Uit da Provincie. Binnenland den de wagens om. De vergaderingen der sneerderheidssocialisten zijn alle door de onafhankelijken in de war gestuurd. Op verscheidene plaatsen kwam het tot bot singen tusschen de beide partijen. In het gebouw der Duitsche vakbonden werd met bierglazen gegooid en zelfs met revolvers geschoten. Kuttners, de bekende redacteur van de Vorwarts, werd door een bier glas gewond. Te Stettin is niet gestaakt. De beide socialistische partijen hielden protestver gaderingen. Te Dusseldorf en omgeving was de staking algemeen. Qp een tele gram der onafhankelijken antwoordde Noske, dat in liet gansche industriegebied, waar de staat van beleg nog voortduurt optochten en vergaderingen, in de open lucht verboden zijn. Te Dresden waren de meerderheids so r cialisten tegen de staking. Te Miinchen "waren beide partijen tegen de staking. El' werden 's avonds gi'oöié volksvergaderin gen gehouden. Te Leipzig is niet gestaakt. 'Alle vergaderingen en optochten waren door de militaire autoriteiten verboden. In het Rijnsch-Westfaalsche industrie gebied is aau den oproep tot de algemeene staking slechts op enkele plaatsen op grootere schaal gehoor gegeven, bijv. te Dusseldorp en Duisburg. Te Dusseldorp stond tot na den middag ook het tramver keer stil. Ondanks het militaire verbod hebben er groote betoogingen plaats ge had, die zonder incidenten verliepen. Te Duisburg zijn ook de dagbladen niet ver schenen. In de kolenindustrie wordt slechts in enkele mijnen gestaakt. bi Italië is de dag rustig voorbij ge gaan. Overal gingen de werklieden bijna allen aan het werk. De dienst op de spoorwegen wordt regelmatig uitgeoefend. De oproerige elementen van Europa hebben dus dit mag wel geconsta teerd fiasco geleden. De loop der din gen heeft zeker niet aan hun hoogge stemde verwachtingen beantwoord. ïj; België stond in het teeken van de na tionale festijnen. Gistermorgen zijn ze vol luister begon nen. Te acht uur werden de Brusselaars ge wekt door kanongebulder en het luiden der klokken, die het feest aankondigden- Duizenden trokken naar de St. Gudule- Kathedraal, waar een Te Deum in het bijzijn-der majesteiten, burgerlijke en mi litaire autoriteiten plaats had. In den loop van den dag hadden over al volksspelen en concerten plaats, maar de bevolking en de duizenden vreemde lingen verkeerden in spannende afwach ting op den namiddag, wanneer president Poincaré en Foch zouden arriveeren aan de noordstatie, waarvan het plein met groen en schilden met opschriften „vive la France", „Honneur a la France" ver sierd waren. De ontvangst van Poincaré en Foch is een onbeschrijfelijke manifestatie gewor den. De Boulevard van den Jardin Bo- tanique, de rue Royale, de Warande za gen reeds uren te voren zwart van men- schen, zelfs de daken waren door de dichte menigte bezet. Foch arriveerde uit Engeland, even voor half zes; hij werd door de Belgische ma jesteiten ontvangen. In de koninklijke zaal van de Gare du Nord werd gewacht op de aankomst van Poincaré en diens echt- genoote. De presidentieele trein liep pre cies te zes uren binnen. De muziek speel de de Marseillaise. Na een korte begroeting werd per auto mobiel naar het paleis gereden. Laags den geheeten weg bracht de ontzettende menschen-massa den staatshoofden en maarschalk Foch geestdriftige ovaties. De som der schadeloosstelling. VERSAILLES, 19 Juli. Gisteren heeft Dubois in een vergadering van de vre- descoimnissie van de Ka,m©r rapport uite gebracht de bepalingen van herstel1 in bet vrediesverdrag mat Duitschland. Hij schatte de schadeloosstelling, dieiDuitsch-i land- zou moeten betalen, op 200 mïlli-t ard, t© weiten 119 milliard voor maten rieeto schade, waar 22 milliard1 voor niet gemaakte wtinst weglens het stop'zletteqj van de industrie inbegrepen is. Voor ge kapitaliseerde pensioenen zal 43.051 mil- lioen moeten worden betaald, zies milli ard voor schadeloosstelling' van weduwen en verminkten, voor militaire ondersteu ningen volgens de wet van dqn oden Augustus 1914 13.275 millioen en te» slotte 153.670.000 francs voor uitkeerin- gen van krijgsgevangenen. Daarbij zijn niet (meegeteld die oorlogskosten, 5286 millioen voor België, 1938 miliioen voor Frankrijk en Engelland elk en 1300 mifc lioen voor Amerika. Prins Max van Baden gevlucht. De Vossische Zeitung verneemt uit Karlsruhe, dat prins Max van Baden, die tot dusver met zijn gezin te Salem aan de Bodensee vertoefde, dezer dagen met zijn gezin per motorboot naar Zwitser land' is gevlucht, waar hij te Bottighofen voet aan wial gezet heeft. De Konstanzer Zeitung verneemt over de vlucht van be trouwbare zijde, da,t de voorzitter van! het bestuur van den arbeidersraad te Uéberlingen den prins had 'meegedeeld, dat gebleken was, da,t de communisten een aanslag op hem in den zin hadden. Goederen van waarde en geld heeft de familie slechts tot het strikt noodige be perkt meegenomen. Het vertrek geschied de van een plaats, die voor het gewone verkeer afgesloten is, uit vrees, dat de familie op een der gewone veereen las tig zou worden gevallen. Een onderzoek moet uitmaken of de vlucht geschiedde met "een hoot van den staat. Korte berichten. Het aantal stakers in de mijnen is in Yorkshire tot 200.000 aangegroeid. Het postverkeer Engeland—Duitsch- land js hersteld. Te Hamburg kwa»i bet opnieuw tot boitsingen van weinig beteekenis. De re- geeringstroepen hebben charges uitge voerd. "Wilson is ongesteld; hij' lijdt aan dysenterie (darmontsteking).. Zijn toestand is ni©t ernstig. De Rmsselsche Tramwegniaatsch. heeft een zestigtal vrouwen in dienst genomen, meerendeels weduwen van ge sneuvelde militairen, opi deze tot con ductrice op te leiden. Zondag is een deputatie van den gemeenteraad van Parijs en van dien raad van het departement Seine te Brus sel aangekomen. Zij werd door burge meester Ma,x ontvapigen, Maarschalk Douglas Haig, wien de dokter had aangeraden niet deel te nemen aan de feestelijkheden van Zaterdag, is na het einde van den victoriemarsch ziek geworden en moest onmiddellijk in zijn auto naar- zijn woning te Iiingston-on- Thames. Velen zagen het en er was reeds opgemerkt, dat hij er allesbehalve goed uitzag. Tusschen Vilvoorden en Mechelen heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Bij een halte stond daar n.l. een trein uit Brussel stil, die uitsluitend recrutea vervoerde. Eenige van dezen stapten aan den verkeerden kant uit, met het gevolg, dat zij door een trein, welke van Meche len kwam, werden gegrepen en tot vonn- looze lijken werden verminkt. Te Leuven is bericht ontvangen, dat voor de verwoeste bibliotheek, een volledig stel van wetenschappelijke wer ken zal geschonken worden door de aca demie van .Salford. Volgens berichten in de Berlijnsche morgeinbladen is het te Warschau in de laatste dagen- tot ernstige onlusten ge komen. Verscheidene duizenden arbeiders deden een poging om den landdag to bestormen met het doel loonsverbooging te eischen. Het kwam tot gevechten tus schen de betoogers en de politie, waarbij een aantal dooden en gewonden violen. Op het Stettinsche station te Berlijn, waar dei treinen naar en van het Noor den vertrekken en aankomen, heeft Zon- •dag een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Door het weigeren van de rem reed een trein door het stootblok heen op het perron tot aan de wachtkamers, juist zooaJs dat een jaar of vijftien geleden io«k eens hier te lande te Vlissingen ge beurd is. Tal van lieden liepen ernstige verwondingen op, waaraan sommigen on derweg naai' het ziekenhuis reeds bezwe ken. De machinist schijnt geen schuld aan het tongeval te hebben. De kroon va» den „Heiligen Stefa- nuis", waarmee in de laatste tien eeuwen nagenoeg alle Hongaarsche koningen ge kroond zij», is te koop aangeboden aan een handelaar in oudheden te Miinchen. Een der volkscommissarissen heeft ver klaard, dat, zoo- men de 100.000 franken tzou kunnen bereiken, men genegen was de krtoon te verkoopen, De handelaar beeft izich het bod op schrift laten geven hij notarieiele akte. De Fransche bladen deelen mede, dat Foch er in heeft toegestemd eere burger van Londen te worden. Hij keert heiden in Frankrijk terug, maar heeft deu lord-mayor beloofd 30 Juli voor de plech tigheid terug te zullen zijn. Dien dag zal bij de verleening van het ©ereburger- schap hem. een eeredegan worden over handigd. Gisteren is een overwinningsfeest gegeven te Goucy-le-Chateau, op de oude Hindeinibnrg-liniei, voor duizenden fot'u.gge keerde vluchtelingen, die niet in staat wa ren da feesten te Parijs bij te wonen. De feestviering was op touw gezet door het Ameirikaansche coimité voor het ver woeste Frankrijk. Generaal Pershinig had een Ameri- fcaainsch muziekkorps gezonden om da feestviering op te luisteren en generaal Pétain een' Fransch muziekkorps. Da vluchtelingen waren van alle zijden toege stroomd maar het feest, per eixtra-trein en met auto's. Het vredesverdrag met Oostenrijk beperkt het leger tot op 30.000 man, uit vrijwilligers gereccuteerd. De oommissie voor het herstel zal het totale bedrag' der schadevergoeding vaststellen, hetwelk over 30 jaar moet worden betaald. Oostenrijk moet alle koopvaardijschepen en 20 pet. van izijn rivierschepen uitleveren. De ge bieden, die ,zich van Oostenrijk hebben afgescheiden, zullen een gedeelte van Oois- tenrijb's schuld van vóór den oorlog over nemen, 'dat de oommissie voor 'het her stel izaJ vaststellen. Zij zullen echter geen iQorlogschuld te betalen 'hebben. Beëediging van raadsleden. Aan den minister van binnenlandsche zaken is éte vraag voorgelegd, op welke wijze op den eersten Dinsdag; van Sep tember de beëediging van de nieuw .ge kozen raadsleden moet plaats hebben in die gemeenten, waar op genoemd tijdstip om de een of andere reden (vacature, ziekte enz.) de burgemeester, voorzitter van den raad, niet in de raadsveigo- dering aanwezig kan zijn. In verband -met deze vraag, meen! de minister er de aandacht op' te moeten vestigen, dat de Gemeentewet den raad onmiddellijk bijl zijn eerste samenkomst werkzaamheden opdraagt. Hij wijst bijv. op art. 83, voorschrijvende de verkiezing van wethouders op den eersten Dinsdag van September. De raad kan zich van de uitvoering van zijn werkzaamheden niet kwijten, tenzij de functie van voor zitter vervuld ïs. Is de burgemeester niet aanwezig, dan behoort, naai- 's, ministers meening, i. c. aft- 77, 2e lid, eerste vol zin van de Gemeentewet te worden toe gepast en zal mitsdien eventueel ook voor de beëediging het oudste lid in jaren van den raad als voorzitter optreden, totdat die functie volgens art. 77, eerste lid, overgaat op de oudste van de nieuw benoemde wethouders. Een nieuw Apeldoorn. Berg en Bosch, een s tuk grond met prachtige boschpaxtijen is voorbestemd om „Nieuw-Apeldoorn" te worden. Dit meer dan 500 H.A. groote ter- ïein is geruimen tijd geleden door de genieepte aangekocht met liet doel er een villapark te Louwen en na da voorbereiding in allerlei commissies, is het nu zoo ver, dat met het werk een begin is gemaakt, onder leiding van den heer K. 'C. van Nes. Die officiëele betrekkingen tusschen Nederland en Duits chland. Nadat door een eigenhandig schrijven van H. M. de Koningin aan den President der 'Duitsche Republiek in antwoord op diens kennisgeving van het aanvaarden van Zijn waardigheid de nieuwe Staats vorm van het Duitsche Rijk door de Nederlandsche Regeering was erkend, heeft op 18 dezer de heer IV. A. F. baron Gevers aan den heer Friedrichi Ebert zijn geloofsbrieven als gezant dei' Nederlanden overhandigd. De officiëele betrekkingen zijn dus in alle vormen aangeknoopt. 1 Hofberichten. De Koningin en het Prinsesje hebben, Zondagmorgen in de Ned. Herv. Kerk aan de Loolaan te Apeldoorn de gods dienstoefening bijgewoond, welke geleid werd' door Apeldoorn's oudsten predikant dr. O. H«dtinik. Een talrijk publiek bijl den uitgang der kerk samengekomen begroette de Konin gin en Juliaantje. Allerlei. De landarbeidersstaking in Groningen is opgeheven. Ook in de veenkoloniën ia een loon regeling getroffen en wordt overal de arbeid hervat. Te Arnhem is overleden mr. 0. Zaaij- er, oud-burgemeester van Diirksland, se dert 2 jaar burgemeester van Renkum. De maximumprijzen voor maizena zijn opgeheven. Die telepaath Rub'ini komt ook te Vlis- singen. Het Nederl. s.s. „Agneta" van de ree- derij Jos. de Poorter te Rotterdam, heeft op de reis van Rotterdam naat'IFinland bij boei Ti, in cle Noordzee, een Engelsch vliegerofficier, welke daar verongelukt was met zijn vliegtuig, gered! en te Bruns- butfel geland. y Op 1 Junji telde Amsterdam 642.249 zie len (op 1 Januari B44.070). Te Soesterberg zal van de week een proefvlucht worden gehouden door twee vliegtuigen, waarvan het eeney zonder motor. De Ned. minister-resident van "Vollen- hoven te Brussel is als belooning voor, zijn daden van moed, toewijding en me»- schelijkheid onderscheiden met het Bel gische „burgerlijke knus 19141918". Bijl de gemeentebedrijven te Amsterdam zijn gisteren circa 300 man niet op het appèl verschenen. De Eerste Luchtverkeer Tentoonstelling te Amsterdam wordt 1 Aug. geopend. De macht van de reclame. Wij lezeu hierover in De Haagsché Post: Wat geeft het u da.t uw fabrikaat goed' is, als niemand uw fabrikaat kent? Dit is een woord van Rockefeller, den koning der reclame en der mil lionaire, die berekende dat elk millioen, 'twelk bij voor adverteeren uitgaf, hem minstens twee millioen zuivere winst opleverde. Waardoor zijn Bayer, Sun light, Colgate, Chesebrough om maar een paar namen uit de chemische en aan- veiwante nijverheid' te noemen we reldzaken geworden, met tienduizendtal len royaal betaalde en voorbeeldig, ver zórgde arbeiders en beambten, en hun oprichters millionaire? Uitsluitend en al leen omdat ze zorgden èn voor goede waar èn voor goede verpakking èn voor goede advertenties aan de „hoogere vrachten" hebben ze gewoonweg maling. Vooral het adverteeren is de kracht van het buitenland en de zwakheid van het binnenland. Onze Nederlandsche fabrikan ten adverteeren veel te weinig, dikwijls onhandig, en dan nog menigmaal in wei nig gelezen bladen. De zeldzame Neder landsche fabrikanten die het buitenland- sche voorbeeld volgen, die dus veelvul dig, handig en uitsluitend in onder hét koopkrachtige publiek, veel gelezen bla den adverteeren, zijn óók rijk geworden en hun zaken werden óók wereldzaken) adres aan onze cacao- en margarine- fabrikanten. paw—BtBWlf*/ wiyeat»aga—KatCJiaam—wbiHMU!— Beno<> 1 i ':!enant bij het 18e. regiment infanterie de ;,u>r C. Blok, thans 2e luit. Bij ten dienst der directe belastin- ge en;;, zijn bono 1 -1 o nu nies 3e kl. B. Duvekot te Osscndïecht, P. J. Voor- braak te Hulst, P. F. van Leur te Sas van Gent, C. de Vrieze te IJzendijke, C. van Ooijen te Hulst, M. v. d. Wiel te St. Jan steen, A. Bruijsschaart te Sas van Gent, P. Verburg te Nieuw-Namen. Middelburg. De Nederlandsche Reisver- eeniging heeft wederom voor dezen zomer een vacantiereis naar Walcheren georga niseerd, die in 4 ploegen zal worden ge maakt. De eerste dag komen de gezel schappen te 1.33 te Middelburg aan en maken dien dag nog een rijtoer naar Veere voor een bezoek aan liet Stadhuis en den Kampveerschen foren. Dinsdags gaat de tocht per trein naar Goes; Woensdag wordt Sluis bezocht, Donderdag de Markt te Middelburg en de merkwaardigheden. Vrijdag wordt een rijtoer over de Oranje zon naar Domburg gemaakt en terug over Westkapelle en Grijpskerke. Zaterdags ver meldt het programma een bezoek aan Valkenisse en Zoutelande. Gisteren is de eerste groep, bestaande uit ruim 40 dames en hoeren, hier aan gekomen en heeft intrek genomen in het hotel de Miranda. Des avonds werden de deelnemers ontvangen door de leden van de afdeeling Walcheren in de kleine zaal van het Schuttershof, bij monde van den heer A. C. Hildernisse, voorzitter der afdeeling', die allen welkom heette en hun aangename dagen in Zeeland en mooi weer toewenschte, terwijl de heer H. C, Reijers, leider van dezen eersten tochi, dank bracht voor de feestelijke ontvangst. De avond werd door welwillende mede werking van een aantal dames en hoeren verder aangevuld met zang, voordracht en 'dans. Ook de drie volgende groep©» zullen op gelijke wijze worden ontvangen. Gisterenmiddag werd in de Vlissing- sche straat de 9-jarige J. P. van M. aan gereden door een fietsenden luitenant. De jongen kwam te vallen en verwondde zich. Op medisch advies begaf de jongen zich naar het Gasthuis om zich te doen ver binden. De luitenant was even afgestapt, maar weer doorgereden en bleef onbe kend. Goes. In de beden gehouden buitenge wone algemeene vergadering der vereeni- ging „Christelijke Normaalschool" is tot bestuurslid, tevens voorzitter, in de vaca ture van wijlen den heer J. M. de Jonge gekozen de heer P. Oosterbaan, met wien was aanbevolen de heer J. M. Broekstra- De gekozene beeft de benoeming aange nomen. Tot beambte bij den Raad van Arbeid is ook benoemd de heer H. A. J. v. *d. Berg te Kloetinge. Maandagavond hield in de Prins van Oranje de Coöp. kotenvereeni,ging; „die Bijenkorf" haar jaarvergadering^ De op komst was als altijd, niet schitterend. Na bet gewone prinsenkwartiertje opent de voorzitter de vergadering' ©n worden da notulen der vorige vergadering goedger keurd. De Tekening en veraittwoordinigl, die gedrukt den 'lteden was toegpzionden, gaf aan inkomsten f 19517.28 en aan uit- gaven f 18580.löVb, afz'oo een saldo va» f937.12y2. Aan brandstoffen van de dis tributie was ontvanlgien de somma van, f 14812.621/2. Er was nog: 31465 'K.g|. ojknehout verkocht, wat in de schrale kolenvoorziienling van dezen winter ge» war© teigemoetkoming wa». Thanjs kon toe» van dat droge hout niets meer be kome». In de Verlies- en winstrekening w.as een winst jgemaakt van f520.14. Op voorstel' van 'het bestuur zou, biervat» ,aan elk lid op zijn boeikje fl bijgle- schreven wonden. Hierdoor kon ieder lid rekenen, dat elke H. L. kolen, van de distributie betrokken, 10 cent goedkooper kwam te staan. Dit voorstel1 werd: 'met applaus begroet. i De vereeniging sloot heit boekjaar met 513 ledten. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn goed beheer. Na nog eenige mededeel'ingen van min der belangrijken .aard wordt de veirga- d©ring, .onjdér dankzegging voor de op komst, gesloten. Vlissingen. Omtrent de onthulling vaii het standbeeld van Frans Naerebout op Zaterdag 9 Augustus, 'snam. 2 uur al hier, wordt medegedeeld, dat H. M. de Koningin tot Haar leedwezen is verhin derd die plechtigheid bij te wonen, maar zich zal doen vertegenwoordigen door den vice-admiraal Fr. Bauduin, adj.-generaal en chef van het Militair Huis der Konin gin. Het uitvoerend comité deelt moe, dat 80 deputaties uit alle gemeenten van Zee land met haar vaandels zullen aanwezig zijn. Een koor van 300 kinderen zal bij dé onthulling liederen ten gehoore bren gen. Daarna zullen verdere feestelijkheden plaats hebben. Hansweerd. Zondagmiddag kwam hier een groote partij worst aandrijven, ver moedelijk afkomstig van een Amerikaansch schip. De varkens hebben heerlijk ge smuld. (N. Z. C.) De nageljongens op de werf „Zee land" hebben het werk op de oude voor waarden hervat. (G. C.) Heinkenszand. In den boomgaard van dhr. van D. alhier zijn in den nacht van Zondag op Maandag' van 13 boompjes de appels (madelaine) geplukt en meege- nomen. Naar schatting zijn er wel een 150 K.G., die eerstdaags geveild konden wor den, voor den eigenaar verloren. De poli tie is hiermee in kennis gesteld. Krabbendijke. Ds. Koolhaas van Nijker- kerveen zal Woensdagavond alhier het woord voeren. Men zie de desbetreffende advertentie in dit nummer. Het geldt een sympathieke zaak, waarvoor elk rechtge aard Nederlander warm moet voelen. Wij wekken tot bijwoning van deze bijeen komst krachtig op.* Alhier werd een afdeeling van „Pa trimonium" gesticht met aanvankelijk 25 leden. Het bestuur bestaat uit C. Haver bock, voorzitter; C. Kriekaard, vide-voor zitter; W. Mol, secretaris; P. van Ham penningmeester en G. Tramper. In de ver gadering van Maandagavond werden sta tuten en huishoudelijk reglement vastge steld. Kruiningen. Tot lid van liet burgerlijk armbestuur is benoemd de lieer D. 'Duin dam. Kapelle. Gisterenmiddag kwam de raad der gemeente in openbare zitting bijeen. Afwezig dbr. A. v. d. Have, met ken nisgeving. Enkele niededeelingen, volgen, en het punt: aankoop nieuwe begraaf plaats cwam. aan de orde. B. en W. stel len voor den grond te Biezelinge, te koo- pen. Wcth. Vreeke deelt mee, dat hot moei lijk is voor den heer Rottier te verkoopen achter de oude begraafplaats. Deze mede- deeling beaamt ook dhr. Ganseman. Dhr. Zegers vindt het jammer, want ook nu zai men voor Kapelle een nieuwe begraafplaats moeten hebben. Spr. zegt: voor Kapelle is het wat. ver voor twee derden der gemeente. Nader wordt meegedeeld, dat van dhr. Rottier 3 gemet 'ztil gekocht moeten wor den, anders wil dhr. Rottier niet ver koopen. Met algemeene .stemmen wordt beslo ten den grond te Bieztelinge te koope» voor een totale som van 1"5000. Wetb. Slabbckoorn sprekende over de levering van den grond zou om geen leening te moeten aangaan da boome» aan den Stationsweg willen verkoope». De voorzitter kant uit 't oogpunt van schoonheidszin er niet voor zijn. Weth. Slahbekoorn zegt: U hebt bij uw hoornen ookniet zoo gedacht, z© zijn rijp en duur. Dhr. Wisse: Er is een tijd van rooien en van planten. Die voorzitter zegt in de volgende ver gadering tot stemming te zullen overgaan, ook wanneer dhr. v. d. Have (aanwezig is. Weth. VereekeDe hoornen aan het schoolplein gijn ook goed en worden toch maar ziek; één is er ia! dood. Lang werd gesproken over de vraag of de oude of de nieuwe raad de geloofsbrie ven van de pas gekozen raadsleden zal inzien. Besloten werd op' voorstel va» weth. Slahbekoorn dat de oude raad ze zal inzien. Do voorzitter verzoekt da heeren Zegers, Bierens en Ganseman de geloofsbrieven in te zien. B» monde va» dhr. Zegers wordt verslag uitgebracht va» het gedaan onderzoek. Spr. verklaart aa» al de formaliteiten te hebben voldaan en adviseert 'tot toelating. De voorz, wil in de volgende vergadering tot toelating besluiten Dhr. Zegers en Ganseman kunnen zich! hiermee niet vereenigen. Met algemeene stemmen wondt beslo ten tof toelating. De voorzi. deelt mee, dat de pasbenoemde teleplioonhouder P. Dielzenne heeft bedankt. Spr. adviseert om é/n uit de vorige sollicitanten 'te benoemen ter bespoediging der zaak. Dhr. GansemanDit is niet de officiëele weg; is men berekend om zelf de kos ten van verbouw te moeten betalen? Weth. Vereeke wil deze zaak met ge sloten deuren bespreken; dit geschiedt. De vergadering wordt heropend. De voorz. deelt mee: Als gevolg der bespnet- kingen zal een nieuwe oproeping gese'hiet- den en zal de rente voor de kosten va» verbouw door de gemeente gedragen wor den. De vcsorz. verzoekt f45 voor lipt doe» maken van 3 phoitografieën van denitoren- Om tol restauratie van den toren over te gaan moeten, wil de gemeente slagen, deze photografieën de regeering aange boden worden ter verkrijging van sub sidie. Dit wordt toegestaan.. De voorz. stelt voor, dat de raad aan schafte voor het archief der gemeente een belangrijk deel handelend over de Bataaische Republiek. Allen stemmen tegen. De beer Bierens vraagt van wie dat hout is aan den Stationsweg. De voorz.Het is een kwestie tus schen Jacobs en Van Liere. Dbr. GansemanWie is de aanvrager om het daar te leggen. Dhr. Bierens wil het laten opruimen. De voorz. zegt toe maatregelen te zulle» treffen. Meliskerke. Donderdag 24 Juli a.s., des avonds van 58 uur ter gemeente-secre tarie gelegenheid tot afhalen van sokken- Grijpskerke. Vrijdag 25 Juli v.m. van 9 12 uur gelieve men de bestelde regeerings- kousen ter secretarie af te halen. Koudekerke. D-e personen, welke aan vragen gedaan hebben voor regeerings- sokken, kunnen deze afhalen op de vol gende dagen: Op het Zand: Donderdag a.s. 24 Juli,, des v.m van 912 uur, in het distributie lokaal. Op het dorp: Vrijdag a.s. 25 Juli, des v.m. van 912 uur, in het distributie lokaal, tegen contante betaling van f 1-40' per paar. Graauw. De 26-jarige knecht van den landbouwer E. B. te Graauw trapte op dien klaverakker in een pas gescherpte zeis, waardoor hem een slagader werd doorgesneden. Men had de grootste moeite met het afbinden van het been, maar de ontboden geneesheer kwam nog juist bij tijds om doodbloeden te voorkomen. De gewonde is ter verdere behandeling 1» het Ziekenhuis te Hulst opgenomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2