Tetegraniii Uit cis Prs¥!üö?i. Kerknieuws Onbekendheid van onder wijzers met de Bij bels che G e- s ch ieden i s. Door de heeren P. Bruining, em. Herv. pred.; A. van Iterson, Herv. pred.R. Torenbeek, id.; J. L. N. Zillinger Molenaar, id.; C. L. v. d. Broek, id.; C. Heemskerk, id.; H. Feij- kes, id.; E. Lagerweij, O.-Kath. pa stoor; J. H. Grottendieck, Ev. Lu,th. pred.S. Dasberg, rabbijn, is een adres aan de Koningin gericht waarin zij wijzen op de vaak ergerlijke onbe kendheid ,van onderwijzers op de openbare scholen met cie Bijbelsche Geschiedenis. Zij achten dit in hooge mate onge- wenscht en verzoeken daarom 't daar heen te leiden dat: a. in de Wet op het L.O. aan Art. 30 alin. 2: „Hij legt daarbij over, enz." worde toegevoegd„en een verklaring af te geven door een leeraar van'hij Koninkl. Besluit aan te wijzen kerk genootschappen en godsdienstige ver- eenigingen van anderen aard, dat hij met vrucht studie gemaakt heeft van den .godsdienst, in de eerste plaats van de Israëlitische en de Christelijke godsdiensten" b. in Art. 35 van genoemde Wet „deugden" veranderd worde in „deugd"; c. gelijkluidend© bepalingen als hier door heil worden aanbevolen voor de Wet op het L. O., ook worden opgeno men in de Wetten betreffende de Mid delbare Scholen en Gymnasia. Prtéikbsyrtm Land en Tuinbouw, taaist» Berichte PIlllS# SftlÉiHiiMï. men op een belangrijk punt overeen jnet bet voorstel-Schaper, zooals dat laatste lijk gewijzigd is, n.l. dat als regel voor den arbeid in fabrieken of werkplaatsen en in kantoren de 8-urige arbeidsdag zal gelden, voor dien daarbuiten de 10 urige. Daarnaast wordL voor den arbeid in fabrieken of 'werkplaatsen en in kanto nen de 45-u igi arbe'dsweek, voor anderen arbeid als regel de 55-urige arbeidsweek ingevoerd. Bij de beslissing van de vraag welke arl)eidstijld in het ontwerp voor elk der bovengenoemde bedrijfsgroepen zou be paald worden, moest rekening gehouden .worden met verschillende omstandighe den. Zoo moest voor bedrijfsgroepen, waar de dagelijiksche arbeid niet binné<n een beperkt aantal uren kan nfloopem, Zoo als in winkels, apotheken, koffieliuizten, hotels en verplegingsinrichtingen, een eenigsz'ins langelre arbeidsduur worden toegestaan dan voor bedrijfsgroepen, waar dit wel het geval is. Met de evengenoemide tegenstelling loopt vrijwel parallel, die tusschen bedrijfsgroe pen, voor welke reeds een kortere ar beidsduur geldt, en bedrijfsgroepen, waar van een terugbrengen van den arbeids duur binnen redelijke grenzen in vele gevallen nog weinig te bespeuren valt. Eindelijk moest rekening gehouden wor den met de intensiteit van den bedrijfs- arbeid. (Wordt vervolgd.) Benoemd tot dijkgraaf van het wa terschap Poortvliet, E. C. W. A. Geuze, te Poortvliet; tot dijkgraaf van den Zonnemairepolde'r, F. van den Bout J.MZ., te Zonnemaiie; tot dijkgraaf van don Schorerpolder, F. Butler, te Ritthem; lot dijkgraaf van den Hertogin Hedwig- polder, J. J. ,^i. Rottier, te Te'rneuzten. Naar wij vernemen zal het ja&r- lijlkscb© Zangersfeest, uitgaande van den Bond van Christ. Zangvereenigingen in1 Zeeland, dit jaar gehouden worden in de Schuttershof zaal te Middelburg op He mel vaaltsdag. Reeds hebben zich 9 zangvereenigin gen voor deelname' opgegeven. Vlissingen. Alhier is een 17-jarige jon gen gearresteerd, die te Arasterdam dief stal van postwissels en valschheid in geschrifte had gepleegd. Hij "is naar Am sterdam overgebracht. Dool' het Bureau voor Rechtskundig advies aan arbeiders, uitgaande van den Chris tel ijfcen Besturenbond alhier zijn in 1918 812 gevallen behandeld en wel 46 inzake de wet op het arbeidscontract, 5 inzake echtscheiding, 3 inzake levenson derhoud, 25 testament en erfrecht, 5 voog dij, 2 strafrechtelijke kinderwetten, 39 huur, 1 faillissementswet, 60 overige za ken van civielen aard, 11 ongevallenwet, 17 invaliditeitswet, 2 arbeidswetgeving, 3 woningwet en bouwverordening, 30 mili tie-, landweer- en landstormwetten, 44 Rijks-, Provinciale- en Gemeentebelastin gen, 9 Rijkswetten niet tot Se voorgaan de beboerende, 4 Provinciale- en Gemeen teverordeningen, 5 strafzaken, 3 vereeni- gingszaken, 5 kwesties ziekenfondsen en 2 diversen. Van de 312 personen, die; advies in wonnen, behooren er 101 tot de aange sloten vereeniguigen. Er werden 514 con ferenties gehouden. Langs minnelijken weg werd f 22.02 aan schuldvorderingen geïnd en f91.05, langs gerechtelijke.n weg waren deze bedragen f 6 en f 47.50 of totaal f 28.02 en f 138.55. Voor den kan tonrechter werden 3 zaken gewonnen on voor den raad van beroep voor de on gevallenverzekering ook 3 gevallen. De teraardebestelling van het stof felijk overschot van den heer P. G. Laer- noes zal niet plaats hebben Woensdag middag half twee, maar half vier van het sterfhuis. Goes. Zondag zal vóór de Hoogmis het nieuwe orgel in de R. IC. Kerk door den eerw. deken Baede worden gewijd. Van 11 tot en met 16 Augustus zal de haven gesloten zijn. Vap 17 Aug. 27 September zal het schutten in de sluis niet steeds regelmatig kunnen ge schieden. Morgen, Woensdag 16 April, ver gadert iu de Chr. School, Wijngaardstraat, de anti-revolutionaire kiesvereeniging „,Voor Nederland en Oranje". De ver gadering wordt belegd op verzoek van vijf leden, naar artikel 7 van het Re glement- 's Gravenpolder. Maandagavond heeft 'n vergadering plaats gehad van de Vereen. Volksweerbaarheid en de Schietvereeni- ging „Oranje-Nassau". Geene vergadering was meer gehouden sinds 1914. Tegen woordig waren 20 leden. Notulen en ver slag werden goedgekeurd. Eveneens de rekening van Volksweerbaarheid met een batig saldo van f 2.76 en van de Schiet- vereeniging met een batte saldo van f 17.24.'In plaats van P. de Kraker Az- (overleden) en P. de Kraker Jz. (uit de gemeente vertrokken), zijn tot bestuurs leden benoemd resp. dhr. L. Eckhardf, secretaris, en dhr. A. Bloklander. In be ginsel werd besloten een burgerwacht op te richten en tégen de volgende week een spreker uit te noodigen om te dezer zake de noodige 'inlichtingen te ver schaffen. Meliskerke. Gisterenmiddag sloegen de paarden van den landbouwer J. K. alhier, gespannen voor een zaaimachine, op hol, de machine kwam al spoedig in een sloot terecht, terwijl de paarden voortholden. Een eind verder kwam eejj der paarden terecht op een afgehakten tronk met het gevolg, dat het onmid dellijk dood was. Daar de eigenaar dit paard pas gekocht had, is dit voor hém een groote schadepost. Zoutelande. Zaterdagavond vergaderde de burgerwacht in de Chr. School alhier. Nadat het bestuur aan de leden was voorgesteld, werden verschillende huis houdelijke zaken besproken en geregeld; o. a. plaats, tijd en duur der oefeningen, contributie enz. Verschillende gestelde vra gen werden beantwoord- Het bestuur be staat uit de volgende personen, alphabe- tisch gerangschikt: J. Kleinepier, D. Kodde, P. de Korte, A. Remijn en W. P. Ris- seeuw. Aanmelding kan dagelijks ge schieden voor personen boven achttien jaar bij den secretaris W. P. Risseeuw. Wissenkerke. Gisternacht zijn bij dhr. C. V. 3 paar kousen gestolen, die achter het huis te drogen hingen. Kamperland. Op de hoeve van gebr. de R. Zijn bij een paard 2 goed gevormde veulens geboren. Beide flink levend. Zierikzee. Te Heemstede is overleden de heer F. E. Vogelsang, oud-leeraar in het teekenen aan de gem. H. B. S. alhier. T' 'i ■■•jju'-jijimuj.vv'.' gy Ned. Heo-v. Kerk. Aangenomen naar Weespi door H. van Wessel te Alblasserdam. Bedankt ypor Gouderak dooi' O. J. v. Rootselaar te Bergschenhoek. Wilhelmlnadorp. Benoemd tot ïfotabèl M. Meeuse. Geref. Kerken. Tweetal te Kampen P. C. de Bruijn te Edam pn B. v. d. Werff te Diokkum. Het opgemaakte tweetal te Vlissingen, bestaande uit ds. F. Tollenaar te Brou wershaven en ds. J. ,W,. van den Bosch te Harderwijk, is door den kerke raad 'in getrokken. Beroepen te Nijiverdal J. H. Bosch te Andel. Aangenomen naar Nieuwloosdrecht door E. Vonk .te "IJselstein. Bedankt voor Hij!aard door F. H. v. Loon te Bitrum; voor Berlikum door F. G, Feenstxa te Dirkshotrn; .voor Oudega door L. T'onkens te Lutjegast. Acte-examen 1. o. Middelburg, 14 April. Geëx. 8 mapn. candidaten, geslaagd de hoeren J. Dirkx, J. J. Evers, M. J. Geensen, J. Geluk, R. J. van Gemerden, A. van Graafland, allen te Middelburg; J. van Graafland, te Vlis singen; P. J. ten Haaf, te Zierikzee. Voor het Vrijdag te Arnhem gehou den examen in machineschrijven, slaag den mej. A. Duvekot Ld. en de heeren C. S. Bedet en L. Wisse, allen te Goes' Goede Vrijdag, 18 April. Nad. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. ds. de Vries, 2 u. ds. Hom burg, 6 u. ds. Steinz ,bed. H. A-- 's Heerenhoek, 9 u. ds. Buinink, voorber. H. A. Hoedekenskerke, 6 u. ds. v. Essen. Kapelle, 5.30 u. dr. Schmidt, bev. nieuwe leden. Kloetinge, 6 u. ds. Meloen, voorber. H. A., bev. nieuwe lidm. Krabbendijke, 6.30 u. ds. Muller, bed. H.A. Kortgené, 6.30 u. ds. Lijsen. Nieuwdorp, 1.30 u. ds. Buinink, bev. n- lidm. 6 u. ds. Buinink, bed. H. A. Wolfaartsdijk, 6 u. ds. Stegenga. Biggekerke, 9.30 u. ds. Schuurmans Stekhoven. Gapinge, vm. en nm. ds. Maas, rm. bed- H. A., mn. dankz. Grijpskerke, 9.30 en 2 u. ds. Vaandrager, vm. bed. H. A., nm. dankz. Koudekerke, 9.30 u. ds. Postma, bed. H. A., 5.30 u. ds. Voorhoeve, dankz. N. en St. Joosland ,vm. en nm. ds. Tak. St. Laurens, 6 u. ds. van 't Ifoff, bed. H.A. Oostkapelle, 6 u. ds. Vaandrager. Vrouwepolder, 'sav. ds. Bastiaanse. 'tZand ,10 u. ds. de Groot, voorber. H. A., 5.30 u. ds. Postma, bed. H. A. Ge«f. Kerken. Baarland, 6.30 u. ds. Brouwer. Krabbendijke, 6 u. leeskerk. Schoondijke, 6.30 u. ds. Goris. Wemeldinge, 3 u. ds. Scheele. De Bond van Zuid-Bev- Paarden fokkers heeft de algemeene vergadering bepaald op 22 April te Goes, Het Bestuur stelt voor om alleen veulens met afstam ming op de keuringen toe te laten en éénjarige veulens zonder afstamming in 1918 bekroond nog toe te laten. Sensed Mfssiwt. Wegens niet salueer en. Gis termorgen werden in de Kal ver straat te Amsterdam door een eersten luitenant der infanterie twee matrozen aangehouden, die niet gesalueerd en verder hun meerdere in rang brutaal aangesproken hadden. De officier, bijgestaan door twee agenten, wil de de mannen naar het politiebureau aan den Singel overbrengen. Het publiek wilde dit echter beletten en drong op om de matrozen te ontzetten. De politie, intus- schen bijgestaan door twee bereden agen ten, wist de menigte op een afstand te houden en het gelukte de arrestanten over te brongen naar "het politiebureau. Naar wij vernemen, zijn thans reeds 400 vaten boter naar Engeland uitgevoerd en talrijke consenten verstrekt voor meer dere export. De Utrechtsehe recherche en de veldwachter Van Duinen hebben den tele grafist Van Z., werkzaam op het post kantoor te Rotterdam, te Maarssen ge arresteerd, verdacht van oplichting van f3000 ten nadeele van den Staat. Van Z. heeft een volledige bekentenis afgelegd- Zaterdag is een 8-jarig jongetje te Harlingen van den Zuiderzeeclijk in zee gevallen en verdronken. Geen keus. Uit de stembus voor de Prov. Staten kwam te Kerk-Avezaath een biljet met bet volgende vers: Ps. 53 vers 3: Hij zocht alom maar ach, Hij vond er geen; Want alle vleesch is trouwloos afgeweken; Het land is vol van stinkende gebreken; Geen sterveling wil bet pad der deugd betreên, Ja zelfs niet één. Kopj©duikelen als genees middel. In gevallen van hardnekkige hoofdpijn, verstopping, enz. enz. raadt een geneesheer in het New-York Medical Jour nal aan vóór het ontbijt en vóór het naar bed gaan zesmaal kopje te duikelen- Memschen van middelbaren en ouderen leeftijd zullen hiervoor in het begin hulp noodig hebben en willen graag kussens op den vloer leggen; na weinige dagen is dit niet meer noodig. Het geneesmid-i "del doet volgens den schrijver nooit kwaad en kost niets behalve een paar minuten tijd. Deze laatste opmerking in het be toog is juist, besluit het Tijdschr. v. Geneesk. Een gevaa rlijk heei*. De on bezoldigde rijksveldwachter L. M. te Ha- velterberg, een jonge man van ongeveer 25 jaar, liep Vrijdagmiddag met geladen geweer over een der vele wegen in de uitgestrekte bos schen van den beer Lint horst Homan, Commissaris der Koningin van Drente. De arbeider J. S., eveneens van Havelterberg, werkte in bet bosch ban den kant van den weg, dien M. pas seerde. Ten gevolge van eenige plagerij van S. werd M. boos en ontstond een kleine woordentwist. Daarna verwijderde M. zich en hervatte S. den arbeid. Plot seling weerklonk een schot en S. ont vang een volle lading hagel in zijn zit vlak, zoo ernstig, dat direct geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Bij 't onderzoek va,n de politie en de marechaussee kwam nog aan 't licht, dat enkele kogeltjes diep in een leeren riem, dien S. om het lichaam had gehad, wa ren gedrongen. Zonder dien riem "was het schot waarschijnlijk doodelijk ge weest. (Hbld.) HOEK VAN HOLLAND. Op de Hinde zijn twee vïsschersvaartuigen gestrand. De stoomreddingsboot is derwaarts vertrok ken. VLISSINGEN. De visschersvloot is met averij binnengekomen. De Vliss. 3 en de Arm. 2 worden vermoedelijk vermist. VLISSINGEN. (Nader bericht). De vis schersvloot is compleet. De vermiste vaar tuigen zijn te Veere binnengekomen. AMSTERDAM. Maandagmiddag is door de politie huiszoeking gedaan bij den an archist Hofman, Haarlemmerweg 103, Am sterdam. Er zijn bommen gevonden, welke naar het laboratorium van den politie deskundige Van Ledden Hulsebosch zijn overgebracht. BRUSSEL, 14 April (V-D.) De Belg Maas, die was afgekeurd, doch zich vrij willig had aangemeld voor den Belgischen inlichtingsdienst, later evenwel naar den Duitschen dienst overging en gevangen genomen werd, is thans ter dood ver oordeeld- PARIJS, 14 April. V. D'. Naai' van be voegde zijde wordt medegedeeld is het nu vastgesteld, dat op Vrijdag 25 dezer te Versailles de vredesvoorwaarden aan "de Duitsche gedelegeerden zullen worden me degedeeld. De berichten betreffende -liet karakter jvjpn. het voor te leggen verdrag zijln verschillend, eenerzijds wordt ge meld, dat het een verdrag is, dat zal gelden voor alle' vier centraden, doch va,n andere zijde wordt gemeld, dat voor Du.itschland, Oostenrijlk-Hongafije, Bulga- rijé en Turkije afzonderlijke verdragen worden opgesteld. PARIJS, 14 April. Die groote moeilijk heden zijin thans uit de'n weg geruimd. De eenige voorname kwestie waarin nog verschil beslaat blijft Italië's aanspraken op Fiu,mie. Het sïhijlnt échter zéker, dat president AVilson vast besloten is in deze niet toe te geven, doch Fiume aan de JugOislaVein toe ie tvijken. Een ïtaliaansch dreigement zich van de vredesconferentie terug te trekken zou niet zoo heel ern stig wolden opgevat als b.v. een paar weken geleden. RONDEN, 14 April V. D. Naar uit Mexico wordt gemeld is Emilio Zapata, de leider van de revolutie tegen pre sident Diaz en latere regeeringen door regeeringsfroepen onder generaal Bablo Gonzalez bij Cuantla Morlos doodgescho ten. Dirie van zijin voornaamste' comman danten z'ijin eveneens gedood. PARIJS, 14 April. V. D. Het thans gereed gekomen ontwerp van het vredes verdrag bevat 26 artikelen. Da publica tie kan spoedig verwacht worden. Iu het ontwerp is opgenomen de vorming van een Raad van Negen. Vier der leden van dézen Raad zullen vertegenwoordi gers der kleine naties zïjn. Verder is in het ontwerp sprake van een voltallige vergadering, waarin elk land drie vertegenwoordigers, doch slechts één stem zal hebben. Verder houdt het verdrag zich bezig met de bekende kwesties als beperking van bewapening, enz. In den Haag zijn plannen in voorbe reiding om een vliegveld van 40 H.A. in de westduinen in te richten. MIDDELBURG. Hedenmorgen is het tweede bataljon veertiende regiment infan terie alhier in zijn vredesstandplaals terug gekeerd; voor 't stadhuis werd halt en front gemaakt en sprak de burgemeester, in het bijzijn van vrij veel belangstelling, de troep toe, zijn blijdschap uitsprekende, dat na vier en een lialf jaar omzwervend s de mannen thans weer hier zijn. Majoor de Koning, bataljonscommandant, dankte den burgemeester voor zijn woorden en bracht ook dank aan vice-admiraal Smit voor zijn tegenwoordigheid, waarna deze ook de troep verwelkomde. Hierna werd naar de kazerne gemarcheerd- AMSTERDAM. De staking bij hotel Mille colonnes 'is opgeheven. AUGSBURG. Alhier is bericht ontvan gen, dat München in bezit is van Spar- tacisten. De algemeene staking is gepro clameerd. AMSTERDAM. De neutrale bond van metaalbewerkers besloot de staking op te heffen. AMSTERDAM. Alhier is een Duitscher gearresteerd, die op ruime schaal revol vers en patronen verkocht. Een groote hoeveelheid is in beslag genomen. Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de heden gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg waren de volgende stukken ingekomen Een circulaire van de afdeeling Handel van het Departement van Landbouw, Nij verheid en Handel, waarbij medegedeeld wordt,, dat slechts 15 Kamers van Koop handel geen bezwaar maakten tegen het uitgeven van een officiëel orgaan van de Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland door de uitgeverij „de Fakkel" en dat 82 Kamers geen medewerking toe zegden, w. o. alle Zeeuwsche Kamers. Een afschrift van een adres door de vereeniging „Handelsrecht" aan den Mi nister van Justitie, waarin wordt aange drongen op herziening van het Wetboek van Koophandel in verband met onze internationale positie. Door de Kamer is aan de directies der spoorwegmaatschappijen een schrijven gericht, waarin zij mededeelt, dat het haar bekend is, dat door een - groot aantal handelaren uit Middelburg, Vlissingen en Goes een verzoek tot de directies gericht is om zoo spoedig mogelijk een sneltrein in te lasschen op de lijn Roosendaal Vlissingen en wel des ochtends in dé richting VlissingenRoosendaal en des avonds in de richting RoosendaalVlis singen. Ook de Kamer is er ten volte van overtuigd, dat voldoening aan n verzoek in het belang van den ian e allfrtrhetlëantwoord, dat gegeven wordt door de directie van de afdeeling Trein dienst van de maatschappijen, wordt ge zegd, dat de steenkolenvoorzienrng op dit oogenblik van dien aard is, dat tot in legging van nieuwe treinen niet kan wor den overgegaan. Waar verbetering van bet verkeer met Zeeland in verband met Goes. De Commissie belast met de uit reiking van bons voor klompen en Zool leer maakt bekend, dat zijl Van het Rijks- kantoor voor .Huiden en Leder bericht heeft ontvangen, dat in verband met het vrijkomen van belangrijke partijen looi stoffen en Teder, alsmede door te ver wachten vrije concurrentie, als vanzelf de leder prijken aanmerkelijk zullen dalen, waarom genoemd kantoor de uitgifte' van bons voor zoolleer niet alleen heeft ge staakt, maar ook de gangbaarheid der bons binnenkort zal opheffen. Ieder, die bons voor zoolleer in zijjn, beizit beefl, wordt mitsdien aangeraden deze zoo goedig mogelijk te besteden. Verder wordt de aandacht gevestigd op de gangbaarheid der bons voor klompen. Na 30 April zijn de bons voor klompen niet meer geldig. Militaire schoenen. De mi litaire schoenen, welke wegens hun grootte geen aftrek vonden, z,ij]n ter ruiling op gezonden naar Amsterdam. Binnen enkele dagen worden hiervoor kleine maten verwacht. Vooral voor personen met een klei nen voet zal er weder ruime keuze zijn. Ook wordt nog over enkele paren groote beschikt, zoodat er voor ieder nog keulze zal zijn. Nadere bekendmaking volgt. Souburg. Woensdag, Donderdag en Vrij, dag 16, 17 'Sn J8 April afhalen vanl mans -klompenbons op het Gemeente huis voor hen, die nog geen bons voor mans-klompen hebben ontvangen. Alle kloimpenbons iz'rjln na 30 April ongeldig. St-Laurens. Van af Vrijdag 18 April a.s. verkrijgbaar op bon 21 één ons kaas, op bon 22 21/2 ons rijst, tevens is yoor- radig vermicelli® en macaroni en ook nog kaarsenbon 20 en kinderldaart 34 2'/2 ons suiker. den overigen treinenloop nu niet dan door uitbreiding van bet aantal treinen te be reiken zou zijn, moet voorloopig van een wijziging van de thans geldende dienst regeling worden afgezien. De directie is echter bereid bij het vaststellen eener nieuwe dienstregeling en indien de kolen- aanvoer verbeterd, zooveel mogelijk reke ning te houden met de wenschen ten op zichte van de lijn RoosendaalVlissin gen. Een afdruk van een door de vereeni ging Handelsrecht' 'aan den minister van Justitie verzonden adres, waarin op spoedige instelling van een „Handelsre gister" wordt aangedrongen. Bij schriftelijke beslissing heeft de Ka mer zich in beginsel verklaard voor het standpunt, uiteengezet door den heer S. W. de Clercq, directeur van het productie kantoor voor Noord-Holland, waarbij de spoedige opheffing der steuncomité's wordt bepleit. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van B. en W. heeft de Kamér medegedeeld, dat zij niet juist kan zeggen hoeveel huurders gebruik zullen maken van een electrische krachtinstallatie in het Oostindisch Huis, maar wel dat vele hunner zulk een installatie zeer gewonseht achten en gaarne bereid zijn bij de tot standkoming daarvan een hoogere huur te betalen, doch dat zij ook bereid zijn te wachten tot dat de materialen meer tot den normalen prijs zijn teruggekeerd- Burg. en Weth. vereenigen zich in een tweede schrijven met dit laatste, zoodat voorloopig zal worden afgewacht- In antwoord op het. verzoek der Kamer om een wachtlokaal aan de haven te Breslcens te doen inrichten, deelt de com missie van toezicht op de stoombootdien sten van de Provincie Zeeland mede, dat indertijd de bouw van een kantoor met bergplaats en wachtkamer aan de haven te Breskens met de bevoegde ambtenaren, van den Rijkswaterstaat besproken is. Daarbij bleek ,dat voor den bouw geen terrein kon worden beschikbaar gesteld, dat dichter bij de aanlegplaats was gele gen dan dat, waarop toen een bergplaats voor goederen is gebouwd- De afstand van dit gebouw tot de aanlegplaats leek de commissie zoo groot, dat het doelloos en nutteloos zou zijn geweest op deze plaats een wachtlokaal voor reizigers te stichten. Opheffing N. 0. T. en N. U. M. Door de commissie voor de maand Maart, bestaande uit de heeren Boude- wijuse, Schulte en Spirenger, was rapport uitgebracht over een verzoek van 3e Ver eeniging van Nede'rlandsche importeurs en exporteurs 0111 adhaesie te betuigen aan haar motie tot opheffing van de N. O. T., do N. U. M. en :Crisïsinstellmgen. De commissie is niet tot overwnstemiming kunnen komen. De meerderheid merkt het volgende op: iWat de N. O. T. betreft moet in het oog gehouden worden, dat zij geen regecringsinstelling is en dé in vloed der regeering op haar -al of niet voorloopig voortbestaan niet groot kan zijln zoolang de geassocieerde regeerin gen op den invoer in Nederland veel in vloed kunnen uitoefenen. In de omstandigheden, Zooals zij Lhans nog 'zijln komt de meerderheid tot de over tuiging, ó.at 'het niet bestaan van de N. 0. T. eer 11a- dan voordeelen voor ons land zou opleveren, maar lioe dit ook 'zijln moge, in aanmerking moet ge nomen worden, dat bet niet de N. O. T. is, die belemmeringen -aan handel ed nijverheid in den weg legt, maar dat die belemmeringen komen van de geassoci eerden. De meerderheid is van oordeel, dat eerst, wanneer de vrede zal zijn ge sloten, de kans bestaat, dat die belem meringen en dientengevolge de .N. O. T. zullen kunnen worden opgeheven. Anders

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2