Telegrammen. Uit cf® Provincie, Kerknieuws. Onderwijs. Land- m Tuinbouw Koloniën. Wetenschap en Kunst Laatste Berichtuit- Laastafal. OpiSte VarkoBpinssn sn fgrpachtiep Aanbestedingen flelijk Het zlonlicht in Helderen glans ovfeki onze groenende weiden en uitbottende heesters. Is 'er wel grooter contrast denkbaar dan we nu in deze Februarimaand zien^ kunnen, in Gods goedheid en' der menl- schen snoodheid? Te midden van een veelbelovende natuur ligt daar een (all1 meer verwoeste cultuur. Een gansche wereld, waar misschien voor vélen onzichtbaar, maafr toch niet onhoorbaar vrouw Zorg aan de deur klopt en het gansche schepsel zucht. Zegeningen Gods in ontluikend leven. Verwoesting en armoede en dood door menschendaden. 1 de K. Verbetering. De oplettende lezer heeft wel gemerkt, dat het eerste bericht onder 't kopje Rilland-Bath in pus vorig nummer vit Koudekerke afkomstig was. Een paar gemengde berichten zijn abu sievelijk onder „Onderwijs" verzeild ge raakt. De onlangs uit Oost-Indië terugge keerde 'hoofdofficier van adm. W. Obbes, is te Middelburg geplaatst als intendant dier zeemacht in de stelling van de mon den der Maas en der Schelde. Middelburg. Ten stadhiuize werd Zater dagmiddag de jaarvergadering gehouden! van de afdeeling Middelburg van de ver- emigingf „Het Nederlandsch Roodë Kruis" onder voorzitterschap van den heer mr. G. F. baron th.be Schwartzenbefg en Ho- henlansberg. Door 'den secretaris, den heer H. Drent- kers werd het jaarverslag uitgebracht, Waaruit blijkt dat de transport colonne onveranderd bleef. Aan den heer dr. R. Bijlsma werd op zijn verzoek eervol ont slag verteend als leider der mobile colontajel lew in heit verslag wordt hem dank ge bracht voor al hetgeen hij in deze funb- tie heeft verricht. De heer E. Schdps werd bereid gevonden de taak over tej nemen. De slechte toestand der financiën was oorzaak, dat geen oefeningen "door db colonnes konden worden gehouden, maar wel thadden de herhalingsoefeningen voor de ipannen der colonnes plaats. De Verplegingsartikelen waren in goe den staat en het gemeentebestuur blijft voor de opberging een gelegenheid afstaan, Waarvoor dank wordt gebracht. Herinnerd wordt in het verslag aan Hetgeen mede door de afdeeling is ge daan om het de Duitsche krijgsgevange nen, die korter of langer tijd hier ver toefden aangenaam te maken en het tel Vterztorglen. Daar bij het einde van {bot vierslag jaar dit werk nog niet wajs ge ëindigd, zal hierover een rapport ver schijnen, waaruit wij te 'zijner tijd ook Hopen een en ander te' kunnen mejde- deeden Het verslag werd goedgekeurd1, evdn- als de rekening van den penningmeester, den heer W. Barents, welke een nadee- lig saldo van f91. .80 Va aanwijst. De heer ■jmr. J. F- van Deinse werd als bestuurs lid herkozen. Tot afgevaardigde naar de al gemeentel vergadering werd benoemd de voorzitter en tot zijn plaatsvervanger de secretaris. Toen gisterenavond! een agent van politie een dronken man arresteerde, werd Hij Morin door twee andere personen gehinderd, 'zoodat hij zijn .arrestant moest loslaten, maar een d!e<r verzetplegers kion aanhouden. Daar de agent bij het veii'zet ook nog vrij ernstig weid mishandeld, ijs van een en atodter proces-verbaal op gemaakt. Goes. In de Zaterdag te Goes gehou den vergadering van den Ring varn Ch'c. 'Zangyereenigingen in Zeeland, werd b'ei- Sloten om D. V. hét concours te hou den op Hemelvaartsdag en wel tei Mid delburg. Er 'zullen een '15-tal vereenii- gingen aan het concours deelnemen met ruim 500 zangers. Zooals de lezers weten', toeren de| ministers Jhr. m'r. Ch. 3. M. Ruys da Beerenbrouck, onze premier, en A. A. H. !Wj. König sedert gisteravond in ^nizla provincie. De jninisters van binnlenland- sche Zaken en waterstaat /Stellen zich voor morgenmiddag, vergezleld van den Commissaris der Koningin en de ledeü Van Ged. Staten van Zierikzee over Kat- scha Veer naar Goes te 'reizien, om nal gedineerd te hebben in Hotel Centraal (eig. H. J- Molhoek), per trein van 6.28 naar Middelburg.te vertrekken. Men toonde ons heden 1 Maart 1op ons bureau een aantal Mei kevers Als een toeken van dein izachteo! winter, die wij anders op aangename wijaa aan den lijve ervaren, en als een voor bode van een vroege lente, is ook dit (Zetker de vermelding waard Vlissingen. Met de mailboot kwameni Zondag te Vlissingen een 60- a 70-tal iOosterscha mannen mede, stokers en an dere zeelieden, die met den trein vanl 6 uur in een afzonderlijke derde klasse waggon naar Rotterdam dia reis voort zetten. Wilhelminadorp. De heer P. v. d. Schraaf Sr., herdacht Heden den dag, waarop h(ij vóór 50 jaar in dienst trad van „de Mij. de Wilhelminapolder". Kloet Inge. Zaterdagmiddag vergaderde de Raad, andermaal onder presidium van wethouder Eversdijk. Afwezig wegens on- gteldheid de burgemeester en het lid v. d. Voort. De notulen werden vastgesteld. Aan de oïde was daarop een nieuw voorstel van B. en W. inzake aanwijzing vanl leerkrachten voor het herhalingsonderwijis- In een vorige vergadering waren de heer Hoek en mej. T. Berg benoemd. Laatst genoemde had echter bedankt, omdat zij het billijker vond' den arbeid over meer personeel te verdeelen. B. en W. adviseeren nu te benoemen de heeren E. Hoek' en J. W. van Houdt en de dames T. Berg en C. M. Ie Grand. Het overigs personeel wenschte voor een benoeming niet in aanmerking te' komen. Straub vroeg naai- het motief van mej. Berg om te bedanken. Als het een actie beduidt is spr. niet geneigd haar ander maal te' benoemen. De voorzitter zeide, dat ageeren niet in haar bedoeling lag. Trimpo meende, dat in z'oo'n geval mej. la "Grand zich solidair verklaren en ook bedanken zou. Dc voorgedragenen werden alten be noemd, zonder hoofdelijke stemming (ter wijl 'ttoch om personen ging! Red.) Over het verzoek van de, afd. Kloe- tingei van den Ned. Bond van Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelarbeiders om uitkee- ring aan de leden, die wegefos gevorder den leeftijd (boven 60 j.) geen uitkeering uit de warkloozenk'as van den Bond kun nen erlangen, zal in een volgende ver gadering beslist worden. Besloten werd] toe te staan, dat de Schietvereeniging „Voor Nederland en Oranje", die haar schietoefeningen gaat hervatten, gebruik maakt van de gein. bewaarschool. Straub stelde voor een algemeene rege ling met voorwaardfen vast te stellen voor heit gebruik van "dit gem. gebouw. Er moet 'Z.i. vergoeding voor het gas en voor het schoonhouden gegeven wor den'. Anderen meenden, dat de gasfabriek den toeslag voor het gasverbruik in de bewaarschool nimmer in rekening ge bracht heeft. Weth. Trimpe verklaarde Zich overigens voor een algemeene rege ling. B. en W. zullen een concept op maken. In geheime vergadering werd de be spreking over den woningbouw voort gezet. Woifaartsdijk. In de vergadering van de Ver. Landbouw en Veeteelt, die gehouden werd op Vrijdagavond werd allereerst medegedeeld, dat het ledental thans 202 bedraagt. De rekening van den penning meester sloot met een batig saldo Van f192.185. De rekening van de commissie voor aankoop kunstmeststoffen enz. sloot in ontvangst en uitgaaf met f 166.343.88. Ten opzichte van den Bond van aan- koopvereeoigingen in den kring W. Zuid- Beveland werd besloten een afwachtende Houding aan te nemen. Tot bestuurslid weid gekozen S. J. Klompe in de plaats van A. C. J. Notebo'om, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Voorts werd behandeld de agenda voor de a.s. kringvergadering W. Zuid-Beveland der Z.LM.. en in verband daarmede bespro ken een circulaire van het dag. bestuur der Z.L.M. over reorganisatie der Z.L.M. door statutenwijziging. Als candidate», voor voorzitter der Z.L.M. werden opge geven W. Kakeibeeke en H. A. flanken en als candidaten voor Hoofdbestuur van den kring W. Zuid-Beveland D. W. Lin- denbergh en D'. van den Dries. Zaterdag viel het 6-jarig dochtertje van J. Polei) door een luik van den zolder en kwam op den vloer van het café terecht. Bewusteloos werd zij door haar vader opgenomen en onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. De toe stand van het kind is thans bevredigend. 's Heeren hoek. Vrijdagavond, aan het einde van den winter-cursus voor het her- balingisonderwijs, had ook op ons dorp in de openbare school een „openbare les" plaats. In tegenwoordigheid van Burge meester en Wethouders weiden door den' heer Smit allerlei vragen gesteld, die dik wijls naar genoegen werden beantwoord. Aan het einde der les werden de heer Smit en de onderwijzeres door een der oudste leerlingen toegesproken en bedankt voor de prettige en leerzame lesuren. Als blijk van waardeering werd namens de leerlingen aan beiden een klein ca deau aangeboden. Moge in den volgen den winter wederom door velen gebruik gemaakt worden van dqze prachtige en g'oedkoope wijze om zich je ontwikkelen, en .zij dan de geest en de verstandhouding zooals die blijkbaar dezen winter ge weest is. Koudekerke. Uitgifte broodkaarten: Op 'tZand Donderdag 4 Maart wijk C van 912 uur en wijk D' van 24 Uur; op 'tdorp Vrijdag 5 Maart wijk A van 9 12 'uur en wijk B van 14 uur. Brouwershaven. De gemeenteraad be noemde tot secretaris en gemeente-ont vanger van Brouwershaven, dien heer H. M. Beije, secretaris-ontvanger van Duiven- dijké. St. Maartensdijk. Vrijdag hield de ge meenteraad! een openbare vergadering. Te genwoordig waren behalve de voorzitter alle leden. Onder de ingekomen stukken be vonden zich twee verzoekschriften om afschrijving van hondenbelasting. Aan I. Wielaard werd ontheffing van deziei bei- lasting verleend', terwijl het verzoek vart A. Noorn, aangehouden werd tot eert volgende vergadering. Den onderwijzer A. C. de Graaf werd op diens veNoek weigems Zijn benoeming tot hoofd der school tel Kleiverskerke, eervol ontslag verleend met ingang van 1 April aanstaande. Op een verzoek van I. M. Hage eenigel oude schoolramen te mogen koopem, werd afwijzend beschikt. Het allereerst kwam nu aan de 'orde het benoemen van een onderwijzeres aan de gemeentel-bewaar school Na eenige bespreking hieromtrent werd als zoodanig met algemeene stem men benoemd' mej. J. F. 'G. Sanderse, thans in gelijke betrekking te Koirtgene. In verband met een ingekomen schrij ven van Gedeputeerde Staten, kwam de Raadi terug op Zijn in de1 vorige ver gadering genomc-h beslissing ten aanzien de jaarwedden van den Burgemeester, den Secretaris en den Ontvanger, en werd thans overeenkomstig den wensch van genoemd college gehandeld. Vastgesteld weid voorts een Verordening voor het Gemeentelijk Archief. Het bouwen van den nieuwen Kaaimuur waartoe in do vorige vergadering was lies loten, Zal in verband met de duurte der materialen enz., nog een jaar worden uitgesteld. Sollicitanten Zullen worden opgeroepen naar de vacante betrekking van kloklui der, tegen een verhoogde jaarwedde vart honderd gulden. Een voorstel van den heer Koopman, om reeds de volgende week over te gaan tot verloting van perceelen gemeentegrond ter uitvoering der Landarbeidersvvet, werd met alge meene stemmen aangenomen. In beginsel werd' besloten tot aanschaf fing van een motor-brandspuit. Een voor stel van den heer 'de Graaf om over te gaan tot den bouw van nog tien arbei derswoningen!, werd eveneens met alge meene stemmen aangenomen. De grond! liggende op de Vest, zal men voor werk verschaffing doen vervoeren naar de wa tergang. Een voorstel van den heer Vroeg- op, om in het vervolg de ingekomen stukken te laten drukken en dan aan de Raadsleden toe te zenden, werd met algemeene stemmen aangenomen. Ten slotte werd nog besloten de huuï der gemeente-woningen te bepalen op het bedrag, dat betaald weird voor den oor- dog. Verder niets meer aan de orde zijnde) volgde sluiting der vergadering. Tholen. Bij K-B. is aan Jhr. J. van Vredenburch op zijn verzoek met ingang van 1 April 1920 eervol ontslag ver leend als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Tholen. Sluis. De medaille van koning Albert is geschonken aan ds. M. J. Beuken horst alhier, wegens aan de Belgische vluchtelingen bewezen diensten. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Leiden: G. H. Beekenkamp te Oldehroek, G. A. Pott te Oud Beijer- land en J. H. F. Rename te Huizen^ Beroepen te Klaaswaal H. Wï. te Win kel' te Nijehaske. Bedankt voor Zandelweer door iWl H. de Bode, ©ra. pred. te Beekbergen. Het is gisteren 40 jaar geleden, dat ds. H. H. Barger te Utrecht in zijn eerste gemeente, Kerkwerve ,werd beves tigd! in het predikambt. In 1884 vertrok hij naar Leusden en diende daarna nog Vlaardingen, Bloemendaal en Utrecht. Diaconie. „Vredeheim". De Jaarvergadering te Utrecht wend goed be zocht. j De heer G- J. A. Ruys, van Utrecht, Voorzitter, herinnerde er aan, dat V. zich voorstelt het vraagstuk der Oudelieden- verzorging op te lossen. Het ledental van 300 zal dit jaar op 1000 moeten komen. Door de invoering van de sociale wetten komt de maatschappij tot de Kerkera den en Diaconieën met een ernstige roep stem- De tijd van krachtig aanpakken is gekomen. Uit de mededeelingen van den Secretaris bleek ,dat het Bestuur in het afgeloopen jaar alom in het land vergaderingen en conferenties heeft gehouden 0111 zich te oriënteeren in het vraagstuk. Herkozen werden de Bestuursleden Mr- van Holthe tot Echten (Assen) en Franken (Zwolle) en gekozen de heer Hopster (Goes). Ds. Mr. C. J- Bartels, van Groenlo, Penningmeester, zette uitvoerig wiezen en doel van V. uiteen. Als werkverdeeling werd aangenomen, dat eerst de gelden bij elkander moeten worden gebracht en daarna zal het Be stuur voor ieder geval afzonderlijk (inva lleden, zwakzinnigen, andere ouden van dagen) machtiging vragen aan de leden vergadering, om tot ©en bepaalde uitgave voor 'een bepaalde bestemming te mogen overgaan. Zonder hoofdelijke stemming werd daar na bij acclamatie aan het Bestuur mach tiging verleend tot het vormen van ©en bouwfonds van een millioen. Getref. kerken'. Aangenomen naar Eestrum door R. Ha genaar, cand. te Arnhem, die bedankte Vooif Oostburg, Leidschendam, SchieTmon1- nikoog en Woudsend. Ds. G'. L. Goris te Ovelrschie zal zich' voor een half jaar, cm gezondheids!- redenen elders vestigen. Geslaagd te Utrecht voor de acte nuttige handwerken de dames A. Storm, L. Smalïegange, beiden te Goes, C. Ver burg van Driewegen, N. M. Valkier enl A. Potter, bedden te Goes, allen ltetetr- ïingen der Chr. Normaalschool te Goes. Geslaagd te Utrecht voor het cand. examen rechten dé heer C. Westrate. Normaallessen. Namens den Bond van Chr. Normaallessen is een adres aan dien Minister van Onderwijs gezonden, waarin uiteengezet wordt de wenschelijk- heid, dat naast de in uitzicht gestelde kweekschoolopleiding plaats gelaten worde aan het particulier initiatief, waardoor bevoegde onderwijzers in doeltreffende samenwerking de opleiding bezorgen van een aantal jongelieden van beiderlei kunne, voor wie om verschillende redenen plaat sing op eene kweekschool niet wel mo gelijk is. De examens M. 0. handelsweten schappen zullen worden afgenomen in Aug., zoo noodig ook in de laatste helft van Juli en de eerste dagen van Sept. De examens L. O., beginselen der han delskennis, akte U, zullen worden gehou den in Dec., zoo noodig ook in Nov. De examens M. O. in de zeevaartkunde (akte I) zullen worden afgenomen in Dec-, terwijl het wiskundig gedeelte van dat examen, desgewenseht in Juli zal kunnen worden afgelegd. Dit jaar zullen de examens M. O. teekenen en boetseeren Ma tot en met Mk en 0 worden gehouden in Juli en Aug. en zoo noodig ook in Juni. Aan meldingen voor 1 April bij den inspecteur- generaal van het nijverheidsonderwijs te 's-Gravenhage. De arr -schoolopzieners in liet district Utrecht hebben aan alle gemeente- en schoolbesturen een missive gezonden, waarin gewezen wordt op de wenschelijk- heid, dat er aan elke school een school bibliotheek verbonden' zij. De Z. L. M. heeft den minister van landbouw verzocht het bewaarloort van aardappelen te verhoiogende leve ringstermijn van granen tod 1 Mei te verlengen; uitvoer van vee naair België toe te staan via Sluis. Do Z. L. M. heeft aan het Kon. Ned. Landhouw-Comité verziocht een commis sie te benoemen bestaande uit vteirtegeur woordigeirs uit alle provinciën, die het vraagstuk van de iruüing van producten met Het buitenland in studie zlou kunj- nen' nemen. Het komt Heit D. B'. der Z. L. Mi wenschelijk voor, dat in elke prov. eert subcommissie wordt benoemd. Op rijen zaaien. Dat geeft: een regelmatigen stand; een krachtig gewas, dat niet' gauw legert gelegenheid tot hakken en wieden, ook machinaal; een groote opbrengst; een aanzienlijke besparing aan zaai zaad. Met de machine zaait een goedé boer niet meer dan 100 kilo rogge per hectare. .De Deli courant looft f 1000 uit voor den eersten Nederlandschen of Ned- In- dischen vlieger, die in 1920 te Medan van overzee landt, hetzij op de route HollandIndië, Hetzij komende van Java- Te Urania wordt een electriseh toe stel vertoond, waardoor het mogelijk is gemaakt, dat 100 hardhoorigen gelijktijdig een voordracht hooren in volle geluid sterkte zonder bijgeruisch. Ministerieel bezoek aan Zeeland. De ministers van binnenlandsche za ken en waterstaat rijn Zondagavond te 10 uur te Middelburg aangekomen, op gewacht door den commissaris der Ko ningin, mr. H. J. Dijckmeester, ten wiens huizo de beide excellenties gedurende hun verblijf in Zeeland vertoeven. Maandagmorgen tie 9 uur vertrokken de beide ministers met den Commissaris der Koningin, leden van Ged. Staten, den griffier dei' Staten, de hoofdingenieurs van den Rijks- en den Provincialen War terstaat naar Vlake, en vandaar over Hans- weerd naar Wialzoorden, .per tram werd van hieruit verder gereisd naar Terneuzen tot het bezichtigen der havenwerken, dan naar Philippine voor de havenwerken al daar, verder werd de verbindingsweg tusschen de beide deelen van Zeeiuwsch- Vlaanderen in oogenschouw genomen, om vervolgens per tram IJzendijke te berei ken, waarvan uit de reis naar Breskens werd voortgezet, om ook daar de werken voor de nieuwe rijkshaven te bezichti gen. Te 6.08 keerden de ministers in Middelburg terug waar bet gezelschap zich aap den gemeenschappelijken maaltijd in het hotel de Abdij vereenigde. Dinsdagmorgen gaan. de ministers enl de andere heeren per trein van 8.58 naar Vlissingen toit het brengen van' een be- 'zloek aan hét kantoor enz', van de stoom vaartmaatschappij „Zeeland" en aan de werf 'en fabriek der Kon. Maatschappij „de Schelde", op wier werf o.a. de nieu we mailboot der Zeeland de „Prinses Juliana." op stapel staat. Van Vlissingen gaa,t men weer per treirt naar Goes, vandaar naar heit Wolphaart- dijksche veer, waar met de Provinciale motorboot naar Kortgene wordt overge stoken. Vandaar uit wordt met de Pro vinciale boot een bezoek gebracht aiani Zierikziee, om des middags weer naar Zuid-Bteveland terug te koeren en na irt het hotel Centraal te Goes het middaigr maal te hebben gebruikt, keeren de hoog© gasten per trein van 6-28 naar de resi dentie terug. Moge dit bezoek aan de verschillende verkeersmiddelen in Zee land aanleiding ,z(jn voor een krachtigenl steun van regeeringswege voor dit ver keer, dat toch zeker ook een rijksbelang mag worden genoemd. t AMSTERDAM. Sedert eenige dagen ver toeft alMer de 8-jarige schaker Samuel Rzeschewski, het z.g. schaakwonder, die met veel succes reeds optrad in Wdenen, Berlijn, Hamburg, Bremen en Hannover. De 8-jarige hoopt binnenkort in het open baar op te treden. BOEDAPEST. De nationale vergadering, heeft 'een w.o. aangenomen tot vericiielzinlgl van een voorloopig staatshoofd. Maandag zal Hartliy bij geheime stemming tot deze functie gekoizen worden. t ROTTERDAM. Bij de stakingsleiding is een telegram ontvangen van Havelock Wil son, meldende, dat het Centraal Comité van de National Seamen Union of Enge land besloten heeft belangrijke fimancieele hulp te verleenen aan de zeelieden, aan gesloten bij de beide organisaties. De vol gende week ,zal de eerste uitkeering door de Intern. Zeeliedenfederatia plaats heb ben. LONDEN. De onderhandelingen tusscheö Yougo-Slavië en Italië over de Adriati- sche kwestie duren voort. Men verwacht spoedig ©en vredelievende oplossing. LONDEN. De arbeiders in de staalfa brieken van Zuid-Wales Zullen staken, om op die manier 40 pet. loonsverhooging te krijgen. De staking zal ,60.000 man omvatten. WASHINGTON. Wilson z!al deze week een nieuwe nota inzake de Adriatisch© kwestie aan dte geallieerden zlenden. Schild en Pijl aüL 3 bevat „Natiol- naal en Internationaal naar de Schrift" door prof. dr. F. W|. Grosheide. (Kami- pen, J. H. Kok), 'tis een belangrijke stu die, waarin een zleer gewichtig' Vraag stuk wordt besproken, hetwelk mede téill doel heeft de Christenheid' op te weikfcenl in de internationale Verwikkelingen meet hun! Bijbel te raadplegen. Uit Zenuw- en zie Iele ven no. 2 (uitg. Hollandiadrukkerij, Raarn) bevat „Do theorie van Freud, in hare psycho logische grondslagen", door dir. O. J. Wijt naendts Francken. De schrijver behandelt o).a. de uitgebreide werkzaamheid van het onldetihewustzijn, uitkomende o.a. in do fvergissingen, het vergeten en misgrijpen'; voorts die symbolische beteekenis van denl droom, blijk van onbewust geestesleven; en!z. enZ. Maart. 1 j I 2 Goes, huizen, v. C-leef. 2 Oostkapelle, Óeestiaal, landbouwgerei; Ittmann. 1 'j 2 Goes, loopvarkens, Holiknann. 2 Vlissingen, huizen, Paap. 3 Wissekerke, inspan, Heijboer 3 Serooskerke, hofsteetje, inspan, De Neeling. 3 Gamert, bouwland toeslag, Sprengers. 3 Vlissingen, inboedels, afbraak, Paap. 3 Grijpskerke, hofsteetje, bouwland, Blaupot' ten Cate- 3 Ritthem, inspan, Hioolen- 3 Tholen, landhuis, boerderij, bouw- en weiland, Van de Velde- 4 Oostdijk, inspan, Schram. 4 Middelburg, huizen, timmermanswerk plaats, Ittmann. 4 Groette, hofstede, Beuningh- 4 Oudelande, huis, inboedel, v. Cleef. 4 Moergestel, Landgoed, Hurjsmans. 4 Borssele, inspan, Verhoek en de Kok. 5 Serooskerke, bouw- en- weiland, Blaupot ten Cate. 5 's Heerenhoek, inspan, Pilaar- 5 Souburg, inboedel, Paap. 5 Wilhelminadorp, paaiden, Hollmann. 5 Waaide, boomgaard met onderbe planting, Huvers en Schram. 5 's Heerenhoek, verpachting bouwland, Pilaar. 6 Brigdamme, huizen, De Neeling. 8 Serooskerke, hofsteetje, Blaupot ten Cate. 8 Kamperland, sloep en olie, Strand vonder. 8 Brielle, bouwmanswoning, v- d. Blink. 8 Westkapelle ,huis, De Neeling- 9 Middelburg, hofsteden Groot Proogen en Haneveld, Strove. 9 Goes, hoornvee, Hollmann- 9 Neuzen, los- en laadmateriaai, Callenfels. 10 Middelburg, huis, landerijen, v- d- Harst. i 10 Wissenkerke, inspan, Heijboer. 10 Kwadendamme, inboedel, Neervoort. 10 Vlissingen, huizen, v. d. Harst. 11 Diessen, Landgoed, Huijsmans- 11 Ierseke, bouw- en weiland, v. Dissel. 12 Middelburg, inspan, De Needing. 12 Zoutelande, bouwland, huis, v- d. Harst 12 Koudekerke, afbraak van heerenhuis, Struve. 12 Kloetinge, landbouwgereedschap, v- Dissel. Maart. 1 i 3 Onderhoud bodemdiepte in de buiten havens van het kanaal door Walche ren te Vlissingen en Veere en in de haven te Breskens. Gebouw Prov. bestuur. Zie St.crt. van 9 Febr. 4 Goes, bouwen 55 woningen en 1' winkelhuis in bouwplan II, Rothuizen- 4 Middelburg, keerkade o. d. Westkapel- sche zeedijk; levering eiken palen, enz. Polderhuis. 17, Colijnsplaat, bouwen schoollokaal, B. en Wi. 1 J.i ..tóliüï

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2