TWEEDE BLAD. Buiten'ad Binntfóland. Uit de Protfiftcia. Staten-Qfinaraal. Koloniën. Gemeld Nieuws. Marktberichten. DE ZEEEW VAN ZATERDAG 15 NOV. 1919, No. 40. De hongersnood. Joanni Duschek, het 12-jarig dochtertje van een rechterlijken ambtenaar te Ober. haUabrun in Oostenrijk, dat thans ergens in Noord-Brabant door een liefdadige fa milie is opgenomen, heeft een schrijnend verhaal gedaan van de ellende en den hongersnood, die er in Oostenrijk geleden wordt. In onopgesmukte taal heeft het meisje, dat tot een gezin van negen kinderen be hoort, de dagelijksche beproevingen ge schetst, die voor zulk een gezin uit den ongelukkigen economischen toestand van het arme Oostenrijk voortvloeien- Ziehier hoe het vaak bij haar thuis toe-' ging. Geen kruimel eten was er vaak in huis. Als vader uit de kerk kwam, kon- moeder hem niets voorzetten- De kleinere zusjes en broertjes schreiden van hon ger. Moeder kleedde zich dan aan en ging de boeren af om wat meel, melk of aardappelen te vragen- Zij werd echter de deur uitgewezen met de opmerking: „Dat hebben wij zelf noodig"- Als zij dan bedroefd huiswaarts keerde, was de eerste vraag der kinderen, of ze iets had meegebracht. Haar antwoord deed de kinderen dan heete tranen schreien en dit maakte moeder radeloos. Als vader 's middags thuis kwam, moest hij vernemen dat er weer niets te eten was. Dan gingen vader en moeder en de kinderen bijeen zitten en baden tot God om uitkomst. De avond was wel het droevigst. De kinderen moesten in het donker zitten, want kaarsen en petroleum waren er niet. Zonder eenig eten hoegenaamd te heb ben gehad ging het heele gezin vroeg naar bed- Zulke dagen waren niet zeldzaam. Vaak meenden de ouders, dat zij met hun kin deren zouden verhongeren. Een oudere broeder van het meisje liep dikwijls hui lend en handenwringend door de kamer en beukte met de vuisten op de deuren, razend als hij was van den honger. Hij doorzocht het heele huis, of er soms iets eetbaars te vinden was. Als er betere dagen waren en er wat eten te verdoelen viel, dan kwam vader het eerst aan de beurt- Daarna begon men met de kleine kinderen en zoomoest het meisje als een der grooteren vaak toezien. Moeder was altijd de laatste. Een vriendinnetje, wier moeder uit wer ken ging en in haar werkhuizen wel wat afval kreeg, bracht het ambtenaarsgezin soms iets. Oude korstjes droog zwart brood werden met handdrukken, tranen i&n kussen betaald- Men was in hoofdzaak van andere menschen afhankelijk, want broodkaarten, vetkaai'ten, enz. hadden weinig te bedui den; bijna nooit kon men er iets op krijgen- Toen kwam op zekeren dag de blijde tijding, dat drie der kinderen van het ge zin met een transport andere kinderen mee naar Holland móchten- De moeder weende van geluk. Groot was de vreugde der kinderen, toen zij, in Duitschland gekomen, te Mann- hieim voor het eerst weer een boterham kregen met. melk. Zij wisten waarlijk niet meer, hoe die smaakte. En toen men vroeg, of zij nog meer lusten klonk van alle kanten: „asjeblieft, asjeblieft". Toen ze eindelijk na een moeilijke reis, in Holland kwamen, was de vreugde der kinderen onbeschrijfelijk. In Arnhem wer den weder boterhammen uitgedeeld, maar nu met worst. Snikkend van vreugde heb ben de kinderen toen die eerste Holland - scbe spijze genuttigd. (Msb.) Korte berichten. Lüoyd George heeft aan een depu. tatie medegedeeld, dat de regeerjng heeft voorgesteld de kwestie van dein Kanaal tunnel van militair standpunt te doen onderzoeken. Indien de militaire advie» zen gunstig luiden, zal de regeering het plan steunen. De Australische vliegers Douglias en Ross, die Dondei dagmorgen Houseow na bij Londen verlieten, om een vlucht te ondernemen naar Australië, ziijn gedood, tïoordat Ihet vliegtuig over den kop sloeg. De Rulgaarsche gedelegeerden heb ben aan den secretaris van de vredes conferentie medegedeeld, dat Bulgarije be reid is het vredesverdrag te onderteeke nen. De „Pressa de Paris" verneemt, dat de Roemeensche gedelegeerden een te legram ontvangen hebben, om on voor* waardel'ijk het vredesverdrag tei .onder- teekenen. i Oefeningsgelden voor burgerwachten. De Minister van Binnemlandsche Zaken heeft aan de Commissarissen der Konin gin medegedeeld, dat door het Rijk ten behoeve van elke burgerwacht een be paald bedrag beschikbaar wordt gesteld als tegemoetkoming in 3e kosten, ver bonden aan de te houden oefeningen. Be doeld bedrag wordt berekend naar den grondslag van 1 0.62i/2 per kwartaal en ^er gewapend lid. Hot relletje te Breskens. Naar wij vernemen heeft de regeering van de uitkomsten van het onderzoek aan de Belgische regeering medcdeeling gedaan onder betuiging van leedwezen over het incident. Onderscheiding. Generaal Snijders, oud-opperbevelheb ber van land- en zeemacht, is door de Koningin benoemd tot ridder-grootkruis in de orde van den Nederlandse-hen Leeuw; de Koningin heeft aan luitenant- generaal W,. F. Pop, chef van den gene- 'ralen staf, die de functie van opper bevelhebber van land en zeemacht ermi- gen tijd hoeft uitgeoefend, het'ridderkruis van dc orde van den Nederlandschon leeuw verleend. Allerlei. ik Minister heeft besloten met ingang van 18 November tot nadere aankon diging, dispensatie te veirleenen van bet verbod van uitvoer van riet en biczen en hun vezels in eiken vorm, van e.ee- trisehe gloeilampen, van vlechitband (ge spleten rotting voor' stoelzittingen) en van pilband, van etectrische zaklantaarns en onderdeden en grondstoffen tot het ver vaar rijgen daarvan, zoomede van malak- ka,sloffen. De Minister maakt bekend, dat tot 1 December a,s. geiegenheid wordt gegeven tot uitvoer van die peulvruchten, welke reeds door de Regeering met recht yan uitvoer ziijn verkocht. De .Minister heeft bepaald, dat aan de boter, bereid door producenten, we.ke zich schriftelijk hebben verbonden tot nakoming der verplichtingen hun in ge volge beschikking opgelegd, zal mogen werden uitgevoerd 2j pet. der productie over de weken 2121 September, 28 Sep tember—4 .October, 511 October, 12— 18 October, 2—8 November 1919. Het algemeen Hoofdkwartier is opge heven. De leden der Holmondsche Burger wacht, die deelnemen aan de wedstrij den der burgerwacut in de Meierij zul len zich per vliegtuig van liet vrieg» veld „Molenheide' bij Miorio n.uir liet strijdperk op de Vuciitexiieide begeven. Minister de Graaft' woonde gisteren de Tweede Kamerzitting bij. De Koningin heelt gisteren eien thee ten pateizie Het Loo aangeboden aan de Apeldoornsche organisaties, welke hot vo. rig jaar hebben deelgenomen aan de hut- digingsbetooging. Meer dan 290 personen waren tegenwoordig. Be nood te Weene n. Hel Zeeuwsch Comité tot leniging van den nood te Weenen zou gaarne zen dingen carton, hooi en stroo ontvangen te bezorgen aan het pakhuis van de firma Mcertens aan het Beiliakplein teneinde de aardappelen in de wagons en meer te beschermen tegen vorst. Uit Nieuw- en St.-Joosiand kwam toe- ztgging, dat binnenkort een flinke hoe veelheid producten van de landbouwers aldaar kan worden verwacht. De Burge meester van Koudekerke vroeg om 50 zakken, hetgeen er op wijst, dat ook van daar heel wat zal binnenkomen. Verder kwamen tal van berichten van buiten Walcheren, die aantoonen, dat de land bouwers denk bezig zijn, hun zendingen gereed t.c maken. Gaarne ontving het Comité bericht van alle plaatsen op Wal cheren, hoe daar de zaken staan, a! is het met een enkel woord. Telkens blij at opnieuw, dat de landbouwers gaarne iets afstaan. Laten ze niet wachten en alles opsturen naar dc firma Meertens Jr. Aan 'teind van de maand moet de Zeeuwsche trein weg. Aan geld kwam tot nu toe een ruim f 3600, waaronder thans ook van een schoolrollecte uit 's-Gravenpolder, en van collecten op het gymnasium en de scho len J. en K- te Middelburg. De directeur der R. It. B. S. te Middelburg verleende eveneens verlof lot het houden eener in- zamclin g Den landbouwers wordt verzocht, zoo veel mogelijk voor eigen zakken ter ver zending te zorgen. Een landbouwer uit Krabbendijke, die in zijn plan om 1 H.L. tarwe, te zenden verhinderd werd, ztond nu f20 om er tarwe voor te koopen. Van andere zijde weiden 1000 Kronen ontvangen enz. enz. De zaken marcheeren best. Met het volste recht geldt de variant: Van Axel tot Renesse Van Sluis tot Oosteiland, Alles is in actie! S.tct. 241 bevat de statuten van de afd- van het Ned. Roode Kruis, Schoon- dijke, Breskens en IJzendijke. Middelburg. Van 1522 Nov. verkrijg baar op bon 11 een half pond nor maalmargarine. Bij beschikking van den Minister van Marine' is, met 21 dezer, gelast gje plaatsing van den luitenant ter zee der lste klasse S. van Rams horst, in het commande.ment der marine alhier, voor de behandeling der aangelegenheden be treffende het personeel, en den luitenant ter zee der 1ste klasse J. A. Sonnenberg. adjunct-chef van den staf der zeemaent alhier, tevens belast met den dienst van adjudant van den commandant der marine alhier. Benoemd tot secretaris van den Raad van Arbeid de heer 11. v. d. Beke Calleiifels. Goe». Wijziging in de samenstelling van den Raad van Arbeid te Goes: arbei- deir-lid, ingetrokken de aanwijzing van E. Kerkhove ie Goes, aangewezen wordt M. Pols te Goes; plaatsvervangend arbei der-lid, ingetrokken de aanwijzing M. Pols te Gees, aangewezen wordt J. Catshoek te Zierikzee. Waarde. De gehouden collecte in deze gemeente ten behoeve der nood lijdenden in Oostenrijk en Hongarije heeft opgebracht J'308.25. Hansweerd. De hear A. E. P. van der Meulen, kommies verificateur alluiieir, is met ingang van 1 December a.s. veir< plaatst naar Rotterdam. Nieuwdorp. Bij bet plotseling intreden van de vorst, zijn hier nog landbouwers die enkele gemeten .aardappelen in dien grond Snebben zitten. Bat re .ids heelt wat aardappelen ziijn bevroren lijdt g en twij fel. Behalve op enkele plaatsen aardap pelen, zitten op Lal van plaatsen nog suikerbieten in den grond. Krabbendijke. Op 13 dezer vervoegden zich de dames B.iok en Sniallegang© aan de Conserventa,brielc „Zuid-Revalanji" al- liier. De bedoeling van dit bezoek was oen gift te vragen voor dei noodl.jdenjde bevolking te Weenen. Het peirsoni iei der genoemde fabriek verklaarde zich onmid dellijk en vrijwillig bereid om Zaterdag 15 dezer 'des namiddags tot 7 u|ur gehoed belangeloos, dus z.orruer daarvoor loon te eisclien, te wekken, waarbij da teiige» naar toezegde liet in djan l.ijd __gepredu ceerde ter beschikking te stelten van de geteisterd» bevolking te Wuen|en. Kamperland. Woensdagavond spreekt de (hieer Laernocis uit Vtiisuingein aLder in de Christelijke school .in 't ue.,ang van de oprichting' van een ulilerjiling van den vrijwilligen lanusiorm. Wissenkerke Op Geeiradijk hiaeift ztich. 'n geval van besmettelijke zjektei voorgedaan (diphteritis) met doodelijiven afioop. Heit 5-jarig dochtertje van dur. Adr. Clément was het slachtoffer. (G. Ct.) Souburg. Donderdag j.l. hield de alge- meene woningbouwvereen- haar 2de open bare vergadering met als spreker de heer van den Berg, architect te Hilversum. Ook had dien middag bet voorioopig be stuur en de heer van den Berg een onderhoud met B. en W. over het bouw plan, waarin deze heerea hunne volle medewerking in dezen toezegden- Gecon stateerd mag worden, dat na deze ver gadering het bouwplan een meer vaste- ren vorm heeft verkregen, zoodat we hopen, dat na verloop van tijd een mooi complex woningen op Souburg zal ver rijzen. Diegene, die nog lid van bovengenoem de bouwvereen- wenscht te worden, kan zich daartoe opgeven bj een der bestuurs leden. Zierikzee. In de vacature A. v. Burgh is P. G. Kieijn (communist) als raadslid aangewezen. Terneuzen. Donderdagavond wist een wegens diefs.a.i gearresteerd persoon uit bet aireslanten.okaal atiiier te ontsnappen door den agent W.itte aan te vaden, toen deze hem eten bracht. Bij de worste ling is den agent de schouder ontwricht, zuodat hij machteloos werd. Dia dief werd door de poiitie achtervolgd en buiten de kom der gemeenie gegrepen. Hij tracht- bei toen weer te ontsnappen, doch gaf zich over, toon op hem geschoten weid. Axel. Geëindigd dooi' het verb.nde.nd weiden der eenige uildeehngslijst lier fail lissement van wijlen C. VV,. BouwmanSj in leven muziekonderwijzer, en de nala tenschap van zijn over.eden echigen. A. Wi. B in den Bosch. Door den Commissaris der Konin gin is met ingang van 16 dezer benoemd tot veldwachter der gemeente Brouwers haven, dhr. L. M. Kommer, veldwachter te Geldermalsen. Tweede Kamer. Het Chr. beginsel voorop. Een relletje. Schokking (c.-b.), v. d. Waerden (s.d.a,.p.), de Geer (c.-h.) en van Schaick (tr.-k.) hebben gisteren den parlementairen dag tot een beiangrijke gemaakt, ofschoon met name op de socia.isat.e niet meer licht geworpen kon worden. Maar hoe zou 'took kunnen! Hel heeft geen zin diep in te gaan op. a,l de vragen, welke in 't debat zijn aangeroerd, trouwens wij missen er de plaatsruimte voor. Toch mogen wj niet verzuimen, de pleidooien der rechtsche leden voor de zaak van het Christendom, en voor de rechtsche politiek aan te stippen. Uitvoerig betoogde Schokking, dat het Christendom niet voor den wereldoorlog aansprakelijk i.s, zooals de heer Troelstra beweerde. Niet het Christelijk beg.nsei, maar hel materialistische beginsel door dc sociaal-democraten gepredikt was iiet levensbeginsel der groote massa en dit beginsel is de oorzaak der maatschappe lijke ellende. Het beginsel van de sociaal-democratie is hetzellde als van hiet oude liberalisme, n.l. het egoïsme van hen, die de macht hebben. ,Met dit verschil, dat de sociaal democratie de macht verplaatst van den ondernemer naar den arbeider. Maar in wezen is hun stelsel precies eender en da.a.rom zal het ook geen verandering brongen in de treurige toestanden, welke wij in deze eeuw aanschouwen. Ook De Geer hield een interessant be toog. Aan een beschouwing over den z.i. zor gwet kenden toestand der financiën knoopte hij eenige opmerkingen over de lessen van den oorlog vast. Hij erkende. dat onze paraatheid in. 1914 ons voor ovcirvai heeft behoed, tnaar de oorlog heeft ons tevens geleerd, dat we of in de perfect ioneering van het oorlogswapen vooruit moeten, of fiat we den boeg moeten wenden. En dan noemen wij van S,chaick's be toog. Al stond hij niet vijandig tegenoveir do socialisatie, aan twee belangrijke mo toren voor de iunctionneering van oen goed bedrijfsleven wenscht© hij vast te houden; namelijk aan het eigendomsrecht dor stoffelijke goederen, hetwelk alleen door mishTuik tot excesson leidt, en aan het particulier iriitiatjief, dat alleen tot. schade van heel de gemeenschap aan, banden kan worden gelegd. Bij de bepaling van richting waarheen moe:t woiden gestuurd, let hij niet'pnkel op' stoffelijke belangen, maar met een beroep op St. Thomas ziet hij de ver zekering der maatschappelijke ordening, de rust eii de eenheid des volks gelegen in het hoog gebod God te dienen boven alles en den naaste als ons zei ven. Het persoonlijke feit van den dag mogen wij tenslotte niet onvermeld laten. Wijnkoop vroelg en \teikreeig het woord voor een persoonlijk feit. Bij interruptie voegdcj Kolkman lieim toe, dat hij bij volksoploopen op den loop ging. Kolkman zieide toen, dat het een hei» kende usance is bij mannen yan heit soort Wijnkoop om wanneer zie de tri ai/te heb- 'blon opgestookt, en 'de politie verschijnt, ziel: aan den haal gaan. Bovendien heeft s pr. gefezlen, dat Wijn koop bij een gevecht tussclien de politie en betoogers, aan den baat ging en met een glas water moest worden bijgemaakt. (Applaus.) Wijnkoop ontkende pertinent dat er iets waar is van dat bericht. De geschil* denis van dat glas water is geheel ver zonnen. i i Kolkman had dit bericht gelezen in een bevriend blad van d n heer Wijnkoop, n.lL „Het Volk". Is het niet waar, dan mag Wijnkoop hem dankbaar zijn voor deze gelegenheid om bet telgen te sprot ken. i Wijnkoop handhaafde zijn ontkenning'. Bovendien., Kolkman moest wet n dat het Volk, wanner bet andere partijen betreft, opzettelijk liegt- KJeerekoper handhaafde de juistheid van de mededeijng van "den bei ir. Kolkman, Spr. heeft het verhaal1 gehoord van een ooggetuige, die zeer geloot waardig is. Wijnkoop' Izleide dat het bericht absoluut gelogen is. Er is geen woord van waar. Teenstra: Kent gij dat volk vol hel denmoed. i Onder groote 'hilariteit sloot de Voor zitter het incident. iMiwunAaMMvveicur jwoaimi -• —»-—» ■ii^r''T,""~'iiifr—vn-wri nfnrnn-rmm In Temanggoeng is het aantal pestge- vallen toenemende. De school is deze week gesloten in verband met een verdacht geval van longenpest. Het „Batav. Nieuwsblad" en „De Locomotief" commentarieeren op uiterst sympathieke wijze het bericht van de „Standaard" omtrent het aftreden van den beer Ldenburg en prijzen Idenburg's groote liefde voor de koloniën- De „Locomotief" zegt, dat men in som mige koloniale kringen den heer Colijn den krachtman acht, die op het oogenblik geschikt is den beer ldenburg op te vol gen. Het blad meent echter dat Colijn niet meer voor een dergelijke invloedrijke positie in het koloniaal bestuur in aan merking kan komen- De Volksraad heeft ©en motie aan genomen tot scheiding van Kerk en Staat fêeciitszaken. Rechtbank te Middelburg. Voor de rechtbank te Miudelüurg werd Vrijdagmorgen tegen A. J. de M. en M. C. de M. uit Groede wegens diefstal van een paal f 10 of 10 dagen geëischt. Te gen P. de N. uit Cadzaad wegens diefstal van een bankbiljet eenzelfde straf. Des middags stonden terecht C. J. D. en M. 0. D'. uit Hoek, welke vrouwen be klaagd werden van het in voorraad hebben van sterken drank in hun café in een voorraad grooter dan voor hun normaal gebruik noodig is, namelijk 107 liter, waar van 65 liter in beslag werd genomen, terwijl haai- 45 liter gelaten werd. De eisch luidde tegen ieder harer f 15 o£ 15 dagen en verbeurdverklaring van de 65 liter jenever. D© verdediger, mr. Adriaalise, legde tal van bewijzen van inslag over, zoowel van voor, als gedurende en na den oor log om aan te toonen, dat de hoeveelheid niet te groot was en bepleitte vrijspraak voor deze vrouwen. Tegen J. C. J. P. uit St. Jansteen, die rzeide uit zelfverdediging te hebben ge handeld luidde de eisch wegens mishande ling van F. de Haas f 15 of 15 dagen. "legen F. I. v. d. S. uit Sas van Gent werd bij verstek wegens vernieling van het hek van een spoorwegoverweg een week gevangenisstraf gevorderd. Vervolgens stond terecht K. J. H., deur waarder te Terneuzen, door den kanton rechter wegens het weigeren van inkwar tiering voor buitengewone kommiezen ver oordeeld tot f5 b. s. 5 d. h. De officier izeide, dat ook soldaat-koin- iniazem wel dagelijk militairen zijn en waar Terneuizen nog in staat van beleg verkeerde, veroordeelde hij bevestiging van het vonnis. Bekl. hield een niet verstaanbaar, uit voerig pleidooi om zijn meening, dat de soldaatkomaniazen niet onder de inkwar tiering swet voor krijgsvolk vallen, toe te lichten. Wegens diefstal werd nog gevorderd tegen C. G. en A. v. H. uit Clinge 14 dagen, tegen J. R. te Kemseke f5 of 5 dagen, wegens verboden vervoer tegen V. B. te Neuzen en J. A. L. te Westdorpe f 10 of 10 dagen en ten slotte wegens het niet voldoen aan een ambtelijk bevel tegen J. de F. en P. de F. te Axel f10 of 10 dagen. Uitspraak 21 November. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Voor het kantongerecht te Heerenveen is tegen dein wonderdok ter Eilers van Oegstgeest hij Leiden, we gens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde te Nyehorn f300 boete subs. 6 maanden hechtenis geëischt. Verontreiniging van drink water. Een vrouw te Hoeve (N.-Br die dezen zomer den drinkwaterput van haar buurvrouw verontreinigde met een emmer faecaliën, waardoor het water voor ja ren lang schadelijk voor de gezondheid was geworden, is, overeenkomstig den eisch, veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf. Zedenmisdrijf. Een 11-jarjjg meisje, dat langs den spoorweg Ede Arnhem, niet boodschappen huiswaarts ging, wend op klaarlichten dag door twee opgeschoten jongens uit Ede ernstig mis handeld. De jeugdige bandieten, twee broers, waarvan de jongste 16 jaren is, legden na aanvankelijke ontkenning een volledige bekentenis af en zullen ter be schikking van do Justitie worden gesteld- Te Haulerwijk is een 24-jarige jonge man uit Bakkeveen door een molenwiek zwaar gewond. Hij werd bewusteloos opgenomen. In b laats mijn Emma. weid de s.eeper Gamers door een wagen aan gereden. De man bekwam schedelbreuk, ztijn toes land is zorgwekkend. Te bteenwijk is de scheepvaart door ijs geheet gestremd. D'e jeugd fijdt er druk schaats. Te Delft is een 17-jarige jongen aan .nekkramp bezweken. De schutsluis bij het Lamsgatsveer te Zevenborgen is ingestort. Hierdoor is de scheepvaart tusschen de Mark en de Zevenburgsche .haven verbroken. Te Leiden is een geval van nek kramp vastgesteld 'bij ten 24-jarigen ar beider. Die man is naar het gasthuis over gebracht VLISSINGEN, 15 Nov. Winterlouwtje 4o, Gieseir Wildeman 48, Diuchesse William 27, Pond»peren 89, Rietperen 10, Nouveau Poiteau 1219, Bergamotten 4—0', i'etiLe, Marquérite 11, Beurré d'Aren- berg 17, Beurré Ciairgeau 1517, (Jomtë dc Fiandre' 1011, Besy van Schonauwen 81.0, Beurré Uiiel '15, Bezy de C'hau- monlel 514, Kleipeien 24, Couseiller a ia Cour 1011, Soldat Laboureur 18, 1a. Cour de Wurteinberg 15, Triuinphe de Vienne 14, Warners-King 10, Urbanisteii 7, Bismarck 8, Peperapperen 8, Ribber 7, Schijveiing 12, luinzoet 12, Ërmgaard 911, Campagne 9, Grauwzoet 79, Cu- lemboirgx ood 35, Meig.oen 9, Ram hour Mortier 9, Biomzoet 5, Zoete Bellefleur 810, Zure Betiefleur 711, Goudreineti ten 612, Hondsmuil 79, Thomaten 8—16, Kapen 3V2B/s, Peen 4i/25, Kroten 3i/25y2, Spruiten 3252, Uien 7iOVz, Koolrapen 2 V231/2 ct., alles per K.G. Savoy© kool 3i/210V2, Roodè kool 6I/210, Bloemkool 729, Boeren kool 2—3i/2, Witte kooi 4^2 ct., alles per stuk. Seiderie 46, Rapen 4i/2öl/a, IW 61/2—12, Liien 2i/a, Peen 4Va—81/» Pieter selie 10 ct., alles per bos. Andijvie 13 --48, Kropsla 15, Pieterselie 1617 ct, alles per mand. BiEZBLINGE. Yei.ingsveteen ging „Ka- pelle-Biezeiinge en Omgeving. Veiling \aa 14 Nov. Perekroet 2, Appelkroet 6, Princess© Noble 10, Zoete Bellefleur 7, Zure Bellefleur f 10—f 12, Ladderval f 6 f 7, Goudreinetten f 11f 14, CouTt-Pendu f8—f 9, Meipippmg f6—f7, Campagne- zoet f 8f 9, Grauwzoet f 5f 6, Erm- gaand 16, Gicscr „Wildeman f7f8, Klei peren 16, Bergamotten föf6, Veteoze- peer f6f7, Bruine Chaumontel 13, Jo- dtiipeer f 5, Hondsmuil f f 7, alles per 100 K.G. Noten f 1.11 per 100 stuks. Mispels £12.40—f 12.70 per 100 K.G. Witte kool f 6 per 100 stuks. MIDDELBURG. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Ster appels 13, Goudreinetien 912, Armgaard 8 10, Campagne zoet 89, Roode Ribbing 6—9, Couri-pendu 6, Dantziger Kant 10, Reino d 'Or 6, Princesse Noble 910, Wel lington 9, Peperappels 7, Grauwzoet 10, Zure Bellefleur 1314, Bergamotten 4, Nouveau Poiteau 9—19, Gieser Wildeman 79, Besy van Schonauwen 610, Klei- peren 5, Bergamotten 4, Bruiven 7084, Thomaten 321, Spruiten 2361, Pteen 2—6, Kaïolen 89. Rapen 5, Koolrapen 31/25, Uien 11, Kleine U.en 58, Sja lotten 7, Witlof 1827 ct., alles per K.G. Andijvie 13, Bloemkool 847, Roode kool 511, Savoye kool 612, .Witte kool 35, Boerenkool 33i/2, Meloenen 263i ct., alles per stuk. Prei 12 ('215 Peen 57, Karoton 47, Rapen 46, Rammenas 3, Selderie 3, Pieterselie 4 ot„ slles per bos.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 5