ie ra ph ine* fats# liSfriiiiwm Onderwijs. te kennen een vergoeding gelijkstaande met 2 maanden salaris. In verbond hier mede geven zij in overweging het verzoek van de aid. Goes van den Ned. Bond van W. in O. D. on B. (om 3 maanden salaris) af te wijzen. Gisteravond gaf „Hosanna" (dir. An derson) een welgeslaagd en door zeer velen beluisterd concert in de Tfent op de Groote Markt. O.a. werden gespeeld de marschen „De Ned. Leeuw" en „Voor waarts"; het bekende, maar altijd weer bekoorlijke „Des Heeren dag", de boeien de compositie „Am Melir'en een Largo van een der groote meesters in de Toon kunstwereld. Moge onze stad nog vele analen van do goede kwaliteiten van H01- eanma's spel genieten, Door B. en W. dezer gemeente zijn benoemd tot lid van de scheidsgerechten voor de Ambtenaren en de Werklieden de heeren J. C. E. Massee en P. Ooster haan en tot htm plaatsvervangers ,de hee ren G. Redeiker en Joh. Pilaar; tot secre taris van deze beide scheidsgerechten is benoemd de heer Mr. H. C. J_, Zaaijer, advocaat en procureur alhier. Ter benoeming van vier leden in de Schattingscommissie voor de Rijks- Inkomstenbelasting worden door B. en W. dezer gemeente aanbevolen de heeren G. A. Hajenius, J, F, van der Leeuw, D, Dekker en J. Jongepier, Het aantal vrijstellingen dat dit jaar aan militieplichtigen voor de lichting 1920 wegens hroederdienst is verleend is bui tengewoon groot. Het aantal ingeschreve nen bedroeg 88, terwijl 25 vrijstellingen gis bovenbedoeld werden verle'end. ttkfdBtbCffij. Gistermorgen, zoo meldde gisteren een lezer van de ,,M. Ct.", deed zich het volgende voor: In een tuin van een inwoner alhier, hing de ivasch te dro gen, waaronder ook sokken. Daar ver scheen een kraai, die neerstrijkende, een sok in den bek nam en hem wou mee nemen. Op het geroep van een der be woners liet hij hem vallen. We hebben trouwens dezer dagen zelf gezien, dat twee kraaien van een cou rant, die op straat lag, stukken af scheurden en deze meenamen, blijkbaar voor verzachting van hun nest. D>e „M. Ct." schrijft o.m.: Hiet Burgerlijk Armbestuur hier ter stede heeft interessante verhui zings- plannen. Zooals men weet is het ad ministratie-kantoor gevestigd in de St. Pieterstraat, in de aan 'de straat ge legen lokalen van het Anna-hofje. Maar het vergaderlokaal van het be stuur is gevestigd in de Kerkstraat, in de z.g. Broouschool, een lokaliteit die de voorbijganger niet vermoedt achter de bescheiden deur. En het archief bevindt zicjh ten'deele In deze 'heide lokalen, ten deele op 't stadhuis. Dat alles zal nu worden samen gebracht en wel in het Anna-hofje, dat daarvoor verbouwd zal worden. Natuurlijk nullen daarvoor de drie hof jes-woningen moeten worden ont ruimd. Er zijn er thans slechts twee bewoond, 't eene door een vrouw, 't andere door leen man en vrouw, voor wie elders onderdak zal worden gezocht. Door de noodige verbouwing zal de nu zoo merkwaardige aan blik yan dit oude hofje verdwijnen, maar er komt toch iets goeds voor in de plaats. De Bond van B akkerspatroons in Zeeland hield gisteren in de Socië teit „St. Joris" een vergadering. De voorzitter, dhr. C. J. de Wolff, spoor de in zijn openingswoord de vergader den met klem aan de organisatie zoo degelijk mogelijk te maken, waarop een hreede discussie volgde. Dhr. Kraan, directeur der meelfa brieken, jhield een lezing over de or ganisatie in verband met de bondsin- stellingen. Verder besloot de vergadering een telegram te zenden aan den Minister van L., N. en H., van den volgenden inhoud: De Zeeuwsdhe Bakkershond, in vergadering bijeen te Middelburg^ op 15 Mei, protesteert tegen den maat regel, Kloot U.E. Ödh Minister van L., N. en H„ inzake afschaffing maxi mum-broodprijzen en 'het aanwakke ren der onderlinge concurrentie, ter- FEUILLETON. U. Z. VON MANTEUFFEL. 139) Maitin kwam binnen en zeide„Mijn heel' is thuis gekomen en wenscht dade lijk thee te drinken!" „Ik kom" zei juffrouw Therese. Een half uur later zatein allen rond de theetafel. De oude barones zat er knie zeriger dan ooit bij; gravin Sybilla was even stil als altijd; de baron speelde met zijn brood en juffrouw Therese had haar oogen overal. De barones jammerde over den Kerstdag enover de verbeteringen door haar zoon aangebracht. „Ik moet doen wat noodig is om Tannhausen uit zjjn tegenwoordigen toestand op te heffen!" '„Gij hebt niets te doen, laat mij maar voor alles zorgen! Waart ge weder in Altstadt? Wat doet gij daar toch?" „Daar vraag ik raad voor mijn plannen tot verbeteringen". „Van wie?" De baron haalde de schouders op. „U kent toch niemand,, moeder. Maai' het is mogelijk dat mij af en toe iemand zal bezoeken, dien ik u verzoek, vriendelijk te ontvangen 1" wijl .de vrije inkoop niet wordt toege staan. De yergajdering was zeer druk be zocht. Meer dan 100 personen, uit alle doelen van Zeeland, waren tegen woordig. Na afloop werd onder lei ding van dhr. Kraan de Meelfabriek bezichtigd. Naar het Huis van Bewaring is overgebracht Th. C. D., 42 jaar, vee koopman te Retrancbement, verdacht van betrokken te zijn bij den dubbe len moord op het echtpaar Perrels, in den nacht van 19 op 20 Januari De verdachte was eerst ontvlucht, maar later weer aangehouden. Vlissingon. Alhier is onder leiding van den Christ. Besturenbond, opgericht een vereeniging van Christelijke Dienstboden en verder Huispersoneel, met aanvanke lijk 40 leden. Uit de vergadering werd een voorloopig bestuur van 6 leden ge kozen. Kloetinge. Blijkens advertentie in dit nummer duiken de Roomsch-Katholieke candid aten voor den gemeenteraad thans eensklaps op als de mannen van de So ciale Hervoi'miirgs Partij. Wij kunnen niet peggen, dat wij deze tactiek', die merk waardig veel van een verkiezingshandig heid heeft, immers op siteihlmen van niet- Katholieke kiezers speculeert, prijzen. Alle Roomsche kiezers stemmen als één man v. d. Voort of Buijlsrogge, doch van de Pïot. Chr. kiezers verwachten wij, dat ze als één mpn de rechtsche lijst steunen. Wemeldinge. Gisteren werd door de be manning van het rijkspolitievaartuig „Ma rie IV" en dan burgemeester, pij ge staan door de rijks- en gemeentepolitie alhier, in beslag genomen 21143 K.G. steenko len, welke buiten de distributie om waren verkregen. Bedoelde kolen werden op liet terrein van de gemeentegasfabriek opge borgen. Veere. In de vergadering van den ge meenteraad werd besloten tot het aangaan eenar leening van f 800, om in de be hoefte aan kasgeld te voorzien. Op een verzoek van den gemeente-geneesheer werd besloten, goedkeuring te verleenen aan een overeenkomst, waarbij hem voor geneeskundige behandeling en het le veren der medicijnen van de verpleeg den in het Godshuis f25 per inwonend persoon zal worden vergoed, met een minimum van f 100 en een maximum van f250. Het salaris van den klokop- winder werd van f 100 gebracht op f 125. Eindelijk weid aangedrongen op de uitbetaling van den toeslag 1918 aan de onderwijzers; op spoedige uit voering der noodige herstellingen van den Campveerschen toren en op de opheffing van den post van boekhoud ster van de distributie, nu deze allengs wordt opgeheven. Terneuzen. Woensdag werd alhier een vergadering gehouden, om te komen tot de oprichting van een afdeeling van den Vrijwilligen Landstorm. D'e burgemeester, die de leiding had, opende deze vergade ring en gaf daarna het woord aan den heer Laernoes. Tbn slotte hebben zich 7 personen aangemeld, terwijl er 21 wa-' ren, zoodat de afd. reeds 28 personen telt. Woensdag werd .alhier een verga dering gehouden van de N.V. Midden- standscredietbank. Dooi' den Raad van Commissarissen werd het jaarverslag, uit gebracht. De omzet bedroeg f 12.247.922.29 of ruim 3 millioen meer dan over 1917. De heer Kaan werd herkozen tot com missaris, terwijl besloten werd het salaris van den directeur met f500 te verhoo- gen. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Westzaan, W. v. Do oren te Benningbroek. Bedankt voor Termunten, door A. H. de Boer te Wapserveen. (Verb, bericht). Gees. Aan (feil heer H. Merison' is op diens verzoek eervol ontslag verleend als collectant in de Ned. Herv. Gem. alhier met ingang van 1 Juli a.s., welke betrek- Iemand? iemand? wie?" .„Ritmeester von Adlerstein?" „Is dat een jong mensch?" „Ja „Dan komt hij niet hier". „Waarom niet?" vroeg de baron ver wonderd. „Dan zal ik hem moeten ont vangen. Hij komt voor zaken, en weet, dat u geen menschen ziet, hij zal het niet kwalijk nemen". Nü raakte de barones geheel buiten zich zelf. „Jacob verwijder je", riep zij, „en jij Sybilla ga slapen!" Nadat dit geschied was, kwam de barones met haar uilengezicht nog dichter bij haar zoon „Laat je toch niet zoo .voor den gek houden, Lo-thor. Een ritmeester der hu zaren Zegt je dat hij je helpen wil, en jij gelooft dat! Hij wil eenvoudig de erf gename van dit alles eens van dichterbij bezien!" De baron haalde slechts de schouders op, en als gevolg daarvan overlaadde hem de barones met een woordenvloed, welke daarop neerkwam, dat hij niemand moest vertrouwen dan haar, als hij haar niet wilde doen sterven van verdriet. Juffrouw Therese had onderwijl de ka mer verlaten en ging langzaam tot voor de bediendenkamer, daar bleef zij staan en zocht schijnbaar iets op den grond. De bedienden zaten daar bij elikaar hun avondeten te nuttigen en de koetsdei* moest king door hem gedurende 221'3 jaar onaf gebroken is vervuld. Wemeldinge. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhieij is tot voorzanger benoemd dhr. J. Vleugel Arn.z. Voor be doelde betrekking hadden zich slechts 2 sollicitanten aangemeld. Geref. Kerken. Beroepen tie Wouhragge, S. de Vries te Eist; te Enschedé. W. van 't Sant te Voorthuizen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Terneuzen (2e maal), door M. Hofman te Rijssen; voor IJmuiden, door W. Vos te Drachten. Goes. Het besLuur dei' Chr. School Wijn gaardstraat formeerde het volgende drietal voor de met 1 Augustus ontstaande va cature als onderwijzeres aan die school de dames J. W. Treurniet, 'sHage; M. Maas, Zonnemaire en A. Vertregt, Ier seke, Geslaagd te 's Gravenhage op het machinisten-examen voor voorloopig 'di ploma de heeren J. W. Benoist, J. C. Leijte en A. A. J. van Stiphout, allen te Middelburg, Do jaailijksche samenkomsten der Vereeniging van H. O. Op Geref. grond slag zullen van 't jaar in „Kunstmin" te Dordrecht Worden gehouden. Op 2 Juli vindt de wetenschappelijke samenkomst plaats, waar Di. 'V. zullen spreken Dr. J. Hekman, directeur van „Eudokia" te Rotterdam, over: „De be- teekenis van nerveuse en psychische in vloeden voor het ontstaan en het verloop vair inwendige ziekten" en Prof. Dr. C. van Gelderen, over: „De God Israels en de goden van Babel". In de ure des gebeds, aan den avond van 2 Juli, hoopt voor te gaan Ds. J. G. Kunst, van Am- hem. De jaarvergadering is op 3 Juli gestold. De morgensamenkomst wordt ge wijd aan de behandeling van vereenigings- zaken. In de middagvergadering zullen D. V. spreken Prof. Br. A. Goslinga over: „Het conflict Groen-van der Brugghen" en Ds. J. C. Brussaard, van Bloemen- daal, over „Religieuse opwaking onder de jongeren". •Ph t e 3 d f a cl i k s a y r i s n. Zondag 18 Mei. Herv. Kerk. O® Jalö- ge Baarland, vm. eii nm. ds. Meloen. Biezelinge, vm- en nm. ds. Mantz. Borssele, vm. en nm. ds. Elenbaas. Golijnsplaat, 9.30 en nm. ds. Feijfces. Driewegen, 2 u. ds. Jonker. Ellewoutsdijk, 2 u. ds. Kloek, 's Gravenpolder, 9.30 en 2 u. ds. Ger- r etsen. Hansweert, 9.30 u. en 2.30 u. dhr. van Dam. Heinkenszand, vm. en nm. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sHeer Arendskerke, vm. ds. de Voogd nm. ds. de Vries. 's Heerenhoek, 2 u. ds. Ruinink. 'sH. Hendrikskmderen, 9.30 en 2 u. ds1. Steenkamer. Hoedekenskerke, vm. en nm. ds. v. Essen. Ierseke, 9.30 u. leeskerk, 2 u. dhr. San- dee van Goes. Kapelle, vm'. en rem. dr. Schmidt. Kamperland, vm. en nimi. ds. Koenekoop. Kats, Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. KJoetinge, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Kortgene, vm. en nm. ds. Lijsen. Krabbendijke, 10 u. en 3 u. ds. Muller. Kruiningen, 9.30 u. ds. Steenheek. Nieuwdorp, 9.30 u. ds. Buinink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 U. ds. Kloek, 2 u. g. d. Ovezande, 9.30 u. ds. Jonker. Rilland, 9.30 en 2 u. ds. Visser. Scbore, 9.30 geen d„ 2 u. ds. Steenbeek. Waarde, Wilhelminadorp, vm. geen dienst, nam. ds. Stegenga. Wemeldinge, 10.30 en 2.30 u. 'ds. Drost. Wissenkerke, hun vertellen wat hij in Altstadt gehoord had. „Op Oudejaarsavond is er groot bal bij den majoor. Allen zijn gemaskerd. Nu, mevrouw hoefde zich niet te maske ren, iedereen die haar zag, kreeg al een schrik en de gravin kon wel als bedel kind gaan". „Ja, waar zijn al die mooie kleeren?" „Die worden bewaard, dat is het uit zet!" Algemeen gelach. „Ja", zeide de oude keukenmeid hoogst ernstig, „zoo is het. Je zult zien, het zal alles heel stil in 't geheim gaan, en dan hooren wij op eens dat wij niet meer moeten zeggen „gravin" maai' „me vrouw de barones!" Want laatst 's avonds kwam mevrouw in de keuken en zei „Greta", zegt ze, „als ik je zeg dat je een taart moet bakken, doe het dan 's nachts, en doe er niet te veel sui ker in I" „Misschien is er dan toch nog -punch!" troostte zich de koetsier. „Nu ik weet ook wat", knorde Jacob; laatst hoorde ilc dm baron zeggen,,'t kan wel zijn, moeder, dat ik den vleugel weer in orde laat maken!" En zij knikte". „Mijnheei'", zeide juffrouw Therese den volgenden dag zakelijk, „kan 'k een de zer dagen, naai' Altstadt rijden. Ik moet inkoopen dom voor het huishouden. I" „Waaneer u wilt", zeide de baron on verschillig. Wolfaartsdijk, 9.30 u. 'ds. de Vries, 2.30 u. 'ds. Postma. üp Waleficress Arnemuiden, Biggekexke, vin. en nm. ds. Schuurmans Stekhoven, Coll. Kinderzorg. Dom buig, vm en nm. ds. KoldewijU, H. Cat. Gapinge, vm en nm. ds. Maas. Grijpskerke, 9.30 en 2 u. ds. Vaandrager. Kleverskerke, 10.30 u. ds. Ilennanides. Koudekerke, 9.30 u. ds. Postma, bed. II. B„ 2 u. geen dienst. Meliskerke, vm. en nm. ds. Spijkerboer. N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. Tak. Oostkapelie, vm. en nm. ds. Krijkamp Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. ten Hove. Serooekerke (W.), vm. en nm. ds. Müller. St. Laurens, vnu. en nm. ds. v. 'tHoff. 0. en W. Souburg, \rouwepolder, 2 u. ds. Basliaanse. Veere, 9.30 u. ds. Weyland. Weslkapelle, vin. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 en 2 u. ds. de Wijik. 't Zand, 10 u. ds. de Groot, nm. ,6 u. ds. Schuurmans Stekhoven. Geref. Kerken, 4 Baarland, vm. en nam. leeskerk. Borssele, vm. en nm. leeskerk. Driewegen, vm. en nm, leeskerk, Colijnsplaat, vm. en nm. ds. Staal. Geersdijk, vm. en nm. leeskerk. 's Gravenpolder, 9.30 en 2 u. leeskerk. Heinkenszand, vm en nm. cand. J. Vis- scher van Meppel. Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Meijer. Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. Scheele. Kamperland, vm. en nm. ds. Baay. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Nieboer. Kruiningen, 10 en 2.30 u. ds. v. d. Veen, bed- H. A, én nabetr. Nieuwdorp, vm. en nm. ds. Doekes. Rilland, 9.30 en 2.30 u. dhr. de Graaff. Schoondijke, 10 ar 3 u. ds. J. R. Goris. Donderdag 3 u. ds. Goris, huw. bev. Wemeldinge, 10.30 en 3 u. ds. P. van Dijk, bet. te Heinkenszand. Wolfertsdijk, 9.30 en 2 u. leeskerk. Geref, Gsmeesïes Middelburg, Segeerstoat vm. en nm. lees kerk, av. ds. Kok van Aagtekerke. Goes, vm., nm. en av. leeskerk. Zending, De 39ste Algem. Vergadering van den Geref. Zendingsbond wordt op Don derdag ,22 Mei a.s. te Utrecht gehouden. Op de agenda komen voor: Jaarverslag van den secretaris; benoeming van een lid der Commissie voor den Zendingsdag; verslag van de redactie van „Alle den Voloke"; rekening en verantwoording van den penningmeester; verslag van de werk zaamheden -der Propagancla-coirmiissie; verslag' over den toestand 'der Hulpver- eenigiingeinjaarverslag van br. Belksma; en mededeelingen over den Zendin ge arbeid. iemengd üsiiws. In Oostelijk Groningen worden deze wede vergaderingen belegd van boeren knechten en meiden ter behandeling ran een voorstel om 23 Mei niet in "bietrek king te gaan, wanneer het loongeschil tussehen landbouwers en landarbeiders niet is opgelost. Door 73 landbouwers is thans deloons- vraag ingewilligd. Te Geldorp bij Eindhoven reed een man per rijwiel 'in razende vaart dp tram achterop. Toen deze in het dorp op de gewone plaats stopte, snelde de wielrij der toe, en haalde een vrouw met geweld uit de tram. Het bleek, dat deze zijn ochtgenoote er stil met een Belg van door was gegaan. De man wist te ver krijgen, dat de tramchef verder reizen van de vrouw per tram weigerde. De echtgenoot wist hierna zijn dierbare we derhelft te dwingen hem naar hun woon plaats Helmond te volgen. De ge heel van streek zijnde Belg reisde naar Eindhoven door. Het incident verwekte heel wat opschudding. Onder Gestel ,(N.-Br werd een steen door de ruit van een spoorwegcoupé ge worpen, waardoor een zich in den trein bevindende dame ernstig .gewond werd. HOOFDSTUK XXXV. Het gemaskerde bol was in vollen gang. De groote zalen van het'Casino waren haast te klein om de dooreenwoelende menschenmassa te bevatten. Men zag er aJle nationaliteiten vereenigd; en een bui tengewoon vroolijke stemming heerschte. Een gestalte vooral viel op. De oogen, die door het masker heen schitterden, verrieden haar. Een igoud-geschubt pantser omsloot bet middel en een staal-blauwe rok viel zeer nauwsluitend om de slanke gestalte. Aan de armen fonkelden véle armbanden, als slangen met Schitterende diamanten oogen. De rok viel in stijve plooien, en fonkelde bij elke beweging, bij nauwkeurige beschouwing zag men, dat zij bestond uit louter kleine metalen ringetjes. Wat moest dit voorstellen. I Raar dacht niemand over. Bewondering liet geen ruimte voor verwondering. Niet ver van do slangenkoningin stond een tempelier, in een witten mantel. Hij bekeek op een afstand den grooten kring, dien de slangerikoningin .rond zich verza melde. Allen schenen hem te kennen, doch hij kende geen enkele. Hij ging naar een Grieksche toe, otm haar, evenals reedis zoovele, hoewel onbekend, ten "dans te vragen. Hij wilde zijn arm om haai' slan ken leest leggen, doch week plotseling terug. Da Griekin liet het hoofd wat zak- Goes. De Commissie, belast met de uitreiking van militaire schoenen maakt Lakend, dat de schoenen, welke wegens hun grootte geruild zijn voor kleinere heden zijn aangekomen. Zaterdag 17 .Mei zal vanaf 8 uur des avonds, op de bovenzaal van de Koren beurs gelegenheid Zijn tot passen. zoo lang de voorraad strekt doch uilerl'ifc tot 10 uur. De prijs is f8 a contant. an 17 tot 23 Mei 1919 is ver krijgbaar Op bon 20Witte of Bruine Boone* 2 ons. Op bon 21: Erwten 1 ,ons. Op ton 22Kaas 1 ons. Op bon 23: Jam I1/2 ons. Op bon 24: Suiker 3x/2 ons.. Op bon 25Kaarsen per gezin 1 pak. Op bon 26: Spek 2 ons. Op bon 27Soeptabletten 1 stuk Op bon 28Kroonpudding 1 pak per persoon a 10 ct. per pak. Op bon 89, 90, 91, 92, 93Aard appelen. Kroonpudding 'is verkrijgbaar bij M. Vreenis en E, Yerbeem, t: r Middelburg. t en tra le Keukeri. Van 1926 Mei. Maandag: Groentesoep. Dinsdag: Stamppot zuurkool. Woensdag: Stamppot uien. Donderdag: Stamppot spinazie Vrijdag: Rijstpap. Zaterdag: Stamppot prei. Ter zake van verdenking wegens bedi'iegelijke bankbreuk is te Arnhem in verzekerde bewaring gesteld P. v. II., land bouwer, wonende iohder Lunteren, .ge meente Ede. De mijnwerker D., uit Stein, die verleden week bij een mijnongeval op Staatsmijn Emma te Hoensbroek zwaar gewond werd, is in het hospitaal te Heer len overleden. Don len December 1910 werd uit. Amsterdam een briefkaart verzonden aan den hoer J. W. te Alkmaar, destijds win kelier in kruideniers- en grutterswaren, welke eerstgisteren, 'düs na circa 8J/2 jaar, haar bestemming bereikte. Een Nederlandscfi vliegtuig' de V 19 is gisterochtend in zee gestort op ongeveer 2000 M. ton noorden van de pier te IJmuiden. De inzittenden zijn gered en zijn >op de reede hij het vliegtuig aan boord van een kusttreiler. Naai' men uit Brussel aan de „Tel." meldt, is daar door de Duitsche autoritei ten bij hun overhaasten terugtocht in No vember o.m. een lijst achtergelaten, waar op al de namen voorkomen van Je Ne- derlandsche individuen, die voor den Duit- schen spionnagedienst in Nederland .ge werkt hebben. Er komen op deze lijst, die thans in handen der Entente berust, interessante namen voor. Ter gelegenheid van het jubilé van de broodkaart, de broodkaart voor het 100ste tijdvak wordt thans uitge reikt. heeft in Den Haag een heer de aardige attentie gehad aan de dames, welke in het gymnastieklokaal aan het Rijswijkscheplein de broodkaarten voor de volgende tijdvakken uitgeven, een mand bloemen te zenden met- een toepasselijk gedicht. In dit gedicht werd o.m. de wensch uitgesproken, dat deze 100 ste broodkaart ook de laatste zou zijn, welke wensch ongetwijfeld algemeen zal worden gedeeld, doch wel niet vervuld zal worden. Intusschen, de attentie van den galan ten broodkaarten-hal er werd, zooals te be grijpen is, door de dames zeer op prijs gesteld. Te Holten gebruikte een 45-jarige molenaarsknecht op een bruiloft zooveel sterken drank, dat hij aan de gevolgen is overleden. Te Bussum is uergisternacht inge broken bij den aannemer L. Monissie. De inbreker is doorgedrongen tot het slaap vertrek, waar uit een damesrok en een bedrag aan geld werd gestolen. De da der, een milicien uit Naarden, is gearres teerd. "Woensdagavond is bij Amersfoort in de Luntersche beek een militair bij het zwemmen verdronken. ken,, en alsof het afgesproken werd was, ging ieder zijns weegs, en werd er niet gevraagd: „Wie zijt gij?" De tempelier ging naar de aangren zende kamer en las daar de courant. De Griekin zocht ook een beschut plaatsje en ging naar de dame met het geschubde pantser. „Moe?" vroeg deze. „Ja, ik dans niet mee". Koin dan hier zitten. Ik ben hier heen gevlucht -omdat mijn oostuum wat veel is voor voor de goede huzaartjes". „En met recht, slangenkoningin. want gij zijt heden in 't bezit al Uwer toover- middelen", zeide een Turk, die een groot aantal wapens op de borst droeg. „En zooiets zegt gij in 't bijzijn van uwe vrouw!" „Dat, is mijn vrouw buitengywoon on verschillig!" was het bittere antwoord. „Stil, verraad u toch niet zoo! Wat zijt gij boos? Wilt u ons met: die dol ken eien voor een doorsteken?' „U hebt zichzelf daartegen beschermd. Ik zag u tot nu toe slechts ééns zoo. Tot op dat oiogenblik was ik een domme die met open m-ond alles aanstaarde, daar na werd ik een schavuit". AVmdt vervolgd.' I 1 ..rrt*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2