foil TQir I lij INBOEDEL fiaatseiijt 8itóÉ-É.*i. Uit de Provincie. a contant, publiek verkoopen 11. lÉÉi i I®., shire eenige koeien gebeten had, bleek ook al aangetast. Volgens een Radio-bericht zou een A.rnerikaansch officier van gezondheid, Le mon, een doeltreffend middel tegen 'zee ziekte hebben ontdekt. „Le Petit Journal" meldt, dat de demobilisatie der lichtingen 1907 en 1908 van het Fransche leger onmiddellijk na de onderteekening der vredesvoorwaar den zal geschieden. Over de stad ICaempten in Beieren is de staat van beleg afgekondigd, aan gezien men een aanslag van communisten en onaJhankelijken verwachtte. Regee- ringstroepen zijn de stad reeds binnen gerukt en met de inzameling van wapens is reeds een aanvang gemaiakt. Volgens een draadloos telegram uit Lissabon is de president der Portugeesche republiek ernstig ziek. "Wegens nijpenden papiernood zag de Hongaarsche regeering zich genood zaakt tijdelijk een groot aantal dagbladen het verschijnen te verbieden. Dè „Echo de Paris" verklaart, dat men niet naar de Duitschers moet luis teren en dat de Entente 25 jaar lang Europa moei regeeren. De Internationale protesteert tegen het vredesverdrag. In Frankrijk wordt een wetsontwerp ingediend om een erediet van 100 millioeni francs toe te staan voor leeningen aan gedemobiliseerde kleine industriëelen, handelaars enz. v. Broctdorff Rantzlau verklaart na drukkelijk, dat de aansluiting van D.-O. bijl Duitschland een der doeleinden van zijin politiek blijft. Haase verklaart in de Nat. Verg. dat zijln fractie weigert eventueel de re- geclringstaak over te nemten om den vrede te teekenen. Bonair Law spreekt tegen, dat de Entente operaties tegen Petoograd be raamt. Toen in de Belgische Kamer Van Cauwelaert het woord kreeg en Vlaamsch sprak, verlieten verscheidene leden hun banken. De Belgische studie-commissie heeft bepaald, dat de negen-urige werkdag op 1 Juni a.s. zal worden ingevoerd voor de mijnwerkers en stokers, evenals voor de arbeiders, die werk hoven den grond verrichten. Het doorwerken op Zondag om de machines aan den gang te houden wordt afgeschaft. In plaats daarvan zal des Zon dags 12 uren worden gewerkt. De „Vorwarts" van 11 Mei meldt, dat de „Nationalstii^ing" uit eigen mid delen ongeveer 1000 ondervoede weesjes, allen kinderen, van gevallen Soldaten en afkomstig uit de ijidustriëele centra, voor den duur van zes weken naar Zwitserland zal zenden. Het eerste transport zal circa 400 Betrlij'nsche kinderen, omvatten en be gin Juni vertrekken. Volgens het „Berliner T'ageblatt" van 10 dezer is Tiet eerste transport Ber- lijlnsche kindexen naar Zweden vertrok ken. Er waren er 550, waarvan ongeveer 180 jongens en 360 meisjes. Voorts gin gen er 196 ondervoede Oostenrijksehe kin deren mede. Binnenland. Nieuwe Indische leening. Ingediend is hen wetsontwerp tot het aangaan ran een nieuwe (vierde) Ieening voor Nederlandsch-Indië, tot. een totaal bedrag van nominaal ten hoogste" 180 millioen, met een rente van ten hoogste 6 pet. De koers van uitgifte zal nader worden bepaald. De leening zal aflosbaar zijn in 40 jaar, te beginnen met 1 Juli 1920. Tol 1 Juli 1924 zal de leening niet vatbaar zijn voor conversie. A1 Ier lei. De staatscommissie rechtstoestand bur gerlijke ambtenaren is ontbonden. Benoemfd tot notaris te Leiden, A. J. C. ,van der Heyden, cand. te Nijmegen. Neerbosch heeft 2 giften van f500 ont vangen. Het congres der VeT. van Ned. Ge meenten Iz'al op 27 en 28 Juni te 'sHer- togenboscb gehouden worden. 'tot eert a ia her ïtibbe,. „Nu moet ik Lettow verdedigen!" ant woordde Adlerstein; „hij verdient het niet zoo hard beoordeeld te worden. Hij moet gemoed en karakter hebben, anders zou ztteoITOÏudagrii2iet.1011111611 liefhebhen". in hetSlot Oostende",ten U zijt een van de Familie SCHUILING, een good onderhouden vv. Mahonie en Eiken Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kachels, V eeren en andere Bedden, eaz. enz. Benevens een groete partij ni8nw Slas- -Aardewerk, Ca©ëmaiSSe@rd, ens. Voor het bjjbrengen van zindelijke goederen, vergezeld van lijst en aiat gelimiteerd, wende men zich 1st den Vendumeester den heer D, JACOBS, Nieuwsiraat te Go«s. Te Oostzaaii zal 1 Juli het distributie bedrijf worden opgeheven. Heden wordt de directe treinverbinding NederlandParrjis ingesteld. De broodkaart van het 96ste tijdvak loopt van 16 tot en met 24 Mei. Stapelgroen'ten worden niet meer gedis tribueerd. De max. prijzen zijn in getrokken. Tot plaatsvervangend voorzitter van den Baad van Beroep (0.) te Rotterdam is benoemd mr. J. Doriner. De broodprijsverhoogingi Op de vragen van het Kamerlid Van den Tempel, naar aanleiding van de voor genomen broodprijsverhooging, luidt het antwoord van den minister van Land bouw o.m. aldus: „Nu de zomermaanden zijn aangebro ken oordeelt de minister, dat het thans de tijd is, om gevolg te geven aan zijn ter gelegenheid van de interpellatie-Scha per kenbaar gemaakt voornemen om, wan neer het reservefonds der graanrekening is uitgeput, den prijs van het wittebrood weer op den kostemden prijs te brengen- De omstandigheid, dat in dezen overgangs tijd de prijs van het wittebrood zal wor den opgevoerd tot een bedrag, hooger dan overeenkomt met den prijs van de bloem, zooals deze vermoedelijk in den" nazomer zal zijn, acht de minister geen- reden, om deze prijsverhooging achterwege te laten; "hij is dan ook niet voornemens de voorgenomen prijsverhooging op te schorten tot na ue behandeling in de Staten-Generaal van wetsontwerp 389." Dit Zeeland wordt aan Het Volk gemeld, dat Maandag het s.s. Theodore met 930 ton kleiaardappelen van Vlissin gen naar Duitschland is vertrokken. De minister van marine heeft giste ren een bezoek gebracht aan de kustbatte- rijen op Walcheren en aan de fabriek en de werf van de Kon. Maatschappij De Schelde te Vlissingen. Per torpedoboot werd verder een tocht rond Walcheren gemaakt. Voorts werden de vliegterreinen te Veere en Souburg in oogenscliouw ge nomen. Gisteravond verleende de minister re ceptie in het strandhotel te Vlissingen aan aldaar gestationeerde marine-offi cieren. Middelburg. Op het carillon van den Abdij toren zijn heden de volgende muziek nummers geplaatst: heel uur: Marsch en koor uit de opera van Faust, van Ch. Gounod; half uur: „Zeeuwsch Volkslied" van Jan Morks; kwartier voor: „Hij die geen liedje zingen kan", van Emiel Hulle- broeck, en kwartier over: „Hollands Zee", van Daniel de Lange. Anti-annexatie- Gisterenmiddag werd in de Sociëteit „St. Joris" een ver gadering gehouden van het Comité tot steun der actie tegen annexatie van Zeeuw scb -Vlaanderen en Limburg. De waarnemende voorzitter Mr. Van Deinse herinnerde in zijn openingswoord aan de uitnemend geslaagde betooging, waarna hij verantwoording deed van inkomsten en uitgaven. De eerste bedroegen f581,25, de laatste f 291,25, zoodat een batig saldo rest van f 290. Op voorstel van den voor zitter werd besloten dit bedrag af te staan aan het Provinciaal Comité, ter bestrijding der onkosten verbonden aan het verza melen van handteekeningen en lijsten. Nadat Mr. Van Deinse de vergaderden dank had gezegd voor hun tegenwoordig heid, bracht ook de eere-voorzitter, Mr. D ij ck mee ster, zijn dank tot allen, die in het comité zitting nemen. -De Antirevolutionaire Kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje" hield giste renavond in het Militair Tehuis alhier een vergadering. In verband met de a.s. gemeenteraads verkiezing werden uitvoerig de maatrege len besproken, die genomen zullen worden en weiden de kiezers met ernst aange spoord de verkiezing der antirevolutio naire candidaten 'ter bevorderen. In de gisteren reeds genoemde cir culaire betreffende de staking bij de N. V. „De Duif" wordt o.mi. het volgende op gemerkt In navolging van de in het geheele land, en in allerlei' vakken bestaande stre ven, om de loonen en andere arbeidsvoor- lachende flu weel zwarte oogen, ondeugen de lippen, gezichtjes vol uitdrukking. En hij zeide eindelijk tot zich zelf dat er ook eens een tijd komen zou, dat hij die lachende kinderkopjes zien zal. Mis schien ook bij een kerstboom, en mis schien is hij er dan ook bij als „huis vriend!" Maar zijn huis blijft ledig en niemand steekt daar -de lichtjes aan. ■In het groote salon bij majoor Von 6.50 M., aii rther brandde de „regiment-boom". Op voorts Brandbeken reden tinnen soldaatjes, die he'geeu verder berenmutsen de kaarsjes droegen. santeara. ]iad het den geheelen middag j de kinderen der onder- ■^EB^^HEKö&achtmeesters te bedenken. niet op kinderen gesteld, idsSjSSIWintepen voldoende bad- Zulvcre T@rpent!j«i KV. v.h. Lasge Delft H 2, Middelburg. hield meer van de Je regimentskiri- Adlerstein -«eten uur Beeld-Agt j waarden der arbeidersisters) aanmerke- j lijk te verbeteren, vooral ook tengevolge van de waardevermindering van liet geld, bestolen we in den loop van .Maart j.l. ook ec-n poging in deze richting te Mid delburg te ondernemen. Indien ergens, gelet op heigeen in andere steden voor gelijksoortige arbeidsters tot stand kwam, was dit hier dringende eiseh We wijfeen er in dit verband b.v. op, boe pas kort geleden door de werkgevers in het Dames- kleedingbedrijil' te Rotterdam., Amsterdam en Den Haag vaste werkloonen zijln aan geboden voor 't geheele jaarvoor een meisje, dat zelfstandig een mantel kan maken van f22.56, voor een taillewerk ster f 20.64 en voor een rokken werkster van f 18.72per week, tegen een arbeids dag van 8 Va uur met vrijfen Zaterdagmid dag. Daarnevens een week vacantie met behoud van loon en even zo3 op de al gemeen erkende Chr. feestdagen vrijaf met doorbetaling van het loon. Tevens is daarbij bepaald, dat dezie arbeidsters bij ziekte, tot een maximum van 13 we ken, 70 pet. van 'het loon krijgen uit betaald. Nu zal ieder met ons toestemmen, dat een dergelijk loon feoo> maar opeens niet voor Middelburg kan worden gevraagd. Dat zou inderdaad onbehoorlijk zijn, niet alleen om hetgeen thans wordt betaald, maar ook omdat deze steden nu met op één lijjn zijn te stellen met Zeeland» hoofdstad. Wij vragen voor meisjes, die in genoemde steden met een 48-uirige werkweek f 22.56 per week hebben ge garandeerd, een garantie van ongeveer f 12 per week tegen een weiikweek van 52 uren. Daar komt dan nog bijl, dat dit nog maar voor enkelen gevraagd wordt, voor een veel grooter groep (12) wordt lusschen de f 10 en f 12' gevraagd, terwij,! er voor zieer velen, een 20-ia.l, zelfs geen f7.50 per' week verlangd wordt, waarvan dan nog een 7-tal van f 3 en minder. Niettegenstaande deze oi.i. zeer bescheiden wenschen, weigerde de firma halsstarrig, onder voorwendsel, dat zijl haar 'clientele dezen last? niet kan op leggen. I Wel bood zij in de laatst gehouden conferentie 10 pet. aan, waarmede na tuurlijk 'geen genoegen kon worden ge nomen. Wanneer de N. V. „De Duif" niet in staat is, aan de matige verzoeken van haar* arbeidsters te voldoen, wat wij wei geren te gelooven, dan zou 't met de N. V. „De Duif" al zfeer treurig gesteld zijn en hierop neerkomen, dat haar be staan alleen mogelijk is, door aan haar arbeidsters loonen uit te betalen, die ab soluut beneden het ïedelijjke moeten wor den geacht. Omdat we dit echter niet kunnen aannemen en ook niet kunnen toestaan, is eindelijk 11a herhaalde po gingen, die niet tot het zoo door ons gewenschte doel 'langs vredelieven,- den weg tot overeenstemming konden leiden, 'door de weigerende houding der firma, ten slotte besloten, dan maar door strijd datgene zien te verkrijgen, wat we als een bescheiden eisch van recht en billijkheid beschouwen. Geachte Medeburgers! Wij vertrouwen, dat U na dezfe uiteenzetting den strijd dezer meisjes niet alleen volkomen ziïlt billijken, maar ook voor zoover 't in Uw vermogen is krachtdadig ziult steu nen (financiëele steun woedt hiermee niet bedoeld) maar door bijlv. Uwe inkoopen tijdens dezen rechtvaardigen strijd der meisjes op te schorten, omdat voor deze meisjes ten slotte geen andere weg open bleef en zijl dan ook vast besloten zijn, den eenmaal door de firma opgedrongen strijld onverzwakt voort te zetten tot een rechtvaardige oplossing van het, ook door ons niet gezochte, maar desniettemin be treurde, conflict is verkregen. Hedenmorgen had in de Langeviele de 14-jarige loopjongen C. F. S. de on voorzichtigheid op de tram te springen (volgens hem zelf liep hij naast de tram), waardoor hij onder de tram geraakte en hem een voet werd afgereden. De onge lukkige werd eerst bij dr. Kindermann binnengebracht en later per brancard naar het Gasthuis vervoerd. Goes. Maandag 19 Mei, des avonds 8 uur, vergadert de Raad dezer gemeente. Behandeld zullen worden de navolgende punten 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoeken om afschrijving van belasting. 3. Verzoek van de zangverceniging „Oefening Baart Kunst" to Goes, om voortaan des Woons- „Die zal wel weer komen. Hij heeft verdriet, maar het is verdriet, dat hem mannelijk maakt!" „Moet ik mij daarmee troosten?" Adlerstein zweeg. „U zijt de bescheidenste mensch ter wereld 1" riep de majoorsche lachend. „Wie is dat?" kwam gravin Ellas. „Wie anders dan hij", zeide mevrouw Von Werther, „het is mijn beste zoon!" „In elk geval zeker zooals u zegt de bescheidenste", zeide de gravin en hare oogen volgden de hooge gestalte, die, zoo onverschillig voor haar komen of gaan, daar heenging. „Ja waarlijk", zeide de majoorsche. ,,Dus een rnodelmenseh" zeide de gra vin. i„Ja, Sï '"izar< bij S&u ik weet het wel, dat jonge dar mes modehnenscheai niet kunnen uit staan!" „Jonge dames 1 een oude vrouw zoo als ik 1" Nu ik zou denken dat de oogen van juzareoi de beste spiegel waren, daar- lezen of u een oude vrouw 'tjjd beschaamd, als ik in een beetje zwart haar, n zijn voldoende oen van reuseh een dwaas te ma- dagsavonds ook van 68 uur gebruik le mogen maken van het bovenlokaal van het beursgebouw. 4. Verzoek van den benoemden gemeente-ontvanger, den heer H. Janse Bzn., om tot stelling zijlner zekerheid effecten in onderpand te mo gen geven. 5. Verzoek van den heer Joh. de Dreu om het voormalige veilingsge bouw in huur te mogen hebben. 6. Verzoek van de heeren M. Ossewaarde en J. Dek ker om vermindering van de kosten van hun abonnement op het gebruik van Sas ein Haven. 7. Wijziging der gemeente-be grooting voor 1918. 8. Wijziging der be grooting van het Grondbedrijf voor 1919. 9. Voorstel om aan den heer H. van Dalen ondershands te verhuren een stukje grond, deel uitmakende van Sectie C no. 8. 10. Voorstel tot vaststelling eener ver ordening, regelende het bebouwen van gronden in de vastgestelde Bouwplannen. 11'. Vaststelling le suppletoir-kohier van schoolgeld voor* de M.U.L.O. School voor den cursus 1918/1919. 12. Voorstel tot het maken van reclame in verband met het gemeente grondbedrijf hij gelegenheid der a.s. landbouwtentoonstelling. 13. Adres van de Afdeeling Goes van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers betref fende de Reiniging van de lokalen enz. van de O. L. School B. 14. Verzoek van de Afdeeling Goes van den Neder- landsclien Bond van Werklieden in Open bare Diensten en Bedrijven om aan het eervol ontslagen personeel der Centrale Keuken een schadeloosstelling toe te ken nen tot een bedrag, gelijk staande met drie maanden salaris. Teneinde de bezoekers der ten toonstelling .zooveel mogelijk in Goes te houden, is door een paar midden standers bedacht, op den tweeden avond een schitterend vuurwerk te djoen ontsteken op de Markt. Ziji hebben te dien einde bij verschil lende personen om steun aangeklopt en niet te vergeefs. Reeds moet een bedrag van circa f 300 bijeen zijn. Ook de te 11 toons tellingsootnmissie gaf een ruime gom. (N. Z. C.) Kruiningen. De Gemeenteraad besloot tot aanbieding van een terrein der vroe ger bestaande vate en twee daarvoor ge legen woningen aan het Rijk voor den bouw van een post- en telegraafkantoor. Verder werd besloten tot aankoop van grond, gelegen bij de Klapbank tegenover de hoeve van den heer Van Hootegeni, waarop door de Bouwvereeniging 10 wo ningen zullen worden gebouwd, 'om in den woningnood te voorzien. Vervolgens besloot de raad tot demping van de stoot voor de pas gestichte wo ningen der Bouwvereeniging aan den Ach terweg te Hansweert, langs de woningen Van den heer De Graaf tot aan den Rijks weg naar het Kanaal, het leggen van een rioleering en de bestrating van een trot toir* met klinkers langs den weg, die in den winter meerendeels onbegaanbaar is voor voetgangers. Benoemd werden tot leden van de schattingsoommissie, die zitting heeft van 1 Mei 1919 tot 30 April 1923, de heeren L. Nieuwenhuijzen, M. Kole Jz., B. J. Elsman en P. Wisse. Krabbendijke. Voor de laatste maal in dit seizoen, werden Zaterdagavond de boeken der Bibliotheek van de Ned. Herv. Kerk in de consistorie uitgegeven ter le zing. Dat er verloopen winter een zeer druk gebruik is gemaakt om de boeken te- lezen, blijkt wel hieruit, dat door den Bibliothecaris zijn uitgegeven 3177 boe ken. Voor het grootste deel zijn bet dan ook zeer leerzame en mooie verhalen, die de bibliotheek bevat; nuttig en opbou wend ook en vooral in het belang der jeugd. Schore. Woensdagavond geraakten de gebroeders K. in een huiselijken twist, die zoo hoog liep, dat de één den ander met ©en mes een wond in*den arm toe bracht. Geneeskundige hulp werd verleend door dokter Kolf van Oisterwijk. Nieuwdorp. Gistermorgen vroeg vond men op den openbaren weg ongeveer 10 balen Chili salpeter, die bleten ontvreemd te zijn uit een schuurtje in een boom gaard van den heer de J. Door de ruiten uit te slaan, had men de zakken uit het schuurtje gehaald. Op denzelfden morgen vond men dicht bij het dorp een kar onbeheerd in een stoot. De eigenaar van de kar kon hier van geen verklaring geven- Men denkt, ken. Zulk een ongelukkig mensch is de man meestal!" „Nu", zeide mevrouw Von Werther, „als u er zoo philiosophisch over denkt, kunt u plezier hebben van Adlerstein. Als Ve nus in persoon tot hem kwam, zou hij niet eens naar haar omkijken; misschien gaf hij haar wel een warme japón!" Die goede majoorsche! Alsof men een gravin Ellas zoo iets ongestraft zeggen kon! De gravin keek naai* de tinnen sol daatjes, die op de takken van den boom reden. Een van de onderste takken kwam tot bij de kanapé. Zij strekte langzaam hare hand aiit en raakte een 'der rui tertjes voorzichtig aan; hij verloor het evenwicht en. viel juist voor hare voe ten neer; maai' aan één ding had zij niet gedacht: het kaarsje zette haar japon in vlam. Gravin Ellas liep gevaar zelve te verbranden 1 Kalm nam zij ©en kussen en doofde de vlam. Niemand had uit alles gadegeslagen en zij behoorde met tot de vrouwen die dadelijk gillen of flauw vallen. -Maai* wel staarde zij nog lang met bleeke lippen naar het tinnen soldaatje aan haar voeten. Een ander korsttooneel. Op slot Tann- hausen was geen kerstboom. Slechts op de binnenplaat» brandde flauw een lan- Vrouwepoldsr. Verkrijgbaar van 16 to£ el a.s.: op bon 133: 3V3 ons Suiker 1 op bon 134: 14 ons Kaas. !\cek afhalen op Zaterdag van 1 lot bïl van Maldegeni te G-a,tonga en Dij P. de os te Vrouwepoldor. (lat dj6 kar gebruikt moest worden om 111 h op te laden, maar dit plan niet kon women uitgevoerd, omdat dit ongeluk gebeurde. Veere. Gistermiddag half drie arriveerde Z. Exc. die Minister van Marine met zijn gevolg aan het vliegkamp. Hij inspec teerde de gebouwen en volgde met be langstelling een vliegdemonstratie met het. watervliegtuig V 18. Een aardig moment was het toen Z. E. zich liet kieken te midden van een groep schoolkinderen in Walchersche dracht- De geïllustreerde bladen zullen Z. E. doen zien met aan den arm een Walchersch boerenmeisje, 't welk nog een plak cho colade van de jovialen Exc. ontving. Na de inspectie vertrok de Minister met gevolg, waaronder de vioe-admiraal Smit, per torpedoboot buitenom naar Vlis singen. Colijnsplaat. In de jaarvergadering van Ingelanden Oud Noordbevelandpo'.dei*. gis teren alhier gehouden ten raadhui ze, wa ren tegenwoordig 22 van de 42 ingelanden. De ontvangsten 1918/19 bedroegen f88614.07, uitgaven-f 63711.36, goed slot alzoo f24902.71. Dijkgeschot bleef f30 per H.A. en f 15 pér H.A. voor vroon- en vrijlanden. Bestuursvoorstel verhoo ging duurtetoeslag watexb. ambtenaar van i'200 op f300 te brengen, werd aangeno men. Begrooting 1919/20 ontvang en uit gaaf f 88084.471/2, onvoorziien f4659.4lV2. Herkozen tot lid van den dijkraad Leen- dert Abrahanipolder dhr. M. de Regt Jr. Wissenkerke. Door het breken van een trap viel de dienstbode van den heer P. P. zoodanig, dat ze haar been ont wrichtte. Geneeskundige hulp werd inge roepen. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kamperveen, S. Ronner te Mastenbroek. De stemming voor 19 gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv*. Kerk te Middelburg, heeft gisteren een over winning gebracht aan de orthodoxen. Er weiden uitgebracht 1095 stemmen, waarvan 6 van onwaarde en 4 blanco, zoodat het aantal geldige stemmen be droeg 1085 en de volstrekte meerderheid 543. Gekozen werden de gemeenschappelijk© candidaten van 'de confessioneele kies- vereeniging „Schrift en Belijdenis" en van ■de Ethische kiesvereeniging „De Naam des Heeren is een sterke Tóren" en wel voor de aftreding 1919 de heeren H. F. Beenhakker met 569, S. Boogerd met 567, M. C. Boot met 569, F. Comelis 571, R. J. Hoogervorst met 569, A. van Houte met*571; A. Krijger met 568, II de Lange met 568, II. Pieterse met 570, G. Plankeel mot 571, A. Radeanaker met 570, V. Reijn- hout met 569, A. J. Rouffaer met 569, 'mr. A. A. de Veer met 572, J. F. de Wijs met 569, M. P. Womdergem met. 569. Voor de aftreding 1921 (vacature Van Schaik) werd' gekozen de heer A. C. de Vos met 569 en voor de aftreding 1922 (vacature Davidse) de lieer J. L. dte Lange met 569. De candidaten der jonge njzinnig-Her- vormde Kiesvereeniging behaalden de vol gende aantal stemmen. De heer A. L. Delzenne 510, J. K. van Heuven 510, A. Pasveer 508, H. L. Zegers 509, A. Heijboer 508, P. J. Rarto 511, H. de Blouw 509, C. L. Hendxikse 509, J. Hoek stra 510, J. W. H. L. van 'Karssen 510, P. Minderhout 510, J. C. Dentz 509, J. Pieterse 509, C. A. Hoithuijzen 509, M. J. Jonk 510, J. F.*H, Scheibei er 510, Z. C. Freliesr 510. Voor de aftreding 1921 de lieer A A. Sprink .509 ein voor de aftreding 1922 de heer W. A. Dormaar 510 stemmen. Bovendien verkregen de heeren B. A. K. Crucq en A. R. de Muijnck ieder één stem. taam. En deze lantaarn op zichzelf was reeds luxe, en zou daar zeker niet hangen, wanneer juffrouw Therese niet bevolen had de binnenplaats te verlichten «laai mijnheer thuis verwacht werd- Jacob boog met ingehouden adem oier -de canapé, waarop gravin by üa lag. „Zij heeft zich in slaap geschreidzeide de oude knecht tot Maten. Hij hield ver schrikt op, want juffrouw Therese trad plotseling binnen. Zij bleef staan en be keek de slapende met somberen blik. Juffrouw, ik vrees dat wij spoedig hier bruiloft hebben, als de juffrouw niet helpt. De schuld van de gravin is het don niet. Die praat wakend of slapend van niet anders dan van ,,'Mathus". Maar dat. helpt het urme schaap niets. E11 zien mag zij hem ook niet, dat wil de ba ron niet. Nooit neemt hij haar mee als hij naar Altstadt gaat, en die jonge mijn heer komt ook -nooit hier; -nu dat kan ik ine begrijpen, het moeten trotsohe lui zijn. Ein juffrouw, kunt U er iote aa&* doen?" !Zij richtte zich trotsch op: ->da- kan ik, wanneer ik wil!" (Wordt vervolgd,*) -■* JilüB plaats. men soeptabk reeds Jxm tje-bepaJi geeringsv steld, Jim bewezen. Zeker log ide si kelen uit de vele die in de vertrouv Immers aan 2©e zijn bes aar en war worden dien bet van Holla vaardigd aanpasse smaak. R zij dan het gebde ding ,om Ieder*, dustrie tuigen 1 teai eti

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2