van den R.-K. Centralen Bond van bedrijven, in de achtste conclusie van het Sociaal Congres. In samen vatting besluit schr. met aan te geven 't zeven- ledig doel eener maatschappelijke bedrijfsorga nisatie, volgens protestantsoh-cliristeljjk model. Dit rijke vlugschrift, schoon slechts even 25 bladzijden groot, behoort in onze politieke en sociale vereenigingen te worden gelezen en be sproken. Het geldt een algemeen belang, zooals wij: nimmer ons hebben kunnen voorstellen, dat het ooit aan de orde zou kunnen komen. Een vraagstuk, dat in dezer tijden schreiondefri nood allen ter harte gaat. Men voelt, dat het moet. Bij de aanbesteding te Terneuzen van het slechten van eein gedeelte der vestingwerken enz. vanwege de administratie-domeinen was de laagste inschrijver H. Kayser te Terneuzen voor f 84.000. Vanwege het Hoofdbestuur der P. T. wordt medegedeeld: In verband met den beperkten dienst op de spoorweg-en op Zon- en feestdagen en de wenschelijkheid om^ok aan het personeel der posterijen op genoemde dagen zoo weinig mogelijk dienst op te dragen, is tot belang rijke beperking van het postvervoer op Zon en feestdagen moeten worden overgegaan. Hierdoor zal men er niet op kunnen rekenen, dat stukken, welke des Zaterdagsmiddags na 12 uur worden ter post bezorgd, steeds des Maandags in de eerste bestelling worden op genomen. KRABBENDtJKE. Veiling v;an 10 April. Z'urei Belleflelurs f 14.10f 19 per 100 K.G. GOES. Huw- afk.10, Frans Buijnhou- w-er, 24 j. jm- te Goes -en Geertruid Viersfelle, 19 j. jd. te Wolphaartsdijk. MIDDELBURG. Gehuwd: W. M. Bosschaart, '27 j. ;jn<. ■en E. J. Paardekooper, 23 j. jd. Bevallen: H. C. Jongetaeel-Minet, z.-E. San- derse-Izeboud, z.P. Wisse-Jobse, d. ZIERIKZEE. Geboren: 1, Jacoba Roelfina, d. v. Tidde Jan Sikkens en Quirina Cornelia Jacoba v. d. Meer Mohr. 3, Frans Jozef, z. v. Cornelis Franciscus don Boer en Wilhelmina Jacoba Diets. 5, Lena, d. v. Marinus Heijboer en Johanna Martina Verwent. 6, Franciscus, z. v. Jan Godfried Bogaard en Joanna Cor nelia Rossen. i j Gehuwd: 7, Cornelis den Boer, 27 j. jm, en Janna Bolijn,, 23 j. jd. 9, Hermanus Pitlo, c<0 j. jm!. en Maria v. d. Maas, 22 j. jd. Overleden: 3, Elizabeth Lookman, 84 j. echtg. v. Christoffel Hildebrand. 3, Maria Jo hanna Wisse-, 30 j. echtg. v. Dominicus Fran ciscus Wijsman (overl. te VHssingenJ. TER NEUZEN. Huwel.-aang.1, ïzaak Hoek, 26 j. jm. en Elisabeth Adriana Jozina van Driel, 20 j. jd. Johannes Petrus Mobach, 33 j. jm. en Louisa Maria van Aerde, 25 j. jd. Clement Johannes Schelstraele, 23 j. jm. en Bertha Augusta van Aerde, 21 j. jd. Willem Frederik Ge-ldof, 21 j. jm. en Pietemella Hame link, 20 j. jd. Anthonius Bernardus Ploeg- aert, 28 j. jm. en Maria Louisa de Koeijer, '32 j. jd. Huw.- voltrekkingen: 1, Wessel Jacobus Ver meulen, 26 j. jm. en Neeltje v. d. Klooster, (27 j. a'd. Jacobus Jan Pauw, 28 j. jm. en Emma Jozina Rijnberg, 29 j. jd. Geboorten28, Elisabeth Cornelia, d. v. Joost v. d. Bent. en Elisabeth Lucresia Balnikker. 1, Francois, z. v. Frederik Dekker en Pieter- nella Dekker. 2, Jan Jacobus, z. v. Jan v. d. Hoeve en Johanna de Regt. 2, Adriana, d. v. Marinus Kielen en Hemdrika Catharina Dobbelaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen rnn 12 April, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te de Bilt. Hoogste' barometerstand 762.5 te Seij;- disfjord, laagste 723.8 te Valentia. Verwachting tot den avond van 13 April: Matige tot krachtigea, Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind. Betrokken of zwaarbewolkte lucht met tijdelijke opkla ring. Waarschijnlijk regenbuien. Weinig; verandering van temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3