Gemengd Nieuws. en Ingezonden Stukken. Afloop mfconpinp. aaniféstedinggti en?. Rechtszaken. Wetenschap era Kwnst. Marktberichten. 55 dcven'de kennis te hebben verworven van .'de taal van het land, waarheen, mem gaan wil, wajnt die kennis is drin gend noodig lom1 goede kans van Bla gen te' hebben. Maar vooral nog eensMen koOpe geen land voor vertrek of dadelijk na aankomst. Goes. De algemeene vergadering vaii dó Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland" is bepaald op Dinsdag 30 'Maart. Aan de beurt van aftreding zijn de bestuursleden .1. Brnggetnan, F. Kakebeeke, C. Nijs.se Gzn., Joh. Pieterse en K. v. d1. Slikk'e. Het bestuur stelt voo:r in het a.s. sei zoen te heffen 2i/2. p'ct. voor de'groote- ein) 5 pot. voor de kleine veiling te heffen. In 1919 was de opbrengst dei- groota veilingen f 846290.35i/2, die der kleine veilingen f 240372.95. Inbreker gearresteerd. De beruchte hoofdman van de Haag- -sche inbrekers bende, Jungschlager,, is Donderdagnacht door de politie ie Brussel gearresteerd. Hij wordt ver dacht van een groot aantal inbraken e!n p'oging tot doodslag op den agent van politie Bevers. Een' premie van f 500 was uitgeloofd aan hem, die aan de justitie eenige mededeeling' kon doen, waardoor zijn arrestatie moge lijk wais. Tijdens de terechtzitting van Don derdag, waarin enkele leden der bende 'terecht stondten en .waarbij de verde diger zijn leedwezen uitsprak, dat de hoofddader a;an jde handen |der politie ontkomen was, kreeg de justitie in Den Haag een telegram' van de politie te Brussel, meldende, dat aldaar des nachts een Nederlander was gearres teerd. verdacht van inbraak, die zon der pas in België gekomen was en wiens signalement volkomen overeen kwam jmlet dat van Jungschlager, wiens aanhouding was verzocht. Onmiddellijk na dei terechtzitting vertrok de inspec teur van den justilieefen dienst, de heer Smith, met rechercheur Berg man naar Brussel, waar zij' in den aangehoudene onmiddellijk den Iang- gezoehten man herkenden. Bij het zien van den inspecteur ontstelde J. merk baar hij bekende onmiddellijk, dat hij een valschen naam had opgegeven. „Hij was in een der voorsteden van Brussel gearresteerd en toen in het bezit gevonden van een aantal inbre kerswerktuigen, een geladen revolver, en een masker. Het bleek, dat hij daar in de omgeving in drie huizen door mididei van boring getracht had in te breken, volgens hetzelfde systeem, waarmede hij ook in Den Haag 'werkte. Reeds eenige andere inbraken waren te voren vastgesteld, waarbij ook op; dezelfde wijze was te werk gegaan. J. zal eerst door de Belgische justi tie gestraf t Worden en daarna aan Be Nederlandsche justitie worden uitgele verd. Voor Den Haag alleen wordt hij ver dacht van meer Ban twintig inbra ken, 'dat die uitroeiing; vain deze bende van groote beteekenis is geweest moge blijken uit bet feit, dat de laatste drie weken geen enkele inbraak meer in het stadskwartier van de Da,an van Meerdervoort heeft plaats gehad. Te Maastricht is een 87-jarige vrouw van de trappen gevallen en aan de gevolgen overleden. De voorzitter van de R. K. Ha venarbeiders-organisatie, die met een bedrag van f5000.bestemd voor uitkeering, van Rotterdam1 naar Am sterdam wafe gereisd, heeft hij de po litie aangifte gedaan, dat hij bij aan komst zijn portefeuille, waarin hij dit geld; geborgen had, vermiste. Hij ver moedt, dat hij het verloren heeft, of dat het hem ontroofd is. Aan de politie heeft hij verklaard, dat hij in den trein niét geslapen heeft en dat hij met niemand in aanraking is geweest. Te Veenhuizen is het 7-jarig zloon- tje van den heer B. Kruiz'e van een wipjkar gevallen, waarvan de wielen over hem heen gingen; spoedig was hij' overleden. Te Dwingeloo is. een landbouwer in de nabijheid van zijin woning in een put. geraakt en verdronken. Diefstal? Te Amsterdam js gearresteerd een penningmeester van een vakorgansiatie, die ervan verdacht wordt zich aan verduistering te hebben schuldig gemaakt. Naar gemeld wordt vermist men een bedrag van f121.000. Men schrijft aan de „N. R. Crt." Volgens een oud gebruik bieden de jongelui, die belijdenis des geloofs af leggen, aan hun predikanten bij deze gelegenheid een cadeau aan. Op een der grootste plaatsen van d'e Veluwe heeft nu een leeraar bij deze gelegenheid gevraagdeen toom kippen van 'het echte Betuwsche ras. Maart 23 N. en St. Joosland, bouw- en weiland, en boomgaard, Ittmann- 23 en 24 Middelburg, inboedel, Notaris huis. 24 Gapinge, inspan Bosselaar, Blaupot ten Caté. 24 Serooskerke, bouw- en weiland1, Ittmann. 24 Schore, beestiaal, varkens, mil. af braak, Hollmann. 24 Oostburg, hofstede, v. Ma zij k. 24 Vrouwepolder, bouwland, Blaupot ten Cate. 24 Ierseke, inboedel, Verhoek en De Kok. 24 Kloetinge, verpachten bouwland, v. Dissel. 25 Middelburg, hout, Notarishuis. 25 Middelburg, huizen, Hioolen. 25 Middelburg, biels, hout, ketels enz. van de genie, Rosier en Vervaat. 25 Middelburg, twee huizen, Struve. 25 Kapelle, bouwland, v. Dissel. 25 Wolfaartsdijk, huis en inboedel, Pilaar. 25 Middelburg, bijenvolken enz., Rosier en Vervaat. 25 Goes, afbraak, Hollmann. 26 Oudelande, inspan de Jager, Neervoort. 26 Meliskerke, inspan, Ittmann. 26 Nisse, bouwland, boomgaarden, v. Cleef. 26 W.-Souburg, huizen en bouwland, Paap. 26 Meliskerke, hofstede te Mariekerke, Loeff. 26 Hansweert, scheep safbraak, Hollmann. 26 Nieuwdorp Zuid-Kraaijért, scheep,saf- braak, Verhoek en De Kok. 26 Kapelle, huis, Postweg, Huvers. 28 Vrouwepolder, bouwland, Blaupot ten Cate. 30 Meliskerke, hofstede, LoefF. 30 Goeis, winkelhuis, herberg, Pilaar. 30 N. en St. Joosland, huis, schuurtje, bouwland, Blaupot t. Cate en Verbist. 31 Colijnsplaat, inspan, hoornvee, Mar- kusse. 31 Meliskerke, inspan Loeff. 31 Serooskerke, inboedel, Blaupot ten Cate. 31 Westkapelle, bouwland, Ittmann. 31 Borssele, hout, Hollmann. Goes, wagens en paarden, Verhoek en de Kok. Goes, hofstede Dijkzicht Driewegen, Pilaar en Neervoort. April. 1 Ellewoutsdijk, inspan Bruijnooge, Neervoort. 1 Middelburg, paarden en rijtuigen en tuigen, Blaupot ten Cate. 1 Middelburg, huizen, Blaupot ten Cate. 1 Middelburg, geiten, landbouwers- en timmermansgereedschap, Ittmann. 6 Ter Buttinge, inspan, Bastiaanse, Struve. 7 Viissingen, huizen, Paap. 7 Westkapelle, huizen, Ittmann. 8 Nisse, rentenierswoning, meubelen, .v. Dissel, 8 Oostburg, kazerne, Mijs, 9 Viissingen, inspan Kodde, Paap. 9 Oostburg, hofstede, Mijs. 10 Oostburg, bouwland, Mijs. 14 Middelburg, inspan, Struve. 14 Middelburg, inspan, Blaupot ten Cate. 15 Baarland, inspan, v- Dissel. 15 't Zand, 4 burgerwoonhuizen en voorm. Tolhuis, Loeff. 21 Middelburg, inspan, Blaupot ten Cate. 21. Goes, vrachtrijdersinspan, van Dissel. 23 Viissingen, inspan, Blaupot ten Cate. 27 Middelburg, inspan op Amestein, Blaupot ten Cate. 28 Serooskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 30 Koudekerke, inspan, Loeff. 's Heerenhoek, Heinkenszand en 'sH- Arendskerke, hofstede „Vleugelhof", Pilaar en Merfcens- Hofstede Rustenpolder in Vrouwepol der en St. Laurens, Ittmann. Mei. 4 Koudekerke, inspan de Potter, Loeff. Maart. 26 Kats, vierbetering, enz. werken Leen- dert Abrahampolder, Versprille. April. 1 Middelburg, vervoer straatklinkers en verbetering bazaltglooiing Westkapel- schen dijk, Poldér Walcheren. 9 Neuzen, hoofdrioleering enz., Ontvan ger Registratie te Hulst. BERLIJN. Volgens de laatste berich ten üit het Rijk is de toestand als volgt: In Rijnland en Westfalen, evenals in Thü- ringfen hebben de communisten de over hand. In Zuid-Duitschland en de overige deelen van Pruisen heerscht over 't algp- imeen rust. De algemeene staking kan als gjeëindigd beschouwd worden. In Saksen werd de macht der communisten geheel verbroken en berust die nu bij de militaire overheid. Na een overeenkomst tusschen de arbeidersorganisaties en de militaire overheid werden de wapenen onder toe zicht der Vakvereenigingen verzameld. iDeze moeten vóór 24 Maart ingeleverd zijn. Is dit niet het geval, dan zal tot ont wapening, der arbeiders worden overge gaan. STRAATSBURG. Alhier hebben de werklieden zich solidair verklaard met de stakende metaalarbeiders. De algemeene staking is geproclameerd. Er wordt nog beraadslaagd over al of niet uitbreiding over geheel EIzas-Lotbaringen. ,v ESSEN. In Essen heerscht onder liet bewind der communisten op 't oogenblik rust. De algemeene staking is opgeheven. Het spoorwegyerkeer is gedeeltelijk weer in gang. Op plundering staat de dood straf. STETTIN. De algemeene staking is nog uitgebreid. BERLIJN. Ebert is te Berlijn aange komen. De kabinetsraad onder ,zijn presi dium nam nog geen' beslissingen. BERLIJN. Er hadden hier ernstige bot singen plaats. Tijdelijke vrijwilligers en officieren werden door arbeiders aange vallen. Sommige officieren werden de ooren afgesneden en de oogen uitgestoken. Adlerhof is door troepen bezet. De ver scherpte staat van beleg is afgekondigd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactiei Mijnheer' de Redacteur, Mag ik s. v. p. eenige regels in uw blad, naar aanleiding, van het verslag der laatstgehouden raadszitting. Uw verslaggever geeft niet voldoende alles weer. Wait hij zegt is wel waar in den tegel, maar een andere waarheid wordt er in verzwegen. B.v. Over dé notulen zegt hij, dat ze niet waren naar dé meening vain Joziasse. Nu dit is waar, maar dat ook andere leden het met hem eens waren, staat er niet. Dit was ook te gewichtig. Als b.v. in de notulen ontbreekt, dat een man ids dhr. Schouten woorden bezigt, zoodal hij door een der wethouders op het reglement van oir'de wordt gewezen, en hij dan klakkeloos durft te zeggen: „het reglement van ordle leg ik uit op mijn manier" en zijn collega Paul uit drukkingen Jjezigt ais: „men zegt wiel eens een hond is weergekeerd tot zijin uiibraaksel", mij dunkt, dat dit wel ge zegden zijn, vooral vair mannen als juist dezé, die in de annalen magen opgetee- kend worden om aan de vergetelheid te worden ontrukt. Dan leest men weer luëttegenstaandiö het voorstel van B. en W. enz. En zoo is daar telkens weer in die verslagen een geest, die stiekum het werk van B. en W. kleineert. Mijns inziens Wordt het publiek op een dergelijke manier niet vol ledig ingelicht en dit spijt mij vooral, omdat het juist in, ja laat ik het maar zeggen, want ik heb van kinds af ijjet anders geleerd,''in óns blad plaats hééft. Ik hoop, d;a,t deze regelen er toe zullen bijdragen, dat hierin eenige verbetering komt. Een gemeenteraadslid. 's-Gravenpolder, 19 Maart 1920. Mijn|heer de Redacteur, Iri de Donderdag j.l. gehouden verga dering van den Raad dezer gemeente, werd met. 4 tegen 2 isjtemmen aangenomen* een. voorstel tot wij'ziging dér politievel-,- ordtening betreffende ihet ta.pverbod in dezö gemeente, en wel in dier voege, dat het aan de vergunninghouders in deze ge meente voortaan verboden is op Christe lijke feestdagen, Nieuwjaarsdag, Kruining- scne en Goesohe kermis, aan de bezoekers hunner inrichtingen sterken drank of bier te vertoopen of toe te dienen. Voor het voorstel stemdten Haverbock', Hirdes, La gendijk en Vogelaar, tegen Krijger en van Gorsel. Door dien maatregel wer dén 5 personen (vergunninghouders), zoo goed als broodeloos gemaakt, terwijl hun panden, indertijd door hen duur gekocht, dé helft, en mfeer in waarde zullen dalen. Onwillekeurig denk ik hierbij' aan de drooglegging der Zuiderzee. Door dien maatregel worden ook vele menschen broodeloos gemaakt, doch de Regeering stelt die menschen schadeloos. Voorstem mers, zou dit hier ook niet wenschelij'K zijn Het is van .algemeene bekendheid, dat in deze gemeente nimmer baldadighe den door dronkenschap voorkomen, zoo dat daarvoor de verordening niet behoeft gewijzigd te worden. De vergunninghouders te Krabbendijke. Krabbendijke, 20 Maart 1920. (Alle personaliteiten- in den brief van de inzenders hebben wij geschrapt. Red.') Van heit mooie jongeastijdschrift Hou Zee 'kunnen wij niet altijd evenveel notitie nemen, dat verbiedt ons plaatsgebrek. Dit maal moeiten wij er echter weer even op wijzen. Zijn verscheiden inhoud, zijn. echte jongerastoon, .zijn keurige 'illustraties, zijn leerrijke verhalen, zijn pakkende titel plaat, alles lacht u toe en petilleert van leven. Verhalen als „Plaatsing gezocht", „Wie neen durft .zeggen". „Van reizen en trekken", „Het zwarte schaap"; en de rubriek „Uit de levende natuur", dat moet er bij onze jongens in gaan; en onze meisjes neuzen ook wel eens in broers tijd schrift. Uitgever is E. J. Bosch te Baarn. In de lijn der geslachten, door Dick Rodenburg. Kampen, J. H- Kok. Een lief verhaal, met weinig spannende momenten, doch over 't geheel vlot ge schreven en boeiend. De held van 't ver haal is een verloren zoon, een Augustinus, die op zee tot ontdekking en bekeering komt. Onze jongens zullen genieten bij de lezing, en onze ouderen bij de ontknoo-, ping. Dit verhaal lezende, slaakten wij de verzuchting, welk een schoon schrijvers talent is met 't sterven van Dick Roden burg heengegaan. Immers dit is zijn laat ste pennevrucht, en heusch niet zijn minste. Een heilig ja, door Idsardi- Kampen, J. H. Kok- Een verhaal uit het volle leven, staat, er öp het titelblad, en dat is het ook, en daardoor te meer aangrijpend en vast houdend. De schrijver van de boeiende feuilletons in „Oude Paden", heeft ook met dit verhaal weer vele oude kennissen aan zich verplicht, en nieuwe ge wonnen. Naast „een heilig Neen" sta nu in de bibliotheken, ook van onze Jon- gelingsvereeni gingen „een hiedlig Ja". Met dit laatste wordt bedoeld de belofte door Ids. Voorthuijs bij zijn bevestiging in 'tambt afgelegd; deze belofte heeft dezen predi kant bebeerscht en door velerlei proeven en mislukkingen heen tot die vastigheid gebracht, welke in een herder ien leeraar, en in een herder niet het minst,nood zakelijk is. Idsardi laat al de typen in zijn verhaal van den lezer leven; en on willekeurig deelt de lezer in hunjief en leed; en gaat hij zoeken naar den naam van 't plekje in ons Noorden, waar dit alles zich afspeelt, en dat door den schrij ver Polderga is gedoopt. Al wat daar geschiedt, is uit het volle menscbenlevem genomen, er van afgezien en doorvoeld, zoowel dat Pier in dienst zijn eetwaren ontstolen worden, als dat Nienke, de te- ringlijderes, slachtoffer eener eenzijdige, ongeïnformeerde Schriftbeschouwing, wor stelt om tot het licht te komen. Dit boek zal veel gelezen worden. Goes. Door B. en W. is aanbesteed: a. jjet bo'uwein va;n een niéuw politie bureau; b. heit bo'uwein van drie amb- tenjaarswoinimgen. Voor beide werken wa ren ide laagste inschrijvers firma W. J. v. id. Weert en Zin. en A. de Bruijne te Goes voor iresp. f31.195 en f42.895. Wolfaartsdijk. Afloop aanbesteding van het bouwen eener pastorie voor de Ned. Herv. Gein. alhier (architect S. de Koning te Goes). Inschrijvers: A. M. Kuijper en Co., Heinkenszand, f36.900;. II. Kosten Ciz., Wieimeldinge, f33.500; H. Schout, 'sHeer Arendskerke, f31.750; Firma W. J. v. d. Weert en Zonen en A. de Bruijne, Goes, f30.980; J. C. Waverijn, Ierseke, f30.400; J. L. Alleivvijn, Iloedekenskerke, f29.990; P. Koeman, Wolphaartsdijk, f 29.950; A. den Herder, Wolphaartsdijk, f 29.235. Gegund aain den laagsten in schrijver. Kantongerecht te Qoee. Door den Kantonrechter te Goes zijn: veroordeeld wegens Overtreding Leer plichtwet: J. ;Z'sl-H. Arendslcerkfei, f0.50 b. s. 1 d. h., J. V. Goes, fl b. s. 1 d; ,h-, met wildstrik pogen wild1 te bemachtigenC. G. Jzh. Hoed.kerké, f3 bi. 's. 3 d. h niet belietten dat Kond wild opspoort: J. V. Heinkenszand, f2 jbj. s. 2 d. h„ konijnen uitgraven zionldier toestemming: G. V. Wissenkerke, fö tol si. 5 id. It, mollen vangen zónder machti ging1: R. Wi. te Zwaag, f3 b. si. 3-l(L hi, op openbare plaats voetballen: G. A. v. H. Goes', f2 b'. s. 1 w. t.soh., A. G. v. II. te Goes f 2 bi. 's. 2 d. h., leunen tegjenj niet daartoe bbstemde voorwerp'ehJ>. A. S., J. L. d. S„ Colijnsplaat f3 b'. si. 3 d. K-, als opkooiper geen register Kon den J. J. L. Kattendijke, f10 bi s. 10 ld:, h., zi. v. rijden langs: spoorwelgi: M. BI., L. N., J. A. C., Rilland Bath, f3 b! s. 3 d. h., wielen van voertuig niet zuive ren van kléi en modder A. H. Heinlkfenfe;- ziand, f2 b. s. 2 d. li. 'Overtreding IJk- wet J. S. Vlakei, L. J. IC. Kminin'gén, J. K. aldaar, D'. v. M., A. N„ KapeMé,! 2 b. s. 2 d. ti., C. P. H. v. d. IB, HaKsf- weerd, M. KL Schore, J. M. Biezélinjgé, ieder 2 maal- £2 b1. s. 2 maajt 2 d. b., J. B>. Hzn., Kapelle 4 maal f2 b'. Jé. 4 maal 2 d. h., 's nachts varen zónder licht: J. d. M„ Philippine, M. H. Ierseke, f5 b:. s1. 5 d. h., 's avonds fiets'en mét gekleurde zijglazen: M. M., M. [W|. te Rilland Bath, ieder fl b'. s. 1 d;. K. Schelde bevisschen zonder consent: F. G. P. Fzn., N. B'. Nzn., F. J. d. M, Gzn., Philippine, J. C. G., J. M. Fzh'.j Ierseke1, ieder f2 h. s. 2 d;. h., 's avonds fietsen zonder licht, J. P. v. Wi. Kapelle, terug aan ouders;' G. Wl., J- P., Goes, M. Dl Kloetinge, G. d. Dl., 's-H. Abrbsp kerké', L. N., 's-H. Arendskerke, F. HL aldaar, J. D1., H. R., M. R., Wolpliaiarts- dijk, Wj. d. R-, BicZidin.ge, H. NL, Ktrah;- bfendijkei, J. O., P. S,, Hansweert, M. M., A, AL, J. L., Rilland Bath, J. Ki„ Ierseke, f2 bl s. 2 d. h. Schelde bevis schen op eens anders perceel': I. L.Krah- bendijke, f3 b. s. 3 d. h„ Dronkenschap H. Gl zi. b'. woonplaats, S. NL Biazelingë en T. Si. Hansweerd, ieder f2 bL sl 2 d. h., A. V. Kruiningén, C. J. M„ fc|. N. woonplaats, flÓ K. s. 10 d. h'. VrijgesprokenOvertreding Hinderwet P. A. Bi. Bieziclinge, vuurwapen wetiWL G. Kortgenei. De slaapziekte. Een Parijsch blad heeft van doctoren, verbonden aan bet instituut Pasteur, mededeelingen over de slaapziekte ontvangen. Dezen hebben de oorzaak dezer ziekte opgespoord en verklaren het vraagstuk opgelost te heb ben. Zij hebben niet alleen hoop de be handeling dezer ziekte te vinden, maar ook nog een serum daartegen. Aan de Académie de Méditine zal hierover op 30 Maart een mededeeling gedaan worden. Van 1820 Maart. MIDDELBURG. Gehuwd: J. Minet, wednr. v. P. Quintein, 50 j. en Cath. Spaeter. wed1, t. P. C. Venenra, 35 j.; Ch. Flipse, 23 j. jm. en P. M. v. Moo- lenbroek, 22 j. jd.L. Peperzak. 23 j. jm. en D. de Waard; 23 j. jd. Bevallen: P. Philipse, geb. Gabriëlse, d.; A. P. Geldof, geb. Tazelaar, d.; A. J. Suürland, glah. Merk, ,z.II. N. Flisse- baalje, geb. v. d. Burg, d. Overleden: P. Krakeel, vr. v. J. E. v. As, 73 j.; A. M. v. d. Heil, 58 j. ongeh. A. Marijs, 1 j„ d.; A. M. E. Verdaas- donk, 11 d., d. GOES. Huw.-a'ang.19, Gijsbertus Wil- techut, 27 j. jm. en Margarethu, Zweedijk, 19 j. jd. Geboren: 18, Johanna, d. v. Johannes Korsten je en' Hubregta le Conté; 18, Dina en Frederika, tweel. d. v. Jan Wonder- gem en Neeltje Priester; 20, Jan, z. v. Jan Schlaalje en Jannetje Vermaas; 20, Jacobus, a. v. Cornells de Jonge .en Adriana Van Noorden. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften12, Jacobus Kolijni, 19 j. jm. en Neeltje Jansen, 18 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen11, Maurits Ilartog, 34 j. jm. en'Maria Elodia Clara Goethals, 29 j. jd!.Cornel is Jacobus Witte, 24 j. jm. en Pieternel la Janna van Ta- tehhove, 21 j. jd.Jan Johannes Diele- man, 21 j. jm. en Janna Jozina van Dix- hoorn, 17 j. jd. Geboiren: 8, Jan, v. Petrus Simons en Maria Sara van der Peijl; 10, Dina Maria, d. v. Louis Heule en Santina Die- leiman; 11, Francoise, d. v. Willem de Jonge en Francoise da Bokx; Joiziina Ma ria, d. v. Cornelis de Rijke en Maria Dielemlan; Daniël Cornells, z. v. Johanna Frederika de Regit. Overleden: 7, Jozina Stoffels, 67 j., echtg. van Cornelis JacobUs Klaassen; 8, Miagdalena Kolijn, 83 j., wed. van Nico- laas Harte; Willemina Adriana Koster, 28 j., ongeil.; 11, Jannis Vinke, 81 j., wedn. van Suzanna de Bruijne; 13, Wil lem Cornelis, 7 m., z. v. Jan Hendrik Doeselaar en Francina de Kraker. KRABBENDIJKE, 20 Maart. Zure belle fleur f13, Schutter Reinet f8. Alles per 100 kilo. Prei 2025 ct. per bos. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 22 Maart, medegedeeld door bet Kou. Meteor. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771.2 te Maas tricht, laagste 750.8 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 23 Maart Zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen; half tot zwaarbewolkt; droog weer; kans op nachtvorst. Dezelfde tem peratuur overdag. Heden overleed, zaclit en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en i grootmoeder, Mej. MACHALINA BURGEF Wed. van J. Blok, in den gezegenden ouderdom van 87 jaar en ruim 7 innd. Namens haar diepbedroefde Kinderen, BehuwdKlein en Achterkleinkinderen, J. BLOK Jz. Jr. Krabbendijke, 19 Maart 1920. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, WILLEM CHRISTIAAN LANDSKR00N SCHOUTEN, in leven Geneesheer te Olde- broek. A. VERHEIJ DE? Landskkoon Schouten. A. W. VERHEIJDEN en Kinderen. Middelburg, 20 Maart 1920. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde Echt- genoole, J 1'C ANTHONINA SINKÉ, in den ouderdom van bijna 57 jaar. F. VAN LEERSEM. Ritthem, 20 Maart 1920. Voor de talrijke blijken van be langstelling, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echt genoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader P. ALEWIJNSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit.aller naam, Wed. P. ALEWIJNSESturm. Zanddijk bij Veere, 22 Maart 1920.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3