Onderwijs. Watmciüip m tast IpeÉsn fotaÉpif m Gemeenteraad van Middelburg. kind mocht in goede gezondheid op groeien; zelfs ig zij al die jaren niet eenmaal mistig krank geweest. God gaf aan onze. Prinses een voor spoedige jeugd. Alleen zullen de oorlogs jaren, die ook een donkere wolk over het koninklijk huis brachten, in haar herinnering bewaard blijven, als tijden van ernst en spanning, als dagen waarop zorg en bedruktheid schier niet van moe- el er's aangezicht weken. God blijve de "Prinses en heel het Ko ninklijk gezin met Zijn genade nabij. Ter gelegenheid van den jaardag der Prinses, welke dag hier stil gevierd is, wappeide van de openbare gebouwen en ook van enkele'particuliere woningen de driekleur. Het minder gunstige weder, dat op zoo menige plaats aan het openbaar feestbetoon niet bevorderlijk zal geweest zijn, had hier blijkbaar menige vlag van de tinnen der daken gehouden. Hetgeen wèl jammer te noemen is. Met ingang van 1 Mei is tot be- rolkingsagent dezer gemeente benoemd dhr. C. M. Meijler. Door den heer J. J. Vijverberg 'is met ingang van 15 Mei e.k. eervol ont slag gevraagd als ambtenaar belast met de uitreiking en beteekening van vervol gingsstukken van belastingschuldigen. De in November 1917 alhier op gerichte zangvereeniging „Excelsior", gaf gisterenavond haar eerste concert. Onder de leden zagen wc velen, die voor de oorlogsjaren verbonden waren aan de Christel. Zangvereeniging, die destijds onder diTectie van den heer De Dreu, van Middelburg, eenige malen in de Her vormde Kerk zong. De Goescbe Symphonie verleende, zoo wel voor begeleiding van :'t slotnummer, 'alsook voor een paar orkestnummers "ter aanvulling van 't'program, hare medewer king. De pianopartij werd vervuld door mej. Mannhardt. Het program vermeldde, behalve ver schillende koren van Mendelssohn, Haydn en Mozart, een duo voor Sopraan- en Bariton-Solo, alsmede een paar Bas-Solo's. "Voor afwisseling was dus vo-ldoende ga^ zorgd. 't Talrijke publiek, dat de groote zaal van de Sociëteit Y. 0. V. geheel vulde, toonde zich dankbaar voor 't gepresteerde. Zangers en orkest zullen "op een wel geslaagd concert mogen terugzien en met hun ijverigen directeur, den beer Mann hardt, daarin reden vinden de studie op gewekt voort te zetten. Aan het verslag "van de N.V. Wa terleidingmaatschappij „Zuid-Beveland" (Zevende Boekjaar) is het volgende ont leend: Het zevende boekjaar der Vennootschap kenmerkte zich, kon het wel anders in deizen tijd zijn, door eene algqmeene stag natie in de ontwikkeling der watervoorzie- ,ming.. De aanbouw van nieuwe perceelen stond Zioo goed als geheel stil en in vele be staande perceelen bleef men zich behel pen met de oude' wijze van watervoorzie ning; afgeschrikt door de duro aanleg- Icosten der leiding, wenschte men den aan leg nit te stellen tot andere tijden zouden zijn aangebroken, vertrouwende, dal dan de aanlegkosten belangrijk zouden zijn ge daald. Moge dit al het geval wezen, toch kan reedis met zekerheid, worden gezegd, dat dei goedtkoope aanleg van vroeger niet meer zal kunnen geschieden, en vele toe komstig ei .afnemers door hun talmen met aansluiten' duurder uit zullen zijn. De ontvangsten voor waterlevering, vol gens het tarief 1913 tot en met 1917, stegen dit jaar met ruim duizend gulden, terwijl de vermeerdering der gegarandeer de mininiumiopbrengst van de abonnemen ten van 31 December 1917 tot 1 Ja nuari 1919 rond zesduizend gulden be draagt, voor een groot deel verkregen door eene heropneming der perceelen, waarbij het (stads)tarief bij den toestand op het land werd aangepast. In den loop van het jaar kon de Firma Francka te Bremen eindelijk de ontijze- ringsinrichting opleveren, voldoende aan de bepalingen der Bouwovereenkomist van 4 Juli 1911. Het hoofdbuizennet werd dit jaar ten behoeve van een/ 36-tal nieuwe woningen te Goes Uitgebreid met 221.45 M. leiding met één afsluiter en drie brandkranen. Aan het hoofdbuizennet werd onttrok- (afgerond in 500 M3.): over 1917 522.500, over 1918 492.000 M3. Aansluitingen. Eind 1917 5173. Vermeer dering over 1917 345. Eind 1918 5345. Vermeerdering over 1918 172. Overzicht der aansluitingen na 68 maan den volledig; bedrijf: Baarland op 707 inw. 47 aansluitingen; Driewegen op 639 inw. 31; EllewoUtsdijk op 726 inw. 86; Goes bp 7770 inw. 1178; 's Gravenpolder op 1045 inw. 71; 'slleer Abtskerke op 365 inw. 40; 's Heer Arendskerke op 3564 inw. 314; 's Heerenhoek op 1148 inw. 89; Hein- kenszand op 1841 inw. 104; Hoedekens- kerke op 1279 inw. 101; Kapelle 2338 inw. 170; Kattenflijke op 1203 inw. 212; Kloetinge op 1766 inw. 207Krabbendijke op 2368 inw. 360; Kruiningen op 4144 inw. 555; Nisse qp 689 inw. 60; Oude- lande op 754 inw. 60; Ovezonde op 1147 inw. 69; Rilland op 2240 inw. 329; Schore op 1039 inw. 121; Waaide op 1007 inw. 173; Weineldinge op 2287 inw. 183; Wol- ph,aartsdijk op 2512 inw. 281; lerseke op 4225 inw. 465; diversen 39. De' Balans per 31 December 1918 wijst in Actief en Passief een bedrag van f 1.588.816.55 aan, tegen f 1.546.491.795 per 31 December 1917. De Winst- etn Verliesrekening geeft in ontvangst en uitgaaf een bedrag van f87127.735 .(v.j. f80677.785). Er blijft beschikbaar voor dividend-uit- keering f 20938.81 (v.j. f 36712.73). Zonder deze afschrijvingen volgens de Statuten waren beschikbaar geweest voor dividend f 13954.17 meer totaal f34892.48. Het totaal tekort op de Exploitatie van f39365.85 kan over dit jaar voor een bedrag van f3100.25 worden gedekt uit het reservefonds, blijft ten name der Gemeenten-Aandeelhouders f 36265.60. In bet rapport van den Raad van Be heer wordt o.m. geschreven: Het afgeloopen verslagjaar moet voor onze Vennootschap tot de ongunstigste ge rekend worden, welke nog doorgemaakt zijn. Door de zeer groote stijging van de prijzen der stookolie voor de motoren, der materialen voor onderhoud en aanleg en van verschillende andere artikelen en niet het minst ook door de noodzake lijkheid om de looneu van ambtenaren en beambten aanmerkelijk te verhoogen, zijn de exploitatiekosten gestegen tot een be drag, waaraan men bij de oprichting der Maatschappij nooit had durven denken. De zooveel duurdere kosten van aanleg en de groote moeilijkheid om voor uit breiding de noodige materialen te krijgen, heeft "de toeneming van het aantal aan sluitingen zeer in den weg gestaan. De noodzakelijkheid om de tarieven met 30 pet. te verhoogen zal daaraan ook wel geen goed gedaan hebben. De Directeur blijft met ijver en toewij ding de belangen van onze Maatschappij behartigen en heeft ook in het afgeloopen boekjaar getoond een technisch goed on derlegd waterleidingman te zijn, die ook het finantieel belang der Vennootschap weet te behartigen. In de heden gehouden vergadering van aandeelhouders der N. V. Waterleiding Mij. „Zuid-Beveland" werden de Balans, Winst- en Verliesrekening 1918 goedge keurd en eene Statutenwijziging aangeno men. De periodiek aftredende leden van den Raad van Beheer J. N. Elenbaas en M. van. Harmeien werden herkozen. Gisternacht zijn bij zekeren de B. een konijn en een 12-tal jongen, door een hond gedood. Middelburg. Morgen demonstreert de Steenkolenhandel A. Bliek piet bruinkool briketten. Men leze de desbetreffende ad vertentie in dit numjmetr. Alhier werd heden de aigemeene vergadering gehouden van de N. V. Stoom- wasscberijl Middelburg. De balans en de winst- en verliesrekening werden goed gekeurd en besloten geen dividend uit te keeren. Het meer dan slechte weder is oorzaak, dat de jaardag van H. K. H. Prinses Juliana, hier niet de feestelijke stemming heeft veroorzaakt, die anders zeker zou hebben geheerschit. Reeds van morgen vroeg stond het vast, dat er geen sprake van was de kinderoptocht en de zanguitvoering in de Ahdijl te laten door gaan, zoodat het kinderfeest zich bepaalde tot de uitvoeringen in den Schouwburg, waarbijl de kleinen zich goed amuseerden en waarop wij morgen nader terug ho pen te komen. De hevige regen, de sterke wind waren ook oorzaak, dat slechts zieer weinigen de Vaderlandse lie driekleur hadden uit gestoken en dit was te begrippen als men alleen maar let op de wijze, waarop de vlag op den Abdijtoren is beschadigd, na enkele uren was het wit reeds bijna geheel verdwenen. Toch zagen wijl nog velen'met Oranje of de nationale kleuren getooid. Door de vereeniging „Uit het Volk voor het Volk" werd het volgende telegram aan H. K. H. toegezonden: De Vereeniging, „Uit het Volk-Voor liet Volk" te Middelburg, biedt Uwe .Konink lijke -Hoogheid, alsmede H. M. de Konin gin, Z. K. H. Prins Hendrik en H. M. de Koningin-Moeder bij! Uwen tienden ver jaardag haar eerlftediga gelukwensehen aan. Leve Prinses Juliana. Leve het Vor- Huis. L. K. VAN DER HARST J.Jz., Voorzitter. JAN WORRELL, Secretaris. Vlissingen. In de Nederland sche loodsen- sociëteit heeft van morgen de heer H. J. Karei, commissaris van het loodswe zen, wien tegen 1 Mei eervoil ontslag is veileeud, in tegenwoordigheid o.a. van den inspecteur en den' ontvanger van het loodswezen, afscheid genomen- van alle bij het loodswezen verbonden personen Bij jjifc afscheid werd door verschillen de personen het woord gevoerd, terwijl den vertrekkenden herinneringen werden aangeboden. Borssele. Maandagavond vergaderde de Coöperatieve Boerenleenbank. Dhr. Dek ker opende de vergadering. Het getal le den is gestegen tot 40. Tot stemopnemers weiden aangewezen dhrn. G. v. d. Sande en P. MindeThoud. Bij de rekening en ver antwoording over 1918 bleek, dat een goede f7000 in omloop waren gebracht. Daarna had de vaststelling van bot sa laris van den kassier over het jaar 1919 plaats. Dit punt lokte noigal eenige dis cussie uit. Het bestuur kwam piet het voorstelom het salaris te bepalen op f 100. De kassier dhr. C. Zweemer lichtte toe de werkzaamheden van den kassier, wat ze tot nu waren en wat ze in de toekomst zouden 'zlijn en wenschte zijn salaris gebracht op een min inruim Van f 150. Er gingen nog stemmen op- om! f125 toe te kennen. Dhr. Keizer stelde voor desnoods op het einde van het jaar een gratificatie te verteenen. Daarop werd niet ingegaan. Bij stemming bleek, dat de overgroote meerderheid voor 100 was. Tol lid van 't bestuur werd her kozen dhr. P. Dekker. Het lid van den raad van toezicht dhr. J. v. d. Velde werd herkozen, alsmede de plaatsvervan gende bestuursleden dhr. W. Mol en J. Bruinooge. Qvezand. Met ingang van 1 Mei a.s. is tot sub-ontvanger benoemd dhr. F. J. Schuurman, brievengaarder, zulks ter ver vanging van dhr. L. de Jonge, wien ont slag is verleend. Kruiningen. Mocht 1 April van het vo rige jaar de heer M. Nieuwdorp Sr. zijn 40-jarig ambtsjubileum vieren, Donderdag 1 Mei a.s. zal zijne echtgenoote P. Nieuw dorpKosten D.V. den dag gedenken, waiaro-p zij gedurende 25 jaar de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen in de verantwoordelijke functie van wachteres heeft gediend. De familie Nieuw dorp, die- in het Zuidelijk deel van ons land haar vertegenwoordigers bij de S.S. heeft, is nog een van die oude soort, die met hart en ziel ijveren voor de zaak van hun werkgever. Ook van de zijde dei- S.S. zal deze dag dan niet onopge merkt voorbijgaan. De- directeur, Jhr. Kretschmar van Veen, weet zijn menschen naar waarde te schatten. Arnemuiden. Alhier komen weer eenige gevallen van Spaansche griep voor. Ritfhem. Do gemeenteraad vergaderde Dinsdagmiddag in een voltallige zitting. Door Ged. Staten was goedgekeurd, dat het noodzakelijk levensonderhoud gebracht werd op f400. De regeling voor kinder aftrek was niet goedgekeurd. Nu werd besloten voor elk kind beneden de 12 jaar f35 ai te trekken. Het ingekomen gemeenteverslag over 1918 werd goedgekeurd. Het lokaal voor de_ telefoon zal worden aanbesteed. Tegen 1 ruïi as. .zal een telefoonhouder worden opgeroepen. Aan gedemiobiliseerden zal van gemeen tewege geen ondersteuning worden ge geven. Tot leden van de commissie voor 3e inkomstenbelasting werden 'benoemd de heeren K. Allaart, "Wj Cevaal, C. de Visser en M. Barentsen. tor*!ne#w*. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wezep, door N. War- molts te Neerlangjhroeknaar Wierum en Dorkwerd, door J. A. A. Ouwejan te Waverveen. Bedankt voor Zegveld, door N. Warmolts te Neerlangbroek. Geref. Kerken. Tweetal te Naarden, P. H. de Jonge te Heerde en G. v. d. Zanden te Renkum. Beroepen te Ondshoo-rn, E. J. Wientjes te Barneveld; te Berlikum, W. L. Milo te Kollum. Bedankt voor Waarder, door K. Win kelman te Twijzel. Chr. .Geref. Kerk. Bedankt voor Steenwijk, door J. J. v. d. Schuit te Amsterdam. Bond van Ned. Predikan ten. Eergisteren werd te Utrecht, onder leiding van Dr. M. J. A. de Vrijer, van Odijk, de 2de Jaarvergadering gehouden. Tot leden van het Hoofdbestuur wer den gekozen Ds. M. van Empel te Middel burg, Ds. A. C. G. den Hertog te Rot terdam en Ds. J. J. Meijer te Wijnaldum. Het ledental is gestegen tot 600. Voorloopig voor één jaar Zal. het or gaan maandelijks verschijnen. Dr. K. F. Proost, van Zwolle, hield een referaat over: „De dominéé in onze moderne -litteratuur", waarop eenige ge- dachtenwisseling volgde. Een ontwerp-Reglement en het program ma voor 1919 werden aangenomen. Gelijk gemeld, zal op 6 Mei te Apel doorn de Theol. School der Chr. Gerei. Kerk verplaatst van Den Haag naar Apeldoorn met eenige plechtigheid ge opend worden. Aan den avond van den dag der ope ning zal in de kerk een korte godsdienst- oeefening worden gehouden, om de School plechtig in het midden der Gemeente te ontvangen. Ds. J. D. Barth, consulent der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn, hoopt in deze godsdienstoefening voor te gaan. Utrecht een aigemeene vergadering gehou den, waarop 39 afdeelingen vertegenwoor digd waren. In zijn openingswoord wees de voor zitter op het belang van deze samenkom sten, voorbereidend de eigenlijke aigemee ne 'vergadering, terwijl er ruimer gelegen heid is tot wisseling van gedachten, tot liet oefenen van opbouwende critiek. De secretaris gaf in cijfers weer den groei der vereeniging, welke in de laatste ja ren verblijdend mag worden genoemd. Als adviseur der vereeniging is in de plaats van mr. II. Bijleveld, die bedankte, aangezocht mr. De .Waal Malefijt te Utrecht, die -zich beschikbaar stelde. De voorzitter heette welkom mr. J. Terp stra, secretaris van den Schoolraad, die als belangstellende de vergadering bezocht. Vervolgens was aan de orde de vak organisatie en onze Vereeniging, welke quacstie op de aigemeene vergadering zal worden ingeleid door prof. Slotemaker de Bruine. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de .quaestie vooral tot de een voudigste proportiën wordt teruggebracht en vindt die bedoeling ook in de „Stellin gen", door Prof. Slotemaker de Bruine gepubliceerd als grondslag voor de te hou den besprekingen. jFoch moet de zaak tot den grond toe worden gepeild. De Vereeni ging van- Chr. onderwijzers is een vafcver- eeniging, maar zij is meer dan dat; zoo wel het een als het ander 'moet goed in het oog worden gehouden. Of aansluiting aan het Chr. Nat. Vakverbond moet plaats hebben, deze vraag wenscht het hoofdbe stuur dit jaar nog niet beantwoord te zien; er is daarvoor nog zeer ernstige overweging noodig, vooral om de gevaren, die hierin voor het karakter der vereeni ging liggen. Tal van sprekers brachten de gedach ten der afdeelingen over. Over het alge meen kwamen die gedachten overeen met hetgeen de voorzitter ter inleiding naar voren bracht. Aan den eenen kant waren er echte:ré die de noodzakelijkheid van de behandeling dezer quaestie niet inzien, terwijl anderen ook wel degelijk een be slissing omtrent de aansluiting wanschten uit te lokken. In onze vereeniging moeten de moreele belangen blijven gaan vóór de materieele. En zoowel in bet een als in het ander moet door de vereeniging steeds meer het karakter van vakvereeni- ging worden vertoond. Een groote meer derheid ziet overwegende bezwaren tegen aansluiting bij het Vakverbond, vreezende voor de oonsequentiën, die het zou mee brengen voor da Christelijke onderwijzers als zoodanig; en voor hun vereeniging 'in het geheel. De beteekenis van het woord vakvereenigiing houde in samenwerking' en niet strijdmiddel. Het oprichten van een hoofdkantoor kwam vervolgens in bespreking. De groei van de vereeniging en de gewenischte ont wikkeling; van het vereenigingsleven vra gen van secretaris en penningmeester zoo veel, dat hun eigenlijk werk er onder moet lijden. Nog meent het hoofdbestuur niet te mogen komen met het voorstel om een „vrijgestelde" voor de vereeniging te laten arbeiden, doch bepaalt ach tot het aanstellen van een administrateur. De vergadering ging. daarmede accoo-rd. Na bespreking van de contributiever- andering; en wijziging van de uitgave van het Correspondentieblad, werd deze druk bezochte en belangrijke vergadering door den heer Oosteriee met dankzegging ge sloten. Middelburg. Ac te-examens. Giste ren werden 7 mannelijke candidaten ge ëxamineerd van wie 6 slaagden ml.: de heeren J. Schroevers, H. Stam, A. van Tjjh, allen Middelburg, B. S. Uffer, H. Verhert, beiden Zierikzee, M. J. Ver meulen, Terneuzen. Geslaagd op het machinistenexamen voor het voorloopig diploma de heer L. H. Pol te Vlissingen. Geslaagd te Haarlem op het examen voor leeiraar in de Handelscorrespondentie Engelsch mej. Annie Haminekam te Vlis singen. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Spui bif Terneuzen mej. C. P. Mulder te Watergraafsmeer. De hear P. J. N. van Os, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Vlissingen, is door den minister van fi nanciën benoemd tot lid van de commissie}, belast met het afnemen van bet vakexa men van surnumerairs der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen en het examenvoor ontvanger dier mid delen. De Vereeniging van Christelijke on derwijzers en onderwijzeressen heeft te »,iiii j Zeeuwsche en Limburgsche zangers. We lezen in de Haagsche bladen: Op de vergadering van het comité, i gevormd uit 53 Haagsche Zang- en Mu- ziiekvereenigingen, is met' aigemeene i stemmen besloten om de Limburgsche I en Zeeuwsche zangers en zangeressen, die 24 Mei naar de Residentie zullen komen teneinde te protesteeren tegen de annexatieplannen, aan het station j der H. IJ. S. M. met de gezamenlijke j leden, banieren en muziekkorpsen te j ontvangen. Onder de Zeeuwsche' en Limburg- j sche vereeniging en, welke, aan de be j toeging deelnemen en tevens op de j groote nationale zangwedstrijden van j het Haagsche Gemengd Koor „Onder Ons" uitkomen is ook ,het Protest- j kantoor uit Terneuzen, dat uitsluitend, is opgericht om door het gezongen woord te ijveren tegen de annexatie. j Het telt niet minder dan 175 leden, voor Terneuzen een groot getal. Le- 1 den zijn mevrouw en dienstboden uit hetzelfde gezin, werkgevers en hun j personeel, zonder aanzien van ver- schil in godsdienstige of politieke rich- j ting. Directeur is dr. Ten Bruggencate, directeur van de Hoogere Burger school. Het totaal aantal der Limburgsche en Zeeuwsche zangers en zangeressen is 150. De Zeeuwen komen grooten- deels in nationaal costuum. De burgemeester wees den nieuwen secretaris op het vele werk dat hem wacht en wenschte hem geluk, waarbij dhr. Van der Harst zich namens den raad aansloot De heer Van der Veur dankte voor deze woorden en voor het vertrouwen in hem gesteld. De nieuwe secretaris treedt 16 Mei in functie- De voorzitter herdacht met woorden van groote waardeering wijlen den heer Gratama. Mededeeling, werd gedaan van de c'- gende ingekomen stukken: "Verschillende dankbetuigingen in ver band met vroegere raadsbesluiten. Een schrijven van het personae! der Belgische school aan den Rurgemeester, luidende als volgt: Hoogedelachtbare .Heer, Wijl, ondergeteekenden, 'bieden UEd. eer- biodig onzen innigen dank aan voor de milde gastvrijheid, welke wij in Uw goede gemeente hebben genoten. Met dezen dan ken wij UEd. voor het gebruik van het schoolgebouw aan den Vv'al, dal ons in staat heeft gesleld gedurende drie jaar onderwijs te gevon aan ongeveer drie hon derd Belgische kinderen. Ook nataens deze is UEd. de oprechte erkentelijkheid betuigd. Nooit zullen wijl, noch zullen zij Uw hartelijke gastvrijheid vergeten. Wij zijln zoo vrij, Hopgedelachtbaren Burge meester, UEd. te verzoeken dezen brief ook aan het gemeentebestuur mede te. doelen. Hierop volgen de nam® van den heer Joh. Demaegt en 8 andere onderwijzers en onderwijzeressen en van 6 leerlingen. Een verzoek van P. Pieters, J. V. Adri- aansen, J. H. Vervenne', D1. Kee en J. Bosdijk, leeraren aam de B. A. S. en de A. v. H. onii hen in salaris gelijk te stel len met de andere vastaangestelde leera ren aan genoemde scholen; zij'wijizien er o.a. op, dat de Minister van Binnein- landsehe Zaken en ook de inspecteur van het M. 0. geen bezwaar daartegen blij: ken te hebben en in verschillende an dere gemeenten oi.a. te Vlissingen deze gelijkstelling reeds is ingevoerd. Vervolgens de rekening en verantwoor ding van het Middelburgsch Muziekkorps- len slotte een schrijven, waarin het overlijden van den heer ml. Gratama wordt medegedeeld door de familie. De duurtetoeslag aan de ambtenaren zal worden voortgezet tot nader opzegging en voor werklieden en overgeslagen amb tenaren zal ©en toeslag over 1918 wor den voorbereid- Nog enkele adressen wa ren ingekomen. Besloten werd de Centrale- keuken in ieder geval tot 1 Juni door te- zetten als niet eerder het aantal porties beneden 3000 daalt. Benoemd werden de leden der stembu- reaux voor de verkiezing voor den ge meenteraad. Tot lid van de commissie van toezicht opi het Middelbaar o-nderwijb, vacature wijlen mr. Gratama, waarvoor de com missie had aanbevolen dei heeren mr. T'h. Portheine en mr. M. C. van der Minne, werd benoemd de heer Portheine. Tol lid van bet bestuur der Industrie- en Huishoudschool, vacature periodieke aftreding van mr. J. W. Zijilstra, werd benoemd de heer Zijlstra. Thans was aan de- orde de benoeming van een directeur der gemeente-bedrijven, waai'voor werd aanhevolen de heer J. Boelen, directeur der Gem. Elec.tr. bedrij ven te Enschedé. Benoemd werd de heer Boelen. Aan den heer M. D. Cal jouw weid eer vol ontslag verleend als onderwijzer aan school I. Overgelegd werd de balans, en de winst en verliesrekening van de Centrale Keu ken over het eerste kwartaal 1919, waar uit. blijlkt, dat een verlies werd geleden van £17.582.53V2. In 'de- toelichting wordt gezegd, dat bet. aantal porties geleide lijk teiug, loopt en de kosten dezelfde blijVen. D0 commissie van fincuiciëiii is lü do conclusie gekomen, dat de kosten on geveer 18.1 cent per portie zijn en dus niet alleen op de porties van 8 en 10 cent, waar ook op die van 121A en 15 cent wordt toegelegd- Ten einde te- kunnen beoordeel-en of de tarieven he- booren te worden herzien, ware het vol gens de coiramissie gewenscht, dat het bestuur der Keuken speciücicerde hoe veel porties dit kwartaal tegen de ver schillende prijzen zij'n verstrekt en dat elk volgend kwartaal een dergelijke spe cificatie wordt ingeleverd. De balans der Keuken werd goedge keurd. (De vergadering duurt voort-) fW ij JUB J Miel Middelburg, beestiaal, landbouw gerei, Blaupot ten Cate- 1 Middelburg, huizen, Ittmann. 1 Middelburg, bouw- en weiland, Ittmann. Hedenmiddag vergaderde de gemeente raad van Middelburg, onder voorzitter schap van den burgemeester. Aanwezig waren alle leden. Ér is een vacature, die van wijlen den heer mr. S. Gratama. De heer m!r. van der Veur, benoemd 'gemeenteseerretaris, legde in handen van den voorzitter de bijl do wet voorgeschreven eed af, waarna hij door den voorzitter werd gelukgewenscht. De geheimzinnige knik- kerïeigen. Van het slagveld in de Nieuwe Kerkstraat te Amsterdam vait weinig nieuws te vermeiden, schrijft de Tel. Gisterenmiddag werd het vu ren even hervat, maar spoedig weer gestaakt. Ongeveer vijftien knitters werden, verschoten. Gedurende de duisternis herhaalde de geheimzinnige dader zijn tusuade niet. In verband met de relletjes, die onlangs te Deventer zijn voorgekomen, is een der hoofdaanleggers, Lr. r. d,. M., door de politie gearresteerd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2