Binne^Sand. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Wetmisefi&p m Kunst. ide Oostenrijksche marine tot zinken ge bracht zijn. Na Renn&r hebben de geal lieerde gevolmachtigden ,het Verdrag en de andere documenten geteekend. Renner zon, gisteravond St. Germain, verlaten. Het geheimzinnige oliehuis. Het geheimzinnige oliegedruip in de pastorie van Swanton No vers in Norfolk is opgehelderd. De „stille kracht" is ge bleken te zijn de lö-jarigel dienstbode, Dit heeft de goochelaar Oswald William laan den dag gebracht. Mr. William liet liet huis drie dagen hermetisch sluiten )en in dien tijd druppelde de olie niet van muren en plafonds. Hij sloot de water leiding1 af en verwijderde alle vloeistoffen, wit de pastorie, behalve eenige emmers sterk gezontei water, die hij1 als toeval lig thier en daar liet staan. Toen idje! jmeid na de drie dagen terugkeerde, be gon het gedruip opnieuw, maar dit maal was het zout water! Door een ope ning jn de zoldering zag men later de gedienstige bezig het zoute water uit de lemmers tegen de plafonds te gooien! Zij legde een volledige bekentenis af. Korte berichten. Te Ovuedo (Spanje) waren een in- genjieur en 15 arbeiders in een mijn, afgedaald om fêen brand te blusschen. Zij werden echter door de vlammen om- rinigd en sléchts de ingenieur en 2 ar beiders konden a,an den dood ontkomen. Canada, hjeeft voor 600.000 pond sterling aan oorlogstoerustingen aan Gries Joemland verkocht, bovendien zal de Gaf nadeescbe, handelscomm. voor 1.200.000 pond sterling kleed ingstukken aan .Grief kenland leveren. De anarchist Stillmann moet Zwit serland op bevel der autoriteiten onjnidr (deilijk verlaten, daar bij een complot ge smeed heeft tegen de statioinscommando'si van Bazel en Zürich. De moderne Engelsche torpedojager Verulam is in de Russische wateren gë- 'zontoDn16 officieren en manschappen verloren daarbij het leven. 1 De koning en koningin der Belgen zullen in November een bezoek aan {Spanje brengen. Te Brussel zijn dieven binn|epigjei- drongen op het Stadhuis en hebben daar groote sommen gelds gestolen. iDie politie te Boston staakt, zoo lang een politiecommissaris niet wordt afgezet. Te Marseille is de algemeenp star iking van alle werklieden-corporaties afge kondigd. Bij staMngsonhisten te Hammond ^Amerika) zijn 5 stakers gedood en 15 gjewond. Koltsjaks leger heeft, naar het H. !N. uit Londen verneemt, een met succes bekroonden tegenaanval' gedaan op den 'linkervleugel en (2 bolsjewistische divi sies in wanorde op die vlucht geslagen, Het geding voor den krijlgsraad te Athene tegen 69 personen, die van me deplichtigheid werden beschuldigd inden) opstand van Thiebe, is geëindigd met de terdoodvei'oordeeling van 4, de vrijspraak van 40, en de veroordeeling tot levens lange gevangenisstraf yan 8. De bofejewfiki hebben de stad To bolsk (in Siberië) genomen, waarbij ge vangenen en buit in hun handen viefcn. De zia,ak Va,n Groenendael1. Na bespreking van de zaak van mr. ,Van Groenendaa,! heeft dei Rath. Kamer- club besloten den heer Van Groenendaal op grond, (dat de oproeping tel' vergadering van 9 September hem wellicht niet meer [heeft bemkt, nog ten hoogste veertien, idiagèn den tijd te laten om zj.ch zoo mo gelijk te komen rechtvaardigen. Allerlei. H. M. ide Koningin, die het nieuwe Zittingsjaar der StatenHGeneraal op Dins dag 16 dezer weder in persóon zal ope nen, zal 'Ach, naar wij vernemen, naar de vergaderzaal, de Grafelijke zalën, be geven mett den kleineren. stoet, ziooals in de laatste jaren gebruikelijk was. De Tweede Kamer houdt Dinsdag 16 September, 's middags te 3 uur een ver gadering, waarin aan de orde is: de aan bieding der Staatsbegrooting voor 192Q en het opmaken van de nominatie voor [het voorzitterschap. Te Ede is een consumentenvereeniging opgericht, met aanvankelijk 62 leden; 'Zaterdag zullen te Helmond twea Duit- sche vliegtuigen arriveenen, om demon straties te geven. In verband met van meerdere zijden; jgbvraagde inlichtingen, deelt de secretaris van de commissie voor de betooging voor Nederland's onschendbaarheid meidie', dat iaan geen autoriteiten een uitnoodiging gericht wordt en dat de entree op 10 oent is gesteld, in de hoop op alge- meene en overgroote opkomst. Naar wij vernemen vergaderde gisteren te Parijs Ide commissie hetreifenidë de [herziening der ftractaten van 1839. De Amsterdamsche gem. werklieden ver-langen een minimum weekloon van f32. De verzending van steenkolen door Duftschland aan Frankrijk te leveren, zal via Rotterdam geschieden. Dee x-k to on prins en ex- kroonprinses, t IWIER1NGEN. (V. D.) De ex-kroonprins en ex-kroonprinses, de beide prinsen en _een hofdame brachten Maandag een be zoek aan den technischen apibtenaar van den rijks-waterstaat, waarna het gezel schap een Zeiltocht op de Zuiderzee maakte. De prinsen vertoeven bij den heerCou- ïuiou, doch overnachten in de worging ,van burgemeester Peerehoom. De Kroonprinses deelde mede een geer den indruk van biet eiland te hebben, gekregen. Zij vond het zeer „schon." Minister B ijleveld naar Hoom. De Minister van Marine,, mr. Bijleveid, is voornemens a-s. Vrijdag te Hoorn eien, bezoek te brengen aan de opleiding van feedingen-onderofficier bij1 de Kon. Marine,. K o m n k 1 ij k bezoek aan Go- jrinchem. Gistemamiddag half twee zijn de Ko ningin en de Prins met gevolg te Go- rinchem aangekomen. Na door den burgemeester te zijn begroet, reden H. M. en Z. K. H., toegejuicht door dui zenden, door de feestelijk versierde stad, naar bel stadhuis, waar de le den van den gemeenteraad aanwezig waren. Een dochtertje van burgemees ter Gaarlandl bood H. M. een ruiker aan. Op de Groote Markt, voor het stad huis stonden honderden zangers ge schaard, die het Koninklijk echtpaar toezongen. Bij het veriaten van het stadhuis sprak H.M. eenige zangers toe en Zij complimenteerde den di recteur, den heer Gerrilse. .Onder groot gejuich vertrokken de Koningin en de Prins vervolgens per auto naar het terrein van de landbouwtentoon stelling, waai* het vee in den ring werd in oogenschouw genomen. H- M. onderhield zich met de beeren Boll en Ducroo, voorzitter en secretaris van de afdeeling Gorbiohem van de /Hollandsche Maatschappij van .Land bouw. Hierna werden de gebouwen voor zuivel en akkerbouw en de zaai- zadenkeuring bezocht. Ook werd nog m oogenschouw genomen een tuin huisje van onbrandbaar riet. Tóen het Koninklijk echtpaar het tentoonstellingsterrein verliet, zong 't publiek geestdriftig het Wilhelmus. Op, Haar rit door de stad boden een Ëaar oude inwoners van Gorinchem LM. bloemen aan. Ruim haifvïer .vertrokken H. M. en Z. K. H. weer naar Den Haag. De mislukking van het vee voer uit afvalproducten. Bij de Tweede Kamer j.s ingediend een wetsontwerp tot aanvulling en ver hooging van het tiende hoofdstuk 'der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1919, waarbij: wordt ingelascht §en nieuw artikel' 100a: Naaeelig saldo, voortvloeiende uit de bereiding en den verkoop van regeerïngswege van vee voeder uit afvalproducten f6.500.000. Bedoeld wordt hier de toepassing van het stelsel van prof. Van Calcar. Die Koningin naa r Indi Het Vaderland schrijft: D;at het op dit pogenbilik, hoe wien- schelijk het ook moge zijn, dat H. M. de Koningin door persoonlijk bezoek aan onze Koloniën, in den Indiscben Archipel den band tusschen dat ge waardeerde bezit en het Moederland versterkt, nog niet vast kan staan, of er een voorstel aan de Staten- Generaal dienaangaande zal uitgaan van de Regeering, zal [wellicht voor velen geen overbodige mededeeling zijn. Zulk een bezoek zou toch eene zoo langdurige afwezigheid met zich brengen, dat het instellen van een tij delijk Regentschap noodzakelijk werd, en het zou de vraag wezen of de Regeering van oordeel i,s, dat de Grondwet dit voor het onderhavige geval toelaat. De geleerden zijn het daarover toch niet eens. Art. 38 van de Grondwet zegt„Het Koninklijk gezag wordt mede aan eenen Regent opgedragen, in geval de Koning buiten staat is geraakt de regeering waar te nemen," welk geval, zooals men weet, zich bij' Koning Willem III door ziekte heeft voorgedaan. De vraag is nu, of de woorden: buiten staat ook mogen worden opgevat als niet in de gelegenheid. De toevoe- fing aan het artikel: „Wanneer de oofden der ministeri ee le dep ar le menten, in rade vereenigd, oordeelen dat dit geval aanwezig is, geven zij van hunne bevinding kennis aan den Raad van State met uitnoodiging om binnen bepaalden termijn advies uit te brengen," is bewijs, dat oorspronke lijk niet anders gedacht is dan aan lichaams- of zielsziekte, die beletten zou de regeering waar te nemen, maar per slot van rekening is de Grondwet er om ons volk en niet anders om. Door een te benepen, .met het ge wicht der zaak weinig strookende uit legging, zouden wij' als koloniale mo gendheid achteraan komen bij En geland b.v., dat niet en dus ook niet m deze quaestie door eene Grondwet gebonden is. Behalve dus, dat vóór dat de Koningin eventueel naar In- dië zou kunnen vertrekken, in eene Vereenigde Vergadering van beide Ka mers der Stalen-Generaaf de instelling van een tijdelijk Regentschap zou moe ten worden goedgekeurd, zou er een crediet moeten worden aangevraagd ter bestrijding van de kosten eener reis, die in 's Lands belang wordt on dernomen. Wij! vertrouwen dat als de Regeenna' ,vaii plan is de reis van H. M. de Koningin te bevorderen en Zij zelve genegen is te gaan, zij spoe dig daarvan aan de -Stalen-Generaal zal doen blijken. Mr. Van Groenendael. Men meldt aan de Tijd Een jaar of tien geleden had een verkiezing plaats in Eet Kamerdistrict Gulpen. De candidatuur-Ruys werd heftig bestreden. In de Limb. Koerier verschenen redactioneeie artikelen ter verdediging van de candidatuur-Ruys. Daarna kon men onder de ingezonden 'stukken een'paar slukskes lezen, zeer venijnig, tegen den heer jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, den tegen- woórdigen Minister-president. De stuk ken waren ondertcekerid door Willem Welters te Valkenburg. Uit een onderzoek van den heer destijds Valkenburg, mr. Waszink, destijds voorzitter van de K. K. te Limmel, bleek, dat in Valkenburg één man woonde, die Willem Welters heette, een schoenmaker van over de 70 ja ren oud, iemand, die lezen noch schrijven kon. Burgemeester jhr. Van Geen, te Valkenburg, verklaarde Le vens, dat geen enkele Willem Welters meer in Valkenburg woonde, dan de schoenmaker-analfabeet, die verklaar de, dat hij met het stuk niets had uit te staan. Uit verdere onderzoekingen is geble ken, dat mr. dr. Henri van Groenen dael de schrijver was van de ingezon den artikel Lies tegen ihri Ruys, ten name van Willem Welters. Hel ver draaide schrift werd door deskundigen onderzocht. In de Limb. Koerier werd mr. Van Groenendael, griffier van de Stalen van Overijsel, .openlijk beschuldigd van den schrijver te zijn; een facsimile van het handschrift verscheen in dit blad. Per aangeteekenden brief som meerde de redactie van den Limbi. Koerier mr. Van Groenendael [het te gendeel te bewijzen. Mr. Van Groenendael bleef zwijgen als een graf. Las bij' ook geen kran ten of beschouwde hij' 'het schrijven van ingezonden artikelen, onderlee- kend met den naam van. een anal fabeet ook als badinage? Een nationaal menu. Men zendt ons het volgende menu bij' ge legenheid van een feestmaal, aangebo den door den heer J. Th. Hendrikse ter herdenking van zijn 80slen yer- jaardag, aan zijh medeleden van het anti-annexatie-comité, in hotel Aerts te IJzendijfce, op 9 [September 1919 Rood-wit-blauw; Koninginnesoep mondjevol uit Neuzen's kanaalSchel- de-visch; Cadzandsche aardappelen, Oranjesaus; Zeeuwsch-Vlaamscfi os sen vleesch met Vaderlandsche Groen ten Limburgsch fcalfsvleesch niet Beerenbroucksausanti-annexionisli- sche patrijzen met Pattistsausdepu tatie-vruchten, vredestaart, een- draohtskoffie. (Msb.) Bij 'het xeservepersoneel der land macht zijn met ingang van 28 dezer bijl het wapen der infanterie tot reserve eer- ste-luitenant benoemd bij' hun tegenwoor dig korps dei tweede luitenants A. P. Bliek van het 14e regiment en G. A. J. Blaa- lcers en S. H. van Groningen, beiden van het 3e. En bij' de infanterie der land weer met ingang van 8 dezer do reserve tweede-luitenant AL .F. de Paauw. Goes. „Hosanna" laat ons weer van zijn gaven profiteeren. Morgenavond- speelt het Gezëlschiap: ini den tuin der Sociëteit V. 0. V. Moge het weder goed en de opkomst der begunstigers en hun huisge- nooten groot 'zijn. „Hosanna" verdient ten volle de warme belangstelling van de sladgcnooten. Een heel mooi programma waarborgt een goeden avond. Bij1 gunstig weder hoopt „Hosanna'' Maandag 15 dezer des avonds 8 uur een concert te geven in de Tent opi de Groote Markt. Heinkenszand. Dinsdagavond vergader de de laad- De voorzitter stelde voor over te gaan tot het verkiezen van 2 wethouders. Biji stemming in de yaca- ture-Diominicus werden uitgebracht op den heer A. Simonse Bz. 4 stemmen, op' den heer Van Iwaarden 1 stem en op den heer A. v. d'. Dries 2 stemmen, zoodat gekozen is de heer A. Simonse Bz. Bij' stemming in de vacatujre H. v. Iwaar den werden uitgebracht op den heer G. P. Beaufort 4 stemmen en op' den heer H. van Iwaarden 3 stemmen, zöodat ge kozen is do heer G. P. Beaufort. Beide gekozenen namen hun benoeming aan. De voorzitter feliciteerde de benoemden. De voorzitter deelde mede, dat een schrijven is ingekomen onderteekend door bestuursleden van verschillende vereeni- gingen om het lokaal te mogen gebrui ken voor een vergadering om te trach ten alsnog een feest te organiseeren. Al wordt voor een feest in dezen tijd weinig gevoeld, tegen het beschikbaar stellen van het lokaal bestaat geen bezwaar. Nog was ingekomen een request van den heer P. van 't Westeinde en anderen met verzoek verbetering te brengen in de voetpaden, kerkpad en boschpad. Na eenige bespre king werd de behandeling er van in han den gesteld van B. en AV. (G. Cf) Wemoldinge. Gisteren vergaderde de ge meenteraad. Ingekomen is een schrijven van het Bestuur der Breede Watering be westen Ierseke, betreffende het dempen en rioleeren van een sloot achter het per ceel van Jobs. Leendertse e.a., onder voor waarde, dat de gemeente het onderhoud De- beg rooting en rekening van hei fan faregezelschap O. K. M„ "die hij de be handeling der begrooting in bespreking komen. Een schrijven van de Kon. Ned. Automobielclub betreffende wegrui ming van belemmeringen voor snelver keer, wordt voor kennisgeving aangeno men. Een schrijven van Ged. Staten, waar bij met ingang van 1 Januari 1919 de jaarwedden en pensioensgrondslag van de ambtenaren van den Burg, Stand zijn be paald op 162 en f 18, dat eveneens voor kennisgeving wordt aangenomen. Op een verzoek van het Bestuur van de Clir. Schooi Lot toepassing van art. 26 no vies der onderwijzerswet wordt op voorstel van B. en W. ingewilligd, terwijl hetzelfde voor de openbare- scholeai zal worden ge vraagd. Aan de orde is de verpachting van het ongebruikt gedeelte der hegraat- plaats. A. "Domin.icus zegt, dat bij de vorige verpachting is gesproken of het niet wemschelijk was voor rekening der gemeente te exploiteeren. Hij' geeft 'in overweging dit thans weder te onderzoe ken en wanneer hiertoe niet wordt over gegaan voor langer dan 7 jaren te ver pachten. De voorzitter zegt in eigen exploi tatie door de gemeente geen voordeel te 'zien en voor Jangeren tijd te- verpach ten1 acht hij niet wenschelijk, daar de gemeente het recht moet voorbehouden het perceel ten allen tijde u,it de pachit te kunnen nemen. Eerst wordt besloten het perceel hij' inschrijving te verpach ten en daar A. Dominicus voorstelt voor 14 jaren te verpachten, wordt bij1 stem ming uitgemaakt met 6 tegen 1 stem, die van den voorsteller, te verpachten voor 7 jaren. Aan de orde is het be noemen vau 2 leden van het verple- gingscomiló ter voorziening in de vaca- tures H. Kosten Cz. en Adr. Dominicus. A'oor de vacature II. Kosten wo-rdein ingeleverd 7 stembriefjes en uitgebracht op H. Kosten 4, P. A. Limdenbergh 2 stemmen en J. AVabeke 1; voor de vaca ture-A. Dominicus worden uitgebracht 4 stemmen o-p A. Dominicus, terwijl H. Kosten, P. Lindenbërgh en J. A. Domi nicus ieder 1 stem op zich vereenigen, zoodat de aftredenden zijn herkozen. A'oor leden van de commissie belast met. het onderzoek der reclames legen denj aanslag in den Hoofdelijken Omslag, worden na verschillende gehouden stem mingen benoemd' de heer Jac. de Boux- graaf', P. A. Lindetnbergh en A. Domi nicus en tot afgevaardigde naar de ver gaderingen van de N. V. AVaterleiding- Mi|. 'Zuid-Beveland, A. Diomincus en tot plaatsvervanger P. A. Lindenbergh. De gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1920 wordt aangeboden in ontvang en uitgaaf op f68714.90 en gezonden naar dei commissie van onderzoek. Onder voorkomende 'zaken stelt P. Lin denbergh voor een oommissie aan te wij zen tot onderzoek van de begrooting van het Burg. Armbestuur 1920. Dioor deq voorzitter worden aangewezen J. Jl. Do minicus, M, Hoogeeteger en P. A. Lin denbergh. BtowoufcxNjk. Die commies der directe belastingen P. G. Pieterse te Koewacht is met -ingang van 1 October a.s. ver plaatst naar deze gemeente. Kapelle Gisterenmiddag te 3 ure werd de Fancy Fair geopend door dhr. II. Blok, voorzitter van de Ver. Liefdadig heid naar vermogen. Allereerst bracht spr. allo hulde aan de dames Mevr. v. d. Have, Mevr. 'Huvers, Mevr. Pilaar, Mevr. Schmidt en de dames M. en M. de Groene, die dit mooie werk op touw gezet hadden. Het geheel gaf een vrien delijk aanzien: verschillende tentjes be spannen met wit katoen, versierd met groen en bloemen waarin onderscheidene! dingen werden verkocht en tentoon gesteld Een gezellige drukte en leven digheid heerschte er reeds vani meet af. De ververschingstent liet niets te weiy schen over. Thiee, chocolade, limonade, poiferljes en wafeltjes, van alles was te krijgen. Het koor was vooral na zeven uur propvol, alles ging ordelijk en gezellig toe. Mej. Jac. Almekindéïs en mej. Catha. Staal hebben elk een tulbandl „geraden", mej. ML Rrijnsen een kussen. Koudekerke. Van 13 toL en niet 26 September 1919 wordt verstrekt: Op alle bons no. 22,4i suiker 7 pms; op de kinderkaart na 29 suiker 7 ons. Sluis. De prijs van liet gas te Sluist (zooals men weet, geleverd van uit Brug ge), is vas 18 cent teruggebracht op 12 cent per kub. meter. Deze verminderinjg is natuurlijk met vreugde vernomebl, maar iUPg grooter wordt die, als de meddcfeler linigbewaarheid wordt, dat de prij's van 12 cent inaar van tijdeijken aard' fs, mlL tpt 1 Afei' 1920, op welken datum een nieuwe verlaging in prijs te wachten) is, ten einde z0° te nadëtren tot den vToiagerem prijs van 8 cent. M. C. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Wilhelminadorpi; AV. L. Her in amides te Kleverskerke, J. H. jQ. Kam steeg te Sfavenisse en J. H. Schuurmans Stekhoven te Biggekerke. Beroepen te 'Lutkewierum J. J. S. Steen- meijer te iOterdum. Bedankt voor Blankenham door G. J. G. de Bel te A'ure-n en Dialen; voor Zegveld door J. A. v. Boven te Ede. Men schrijft uit Delft aan dé „Tel.": Nu de Kerkvoogden der Ned'. Herv. Kerk alhier dit jaar een kerkelijke belasting hebben ingevoerd, [hebben vele leden daar in aanleiding gevonden om vopr het lid maatschap u - xerlc te bedanken. Door tusscbenkomst van het hoofdbestuur van „Dei Dageraad" hebben zich- reeds ruim 700 personen per deurwaarders-expioit la ten schrappen, terwijl nog ongeveer 300 biljetten klaar liggen om eerstdaags bij de Kerkvoogden te worden ingeleverd, zöodat- pl.m. 1000 leden geen lid van de kerk meer wenschen te zijn. Wolfaartadijk. Door het Kiescollege der Ned1. Herv. Gem. alhier is het volgende tweetal opgemaakt: J. K. F. Mantz van Biezelinge, en H. E. Beernmk van Ei kerzee. Geaef. Kerken. Beroepen te Kamerik A. A'oogel te Put- tershoek. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Hoogpveen door H. Hoo- gendoorn te 'Lisse. De theologische kennis der predikanten. Ds. Bronsveld heeft het in zijn kromltek in de „"Stemmen voor AVaarhieid en Vrede" p.m. over het feit, dat men ter Synode in Den Haag blijk baar niet tevreden was met dte wijze, waarop aan de Universiteiten de aanstaan de predikanten worden opgeleid. 1 Hij kan 'zieli dit biest begrijpen, en sc blijft: „Er zijn uitzonderingen op den reget(, maar de aanstaande: predikanten verlaten de Hoogteschooï met een tamelijk-opper- vlakkige kéifnis (van vejle dingen, doch zonder pen fonds van geestelijke kennis en theologische ontwikkeling, waaruit o.a. bij het opstellen van de leerredenen moet 'geput worden. Men is meer thuis in [lagome, en andere vage-, pantheïstische, auteurs dan in den Bijbel1. Men is inner lijk vol en toch ledig; en als de He|er zegt: „geef hun te eiten" hebben zijl zelfs den geiïngem voorraad niet, waarpveir de. apostelen te Ijeschikkein haddfem, toemi 's Heenen hevel tot hen kwam. Hoe zul len zij treiurigiem troosten, daar zij zeil- vën droevig zijn gestemd. Hoe zullen zij den weg wijzen, daar zij zelvein geen" wieg weten? „Dit 'is, naar mijn gevoelen, de redien, waarom meer dan een predikant de be diening neten-legt. Men heeft geen schat noch' van oude, noch van nieuwe 9li|ngen, hm daaruit mee te deellen- - „Natuurlijk is de ongunstige finianjci- eefe positie der predikanten een druk kende en afschrikkende factor, maar het besef van eigen geestelijke armoede en machteloosheid is zwaarder te dragen'f* De Rotterdammer voegt er aan toe: Dr. Bronsveld generaliseert. En dat is schadelijk. Doch zijn opmerkingen aan het adres van hen die den laatsten tijd den herdersstaf neerlegden, zijn wellicht ad rem. Als we ten minste de najnen dier predikanten nagaan, vinden we dat ze op litterair en philosop-hisch terrein heel wat studiën maakten en ook publicaties ga ven, maar hun „naasthijliggend plichtje" vergaten ze. Hielden althans daarmee veel te weinig rekening. De problemen vennie- nligvuldigen 'zich in onzen tijd. Zij kunnepi den oprechten dienaar des AVoords druk ken en hem zijn taak, voor aj'le levens omstandigheden het eeiuwigp Licht te'h'renH gen dat reeds in dit levep, vele duister heden opklaart, ajs een centenaars-zware doen voeden. Den waren Godgezantdriingt idat tot -biddend onderzoek van de ge openbaarde AVaarhedd Gods. Benoemd tot onderwijzer aan de o. L school te 'Oost- en AAtest-Souburg de heer A. Pieterse, aldaar. Geslaagd voer radiotelegrafist le kL dhr. C. Jilleba, leerling cursus-Frelier. Geslaagd voor de akte Delfstof-, Aard-, Plant- en Dierkunde M. O. (akte K 4) mej. AV. van der Harst te Kou- dëfkerke. Kunst in Arnhem. Geïllu streerd Ma and schrift voor kunst en toegepaste kunst in stad en land. [Wij ontvingen de 8sle aflevering) van den loopenden jaargang van dit kunsttijdschrift, uitgave van ..De Arn- hemsche kunstkring". Een keur van prachtige foto's ver lucht dit belangwekkende nummer en het behoeft geen verklaring, waarom ditmaal in bijzondere mate de aan dacht wordt gevraagd voor folkloristi sche schoonheden. Als kunstbijlage ontvangt men met dit nummer een schitterend „landhuis interieur", artistiek werk van den Ren- lcumschen architecl ir. R. W- J- van den Burgh. Het opstel „Buiten wonen bij' een viertal foto's en twee platte gronden legt eveneens getuigenis af van diens kunstzin. Verschillende bijdragen van D'. J. van der Ven, dezer dagen meermalen genoemd als den Alg. leider van het Vaderlandsch Historisch VólksfeesL te Arnhem, vragen voorts de aandacht^ Den Zeeuwen zag bijzonder interes seeren zijn opstel over „De Nationale kleederdracht en de fotografie", ver lucht door een drietal kunstfoto's van Arthur Marshall, voorstellende: Klei ne I)oortje van Walcheren, hetzelfde meisje even rustende bij de stadsfon- tein 'van Veer-e, en nog een ander Walc-hersch meisje. De schrijver prijst Lerecht Zeeland in het algemeen en Walcheren in het bijzonder als 't land der nationale klce el erdrach ten, en hij haal t deze woorden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2