Binnenland. Uit de Provincie, 1Het Huis van Afgevaardigden in tl© Ver. Staten heeft, de .resolutie tot beëindiging van den oorlog met •Duitsehland aangenomen met 243 te gen 150 stemmen. Thans gaat de re solutie naar den Senaat. In Duitsehland is ook dit jaar van de invoering van den zomertijd afgezien. De staking der metaalbewerkers in het bekken van Luik is geëindigd. In een dorp bij Kaïnerijk zijn hij bet omploegen van terreinen, gra naten ontploft. Twaalf personen zijn gedooden twee gewond. Volgens een via Libau ontvangen bericht uit Moskou heeft Japan den oorlog verklaard aan s o v j e t-R u s 1 a n d. Men verneemt uit Weenen: 204 Oostenrijksche krijgsgevangenen zijn na een reis van drie maanden uit Rusland te Weenen aangekomen. Toen zij 'de reis aanvingen waren er 800, maai- 600 stierven onderweg ten ge- volge van ziekte of mishandelingen. Aan de Pioolsche grenzen had een iware moordpartij plaats en alleen die- tenen ontkwamen die in staat waren urn leven te koopen. De staking der wisselwachters op( de 'spoorwegen rond Chicago breidt zich uit. Het verkeer tusschen Jer sey-city en Los Angeles is onderbro ken. Ih den staat New-Yersey staakt ook heel het personeel der opslag plaatsen. Te New-York zijn de haven arbeiders nog steeds in staking. De bevoorrading der stad loopt gevaar. De Franschen hebben ook Aschaffenburg bezet. Tengevolge van een ^ontploffing in een mijn nabij: Hindenburg kwa men 38 personen om het leven. De Duiitsche rijkskanselier zegt geen bijregeering der vakvereenigingen te erkennen. De uitvoering van het reg eer in g s program brengt inwilliging' van de eischen der vakvereenigingen mede. De Duitsche regeering spreekt Frankrijk aan voor vergoeding van alle schade, doorlde bezetting in Frankfort veroorzaakt. Volgens bericht uit Konstantino- pel heeft generaal Wrangel, de op volger van Denikin, zijn kwailier ge vestigd! te Sebastopol. Hij beschikt slechts over 15.000 man. Intusschen rukt het roode leger op. in cle richting van den Kaukasus. Te Kieff is een opstand uitgebro ken tegen bet sovjet-bewind. Rakofski en zijn regeering zouden uit Kieff ge vlucht zijn. Volgens de bladen is generaal Semenoff bezig in Oost-Siberïë een nieuw leger te vormen tegen de bol- sjewiki. Hij zal tevens trachten een volksvertegenwoordiging in Oost-Sibe- rië te vestigen. Toch eennieuw conflict? Door den Ned. Fed. Bond van Per soneel in Openharen Dienst is aan de besturen van de Nederlandsche Fe deratie. van Transportarbeiders enden jCentralen Bond van Transportarbei ders een schrijven gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat aan de han delsinrichtingen (Gemeentelijk Entre potdok) gemeentewerklieden ervoor ge plaatst zijn om goederen af te leveren voor de Mij. Nederland aan onderkrui pende schuitenvoerders en in de Spoorwegwagon waarmede deze goe deren naar terreinen dier Mij. worden vervoerd om door onderkruipende ha venarbeiders te worden geladen in schepen. De werklieden, lid van den Ned. Fed. Bond maken hiertegen be zwaar. Het bestuur keurt de daad van de Entrepotwerkers pm te weigeren de staking te breken volkomen goed en zijn bereid, wanneer de stakings leiding dat wenscht, de staking aan het Entrepotdok te proclameeren met alle consequenties, welke daaraan vast zitten. Zij zijn bereid, indien noorlig, daarvoor de gemeentewerklieden in den strijd te betrekken, daar de moge lijkheid niet is uitgesloten, dat het ge meentebestuur scherpe maatregelen te gen de stakers treft en hen ontslaat. Echter daartoe zijn wij' bereid, wan neer de stakingsleiding het m het be lang der staking noodig oordeelt, dat Üe goederen in de Gemeentelijke Ver men, evenals in particuliere Veemen blijven liggen. Verder wil de Fed. weten welke houding de Moderne Bond van Werk lieden in Openbare Diensten en Be drijven zal aannemen. Naar bun oor deel is de beste wijze om deze zaak ondier de oogen te zien een bespreking met de Centrale stakingsleiding en de besturen van beide gemeentewerklie- denorganisaties eventueel in bijzijn van die besturen der beide landelijke vak- centralen. Voorloopig werd de Federa- tieleden aangeraden bet werk op te vatten, in afwachting eener beslissing van de Centrale stakingsleiding, -Het werk hervat. Te Oude Tonge op het eiland Flak- kee, waar reeds een 4-tal weken 30 vaste arbeiders door de boeren waren uitgesloten, is deze week na meerdere conferenties overeenstemming verkre gen en over bet loon der vaste, als mede dat van ongeveer 250 losse ar beiders. De uitsluiting is nu opgeheven en bet werk hervat. Revolütie-bedreiging De „Msb. "-redacteur te Brussel seint: Volgens een telegram Uit Aken, het Bel gische hoofdkwartier, izijn daar berichten binnen gekomen, dat Nederlandsche so cialisten of communisten een revolutio naire beweging in Nederland hadden voor bereid, welke zou zijn uitgebroken, indien de opstand der bolsjewisten in het Roer gebied was geslaagd. Uitvoer van suikerbieten. De Nederlandsche Uitvoermaatschappij brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Voor het geval te..zijner tijd gelegenheid tot uitvoer van beperkte hoeveelheden sui kerbieten van den oogst 1920 mocht wor den gegeven, .zij aan het adresgeeren van de daartoe vereischte Uitvoervergunningen voorwaarden .zal verbinden waarvan de voornaamste onder voorbehoud der goed keuring van den Minister vair Landbouw, Nijverheid en Handel, op desbetreffend! verzoek thans reeds doch uiterlijk tot en met 20 April e.k, door haar worden mede gedeeld. Belanghebbenden worden ver.zocht reke ning te houden met de omstandigheid!) dat aan enkele der voorwaarden als bo venbedoeld reeds vóór den lsten Mei e.k. moet .zijn voldaan. Crisismaatregelen. Op Woensdag 7 April vergaderde de Permanente Commissie inzake Crisismaat regelen uit de Katholieke en Christelijke Werklieden- en Vakbonden. De vergadering constateerde met leed wezen, dat de „Duurtewet" door de Twee de Kamer werd verworpen, waardoor een krachtig middel tot duurtebestrijding niet ter hand kan worden genomen. Een Commissie werd benoemd, welke de aanhangige wijzigingen der Huurcom- rnissiewet .zal onderzoeken, om ma te gaan, of, ein wat de Permanente Commissie in deze aangelegenheid te doen staat. Loting blijvenfd gedeelte. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat nu de duur der eerste oefening van hen die ingedeeld .zijn bij de administratie- troepen op .zes maanden is bepaald, ook deze miliciens zullen deelnemen aan de loting voor het blijvend gedeelte. Van deize loting .zijn vrijgesteld de dienst plichtigen., die met het eerste lichüngsdeel der lichting 1920 hun eerste oefening zijn aangevangen en aan wie verlof is ver leend in afwachting van de nog te „ver- leenen vrijstelling, tenzij .zij om de een of andere reden van dat verlof .zijn terug gekeerd. Staking vian kira|nkizinnigen. In het krankzinnigengesticht te 'Hono lulu hebben de verpleegden in de kleer makerij het werk neergelegd. Zij eischen betaling. Als psychische besmetting rond waart,' laat iziji .zich door de deuren van een krankzinnigengesticht niet tegenhou den. In 1903 is hetzelfde gebeurd in het gesticht te Amsterdam. Eenige lijders dien den als mannequin bij een velbandcursus en kregen daarvoor geregeld een koekje. Toen de wijzen daarbuiten staakten, staak ten .zij ook. Zij moesten geld hebben. De dokter thans een overheidsper soon .zeide met kloeke vastberaden heid, dat zij naar hun zaal konden gaan. Zij weifelden, boden hun diensten weder aan lals ,zij maar weer hun koekje kregenDe staking was verloren. (N. T. V. Cr.) De nieUwe zilveij bon van fl. Ei- is een nieuwe .zilverbon. De „N. R. Ct." .zegt ervan: De letters zijn duide lijk. O.m. staat er op: „inwisselbaar in .zilver na .aankondiging". Uit waardeering voor ide schoonheid van het papiertje, z'al niemand liet langer honden dan noodig is. Allerlei. Het ligt in de bedoeling de functie van chef van den Generalen Staf voorloopig niet te doen vervullen. Hier te lande is een1 delegatie van Duit sche transportarbeiders onder leiding van DJaiumig aangekomen, om met de organisa tie van Nederlandsche transport-arbeiders te onderhandelen over het vervoer van voor Duitsehland bestemde, in Neder land opgeslagen goederen. Van heden af wordt de aanvoer uit Duitsehland van sfeenkolentreinen we derom hervat. Vier treinen per dag wor den verwacht. In verband met het zedenschandaal in Dien Haag .zijn ook in Leiden eenige per sonen gearresteerd als verdacht van me deplichtigheid. Tot de sollicitanten naar de betrekking van secretaris-penningmeester van het wa terschap De Pürmer behoort ook een Herv. predikant Uit die omgeving. Deze is op de voordracht geplaatst. Onze pantserschepen „Tromp" en „Her tog Hendrik" zijn op 8 April te Sjanghai aangekomen. Voor de betrekking van controleur van den Raad van Arbeid te Amsterdam heb ben .zich 1513 sollicitanten aangemeld. Het Christ. Nationaal Zendingsfeast zal wegens de onmogelijkheid om extra-trei nen in te leggen, ook dit jaar weder niet gehouden kunnen worden. Ingediend is'Seen nota van! wijzigingen om het ontwerp Lager Onderwijswet, waar in de regeling der onderwijzerssalarissen uit het ontwerp is .gelicht en wordt voor gesteld die bij algem. maatregelen van bestuur te doen geschieden. Opgenomen is in het ontwerp een voor schrift, dat de nieuwe salarisregeling van 1 Januari 1.1. af zal werken. Da regeering heeft de bedoeling, de eer- lamier in te dienen militaire pensioenwet ten terug werkende kracht te geven tot 1 Januari 1920. De overeenkomst met Duitsehland in zake een crediet van 25 millioen voor levensmiddelen is geteekend. Het Tweede Kamerlid Rutgers heeft aan den Minister van Binnenlonclsche Zaken de volgende vraag gesteld: „Kan de Re geering mededeelen of het voornemen be staat, de Departementen van Oorlog en Marine te vereenigen?" Bij den dienst der directe belastingen is met 1 Mei benoemd tot rijkskletrk 3 a kl. te Zierikzee insp. M. van Keulen, part, klerk 'te Rotterdam. Res. off. van gezondheid 2e kl. J. Cr. H. Hartman van het mil. hospitaal te Utrecht is in het genot van groot verlof gesteld. Middelburg. Zaterdagavond hield de beer A. Frelier uit Vlissingen, alhier in de school op de nieuwe Haven een ze.er populaire lezing over draadlooze telegra fie, toegelicht door proeven op de ver schillende nieuwe toestellen, die spreker had medegebracht. Het was zeer jammer, dat slechts een 30-tal personen deze leer zame uurljes medtemaakten, zoowel voor de afwezigen als voor den beer Frelier en ook voor het doel van den avond versterking van de kas van het Vlissingsch ziekenhuis fonds. De, vereeniging „Voor de Kunst" houdt deze week een tentoonstelling van werken van mevr. Elout—Drabbe en de heeren Jan Ileijise en ten Klooster. Beidé eerste zijn geen onbekende en geven ook nu weer afwisselend werk te; zien, waar bij van mevrouw Elout vooral de. por- t re tien en de dorpsgezichten en van Heijse de teekeningien ons bijzonder goed ge slaagd lijken, terwijl ten Klooster toont' lang in de tropen te zijln geweest, want hij heeft voor zijn werken de kleurrijke motieven gevonden, die aldaar te vin den zijn. &'i Verkrijgbaar van 1217 April op. bon 28 een half pond suiker a 15 ct., cp bon 4 een half pond normaalmarga- rine a 25 ct. Zoowel Donderdag als Vrijdag werd bij de politie aangifte gedaan van ver duistering van een rijwiel. Het eerste rij wiel werd Donderdag reeds in beslag ge nomen, terwijl het voortgezette ondérz'oek er toe leidde, dat de politie van hier te Vlissingen aanhield A. O. R., wonende aldaar, die reeds meer mat de justitie in aanraking is geweest. Deze bekende beide rijwielen alhier en ook een te Vlis singen te hebben verduisterd, waarop ook de beide andere rijwielen alhier i,n beslag werden genomen. Dl© man is naair Vlis singen overgebracht .om aldaar tei wor den gehoord in verband met de daar ge pleegde verduistering en zal vervolgens aan dé justitie worden voorgeleid. De eleetrische tram heeft ook Zater dag weder erg gesukkeld nadat des mor gens vroeg 'reeds storing had plaats ge had, is de dienst van half negen tot half twee geheel gestaakt geweest en ook des avonds heeft de tram gedurende een uur niet kunnen rijden. Bij de storing in de eleetrische tram leiding .op Zateidagavond, sloegen de vlam men uit den draad in de Langeviele; om ongelukken te voorkomen heeft toen een agent van politie de sectie tusschen de Langeviele, binnenbrug en die Markt uit geschakeld. Vlissingen. Heden (Maandag) gaat alhier de 8ste week in van de staking in de bouwbedrijven, er is nog geen kans op hervatting van het- jveï'k, vermoedelijk zal dit wel niet geschieden voordat op 1 Mei een landelijk' contract in werking treedt. Zaterdagavond werd door de sta kende bouwvakarbeiders alhier een de monstratie gehouden bij het Strandhotel waar een der patroons zijn zilveren brui loft vierde en waar men meende, dat een der stakers zou komen helpen om een tooneel af te breken, dat hij! Vrijdag: had opgebouwd. De politie was ook aanwezig om eventueel© baldadigheden te voorko men. Door een van hethotelpersoneel werd een briefje onder de deur gestoken om te vertellen, dat het afbreken een uur was uitgesteld, zoodat de demonstreeren- den geduld moesten oefenen. Teen kon hun geloond werden, dat niet de be doelde werkman, doch dé inwonen/ten van het hotel het tooneel afbraken. De man nen trokken af en wisten niet beter te doen, dan bij een ander patroon een ruit in te gooien. Het lossen van het Amerikaansch stoomschip Cacique alhier, door een 9- tal werkwilligen uit die plaats en een 30- tal uit Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft reeds tot ongeregeldheden aanleiding gegeven. Nadat Vrijdagavond de Vlissin- geis, die op de reedei een deel der lading van het schip in lichters overdoen, door een sleepboot aan wal waren gebracht, werden zij door leden der havenarbeiders- organisaties, stakende bouwvakarbeiders en andere personen gevolgd en kwam het tot handtastelijkheden, zoodat de politie tusschenbeiden moest komen en zelfs tot arrestaties van voormannen uit de orga nisaties overging. Zaterdagmoigen weigerde de kapitein van de sleepboot de werkwilligen aan boord te brengen, maar een andere kapi tein werd bereid gevonden dit met zijfa. sleepboot te doen. Des avonds weiden de Vlissingers op twee velschillende plaatsen aan wal gé- zet en onder zeer Sterk: politiegeleide huis waarts gebracht. Een dér groepen was omstuwd door een groote menschonme- nigte en toen deze wat te veel opdrong maakte de politie gebruik van de wapen stok en vielen er eenige gevoelige klappen. Een der werkwilligen was lid van den Centialen Bond, maar i.s Ihans geroyeerd. Goes. Den 21en dezer heeft hier een vergadering plaats van Gezworenen en Ingelanden der Breed© Watering bewesten Ierse,ke. Waarschijnlijk zal dan wel aan de oide komen de bepaling, van het bedrag door het Waterschap, bij te draigen voor den Lokaal Spoorwegop! Zuid-Beveland. 't Is te hopen, dat de vergadering, be grijpende dat die Spoorweg voor Zuid- Beveland een welvaarts-instrument van bekeken is zal worden, zich niet al Ié schriel zal toonen. Reeds nu hoorden wij, dat men op het bepaalde bedrag: ad f3.10 per H.A. heeft afgepingeld tot op f2. Houdt die, geest van schrielheid aan. dan komt er van de lieole bijdrage niets te recht, maar ook niet vajn den lokaal spoor weg, want de kleinere- waterschappen op Beveland, zien alle de „Breê Watering" naar d'e oogen. Zooals die de maat aau- geeft zoo, z'ingen zijl (N. Z. €-) Woensdagavond vergadering van de A. R. Kiesvereeniging „Voor Nederland en Oranje", alhier. Blijkens de agenda moet nog een der den afgevaardigde naar de Centrale Kies vereeniging gekozen worden en zal de heer K. Brants het ontwerp L- 0. behan delen. Dat kan een „mooie" vergadering worden, tenminste als de leden zoo anti revolutionair willen zijn, dat zij komen- In sommige vereenigingem moge er uit practisch oogpunt weinig tegen te zeggen zijn, dat men het bestuur voor den arbeid in 't algemeen en het bezoeken der ver gaderingen laat opdraaien, in de A.-R. Kiesvereeniging komt dat niet te pas Hier wordt, algemeen warm meeleven geëischt en dit sluit natuurlijk allereerst in: gé- trouw bezoek .dei" vergaderingen. Donderdag 15 April, des avonds 8 uur, zal, zooals reeds gemeld, het speciale zangkoor, onder leiding van dhr. Tam- minga, in de Groote Kerk optreden. Pro gramma's zijn alleen verkrijgbaar bij de boekhandelaren Pieterman, IJopster, Erven Dekker, .Verheul©, en van Riet (Opril Gr. Markt). Toegang f0.50. -Verplichte pro gramma's kosten fO.10. De galerij is ge reserveerd voor het Zangkoor. Nogmaals, moge de belangstelling groot zijn. 't Gaat om leniging van den nood te Weenen. Zondagavond zal het koor in de Herv. Kerk te Kapelle een uitvoering geven, voor hetzelfde doel. Heinkenszand In de gemeenteraadsver gadering van Zaterdagavond j 1. weid o.m. beliandeld: eein ingekomen schrijven van Ged. Staten of het voor deze gemeente weaschelijk is tot combinatie met andere gemeenten of andere grensregeling te tref fen. De raad is van oordeel, dat voor deze gemeente .zulks niet noodig is. Een voorstel van Ged. Staten belreffenide een nieuwe subsidieregeling v;an f0.35 per in woner voor het lokaalspoor, wordt toe gestaan onder bemerking, dat de moeilijk heden bij het overladen aan de havens nog niet naar genoegen .zijn geregeld. Tot gemeentewerker wordt benoemd Jac. Priem met 6 tegen 1 stem op J. den Hamer. Uit en door den raad wordt dhr. A. v. d. Dries als 7e lid toegevoegd aan de com missie der woningbouwvereeniging. Een adres van onderscheiden ingezetenen om tengevolge den ingevoerden .zomertijd de schooluren te verzetten, zal na de onder wijzers gehoord te hebben verder behan deld worden. Een nieuwe verordening hef fing H.O. wordt onder nadere goedkeu ring van Ged. Staten vastgesteld. Bij. de rondvraag veistigt dhr. Dominicus do aan dacht op de straatjeugd, die het publiek 's avonds het nog al eens lastig maakt. De voorz. zegt hieraan zijn aandacht te .zullen schenken. De behandeling der jaar wedde van den gemeenteveldwachter wordt tot een volgende vergadering ver daagd. Krabbendijke. De heer Gerard Maas is na gehouden examen aangenomen bij de Militaire politie te Millingen. Kapelle. Eergisteren werd het jongetje van den werkman J. S. alhier zoodanig door een fietser aangereden, dat dr. W. F. Pfeiffer heelkundige hulp moest verleenen. De fietser kwam met enkele onbeteeke- nende wonden vrij. Eergisterenmiddag kwamen de werk gevers bijeen in het lokaal „Obaidja". Ds. J. H. Buinink en anderen voerden het woord. Een vereeniging van werkgevers is opgericht. 15 leden tradein toe, meer deren .zullen volgen. Het bestuur bestaat uit de heeren A. v. d. Have, voorz., P. Mol, sera*., W. Mol, J. van Wingen, Adr. de Groene, P. Nijssein en B. Burger. 's-Gravenpolder. Vrijdag j.l. trad Ds. J. H. Buinink van 's Heerenhoek alhier op ten einde een Christelijke landarbeiders- organisatie op te richten. Slechts een 12- tal inwoners waren tegenwoordig. Na een keurig referaat over de Arbeid volgde eenige gedachtenwisseling. De spreker be antwoordde de verschillende vragen en sloot na opwekking; tot organiseeren de bijeenkomst. Colijnsplaat Gistermorgen uit de kerk huiswaarts keerende kwam de vrouw van dhr. H. v. d. M. alhier bij het overstappen van een hoogen dorpel zoo ongelukkig te vallen, dat ze haar linkerbeen brak. Door dr. Wolters wérd het eerste verband gelegd. De toestand is bevredigend. Oostkapelle. In de gemeenteraadsverga dering van Zaterdag werd het voorstel van B. en W. om geen adhaesie te be tuigen op het bekende adres voor Plaat selijke Keuze na eenige discussie aan genomen met 5 legen 2 stemmen,, die der heeren Z weemei" en A. de Kam. Op een schrijven van Ged. Staten inzake vereeni ging van gemeenten weid met algemeen'© stemmen besloten liever bij het oude te blijven en Oostkapelle le laten wat het is. Van den Commissaris der Koningin was ingekomen een schrijven aangaande de herziening dei' jaarwedde van den ge meente-veldwachter. Aangezien genoemde jaarwedde sinds kortgeleden is verhoogd stellen B. en W. voor nu niet tot ver- hooging over te gaan. Conform besloten. Nu gaat de openbare vergadering over in een met gesloten deuren tot vaststel ling van het kohier hoofdelijken omslag. Zierikzee. De heer M. C. Mulock Hou wer is afgetreden) als secretaris-penning meester van dein Kring Schouwen en D'ui- veland der Z. L. M. In .zijn plaats is benoemd dhr. P. 'Hanse te Eiker,zee. De St.ct. bevat de acte van de Cen trale Veilingsvereemging Zierikzee. Oud-Vossemeer. Alhier is opgericht een Chr. Zangvereeniging. Wissenkerke. De gemeenteraad verga derde Vrijdag; afwezig Rottier. Een ver slag der volkshuisvesting, 'de begrooting van den toestand der gemeente in 1919 zullen aan de leden worden rondgezon den, ook een adres der vereeniging voor plaatselijke keuze en een schrijven van Ged. Staten inzake de: kostenverdeeling voor 'den spoorweg door Z.-Beveland. De harmonie Apollo verzocht den naad liet onderhoud der muziektent voor ge meentel ekening te nemen, wegens eigen finane ieele onmacht. B. en W. wenschten, alvorens een voor stel te doen, te informeeren naar de kosten. Het lid 'De Regt stelde voor, eerst tot overneming der tent te hesluiten, als die door 't gezelschap in goede conditie is ge- gebracht. Na overneming stelt de ge meente dei tent ook beschikbaar voor an dere gezelschappen. Het voorstel werd met 7 tegen 3 stem men aangenomen. De: circulaire, over de wenschelijkheid van de samenvoeging van gemeenten, werd voor kennisgeving aangenomen, maar B. en W. achtten overleg: met na5 buiige gemeenten niet ongewenscht. Naar aanleiding van een circulaire van den Conjmissaris der Koningin in Zee land betreffende de regeling van de jaar wedden der gemeenteveldwachters ont spon zich een discussie over de ver eeniging van veldwachter en havenmees ter te Kamperland. Het lid De Regt wees' er op, dat de reden, waarom het ambt vroeger den veldwachter was opgedragen, gering inko. men, bij de voorgestelde traktementsre geling verviel. Hij stelde voor, de ver eeniging van beide betrekkingen in één peirsoon te beëindigen. Het voorstel werd met 7 tegen 3 stemmen aangenomen'. Bri de omvraag: wees het lid De Jonge op het ongerief, dat dei 'invoering van van den zomertijd voor veraf wonende kinderen meebracht en vroeg of aan dat ongerief niet kon worden tegemoet gekomen. Het lid De Rqgt deelde mede dat ook bij hem enkele neringdoenden! gevraagd hadden de .zaak ter sgrake te brengen. De voorzitter wees er op, dat 'de in voering van nieuwen eb ouden tijd niet van dein raad afhangt, doch zou met de schoolhoofden en den school opziener Overleggen op welj^e wjjze het bezwaar kan wondien opgeheven. (M. C.) St. Maartensdijk. Vrijdag 9 April hield de Gemeenteraad een openbare vergade ring. Bericht was ingekomen van MejSan ders© uit Kortgene, dat zij: de benoeming tot onderwijzeres aan de Bewaarschool aanneemt, en op den door den Raad: be paalden datum in functie hoopt te tre den. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van Ged. Staten dezer Provin cie', inhoudende de mededeeling, dat ge noemd college de beslissing omtrent de begrooting voor het dienstjaar 1920, na der heeft verdaagd tot 1 Juli a.s. Een verzoek van' den Raad van Negen van den Nationalen Bond voor Plaatselijke KeUze, adhaesie te betuigen aan een adres tot invoering daarvan, werd voor ken- - nisigéving aangenomen. Aan C. Houmes weid op diens verzoek 4 .maanden ontheffing verleend van be taling van hoofdelijken omslag wegens ver trek naar elders. Een adres van de afd. „Sint Maartens dijk" van 'den Christelijken Bond van ar beiders werkzaam in het L'and-, Tuin en Zuivelbedrijf voor het houden van een vergadering gebruik te mogen maken van de Gemeen I e-Be waars e h o o 1kon niet wor den ingewilligd. In verhand met een van Ged. Staten ontvangen circulaire betreffende nadere re geling van de jaarwedden der gemeente veldwachters in Zeeland, werd besloten aan den inhoud daarvan geheel te vol doen. Als gevolg daarvan worden de wed den van deze ambtenaren, voor wat be treft deze gemeente, ingaande 1 Januari 1920 meit f300 verhoogd. Vervolgens komt aan de orde de be noeming: van een onderwijzer aan de open bare lagere school. De heer H. A. Mos selman te Poortvliet wordt als zoodanig met 6 van de 7 stemmen benoemd. De verordening voor het Haven- en Kaaigeld zal worden gewijzigd in dien zin, dat in het vervolg niet de schippers, doch de ontvangers en afzenders der goederen! het verschuldigde recht hebben te betalen. Op heit besluit tot onderhandsche ver pachting van de gemeentelanderijert, als mede tot verkrijgbaarstelling van gronden ten behoeve der arbeiders ter uitvoering der Lannlarbeiderswet, zal aan Ged'. Staten goedkeuring worden verzocht. Vastgesteld

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2