Telegrammen. Marktberichten. Laud en Tuinbouw. Aiioop wkoopinp. aanbestedingen m. Gemengd Nieuws. Laatste B&Hchtfü» Rechtszaken. LeestafeL Wetenschap en Kuast. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. De heer FlikWeert te Jfïasstelt hetetft de benoeming als onderwijzer te Melis- sant aangenomen, dierhalve voor die naar Khmderi bedankt. Aan de Middelbare Landbouwschoo 1 te Groningen is het diploma uitgereikt 'aan M. H. Krepel' te Nieuwerketrk. Dei heer A. A. A. Minjon, onderwijzer aian de o.l. school te Axel, is benoemd tot onderwijzer aian de o.l. school te Oost- einde (gem. Oosteihout). De heer" A. N. Klaiaijsen te Aar- deiibUrg, is benoemd als onderwijzer aan een openbare lagere school te Amsterdam. 1 I 1 (M- Ct.) Nieuwe richting in opvoed- k u n d e. Onze lezers hebben een enkele maal in den laatstein tijd kunnen lezen van de Montessori-opvoedimg. Wat is dat? Een dame, doctores Montessori, heeft een serieus plan voor opvoeding ontwor pen, dat als basis aangeeft het breken met klassikaal onderwijs en het bevor deren van individueel onderwijs. Jan Ligthart propageerde het onderwijs, dat zich onmiddellijk aansloot aan het dagelijksch leven, zooveel mogelijk aan schouwelijk. De Montessori-leer zegt: Zoo gestreng mogelijk moet worden vermeden het on derdrukken van spontane bewegingen en het handelen op bevel van anderen. Het kind moet ongehinderd zijn karakter open baren, zijn neiging volgen, zich uitleven. Dat is de Montessori-leer. Nu juist niet teen splinter-nieuwe theorie. Opgepoetst en opgeknapt en alzoo als nieuw aangekon digd. Een leer, die zeker door geen Christen zal toegejuicht worden, omdat bij die leer geen rekening gehouden wordt met het zondige hart van het kind. Het werk van den opvoeder bestaat toch altijd, volgens Christelijk begrip, evenzeer in het wieden als in het zaaien -op den geestelijken akker. de K. Hoofdbestuur der Z. L. M. Omtrent dei gisteren te Goes gehouden! hoofdbes tuur svergadering der Zeeuwschei Landbouw Maatschappij hebben wijl nog!, het volgende aangqteeketod Na ite pialuzei doet' de: secretaris: voor lezing van hieit rapport van de- commissie inzake1 de aardappelafname. De puldleir- 'ztochte grietven betroffen in. dei eetrste| plaats de inhouding door „Ons Belang" van het toegezegde bewaarloon. Del heer Koning van Rilland-Bath, medel-Idi der genoemde commissie, licht een ein ander toe, eveneens de manoeuvres .van dtetn heer van Biesen, den directeur van Rijks- aardappelkantoiar in 't licht stellende, be nevens de wijlziei waarop die hleier dtein! Bond van Aardappeleixporteurs, „Onsi Be lang" steeds de hand boven 't hoofdi ge houden heeft, onder meer door teen be roep op overmacht. De heer Koning zleigt, dat daarop alle hoop op' den minister1 van L. N. en H. gevestigd1 was, dochi uit een telegram van Z.Ex. aan den( secretaris blijkt bij herhaling1, dat del mi nister niet bereid is aan de wienschein der 'landbouwers tegemoet ia konten, i De voorzitter zegt, 'dat deze houding' hem 'zteer betreurt, te meer omdat miet de argumenten van deze zijde nauwelijks gerekend wordt. Het dagelijksch bestuur vindt prooedeeren in casa gevaarlijk. Mis schien is 't iets voor de CrisisenquèteL comimissie. Willen de belanghebbenden) nog verder" gaan? Zoo ja, dan dienen zij een s aniens preking: te hebbein. Het rapport komt in extenso in oins orgaan. Spr. betuigt warmen dank aan de com missieleden, die een echt hondenbaantjiei hadden op te knappen. Mr. Zaaijer adviseert de ziaak bij de Crisi'senquête-oomimissie aanhangig, te ma ken, en lukt dit niet, dan een beroep op den Staat te doen. Van een proce dure verwacht spr. vooralsnog niet veelf.. Het dag1, bestuur zal diligent blijven te dezen .opzichte. In antwoord op een klacht over de bon ding van den regeeiringseomimissiaris zegt de heer Koning', dat dte regeietrinigsoomi- inissaris steeds recht, door zee ging en dus aan de zijde der Z. L. M. stond. Aan het voafloopig overzicht van de rekening der Z. L. M. over 1919 op'1 Maart 1920 is ontleend, dat de reke ning in ontvang;st en uitgaaf f 65692.33 bedraagt, vermoedelijk goed' slot 1919 f 44216.271/2. Het saldo der rekening 1918 is f30202.41. Het tentoonstellingsfonds bedraagt met inbegrip van rente over 1919 f7696.20., De heer Gast vindt het een onbillijke! eisoh, dat de paardenfokkerij' zichizel'vej maar moet zien te redden. Spr. wil terug komen op het besluit om geen provin ciaal subsidie te vragen. De heetten Beou) de Hullu 'en D'. J. Die,es ouders teuaelnl dit voorstel. Men vindt het een algentetenj belang. De heer 0. Zwagerman pleit eveneens krachtig v,oor handhaving van de subsidies. Ze zijn niet zoozeer noodig voor de v o orm annein-p aarde nlokker 3, doch achter hen staan zoovelen, die den finan- cieëlten steun onmogelijk kunnen mlissen!. De welvaart van ons gewest eisoht het. De heer D'. W. Lindenbergh pleit voior de runder'-, varkens- en geitenfokktelrij en had verwacht dat het dagelijksch bestuur subsidie 'zou hebben aangevraagd, 2ion'i der een bepaalde bestemming aa,n tege*- ven. Dhr. H. A. 'Hanken zegt, dat aain( de subsidies veel' te harde voorwaarden! verbonden waren- Vandaar de drang nq,ar vrijheid. Doch. spr. wil thans gaarne weer een beroep op de overheid d'oen, als dat op prijs gesteld wordt. Met alg. stemmen wordt besloten weteir subsidie van dei Provincie aan te Vragen', Dhr. J. "Wi. van Oaveren wijst op de wensc'helijkheid van grooten aandrang', Want de tegenstand Ksüt groot zijn, zelfs onder de landbouwers-Statenleden. Ik ben overtuigd, dat dte zaak groot© kans van' mislukken heeft. En toch gaat het hier om een groot volksbelang. Vervolgens wordt behandeld! het voor stel tot toekenning' van een repTtesentatite- geld van f1000 a53 den voorzitter. De heen" S. J. de Regt vertolkt de oppositie in; den Kring Noord-Beveland. De heer yam Vredenburch verdedigt het voorstel', het parasiteteren op een alnders1 beurs: afkeu1- rende. Spr. wijst op' het verlies aan 'tijd; kleerenslijtagte, adm. hulp tijdens afwe zigheid, enz. Ook de heer Wi. Kakebaekte betoogt dei billijkheid van het voorstel'. Eiken dag heeft een voorzitter wat voor de Mij. tei doen. Het bestuur is een werkcollege .geworden; 'helaas, het wordt nog maar al te weinig, gewaardeerd'. Naar aanleiding van een klacht over overvloed van ambtenaren der Z. L. M. en lijntrekker!], zlegt de secr. dat iet slechts' 8 klerken zijn, terwijl alleen dei beidei secretarissen bezoldigd wordten uit de: kas' der Mij'. Heit dag. bestuursvoorstel wordt met 23 tegen 3 stemmen aangtenomen. 1 Het dag', bestuur trekt het voorstel' om het orgaan niet mieer gratis: beschik baar t© stellen, doch tegen f2 'sjaarsi, in, maar bet 'zlal' 'mtet een voorstel tot contributievarhooging moeten komlen. Dhr. Snijder beveelt wijziging ,van het II. A.-stelsel ;aan. Het daigl. bestuur ziaJI een nieuw schema opmakten, reiktelninigl houdende1 piet alle wenken. Dhr. iWiel1- leman betoogt, dat verhoioging der con tributie' noodig en billijk is. Hiji wil1 lie ver spreken van afdracht uit dei afd. kas in dei kas van bet hoofdbestuur. Alsnu wordt overgegaan tot de benoe ming van een votoy ziit'ter der Z. L. M. in de vacature 'Jhr. J. van yreden1- burch. De .heieren Kakebeeke1, Hanklen en Vogelvanger verklaren in geen gtelval1 eten benoeming te zullen aanvaarden, dei beide eersten wegtens al te drukte be-, ■zigheden. i Dei heer mr. P. Dieleman tei Middelburg; weird tot voorzitter benoemd 'miet 17 telgen" 9 stemmen op den heer A. I. Leeuhouts te Retrancbement. De voorzitter spreekt den wensch "uit, dat het dei Mij goed' moge gaan onder heta.- De heier ,Wi. Kakebeekel huldigt den' afgetreden voorzitter, die ruim 3 jaar aan bet hoofd der Mij;, stond', voor zlijbl prestaties en voor de loyale samenwer king gedurende dien tijd, ziijn arbeid te meier waardeerende, omdat in die! jaren] slechts abnormaal werk afgedaan mloest worden. Spr. prijst den heer van Vre denburch als iemand mtet een eigen mea ning', die dei belangen van den lanjdü bouw steeds, op uitnemende wijziei heeft behartigd. Doior dei reorganisatiei heeft hij' tal van landbouwers aan dei joT'gani- satie: kunnen verbinden. Spr. .schetst ini den breede den snelfen g'roei dier 'orgla1- nisatie met al' haar vertakkingen en nut tige commissies, jen zegt, dat ook de Ned. Landbouw veel' in hem zlal verlïe- zien, dei paardenfokkerijl niet 'tei vergeten. Spr. biedt onder applaus den heer v. V. het eierelidmaatschap der Mij'. "Sahi. Br. van Molhuijsen huldigt namens het Kon. jN. L. Ci. den afgetreden voorzitter als eien stuwende kracht in het Laind- bouwlteiven,'aan wien vooral Ze eiland veel! te danken heeft. Spr. hoopt dat de heter v. V. nog lang .voorzitter van het Ned. Trekpaaidenstamboek moge blijven. De heer van Vredenburch dankt harte lijk^ voor de huldiging, spreekt van den] strijd, diei het ambt vanzelf m'eebrmgt, doch gewaagt dankbaar van' cta onder vonden vriendschap en medewerking'. Spr. gaat niet in op al dei redenen van 'zijtoj vertak, doch zégt, dat hij op den duur zich niet zou kunnen geven aan de Mij'., z'ooals hij' 't tot dusver deed', ook "al met het oog op idei opvoeding izijner kin deren. ■Spr. ziegt, 'dat dei Z. L. M. nog veiel sterker zal moeten worden en doet eeini krachtig beroiep op den otganisatiezin der landbouwers, opdat hun invloed' blijvte gelden niet allteen, maar' ook uitgebreid worde, 't Geldt hier een nationaal bei- lang, immers alles drijft opt den land bouw. Spr. .aanvaardt zleelr vereerd het eierelidmaatschap; dankt ook hiet groot ste deel der Zeeuwsche1 pers voor haar steun en tenslotte ook dr. van Molhuij sen voor zijn hulde). In 'dei vacature) I. F. v. d. Wieiele, fliel door den voorzitter bedankt wordt yoor zijn arbeid als hoofdbestuurslid1, wordt als zoodanig bij' 3eu stemming benoemd' de heer C'. A. H. Stoutjesdijk te Tholeni met 13 stelmlmen. 'tegten 10 op den heler Jae. Welleman. De benoeming wordt aan vaard. De heer Wi. Kakebeekel leidt vervolgens dei rondvra ig. De beer Gast wijst op dei leemten in de organisatie en vindt miet name, dat er te duur gewerkt wordt. De afvaardi ging naar het hoofdbestuur b.v. kost veel te veel. Spr. dringt veTdeir aan op wijziging van het jachtacht. De voot1- izitter dankt voor de wenken er> Zegt, d'at de 'statuten over dei geheele lijn .zullen wor den herzien. Aan dtei wijziging van 't jacht- recht wordt, naar van bevoegde zijde gemeld wordt, hard: gewerkt. Ook de heer Dees bepleit herziening der statuten ew bezuiniging 'van het beheer. Dhr. vap (Vredenburch vindt de handelspolitiek der Z. 'L. M. wol' het gevaarlijkst, doch zj.ii. mag: ize zich niet tot de eiconomie bepalen,, opdiat izei niet ga verloopen. Een krachtige coöperatvei alleien zal de Mij. sterk maS- ken. Dhr. Kakebeeke onderschrijft dit standpunt volkomen. Dhr. van Oeiveren schetst de psychologie van den Zeeuw- schen hoer, die uit den aard Weinig voor de organisatievoelt, veel minder dan de landbouwer, die een harden strijd om het bestaan te voeren heeft. Zelfs! onder de voormannen zijn er, die afbre kend Werk verrichten. Het gebrek' aanl vertrouwen in elkander betreurt spr. zleter. Dhr. Dees legt hierop nogmaals ge tuigenis af van kin voor organisatie en eendracht. i De bijeenkomst, gesloten 'zijnde, weTd gevolgd door een diner, hetwelk het Hoofd bestuur den scheidenden voorzitter aan bood. N. en St. Joosland. Ten overstaan van notaris H. C. Ittmann te Middelburg, is Dinsdag in het openbaar verkocht 1. 50 A. 45 c.A. boomgaard', aan Wil lem van Schalk te' Koudekerke q.q. dhr. Johannes Hendrik Lebret, Dordrecht, voor f1810. 2. 16 A. 20 c.A. bouwland!, in den Zaagmolenpolder, aan David Vos, Nieuw- laiid, voor f750. 3. 37 A. 40 c.A. bouwland', in den Nieuwerkferkep'older, aan Cornelisse' te Arnemuiden, voor £1255. 4. 40 A. 40 c.A. bouwland, in den Nieuwek'erktep'older, aan O. Corneli'sse te Arnemuiden, voor f 1330. 5. 35 A. 70 c.A. weiland, in de gemeente Middelburg, bij de haven van Nieuw- en Sint-Jooisland, aan Andries de Visser Pz. q.q. gemeente Nieuw- en St. Joosland, voor f 1415. Pere. 6, 7, 8 opgehouden. Serooekerke. (W.). Ten overstaan van notaris II. C. Ittmiann is Woensdag pu bliek verkocht: perc. 1 tot en miet 4'. gecombineerd, samen groot 1.61.40 fl.A'. bouwland!, aan den heer Cornelis Traas te Serooskerke, voor f2250. Perc. 5 en 6, gecombineerd', groot 1.00.30 II.A., opgehouden. Perc. 7. Ongeveer 2 A. 70 c.A. bouw terrein te Serooskferke, a,an den Vrouwe- P'olderschen straatweg, voor £401, aam K. Francke, Oostkapelle en G. Jobse te Serooskerke. Oude munten. De vinder va.n de pude munten aan den Vaartkant ie Leur, heeft uit Den Haalg bericht ontvan gen, d'at de geheele verzameling voor een mun'tenliefhebber een waarde heelt van hoogstens 25 gulden. Brand'. Te Budel ontstond brand in de boerderij van den landbouwer A. Verhoeven. Het meeste vee kon gered worden. Heit grootste gedeelte van den inboedel werd een prooi der vlammen. Assurantie dekt de schade. Gemaskerde bandieten. Te Lievinge (Beilen) is eergisteravond de vrouw van P. G., die alleen thuis was, door een gemaskerd man met een revol ver bedreigd en van f20 beroofd. Vóór hij vertrok, heeft hij dte vrouw vastge bonden. BERLIJN, 24 Maart. Nai den afloop der laatste gevechten, die hier heibbten plaats gehad, heeft men tot noigj toe 50 doodfen geteld; het is echter aan tei nteimen, dait dit gtetal nog' stijgen zlal. ESSEN, 24 Maart. Omtrent den toe stand in het Roergebied wordt thans gemeld, dat in dten ömitrek van Dorsten! thans ruist heeirscht, zoadat het spoor wegverkeer hervat is. Men tracht met Holland nieuwe onderhajnldtelingten aian te knoiopen over" het verkrijgen vanlievete- middelen. Gevechten vinden noig plaats in den omtrek van Schermlbeck. Het spoor wegverkeer in de richting ReeklinhausehL Baltern-Welzel-Sterkracte en voorts O'ber- hausen-WeBel-Walzlang, is onderbroken'. BERLIJN, 24 Maart. De Neue Berli ner Ztg. meldt, dat dte heerschappij der gewapende arbeiders in het Roergebied! een belangrijke uitbreiding heeft onder gaan. Het arb'eiidersleger is zleer goed' gewapend en uitgerust. Het heeft zich' in het b'elzit gesteld van Remscheid, Duis burg en Mulheiim. De arbeiders beschik ken over een groot aantal machinege weren, pantserauto's en lichte en Zware) artillerie. Onder de militaire comman danten zOuden zich vele Russische offi cieren bevinden. Men spreekt van ©enige honderden. Het hoofdkwartier der arbei ders bevindt zich te Hagen. FRANKFURT a. MAIN, 24 Maart. Aan de Noordelijk© gTens van het industrie gebied zijn sedert Maandag buitengewoon hevige gevechten aan- den gahg. Heit door de communisten en omafhankelijken ge vormde Roode leger is tot den aanval overgegaan tegen de in de richting van' Wezel' en Munster terugtreikketode rijks- weer- en politietroepen. Del rijksweer ope reert defensief. Het Roode legielr, dat 10 K.M. van Weiziel' stond', schijnt dichter de stad genaderd te zijn. Ook schijnt de aanval' op Munster voortgang tei vinden). MUNSTER, 24 Maart. Va,n militaire) .zijde wordt meegedeeld, dat de berich ten in dei bladen nopens een wapenstil stand tusschen het commandoi van, het weerbaarheidsdistrict Munster en het le ger van de arbeidersraden niet juist 'zijn'. De commiandant of Zijn gevolmachtigde hebben zulk een wapenstilstand niet ge sloten. De aanvoerders van de roode ar beider stro-e pen hebben allteen bei'oofd! hun afdeelingen achter de Lippe terug te trekken. Als dit geschiedwasl, zou een wapenstilstand intreden. Zij' hebbetaj. echter dezte belofte niet gehouden1 en vandaag is Weztel' den heelen dag be schoten met een zwaar kan on van 21i/? fc.M. Het roode leger heeft ook vanmiddag getracht naar Wezel op te rukken en de rechtervleugel is over de Lippe ge- -trokken. In de nabijheid vaft Weztel heelft de rijksweerbaarheid een gieipantserdien trein veroverd. Over zijn beraadslagingen met denlrijiks- kanselier en de regeering te Berlijn heeft burgemeester Zuno verslag uitgebracht in een vergadering van de arbeiders gemeenschap in het raadhuis te Hagen. Hij zlei o'.a.Voordat ik bij Schiffer, den rijksminister van justitie, werd toegela ten, had hij den Nedterlandschen gezant «en den Engelschen generaal ontvangen. De Nederlandsche diplomaat had ver telaard, dat Nederlandalle aanvoer van levens middelen naar DuitsehJahd! van de hand wees, z oolang-er ergens irn Duitsteh- ïand een radenrepubliek bfeistaat. KEULEN, 24 Miaiart. De „Kolnische Ztg." meldt uit GelsenklrchenUit verschillendel plaatsen in het Bijnsche industriegebied wordt igenield, dat de Hollandschei melk- treinein, die lÓOOen liters: melk voor vrou wen en kinderen aanbrachten!, in de laat ste dagen zijn uitgebleven. Holland zal eerst dan weer sturen, indien geordende toestanden izajn teruggekeerd. PARIJS, 24 Maart. In den El.z'as zijn. zware' onlusten' uitgebroken n.l. in Colmar, Muhl'heim en 'Straatsburg], wiaar eenige da gen geleden de algemeene staking is ge- procliameerd'. In 'den afgeloopen nacht wérd een Franseh jhuziarenregjment naar Straats burg geizoinidem, om de menigte te Ver spreiden. Deze haid barricaden opgericht en plunderde hotels en zaken'hüizen. De spoorweigiarbeiders, ba,kkers en slagers Schijnen izich bij de algemeene staking te hebben aangesloten. MIDDELBURG. Dboir die: N. V. Vitritè! Works wordt over het afgeloopen .jaar een dividend uitgekeerd van 13 pet. (vo rig jaar 20 pet.). Op dte: winstbewij'zen: wordt uitgekeerd f 26.70 (vorig jaar f 51.41. pter winstbewijs. de'heim) zal dus' o'.a. ook' strekken ten behoeve van het tehuis te Goes'. Het lid uit Zeeland in het bestuur vaö Vredeheim meende, dat daaromtrent eeni ge verwarring heerschte onder de .diako- niebesturein;, die te maken zullen hebben met het tehuis in Goes. Om die reden deed ondergeteekende een beroep op de gastvrijheid van uw blad ten einde alle misverstand omtrent deze belangrijke aan gelegenheid te voorkomen. Hoogachtend, De. Penningmeester, 'G. J. BARTERS. Groente, 23 MaJart 1920. Onjze kirnderlittenatuur is weer met twee mooie, echt-leuke jongensboeken verrijkt. Het eene is „Rhandensche Jongens" door J. Lens. Dit verhaal vormde tot kort ge iteden de attractie van „Vrij en Blij", en verschijnt thianis in boekvorm. Op het ti telblad ,zien wij dit echte viertal in va- cantiesteimming bij hun tent bezig, hun ketel hangt over het vuur; maar de heide- braind verstoort de korte vreugde. Tjeerd Bottema heeft den schrijver uitnemend begrepen; de illustraties zijn pakkend. Het andere boek is van H. Gordeau, die niet minder nauwkeurig: de jongensziel heeft bestudeerd. Zijn verhaal, „Het meesters- hüis van Terhorst", is op uitnemende wijize geïllustreerd door J. C. Kesler. Niet minder pakkend is ook daar de titelplaat: zij drieën den vierde uit 't water trekkend. Een echt, frisch jongensboek, waarin ernst en lüxm, het afwisselend element in het knapenleven, op treffende wijze dit leven vertolken. En door dit alles loopt de draad' der Christelijke opvoeding;. Het is een Christelijk gezin dat Gordeau aan 'twerk zet, een ge,zin, waar .gezag en vrijheid in evenwicht izijn, waai' het Christendom er niet izioo maai" aanhangt, doch als 't zout in de spijze, de g.ansche opvoeding, het huiselijk verkeer en de tucht doortrokken heeft. Er zijn tal van jongemsuitgaven, die alle pedagogische waarde missen, waai de jongensstreken de hoofdschotel zijn. Beide deze klippen: de aangehangen vro migheid en de wereldsclie toon zijn door Gordeau ontzeild; en dit maakt zijn boek, evenals dat van Lens zoo alleszins aan bevelenswaardig voor onjze Christenge- izimnen. De uitgever Daaimen heeft, wat de uit voering dezer beide uitgaven betreft, eer van izijn werk. Hij beleve door een treffelijk debiet genoegen er van. Haagse he- Gerechtshof. Bij verstek stond voor het Hof F. de te Middelburg, die zich yoor de rechtbank aldaar te verantwoorden heeft gehad we gens verboden vervoer Van een koe, doch werd: vrijgesproken. De proe.-genera,al wees er op, d'at bekl. bekend heeft, dat ,hijl de bedoeling Kad de koe naar België uit te voeren, hetgeen hem niet is gelukt, omdat hij onderweg werd aangehouden. Op grond van een en ander vroeg spr. vernietiging v.an het vonnis der Middelburgse he rechtbank en de C.'s veroordeeling tot 2 maanden ge vangenisstraf. [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur, De vereeniging Vredeheim, waarvan U zoo vriendelijk was melding te maken in Uw blad van 16 Maart j.l. is de eerste algemeene organisatie der diak'onieen in de Hervormde Kerk. Reeds daarom al is zij al eein merkwaardig verschijnsel. Want de Kerkelijke organisatie, waarin de diakonieën zijn opgenomen, beoogt slechts een zeer los administratief toe zicht. Vredeheim' is eichter de vrijle: orga nisatie dter diakonieën die zelf armienzlorg in 'het groot gaat beoefenen. Het doel van Vredeheimi is, niet meer of minder dan de' oplossing van het oudtei- liedenvra,a,g!sl)uk, voor zooverre de dia konieën daarmede in aanraking komen'. De aanleiding om' dat doeleinde zio o te stellen is geweest die alom1 in den lande zich voordoende, moeilijkheid met de oudere zwakzinnigen en lichamelijk inva liden. Bij het onderzoek naar den om vang va,n dit verschijnsel begreep' de ver eeniging al spoedig, diaf zij niet kon blijven staan bij de zwakzinnigen en invaliden alleen, maar haar werkzaamheid moest uitbreiden over het gansche terrein djeï oude-liedenverzorging. Vandaar, dat de zwakzinnigen en inva liden steeds het eerste warden genoemd. In de streken echter, waar het vraagstuk der zwakzinnigen niet zoozeer op den voorgrond treedt als wel dat der gezonde oude, menschen, zal Vredeheim ook aan dteize laatste haair volle aandacht schenken. Te Goes b.v. is van het begin af sprake geweest van een tehuis voor gezonde: oudten van dagen, desnoods met een zie kenzaal voor de enkele zieken, die ver pleging behoeven. Dit blijft d)us, naast het algemeene doel van de zwakzinni gen voor het geheele landt, hiet speciaal voor Goes en de diakonieën op1 Beveland, te bereiken doeleinde van Vredeheimi. Het bestuur vau het Vredeheim: heeft er zich van kunnen overtuigen, dat ook zulk een speciaal doeleinde alleen kan worden bereikt door een algemeene orga nisatie. De inteekening opt het een millioen kapitaal (het algemeene kapitaal van Vre Tournée Sven Scholander. Binnenkort komlt Sven Scholander, de Zweedsc'he luit-zanger, weder naar Ne derland. Nadat men tijdens den oorlog hier niet meer in dte gelegenheid was, v,an zijn vreugdtehrengende kunst te ge nieten, zullen velen met blijde verrassing vernemen, dat deze gaarne geziene gast in April een tournée komt maken. Hij komt ook tei Middelburg. MIDDELBURG, 25 Maart. Boter fl.4'0, Part. f 1.50. Eieren f 9.50, Part. f 10.50. Op. de graanmarkt was de aanvoer heden gering. Stemming vast. Tarwe f30f50, Rroonerwten f25 f26.50, Zomtergerst f24, Lap,ge bruine hoonen f24f26. VLISSINGEN, 25 Maart 1920. Kledpe'reti 1520, Rambour Mortier 11, Goudrei.net- te'n 1624, Ermga.aid 18, Zure- Bellefleur 1820, Zoete Bellefleur 13, (irauwzoet 13, Spinazie 38i/247V2, Peen IV2 /2, Kroten 2i/34, Uien 8V29, Sjalotten 6, Witlof 17—37, Snijsla. 3341, Koolrapen 3Va ct., alleis per K.G. Kropsla 6V23'/2, Eieren 11lli/2 ct. beiden per stuk. Prei IO1/2I2V2, Rhabarber 71/29l/a, Schorseneeren 56y2, Pieterselie 11/2, Raapstelen 4i/2, Radijs 4V2 ct., alles per hos. Veldsla 1314, Pieterselie 1625, Andijvie 38, Zuring 1826 ct., alles pet- mand. s 1 LIEZELINGE. Veilingsvereeniging „Ka- pelle'-Biezelinge en Omgeving". Veiling van 24 Maart. Eieren f9.90 per 100 stuks. Meipipping f 12.10, Huism'anszoet f 12, Court-pendu f 8. Kleipeiren f 6, Hollandsch zoet f 11, Zure Bellefleur f 15.10£16, Goudreinetten f 18, Zure appels f 10.10, Weidragers f 15.10, Paradijsappel f 15, Kleiperen f 17, alles per-100 K.G. Handel willig. OOSTBURG. Nieuwe Tarwe f30, Nieu we Wintergerst f22f23, Haver £22, Bruine Boonen f 23, Kookerwten f 25,. alles per 100 K.G. GOES. Getrouwd1: Jan Rottier, 24 j. jm. te Tiel en Leurat'je Nieuwenjhuijse, 20 j. jd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morger van 25 Mjaart, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand. 772.4 te Me mel. jaagistei 738.6 te Seijdisfjord. Verwachtiing! tot den avond van 26 Maart: Zwakke tot miatigen, Zuidelijke tot Zuid- Westelijken wind. Gedeeltelijk bewolkte lucht. Weinig of geen regen. Weinig ver andering van temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3