Tslsïf ramen. mÈM-mm, Uit Previneia. Kerktfieaws StSft iiiisrwp, besproken, welke van levensbelang zijn voor België le. Afstand aan België van den linker- Schelde-oever en van het door Duitsch! en Belgisch gebied 'ingesloten deal van 'Limburg. 2e. Een voorschot van 2 milliard nan België. 3e. Uitvoer van grondstoffen naar België. D,e ex-kroon prins. Men meldt uit "Wier in gen: In gezelschap van een technisch! amb- 1 en aar van den Rijkswaterstaat maakte de ex-kroonprins een rijtoer per motor rijwiel en trok zijn gezel op een heeren- rijwiel mede. Te Oosterland reed hij met een te groote snelheid een hoek om, waarbij hij met volle kracht tegen een hek aanreed, tengevolge waarvan beiden van hunnei rijwielen werden geslingerd. De ex-kroonprins beliep daarbij een zware hand- en polsbreuk en stelde zich onder geneeskundige behandeling. Zij'n mederij- fler kwam met den schrik vrij. De motorfiets had daaTbij belangrijke averij bekomen. Van uit zeer betrouwbare: bron deelde men mede, dat binnenkort de ex-kroon prinses van Duitschland met haar kin deren voor korten tijd naar Holland zal komen en haar intrek zal nemen op het kasteel van de familie Quarles van Ufford nabij Utrecht. Den ex-kroonprins is offi cieus toegezegd, dat hijl haar dan eenige dagen zal mogen bezoeken. Allerlei. .Weer een geval van vlektyphus te Am sterdam geconstateerd. Het Liburgsche volkspetitionnement te gen de annexatie is goteekend door 96 pet. dei' volwassen bevolking. Voor 300.000 ton Belgische kolen is uitvoervergunning verkregen. 87 Nederlandsche schepen zullen door Amerika 1 Mei worden vrijgegeven. De broodkaart van het 92ste tijdvak loopt van 10 "April tot en met 18 April. Gisteren is met den bouw van het eeiste .vaste jaarbeursgebouw te .Utrecht een aanvang gemaakt. Begonnen werd met de slooping van de omstreeks 1893 ge bouwde fruithal op' het Vredenburg. In den Haag heeft het trampersoneel gisteren een kwartier gestaakt met de bedoeling de autoriteiten aan te sporen om qpoed te betrachten bijl het tot stand brengen der gewenschte verbeteringen in de positie van het personeel. Met het Ned. s.s. Orion van Rosario te Amsterdam aangekomen, zijp, behalve een lading meel, 1895 kratten bananen aangevoerd. 'Verwacht wordt, dat de geheele visch!- distributie 15 dezfer zal worden opge heven. Laten van broodgraan. Door den Minister van Landbouw is iot de burgemeesters de navolgende cir culaire gericht: In verband met de verbeterde vooruit- fcichten der voedselvoorziening ten ge volge waarvan ook het broodrantsoen der niet landbouwende bevolking aanmerke lijk verhoogd is ,heb ik gemeend, dat de termijn tot welken de hoeveelheid aan landbouwers gelaten broodgraan moest, strekken, welke termijln oorspronkelijk op 15 September eerstkomende was gesteld, kan worden ingekort tot 15 Juni eerstko mende. Voor den tijd loopende van dien datum af tot 15 September daaraanvol gende, kan door de landbouwers, zonder dat daartoe speciale aanvragen tot u of tot den regeeringsoommissaris voor de Rijksgraanverzamelingen worden gericht, 35 K.G. tarwe en/of rogge per persoon boven 1 jaar uit de door hen verbouw de producten va,n den oogst 1918 behou den worden. Aan landbouwers die op> 15 Juni eerst komende niet meer in het bezit van de benood.igde hoeveelheden taïwe of rogge izijn, kunnen na inlevering van de nog Onder hun berusting zijkide voorraden, op aanvrage aan den betrokken regeerings- commissaris broodkaarten worden ver- utxekt. He Zuidhol lander. Verschenen is het eerste nummer van He Zuid hol land er, Chr.-Hist. week blad voor Zuid-Holland, onder "hoofdre dactie van mi. J. Schokking en ds. Chr. J. Schweitzer. Het blad verschijbt in ver schillende locale edities. Normaalmargarine. Door den Minister is tot de burge meesters de navolgende circulaire gericht; Ik heb de eer u mede te deelen, dat het in mijin bedoeling 'ligt na 1 Mei e.k. de vervaardiging van margarine-meian- ge's, waarin boter 'is verwerkt, geheel te Stakenna genoemden datum zullen slechts verkrijgbaar 'zijn supra-margarine vermoedelijk in verschillende prijzen en kwaliteiten en onder onderscheidene benamingen en normaal-margarine. Al leen het laatste artikel zal gerantsoe neerd blijven op den huidigen voet. Ver bruikers van boter en supra-margarine zullen deze artikelen in elke door hen gewenschte hoeveelheid kunnen bekomen, terwijl £e verbruikers van normaal-mar garine hel eventueel tekort van hun rant soen aan dit artikel kunnen aanvullen door supra-margarine en/pf boter te be trekken. Waar normaal-margarine gerantsoe neerd wordt, zullen ook voorlaan voor dit artikel vetkaarten worden uitgereikt. Ten <?inde evenwel te voorkomen, dat handel in bons van deze vetsoorten ont staat en ten einde ook allerlei andere fraude tegen te gaan, acht ik het wen- scbelijk, dat in het algemeen de nieuwe kaarten voor normaal-margarine slechts worden uitgereikt aan de tegenwoordige hbudeïs van uormaal-margarine-kaarten. Dienovereenkomstig wordt door mij be paald, dat tegen overgave v.an de licha men der thans nog nieuwe kaapten slechts zullen worden uitgereikt geldig zijnde nor- nxaaJ-margarinekaarten. Goes. Gisteravond trad vanwege de Centr. A. R. Kiesver. Kieskr. Goes, in de Prins van Oranje voor een talrijke vergadering van geestverwanten op, mr. J. A. del 'Wirde, Lid van 'de lie Kamer der Staten-Generaal, met een rede over de a.s. Statenverkiezing. i De vergadering, waarin ook enkele da mes aanwezig waren, werd met gebed en' een kort welkomst- en openingswoord van den voorzitter, dhr. J. M. de Jonge Mz. geopend, waarna deze aan Hen spr. het woord gaf... i De heer de Wild© begon niet te wij'zeö op den ernst der tijden waarin wij leven, daarbij schetsend de ellende waarin d© omringende volken door den geest dep revolutie gestort zijn en welke ook ons in de jongste Novemberdagen bedreigd heeft. Mede in dit verband wees ?prk op het gewicht der a.s. stemming, waar uit blijken zal of ons volk in meerder heid deze regeering en haar beleid zal blijven steunen. Achtereenvolgens behandelde spr. op, de hem eigen pakkende wijze de rneesq op den voorgrond tredendei kwesties, be ginnende met de ontzenuwing der onder scheidene argumenten, welke van links tegen de belastingplannen van den mi nister van Financiën worden aangevoerd. Ook ten opzichte der bijna tot stand gekomen gelijkstelling op onderwijsgebied werd den kiezers de dure plicht voor- werd 'den kiezers deni duren plicht voor gehouden fe zorgen dat dit schip, met zijn rijke lading behouden worde bin nengebracht, terwijl daarna het A. R. Standpunt ten opzichte van het Vrouwen vraagstuk kortelijk werd uiteengezet. i Ten slotte werd door den geachten' spreker de sociale kwestie als de mees f urgente in deze dagen, in den breedtes besproken. Aantoonende het gemis aan vastheid; van beginsel bij de Linksche groepen,1 inzonderheid uitgekomen "bij "de SociaaJI Democraten in het revolutionair avontuur, waar hun grooten leider het stuur ten' eenenmale bijster raakte; wees spreker opj Gods Woord als het onfeilbaar oompas ook 'Op de zee der staatkundige en so ciale vraagstukken. Met een gloedvollten en ernstigen op roep aan ,all© kiezers, in dezen ontzet-, tend ernstigen tijd, hun roeping te Ver staan, eindigde spreker met den oproep pm als één man den anti-revolutionairen candidaten steun te bieden, zijn met groote aandacht aangehoorde rede. Een krachtig applaus der vergadering bewees hare dankbaarheid en instem ming met het gesprokene. De voorzitter was aller tolk toen hij den heer de Wilde dank bracht vool zijn schoon© rede, en sprak den iwenscM uit dat medei ook door dit gesproken woord de a.s. verkiezing een succes mocht zijn voor no'. 1 der A. R. lijst, dhr. D.. Mulder, welke met de heeren Willemsen en Brants mede ter vergadering aan- .wëzig was. Met dankgebed door den' heer de Wild© werd deze vergadering hierna gesloten. Door de S. D. A. P. zijn voor de gemeenteraadsverkiezingen de vol gende candidaten gesteld1. J. de Die, 2. A. Blaas, 3. J. Weststrate, 4. W. Pols, 5. W. van der Velde. VIi*t innen. De Roomsch-Katholie- ke candidaten voor den gemeenteraad te Vlissingen zijn de heeren T. Manse, aftredend, J. C. Haast, mevrouw H. C. EngeringSpillner, W. J. G. Brants, C. R. B. A. Hartmans 'en J, B. Tournooy. (M. Ct.) Volgens miededeeling van het loodswezen 'zijn de beperkingen van de verlichting en van het mistsein te Vlissingen opgeheven. Zondag heeft een voetballer bij het spel een been gebroken. Wolfaartsdijk. Door de vrijzinnige kiesvereeniging alhier werden candi- daat voor den gemeenteraad gesteld: J. Lindenbergh, C. Zuidweg, C. van Nieuwenhuijze, P. Koeman en A. C. 3. Noteboom, allen aftredende. Door de neutrale werkliedenVer- eeniging „Eendracht maakt Macht" werd als candidaat voor den gemeen teraad gesteld de voorzitter dier ver eeniging M. Kloosterman. De lijst zal met die der vrijzinnige kiesvereeniging worden Verbonden. KapeHe. Men deelt ons thans mede, dat door de landbouwende bevolking alhier den gebeelen zomer met den; „ouden" tijd gerekend zal worden, ge lijk o(p een vergadering met 80 tegen 15 stemmen was overeengekomen. Van een besluit, om! eerst met 1 Mei den zomertijd in te voeren, is geen Sprake. KapeHe. Gisterenavond vergaderde de veteeniging van geitenhoeders. Dhr. B. de Klerk presideerde. Tot de vereeni- ging traden toe 44 ledén. J. van. Win- gen werd als bestuurslid gekozen en A. Leijs als bode. H. P. Ganseman werd begunstiger. Als bokhouder werd J. Paau- we aangewezen. De. vereeniging trad tot de Centr. Vereeniging toe. Rilland-Bath. Candidaten Voor den gemeenteraad der kiesvereeniging „Openbaarheid" zijn: 1 Pi. M. Boot; 2 W. F. r. Gareel, 3 J. v. d. Sande, 4 C> v. Damme, 5. D. van den Boomgaard, 6. C. J. v. d. Werff. 7 Jacobus Blok, 8 H. J. Sents'e, 9 M. C,. de Koster, 10 M. Sentse. ierseke. Zondagavond is onder lei ding van den beer Joh. Kole opgericht een Christelijke Zangvereeniging, 'die aanvankelijk 46 leden telt. Het be stuur bestaat uit J. Kole, J. M. Sin- ke en D. Sinke. Als directeur zal- op treden dhr. A. Goeman alhier. Krabbendijk». De volgende candidaten zijin heden gesteld: Vrijzinnigen: 1. Jan Gorsel (aftr.); 2. P. K, van Nieuwenhuij&e (aftr.); 3. J. P. Krijger; 4. P. Dronlkers; 5. W. G. P. Kalrebeeke; 6. A. P. Woutersen. Geref. Staatspartij: 1. A. Hirdes (aftr,); 2. H. de Kok (aftr.); 3. P. van Hekken; 4. A. Butijh; 5. C. Zeevaart. Chr.-Historischen1. Th. C. Lagendijk; 2. A. E. Stijkel; 3. Anth'. van 't Leven Jz'n.; 4. J. Moerland; 5. Joh. Dorrepaal. Anti-revolutionairen: 1. C. P. Vogelaar (aftr.); 2. C. Haverhoek; 3. J. 'Verlare; 4. W.' C'olijm. S. Di. A. P.: 1. A. v. d. Vrede2. J. A. M. Raaijjmakers3. A. Tolhoek. Werkliedeavereeniging1. D. Ja- cobusse; 2. A. Hollestelle; 3. Jan Brouwer Biggekerke. Ds. Schuurmans Stekhoven leidde gisterenavond in de openbare ver gadering der Chr.-Hist. kiesvereeniging Ds. M. van Empel van Middelburg in met gebed. Spreker sprak voor een aandach tig gehoor over den politieken toestand in ons vaderland en gewest. Duidelijk zette hij de belangrijkheid van de Staten verkiezing uiteen in verband met de ge wichtige vraagstukken, die aan de ordo zijn, nl. onderwijs, sociale wetgeving en grondwetsherziening. Door enkele aanwezigen werden vragen gesteld, die door den geachten spreker op bevredigende wijze beantwoord wer den. Nadat de leider der vergadering den spreker hartelijk dank had gebracht, ein digde deze met dankzegging. Aniemuïcfen. Maandagavond werd alhier ©en vergadering belegd door den Burge meester dezer gemeente tot het in 't le ven roepen eener plaatselijke burgerwacht. In korte, doch duidelijke trekken schetste spreker de noodzakelijkheid en werkzaam heden der burgerwacht. Bijna alle opge- komenen stemden er mee in, zoodat de volgende week, na het opmaken van een reglement, de vorming hoogstwaarschijn lijk zal door gaan. Wissenkerke. Hedennacht zijn van het land van den heer P. v. d. H. 3(4 mud aardappelen gestolen. Van de daders geen spoor. Zonnermlre. Benoemd tot secretaris der gemeente de heer Zegert Comelis, secretaris 'en ontvanger van No-ord- gfouwe. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam dr. J. F. Bee- rens te Utrecht en J. Ravesloot te. Rot terdam. - Vijf en twintig jaar predi kant. Heden herdacht ds. J. de Visser, sedert 13 December 1903 Herv. predi kant te Middelburg, den dag, waarop hij voor 25 jaren tot predikant in de Ned. Herv. Kerk te Brakel werd bevestigd door zijn neef, ds. J. Th. de Visser, den tegen- woordigen minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen. Ofschoon de jubilaris den wensch had te kennen gegeven, dat deze dag onopge merkt zou voorbij gaan, toch hadden' eenige vriendinnen en vrienden gemeend een bewijs van hoogachting en dankbaar heid te moeten aanbieden. Te dien einde begaf zich heden ochtend namens hen een commissie, bestaande uit de dames C. F. Sprenger en Me jonk vr. S. H. van Doom, mevrouw Petermeijer— Donsdelmann, mevrouw P. W. Hon- diusD'huij naar den jubilaris en over handigde hem, na ©en gelukwens-ch bij monde van mejuffr. Sprenger, een ar tistiek uitgevoerd kunstalbum, bevattende behalve een fraai uitgevoerde opdracht en de handteekeningen der deelnemers, een veertiental prachtige penteekeningen, voor stellende de Domkerk te Utrecht, waar ds. de Visser zijn voorstel deed, de ker ken eii pastorieën van Brakel, Leerdam en Makkum-Comwerd, welke gemeenten achtereenvolgens door ds. de Visser wer den bediend. Voorts een fraai interieur der Nieuwe Kerk en afbeeldingen van de Koor- en Oostkerken, de door den jubi laris achtereenvolgend bewoonde huizen en een interieur van zijn studeerkamer- Bij de afbeeldingen der kerkgebouwen prijken heraldisch uitgevoerde wapens der gemeenten, terwijl als onderschrift de be vestiging- en intreeteksten zijn aange bracht, alles in fraai Gothisch letterschrift. Het geheel is gebonden in een wit perka menten band, waarop het wapen van Mid delburg in mooi heraldieke uitvoering is aangebracht. De""penteekeningen zijn werk van den heer F. P. D'huij te Amsterdam, terwijl het album zelf op de bekende ateliers van den heer C- W. D'huij werd vervaardigd. Het geschenk ging vergezeld van een prachtig bloemstuk. Ook van vele andere zijden mocht dé jubilaris blijken van belangstelling onder vinden. O. a. werd een stoffelijk bewijs aangeboden door de afd- Middelburg van de Chr. Geheelonthoudersvereeniging, waarvan ds. de Visser voorzitter is. Geref or m. kerken, Beroepen te Maassluis G. W, Akker huis te Sleeüwijk; te Rijswijk 8j. rail Ankea tg Pernio. Bedankt voor Heinenoord door W. H. den Horsting te Marken; voor Veer© door F. Tollenaar te Brouwershaven; voor Lutten aan 'de Dedemsvaan door J. D. jHeersink te Hoogeveen. Chr. Gerf. kerk. i Bedankt voor IJmuiden door J. de Bruin te Broek op "Langendijk. Het was 1 April 25 jaar geleden, dat de heer P. Oosterlee, directeur van de Kweekschool „De Klokkenberg" te Nij megen, 25 jaar aan die inrichting ver bonden was. Benoemd tot hoofd der R. Kl. School, te Rilland, de heer R. Rijk te Rrui- ningen. Uit het C'entraaiverslag der Arbeids inspectie over 1217 knippen wij! het vol gende merkwaardige staaltje: Bij een bezoek aan de afdeeling „la- dustrieschool" van een pensionaat te Moerdijk, bleek, dat de bezigheden der leerlingen bijna uitsluitend bestonden in liet maken van confectie voor winkels en fabrieken. Toen tengevolge daarvan een arbeidslijst werd geëischt, werd hiertegen door de Overste van het Gesticht be zwaar gemaakt op grond van de over weging, dat de inrichting als gesubsidiëer- de vakschool niet onder het toeziiehit der Arbeidswet viel. Door het toenmalige dis trictshoofd te Breda werd er nogmaals op gewezen, dat zijns inziens het karakter eener inrichting niet alleen bepaald werd door de omstandigheid, dat het niet de bedoeling was, winst te behalen doch ook door den aard der verrichte werk zaamheden, terwijl betgeen door de meis jes verricht werd, bezwaarlijk als vak onderwijs kon worden aangemerkt. Im mers onderscheidde het 'zich! niet van het welk op gewone confectieateliers, waar maatwerk wordt vervaardigd. Hierop werd door het hoofd der in richting een afschrift van een arbeids lijst ingezonden. Axel. Bij' het Zaterdag gehouden toe latingsexamen voor de Rijksnormaalles sen en de daaraan verhonden voorberei dende klassen zijin geslaagd: Voor de vierde klasse der Rijksnor maallessen: R. B. van de Wal te Clinge. Voor de eerste klasseA. C. de Koning, Overslag; F. M. Eggermont en P. F. d'Hooghe, heiden van St. Jansteen; G. Hertogh te Stoppeldijk; M. C. 'Hol en 'A. C. de Smidt, beiden te Axel; A. M. Pie- teirs te Zuiddorpe. Voor de voorbereidende klasse, tweede afdeeling: E. R. Lauwers te Zuiddorpe. Voor de voorbereidende klasse, eerste afdeeling: A. "R. 1. Lafarre te Bosch- kapelle; F. V. A. N. Imandt, L. F. van Hoeve, M. P. Nijssen en M. R. P. Ver- brugge, allen te Sluiskil. „De Bode" schrijft, dat den 23sten Maart te Rotterdam de Communistische Onderwijzersvereeniging het volgende pro gram opstelde: „1. De eenheidsschool. „Onder de eenheidsschool verstaan de communisten een school, die de geheele opvoeding van de geheele leerplichtige jeugd in zich sluit. Ze omvat niet slechts het huidige lager onderwijs, doch ook de bewaarschool ,ook het middelbaar en het hooger onderwijs. Allebestaande en bruik bare schoolinrichtingen en alle nog nieuw te scheppen instituten worden tot een or ganisch geheel vereenigd, welks werken louter beheerscht wordt door de eischen der maatschappij en de paedagogische in zichten der wetenschap. ,„De tweede grondslag voor de een heidsschool is het onbeperkte recht voor ieder de school te doorloopen. 2. Kosteloos onderwijs. 3. Kostelooze leermiddelen. 4. Kostelooze verpleging van alle schoolgaanden, schoolvoeding en kleeding inbegrepen 5. Oprichting en inrichting van school gebouwen volgens de eischen-van paeda- gogiek, schoolhygiëne en kunst. 6. Oprichting van volksbibliotheken, leeszalen en instituten voor volksontwik keling en kunst. 7. Sociale verbetering van den toestand der onderwijzers-leerkrachten in overeen stemming met de beteekenis van hun taak. 8. Materieele verbetering van den toe stand der onderwijzers leerkrachten. 9 Schoolraden." Twee agenten van politie te IJmui den kregen tijdens hun nachtdienst een woordenwisseling welke zoo hoog liep, dat men elkander met sabels te lijf ging- Beide vechtersbazen, van welken de een aan den arm en de ander aan het hoofd verwond geraakt, zijn rooxloopig ge schorst. Te Lobith is een partij van 40.000 stuks kwatta, bestemd voor Duitschland, in beslag genomen. Men betaalt over de grens nog steeds twee a drie mark per stuk, Te Delft en in 't Westland hebben Maandag de kooplieden het koopen van groenten gestaakt, omdat de tuinders 2 pet. eischen voor het gebruik van fust. Vandaan zullen dus geen versche groen ten bij "de straatventers m de groote gemeenten verkrijgbaar zijn. Te Utrecht heeft de recherche de hand gelegd op een als heer gekleed persoon die effecten ter verzilvering aan bood, welke effecten afkomstig bleken te zjjn uit een kantoor te Zuilen, waar de Middelburg. De Commissie voor distri butie van reparatieleder enz., miaakt be kend, dat op vertoon der lederkaai't voor do laa.tsle maal bons voor klompen zul len worden verstrekt aan het bureau „Bo- gardzaal", iederen werkdag van Efij uur, des Zaterdags van 9 tpt 4 uu,r, vpotr ntunme'rs 301600 op Woensdag 9 April. 601900 op Donderdag 10 April. 6011200 op Vrijdag 11 April. 1201—1500 op Zaterdag 12 April. 15011800 op Maandag 14 April. 18012100 pp Dinsdag 15 April. 21012400 op Woensdag 16 April- 24012800 op Donderdag 17 April. 28013200 op Vrijdag 18 April. 32013600 op Zaterdag 19 April. 36014000 op Woensdag 23 April. 4001 en daarboven Donderdag 24 April. Na 26 April 1919 zullen geen bons voor klompen meer worden verstrekt. vorige week de brandkast is geforceerd. De man, zekere H. V., die in Noord-Hol land in eenige plaatsen als inbreker zijn slag heeft geslagen, werd in het bezit aangetroffen van een volledig stel inbre kerswerktuigen. In liet Pannerdensch kanaal onder Pannerden is het lijk gevonden van den 17-jarigen H. B., die eenige dagen ge leden van .de reeling van een zeilboot was geslagen en te water gevallen. Het zoontje van den voerman van H. te Eenrum (Gr.) is door een wagen, met hout beladen en bestuurd door zijn vader, overreden en gedood. Te Koudekerk is een groote loods, gevuld met rietmatten van den rietdekker v. d. Velden tot den grond toe afgebrand. D© marechaussee te Doetincheï» heeft Zaterdag een wagen met hoornen aangehouden, die geheel uitgehold waren en rujm 700 K.G. kwatta bleken te be vatten. Die boerderij! van J. yan Diun, on der Uiicoten, is tot den grond afgebrand. Een knaapje, dat op den zolder speelde, kon niet meer gered worden en kwam in de vlammen om. Ook al het veie is oir gekomen. AMSTERDAM. Uit Haarlem is naar hier overgebracht een 36-ja.rige man verdacht van medeplichtigheid van be- rooving van f26.000. DEN HAAG. Omtrent de terugleve ring van 'de in Amerika in beslag ge nomen schepen vernemen wij, dat ,de voorstellen van Amerika op de mo gelijkheid wijzen, dat het overgroot© deel geleidelijk in Mei en Juni te Rot terdam en Amsterdam zal binnenko men. i In verband met bet teruggeven der gerequireerde schepen zal men al thans in Juli kunnen rekenen op een vermeerdering der tonnage met 450.000 ton. Mocht de toestand in Duitschlanldj onbevredigend zij'n dan zal de regee ring wellicht genoodzaakt zijn de ge heele vloot voor kolenvervoer in han den te honden. AUGSBURG. 7 April. V.D. Hier zijn Zondag verschillende ingezetenen als gijzelaars gevangen genomen. ESSEN: 7 April V.D'. Van welinge lichte zijde wordt bevestigd, 'dat de mijnwerkters-staking aan het verloo- pen is en dat men op ©en spoedig einde mag rekenen. Hedenmorgen meldden zich duizenden werkwilligen aan de fabrieken aan, doch de toe gang werd hun door de sparticistische stakersposten belet.. MAAGDENBURG; 7 April. V.D. Al-, hier is een demonstratiestaking uit gebroken. De arbeiders van alle groote fabrieken staken als protest tegen de arrestatie van drie. onafhankelijken. Zij willen de staking voortzetten tolt deze zijn vrijgelaten. PARITSy 7 April. V.D. President Wil son heeft gisteren order gegevten, dat de „George Washington" koers moest zetten naar Brest. Hierdoor is het pao- gelijk dat .de president binnen tien dagen zou kunnen vertrekken. Zonder commentaar op deze lastgeving te le veren, verklaarden de Amerikaanscne vredes ge deleg eerden dat do president de vrejdesconferentie wil dwingen om óf ón middellijk' vrede to maken op de reeds geaccepteerde voorwaarden, óf te zien dat Amerika zijn eigen poli tiek gait voeren. Zr-,verklaarden he slist dat de president niet langer 'de tot nu toe gevolgde werkwijze wenscht te aanvaarde^.. IJMUIDEN. Alhier zijn 1577 ton Bel gische briketten aangekomen voor de stoomtreilervaaTt. Deze week worden nog meer wagons verwacht. LEIDEN. Tengevolge van ,de' beko men brandwonden bij de ontploffing welke hier dezer dagen plaats fanjdj is K. Nol overleden. ROTTERDAM. De bakkersgezellen hebben Maandagavond 9 uur het werk „hervat. •PARIJS. De Matin ontkent formeel de geruchten, die gisteren te Parijs ne pen, volgens welke Wilson de vredes conferentie eerder zo(u Verlaten dan er, in toe te stemmen, ö.m de Fransen©

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2