Sanguinose Lekker Koken De HOFSTEDE, Ingazendan Stukken. i. J. B. taaiste Berichten. Zending. Bufwlilk® Staid, Advertentiën. I Wei ,91S'- 1 Da bekwame Keukenmeid, Rechtszaken. SgeSsS" 2 i VERGADERING VRIJDAG 16 MEI, Onderwerp: „Mijn schorsing' Prijs slechts fl.151/,. Woensdag den 28 Mei 1319, openbaar verkoopen: li. 1.1320 H.A. WEILAND Hl. 1.7320 H.A. BOUWLAND geliegcl op een. paar mteisjes die yer- scliiilen.de winkels in iden omtrek van den Dam onveilig hadden gemaakt. Ijverig .bieef dei recherche speuren naar verdere medeplichtigen. Haar werk leverde result;uit. ,op. In. dm loop van de week werden nog 5 meisjes en een paar mannen gearresteerd, al len voor hetzelfde feit. Zij blijven eenige dagen in voorar rest, .worden, voor den rechter-commis- saris geleid en die vindt termen jom de beele bende, in verband met jhiefh gebrek aan plaatsruimte, op vrije voe ten te stellen. Donderdagmiddag vertoonde de ben de zich weder in de Hoogstraat, en Zaterdagochtend waren 2 van dei meisjes alweer opnieuw gearresteerd wegens schoendiefstal. De geschied et nis had zich herhaald niet alleen deze afwijking, idat nu ©en andere winfee- iliier ..begunstigd" werd. Inderdaad frisse!» toestanden! Dezer dagen is te Zierikzee een ■zekere heer Videier ondertrouwd met een zekere mejuffrouw.Ibeler. Dat man en vrouw denzelfden of bijna denzelfd-en fa milienaam dragen is heel-emaal geen bij zonderheid, doch wel merkwaardig is, dat de naam der vrouw de echo is van dien van manlief. Het is niet waarschijnlijk, dat zij in 't leven steeds de echo van haar man zal zijn, doch het leggen van den huwelijksband heeft toch dit gevolg, dat haar naam dubbel en dwars opgaat in dien van haar echtvriend. De eerste vlektyphuspatiënte te Gro ningen is overleden. Te Beugeij is de bliksem geslagen in de woning der gebroeders W. De schil der W. werd door bet hemelvuur getrof fen en, gedood- i 1 Te Oss is de boerderij van Gielis met den geheelen inboedêl afgebrand. Ver zekering dekt. de schade. Het motorvisschersvaartuig M. K. 64 heeft Maandagavond van Terschelling te Harlingen aangebracht den zoon van schip per Bakker, die zwaar gewond werd bij het op een mijn loopen van zijn vaders :schip, de' M. K. 46, nabij Terschelling. De •voorsteven sloeg hierbij aan splintershet ■achterschip zonk onmiddellijk. De gewon de bleef op 'een petroleumvat drijven. Zijn ■vader en broer zijn er goed afgekomen. In de wa.schinrichting van het Ned- Herv. Diaconessenhuis te Arnhem is gis termiddag een centrifuge uiteenge spron gen. De wed. Nijhuis, die daar werk zaam was, werd gedood. De 19-jarige dienstbode J. de G., afkomstig uit Renkum, is gisteravond na- hij de Laan van N. O. Indië in Den Haag te water geraakt en verdronken- Gisteravond hebben te Utrecht relle tjes plaats gehad tengevolge van den strijd ■tusschen de veehouders eu de slijters inzake den melkprijs, Eenige veehouders, die hun melk in de stad wilden uitven ten tegen 13 cent per liter, werden door slijters gemolesteerd. Een der veehouders werd daarbij met een mes in den rug ..gestoken. De dader werd gearresteerd. Terwijl de bakker G. te Beverwijk .Zondagmorgen naar de kerk was, zijn twee personen zijn woning onder een ■valsch voorwendsel binnen gegaan en heb ben zijn echtgenoote gedwongen, onder bedreiging van moord op een aanwezig 'kind, hun het geld te wijzen. Met alle contanten, een bedrag van ruim f800, maakten zij zich uit de voeten. Rechtbank te Middelburg. Voor de rechtbank weird Dinsdag tegen P. I. N. en .'H T.j Jreiden te Middel burg wegens diefstal van ijzeren stukken 0P... sPoorweg®nnpi!ace!ment, respectie ve; ïjh 4 maanden ^gevangenisstraf en een miaand tuchtschool gevorderd, teirwijl bei den nog eens terecht stonden wegens diefstal van een koperen kraan en een looden pijp op het terrein van de wo ning van wijlen den heer J A Zip- weswege tegen T. weder een maand tuchtschool en .tegen N. twee maanden gevangenisstraf werd gevorderd Wegens diefstal van ajuin onder Kam perland stonden terecht KI. v. d K en J. v. B., uit Veere. Zij' haalden de ajuin met eeln schip af. Befcl. v. d. R Ze,de dat zijn vrouw gezegd heeft, dat'hij er om mocht gaan. De eisc.h luidde tegen v. d. K. een maand gevangenisstraf en tegen v. B. dezelfde straf doch voor waardelijk met drie jaar proeftijd. Tegen W. P. J. 'uit Me-liskerke, die door militairen gestolen goederen kocht, werd wegens heling 3 maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met. drie jaar proeftijd gevorderd. In de zaak tegen T. J. de B. en A. uii Vlissingen, .beklaagdvan dief- Tu n flessclien verschillende dran- luJdde L S badpaviljoen Wilhelmina, Wegens het niet voldoen aan een amb telijk bevel werd tegen W. R. uit f 25 of 2o -dagen gevorderd. Bovendien werd weder een groot aan tal zaken betreffende verboden vervoer poging tot uitvoer en nederlage behan deld en in alle zaken werd de uitspraak 'bepaald op 27 JVfei a.s. laging van mólfc. Niet alleen is dit het geval in de plattelandsgemeenten doch ook in tal van sleden is de melkprijs terug gebracht. Dë-zte prijsverlaging is over het algemeen aanmerkelijk groot. Prijsverla ging komt den verbruikers zëey ten goede, wanneer men tenminste niet handelt zoo als de melkslijters te Heinkenszand. In onze gemeente wordt de melk nog steeds verkocht, wanneer deze bij; de melkslij- tórs wordt afgehaald voor 18 cent per Liter. Is dat nu de prijls, welke beslist no-odig is? Dat kan niet. Hoe ziou men o.a. te Middelburg de melk kunnen thuis be zorgen voor 14 cent per Liter, terwijl men' ze in Heinkeinszaaid moet afhalen voor 18 cent. In dezen geldt te Hein kenszand nog „maak er gebruik van zoo lang het wordt toegelaten". Of Z.Ecc. den Minister van Landbouw en/-, hier nog zou ingrijpen moet betwijfe'd worden, doch zeker is, dat Z.Exc, den prijs der melk heeft voorgesteld op 11, 12 tot ten hoogste 13 cent per Liter. Dat de- melk slijters ook in Heinkenszand eens' spoedig bepalen, dat de prijzen, zonder ingrijt pen, gebracht zullen worden overeenkom stig vele andere gemeenten, welk© onder dezelfde conditiën verkeeren, dan is daar mede het overgroote deel onzer burgerij: ten zeerste gebaat. Cl P. BEAUFORT. Heinkenszand, 14 Mei 1919. Mijnheer de Redacteur, Naai- aanleiding van het ingezondent stuk van den heer Reijnierse in Uw blad van Vrijdag 9 Mei j.l. mlag ik zeker voor het volgende wel een kleine plaatsruimte verzioeken, waarvoor bijvoo-rbaat mijn dank. De heer R. ztou hebben hiooren ver luiden, Mat de Coöperatie „Walcheren" aan hare leveranciers 12 cent per Liter melk kan -of 'zlal uitbetalen. Hoe dit is te vereenigen met wat hij tevoren resumeerde, is mijniet recht duidelijk, evenmin van wiein »hij dit zou hebben kunnen vernemen. Wij toch bepalen pas na het eindigen der ..maand den prijs in overeenstemming met de lasten en baten der Qoöp-, zoo- dat er van een tasten prijs geen sprake kan z:ijn. Dit heb ik ook in een door mij bijgewoonde vergadering te Vlissin gen duideljjk in het Ucht gesteld, waar van toch Me heer ft. niet geheel on wetend z,al zijn gebleven. Het ligt niet in de bedoeling, der Coöp. om door belof ten van hoogexe uitbetaling anderen con currentie aan te doen. Daarin is bet voor deel van aansluiting niet gelegen, maar wel in de zekerheid, dat dé leden den prijs ontvangen, die er van de melk wordt gemaakt en dus niet moeten wachten op- wat andere fabrieken zullen uitbetalen. Hoogachtend, L. DEKKER. Directeur der Coöp. „Walcheren". eter RodaeM- Mijnheer de Redacteur, Bijna geen courant verschijnt of er komt re,, benchl ;n voor over de prijsver Goes. Gisteren werd door notaris Pi laar publiek verkocht: een woonhuis en erf te Goes, aan de Wijngaardstraat, wijk A, no. 88, groot 74 c.A., aan Mej. Wed!. S. van Eenenaam te Goes, voor f 1550. Mhttelfrurg. In het gebouw van het Provinciaal Bestuur alhier is heden aian- bes'teed 1. het leveren, vervoeren en in voor- raads-hoopan Zetten vajn steenslag en grind langs de rijkswegen, behoorende tot het kanaal van Terneujzten en fat de rijks- waterleidingen wederzijds dit kanaal in twee perceelen en in massa. Raming perceel I f2330; perceel II f'2710, in massa f5040. Inschrijvers eerste perceelJ. P. de Vos te Terneuzien f 2350P. Verschelling, Terneuzen f 2280G. A. van 'der Straa ten, Terneuzen f 2180. Tiveede perceel: G. A. v. d. Straaten, Terneuzen f3595 en F. de Nijs, Ter neuzen f3425. Voor do m!assa geen inschrijvers. 2 het maken van een houten steiger in de noordelijke fcanaalhaven benoorden de staalfabriek té Terneuzen, deel uitma kende van de werken tqt uitbreiding van de los- en laadplaatsen aldaar. Raming f 7600. Inschrijvers de heeren: A. Verhage, Made f8331; G. W. de Wolf, Dordrecht; f7900; J. Baan©, Sliedrecht f7870; .T. Th.olens, Hoek f8000; P. J. T. Bruggeman, Terneuzen f7362.50; G. A. v. d. Straaten, Terneuzen f7300i A. Kaan, Terneuzen f7225; G. J. Balkenstein, Terneuzen f 7079H. J. ten Siepe, Winterswijk f6850; Th. Blipevens, Made f6740. 3- het lossen en leggen van gewa pend betonplaten met-bijkomende werk zaamheden, ter verbetering van de boord- voorziening van het kanaal door "Wal cheren. Raming f4750. Inschrijvers de heeren: W. Ch. Ma-ljers en H. W. Maljers, Veere f5450; H. Jan sen Ja., Middelburg f4996; P. Dekker, keere f4940; W. Anker Jr., Vlissingen f4892; Ch. v. d. Kïeke, Wo-lphaartsdijfc f 4780; J. H. v. d. Ven, Vlissingen f4719;. lh. Meulens, Dordrecht f4690; J. N. D. fhjb 'Vlissingen, f4570; A. v. d. Straa- len Jr-, Hansweerd Ï4490. NEW-AORK, 13 Mei. Op order van president Wilson zal van 8 tot ,14 Juni een pad vinders week georgani seerd worden. WASHINGTON. 13 Mei. Volgens metdride-elang van liet departement van marine zullen de drie AmerikaanscRe marinevliegtuigenzoodra het weder gunstig ,is Trepastéy-baai verlaten. Bij zonder geconstrueerde toestellen zul len voor waarnemingen onderweg dienst doen. PARIJS, 13 Mei. Brockd.oiTf-R.ant- zau heeft voor het. eerst ongeveer een uur te Parijs' doorgebracht. Hij was vergezeld van een zijner secretaris sen en een Fransch officier. De Raad van Vier was op dien tijd in confe rentie, zpodat. hij- niet een der leden gesproken kan hebben. Wat hij fei telijk te Parijs gedaan beeft is onbe kend. ,Hij maakte een ritje door het B-ois. Ook mevrouw Wilson maakte daar een autoritje. PARIJS, 13 Mei. De Duitsohers zul len een protest overhandigen tegen de in het vredesverdrag genoemde be palingen betreffende de onafhankelijk heid van Duitsc-h-OostenrijkEen an dere nota zal zich bezig' houden niet het Saar-bekken. BERLIJN, 13 Mei. Te Kesssl is door de bevolking een demonstratie tegen den geweld-vrede gehouden, welke door 5 partijen was! georganiseerd en waaraan <25' a 30,000 'mannen en vrou wen deelnamen. Na. gehouden rede voeringen jyverd met aïgemeene stem men gen resolutie aangenomen, waar in jkrachtig afwijzing van de eischen, wordt geëischt. BAMBERG, 13 Mei. Donderdag zal de Landdag een korte bespreking bob den pver de vredes'-voorwaarden. Wij' vernomen, dat Prof. Sprinck ver moedelijk reeds aan het einde dez'er cur- cus zijin hooigleéraarschap aan de Rijks universiteit te Utrecht zlal .neerleggen. Als zijn (jpvolger wordt genoemd dr. de Jos- selin de Jóng, piathaloog anatoom aan het stedelijk Ziekenhuis te Botterdam. MIDDELBURG. Door de hoofdbesturen van den Ned. Chr. Bond van arbeider? (sters) in de kleedirïgindustrie en van den Ned. R. K. Naaisters- en kleermakers- bond is een circulaire onder de Middel- burg&che ingezetenen verspreid, in ver band met de staking in het Mantehna- gazijn „De Duif". Daarin wordt o. a. op gewezen, dat te Rotterdam, Amsterdam en den Haag voor volslagen naaisters tot f 22,56 per week bij een werktijd van 48 uur wordt betaald, terwijl hier f 12 voor 52 uur wordt gevraagd- En dit slechts v-oor een gedeelte van het personeel. Daar de hoofdbesturen dit een billijken eisch achten roepen zij den moree-len steun van het publiek voor deze staking' in. AMSTERDAM. Dinsdag is aan een der schepen van de Kon. Holl. Lloyd een staking uitgebroken. Een arbeider werd door de directie ontslagen, waarop alle arbeiders op hetzelfde schip werkzaam- den arbeid neerlegden. De scheepvaart- vereeniging ontbood daarop arbeiders van de havenreserve-arbeiders, doch ook deze weigerden de open plaatsen in te nemen, 's Middags kwamen de arbeiders aan den kop van de Handelskade bijeen en werd besloten morgen een demonstratie te hou den. De actie wordt gevoerd huiten de organisatie om. VLISSINGEN. De mini-ster' van marine heeft in verband met militaire doeleinden een 'bezoek aan Vlissingen 'gebracht. De 60ste algemeene vergadering der Utrechtsche Zendings-vereeniging zal 10 en 11 Juiy, a.s. te Utrecht worden gehou den. Dr. J. ,W, Gunning zlal mededee- lingen doen over zijn reis ïufar Indië. In de Domkerk zullen spreken ds'. J. A. Cramer en ds. M. G. IJlauw. De Zendingsstudieraad zal, naar het. Maandbl. der samenw. ziendingscorpora- tie's bericht, zijn zomerconferenties te Lunteren houden van 28 Juli tot 2 Aug. en Van 4 tot 9 Augustus. Van'10—12 Mei. /MIDDELBURG. Huw. aangiften: A. M. M. Mol... 27 j. jm. en G. 'van 'Kooten. 24 j. jd.G. Holleina, 28 j, jm. en f'. J. Klaassen, 30 j. jd.: P. A. Wondergem, 29 ,j. jm. en J. de Roos. 27 j. jd.: W. E. Walles, 25 j. jm. en L. C'. Wellernan. 26 j. jd. Bevallen: L. Kunst, geb. Evertse, d. G. A. Pie-terse, geb. Brock, z.: C. de Leeuw, geb. De Meulmeester. d.: M. P. van Opdorpj geb'. Bettonviel, z. Bevallen: H. Boasson, wédnr. v. H, Seckei, 71 j.; .1. J. Hpdderstejjh, vr. v. j J. Bliijsée', 81 j. GOES. Geboren: 11, Jacoba Gatharina, d. v. Willem Sinka en Aaltje van de Kreeke, O-verleden: 12. Johanna Jacoba, 2 j„ d. v. Jacobus Schipper en Sophia- le Conté, wonende te Vlissingen; 12, Cornelia Noussen, 39 j., vrouw van Adriaan Does; 12, Pieter Reijnhout, 70 j., man van Mar- grietta Meulmeester; 12. Krina Johanna Glenient, 91 j., wed. v. Anfchonv den Hol lander. Over de maand April 1919. POORTVLIET. Gehuwd: Willem. Beeke, 36 j. jm. eu Adriaua Heijboer, 26 f. jd.; Gornelis Fransicus van Dijke, 28 j. jm. en Catharina Boudewijna Krijger, 25 j. jd. Geboren: Marinus Willem Wouter, z. v. Boudewijn Krijger en Anna de Korte, Overleden: Maarten Gerardus van Nieu- wedhuijzen, 35 j., echtgenoot vaji Pieter- nedla Willemina JUoom; Philippus Mon- teau, 56 j., echtgenoot van Maatje Deur- loo; Pietea* van Stee, ^>7 j„ wednr. van Cornelia- Bijnagte; Co-melis Duijnho-uwer, 76 j., echtgenoot van Henderika Anna Ouke. VLISSINGEN. 13 Mei 1919. Moskrul 69, Zuring 18—71, Postelein 80105, Sterrakes 58 ct., alles per mand. Radijs 4^/26i/2, Uien 1V221/2, Rhabarber 91/., 151/2, Selderie 2—11. Prei 7i/28 ct., alles per bos. Kropsla 0V28V2, Bloem kool 10i/2371/2 ct., beiden per stuk. Spinazie lolói/2, Witlof 4857, Kool rapen 51/2 ct,, alles per K.G. N.B. Niet d-o-or kiezers of kiesvereeni- gingen onderteéken-de aanbevelingen voor de geaneenteraadsveikiezingen worden niet geplaatst, IMaandag kwamen de kranten door een abuis van het Goesche stationsper- s-oneel te laat te Middelburg, dit ter in lichting van die lazers, welke de kranten»- bezorgers van nalatigheid zouden ver denken. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 14 Mei, medegedeeld door het Kon. NGd. Mefceor. Instituut be De Bilt. Hoogste barometerstand 772.6 te Wisbu, laagste 755.5 te Valencia. Verwachting tot den avond van 15 Mei: Zwakke itot matigen, Oostelijke tot Noordoostelijken wind, half- tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen. Iets koeler. 2 Zondag 18 Mei a.s. hoopt ji onze geliefde Moeder is CORNELIA HOLLAND, I 3, Wed. i. van Iwaarden, haar 86sten Geboortedag te herdenken Haar dankbare Kinderen, g g Behuwd Klein-en Achter- e kleinkinderen. w Ontvangdag Maandag 19 Mei. 1 Zoo de Heere wil en zij ji leven zullen onze geliefde jj, (T: Ouders p I WILLEM DE JAGER Jz. en MAATJE BRUIN00GE I cj a s. Zaterdag 17 Mei hunne 'jj 25-jarige Echtvereeniging te herdenkea. p Dat zij nog lang gespaard 5 mogee blijven is de wenseh van hnnne fj dankbare Kinderen. H Oudelande, 14 Mei 1919. f1 Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader de heer JAN VAN K0EVERINGE, in den ouderdom van 76 jaar en ruim 4 maanden. Uit aller naam, JAN VAN KOEVERINGE Jr. Wemeldinge, 13 Mei 1919. Voor de -zeer vele blijken van belangstelling ter gelegenheid van onze 50 jarige Echtvereeniging, zoowel van binnen als buiten de gemeente ontvangen, betuigen wij onzen oprechten dank. D. .TONGENENGEL, Echtgenoote en Kinderen. 's-Gravenpolder, 14 Mei 1919. van alle leden der Gerefor meerde Kerk te Middelburg op des avonds 8 uur, bovenzaal Socië teit „de Vergenoeging" (ingaÈg Vlasmarkt). is een zuiver plantaardig, be proefd tonicum. Zij verrijkt uw bloed, versterkt de zenu wen, «verwint de vermoeid heid, malaria en influenza: wekt uw eetlust opmaakt uw slaap diep en verkwik kend, en bevordert eene algemeens levensopge wektheid. Prijs per flacon f2.25: 611. f 12.5012 11. f24.— Wacht U voor namaak. VAN DAM CO Den Haag. Te verkrijgen bg Apothekers en Drogisten. leert men spoedig en volmaakt uit het Nieuwe Kookkoek van JO HANNA RIJNEMAN, omvattend uitnemende Recep ten voor bet goedkoop en sma kelijk bereiden van alle spijzen, benevens Handleiding voor de Tafelschikking, het Tafeldienen en een aantal Menu's, 3e Her ziene druk. RIT vooi-treffelijk, veel omvatten- de Kookboek, is verkrijg baar bij D. BOLLE, Hang 98 te Rotterdam en verder alom. Franco na eztvangst van postw. a f I.I51 waarop melden: „Keukenmeid". Kapitale Veiling van Afbraak en nieuwe Houtwaren. J. C. H. HOLLMANN, onder nemer van verkoopingen te Goes zal op Vrijdag 23 Mei 1813 en zoo noodig op Zaterdag 24 Mei 1919, telkens des voormiddags om IÜ uur op het plein van den heer M. Veh beem te Goes (Voorstad), ten ver zoeke van de heeren H00RNICK en VERBEEM te Goes, doen veilen en verknopen Een kapitale afbraak en een groote partij nieuw hout, groet 10 wagons w.o. 4 wagons nieuw, afkomstig van de militaire voorraad te Hoogerlieide en f G wagons afkomstig van de militaire werken in Waleheren en waaronder veel grenen. als:3000 Balken, Platen, Gordings, w.o. zwaar 22 X 20,25 X 8,25 X 5, 10X10 enz- 1°1 8 M. lang w.o. mooi raamhout, 1000 diverse Bad- dings tot 9 M. lang, 500 dorsch vloerdeelen, 300 zware damwand- planken, 200 maoie dampalen. 2000 dakzoldervloer- en schotdeelen tot l'/a duirns zwaar en lang 9 Meter, 380 puike stellingdeelen, 3000 diverse 1 en l'/a duims kraal- deelen w.o. jveel geploegd en ge schaafd, 1000 gecreosoteerde vloer deelen, 200 diverse deuren, 300 banken ea tafels, zeer geschikt voor kramen, w.o. lang 4 M. en breed 1 M. 8 verplaatsbare schuur tjes en hokjes, 500 mooie ruiten, 100 rol asphaltpapier, 5 rolwagen- tjes, schotten ea kastjes. Voorts 6000 K.G. zeer bruikbaar Ijzerwerk, als: Bouten, Moeren, Stavea, Rails, fjzeren Biaten en afheiniag-palen, 200 K.G. Spijkers. AJles zeer geschikt voor nieuwe woöing ©n schuurbouw. Zie biljetten!!! Betaaldag I November 1919. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op des namiddags te 1 uur op de bovenzaal der sociëteit „de Verge noeging", aan de Groote Markt te Middelburg, in het genaamd „KLEIN RHIJNSBURG", be woond door KRIJN C0PP00LSE Pz., bestaande in Woonhuis, Schuur Wagenhuis, steenen Varkenshok, Kip penhok, Hondenhok, Bsomgaard. Tuin grond, Dreef en Bouwland, zeer gunstig gelegen in de gemeente Serooskerke, aan den straatweg naar Oostkapelle en langs de baan van de hofstede „Zwanenburg", ter ge zamenlijke grootte van 4.5910 II.A. of 11 Gemeten 211 Reeden. of 2 Gemeten 266 Roeiden, liggende in de gemeente Serooskerke, achter de hofstede „Zusidwerf". of 4 Gemeten 124 Roeden, liggende in de gemeente Ritthem bij den Lageweg. Gedrukte notitiën dezer veiling met kaart zijn verkrijgbaar ren kantore van voornoemden Notaris te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 3