Binnenland. Staten Generaal. Uit de Provincie. De Ar anti zegt, dat een vriend van fl'Antturizao leeds in Juli den eersten mi nister Nitti op de hoogte heeft gebracht Map des dichte» voornemen om Fiume gewapenderhand voor zijn land te ve!r- ovelen. Nitti heeft h'et toen afgeraden, «laar blijkbaar niet gedacht, dat hjet etrnst was. De Parijsdie Temps verneemt, dat d'An- Bunzio niet de eenige artist is- bij de expeditie. Hij wordt vergezeld van den tooneelschrijver Benelli. Uit .Washington woidt gemeld, dat de Amerikaansche bladen geestdriftig uiting geven aan hun vreugde, dat pre sident Wilson ongedeerd is gebleven bij het ernstige auto-ongeluk bij Portland (Oregon). De journalist Ben Allen werd gedood en twee andere leden van het gezelschap, Robert Small en Stanley Reynolds, lie pen verwondingen op. Eenige weken geleden bracht prins Addis Abbeda van 'Abyssinië een officieel bezoek aan de Ver. Staten. Tijdens zijn verblijf in New-York noodigde de consul van Perzië, die persoonlijk' bevriend is met den prins, dezen tot een middagmaal in zijn club uit. Groot was echter de ont steltenis van den gastheer toen zijn gast de toegang tot de club werd geweigerd, daar* een artikel van het reglement de aan wezigheid van „gekleurde personen" ver biedt. Naar- gemeld wjrrdt, zal de opper ste raad aan Duitschland een ultimatum Zenden, waarin verzocht zal worden, dat generaal von der- Goltz! onmiddellijk de Baltische provincies zal ontruimen'. Boor de iChineesche regeering is een besluit afgekondigd, waarbij de staat van oorlog tusschen 'QhfrnaJ en Duitse hl and als geëindigd wordt verklaard. In verband met de kwestie der Bal tische staten wordt bevestigd, dat de op perste raad maarschalk F och instructies heeft gegeven zeer krachtig tegen de Buitscho regeering op te treden. De opperste intergeallieer.de raad heeft het verdrag met Bulgarije goedge keurd. Vrijdag wordt, het den Bulgaarschèn gedelegeerden overhandigd. De staking in de gasbedrijven te 'Antwerpen heeft een gvoote uitbreiding aangenomen. In de straatverlichting kan «iet. meer .voorzien worden, terwijl ver schillende bedrijven, die met gas werken, stop gezet moeten worden. De j/faglisclie Rundsch|a,u" meldt uit Zweibrncken", dat de Fransche mi litaire autoriteiten de stad een boete van 80.000 mark hebben opgelegd', omdat de- geen, die op 1 September een krans heeft neergelegd aan 'hiet Bismarok-mo- nument,, zich niet vrijwillig heeft aan gemeld. De Amerikaansclie en Engelsche troepen te Fiumie hebben zich inge scheept. Op 1 Nov. zullen fte Engelsche troepen hel gebied ten W. van de grens tusschen Syrië en Palestina ont ruimen, behalve' Aleppo, Horn's, Ha- nah en Damascus. De Oekraine verwerpt een vre desaanbod der bolsjewiki. Het verzoek van jien Koning van Engeland om oorlogsinvaliden in dienst te nemen wordt natuurlijk gun stig ontvangen door de pers, 'die er Op, wijst dat van de 800.000 oorlogs invaliden 700.000 reeds plaatsing von den. Van de overige 100.000 bevon den zich noig 50.000 in de hospita,- len. -Binnenkort zullen uil Cardiff .6 !i 700 koeien en een aantal stieren: naar Syrië gezonden worden, bene vens eenige duizenden stuks pjujmvee. De Britsche regeering zorgt voor (töheepsgel egenheid De wapenfabriek Mauser te .Obemdorf wordt den ganschen win ter stop gezet. De D.-O. vereenigingen in het Duitsche rijk hebben zich lol êen bond aaneengesloten die' te Weimar is gevestigd. Te Berlijn zijn tot dusver 400 Öoor met den oorlog in verband slaan de ondernemingen gebruikte huizen in beslag genomen ten bale van de dak- loozen. De Kroonprins van Djokja karta. Met het stoomschip „Insuliu.de" kwam eergisteren in Nederland aan de kroonprins van Djokjakarta, die voornemens is hier te lande gerui- pien tijd te vertoeven. Het is de luitenant-kolonel bij den Deneralen Staf PangeTan Adipalï Anom Hamangkoe Neg or o Soediblo ït'odjo Poetro Narendhro Mataram. lis adjudant, in buitengewonen dienst van Z.Ex. den Gouverneur- Generaal. Hij heeft den leeftijd van 140 jaar. 'Een misplaatste grol. Het volgende woord van protest pit Dje Maas hode tegen de minne hou ding: van Het Volk is ons uil het hart gegrepen „Het Volk" heeft er plezier in ge had de plechtige opening der Staten- Generaal in het belachelijke le trek ken. We gunnen de roode lezers van harte die goedkoop© grollen van hun rood lijfblad. Maaj we teekenen protest aan tegen het volgende, waarin de roode scri bent II. M. de Koningin jn een be lachelijk daglicht meent te mogen stellen De koningin leest de troonrede voor. En daar tegenwoordig alle be roemde toonee Is lukken gefilmd wor den, laat zich hel geklikklak van een cinema hboren, die in een gat in een muur is gestopt. De koningin geeft uitmuntend beheerscht spel en is zoo passief als zij behoort te zijn. Haar stemgeluid is aesthetisch. Maar het moet een volgende maal nog iets krachtiger zijn f Wij stellen allen medespelenden niet denzelf den eisch, maar stellen een hoogen eisch aan de „eerste vrouw" bij de Koninklijke Vereeniging „Het Ne- derlandsch Tooneel". Als de troonrede geëindigd is, wordt uit een groep figuranten de kreet „Leve de koningin" aangehe ven, waar-mede h'et geheele gezel schap met entrain instemt. Die ko ningin buigt naar links en rechts, verlaat de zaalde komedie is geëindigd. Politiek fatsoen» komt reeds lang in de roode vocabulaire niet meer voor, doch ook het laatste greintje gevoel en dankhaarheia is sinds de revolutie- poging bij: de socialistische heeren zoek geraaid. Ze zouden dan immers hun zoutelooze grappen achterwege hebben gelaten, waar het gold onze Landsvorstinne, tot wie gedurende een 5-ia;ng. gruwei-tijdperk, geheel de we reld met ontzag en eerbied heeft op gezien, waar het gold onze Dierbare Vorstin, die den ganschen oorlog lang zooveel 'leed heeft verzacht en zoo veel nooden heeft gelenigd, tegenover onze Koningin, die met beleid en ver stand de scepter voert en ons land, na God, buiten den al-verwoestenden, oorlog heeft gehouden. De roode heeren nemen het H, M. natuurlijk kwalijk, dat Zij in de be ruchte Novemberdagen niet haar laats heeft ingeruimd voor Mr. roelstra. Jaals Troelstra als president van de sovjet-republiek het millieu der plechtigheid had gevormdja dan zou al dat ceremonieel op haar plaats zijn geweesl. Wij voor ons zien echter voorhands de plechtigheid der opening toever trouwd aan onze verstandige beleid volle Koningin Wilhelmina liever, dan aan de door de revolutie verdwaasde Pieter Jell es. Jubileum v,a(n den her Die Sa vor n i in L o h m a, n. Na afloop del' Kamerzitting heeft de lieer Lehman Dinsdag te zijnen huize nog een groot aantal personen ontvangen, schrijft 'de Ned., die hem met de her denking van zijn veertigjarig Kamerlid maatschap kwamen gelnkwenschen, Tot de bezoekers behoorden de minister van Binnenlandsche Zaken, de hleei' Ruys de Bcoienb'rouck, en bijna al zijn ambtge- nooten. Namens een comité, gevormd uit de naaste geestverwanten en; medewerkers van den lieer Lobman, werden den ju- bil ares d e gelnkwenschen aangeboden, zijner staatkundige leerlingen en vrien den, waalbij mededeeling kon worden ge daan van een gerijpt plan, tot het bren gen van een hulde aan den jubilaris, in zbodanigen vorm, die hem zelf zeker aan genaam zou zijn en die er toe zou strek ken zijn staatkundig werk ook voor de jongeren te doen leven. De commissie, tot deze taak afgevaar digd, bestond uit de heeren dr. J. Scbok- king, voorzitter; dir. J. Th. de Visser, mr. R. van Veen, J. ter Haar Jr. en J. R. Snoeck Henkemans. Wegens verblijf in het buitenland van den voor killer van het comité, werd bet woord gevoerd door den heeir vain Veen. Deze sprak een rede uit vol waardeering voor den jubilaris en zei daarin o.m. „In brochure, week- en dagbladartikel hebt gij in den loop der jaren de vruch ten van uw rijken geest neergelegd ein de beteekenis voor en de toepassing van het anti-revolutionair en Ohr.-Hist. be ginsel op ons staatkundig leven toege licht en verdedigd. Die geschriften zijn van groote beteeke nis voor hen, die de Christelijke beginse len belijden en alleen van hare toepassing een blijvend heil voor staat en maatsch. verwachten." De commissie heeft den jubilaris niet beter kunnen eeren dan te trachten de geschriften, waarin hij het beginsel heeft neergelegd, dat hij zijn gansche politieke loopbaan heeft beleden en verdedigd, meer onder het Nederlandsche volk te brengen. De heer de Savornin Lohman betuigde zijn groote erkentelijkheid voor de geluk- wenscben, hem op deze wijze namens vele vrienden en medestanders gebracht, en sprak zijn ingenomenheid uit met het plan van het Comité. Hij meende de hulde, hem op dezen dag voor het comité en door anderen gebracht, niet te verdienen; want in stede van er mede in te stemmen dat de arbeid der Tweede Kamer aan zijn medewerking iets zou te danken hebben, wenschte hij het uit te spreken, voor zijn politieke vorming zeer veel verschuldigd te zijn aan de Tweede Kamer. Toen hij veertig jaar geleden, den drem pel der Kamer overschreed, was hij niet slechts onervaren in de politiek, maar ook een vreemdeling in vele onderdeelen van het volksleven. Juist door den ar beid in de Kamer, door den omgang met zijne medeleden en door de voortdurende aanraking met vertegenwoordigers uit ver schillende groepen der bevolking was hij omtrent vele zaken tot inzicht en kennis gekomen. Aan zijne medeleden, en in het bijzon der aan zijn naaste vrienden, met wie liij voortdurend samenwerkte, bracht hij daarvoor hartelijk dank. Concurrentie door werkne mers bij den 8-uren werkdag. In zijn Memorie van Antwoord ;ian de Eerste Kante' belreffende 'het wets ontwerp, houdende bepalingen lot be perking van den arbeidsduur, geeft de Minister van Arbeid nader zijn hou ding aan, betreffende hel misbruik, dat arbeiders him werkgevers in hun vrijen tijd concurrentie zouden kunnen aandoen. De Minister verklaart daar om dat hij! niet zal schromen een voorstel L© 'doen, om deze bundelingen der arbeiders strafbaar te stellen, in dien hem blijkt, dat de werkgevers machteloos in hun strijd tegen dat euvel staan. Allerlei. De staatscommissie tot verbetering van het lot van blinden en half blinden heeft haar rapport uitgebracht, het welk in studie is genomen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Dr. J. Th. de Visser, die sedert enkele jaren in Wassenaar woonachtig was, gaat zich de volgen de week weder metterwoon in Den Haag vestigen.' De Minister van Marine, mr. J3ij- leveld, heeft het verlies zijner moeder te betreuren. In de te Amsterdam gehouden bui tengewone ledenvergadering der drie Boekdriikkerspatroonsbonden zijn de conclusies der Arbitrage-commissie aanvaard. Mr. D1. Fock is weer benoemd tot voorzitter der Tweede Kamer. De Koninklijke familie gaat 23 de zer weer naar Het Loo. Als wit (©broodkaart voor het 110de tijdvak (19—27 Sept.) zal dienen de rijkst) raodkaart in blauwe kleur op rooden ondergrond. In de te Deventer gehouden alge- meene vergadering van den GeMer- schen ring van de bijentee! tvereen. is besloten, dat de honïgprijs gelijk moet worden gesteld met dien van boter; een maximumprijs van f 1.50 per }k K. G„ zoowel van honig jn flacons als van raathonig diende vastgesteld te w prden. De minister van Landbouw heeft gisteren den Middens tandsraad geïn stalleerd. Eerste Kamer. Vergadering van Woensdag 17 Sept. 's Ochtends installatie nieuwe leden, aanvaarding van het presidentschap door dlir. van Voorst en trekken der aldee- lingen. De Voorzitter deelde 's middags mede, dat de afdeelingen tot hun voorzitters gekozen hadden: de lieeren v. d. Swaag, de Waal Male- fijt, v. d. Berg, v. d. Does de Wjllebois en Reekers, en tot onder-voorzitiers DLe- pein, van Lamsweerde, Geertseima, 't Hooft en 'Michiels vaar Kessenich. Toi leden van de commissie voor de redactie voor het adres van Antwoord op de troonrede weiden benoemd de hee ren v. Wassenaer van Catwijck, van Lams weerde, v. d. Hoeven, de Vos van Steen- wijk en Verheijén. Tot leden der huishoudelijke commissie werden herkozen de heeren Reekers en Krans. Tot leden voor de commissie voor de stenografie werden herkozen de hie eren Staal, van Lamsweerde en de Vos van Sleenwijk. Aangezien het concept-adres van ant woord op de troonrede nog niet van de Landsdrukkerij was binnengekomen, werd de Vergadering tijdelijk geschorst. Omstreeks 10 voor vier werd het do cument binnengebracht, waarna 'de Ka mer in de afdeelingen ging. om het con cept-adres te onderz'oeken. Aan de agenda voor heden werd toe gevoegd het wetsontwerp tot beschikbaar stelling van levensmiddelen. Het Gewijzigd ontworp-adres van Ant woord luidt als volgt: Mevrouw, Het was voor de Eerste Kamer der Staten-Generaal een groote vreugde dat Uwe Majesteit vergezeld van Z. K. II. dén Prins der Nederlanden, Hertog vaar Mecklenburg, wederom in persoon de ge wone zitting heeft mogen openen. Met Uwe Majesteit is zij Gode innig dank baar, dat ons vaderland de verschrikkin gen van den oorlog werden bespaard. 2. Met voldoening vernam zij', dat na de wereldberoering het zich laat aan zien, dat de verhouding tot de andere mogendheden van vriendschappelijkén aard zal zijn, en dat Uwe Majesteit met nadruk is opgekomen voor de handha ving van de" zelfstandigheid van den Staat en van 'zijn rechten en belangen, waar van de bedreiging op< onzb verhouding' tot België van invloed is. De geestdrift, al- lorwege in den lande gewekt door de' kloe ke en vaderlandslievende houding der be volking van Limburg en Zeeuwsch-Vlaan- deren, wier besliste wil om Nederlan ders te blijven telkens weer blijkt, moge voor Uwe Majesteit een bewijs te mear zijn, dal de geheele natie mot een parigen schouder achter Haar staat. 3. Met levendige belangstelling nam zij| kermis van de Toezegging van de vele en gewichtige wetsontwerpen, waarvan de indiening wordt aangekondigd- 4. Van ganscher harte stemt zij in met de bede, dat Gods zegen op den arbeid der Staten-Generaal moge rusten". Meer dan ergerlijk! In „De Veldbode" van 20 Aug.. 1.1. komt een Ingezonden stuk voor van den heer A. Dieleman te Hoek (Z.) waarin deze zeer terecht er tegen protesteert dat de bekende paardenfokker Ph. van Dix- hoorn te Axel een paard in het Nederl. trekpaardenstamboek heeft doen inschrij ven onder den naam van Jehovah. De heer Dieleman tracht den eigenaar van het paard te bewegen dezen naam, den meest verhevene waarmede het Op perwezen in de Heilige Schrift wordt ge noemd, te veranderen in een meer passen den naam voor een paard. En het resultaat? In een ingezonden stuk van hetzelfde blad van 6 Sept. d.a.v. dient de heer Van Dixhoorn den heer Dieleman van antwoord. En welk een antwoord! Daaruit blijkt, dat deze niet voornemens is aan het ver zoek te voldoen, ook al kwetst hij daar mee duizenden Christenen en Israëlieten in den lande in hun heiligste 'gevoelens. In bedoeld antwoord durft de heer Fan D. zeggen, dat hij zijn veulen JEHOVA genoemd heeft om zijn „zoo zeldzame hooge waarde.'' „Maar zegt hij dan o.m., om zooiets te kunnen begrijpen, moet men gevoel bezitten voor al wat edel en goed is en niet vastgeklampt blijven aan koude dogmalieke leerstellingen, dewelke maai' al tc vaak gebruikt worden om bij wijze van zedepreek het andersdenkenden las tig te maken, waardoor maar al te dik wijls inbreuk wordt gemaakt op de vrij heid, want, ik beschouw mij dan geluk kig nog te zijn een vrije Nederlander en bevoegd om mijn eigendommen de namen te geven, welke mij goed dun ken ear ik meen gesnerlei verantwoor ding aan iemand schuldig te zijn, zelfs niet aan hen, die bij wijze van couran ten-artikelen of op de hoeken der stra ten hun Farizeeërs-talenten ten- beste geven." In „De Veldbode" van 13 Sept. j.l. komen niet minder dan zeven ingezonden stukken voor, even zooveel protesten van verschillende ahonné's-paardenfokkers te gen het bovenbedoelde stuk van den heer van D., terwijl de redactie van het blad nog een paar stukken van dezelfde strek king wegens gebrek aan ruimte ongeplaatst liet. Tevens sluit de redactie het debat over 'het onverkwikkelijke onderwerp. Met verontwaardiging hebben we kennis genomen van de „verdediging" van den heer Van Dixhoorn. Het laatste woord, is nu aan onze Zeeuwsche boeren! Reeds heeft, volgens een ingezonden stuk in „De Veldbode" van den bekenden heer Lako te Zuidzande, een fokker be dankt als lid van het stamboek, bij wijze van protest, en genoemde heer is er te recht bevreesd voor, dat meerderen zul len volgen, „als zij zich telkens weer moe ten ergeren aan de naar hun oordeel mis- bruiking: vaar een' voor hen heiligen mam". Goed" gezien. Het is, naar we vertrou wen, aan onze Zeeuwsche mannenbroe ders best toevertrouwd aan dit schande lijk misbruik van Gods heiligen Naam een einde te helpen maken. In Zeeuwse h-V 1 a a n d e r e n komt een fernr protest voor van den heer J. Geelhoed te Zaamslag. Als hij v. Dixhoorn's woorden beeft geciteerd, merkt hij terecht op: Hier spreekt het kind onzer eeuw. Iemand, die er uit beginsel tegen opkomt, dat een stom, redeloos dier den naam' van onzen God, onzen Bondsgod, Die zich in zijn Goddelijke liefde tot ons arme zondaren nederbuigt, ontvangt, wordt-voor een Farizeeër uitgescholden. God is een ijverig God, die Zijn eer aan geen schep sel geven kan. Als men bij de behande ling van dit dier voortdurend roepthup Jehova, vooruit Jehova enz., is dat dan geen ijdellijk gebruiken van den Naam des Heeren? ïs dat „gevoel voor het goede, dat de schepping hem gevet» kan?" Is dat „gevoel bezitten voor al wat edel en goed is?" Men moet het maar weten. Verder zegt de heer van Dixhoorn: Jehova be tee kent Onvergankelijke. Is een veulen dan ook onvergankelijk? Heeft de laatste wereldoorlog, heeft de Spaansche griep ons niet gewezen op de broosheid van het leven? Is de laatste volkeren- krijg niet één groote mislukking der be schaving, der cultuur geweest? De directie der Cultuurmaatschappij Salatri Plantations deelt mede, dat thans van de oogst 1919 5000 picols zijn ver kocht voor gemiddeld f 64.60 per picol ongesorteerd, levering Java haven, en dat de oogst 1918, welke per ultimo 1918 was aangenomen op 6387.50 picols per saldo ongeveer 500 picols meer heeft op geleverd. Middelburg. De 'heer A. A. Rouffaer, ad junct-boekhouder bij de gemeentebedrij ven alhier, is benoemd tot adjunct-boek houder bij het gemeente electrisch be drijf te Dordrecht. Hedenmorgen passeerden twee wagens elkander op de Lange Burg bij: de Markt. Een dezer wagens reed tegen hel zonnescherm van den win-, kei van den heer J. B- Diesrih aan. Het scherm brak en sloeg tegen de ruit, waardoor hierin een groot gal werd geslagen. De etalage lag voï glasscherven. De ruit is verzekerd e» (te bestuurder van den wagen verklaar- de zich bereicl de kosten van herstel van het scherm voor zijne rekening te nemen. Goes. Door het bestuur van den R. K. Volksbond alhier is een door de besliir ren van andere oa'ganisaties mede onder- teëkend adres aan den gemeenteraad vea> z'onden, om hij de vaststelling vaai dert hoofdclijkeai omslag den aftrek voor nood zakelijk levensoaiderlioud Ito verhbogen tot f650 en er voor elk kind f50 in rekening te brengen. (N. Z. CA Op instigatie van mannen in ea builen den Christelijken Bestui'enbond is een vergadering belegd om, mede mat Toog op de nieuwe arbeidswetgeving, plannen te beramen voor organisatie van de jeugd en ontwikkeling van jongens en jongemannen in Chr. geest. Gister avond is die vergadering gehouden in) het lokaal der Chlr. Jongel. Ver., onder voorzitterschap' van den heer J. Flink, voorzitter van den Chr. Besturenbond alhier. Er waren 23 personen aanwezig, n.l. afgevaardigden van den Besturen bond en Jongelingsvereenigingeai te dezen plaatse, benevens een aantal intelleotu.- celen van Chr. levensbeginsel, die met do voorloopige plannen reeds instemming betuigd en hun medewerking toegezegd hadden. Er is lang en breed over deze zaak gesproken, terwijl er verschillende plan nen werden geopperd. Het ligt niet slechts in de bedoeling flinke persoonlijkheden' in de 'Chr. sociale beweging te vormen, maar om den arbeid onder de jongeren zoo ruim mogelijk op te vatten, zelfs om de belangen van de ouderen onder .del arbeiders dit woord in den ruimste» zin gonomen goed onder de oogen te zien. Men wil grachten b'.v. door hel ver schaffen van goede, Christelijke hés-tuur en het organiseeren van cursussen 'n goed: besteden van den vrijen tijd bij 8-urigen werkdag te bevorderen, en zal daartoe ook contact zoeken met de kelrkeradenl der verschillende kerken en de Jonge, lings- en Knapenvereenigingen. Besloten word een voorloopige com missie samen te stellen, welke de plan nen nader zal ontwikkelen en de "kosten zkl berekenen. fn die commissie zulleai zitting nemen het Dag bestu.ur van den Clhlr. Bestu renbond', de heeren J. A. Flink, A. M. Du.ijvewaa.rdt en G. Gors se, uit de „intel- kctueelen" de heeren dr. ,T. van Bruggen, J. P. Kögeler en Wi. 't Hooft, terwijl de drie kerkeraden en de drie Jongelings- vereenigingen zullen worden aangezocht elk één lid! aan 1e wijlzleai om in bedoelde commissie zitting te nemen. Vlissingen. Als gevolg van de verplaat sing van het commandemient van Helle- voetsluis naar het Zuiderkwartier 'en in verband met de stationneering te Vlissin gen van meerdere oorlogsbodems was het in verband met den woningnood niet mo gelijk de manschappen behoorlijk onder dak te brengen. Minister Rambonnet trad, daarover in overleg met het gemeente bestuur, 't welk verschillende typen van officierswoningen zou bouwen, met sub sidie van 't rijk, nl. 25 pet. der bouVf- kosten. Deze subsidie werd echter afhankelijk gesteld vaai de overeenstemmiaig omtrent de plannen van den bouw met den com mandant der marine te Middelburg, welke echter, uitgezonderd één type,niet ver kregen werd. Het gemeentebestuur ging inmiddels» rekenende op de subsidie, over tot den bouw van 5 dubbele woningen, waarvan de kosten waren f 67.924.87, zonder de waarde van den grond in rekening te brengen. De minister meent nu, aangezien de bouw in 't belang der marine werd uitgevoerd, dat het alleszins wenschelijk is de subsidie, zijnde f 16.981.21 alsnog te verleunen, mits de huurprijs door eei? officier of ambtenaar der marine te beta len niet hooger is dan f 300 per jaar, en dat de verhuring zal plaats hebben na overleg met den commandant der marine te Middelburg. De minister deelt nog me de, dat het gemeentebestuur die voor waarde heeft aanvaard. (Y. C.) Door B. en W. is bevorderd tot klerk der le klasse, de klerk der 2e klasse A. C. Joosse en benoemd tot kler- keai der le klasse de heeren J. P- 1-on- werse Jr. en A. van Gelder en tot 2e bode-schrijver de heer M. W. Haayman. lerseke. Alhier is opgericht onder lei ding van Ds. L. Boer de Chr. Jongep lingsver. Romeinen 116a, aanvankelijk jmefb 7 lelden. Het bestuur bestaat uit voorz. Ds. Boer, secr. A. Boaineveld, penningm. Jan Blok, bibliothecaris W. Verboom, alg. adj. M. Hommel. Alle geestverwanten zijn welkom. Wemeldinge. Gistermiddag laad de vrouw van den slager Jac. Antonisse, het onge luk van den zolder te vallen en daarbij zoo ongelukkig op een emmer terecht te komen, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Waarde. Dinsdagavond werd alhier ver gadering gehouden van de winkeliers, die zich hadden aangesloten bij den Nederl. Kruideniersbond, gevestigd te Rotterdam, onder leiding van den heer A. G. vair der Hooft, voorzitter der afdeeling Middel burg. Ook bier werd een afdeeling opge richt met aanvankelijk 7 leden. Binnenkort zal tot het kiezen ran een bestuur wor den overgegaan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2