Teiea rammen. BisiRBRiaitiL Uit d® Provincie» Onderwijs. ffouaengd Zending. Ingezonden Stukken. Uitvoer vaa papier. De Minister van Landbouw heeft bepaald:, dat van 2 Maart af de vol gende" papiersoorten weder vrij' ten uitvoer kunnen worden aangeboden: courantpapier met houtslijp aan rol len en vellen; geschept- en waarde papier bordpapier (lettierbord, hout bord, griisbord- pn ander gekleurd al of niet "beplakt bordpapier); pakpa pier; eeht perkamentpapier; lichtge voelig papier voor fotografische doel einden behangselpapierluxepapier, -kartons, en -enveloppen en corres'pon- dentiekaarten, kantoor- en schrijfboe ken, enveloppen bedrukt en onbe drukt; geplakte zakken, al of niet be drukt; piapierwaren, n.a.g. Uitbreiding van het trein verkeer. Volgens het ontwerp: zomerdiensttrege- ling is er een belangrijke uitbreiding der treinen over het geheele spoorwegnet te verwachten. De uitbreiding is gebaseerd op het feit, dat sneltreinen, weder mét 90 K.M. snelheid worden vervoerd. De dienst op Zondag wordt nog meer in gekrompen dan thans reeds hieit geval is. Allerlei. Uit Berlijn wordt gemeld, dat het in komen van den ex-kroonprins over 1919 niet meer dan ongeveer het twintigste gedeelte van de genoemde som van f 800.000 heeft bedragen. Te Delfzijl hebben vaste 'bootwerkers geweigerd een daar binnengekomen En- gelsch schip met pik geladen, te lossen. De Koningin heeft weer een belang rijke gift geschonken aan de oentrale commissie tot het uitzenden van Ned. kinderen naar buiten. Mevr. PothuisSmit is het eerste vrou welijke lid1 van onzen Senaat. Het Centraal Stembureau heeft in zijn gistermiddag ten stadhuizc te 's-Graven- hage gehouden zitting den heer B. Nïer- Strasz benoemd verklaard tot lid vian fle Tweede Kamer in de plaats van den heer J. ,W|. Niemeijei', die als zoodanig ontslag nam: Te Nijmegen zijin de officiëele volks tuintjes opgeheven. De N. U. M. meldt, dat zij' thans weder in staat 'is, vergunningen te endossee- ren voor den uitvoer van aardappelen van den oogst 1919, voor zoover betreft! fe.g. veenkoloniale aardappelen en die soorten zandaardapipelen welke voor de binnenlandsche consumptie ongeschikt Irijn. Wegens de staking in heit havenbe drijf is de Stoombrikettenfabriek'te Som- me! sd ijk gedwongen liet bedrijf stop te zetten. De noodige Engelsche grondstof fen ontbreken straks. Het N. V. V. vindt een algemeen© soli- flariteits staking een onmogelijkheid, wil dus geen uitbreiding maar localiseering van het conflict. Door den voorzitter der Tweede Kamer is benoemd tot lid der 'commissie van voorbereiding voor de wetsontwerpen tof 'regeling der administratieve rechtspraak (vacature-Loeff) A. baron van Wijnbergen. In de gisteren gehouden vergadering der Tweede Kamer is besloten a.s. Woens dag 10 Maart te 11 uren vul. in dè af- deelingen te doen onderzoeken het wets ontwerp tot afbouw der kruisers „Java'' en „Sumatra". i In dezelfde vergadering zullen worden behandeld de wetsontwerpen tot verhoo ging van de salarissen van de Rijksamb tenaren. Gedurende de Jaarbeurs wordt de ge legenheid geopend om' een vliegtochitjei te maken, vanaf een vliegterrein, waar heen de deelnemers per auto gebracht worden. Velen hebben zich al aangemeld. De dienstweigeraar Berlage is weer naar zijn korps teruggezonden en zit nu in voorarrest wegens herhaalde dienst weigering. Te Culemborg is de melk 15 ct. per L. Men verwacht nog lager noteering. Te Weesp. is een vrouw aan de hik- Sdekte overleden. VI uchtemd e krijgsgevange nen. Nadat de laatste weken het over komen van Duitsche krijgsgevangenen over Ide Belgisch-Zeeuwsche grens wais opge houden, daar de noig overgeblevenen wis ten naar hun vaderland te zullen worden! teruggevoerd, zijn er de laatste daigen weder eenige in Zeeuwsch Vlaanderen, aangekomen. Thans zijn het mannen, die als Duitsch soldaat naar het front zïjni getrokken en daar werden gevangen ge nomen, maar dia tijdens hun gevangen schap van nationaliteit zijn veranderd, doordat het deel van Duitschland, waar zij woonden bij Polen is gevoegd. Al deze nieuwe Poolsche onderdanen zijn te Ca lais in een regltinent samengebracht ed worden daar gevangen gehouden. Zij bte- inerkten echter dat door de slechte ver bindingen het nog lang zial duren voor zij naar him naastbestaanden worden teruggebracht en wagen het nu over het gastvrije Nederland hun „Heimat" te be- reiken. Volgens degenen, die reeds Neder land bereikten, maakten nog vrij veteri plan langs denzleliden weg een goed heen komen te zoeken. Ook deze mannen wer den te Middelburg, waar zij tijdelijk moe ten verblijven door de afdeeling van het Nederland sch Roode Kruis en enkele an dere personen onthaald. Middelburg. De failbssementsaanvragh van M. A. Maljaars is niet ,van door werkende kracht geweest. Gaas. 'Dei uitvoering van het Kinder koor „De Kleine iWestkappelaars'V aan vankelijk op Vrijdagavond bepaald, is we gens ziekte van enkele kinderen tot nader te bepalen datum uitgesteld. Van de zijde der Chr. werknemers in het bouwvak vernemen wij, dat het bericht van de Goesche Crt., als zou tusschen werkgevers en werknemers een gespannen verhouding bestaan, allen grond mist- Immers, zoo wordt ons gemeld, moe ten de werknemers nog vergaderen om hun houding te bepalen. De modem ge- organiseerden zouden vanavond bijeen komen, de Chr. georganiseerden morgen avond. Tegen Vrijdagavond is door de Ver- Het Volkshuis en den Chr. Besturenbond een vergadering belegd, waarop besproken zal wonden het plan tot oprichting en instandhouding van jeen openbare lees zaal en bibliotheek te dezer plaatse- Met hartelijken dank ontvangendoor de Wijkzuster f2,50 voor verleende hulp- Vlissingen. Tot inspecteur van politie tweede klasse alhier is benoemd da heer D. W. Toussaint te Amsterdam. Kioetinge. De uitvoering van „Cloe- ting'si Gemengd Koot" op Woensdag 10 Maart a.s. is wegens ziekte voorloopig uitgesteld. Bij het uit het hok halen van een varken had de heer A- alhier, het onge luk, dat het dier hem een stuk van een zijner vingers afbeet. Dr. K. H- Wouda moest heelkundige hulp verleenen. Zlerikzee. Benoemd tot ontvanger der rag. en. dom. tevens hypotheekbewaarder te Briedie dhr. G. J. Piccardt, ontvanger ta "Zierikzee. lerteke Gisteravond is door den rijks veldwachter Hendriks© op de hengst YE een voer kolen in beslag genomen. De schipper inaakta dat hij met de rest weg kwam en voorkwam al zoo algeheel© inbe slagneming!. 1 üvezami. Tegen Dinsdagavond j.l. had het Bestuur der Chr. school alhier zijn jaarlijkschen ouderavond uitgeschreven. Velen hadden weer aan de uitnoodiging gehoor gegeven en waren naar Driewe gen gekomen waar in een 'der Zondags- schooilokalen het Bestuur der school, ouders en personeel der school aanwezig waren. Na de gebruikelijke opening heette ds. Jonker, die de leiding der vergadering had, de aanwezigen welkom op de hem eigen hartelijke wijze. Z.Eerw. wees op het groote nut van den ouderavond en toonde aan, hoe op de openbare les de ouderavond volgen moest. Hierna gaf hij het woord aan den heer J. H. Adriaansen, hoofd der school, die refereerde over „Onderwijs en tucht in den dienst der opvoeding". In de pauze werd door de goede ziorgen van een paar trouwe school vrienden een en ander gebruikt, wat de gezelligheid nog verhoogde. Na de pauze leidae de heer CV, Smits, onderwijzer, een keurig referaat in „Huisgezin, School en Kerk". Op beide referaten volgde een meestal opbouwende gedachtenwisseling. Nadat gezongen was Ps. 6810 wem de gezellige samenkomst door ds. Jonker met dankzegging gesloten. Oude tan de. Gisterenavond Meld de ver. „Het Groene Kruis" een vergadering!, wel ke door 29 leden werd' bijgewoond. Uit het jaarverslag bleek, dat d© vereen, be staat uit 193 leden, waarvan 168 lid zijn der wijkverpleging. Door de verpleeg-- züster werden 1457 bezoeken afgelegd in de gemeenten voor welke zij in functie is. Bij monde van M. K. van 't Veer werd verslag uitgebracht van. het nazien der boeken van den penningm., welke in orde walen. Daarna deed de penjn'. verslag. Ontvangen was f690.32V2, uitge geven f 326.31V2. Het bestuur sprak da wenschelijkheid uit, dat alle leden van bet Groene Kruis ook lid zonden worden van de wijkverpl. en herinnerde dat ver- plegingsartikelen, die één maand in^ ge bruik zijn in hetzelfde gezin, opnieuw moeten worden aangevraagd. Bij voork. zaken weid door verscheidenen de hulp der wijkverpleegster 'Zeer gewaardeerd. Grijpskerke. Maandag 8 Maart v.m. van 912 uur afhalen broodkaarten. Sarooskerke (W,). Maandagavond hield dö afd. van Patrimonium alhier een openbare vérgadering. waarin voor haar optrad dhr. \\r. A. den Hollander uit Middelburg, om te spreken over „Wo ningbouw". De .voorzitter opende de ver gadering met gebed, en heette de aan- wetziigen welkom. Ongeveer 50 personen waren tegenwoordig, waaronder 5 leden van den gemeenteraad. De spreker het woord krijgende, begint met te wijzen op de verschillende fac toren, die oorzaak zijn van den grooten woningnood: le. Het onttrekken van hui zen aan hun werkelijke bestemming tij dens de mobilisatie. 2e. De: groote duurte van het bouwmateriaal- 3e. Het wassen der bevolking. Hij toont vervolgens aan de nadeelige gevolgen, die het tekort aan woningen voor de bevolking met zich brengt, ook op zedelijk gebied. Ten slotte wijst spreker op de groote noodzakelijkheid van het oprichten van een Woningbouwvereeniging, en geeft nog enkele inlichtingen, in welken vorm men dit het best kan doen. Uit de bespreking, die op deze nuttige en leerzame rede volgde, blijkt dat er op onze gemeente' reeds een dergelijke vereeniging bestaat, maar door verscMl- lende omstandigheden heeft deze nog zeer weinig gepresteerd- Op advies van den spreker wordt de bestaande vereeniging gehandhaafd, en zal worden getracht ook' op deze vergadering nog nieuwe leden te winnen. Er gaven zich 32 personen op. Voorwaar, een mooi resultaat op dex» vergadering en er is grond om te hopen, dat er pok in deze gemeente binnen niet al te langen tijd eenige verbetering zal komen in het nijpend tekort aan wonin gen. Na nogmaals dank gebracht te heb ben aan den spreker, sloot de voorzitter de vergadering en eindigde dhr. den Hol lander met dankgebed. Hulst. Op de internationale spoorlijn TerneuzenMechelen is1 op' het Belgische gedeelte een staking uitgebroken. De ar beiders eischen hooger loon .en gelijkstel ling met het. personeel van de Belgische Staatsspoorwegen. Het verkeer van Hulst naar België gescMed't met den postwagen naar Nieuw Namen, Kieldrecht en ver der per tram naar St. Nicolaas. Sluis. Alliier is bericht uit Brugge ont vangen, dat er, wegens staking in de kolenmijnen, voorloopig geen gas gele verd 'kan worden. Voor de ziooveelste maal zullen dè inwoners dezer 'gemieente dus hun petroleumlampen, enz., voor den dag moeten halen. Kolen zijn hier ook niet mieer, das zij, die veel gebruik maakten van hun gascumfoor, zullen nu dure petroleum moeten gaan gebruiken. Ge lukkig, dat de zomer voor de deur ^taat. (ML O.) Terneuzen. Dinsdagavond is alhier een vergadering gehouden, waarin gesticht is de vereeniging „Hulpbetoon door sament werking." i Art. 2 van de aangenomen statuten luidtDe vereeniging heeft ten doiel maat schappelijke jiulp te verleenen aan jeug dige personen, hetzij door het doen gevent van vakonderwijs, hetzij door het nemen van Zoodanige maatregelen, waardoor hiet onderwijs! met Vrucht kan worden gevolgd. Na behandeling der concept-statuten, werd' besloten een vereeniging te stichten; en een voorloopig bestuur te benoemen. ÜGekoizlein werden miaVr. Spruitenburg, mevr. Duiker, de hoeren Nplson, de Jong en J. Huizinga. Door den waarn. voorzi. werd rapport uitgebracht over het instellen van een cursus voor induistrieondèrwijs voor mens jes en vrouwen. In samenwerking! _met de huishoud- en industrieschool voor meis jes was het mogelijk een cursus te stich ten, wijl daarvoor een Jesraxes. beschik baar is. Besloten werd binnenkort een Verga dering te beleggen ten einde meer belang stelling vopr deizlen arbeid te wekken, Voor den oproep naar de betrek king van adj. comm. ter secretarie, ha|d- den zich wel sollicitanten aangemeld, doch geen met diploma. Dit is voor Burg. en iWieth. aanleiding geweest dhr. J. F. v, Hootegeon te bevorderen tot le klerk. Wanneer binnenkort een definitieve va cature mocht ontstaan, kan opnieuw eeri oproeping worden gedaan, wijl dan jhiet examen beeft plaats giehafd. Ned. Herv. Kerk, Aangenomen naar Scberpenzeel door L. A. F. Reddingius te Pingjum- De Ned. Herv. Kerk te. Rotterdam zal eind 1920 een te kort hebben van 75 mille, tenzij de gemeente opi ruime schaal bijdrage. Geref. Kerken. Beroepen te Tienhoven B- van Halsiema te Hallum. r Bedankt voor Pieterburen door J. v. Henten te Oldekerk. Het Program van „De He raut". In de Heraut lezen we: Wat we met het oog op den ernst der tijden vragen ïs: le- een herziening en uitbreiding van onze Confessie, opdat de Kerk haar geloof uitspreke in een vorm voor het bewustzijn van onze eeuw ge schikt en met het oog ook op de nieuwe dwalingen, die thans zijn opgekomen; 2e dat voor het catechetisch onderwijs ons gegeven worde een nieuw handboek, dat de jeugd beter wapent tegen de macht van het ongeloof; 3e- dat onze Kerken orde worde herzien in democratiscben zin, zoodat het ambt der geloovigen beter tot zijn recht kome, met name bij de verkie zing der. ambtsdragers; 4e. dat in onze stadskerken de keyspelvorming consequent worde doorgevochl om beter toezicht op de gemeenteleden te kunnen oefenen; 5e. dat de Kerk zich veel meer dan dusver bewust moet worden van haar roeping om door evangelisatie en inwendige zen ding den afval van het Christendom te stuiten; en 6e. dat onze Liturgie worde herzien, niet alleen met het oog op enkele enkele formulieren, zooals het huwelijks formulier, die niet met den geest van onzen tijd overeenkomen, maar vooral om het liturgisch element rijker te ontwikke len en de godsdienstoefening der gemeente niet louter in het aanhooren van een pre dikatie te doen opgaan. v— Geslaagd te Rotterdam voor dë acte nuttige handwerken mej. J. 0. Dommissla te Maassluis, te Breda o.a. de dames H. A. M. Maljaars te Prinsenhage, M. E. .Knjgier en J. C. Smolders te Weert boisch. Voor het examen ïn stenografie (systeeim-Groote) zijn geslaafd de dames J. Appel, R. Dugardedn, G. Rode en R. Thieunissen, allen te Vlissmgen. Naar verluidt heeft het referendum in den Bond van Ned. Onderwijzers het resultaat gehad dat met een meerdJetrheid van ongeveer 200 stemmen het voorstel tot aansluiting bij het N. V. V. us ver worpen. j Bij Kon. besluit is met ingang Van! 16 Maart 1920 benoemd tot schoolop ziener in het arrondissement Middelburg A. E. van Dishoek ta Rotterdam, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als schoolopziener in het arrondissement Rotterdam IV. i Ge strand. Schipper Nobacb, van Oosterhout, met zijn schip1 „De Zes Ge broeders", geladen met kunstmest, op reis van Amsterdam naar Leeuwarden, is door een dikken mist verdwaald en nabij Laaxunï gestrand'. Geassisteerd door 6 Laaxumer visschers is het schip met gebroken roer te Lemmer binnengebracht. Verzakking. Te Burgerdam is door zandverzakking langs den dijk de haven grootendeels onbevaarbaar. De bo dem is boven het water zichtbaar. De spraak terug. Een jaar ge leden verloor de 30-jarige H. S. te Tiel door onbekende oorz'aak zijn spraakver mogen. Maandagavond voelde hij een eigenaardige prikkeling in de keel en kreeg zijn stem plotseling terug. Doodgereden. Te Maashees bij Vierlingbeek'is een landbouwer, doordat hij struikelde, onder een wagen geraakt en overreden. Hij was onmiddellijk dood. Vermist. Sedert een vijftal da gen wordt te Melissant vermist een ze kere T. K. De ongeveer 50jarige man heeft gezond en wel zijn woning verlaten en is daar niet meer in teruggekeerd. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is overkomen. Inbraak. In het kantoor van de gasfabriek te Vaals werd ingebroken. Brandkast met inhoud 11 a 1200 gulden bevattende, weird meegenomen. Die daders zijn onbekend. De werklu s t van B r Kuy pe r, De Amst. verneemt het volgende: De geneesheer kwam- dealer ddgien namiddag 2 uur hij Dr. A. Kuyper. Da oui-minister; isi druk aan het werk. De dokter zfegt: Absolute rust nemen, anders kun ik'de verantwoordelijkheid niet op mij nemend Noodgedrongen laat Dr. Kuyper zijn werk liggen. Volgenden morgen 6 uur is «ie oud-minister opgestaan en weer gleheel ini zijn werk verdiept. Geneesheer wordt ontboden. Schrijft opnieuw met grooten aandrang absolute rust voor. Dan ga ik maar do heiele week in bed, 'zegt Dr. Kuyper teleurgesteld. Hij voegt de daad bij het woord. Welk een onverzwakte arb'eidslust 1 Hof goochelaar. Naar hot „NI V. d. D." vertelt, heeft de bekende Rottier- damscho goochelaaister, mevr. DoraSchlra- made .een kindervoorstelling gegeven ten huize van baronesse Melvill van Lyrt- den, te 's-Gravenbaige, waarop ook Prin sets Juliana verscheen. De prinJsles was, evenals! haar speelmakkertjes, opigetogiem Ojver1 do verschillende goocheltoeren, maar vooral wektet 'een 2fdeeling_ buikspreken met levende, sprekende en zingende auto maten den bijval op der talrijke aanwe zigen, waaronder vele heeren ©n dames der Hofhouding. De Prinses was zlelve behulpzaam bij een goocheltoer, waar tot hare onuitsprekelijke verbazing an een door haar onderzochte en ledig bevon den doos plotseling het portret van Ko ningin Emma verschoen. Na afloop van! bet feest betuigde II. M. hare ing'enou menhieid met de verrichtingen van mevr- Dora Scbramade door heit overhandigen van een tuiltje fraaie voorjaarsbtoemem Thans kan mevr. Schramado er o)p 'bo- glen, voor 'drie generaties van ons. Vor stenhuis té zijn opgetreden, n.l. reeds VTOiögiöT als kind miet haax vaideir, wijlen D, Th. Schramade, de bekende gooche- laar, voor Koningin Emma en Koningin Wilhelmina, en thans weder voor de kleine Prinses. i Vliegongevallen te Boos ter berg. Gisteren hebben op Soester- berg twee vliegongevallen .plaats gehad, die nog betrekkelijk goed zijn afgeloopen. 's Morgens werd. door eenige leerling vliegeniers gevlogen voor het militair bre vet. Bij een dier proeven sloeg het toestel van een onderofficier, die moestlanden, over den kop, waardoor de machine licht beschadigd wend. De bestuurder werd niet gewond. 's Middags was de leluit. F. Ralana bezig dezelfde proeven af te leggen. Up een hoogte van 40 a 50 Meter ge raakte zijn toestel in een vrille en viel loodrecht naar beneden. De bestuurder had de achterste zitplaats in de machine ingenomen, terwijl die voorste plaats on bezet was. Dit bleek een zeer gelukkige cm'standigheid. Het voorste gedeelte van het toestel en de voor-zitplaats werden in elkaar gedrukt. Luit. Raland werd buiten Kennis opge nomen, doch herkreeg spoedig zijn be wustzijn. Hij bleek aan het gezicht ver wond te wezen en werd per auto naar het 'ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Zijti toestand is niet ongunstig. Mevr. Roland Holst aangel- houden. De „Grondwet te Roosendaal meldt baden da,t mevrouw 'Roland Holst op haar thuisreis van Straatsburg te, Roo sendaal door den controlepost uit den Parijscben trein is gehaald en naar de marechaussee-kazerne overgebracht. Bij onderzoek bleek dat haar pas, in Frank rijk verstrekt, in orde was, waarna zij naar Amsterdam doorreisde. Diefstal van leven smidde- len uit de kazerne. Het „U. IX' deelt mede, dat de militaire politie te Utrecht de hand heeft gelegd op 12 per sonen, van wie zes militairen en zes bur gers, in verband met het stelen van vrij groote hoeveelheden vleescb, boter en go- smolten vet, benevens kleinere 'hoeveel heden koffie, 'thee, en suiker uit de sol- Öatenménage in de keuken van de Krom'- houtkazierne te Utrecht. Verd ronken. Te Kessel bij Ven1- lo is uit de Maas opgehaald het lijk van mevrouw V. uit Roermond, die se dert drie maanden werd vermist. Overreden. Gistermorgen had de macMnist Gruitbuizen uit Voghel in dienst bij de stoomtram 's-BoschHeimomid VetgiheiOss jiet noodlottig ongeluk op het emplacement te Oss tijdens het voort duwen van een der wagens uit te glijden .en met zijn hoofd tegen een rad '.van deni wagen ta vallen met 'hiet gevolg dat het rad over het hoofd ging en die dood on middellijk intrad. Het woonhuis van Vondel in veiling. Te Amsterdam zijn de per- ceelen Prinsengracht 455, 457, 459 en het perceel Beerenstr. 7 gecombineerd in vei ling gebracht. Het bod bedroeg f34.500, doch de verkoop werd opgehouden. Deze veiling is vermeldenswaardig omdat liet perceel Prinsengr. 459, dat een opper vlakte heeft van 57 c-A., het woonhuis was van Joost van den Vondel, die daar van 1653 tot 1668 gewoond heeft. PARIJS, 2 Maart. De spoorwegar beiders van het 0ostentet hebben zich froepsgewijze naar het Gare de l'Est egeven, pm het werk te hervatten,,, dientengevolge denkt de Mij. een ge- regelden dienst te kunnen invoeren vanaf hedenavond. Op het Gare du Nord was om 2 uur n.m. de arbeid volledig hervat. PARIJS, 2 Maart. De voorzitter van den Raad heeft hedenochtend de afge vaardigden van de spoorwegarbeiders Federatie ontvangen om te spreken over de aanhoudingen. Die heer Mille- rand! heeft gezegd, dat het gerecht da zaken in handen had, en deze hun loop zouden hebben. PARIJS, 2 Maart. De politie heeft bevel ontvangen, da aanhoudingen, die hedenmorgen zouden geschieden, uit te stellen; bet 'is zeer waarschijnlijk dat deze aanhoudingen geannuleerd! worden. RONDEN. Gisteravond had op het ministerie van arbeid een conferen tie plaats betreffende het verzoek tot loonsverhooging in het Handetetrans- portbedrijf. De onderhandelingen mis lukten. De Union heeft daarop mach tiging verzocht om de staking te pro- clameeren. Bij deze beweging zijn meer dan 150.000 personen betrokken. De dokken en spoorwegen zouden tenge volge daarvan stil komen te liggen. ANTWERPEN. De Transportarbei- dersbond te Antwerpen heeft de trans- gortarbeiders te Antwerpen, Brugge en 'stende opgewekt geen Hollandsche schepen te Jaden of te lossen. Men zal aeze houding internationaal door voeren. VËENENDAAL. yammorgen heeft de Machinist van den trein, die onge veer 7 uur het station De Klomp pas seert, op de lijn het lijk van een 30- iarige vrouw uit V. ontdekt. Ze had den vorigen avond de woning verlaten en is den spoorweg opgeloopen, waar ze door een trein is gedood. NEW-YORK. De heer Patterney deelt mede, dat hij zich candidaat laait stellen voor het presidentschap: der Ver. Staten. In het Orgaan der Ned. Zendings- vereeniging bericht het Hoofdbestuur! dat 't vroegere Zendingshuis Schoone- berg voor f 132000 i.s verkocht, en na veel zoeken een huis is gekocht in de Heemraadssingel 129, Rotterdam, waar mat 1 April 192,0 jj.e Vereeniging zal worden gevestigd. Niemand denke nu dat de Vereeni ging financieel uit den brand is met die f 132000want om voor een derde deel mede eigenares te worden van de gronden en gebouwen ider Zendings school te Oegstgeest, met welker oplei ding sinds 1 Juli 1919 de opleiding der Vereeniging verbonden is, moet zij aan genoemde school f90.000 be talen. Het tekort is van 't overschot nog lang niet opgeheven. (Builen verantwoordelijkheid der Redactio). Geachte Redactie, Naar .aanleiding van het raadsverslag van Maandagavond, voorkomende in uw blad van Dinsdagavond, moot ik u weer op, een paar onjuistheden, opmerkzaam maken. le. In het onderwerp1 inzake' de Muncfc staat, dat B. en W|. meenen, dat f25 genoeg is, 'dat is Met zoo, wel de meer derheid van B. en Wi., doch ik heb gezegd ook in de .yergadeting van B. en W„laat ons de Munck betalen", om- dat er toen geen accoord gemaakt is. 2e. In het onderwerp, O. M. Laban heb ik Met gezegd', dat de, bouwonder nemer zorgen moet voor een straat van 8 Meter, wel heb ik gezegd; dat de eigenaar bereid is een strook grond van 4 Meter af te staan aan C. M. Laban, indien de raad dit wenscht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2