Uit tie Provincie. ftatiorwijs. te# feÉÉHÉMJ. De Pink Pillen heipen beter. naar het „Hbld." de regeering en de N. O. T. niets bekend. Wel verluidt hier te lande in goed ingelichte kringen, dat een dergelijke maatregel overwogen wordt, maar men verwacht zijn vaststelling voor - loopig nog niet- De sneltreinverbinding ParijsBrussel - Amsterdam zal met Juli a.s. beginnen met twee treinen daags. De broodkaart van het 94ste tijdvak loopt van 28 April tot en met 6 Mei. Bericht wordt, dat de banketbakkers met 1 Mei weer evenveel bloem krijgen als in 1916. Eerste Kamer. Ma aanneming van een aantal kleine wetsontwerpen, waaronder dat tot goed keuring van het verdrag tusschen Neder land en Duitschland betreffende ophooging ran den ouden Rijnmond bij Lobith, is de Eerste Kamer uiteengegaan tot eenige dagen na de voltooiing van de schriftelijke behandeling van de koloniale begrooting. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft in een korte openbare vergadering besloten om aan te vangen met het sectie-onderzoek van eenige wetsontwerpen, o.a. betreffende het toezicht op hier te lande vertoevende vreemdelingen, nadere voorzieningen op hét stuk van vuurwapenen en munitie, zoomede de wijziging van de Arbeidswet van minister Aalberse. De Kamer komt 6 Mei weder in open bare zitting bijeen. De bedoeling is, dan nog in die week het wetsontwierp van ministel' de Visser nopens de onderwij- zerssalarieéring te behandelen. Melk en zuivelproducten. Door den Minister van Landbouw is tot de gemeentebesturen de navolgende circulaire gericht: Ik heb de eer u mede te deelen, dat ik meen te kunnen overgaan tot een zoo goed als geheele opheffing van alle maat regelen ,tot dusverre met betrekking tot melk- en zuivelproducten genomen. Te dien einde wordt een groote reeks van regeeringsmaa'tregelen, ten aanzien der ge noemde artikelen, ingetrokken; gehand haafd blijven slechts de verboden tot uit voer van melk, boter en kaas en melk producten, alsmede het verbod tot ver vaardiging van melkproducten- Het is mijn bedoeling om met gepaste gebruikmaking van deze verboden die voor ziening met melk en zuivel in de ge- wenschte banen te leiden, prijsopdrijving ie' voorkomen of een reeds ingetreden verhooging van prijzen voor een prijsver laging te doen plaats maken. Tevens acht ik het oogenblik aangebro ken een einde te maken aan het geven van bijslagen door de regeering, nu bij de intrede van het zomerseizoen een aan merkelijke verlaging van de inkoopprijzen van de melk en in overeenstemming daar mede van de zuivel kan plaats vinden, zoodat niettegenstaande het ophouden van de tot dusverre gegeven bijslagen het pro duct aan den verbruiker tegen lagere prij zen zal kunnen afgeleverd worden dan in den afgeloopen winter. Met inachtneming van het bovenstaande wordt met ingang van 1 Mei e.k. de vrije binnenlandsche handel in melk en zuivelproducten hersteld, met uitzondering van wat betreft de kaas, waarvoor die datum is bepaald op 22 Mei e.k. in ver band met het feit, dat eerst dan de sedert 1 Mei vervaardigde kaas in het verkeer wordt gebracht. Het Vaderlandsch Historisch Volksfeest. Voor het op 3, 4 en 5 September a.s. op den Waterberg bij Arnhem te houden Vaderlandsch Historisch Volksfeest, is een keurig uitgevoerd reclame-boekje versche nen, dat o.a. opwekkingen tot deelname bevat van prof. dr. Jos. Schrijnen, mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, burge meester van Arnhem, het Uitvoerend Co mité van het Volksfeest, de Algem- Sederl. Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer en de vereeniging „Het Nederl- Openluchtmuseum". Het vertrek van Hr. Ms. pantserdek- schip Zeeland van Nieuwediep naar Vlis- singen, van waar het de reis naar West- ïndië zal aanvaarden, zal niet vóór 5 Mei plaats hebben. De kapitein P- W. Leverland is ontheven van zijn detacheering in Zee land en naar zijn korps het 20e reg- Infanterie te Harderwijk teruggekeerd- Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Juli benoemd tot inspecteur van het middelbaar onderwijs mr. J. H. Thiel, thans schoolopziener in het district Am sterdam, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit laatstgenoemde betrek- king. Mr. Thiel stamt uit een Zeeuwsche on derwijzersfamilie en heeft zelf ook de onderwijzersacte, is derhalve de rechte man op de rechte plaats. Slage hij er in het middelbaar onderwijs te doen aan passen aan 't leven, door 't te ontdoen van allerlei onvruchtbaar en onmogelijk intellectualisme, dat den leerling niets dan schade en ellende, geesteskwelling en geestdooding brengt en den weg tot prac- tisch gebruik maken van 't gezond ver stand ten eenemale afsluit C- V. te Westdorpe en L. v. d. C. te Axel zijn, onder verdenking van verduiste ring, ter beschikking van de justitie ge steld. Een landbouwer had hun 25000 Kronen ter hand gesteld voor handel in België, en dit bedrag moeten zij ver duisterd hebben. I Door den Commissaris der Koningin is met ingang van 16 April j-1. eervol ontslag verleend als lid der gezondheïds- commissie, zetel Zierikzee, aan den heer W. J. Kapteijn, burgemeester van en te Brouwershaven. Door den Commissaris der Konin gin worden Maandag 5 Mei a.s. bezocht de gemeenten Nieuw en St. Joosland, Arne- muiden, Koudekerke, Ritthem en Oost en West-Souburg en Dinsdag d.a.v. Hoofd plaat, Biervliet en IJzendijke. Spoorwegen in Zeeland. Een wetsontwerp is ingediend tot ver hooging van het maximum1 ..van het ren telooss voorschot uit 's Rijks schatkist ten behoeve van den aanleg en het in exploitatie brengen van spoorweglijjneni van IJzendijke over Sas van Gent naar Drie Schouwen, van Hoofdplaat naar Py- ranude, van Philippine over Terneuzen naar Zaamslag en van Sas van Gent naar do Belgische grens, in de richting van Seteaete. Met den aanleg van die lijnen werd in het begin van het jaar 1914 een aanvang geiraakt. Ten gevolge van den oorlogs toestand heeft de aanleg onder voor de ZceuwsctoVlaamsche Tramwegmaatöchap- pijl zeer bezwarende omstandigheden plaats gehad, maar hoewel reeds spoedig te voorzien viel, dat de buitengewone verhooging der prijzen van materialen en arix-idsloonon een overschrijving der ra ming ten gevolge zou hebben, heeft zij niettemin ter voldoening aan haar con- cessi ever pli chting de werkzaamheden met kracht voortgezet. Middelburg. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten stellen B. en W. voor in de bouwverordening een nieuw artikel op te nemen luidende: „Het uiter lijk aanzlien van een nieuw te maken gebouw met al wat daartoe behoort, z;oo- als hekken, moren enzi., moet naar het oordeel van B. en W|. zoodanig zijln, dat het noch op- zich zelf, noch in verband met de omgeving uit een oogpunt van Welstand aanstoot kan _geven". B. en W,. zeggen in hun toelichting, dat ziij1 evenals in 1914 de bezwaren tegen zulk een bepaling niet gering achten, maar dat men over bezwaren heen moet kun nen slappen en waajr in andere gemeen ten zulke bepalingen geen aanleiding ga ven tot buitengewone moeilijkheden, stel len B. en Wi. voor als bovengezegd. Vervolgens stellen B. en W,. voor de perceelen T 152 en T 153 aan het Oude Arneuiuidsche voetpad onbewoonbaar te verklaren. Overeenkomstig het veekoek van J. A. Maas stellen B. en W, voor aan hem het grind te verhuren, waarop de molen op het Vlissingsche bolwerk staat em waarvan de huur nu staat ten name van den heer J. Minderhout voor f36.45 per jaar. De commissies van fabricage en fi nanciën stellen voor den huurprijs te be palen op 10 cent per vierk. Meter of in totaal op f72.90 per jaar. In verband met het vroeger vermeld verzoek van P. jiruei en J. II. Hooge- sleger, heiden amanuensis aan het gym nasium om verhooging hunner jaarwedde, zeggen B. en W;., dat zdj.de jaarwedde van Broei f 100, hoog genoeg achten, maar dat ziiji het billijk achten do jlaar- wedde van Hoogesteger ook te brengen op da.t bedrag. Overeenkomstig diens verzoek stellen B. en W|. voor aan den heer M. Dl. Caljouw met ingang van 1 Juli eervol ontslag te verleenon als onderwijzer aan schcoi I. Naar omleiding van een verzoek van I. Pauwe, die erfpachter is tot 31 De cember 1929 van 1 A- 34 c.A. grond, liggende aan de Stationsstraat, stellen B. en W. voor dit erfpachtscontract met 1 Januari 1,920 te ontbinden en aan adres sant den grond opnieuw in erfpacht te geven tol 31 December 1966 op1 dezelf de voorwaarden als waaronder percee len in die straat zijin uitgegeven aan mej. Koole-de Zeeu,w en aan H. Pieterse. Ofschoon een juiste prijsraming van het gas vooralsnog niet doenlijpc is, mee nen B. en Wi. toch in verband met den verminderden kolenprijs en de ver beterde kwaliteit der kolen in over weging te moeten geven den prijs van het gas met ingang van de nieiu;we meter- opname in Mei te bepalen op1 20 "Cent per vierk. Meter en vo or munt gas 21 cent. Voorts deelen zlijl mede, dat voor- Icopig de rantsoeneering kan vervallen en daarmede ook de prijsverhooging voor verbruik boven het rantsoen. Daar nu de uitgaven voor de bedrij ven, de distributiedoeleinden, aankoop huizon en inrichting centrale keuken juist zijta op te geven s (ellen B. en W|. voor ter bekostiging van die verschillende za ken een leening aian te gaan van f 156.000, tegen een rente van ten hoogste 51/2 pet. Daar men ten slotte met de Societé Anonyme d' Eclarage et Tramways Elec- triquos tot overeenstemming is gekoimein omtrent een prijsverhoogiiig van de aan de gemeente te leveren electriciteit en wei om voor lederen gulden, die de ko len duurder Zijln dan den riormalenprij's van f 9, meer te betalen 1/4 cent per netto eenheid, waardoor de prijs thans 8.2 en "10.8 cent wordt en de verkoops prijs wordt voorgesteld op 5 cent 'hoo- ger dan thans, dus 35 cent per K. W). U. Naar .aanleiding vian opmerkingen van God. Staten worden enkele wijzigingen in de begrooting voor 1919 voorgesteld. Ten slotte stellen B. en W]. voor aan den Biz, Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente ie berichten, dat getracht zal worden door de commissie van toezicht op hel M- 0. om door het op Woens dagavond te 8 urn" doen eindigen der les sen aan de beide avondscholen de leer lingen in de gelegenheid te stallen gods- dienstonderwijjs te volgen. Goes. De zang vereeniging „Excelsior" alhier (dir. F. X. Mannhardt) hoopt op 29 April haar eerste uitvoering te geven. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende ad vertentie. Kloetinge. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn bij den landbouwer A- Paardekooper alhier vijf kippen gestolen. Ritthem- De verkoop 'van Emmabloem- jes voor de tuberculoselijders bracht al hier op f 13.60. Hartelijk dank aan alle gevers en .geefsters. Zoutelande. Vrijdagmorgen omstreeks half negen uur werden de bewoners al hier opgeschrikt door klokgelui, ten tee- kien van brandalarm. Al zeer spoedig bleek, dat bij den landbouwer A. S. een begin van brand was in de schuur, al waai" door het negenjarig zoontje spelen derwijs een partij stroo was in brand gestoken. Door flink optreden van enkele ingezetenen, met behulp van enkele em mers water, kon men nog bijtijds den brand meester worden en bleef de schuur gespaard. Terneuzen. Bij het binnenkomen van een voor Gent bestemd diepgaand stoom schip, op peil laagwater, werd vastge steld, dat de Westelijke voorhaven alhier aangeslibt is. De Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft hierop den minister van waterstaat gewezen. Deze heeft thans bericht, dat de verondieping een gevolg is van vertraging in het baggerwerk we gens gebrek aan kolen, en dat daarmede zal worden aangevangen, zoodra steenko len beschiklaar gesteld worden. (N. R. C.) keeren tot volle gehoorzaamheid aan Efeze 519. De Synode noeme enkele geestelijke liederen, inzonderheid voor de Christelijke feestdagen, welke door de Gemeente kunnen worden gezongen". Tot onderwijzeres aan de Bijzon dere school te Domburg is benoemd mej. "C. ,E. de Koster, te -DosteiiTldrp bil "Elburg. Geslaagd op bet maobmisfcenexa- men voor bet voorloopig diploma de beer C. van der Linden te Vlissingen. Te Anna-Paulowna worden pogin gen aangewend tot stichting van een Chr. School. i 1 Benoemd aan de Chr. school te Schoondijke de 'heer J. K. Voogjd, thans in mil. dienst. Middelburg. Op bet akte-examen 1. o. zijn 8 candidaten geëxamineerd. Ge slaagd zijn de boeren G. Ruitenbeek, leerling van de Chr. Normaalschool te Goes, en P„ A. de Smet te Stoppel dijk. Ned. Herv. Kerk. Zondag 27 April. Goes, 9.30 u. ds. Homburg, 2 u. ds. de Vries, Cat. Z. 44, 6 u. ds. Steinz. Middelburg. Bon 243 1 ons kaas; 244 een half pond suiker; 245 anderhalf ojis rijst; 246 één enkel stuk Sunlight zeep; 241 tvyee ons erwten; 248 vijf ons bruine Loon en; 65 der kinderkaart een half pond Suiker; 60 der kinderkaart een half pond kindermeel67 der kinderkaart 1 stujc zeep a 16 cent. Veere. Verkrijlgbaar op bon 177, 2 5 ons suiker. Westkapelle Maandagvoormiddag van 9 —12 uur voor wijlk A en B, Dinsdagvoor- middav van 9—12 uur, voor wijk C en D, afhalen van aanvullingsbroodkaaiten Bon 1681 ons kaas van 2330 April bon 67 suikerkaart i/< K.G. suiker ran 28 April3 Mei. Se ro oskar ka. W). Van 28 April fcojl 3 Mei 1919: op bon 40: 4 KG. Aard appelen: op bon 18 250 Gram Suiker; op bon §9: 100 Gram Kaas 20 -j-; op bon 8. 100 Gram Vermicelli op bon 17: 1 stuk Kalizeep. Oostkapelle op bon 15: 250 Gram Bruine bonnenop gortbon 22: 200 Gram Jam; op bon 6: 100 Gram Kaas 20 op bon 18250 Gram Suiker. Zeeppoe der voor elk gezin. Souburg. Gedurende, de week van 26 April—2 Mei is verkrijgbaar: op varrkens- vleeschbon 9: 5 K G. aardappelenop bon 16: 2 II.G. erwten; op vleeschbbn (wit) 3: 2 H.G. spek; op lijstbon 10: ï/2 stang zeepop kaasbon 14i/2 H.G. kaas|; op rijstbon 18: 2i/2 H.G. suiker. gelijk een aparte som.' voor den ingenieur onder de wegen moet blijlven staan. Die heer J. de Visser, raad, is van deze zélfde meening. De heer Van der Minne ziet He nood zaak juist niet in. Het voorstel' van de Putte om dm post van f500 tie schrappen, is verwor pen met11 tegen 10 stemmen. Die he- .grooting is verder ongewijzigd vastgesteld. Jaarverslag. Ter tafel kwam thans het verslag om trent den toestand van den Polder over 1918, waaraan het volgende is ontleend: De schuldenlast van den Polder be droeg op 1 'Januari 1919 f 64000 ad pet.; f541200 ad 4 pet. en f2730O.) ad 4i/2 pet. rente. Door de commissie wier advies ge vraagd is inzlake de bemaling van Wal cheren bewesten het kanaal is nog geen rapport uitgebracht. De waterpassing van den Polder bewesten het kanaal werd voortgezet, ter bepaling van de hoogte van de kadastrale perceelen, ten einde daarvoor een klasse-indeeling te kunnen opmaken voor de percentsgewijze bijdra gen in de kosten der bemaling. Op de wegen had over 2104 MA her- bestrating met nieuwe klinkers en over 3902 M2. irnet ou.de klinkers plaats. De prijs der straatklinkers; was f49.50 per duizend tegen f32.82 in 1917, f 20.75 in 1916 en £18.50 in 1915. Dte autotollen brachten slechts f 116.3!) op, waarvan de helft aan den Polder komt, zoodat de totale tolopbrangst f7814.19 bedroeg. Voor oude wegmaterialen werd f 1562.05 ontvangen, waarvan f603.30 als laatst® van de 5 termijfnen, door de gemeente Serooskerke te betalen voor overname van oude keien in 1913. De verkoop van hakhout bracht f4243.50 op. Goedgekeurd- Vergoeding aan tolgaarders. In vervolg op de besprekingen in de vorige vergadering en naar aanleiding van het verzoek van de tolgaarders op de wegen van den Polder om gedeeltelijke retiibutie van pacht der tollen over 1918 wegens mindere opbrengst van het tol geld van automobielen als gevolg van. hot in dal jaar van kracht geweest zijn de rij;verbod, dealt het Dag. bestuur mede, dat hot zich .op bet standpunt plaatst, dat er op billijkheidsgronden termen aan wezig zijn om gunstig op het adres te beschikken, daar gedurende het grootste deel van het jaar 1918 een verbod van kracht was op het vervoer van benei ne in reservoirs van auto's. Voorgesteld wordt de tolgaarders de helft terug te betalen en wel voor den. tol Noordvveg hij Middelburg f 71.301//, Seisweg f2.291//2, tol Serooskerke f43.70; Oostkapelle £54.40; Domburg f41.99; Grjj'pskeuke f070 en Meüskerke fO.ÖOVa- Aldus goedgekeurd- Ja arwedderegeling. Het Dag. bestuur, legt een voorstel tot salarisregeling voor de ambtenaren en beambten des polders over, waarin de voice ode regeling wordt voorgesteld: In genieur £3200—f3700; griffier £1600— f2100; commies ter griffie f1250£1750; adjunct-commies ter griffie £800£1000; ontvanger f2000f2500; kleik bij den ontvanger f800f1000; bode-concierge f650f750; opzichter Noordwalering f 1850f 2150andere opzichters f 1450 f1750; adjunct-opzichters eerste klasse f1250—f1450; 2de klasse f800—f 1000; sluismeesters tevens dijkwachters f 650 f750; sluismeesters f325f375; hulpdijk- wacliters f 600f 700kantonnier op do wegen £650—f750; hulp-kan tournier f 600—f 700. De ingenieur geniet boven zijn jaar wedde een toelage als administrateur der wegen. De opzichters, de siuisnieesters, de kantonnier en de bode-concierge ge nieten boven hunne jaarwedden vrije wo ning in een gebouw van deu pc'der of Een opmerker zeidie van de vrouwen: „Velen meenen al haai" plichten ten op zichte van haar echtgenoot je hebben vervuld, als zij voor hem gebedeu heb- nen". Vele zieke vrouwen handelen izoo ten opzichte van haar zelf en meenen alles voor haar gezondheid, die zij tot verval lieten komen, gedaan te hebben, als Zij haar bitteren nood en haar on geluk aan de buren geklaagd hebben en ajs ziij de verzuchting geslaakt hebben; „Heer, laat mij wederom gezond worden". Als geneesmiddel, als Ihtop oin een minj- der goeden stand van zaken t© verbeteren is dat alleen slechts van geringe waarde en kracht en een flinke doos Pink Pitten zou heel wat beter helpen. Weliswaar zijn al d© vrouwen zioo niet. Mej. Mar guerite Quemener, rue Saint-Yves te Quimper (Finistère Frankrijk), is gelukkig, tegen de bloedarmoede, die haai" onder mijnde, de Pink Pillen te hebben gebruikt, in plaats van zich tevreden te steilten met klaagliederen. „Ik heb het genoegen TJ te melden", schrijft zij, „dat ik van mijn bloedarmoede genezen ben, dank |ziij de Pink Pillen. Niettegenstaande versterkende en andere geneesmiddelen, niettegenstaande zeer bij- ziondere 'zorgen was ik er niet jn geslaagd mijn gezondheid weder te vinden en leed ik maar steeds aan geweldige hoofdpijnen, duizelingen, hartkloppingen. Het scheen mij toe, dat ik geen bloed meer in mijn aderen had, 'Zou zwak was ik. Den goeden raad eener vriendin, diie de Rink Pillen met succes gebruikt had, opvolgende, heb ook ik Uwe nuttige Pillen gebruikt jen zij hebben mijne gezonde kleur en mijne' goede gezondheid van vroeger weder gegeven." Laten wij niet vergeten, dat negen van de tien keer de rziekte om zoo te zeggen een protest is van ons gestel tegen onze tekortkomingen, onze nalatigheid 'ten op zichte vain ons 'zelf en ook tegjen onze buitensporigheden; mooie nuttelooze woorden 'zullen da|t protest niet tot 'Zwijgen brengen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en £9.per 'zes doozen bij het Hoofddépöt der Pink Pillen, Nassau- kade 314, Amsterdam, en hij alle goede apothekers en drogisten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 't Woud J. Kuylman te Renswoude; te Dorkwerd J- A. A. Ouwejan te Waveryeen. Bedankt voor Hasselt door J. H. Gun ning te Hoogeveen; voor Hariingen door H. W. te Winkel te Nijehaske; voor Oosternijkerk door A. v. d. Koog te Zuilicbem. Gerei. Kerken. Beroepen te Wildervank K. t. Anken te Pernis. Bedankt voor Gorinchem door R. K. M. Hummelen te Heerenveen. Chr. G«r. Kerk Beroepen te Hariingen P. de Groot te Rotterdam; te Lfmuiden W. Vos te Drachten. Bedankt voor Apeldoorn door J. W. Geels te Haarlem; voor Maarssen door J. Jongeleen te Noordeloos. Uitbreriding van den Gezian- genbundel in de Geref. Kerken? De Kerkeraad van de Geref. Kerk van Zuip hen heeft in zijjn 19 April j.l. ge houden vergadering, naar de „Rott." meldt, besloten ter classic ale vergadering het voorstel aan te bieden, met verzoek een voorstel te steunen wanneer het een 'volgend jaar op de Generale Synode wordt besproken, luidende „De Kerkeraad der Geref. Kerk fe Zut- p'hen verzoekt aan de Synode dringend den Kerken vrijheid te geven tsrug te Polder Walcheren. In het Polderhuis in de Abdiji te Mid delburg werd hedenmorgen de voorjaars vergadering gehouden van het bestuur van den Polder Walcheren, onder voor zitterschap van den heer mr. H. F. Lants- heer. I gl-ki Aanwezig waren 4 raadsleden en 16 commissarissen, terwijl er een vacature is van wijten den commissaris, den heer A. Minderhoud J.Kz., terwijl de heer Lako afwezig was. De voorzitter herdacht den heer Min derhoud als een zeer werkzaam man, wiens nagedachtenis bij den Polder in groote waardeering zal blijven voortleven. Ook herdacht de voorzitter de nagedach tenis van de gisteren overleden opzichter van de Westwatering, den beer L. P. Blok. Naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering, deelde de voorzitter mede, dat van de afkoopsom van de tollen f 140.000 belegd is in de leening van den Polder zelf en het overige in 5 pet. Nederlandsche staatsleening. Begrooting voor 1919. Aan de órde was thans de begroeting voor 1919, waarvan de commissie be last met het voor-onderzoek, adviseerde 01111 haar onveranderd vast te stellen. Deze begrooting wijlst in ontvang au uitgaaf een bedrag aan van f793195.18 met een post voor onvoorzien ad «3837.651/2. Van de geraamde ontvangsten noemen wijl het goed slot over 1919 ad f 6t>57.47'i/2; d© opbrengst van liet gewoon dijkgeschot ad f393827.17 (v. j. f266967.62); uit- keering van de provincie Zeeland we genis afkoop van het recht van tolhef fing f211644. Van de uitgaven noemen wij: gewone onderhoudswerken Noordwatering £163000 (v. j. f 108700), Oostwatering f 12000 (v. j. f 'iöSOO); Zuidwatering f43350 (v. j. f 15700), Westwatering f 39250 (v. j. £18000); totaal f257600 (v. j. f158200); kosten van buitengewone werken memorie (v. j. f22600); herstellen van storm schade Nooirdwatering f 1600 (v. j. f12500); Oost watering f500 (v. j. f500); Zuidwatering £500 (v. j. f500), VVestwa- teiing f 1750 (v. j. f 1500), totaal f 18750 (v. j. f 15000); koisten der gewone wer ken aan de wegen fl0850.33i/2 (v. j. f 12594.46i/2)aankoop1 etfecten voor hat wegenfonds f217644; rente f36173 en aflossing leeningen f98750. Bij' de artikels gewijze behandeling stel de de heer Heijise voor de jaarwedde van den voorzitter te verhoogen van £*2000 op f2500 en van de raden van f500 op f 650. De voorzitter en de raden verlaten hier op eenigen tijd de vergadering. Na her opening der vergadering stelde de heer Boogaert namens alle commissarissen voor f 2500 voor den voorzitter en f 600 voor de raden. Dit werd zonder discussie met algemeene stemmen aangenomen. Bij den post gewoon onderhoud, deelde de voorzitter mede, dat de aanbesteding zeer is medegevallen, zij is maar 'f 4 a f5000 hooger dan geraamd, de warken zijn nog niet gegund. Bij den po st 'toelage van den ingenieur onder de kosten der straat- en zandwegen1, vToeg de heer Van de Putte waarom dit toch noodig is: een afzonderlijke jaar wedde voor de wegen. De voorzitter meent, dat het noodig is de kosten der wegen afzonderlijk te houden. Do heer Dumon Tak is in het Dog. bestuur altijd tegen het afzondertbe heer geweest van de wegen, de post is er ingekomen om den ingenieur langs dien weg verhooging ran jaarwedde te geven. De heer Allaart nneent, dat hei wel zou kunnen als de tol niet was afgeschaft, maar nju is het noodig, dat het geld voor de wegen gegeven, ieder jaar moet besteed worden aan die wegen. De heer Dumon Tak zegt, dat dit niet de bedoeling lean zijn, alleen moet het geld afzonderlijk worden beheerd, dat voor den afkoop is gegeven. De heer Callenfels meent, dat wel de-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2