Binnenland Uit de Provincie Kerkmens. Predikbeurten. Onderwijs. Laatste Berichtte. O0Rfi®n§d Niaiiws. richtte schade bedraagt mi Ui oenen mar ken. De Japanners hebben de revolu tionaire strijdkrachten in Wladiwostok bijna geheel ontwapend. De Japanners onderhandelen met de Russische auto riteiten over de handhaving der orde. Een telegram uit Moskou meldt, dat het voorstel der 'Sovjet-regeering aaai Ralen om de vredesonderhande lingen in een neutraal land te openen, thans aangenomen is. De onderhan delingen zullen den 'lOen April be ginnen waarschijnlijk te Reval. Het Atnerikaansche lid van de internationale RijnlandSche commissie weigert het optreden van Frankrijk goed te keuren. Reuter verneemt dat ook Italië en België het niet eens zijn met de Fransche regeering. België is later evenwel gezwenkt, Het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden zal de motie Waarin de oorlog geëindigd verklaard wordt, aan nemen. De toestand in het Roergebied. Van den heer Hue, die zich onlangs hier te lande bevond om te trachten maat regelen te treffen voor de levtensmiddelen- voorziening van Rijnland, is uit Essen een. telegram ontvangen waarin het vol gende gemeld, wordt: Het industriegebied van Rijnland en .Westfalen is volkomen in de macht van de Rijksregeering. Het roode leger heeft zich opgelost en is ontwapend. Het spoorwegverkeer is hersteld en het vervoer van levensmiddelen uit Holland is volkomen veilig. De levensmiddelenvoorziening in hetge- heele industriegebied is zeer slecht. Er is •geen melk en er zijn geen aardappelen. De meelvoorraden zijn zeer klein en dien tengevolge is het broodrantsoen per week op 2 pond gesteld. Tot herstel van de rust onder de be volking is betere voorziening van levens middelen dringend noodzakelijk. De verbinding met Vlissingen. De facultatieve sneltrein, welke na aan komst van de mailboot 's middags 1.16 uur van Vlissingen vertrekt ,zal van 13 April af reeds om 11.20 uur vertrekken, waardoor de passagiers van de mailboot aankomende, reeds om 2 uur te Rot terdam en om 4 uur te Amsterdam aan komen. Alltelfleii. Tel 's Gravenlhage is op 64-jariigem leef tijd overleden mr. Teilegen, president van dei Haagsóhe Rechtbank. Wegens koletegeibrek is in de aarde werkfabriek Dte Sphinx te Maastricht aan taeeiderie werklieden tijdelijk gedaan ge- gpven. Ta Hillegom izal ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van burgemees ter Wentholt, op Woensdag 28 April een internationaal bloemencorso worden ge houden. Da veenarbeiders in het Exloer-vaan hebben het werk neergelegd. Zij vra gen 5 pCt. loonsverhooging. Dei varvanars in Overijssel hebben ba- sloten alle georganiseerde arbeiders uit ta sluiten. Dte minister van Landbouw heeft be sloten dispensatie ta verleenen van het Uitvoerverbod van meststoffen. Van da boter productie over de week van 28 Maart—4 April mag 25 pet. Uit geroerd. Van 12—18 April zijn geldig suiker bons 27 ten 38. Als wittebroodkaart voor het 133ste tijd vak, heitweik loopt van 13 April tot en niet 21 April a.s., zal dienen de Rijks- broodkaart in dei zwarte kleur op paarsan ondergrond. Da Eerste Kamer komt Dinsdagavond half 9 wear bijeen. Da Prins van Djokjakarta brengt een bezoek aan eenige Limburgsche mijnen. Naai' wij vernamen is benoemd tot ad ministrateur van het Kroondomein jhr. H. J. Repelaer v*an DlrieL De nieuwbe noemde titularis is een zoon van den pas ontslapen administrateur en is thans kapitein der artillerie, in garnizoen te Bea-gen op Zoom. Dte Minister van Landbouw zal heden een bezoek brengen aan Dordrecht in ver band Met dte plannen tot stichting Van eien nieuw gebouw voor de Rij ks land- bouwwintarschool aldaar. Instelling van een Central en Jeugdraad. Bij Kon. besluit zijn verschillende be palingen vastgesteld omtrent de instelling van ieen Centralen Jeugdraad, werkwijze en bevoegdheid. Wat de taak van dezen Jeugdraad be treft, is bepaald, dat de Centrale Jeugd raad wordt ingesteld ter voorlichting en tot bijstand van de Regeering ter zake van de ontwikkeling der jeugdige per sonen van 1318 jaar, voor zoover deze ontwikkeling buiten eigenlijk schoolonder wijs geschiedt door jeugdorganisaties en andere vereenigingen ©n instellingen. In het bijzonder adviseert o.a- de Cen trale Jeugdraad aan de Regeering omtrent de subsidieering van de organisaties en instellingen op het gebied der vrije jeugd- vorming werkzaam. <- De Centrale Jeugdraad is gevestigd te 'S-Gravenhage en bestaat uit ten minste 10 en ten hoogste 20 leden, Voorts is bij Kon. besluit bepaald, dat met ingang van den dag, waarop de Jeugd raad zal worden geïnstalleerd, te ontbin den onder dankbetuiging aan hare ledeil het lid-secretaris en den adjunct-secre taris voor de belangrijke door hen bewe zen diensten, de bij K. B- van 18 Juni 1917 ingestelde Staatscommissie aan wel ke was opgedragen een onderzoek in te stellen en rapport uit te brengen omtrent hetgeen hier te lande reeds geschiedt in het belang van de ontwikkeling der jeug dige personen, daaronder te verstaan de jongens en meisjes van 13 tot "18 jaar, en zoo daartoe aanleiding bleek te bestaair hieraan voorstellen toe te voegen. Tengevolge van de opheffing der stakinlg op helt Belgische gedeelte van de lijn .MechelenTeirne'uzen, zullen te be ginnen met heden de treinen weer ge regeld naiar en uit België rijden. Middelburg. De uitbreiding van ons politiekorps heeft thans haar voltooi ing bereikt en kan morgen het drie- ploegenstelsel ingaan. Het korps be staalt thans, behalve uit den commis saris, uit een. inspecteur eerste klasse, een inspecteur tweedie klasse, een sur numerair, 5 hoofdagenten en 34 agen ten, voor wie het klassestelsel is op geheven en die fdaarom' allen dezelfde onderscheidingsteekenen dragen. Va:n de hoofdagenten is. er een 'belast niet do recherche, een mlet bijzondere dien sten, terwijl de firie overige ieder com mandant zijn van eetn ploeg. Van de 34 .agenten, blijft een agent bode, ter wijl van de overige mannen er in iedere ploeg 11 zijn. Van die 11 zijn in iedere ploeg 2 als waarnemendén hoofdagent aangewezen. De diensttijd is .als volgt geregeld een ploeg va.n 7 uur des morgens tot, 3 uur 'amiddags, een van 3 uur 's middags tot 11 uur 's avonds en een van 11 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens. Een ploeg heeft een heele week door (denzeltden dienst en de ploegen wisselen 's Zondags. Om te zorgen, dat het korps er een wordt waar Middelburg trots op mag zijn, zullen in den vrijen tijd geregeld theorielessen worden gegeven, terwijl de plannen in voorbereiding zijn om ook gelegenheid te geven 'zich door gymnastiek en sport lichamelijk te oefenen. Nadat gisterenmorgen reeds een kortsluiting iopl het deel van de leiding tusschen de Markt en Iden Singel had veroorzaakt, dat ide tram niet verder kwam idan den Singel, stuurde de tram van 4.10 van de Markt het niet ver der Idan de Zandstraat en bleef daar evenals de trammen op de andere deelen van de lijn staan tot kwart over zes, dit was veroorzaakt door kortsluiting achter de- Boschjes. Voor de rei.zigers> tusschen. Vlissingen en Middelburg was dit een. groote last en meerdere personen kwamen dan ook in plaats van met de tram met den trein op de plaats van hun be stemming. Goes. Wij vestigen de aandacht op de advertentie in dit no. van ons blad van 't bestuur der Ambachtsschool in zake oproep voor leerlingen in 't schilderen. Het verwondert ons, dat er voor 't deco- ratie-schilderen nog zoo weinig animo is Nu de Ambachtsschool de gelegenheid opende om in dit vak bekwame vakmen- schen te kweeken, zij de aandacht der ouders er op gevestigd, dat zij 't belang hunner zonen ongemeen bevorderen, wan neer zij hen daar heen zenden, 't Is waar, in een kleine plaats als Goes heeft men wegens geringe orders, naar verhouding niet zooveel geldelijk voordeel van deze op leiding, maar men is toch niet in Goes ge boren om er te blijveniem dan wat mooi is 't niet, wanneer men een zoodanig© vakkennis kan opdoen als waarop in de annonce wordt gedoeld! Ini verbiaind Met de stichting van eeni geheel naar .de eischen dels tijds in gericht modern Ziekenhuis, voor Goes en de dorpeni van Zuid- en Noordbeveland werd Dionldeirdag een bijeenkomst gehou den! van autoriteiten in Hotel Centraal. De besprekingen droegen een zeier voor- loopig: karakter. De volgende week zal een tweede ver gadering voor dit doel worden gelegd. (Volksbl.) Maandag hield de afd. Z.- en N.- Bevelanjd van den Centralen! Bond van Post-, Tel.- en Telef.pers. een feestveir- gadering. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der afd. en één-jarig bestaan der fusie van) middelbaar en lager per soneel. In dei huishoudelijke vergadering werden den afgevaardigden voor het' a.s. Congres op 13 en 14 April tel Utrecht hun man daten opgedragen, terwijl in de vacature van lei secretaris werd benoemd dhr. A. Potter en in diens plaats als 2e secre taris Idihr. A. van den Berge, beiden te Goes. Vlissingen. Gisteren is tengevolge van kortsluiting- de tramdienst danig in de war geweest. Het begon reeds in de mor genuren. Des middags van 4 tot ruim 6 uur is dte dienst gestaakt geweest. Ver schillende passagiers, die in de tram voor bet kantoor der directie zaten te wachten, hebben ten slotte hun geld teruggevraagd en hebben dit ook uitbetaald gekregen. Nu dei transportarbeiders weigeren het AmerikaaJnsche stoomschip „Caci- qu©" ta lossen,, ■zijn es* tal van losse werklieden Idie biermede een mooi daggeld verdienen. Er is aanbod van werklieden genoeg. Op da kiezerslijst dezer gemeente komen 10478 kiezers voor. Kruiningen. Gistermiddag vergaderde de raad onder voorzitterschap van dhr. J. N. Elenboas. Afwezig dhr. v, d. Straaten. Ingekomen een schrijven Van mej. G. C. Bakker', dat izij hare benoeming tot onder wijzeres te Hahsweert aanneemt. Voor ken nisgeving aangenomen. De llieeren J. J. Francoijs en C. Min naar hebben een voorstel ingediend: De Raad van dei gejn. Kruiningen besluit van af heden, de kermis niet meer te doen plaats hebben. Die voorzitter stelt voor, waar .dit voorstel niet door B. en W. is behandeld, bet voor pra© advies door te1 penden* aan bet college van B. en W. Z. h. s. besloten. Over het subsidie-voorstel voor de po litieschool en -cursus te Hilversum staak ten wederom dei stemmen. Ttegen: Min naar, Elsimlan, Kol©, Dte Visser en Sinke. Het voorstel is dus verworpen.. Hierna wonden dei deuren gesloten en gaat de raad in geheime zitting over. 1 Brezelinge. Gisteren werd alhier opge richt een Vereeniging van Oud-leerlingen van Landbouwwintercursussen, waarbij 11 personen als lid toe traden. De vereeniging werd genoemd „Agri Culture". In het be - stuur kregen zitting: A. Balkenende, voor zitter; W. Slabbekoorn Az-, secretaris; G. van Liere Wz., penningmeester; voorts P. Dees en S. Balkenende. Besloten wierd toe te treden tot den Zeeuwschen Bond- Wemeldinge. Door de politie is tegen een drietal jongens procesverbaal opge maakt wegens straatschenderij en dief stal van touw. Ellewoutsdijk. Weid op 29 Maart j.l. besloten, naar aanleiding van een ver zoek van ingezetenen tot behoud van den zonnetijd voor de school, de kwestie op te lossen door de schooltijden een half uur te verzetten, thans werd in een voor deze zaak belegde raadsvergadering, naar aanleiding van een door een 90-tal inge zetenen gedaan verzoek om voor de school den zonnetijd te behouden, aan den wensch van deze belanghebbenden toe gegeven en worden dus de schooluren ge regeld naar den ouden tijd. Kennis werd genomen door den Raad van de circulaire betreffende regeling der jaarwedden voor gemeenteveldwachters en tot vereeniging van Gemeenten. In een volgende vergadering zal ©en beslissing worden genomen omtrent het opnemen ©ener verordening welkéi navor dering van den hoofdelijken omslag moge lijk Maakt. Hefnkenszanid. In de Vrijdagavond ge1- honden jaarvergadering der werklieden- vtereeu. „Vreest God, eert den Koning" wterid b.a. verslag uitgebracht door den secretaris, hieruit bleek, dat de vereéini- ging in gunstige! omstandigheden verkeert. Het ledental steeg! van 22 tot 39. Uit liet verslag wan den penningmeester bleek, dat in het afgeloopen jaar ontvangen was f 142.46, aan pieken Uitgekeerd f 161:76. De kas bedraagt op helden f676.44. Her- koizen wenden dei bestuursleden C. Traas, voorpitter, C. Nijsse, vice-voorpitter, J. Tnamper, secretaris; M. IJzerman en Jac, Priem, leden der commissie van bijstand en P. de Jonge, bode. Borssele. Gisterenmiddag vergaderden in de directiewoning de leden van den cala- imiteupen polder Borssele. Het dijkgeschot werd Vastgesteld op f38504.72. De begroo ting over het loopend© dienstjaar werd vastgesteld op ontvang en uitgaaf ad f46151.44. Het pensioen van de heeren H. Koole en C. v. Asperen werd met 40 pet. verhoogd. Oudelande. Woensdag vergaderde Ide raad. afwezig Meulenberg. Medegedeeld werd, dat een schrijven was ingekomen van Kerkvoogden van de N. H. gemeente te Wemeldinge', flat fcnder voorbehoud van goedkeuring van het college van Notabelen en 'door het Pirov. college van Toezicht in Zee land genoemd bestuur bereid is teï- wille van de uitbreiding van de kom van het. dorp; een perceel bouwland daarvoor gunstig gelegen ter grootte van pl.m. 40 Aren aan de- gemeente te verkoopen voor f6000 per 39 A. 24 c.A., (de gemeenteraad had in een vorige vergadering den koopprijs op f3000 gesteld). Op dit aanbod werd niet ingegaan, doen het zal te gelegenertijd worden beantwoord met een voorstel tot ont eigening. Een verzoek om subsidie voor den aanleg van den spoorweg ter grootte van f261 voor 50 achtereenvolgende jaren, werd ingewilligd. De gemeente wenscht niet toe te treden tolt be|l! Werkeloosheidsbesluit 1917. Het salaris van den gemeenteveld wachter werd gebracht op f1100 in gaande 1 Januari 1920; de gevraagde fiets werd evenwel geweigerd. Een circulaire van Ged. St. inhou dende de wenschelijkheidd van ver eeniging van gemeenten werd tot later aangehouden, evenals een verzoek van Jan op 't Hof om opheffing van het voetpad over den Vijfzoodifk.' Vervolgens werd met alg'emeene st. nog concessie verleend aan de N. V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits- maatschappij tot den aanleg van een bovengrondsche .10.000 volt draai stroomgeleiding boven de wegen in de gemeente; aan Corns. Meijaard Jr. on der bepaalde voorwaarden toegestaan om een gedeelte yan de sloot voor zijn erf te dempen; aan gebrs. Rijk toegestaan, ruim 3 aren gemeentegrond hoofdzakelijk zijkantweg te koopen voor f25 en ten slotte behandeld een verzoek van de organisaties van werk gevers en arbeiders om de schooluren, te regelen naar den ouden tijd. Alge meen was men van gevoelen, dat de morgenschooltijd geen verandering be- hoerae te ondergaan en men kon vol staan met den middagschooltijd een half uur te verlaten. R Iff hem. Donderdagavond hield de ge- (inaenteraaid een openbare vergadering. Alle leiden waren tegenwoordig. Van de inge komen stukken werd aan 't verzoek van den Bond voor PI. Keuze adhaesie be tuigd. Evenizoo aau 't verzoek van den fcaad van Arnömuiden om een account a nts- onderzoek aan de glasfabriek met 't oog op den- tegenwooidigen hoogen gasprijs. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van Ged. Staten over de be strijding der bedelarij door kinderen en een. schrijven over eventueele samenvoe ging van gemeenten. Voor kasgeld zal f 1000 geleend worden. Goedgekeurd werd dei begrooting van 't Burgerlijk Armbe stuur, welke in ontvangst aanwees f871.215 en in uitgaaf f620.88, afzoo een goed slot van f 250.335. Ingekomen was nog een circulaire van den Commissaris der Koningin over de salarisregeling van den veldwachter. Besloten werd de.ze re geling aan te nemen, n 1. een aanvangs salaris van f900 met 4 tweej. verboogin gen van f50, behalve woninghuur, schoei sel, kleeding, en,z. Het gemeenteverslag over 1919 weird aangeboden. Besloten werd een betere regeling te treffen voor den brandweer en sommige voetpaden en wegen te verbeteren of te doen verbeteren. De heer J. J. Mesu, die zijn ontslag nam als raadslid wegens vertrek naar elders, werd door den burgemeester bedankt voor 't geen hij in 't belang der gemeente heeft geidaan. Koudekerks. Afhalen brandstoffenkaar- ten: Op ',t dorp Maandag 12 April a.s. van 912 ein van 13 uur bij C. Jonge - pier, A 24. Op 'tZand: Dinsdag van 1 3 luur in het Distributielokaal. Oude braind'- stoffenkaiarten medebrengen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Genderen E. H. Jonkers tc Was pik; te Schiermonnikoog (toez.J J. R. Oldeman cand te .Rotterdam. Aangenomen naar Ter Aa (toez.) door C. J, Six Dijkstra te Oud Alblas. Bedankt voor Nieuwe Tonge door I. Kievit' te Benschop. Geen b u i te n g e w o n e S y n te - de? Over het vraagstuk, hoe de predi- kantstraktenienten kunnien verbeterd1 wor den, is door de Synode der Hervormde Kerk "in. 1919 elrnstig gesproken. Namens dén Bond van Predikanten was door de heeiren Dir. De Vrijer en Dis. De Boer een ontwerp-reglement ingediend om do pïedik'antstraktementen te> verbetoren, dat door 45 classical© vergaderingen en 1100 ringen en predikanten; gesteund werd. Het kwam in hoofdzaak daarop neer, dat een hoofdelijk© omlslag van de leden der Kerk zou worden geheven, be dragende 10 percent van hun aanslag in de R ijk'sink omStenbela sting. Die Synode is om practische 'bezwaren niet op dezen voorslag ingegaan, maar heeft een Commissie benoemd' om dit vraagstuk te onderzoeken en aan die Sy nodale Commissie in last .gegeven, om wanneer "deze Commissie haar arbeid 'tiji dig volbracht had, een buitengewone ver gadering der Synode saam te roepen. Van dleze buitengewone vergadering schijnt echter niets te zullen komen. Half Februari, zoo schrijft thans heit bestuifi! van den Bond van 'Predikanten, kon aan do Synodale Commissie worden medege deeld, dat er op kon gerekend worden, dat in de eerste dagen van Maart het rapport der Commissie zou ingezonden! warden. En in het begin vani Maart werd he,t rapport ingezondten, bevattend© o.m. een uitgewerkt reglement op de predikants- traktementen, maar na zes .weken was er nog geen bekendmaking van da Synoi- dale Commissie dat de Synode zou bij eenkomen. Ongerust geworden is het bestuur van den Bond op informatie uitgegaan en werd vernomen, dat de Synodale Commissie mtet 5 tegen 3 stemmen heeft besloten geen buitengewone vergadering van de Synode bijeen te roepen. Over dit besluit heeft de Bond thans aan de Algemeene Synodale Commissie een schrijven gezoudlen en eischt het her roeping van heit besluit. Zondag 11 April. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u- ds. Meloen ran Kloetinge, 2 u. ds. Homburg, Cat. Z. 26, 6 u- ds- de Vries. Brezelinge, vm. ds- de Vries, nm- dr. Schmidt. 1 Krabbendijke,' 10 u. leeskerk ,3 u- ds. Visser. Kruiningen, 9.30 en 2 u. dhr. Sandee. Rilland, 10 en 2.30 u- ds- Huijgens van O. en N. Gastel. Geref. Kerken. Geersdijk, 9 en 2 u. ds. Wielenga, openb- belijd. Geslaagd te Utrecht voor het le gedeelte van het tandheelkundig examen dhr. J. C. de Groot te Vlissingen. D© Minister van Onderwijs brengt ter kennis van belanghebbenden, dat dit jaar de examens ter verkrijging van. akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in Fransche, Hoogduitsche en Engelsche talen zullen worden gehouden in de maand Augustus, zoo no-odig ook in het laatst vair Juli. in welk© maand tevens voor degenen, die voornemens zijn zich aan het examen B. middelbaar onder wijs voor de Fransche, voor de Engel sche, alsmede voor de Hoogduitsche taal en letterkunde te onderwerpen, gelegen heid 'zal bestaan om, zoo zij dit wen- schen, het taalkundig gedeelte van dit examen af te leggen, terwijl het letter kundig gedeelte op den gewonen tijd, n.l- de maand December,bepaald blijft. De examens M, O. akte A, iu de Fran sche, Hoogduitsche en Engelsche talen zul len worden gehouden in de maand Augus tus, zoo noodig ook in het laatst van Juli. De examens voor lager en middelbaar onderwijs in de lichaamsoefeningen zullen worden gehouden in de maand Augustus, zoo noodig ook in Juli err in de eerste dagen van September. De examens voor middelbaar onder wijs in het schoonschrijven zullen worden afgenomen in September. In geheel Beieren wordt de eisch der Entente tot ontbinding deir burger wachten als onuitvoerbaar verklaard. De partijen en het Beiersche bnrgerbloc heb ben maar aanleiidinjg daarvan een protest teleigraini aan de rijksregeering' gezonden. De zevende zoon. Bij den tuinier F. te Blerick (Limburg) werd een dezer dagen de zevende zoon ge boren. Van dit zeldzame feit werd- tennis gegeven aan H. M. de Koningin, waarop de gelukkige vader een be drag van f25 ontving. Onveilig. De aankomende en vertrekkende tremen en passagiers aan de Duitsche grenswachtistations wor den door bijzondere politie geregeld gevisiteerd, teneinde diefstallen op te sporen en verdachte personen aan te houden. B1 ij d e v ad e r. Te Hilckenbosch heeft de fabrikant F. Muller, over de geboorte zijner dochter verheugd 100 Mhrk beschikbaar gesteld voor elk kind dat in zijn gemeente in 1920 wordt geboren. Gistermiddag is nabij! het station Delft der H. IJ. S. M. een goederen wagen gederailleerd. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. Hollamdsche arbeiders, die in Hamborn (Duitschland) werken, vluch ten naar Nederland, oipdat het ver blijf daar zonder levensgevaar niet langer mogelijk is. Te Arnhem kwa men gisteren twee zulke gezinnen aan, die zich gedurende de laatste dagen van hun verblijf in Hamborn in een kelder hadden schuil gehouden en dien tijd zonder voedsel waren ge weest. Te Wilnis (Utr.) komt een geval van slaapziekte voor bij een 21-jarig meisje. Omtrent den moord te Vrooms- hoop vernemen wij nader, dat 'de ver dachte K. B., een 23-jarige veenarbei der uit Vroomishoop is, die Paascih- Maandag met het slachtoffer K. in het café van Harmisen aanwezig was. De verdachte bevimidt zich in voor loop ige hechtenis. Hij ontkent het mis drijf te hebben 'gepleegd'. Eenige tegen strijdigheden in de afgelegde verklarin- ten doen echter twijfel rijizen omtrent e betrouwbaarheid van het medege deelde. Zoo verzekerde hij het slacht offer niet te kennen wat evenwel be slist onjuist is. Verder verklaarde hij den bewusten avond 'geen mes bij zich te hebben gehad; hij had het aan iemand elders verkocht. Een aanwij zing voor de justitie waardoor licht in deze duistere moordgeschiedenis kan worden verschaft. Te Zaltbommel is de zoon van den arbeider V. aan nekkramp over leden. Te Achtmaal biji Zundert hebben dieven bij den landbouwer van D. in gebroken en een geldkist naar buiten gesleept, waaruit zij den inhoud, on geveer 117.000 aan effecten en geld, hebben meegenomen. Kitties. Wat zijn kitties, zal de lezer vragen, en ook al is hij in 't gelukkig bezit, van een Engelsch woordenboek, zal hij er wellicht nog niet achter komen. Kitties zijn flesschen, gevuld met scherpe zuren, die de kurk langzaam verteren ien 'date 'als ide buitenlucht toe treedt, ontvlammen. Deze dingen be- hooren in Amerika tot de benoodigd- heden voor zekere soort sociale actie. Van Bolsjewiekschen 'aard natuurlijk. Het blijkt dat die heeren ook opzet telijk werk zoeken in fabrieken, oïrt daar maten te veranderen, teekeningem te wijzigen, werktuigen te verstellen en aldus Ide fabrikaten onbruikbaar te ma ken. Dat alles meet zeer nuttig zijn voor de samenleving en zeer heilzaam voor d;e misldeeldenl Maar er zijn' ook andere bijtende zuren, die de harten en hoofden van menschen verleren en hen ongeschikte maken voor opgewekten arbeid,.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2