Telegrammen. Uit da Province. Kerknisuws- Onderwijs. Predikbeurten. Zending. Gemengd H'mwz. Hüflop ïerkoopingin, aaobestedsnüBn er. Land m Tuinbouw. Gemeenteraad van Vlissingen. zal hij aMcedingen trachten ta stichten. Wij vragen alle personen, veroénigingem 'en organisaties, die hiermede instemmen: en de oprichting van den door ons voor den bond willen steunen, aan een drie eerste ondergeteekendien hun! naam met adres te zenden, teneinde ge meenschappelijk overleg en handelen mo(- gelijk te maken.-- 's-Gravenhage, 27 Maart 1920. H. Z Zégers de Beijï, 2e Sehuytstr. 189; E. L. Graal van Limburg Stirum1, 2e v. d. Boschstraat 32A. Mollmg-er, van Beuningenstraat 90; Gr. E. J. Beur tner, Lid Tweede Kamer; J. H. W. vlan Bommel, Voorzitter Neutralen Midden^ standsbondM. ,C. E. Bongaerts, Lid Tweede Kamer; H. J,.Borghels, Mr. A. C. Crena (de Jongh, Lid Tweede Kamer; B. Haga, J. J. van Heil, 'A. Injgienool Jr., H. C. Silvius, Generaal b'. d. C. 'J. Snijders, W. Swagorman, Wl. H. vani Herwis ga, J. Vreedenburgh, Mr. J. A. de Wilde, Lid Tweede Kamer. De nieuwe min ister vain oo rlog. Volgens bet Hbl. zal heden de be noeming van den luitenant-kolonel van den generalen staf R. B. A. N. de Quay, militair attaché te Parijs, tot Minister van Oorlog hekénd gemaakt worden. De nieuwe minister- is in 1868 gebo ren. 26 Juli 1890 werd hij benoemd tot 2e luitenant der infanterie. 1 Juli 1903 weirdi hij benoemd tot kapitein, 1 Mei 1915 tot majoor en 1 Mei 1919 tot lui tenant-kolonel. Zijn diensttijd als Kapitein heeft hij bijna geheel gesleten aan het departe ment van Oorlog Hij was adjudant van de Ministers Cool, Colijn en Bosboom. Na een korten diensttijd bij den troep volgde in 1915 zijn benoeming tot hoofd officier. Sinds eenige jaren reeds is hij verbonden aan ons gjezantschap te Parijs. Tweede Kamer. De Duurtewet is dus gekelderd. Tegen stemden de geheele linkerzijde, de R.-K. Swane, Bomans, Reijnen en Juten, de iC.-H. de Savornin Lobman, van Veen, Schokking en de Geer en de Ghr.-sociaal v. d-. Laar. Het w. o. tot verhooging der pensioe nen is goedgekeurd met 70 tegen 3 stem men (Ravesteijn, Wijnkoop en Kruijt). Daarop was aan de orde „afbouw krui sers Java en Sumatra" en dte marinebe- grooting; beide zaken werden aangeno men, de eerste met 51—32, de tweede met 5727 stemmen. De Kamer is tot 13 April op recès ge gaan. Men Krijgt dan eerst algeméene be schouwingen over de L. O.-weit, dan Wet boek van Strafvordering en daarna de artikelen der L. O.-wet. Stakingen zonder profijt- De algemeene opinie is dat een s talcing slechts ineengezét behoeft te worden om profijt te halen. Toch is dat zoo niet. Maart bracht ons de tijding van twee stakingen, zonder eenig voordeel voor, Ide stakers. Eerst die bij de Rotterd'amsche Tramt wegtaaatschappijdie vijftien weken1 duur de. Vijftien weken zonder loon en dan zich overgeven aan die directie op ge nade of ongenade. 'tls een tragische afloop. En dan de mensobein verbondén aan het toonael. Van de tooneledwereid weten we weinig af, maar zooveel kwam ons toch wel ter oore, dat ook in die wereld! Behijii bedriegt. De vroolijbe toonael wereld brenigt hare dienaren weinig vroolijkheid. Ook de arme acteurs of de lijdende actrices moesten zonder dat aan liuri wenschen voldaan was, naar de planken terug, onder inroeping van de barmhar tigheid der directies. En menigeen kon vertrekken voor goed, nadat hun gedurende enkele weken on dersteuning was toegezlegd. Niet elke staking is ongeoorloofd. Wij' althans kunnen geen algemeene regeFen stellen. Maar, „indien er eén algemeene •regel' kon gesteld worden, dan zóu hét toch wel' déze zijn.- In het zweet uws 'iaanschijns zult ge uw brood verdienen, ae R. Allerlei. Het Paleis voor volksvlijt te Amsterdam wordt permanent tentoonstellingsgebouw. Hét zeer verwaarloosde gebouw wordt ge heel gemoderniseerd'. Gemeld wordt, dat de drie lichtingen van die tweede divisie, waarvan da op roeping is voorbereid in verband met de beroeringen in Duitschland, de lichtin gen 1917, 1918 en 1919 zijn. Heden zou 4 millioen kilo gerst, dooi de Duitsche regeering van de onze ge kócht, over de grens gaan. Do steenkolentreinen komen weer ge regeld uit Duitschland aan. Met October wordt een nieuwe suiker regeling ingevoerd', waarbij de winstmarge voor grossiers en winkeliers zal worden vergroot. De president der JHaagsche rechtbank (heeft in een geding over betaling van Schadevergoeding beslist, dat groene en iroode Duitsche bankbiljetten dezelfde waarde hebben. Do Centrale Bond erf de Nederlandisohe Federatie hadden gisteren een onderhoud met Minister Aalberse. Het aantal steuntrekkende transportar beiders-stakers is tot 5466 gestegen, van - .wie 1111 zeelieden. Oud-minister Treub is uitgenoodigd zit ting te nemen in de commissie vanwege Ide geallieerde landen tot beistudeering der toestanden in Rusland. Te Drunen is de klerk van notaris Can ter?, die er hét vorig jaar met f12000 vandoor ging, dezer dagen in liet dorp teruggekeerd, waar hij door de politie werd gearresteerd. P r o v. Commissie N edJ o n g e 1- Vlerbopd. In de namiddagvergadering van den Prov. Bondsdag op tweeden Paaschdag te Middelburg te houden, zal dr. J. van Bruggen van Goes spreken over „De noodzakelijkheid van het werk onder de rijpere jeugd", 's Avonds 6 uur is er een bijeenkomst in de Koorkerk, niet de spre kers ds. F. Postma van Koudekerke en ds. H. E- Beernink van Eikerzee. Deze vergadering zal opgeluisterd worden door viool- en orgelspel en koorzang, 's Mid dags zal nog een gemengd kwartet op treden. Benoemd tot buitengewoon opzichter aa;n de werken van 't kanaal van Ternieu- zen J. van (foor te Zutphen, en tot ar beider bij de havenwerken tevens kanaal- wachter te Philippine P. M. Cornells, thans kantonnier bij de provincie Zeeland weg Temen zenAxiel. Vlissingen. De afdeeling Vlissingen der Landelijke Federatie van Bouwvakarbei ders heeft zich opnieuw met een mani fest tot de burgerij gevend, waarin zij zeggen, dat zij zich van af Iden eersten dag van het conflict bereid hebben ver klaard om met de patroons in overleg te treden; zij weigeren echter eenvoudig elke toenadering. De pogingen van de Kamer van arbeid mislukte, evenals die door den burgemeester aangewend om de patroons van hun standpunt af te bren gen en hun tot gemeenschappelijk overleg te brengen, ook deze bemiddelingspoging weid door de patroons van de hand ge wezen. De afdeeling doet een beroep op de burgerij om haar in den strijd te steunen en haar invloed aan te wenden om de heeren tot andere inzichten te brengen. Nieuwdorp. Gisterenavond gaf in de Geref. kerk alhier die Chr. zangvereeni- ging „Oefening kweekt kennis" van Bor- sele, een uitvoering ten bate van het Chr. Doofstommen-Instituut „Effatha" te Dordrecht. Deze uitvoering, door een tal rijk gehoor bijgewoond, mag zeel' goed geslaagd heeten. Uit de groote aandacht der vergadering, waarmee de verschil lende nummers werden aangehoord, bleak, dat het de zangvereeniging van Borsele wel toevertrouwd is voor bovengenoemd doel uit zingen te gaan. Van het uitge breid programma werden zeer verdien stelijk uitgevoerd de nummers: „Hoort langs de wolken rolt", „Op bergen en in daten", „Bemoediging", „Gods Vader liefde", „Aan Hollands duin" en „Heer wij danken U", terwijl inzonderheid de nummers „Boven de starren", „Zendings lied" en „Elk uur, elk oogenblik" een zeer schoon effect maakten door de fraaie solo's met bromstemmen, die er in voor kwamen. In de pauze werden door den beer Chr. Melse eenige grootere en klei nere stukken op bet orgel ten gehoor© gebracht. Ds. Doekes-, die de leiding der vergadering had, sprak een pakkend slot woord naar aanleiding van Psalm 87 vs. 7 „En de zangers, gelijk de speellieden, mitsgaders al mijn-fonteinen zullen binnen u zijn". Hij was de tolk der gansche vergadering, to>en hij allen dankte, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. Een woord van hulde aan de zangvereeniging van Borsiele en aan haar ijverigen directeur, den heer J. Walhout, is zeker niet misplaatst. Kloetinge. In een Dinsdagavond gehou den vergadering van het plaatselijk Steun comité ten gemeentehuize, werd tot ont binding van het comité overgegaan. Uit door den penningmeester verstrekte gegevens bleek, dat aan 52 gedemobili- seerden geldelijke steun was verstrekt, in totaal ten bedrage van f2509. 1104 bons voor schoenen werden uit gegeven, terwijl 5849 paar klompen wier dén verstrekt. De rekening, die in orde werd bevon den, sloot met ©en batig slot van f 40,76. In zijn sluitingsrede zeide de voorzit ter, de heer A. T. A- Wagtho, burge meester, den leden dank voor hun be moeiingen en herdacht met eenige woor den de inmiddels gestorven leden, de hee ren Welteman en Beenhakker en de ver trokken leden, de heeren W. T. J- Wagtho en J. Felius. (M- C.) Rilland-Bath. Gisteravond werd alhier door de burgerafdeeling „Pro Re ge" ©en ledenvergadering gehouden, waarin het reglement werd vastgesteld. Tot bestuurs leden werden gekozen C. Lobbezoo, voor zitter; J. Overbeeke, secretaris, en J. Ruster, penningmeester. Ten einde doel en werking van „Pro Rege" meer be kend te maken, werd besloten tegen het a.s. najaar den heer Scheps uit 's-Graven hage uit te noodigen om in het openbaar de zaak nog eens uiteen te zetten. Vrouwepolder. De uitreiking-van nieuwe suikerkaartea zal in de afdeeling Gapinge plaats hebben op Dinsdag den 30 Maart 1920, van des voormiddags 1011 uur, en in de afdeeling Vrouwepolder op Vrij dag 2 April 1920, des namiddags van 23 uur. 1 Oostkapelle. De suikerkaarten voor het 3de tijdvak kunnen, voor zoover ze niet zijn bezorgd, worden afgehaald op Vrijdag 2 April, 's middags van 14 uur, bij en heer P. Davidse. Koewacht. Door het R. K- kerkbestuur is besloten nog dit jaar met het bouwen der nieuwe kerk te beginnen. J£ed. Herv. Kerk. Drietal te St. Pliilipsland B. de Jong te Heemse, A. v. Griethuijzen te Oud- Vossemeer en J. D. Jansen te Zundert; idem te Delft D. J. v- d. Graaf te Raanis- donk, I. Kievit te Bensdorp en P. Kruyt te Staphorst. Beroepen te Eemnes Buiten J. C. Klomp te Rijssen; te Blauwkapel J. J. Tim mer te Montfoort. G©ref. Kerken. Beroepen te Wommels, A. M. v- d. Berg te Opperdoes. Goes. In de namiddag vergadering van de afdeeling Zeeland van den Bond van J. V. op G. G.j te houden alhier in de Geref. kerk, hoopt als spreker op te tre den ds. W. W- Meijnen, van Dordrecht. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. bewaarschool te Kortgene mej. A. 'Barendse, aldaar. Te Leiden is bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde de heer R. Spruit te Middelburg. Gepromoveerd aan de Vrije Univer siteit tot Doctor in de Rechtswetenschap dei heeren Cornells Zevenbergen, geb. te Puttérshoek en Gerrit Willem Eskes, geb. te Smilde. De heer Zevenbergen verdedigde een proefschrift getiteld': „Enkele opmerkingen over het gemengde, publiek-private be drijf", de heer E;skes een. dissertatie oven-: „De statistische en de biographisehe me thode in het strafrecht". Ondeir de Stellingen van den heer Ze venbergen komen voor: XII. De besturen van gesubsidieerde bij zondere lagere scholen, die aan hun on- derwijzers een 'hoogere jaarwedde toeken nen. dan de Lager-Onderwijswet- bepaalt, verliezen hierdoor alle aanspraak op sub sidie. XIII. De Overheid houde bij de bepa ling van het loon voor haar personeel rekening met de grootte van het gezin. Onder de Stellingen van den heer Eskes komen voor X. De Gedeputeerde Staten hun goed keuring aan een besluit van den gemeen teraad verleend hebbende! zijn niet be voegd die goedkeuring weer in te trekken. XI. De wet op» de Oorlogswinstbelasting 1916 veroorlooft niet bij het bepalen der belastbare meerwinst rekening te houden met den duurderen levensstandaard. Dit is onbillijk. Ned. Heirv. Kerk. Zondag 28 Maart. Goes, 9.30 u. ds. Homburg, bed. H. A., 6 u. ds. Steinz. Lokaal Wijngaardstraat, 9.30 u. ds. de Vries. Rrabbendijkè, vm. ds. van Maanen, nm. leeskérk. Waarde, vm. leeskerk. mn. ds. v. Maanen. Het Zendingisfeest, uitgaande van de Classis Walcheren, zal dit jaar gehou den worden opi Dinsdag 25 Mei (3de Pink sterdag) op' Valkenisse onder de ge meente Biggekërke. Uit de bloembollenstreek. Men meldt uit Hillegom: De bolgewassen zijn de laatste dagen tengevolge van het zachte weer snel ge groeid. Narcissen komen overal in bloei. Hier en daar kleuren vroege 'hyacinthen ook reeds de tuinen. Met Paschen zal al heel wat te zien zijn. Late aardappelen. Als bijzon derheid kan zeker gemeld worden, dat in de gemeente Woirmer, een veehouder nog dagelijks uit zijn tuin aardappelen haalt, welke den géheelën winter in den grond zijn blijven zitten. De aardappelen zijn bovendien' nog goed van smaak. Te Roelofarend'svee» is overleden J. v. L., een oud-Indisch gast. De vorige week' bevond hij zich te Amsterdam in gezelschap van werkwilligen en hij heeft toen een duchtig pak slaag opgeloopen; met name is hij op de borst getrapt en geslagen. Algemeen wordt zijn overlijden hiermede in verband gebracht. De politie te Maastricht heeft giste ren een Duitscher met een auto aangehou den. Hij had die auto te Hattum geleend en getracht, ze te Nijmegen te verkoopen. BERLIJN. Het nieuwe Duitsche ministe rie is al gevormd; Hermann Müller, rijks kanselier-, Brockdorff Rant,zau of Lands berg, buit. .zaken, Koch, binn. zaken en vice-kanselier, Giesberts, posterijen, Kuno, financiën, (dr. Wirth, Haias, justitie', Bauer, landbouw, Schmidt, arbeid, Silberschmidt, wederopbouw, Gessletr, rijksweer. De be zetting van het verkeerministerie en dat voor de levensmiddelenvoorziening., is nog niet vastgesteld. DORTMUND. De communistische le'der Meinberg denkt er niet over te Dortmund de radenrepubliek Uit te roepen. Hij streeft naar een Radenrepubliek voor geheel Duitschland. ROME. Een trein bestemd voor Wee- nen is nabij Pontebla met een anderen trein in botsing 'gekomen; 12 dooden en 3 zwaar gekwetsten. ROME. Te Genua zijn de spoorweg- en havenarbeiders in staking gegaan. Van Genua is geen enkele trein vertrokken. De haven ligt volkomen stil. LONDEN. De Ver. Staten zullen zich niet verzetten tegen het zenden van Duit sche troepen door de Duitsche regeering naar het neutrale gebied, onr de onlusten te bedwingen. De toestemming zal zoo spoedig mogelijk verleend worden. KEULEN. De beschieting van Wesel duurde Woensdag en Donderdag voort; 50 granaten vielen op de stad. Er bra ken groote branden uit. Men telde al 20 dooden en 40 gewonden. RIO DE JANEIRO, 25 Maart. Daar dei regeering eir niet in geslaagd is de staking op iden Leopoldinaspooiweg bij te leg gen,- is de algemeene spoorwegstaking uit geroepen. PARIJS. De Fransche bladen melden, dat de machtiging door de Duitsche re geering gevraagd om 60,000 man troepen in het Roergebied te laten binnentrekken, niet verleend is door de geallieerden. l'd'diM® Barichtea. MIDDELBURG. In de gisteravond ge houden vergadering van het Drankwe.er- comité werd medegedeeld, dat o-p 1 April een openbare vergadering wordt gehouden met den heer Gerhard uit Bussum als spreker, waarin het w.o. Rutgers c.s. zal worden besproken en getracht zal wor den een afdeeling op te richten. Bespro- föen werd- het door den Raad ingevoerde Tapverbod en spijt uitgedrukt, dat heit van het comité ingekomen verzoek om een verkoopverbod' in te stellen niet is behandeld. Hierop zal alsnog worden aan gedrongen. Naar wij vernemen zullen ook de caléhouders daarop aandringen. De kolentreinen uit Duitschland rij den niet meer. Geslaagd aan de Theologische School' te Kampen voor het cand. ex. 2te gé- deielte de héér G. O. Dunner van Amers foort. Ged. Staten van Zeeland heibbejn het ontslag van mej. Keizter als onder wijzeres te Stoppeldijk niet goedgekeurd1., rfaar het voorstel1 'tot ontslag niet is uit gegaan van Bi. en W. of van den arron- dissements-schoolopzliener. Mei. R. was ontslagen, omdat zij in het huwelijk trad. Benoemd' met 1 April tot opziener dér domeinen R. Hettema Hzn. te Mid delburg. Middelburg. Door notaris Struve wer den gisteren publiek' verkocht: een huis' en erf .aan de- Spanjaardstraat E1 80 al hier, aan J. M. Huijbregtsen qq. alhier, voor f4600; een huis en erf aan den Breeweg D' 41 te Koudekerke, aan J. Bak kér qq. tei Koudekerke, voor f 1950. Nisse. Alhier werd Vrijdag ten over staan van den notaris F. van Gleef te Heinkenszand, in het openbaar verkocht: 1. 0.66.14 H.A. bouwland en watergang te 'sHeer Abtskërke, aan W. L. Cense. ald'aai, voor f 1110 per gemot, is den hoop f1870.94 2. 1.16.10 H.A. bouw land en watergang, aldaar, aan II. Nieu- wenhuise Jz. te Nisse, voor f 1110 per gemet is den hoop f3284.18; 3. 0.72.36 H.A. bouwland en watergang, aldaar, aan M. 'Ci. de Schipper te Nisse voor flllO per gemet, is den hoop f 2046.884. 104.41 JI.A. bouwland en watergang te Nisse, aan C. Bostelaar, aldaar, voor f1550 per gemet, is den hoop f4124.25; 5. 14 A. 25 c.A. boomgaard, aldaar', aan G. Nieuwenhuijse Az. aldaar, voor f850.49 den hoop; 6. 7 A. boomgaard aldaar, aan Jan Slabbekoom aldaar, voor f356.98 den hoop en 7. 0.11.65 H.A. boomgaard aldaar, aan J- de Kuijper, aldaar, voor f 653.16 den hoop, samen f 13187.88. Kapelle. Heden werd door notaris J. C. A Huvers voor de erven van wijlen do echtelieden J. Snoep en J. Minnaar pu bliek verkocht: een huis en erf, aan den Postweg. Kooper werd! dhr. C. Nijs,sen alhier, voor i' 1280. Meliskerke. Gisteren is alhier publiek geveild een hofsteedje van méj. Prina Wielemakër. Kooper van perceel 16 de heer A. Pouwer te Koudekerke, voor f 8525perc. 7 E. de Korte te Melis kérke, voor f1300; perc. 8. J. Koene te Meliskerke, voor f 1627. Stamboek van het Ned. Trekpaard (Belgisch type). Afd. Zeeland. De Stamboekkeuringen van Merriën zul len worden gehouden van 3 Mei tot en met 4 Juni. Ned. Tuinbouwraad. Te Utrecht hield Woensdag, onder praiel sidium van mr. Dresisélhuys, de Neder- landsche Tuinbouwraad zijn twaalfde „al gemeene Vergadering. De'zfe 'werd door den voorzitter geopend met een rede-, waaraan hét volgende is ontleend: De toestand van het tuinbouwbedrijf in 1919 moet zeer weinig rooskleurig worden genoemd. Dat de arbeidsloonén „aanzienlijk stagen, zou als zoodanig ze ker niet te betreuren zijn; dat de grond stoffen door hun groote duurte de kos ten van voortbrenging ontzaglijk verhoog den, ware op zichzelf meer een verschijn sel van algemeene schade. Dat de gel delijke opbrengst van het product voor tal van artikelen niet in gelijke -even redigheid zich verheffen! kon, was éch ter een feit dat de bed r ij f stent ab i 1 i tei t in hooge mate heeft getroffen, zoo zélfs, dat een verhandelen beneden de produc tiekosten allerminst zeldzaamheid was. Droevig te meer, omdat da natuur op menig gebied een jaar schonk van over vloed, en 1919 buitengewoon rijk was aan fruit. Wel werden voor de haixfe- f rui (boomgaarden Jpjzonder hooge pacht sommen betaald, doch toen de afneming door het buitenland te wenschen overliet, bleken vélen onmachtig te betalen. Ook voor groenten en fruit bedroeg de om zét op de veilingen dit jaar aan merkelijk minder dan het voorafgaande jaar, terwijl de- totaalomzet op de vei lingen in 1918 tot 118 miljïoan ,wa& gestegen, kon in 1919 slechte heit cijfer van 80 millioen worden gehaald. Gedeeltelijk is de daling toe te schrij ven aan vermindering van productie, doch anderdeels niet minder 'aan de gemaakte lagere prijzen. Aan het jaarverslag va,n den secreta ris, H. C. Valeton, is het volgende ont leend Het jaar 1919 overziende, mag gfezegd worden, dat het voor den Nedierland- schen Tuinbouwraad niet onvruchtbaar voorbijging. Het aantal aangesloten veréettiigjngen, vermeerderde 'met 27 §n werd daardoor gebracht op 277, met 74964 individueefe leden. Vervolgens kwam ter sprake een vraag van de Veilingsvereen. „De Eendracht" te Tholen, over exorbitante1 heffingen door de Neck "Uitvoer Maa.tsch. op den uitvoer van bodemproducten, met name bijv. peulvruchten. In een "officieel schrijven ontkent de N. U. M-, welke onderscheid maakt tus- schen peulen als product van tuinbouw en van landbouw, dat van exorbitante heffingen sprake is. Op den uitvoer yari peiulen jils product van den tuinbou,w woédt 1 pet. geheven met heit oog op de voorziening van het binnenland. De voorzitter wees er op, dat thanis de teelt van peulen zoodanig is, dat niet gevreesd' behoeft te worden voor een tekort ju de voorziening va,n ons eigen land. Er kan dus nu wel 'bij dei regee ring worden aangedrongen op afschaffing der N.U.M.-plichten en -heffingen. Meegedeeld werd, dat van de zijde der N. #U. M. daartegen geen bez,waar zal worden gemaakt. Te dezer zake zal een adres tot dé regeering worden gericht. (Wordt vervolgjd.) Aanwezig waren 17 leden, afwezig de heeren Baard en Merckeins, béide met kennisgeving. 0 nder w ij z,erssalaris. Het adreis ider onderwijzers om nogmaals hij de nelgeering aan te dringen op ver betering der ondferwij'zierssalarisisén, wértrll door den heer de Medj 'krachtigonder steund. De heer Tichelman meende, dat men) dan alle actie1 van rijksambtenalren moet steunen. Burg. en weth. Bullen dit nader ovér- Welgon en dan advies uitbrengen. De heer van Oorschot wil dan tevens yerzoeken Vlissingen in de éérst© ge meenteklasse te plaatsen voor aMe rijks ambtenaren. Ook dit z'a,l worden over wogen. De overige ingekomjen stukken wérden, 5n handen van Burg. en weth. om advies. Aan de ordei was thans dé benoeming) van twee ondorwijzeressen aan schoof Bi. Voor de eerste vacature béstaat dé voordracht uit de danrésN. D1. Theu- nissen, Tholen; J. J. DeFzenne1, Vlissin gen (etn R. B. Helljn.ga, Vlissingen. Bienoemd werd mejuffr. Theurfissén met 11 teigien 6 op mejuffr. Hellinjga. Voor de tweede vacature was dé voor dracht samengesteld uit dé daUiéS: J. Del'zénnje, N. D. Theunissein, R. B. Het- Iinga en J. van de Putte te Veem Bij! éerste stemming vteirfcrégen mej. Delzlenmèl 8, Helljnga 5 len van Idle- Putte stern)mlelnt! Bij de twetede ste:m|ming Detzenne 8, Helt linga 7, Van de Putte 2; bij 'h.erstem|mingj werd benoemd mej. HeJi'inga mét 9 stemf men tegen 8 op mej. Delztenné. Om bij ziekte van het onderwijzend personeel der Handels' herhalingsschool te beschikken over een plaatsvervanger, stelden B. en W. voor den heer J. J. Laernoeis te benoam'en tot tijdelijk onder wijzer aan jji© Inrichting va|n pndérwijs:. Aldus werd gehandeld. Aan den heer A, C. Abrahams© werd ontslag verleend als onderwijzér aan school C. Goedgekeurd werd o.mi. 'de huur van het deel van het distributieigébouw, inl gebruik bij dei brandstoffcneommissie, tie) verhoogen van f1500 op f2000 per jaar. B. en Wc stelden een wijziging voor van het uitbreidingsplan der gemieénjte, voor z'oover Uit ligt ten Noorden van den Singel wég en ten Oostén van détf Boschjesweg. Aldus besloten zonder discussie. Ten behoeve van den aanleg van eten hoofdverfceersweg in het Tuindorp is .hel sloten de huur van een doel van dien' weg aan d© verèéniging tot verbetering van de Volkshuisvesting „Gemeenschap pelijk Belang" op te zeggen. Een voorstel tot ruiling, van gpond aan

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2