Uit de Provincie, zoolang de gemeente daaraan geen be hoefte heeft, aan hem te verpachten het gedeelte grond kadastraal bekend Sectie C no. 1541. B. en W- stellen inwilliging voor op dezelfde voorwaarden. Veemark t- Be kring „Walcheren, Zuid- en Noordi- Beveland" van den Bond van Zeeuwsche (Veehandetoren verzoekt om ©enig© verbete ringen aan tei brengen laan het terrein der veeimarkt (de Beestenmarkt), hetgeen volgens adressant den verkoop van vee en daarmede de belanigen der gemeente Goes «al belvorderen. Volgens begrooting van den Directeur van Gemeentewerken zullen dte kosten der gewenschte verbetering bedragen f3999, indien de standplaats van het vee wordt bestraat met klinkers; geschiedt dit ech ter met de aanwezige ronde keien, hetgeen naar wij vernemen voor het vee geen bezwaar oplevert, dan zijn de kosten f 1500 minder,, derhalve f2499. Waar «ie bestaande toestand inderdaad onvoldoende is en verbetering den handel in vee te dezer plaatse zal bevorderen], geven B. en W. den Raad in overweging hiertoe te besluiten en wel overeenkomstig de goedkoopere raming. Tot dekking der kosten steilfijtt zij voor in het vervolg een ïnarktgeld. te heffen voor het gebruik der veemarkt. B. en W. stellen voor te heffen ge durende de markten van paarden en vee: Voor een paard', veulen', hit, ezel, muildier of muilezel f0.25, voor een rund, oudier dan één jaar, f0.20, voor een rand, jon ger dan één jaar, uitgezonderd nuchtere kalveren f0.15, voor een nuchter kalf fO.10, voor een varken fO.10, voor een big f0.05, voor een schaap, lam, bok Of geit f 0.08, voor konijnen, pluimgedierte of wild pier stuk fO.Ol. Vrijgesteld van ïraarktgeld zijn zo-ogendei lammeren. Deze verordening treedt in werking den eersten dag: der maand, /volgende op die, waarin de koninklijke1 goedkeuring daarop zal .zijn verkregen. Gedurende de laatste vijf jaren vóór dien oorlog werden gemiddeld aangevoerd 33 paarden, veulens en hitten, 676 run deren, kalvereh enz,., 14 schapen en lam meren en1 3 varkens. Het voorgestelde tarief, hierop toege past, izal een opbrengst opleveren van f 111.91. Hiertegenover staan de kosten van rente; en aflossing der voor verbete ring; aan te gane leening, kosten van onderbond! en salaris van den marktmees ter. Voor 1920 is dan ook een nadieelig verschil tusschen ontvangsten en Uitgaven geraamd van f132.09. Voor volgende ja ren is nog moeilijk een begrooting: te maken. Een hoöiger tarief zou, naar B. IWi vree zen, dien aanvoer belemmeren. Bo vendien meenen zij', te mogen verwach ten, dat deze laatste tengevolge 'dier Ver betering zal- toenemen. Rïoolbelasting. B. W'. bieden den Raad1 ter vast stelling aan Verordeningen, regelende; do heffing en invordering eener ri-oolbelas- ting. Deze belasting is noodzakelijk, ten einde een vergoeding te vinden voor de vermindering- der ontvangsten van de ge- meentereiniging tengevolge van het ver vangen van beertonnen door 'zl.g). „septic- tanks" zijnde beerputten met overstort op het gemeenteriool. Aan het ontwerp-verordening is het vol gende- ontleend Artikel 1. 1. Ten behoeve der gemeente wordt onder den naam van „Rioolbelasting" een belasting geheven yoor het genot van afvoer van water, faecaliën of ander© stoffen welke vanuit privaten of urinoirs door middel van heerpuiten worden afge voerd naar de gemieenterio-len of die. open bare wateren, welke door die gemeente onderhouden en g-ereinigd! worden. Artikel- 2. 1.De belasting wordt jaarlijks gehe ven van elk perceel afzonderlijk, hetwelk op de bij art. 1 omschreven wijzb, mid dellijk o-f onmiddellijk is aangesloten aan een- gemeenteriool of wel middellijk of onmiddellijk naar een openbaar water als daarbij bedoeld afvoert. Voor de berekening, bedoeld bij art. 3 worden verschilende gebouwen, welke deel uitmaken van hetzelfde kadastrale perceel als één gebouwaangemerkt. 3. Voor het geval dat meerdere beer putten hij eenzelfde perceel behooren, wordt niettemin de belasting berekend! alsof er slechts één aanwezig wals'. Artikel' 3. 1 De belasting wordt berekend naar de huurwaarde der peroeelen, bedoeld bij artt 8 e.v. der Wet van 16 April' 1896 (Staatsblad no. 72) in verband met het aantal op de beerput aangesloten pri vaten1 en bedraagt voor het geval) dat sléchts één privaat of urinoir op de beer put is aangesloten a. voor een perceel van f 200, huur waarde of daar beneden f2; b. voor een perceel van 'f201 tot en met f 300, huurwaarde f 4 c. voor een perceel van f 301 tot en met f400, huurwaarde T 6; id. voor een perceel van f 401 tot en met f500, huurwaarde £8; e. voor een, perceel van f501, huur waarde en hoo-ger f 10. 2. .Voor bet "geval dat meerdere pri vaten of urinoirs op de beerput zijn aan gesloten wordt de belasting,, bedoeld bij bet eerste lid van dit artikel voor 'elk privaat verhoogd met f4. 3. De verhoogina, bedoeld bij het twee de lid van dit artikel, wordt tot op de helft verminderd wat betreft hotels, schie ten, Vergaderlokalen, lokalen bestemd voor bet geven van muziek- en tooneelluitvoe- ringen en daarmede gelijk te stellen ge bouwen, alsmede op fabrieken en werk plaatsen, waar meer dan tien personen geregeld arbeid verrichten Artikel 9. Dezé verordening wordt geacht in wer king te zijn getreden op 1 Januari 1920. De Vereeniging „Gnesche Wonïngbouw- vereeniging Algemeen Belang", gevestigd te Goes, verzoekt voor den bouw van 35 woningen in bouwplan II dezier ge meente jen voor den aankoop van den; daarvoor benoodigden grond, voorschotten te mogen ontvangen ingevolge de bepar longen der Wjoningwet tot bedragen van respectievelijk f220600 en f25400 en om dekking van bet vermoedelijk tekort op de exploitatierekening, voor zoo-ver dit niet door een Rijksbijdrage wordt gedekt. Dit tekort wordt geraamd op f9027.44, waarvan '75 pet. voor rekening van het Rijk komt, zoodat doo-r de gemeente per woning zal moeten worden bijgedragen 1/4 X f9027.44:35 of plm. 164. Waar het hi-er woningen betreft, welke aan de minimumeisch-en door de Regee ring gesteld, voldoen en enkel en alleen als arbeiderswoningen zijn te beschouwen en aangezien B. W,. ten volle over tuigd zijn van den nög steeds beerschen- den woningnood, meenen zij ,te moeten adviseeren tot bet nemen van een gun stige beschikking op dit verzoek. Met ingang van 1 Mei 1920 iis wederom het tijdperk van -drie jaren verloop-en, waarvoor bij Kon. besluit van 25 April 1917 no. 38 concessie werd. verleend voor het heffen van sas- en havengelden. In verband daarmede stelen B-. Wi voor ben to machtigen, wederom aan H. M. de Koningin te verzoeken, de con cessie van sas- en havengelden voor den tijd van drie jaren te verlengen. Blijkens- schrijven geeft de gascommis- si-e in overweging om voor het gasbedrijf aan te gaan een gieldleening. groot f 60.000 voor uitbreiding van kanalisatie, inhouw van ovens, aankoop vain gasme ters, aanleg van muntgiasleidingen en uit breiding van bedrijfskapitaal'. Gezien de stijging van den rente- standaard, komt het B. Wi. geiwenscht v-oor, tegelijk met die-ze leening zoo spoe dig mogelijk op te nemen de gelden, be- noodigd voor de in den loop van het jaar uit te voeren buitengewone werken), waarvoor bij-de vaststelling der gieuieente- begrooting de benóodigdie gelden werden toegestaan, n.ï. Uitbaggeren van de buitenhaven f2850. Wachtlokaal o-p de alg. begraafpl. f2000. Nieuwe doodgraverswoning f 7500. Aanlog 'en vernieuwing straatwerk f 3000. Nieuw politiebureau f 35000. Nieuwe woning voor den sasloieicht f 7000. Verbetering dier gemeentereiniging f 26000. Voorts die van. verbetering der veemarkt (zie -deizerzijdsch voorstel dd. 9 Februari 1920) f 2500. Afronding in verband met mo gelijk koersverschil f 1650. Totaal- f87500. Gezien den aard der leeningsobj-ectsn wil het R. W. 'voorkom-en, dat het die meeste aanbeveling verdient, deze leeniing aan te gaan in den vorm ©ener annuï- teitsleenin-g, waarvan de termijn van af lossing gevoegelijk op 75 jaar kan wor den gesteld. Gezien- den- stand der geldmarkt, zal het noödig zijn, den rentevoet voor heide •leeninjgen te bepalen op ten hoogste 6 pot. Waterleiding Maatschap pij T h o 1 e n. Ingediend is een wetsont werp tot toezeg-ging van een renteloos voorschot (subsidie-) aan de Naamloo-ze Vennootschap Waterleiding Maatschappij Tho-len, gevestigd te Tholen, ten behoeve va,n den houw van een waterleiding voor d© in die Ven-nootschap- opgenomen ge meenten. Behalve dè toezegging van vroeger ver meld© voorschotten tot ten hoogste f 50.000, welke, indien de omstandigheden normaal gebleven waren, naar venvacht mocht worden niet zouden behoeven te worden uitbetaald, heeft de maatschap pij thans, wil zij zich kunnen staande honden, meer daadwerkelijkën financiëa- le-n steun no-odig. Het vergevorderd stadium van voor bereiding harer plannen, alsmede de steun, diei haar reeds van overheidswege is toe gevoegd of in uitzicht gesteld, doen de maatschappij naar de- meening van den minister van arbeid', in Zoo bijzonderen toestand- verkeeren, dat het billijk mag worden geacht, dat zij ook van overheids wege worde gesteund, nu zij door cri sisomstandigheden in financieel© moeilijk heden is geraakt, welke als van tijde- lijke-n aard zijn te beschouwen. Wordt het thans aangeboden wetsont werp wet, daln Zal aan de Maatschappij Tholen uit 's rijks schatkist een renteloos voorschot zijn toe- te kennen valn f 1429.26% zijnde de helft van he.t in 1918 geleden verlies. Op- den vluchtbeirg te Ritthem' bij de hofstede Berglust, stond sinds jaren een groote boom, die aan de landelijke -omgeving een zekere bekoring gaf. Deze boomi is in dé algeloo-pen week gerooid, daar hij- van binnen begon te rotten. Het plan van dhr. Cevaal, den eigenaar van dén berg, is, om' dezen met eenige jonge canada's te beplanten. Voor dén dienst in) Ned.-Indië zijd o.a. bestemd M. Laban te Haamstede en O. Leeuwenburg te O.- en W.-Souburg, als! adsp. politieopziener bij de algemeen© politie; F. G. Mannhardt te Karlsruhe, Baden, als tijdelijk ingenieur bij: 's Lands mijudie nsten. De officier-machinist der 2e kl. C-. F. J. Heitz; wordt 1 Maart overgeplaatst van Hr. Ms. „Schorpioen"; te Vlissingen, ai.b, van de Koningin Emma" te. Wil lemsoord'. Luit. ter zee 2e kl. F. C. d'e Ruijter de Wildt is uit Oost-Indië teruggekeerd en Ier beschikking gesteld'. Bij de-n dienst der dir. belastingen zijn verplaatst de komm. 3e kl. T. Boe- kelo van Terneuzle-n naar Amsterdam, de komm. veirif, G.- du Ru van Hansweerd naar Rotterdam,, de komm. 2e kl, J. Bal van Neuzen naar Rotterdam. Middelburg. In den nacht van Vrijdag op- Zaterdag is ingebroken in het kan toor vain de gemeentefabricage in de Stad'sschuu'r alhier. Op een der ruilen wa.s zeep gesmeerd, waarna deze "werd ingedrukt om toegang te krijgen. In het kantoor werden 'twee lessenaars openge broken. Veel vonden de dieven of de dief met, er wordt slechts een doosje met ongeveer f5 vermist. Van een perceel aan den Nïeuweln Vlissingschenweg is een lo-oden pijp van ongeveer 10 M. lengte ontvreemd. B akker ij- ten t o-on stel li mg. Kaar wij uit goede bron vernemen, zal, waarschijnlijk in Au-gustus, alhier een bakkerij-tentoonstelling ge-houden worden, welke vermoedelijk zal uitgebreid wor den fot een tentoonstelling van voedings- tn genotmiddelen. Vlissingen. A an komst van Ween- sc he kindleren. Alhier kwamen Za terdag met den trein van 'half twee weder een honderdtal 'kinderen uit Oostenrijks hoofdstad aan met eenige begeleidsters, terwijl de dames mevrouw Hioolen en mevrouw Schlüte-r uit Middelburg en de heer D. L. H. van Raalte van hier, heb tot Zevenaar waren tegemoet gereis. De kinderen waren Woensdagavond uit Wee- nen vertrokken met een groot aantal an deren, die voor andere deel en van ons land waren bestemd en kwamen Vrijdag tegen den avond te Zevenaar aan, waar zij voor het eerst weder eens wat ge woon eten kregen. Zaterdagmorgen reed de Duitsche trein naar Arnhem door en daar namen de kinderen plaats in een tweetal wagons derde klasse, welk' dit maal gelukkig van retirades waren voor zien, zeker een groote verbetering, al zouden D,-wagens 'hier nog beter op zijn plaats zijn, vooral m-eit het oog op het verstrekken van melk en andere voeding, gedurende de reis naar Zeeland. De wa gens werden te 's Herto-genbosch en te Roozendaal aan den1 volgenden trein ge koppeld en dus kon de reis zonder over stappen worden volbracht. Alhier verdeelden de kinderen en de dames zich in twee ploegen, een bestemd voor Breskans en andere plaatsen in Wes telijk Zeeuwsch-Vla.anderen en een vo-or Xeirneuzen en verder Oostelijk Zeeuwsch- VJaande'ren. Direct werden de respectie velijke booten opgezocht, die voor vertrek gereed lagen. De kleinen, onder wie enkele zeer zwak uitziende, waren verrukt „Das Meer" te Zien en vroegen of zij lang zouden moeten vairen, niet bekend al-s z-ijf zijn met de kuur van onze Wester* Schelde op dagen van vrij 'hevigen wind als Zaterdag het geval was. De kinderen wendten -allen in de kajuiten gebracht en door de raampjes Zwaaiden zij een laat- sten groet aan hun' Nederlandsche gelei ders, met wie zij in die enkele uren reeds goede vrienden waren geworden. De dames uit Weenen, die met haar stadgenootjes medetrekken, gave-n herhaal delijk blijk van groote- dankbaarheid voor dé hartelijke ontvangst en: de goede zor gen. gedurende de reis aan de kinderen besteed. De patroonsvereeniging van de.n bouwkring alhier, heeft besloten het voor stel van de bouwvakarbeiders, om het loon met 15 cent te verhoogen niet te aanvaaïden. De patroons zijn bereid in afwachting van het landelijk arbeidscon tract de. loonen met 5 cent te verhoogen. Een conflict in de bouwvakkon is dus te verwachten. B. en W'. van Vlissingen advisee- tea dén raad het voorstel van 4 leden, om de kermis droog te leggen, niet aan te- nemen. Ged. Staten hebben de gemeenfebe- grooting van Vlissingen voor 1920 terug gezonden met enkele opmerkingen, waar uit blijkt, dat zij meenen, dat de ge meente haar financiën niet Zuinig genoeg beheert. Thans stellen B. en W. den laad voor. een brief te richten tot Ged. Staten, waarin o.a. wordt gezegd, Üat geen middel onbeproefd wordt gelaten om de geldmiddelen der gemeente te verster ken. Zoo werd bijiv. de belasting op- de publieke vermakelijkheden van 10 op 20 pet. ge-bracht, de legesgelden werden ver meerderd, en is een herziening va|n de havengelden in! voorbereiding. Verder wordt gemeld, dat bij het vaststellen van de nieuwe jaarwedden zeer zeker voldoen de is 'rekening gehouden met de regelin gen. welke teh deze gelden in gemeen ten van ongeveer gelijken omvang. De raad en B. en W. zijn ten zeerste door drongen van den zorgelijken toestand van de financiën de;r gemeente; Zij! achten zich echter niet verantwoord, indien een noodzakelijke Verhooging van de bezol diging van het gemieenitepeïsoneel achter wege zou blijven en indien de vëreischte gelden voor het verrichten van de meest noodzakelijke onderhoudswerken niet zon den worden gevoteerd, enkel op grond van de omstandigheid, dat de financiëele nood van Vlissingen zoover is gestegen, dat de gemeente zich onder de tegenwoor dige financiëele verhouding tusschen rijk 'en gemeente niet meer kan redden. Goes. Gegadigden voor militaire schoe nen kunnen zich aanmelden aan het Distributiebureau voor 29 Februari a- s. De prijs is f8.25 per paar. Zij, die reeds Am-erikaansche schoenen betrokken, ko men niet in aanmerking- Voor het geval dat zich meer gegadigden aanmelden dan paren schoenen beschikbaar zijn, heeft verloting plaats- - B e v o; 1 k i -n g. Ingekomen in de eerste helft van Februari: J. Saaman, Agent van Politie, van 'sHeer Abtskerke, Piccardistraat 24; -C. Booke-iaar, Timmerman, Kloeting©, Paar- de-we-g D 70; J. H. C-. J Velthuijse, kantoorbed., Bussum, Groote- Markt 3; C. Duve-kot, Kantoorbed., 's-Gravenhage, 's-Heer Ilendrikskinderenstraat 38; A. J. Guiran, Agent van Politie, Middelburg, Idem 77; M. Leijs, zonder, 'sHeer Arends- kerke-, Wijngaardstraat 88; N. J. Bas't- meijer, zonder, Bruinisse, Ganzepoort- straat 205; A. de- Korte, Agent van Po litie, Driewegen, Oude Singel 93P. Jopse, reiziger, Onstwedde, Lange Vorststraat 148; J. F. Rijken, Comtr. Phytopathi. dienst.. Aalsmeer, Piccardstxaat 65. Vertrokken: A. Nagte-gaal, barbiersbed., Lange Kerk straat 23, Vlissingen; W. Nieuwenhuize, koopman, Korte- Vorststraat 102a, Mid delburg; 'C. H. H. Magermans, teekenaar, Ganzepooxtstraat 203, Groningen; J. van Oost, los werkman, 'sHeer Hendrikskin- derendijk 263, Rotterdam; P. Snoek, boe renknecht, Voorstad 67, Kattendijke; H. Burfci, kantoorbed., Groote Markt 6162, Nijmegen; S. van de Vrede, Bakkerskn-., 'sH. Hendrikskinderenstraat 44, Schore; L, Koene], drukker, Voorstad 117, Be verwijk; J. dfe Vries, kleermakersknecht, Zusterstraat 155, 's-Gravenhage; A. Zwee- dij-k, los werkman, Oude Singel 61, Rot terdam; M. J. -Cornelisse, varend© Mo lendijk 218, N.-Amerika Clefton; H. Ju-, lianus, wihkelbed., L. Vorststraat 231 233, Middelburg. Klootinge. Zaterdag vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van wetb. Eversdijk. De burgemeester was o-m g-ezondhedsdredienen afwezig. De voorzitter lee-st een verzoek .van dhr. Th. Dagevos voor, waarbij defzfe de 'herberg opnieuw wenschte te huren. Dhr. v. d. Voort is er voor goed te keuren. Dhr. v. Liere ziet ieir bezwaar in wanneer Th. Dagevos dan eerstdaags cte huur op zegt. Dhr. Lenshoek meent dat Dagevos toch wel' vier weken of zioo van te voren kan -op'zieggten. D-hr. v. Liere- stolt vo-or 1 maand van t© voren op te zteggen. Met alig. 'Stemmen aangteno-men. De voiur'zitter do-et miedede-eling van een ontevreden verhouding tusschen het per soneel1 van de O. L. S. Dhr. jdtraub licht de verhouding nog toe. Dhr. Lenshoek wenscht een en ander in handen van R. en W. te stellen. Daarna kwam weer in behandeling het voorstel inzake salaris grafdelver. Dhr. v. Liere steunt bet voorstel B. en W., rekenende 25 graven en 12Va dag, waarvoor zij f50 willen uittrekken'. Dhr. Strauh handhaaft het voorstel' "vanl f 75, verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Telgen C. G. v. Li-ere, Eversdijk, Trimpe m Lenshoek. Voorstel B-. en Wi werd me-t algemeen© stemmen aangenomen. De volgende zaak was het voorstel vanl Bi. en Wi o-m mej. P. v. d. Boomgaard een loon van f 150 in plaats van f 125 toe te kennen. D-e heer Hoog'strate meent dat f 150 volgens voorstel B. en W,. te weinig is en verdedigt ©-en meerdere verhooging. Dhr. v. d-. Voort vindt het voorstel D. en iWi. ook 'te weinig;. Dhr. Trimpe heeft nooit geweten dat er 40 a 50 kinderen zijn en ziet dus de noodzakelijkheid van vermeerdering in'. Dhr. Straub meent dat er minder kinderen zijn. Dhr. C. G. van ■Liere vindt dat de Raad niet krenterig hoeft te zijn. Hij handhaaft z'n voorstel; dit wordt toet algemeen© stemmen aan genomen. Dhr. Lenshoek stélt voor in gieslotenl 'zitting het punt woningbouw te behan delen. Na heropening deelt de voorzitter m-ede, dat d-e Raad besloten hééft tot gem-oenteb ouw over te gaan'. Dhr. Lenshoek verzocht Bi en IWI. nog aandacht te schenk-en aan de stinksloot bij de school. Schore. Vrijdagmiddag had ten huizö van den heer A. S. alhier, een ontploffing plaats .jn dei kachel, die geheel weird stuk geslagen. Een ko-peten fceteJp dïe er opi stond' werd vernield en door het vallen van "brandende kolen, werden de matten beschadigd. Verder kwamen geen onheilen voor. Oorzaak tot heden on bekend. Ovezand. Vrijdagmiddag had in de Ghr. school al bier plaats de jaarlijklsche open bare les. Zeer vele ouders en belangstel lenden waïen getuige van de zeer flinke vorderingen, die waren gemaakt en be merken, dat de school zijn goeden- naam blijft handhaven. Deze belangstelling is een prikkel voor het onderwijzend personeel om ondeï 'sHeeren Zegen op den-zelfden weg voort te gaan. De vele uitgestalde teekeningen, waar onder zeer mooie, en de gedane schrif telijke werkzaamheden, werden met aan dacht nagegaan. 's Heer Abtskerke. De raad; vergaderde 'Zaterdag. Tot afgevaardigde naar de ver gaderingen der Waterleiding Mij. „Zuid- Beveldhd' werd benoemd de heer F. de Roo, en tot plaatsvervanger de heer M. Velrmue. Aain een 2-tal personen wend ontheffing van hoofdi. omlslag toegestaan. De begrooting voor 1919 werd- gewijzigd. De adressen van de Ambachtsschool te Goes over 't benoemen van gedelegeerden en van Schagen tot adhaesiebetuiging aam hun adres tot wijziging van art. 59 dei' Gemeentewet, werden beiden voor notifi catie aangenomen. Serooskerka (W 'Zaterdagvoormiddag geraakte hier een voor den wagen ge- Spannen paard op hol. Het paard hotste zoodanig,tegen een stilstaand paard van dhr. in 't'A. aan, dat dei draaiboom in het lichaam van het dier drong,, waar door het zóó zwaar verwond werd, dat het afgemaakt moest worden. Domburg. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Domburg onder voorzitterschap van wet houder Elo-ut, kwam hef eerst aan de orde de wijziging van het door Ged. St. niet goedgekeurde regiem ;nt van oude. Na eenige wijzigingen in de artt. werf dit opnieuw vastgesteld. B. en Wi. leg gen over d-e verschillende berekeningen van aftrek vo-or noodzakelijk: levenson derhoud v-o-or den H. 0. Op- voorstel- vani dhr. de Visser wordt het 111 de laatste vergadering aangenomen voorstel' met al gemeen© stemmen ingetrokken. Weth. van Sluijs stelde voor een aftrek te geven voor gteih. f750, ongeh. f450, kinderaftrek £50. Dit werd verworpen. Een voorstel' van dhr. v. d. Hage tot aftrek voor geh. f570, ongeh. f450 ca kinderaftrek f25 werf aangenomen. Op een verzoek van de Mij. „Fatum" om den gemeenteveldwachter tegen ongeval len en 'zi-ekten te verzekeren, werd het voorstel van B. en W. om frier niet op in te gaan; gehandhaafd. ,Een verzoek van e-cnige o-uders van schoolgaande kin deren tot uitbreiding der vakken van het lager onderwijs werd toegestaan. Aan do Kroon z'al machtiging worden geknaagd tot betaling der lesuren. Op verztoek van A. d-e Ram, zulten op het Groentje 2 bo-omen gerooid worden; terwijl d® andere flink zulten worden op- gesno-eid. Ontvangen was -een schrijven van den geme-ente'o-pzichter, waarbij hij aannam het opzicht van woningen iri de gemeente vo-or een door B. en W,. vastgesteld bedrag; Daar hij niet inging op bet voorstel vanl B. en Wi. omtrent het opzicht bij dia vanl gemeentewege te bouwen volkswoningen, zullen B. -en Wi. een plaatsvervanger zien te vinden. De- hondenbelasting werf vanl f2 op f4 per hond verhoogd, terwijl' ook de keurloon-en voor slachtvee en vleesch werden verdubbeld. Dhr. de- Visser Zon ook wanneer het noo-dig moest Mijken, een belasting willen heffen oip tooneel- v-oorst-elling-en en openbare vermakeHjk- hed-exi. Een gemeentelijke archi-efvero-rdeninjg werd na é-enige wijziging vastgesteld. Een aanvraag van het Brandwe-ercangtreis td Arnhe-m om subsi-die werd verwo-ri>en. Op het Nieuw Domburg zullen op vierZoek van P. Klopmeijer de noom-en, staande voor zijn in aanbouw zijn-de schuur, ge rooid worden. De moti-e de-r gemeente Schagen in-ziake benoeming burgemeester, werd voor ken nisgeving aangenomen. Besloten werf op voorstel van B. en W. tot toetreding bij de Vereeniging van Ned. Gemeenten. De verordening van het Efectrisch bei- drijf werf vastgesteld. Eveneens het koi- hier van schoolgeld voor 1920. Tot aan besteding van den woningbouw ziaï wor den gewacht tot machtiging van he.t rijk is ontvangen. Toch zal hiermee de meeste spoed worden gemaakt. Noig werf besloten de boo men', staande bij 'het huis van dhr. L. Schoonenho-om te ï'o-oien en dezie -door jongere te ver vangen. .Op verz-oek van Ged. Staten wer den eenige wijzigingen in de begrooting voor 1920 vastgesteld. Aangenomen werd -dat de brouwerijweg geleidelijk z;al worden verhard, dit op verztoek van eenige bewoners. In de behoef te van aardappels voor de inwoners zal- zio-o n-oodig worden voor zien. Het voorstel- van dhr. y. d. Hag© tot verhooging van het presentiegeld der wethouders met het oog op de vele werk zaamheden vo-or Electriciteit en Woning bouw, en die- te brengen op- f 125, wierf verworpen. Door den tuinman K. te .Domlburg is dezer dagen in d-en tuin, be-hooreinde bij de villa „Loverendate" ©en' lijsternjeet met een zich daarin bevindend- eitje ge vonden. Well een bewijs van het vroeg© voorjaar. Terne u zen. Ter kennis van belangheb benden wordt gebracht, dat wegens hef uitvoeren van herstellingswerken aan dia Oostschutsluis alhier de vaart door dia sluis zal gestremd zijn van 8 Maart tof en met 31 December 1920. K8C'kni8u#3. Ned. Hera. Kerk. Betroepen te Nijkerk (toez.), A. H. J. G. v. Voorthui,zen te; Doornspijk; te Eem- nes Buiten, B. Batelaan te Amersfoort. Bedankt voor Genderen, door Th. G. C. Rappard fe Vunrsche. Ds. J. D. J. Idenburg, die onlangs benoemd is tot secretaris van een. der Voogdijraden tei Amsterdam, ziet zich, naar „De Stand." meldt, thans o-m gezondheids redenen genoodzaakt, tegen 1 Mei eervol emeritaat aan ta vragen. Wolfaartsdijk. Gisteren was het voor deze gemeente een dag van betee-kemis. Des morgens trad ds- van Maanen op om zijn vriend, ds- J. K. F- Mantz, als léeraar alhier te bevestigen. Hij deed dit met een woord naar aanleiding van Jere- mia 110, en vergeleek h-et predikambt in onzen tijd met de zware taak, welke Jeremia had te vervullen. Na de beretsti-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2