Telegrammen. Uit ik Provision. K@r£cni@^w$. Onderwijs. Lmmm geriohtan. trekking van portier op het Muideralot. De „Kortenaer" wordt voor afbraak ver kocht. Uit Parijs verluidt, dat de kwestie van ex-Keizer Wilhelms strafrechtelijke ver antwoordelijkheid van de baan is. Te Ede wordt het vluchtoord afgebro ken. De laatste bewoners zijn naar Bel gië rertrokken. De ex-generaal C- J. Snijders heeft het voorzitterschap aanvaard van de eerste tachtvaarttentoonstelling te Amsterdam. De Eerste Kamer koos gisteravond tot voorzitters der afdeelingen de heeren Ree kers, Kraus, Binnert, Michiels van Kes- senich en v. d. Does de Willebois. Tot ondervoorzitters Staal, 't Hooft, van Nie- cop, de Vos van Steenwijk en van Basten fiatenburg. De 1ste luitenant der artillerie A- A. van Oorschot is ontheven van zijn de- tacheering in Zeeland en naar de school- «ompagnie te Naarden teruggekeerd. De le luitenant dei' militaire admini stratie J. Jonker wordt overgeplaatst bij! het 14e regiment infanterie te Vlissingen. Door den Commissaris dei' Koningin is benoemd tot lid der gezondheidscom missie, zetel Oostburg, dhr. A. M. Tem merman, arts te Sluis. Middelburg. De stemming voor den Raad is bepaald op Woensdag 21 Mei a.s. Aan liet slot van het verslag der ge houden vergadering van „Nederland en Oranje", voorkomend in het vorig num mer, komt de mededeeling voor, dat een extra-vergadering gehouden zal worden op Maandag 24 Maart. Dit moet zijn Vrijdag 68 Maart. Mejuffrouw ide wed. ,C. Ddjkwel, on langs ,te Middelburg overleden, heeft na bespreking van eenige legaten, onder den last van vruchtgebruik harer nalaten schap, tot eenige erfgename benoemd de Diaconie der Nederduitsch Hervormde •emeente te Middelburg. Goes. Goesche Middenstanders! Htoont nu, dat ge uw belang begrijpt en maakt gebruik van de gelegenheid, welke „Handelsbelangen" u biedt, om een spre ker te hooren, die den middenstand uit het moeras wil helpen, waarin hij door «te huidige omstandigheden geraakt is. De heer D. Manassen van Amsterdam hoopt Vrijdagavond zijn licht te laten schijnen over „Midden stand sbelahgen en Over heidsbemoeiing". Ofschoon geen geestver want, is hem uéze materie volkomen toe vertrouwd. In de in dit nummer voor- J komende advertentie wordt gezegd, dat het bestaan van den middenstand in gevaar is. Er is iets van, aan, en *1° clê winke lier niet vlug de handen uit de mouwen steekt en in eendracht macht zoekt tegen over al, té vèr gaande overheidsinmen ging, ziet 't er voor hem niet gunstig Kit. Verscheidene patroonsvereenigingen aijn, blijkens de annonce, al diligent. Vol gen alle winkeliers en andere midden standers hun voorbeeld en laat er straks «en stem weerklinken, die alom gehoord wordt en een nieuw tijdperk van bloei inluidt- Allen ter vergadering. Stukken voor den Gemeen teraad. B. W:. stellen de volgende afschrijvingen voor: P. C. M. de Munck, 4 nnrud. H. O. f 11.80, A. J. Mol, 2 mnd. H. O. f 12.70 en tevens teruggaaf 1 mnd, 6.35. i „J B. W, hebben een raadsbesluit ont worpen, waarbij het machtiging wordt verleend de gronden in Bouwplan I te verkoopeu tegen voor elk bouwblok1 af zonderlijk vastgestelde prijzen. Een bepa ling, dat deze laatste jaarlijks zullen wor den herzien, waakt hierbij1 tegen finan cieel nadeel. B. W, stellen voor ditmaal de volgende bedragen voor: voor de gron den in .blok A f.5 per M2, C £3, O1 f4, D f3, E f3, Ei f5, F f4.50, F1 16, G f6, H £5.50, I f6, J f7, K f7, L f3, M jf8, N £8, O f5. Veider hebben B. Wi voorwaarden ontworpen, waardoor bebouwing del' grondstukken, voor zoover die geacht wor den daarvoor in de termen te vallen, binnen korten tijd verzekerd js. De fin. commissie gpat met bedde voor stellen accoond. i 1 De Kring „Westelijk Zuid-Bevel and" van de Z, L. M. verzoekt voor de in Juni te houden landbouwtentoonstelling gebruik te mogen maken van den boom gaard, in 1918 gekocht van den heer J. de Jager. Tevens woidt een subsidie uit de gemeentekas gevraagd van f250. B. W'. stellen voor bedoeld terrein gratis in gebruik af te staan voor ge noemd doel, mits 'hoogstens 3 weken en onder voorwaarde dat den pachter van het grasgewas schadevergoeding be taald wordt, en dat de Kring de van den boomgaard te verwachten vruchten geheel voor zijn risico koopt tegen door een deskundige te schatten prijs Veider ad- yiaeeren B. W, het gevraagde sub sidie toe te staan. De fin. commissie heeft geen bezwaar doch vraagt of het niet wenscholijk is te bepalen dat, indien het houden der tentoonstelling een voordeelig saldo mocht opleveren, de subsidie geheel of tendeele wordt gerestitueerd. B. W. stellen wider voor aan de Ver. tot instelling van Volkstuintjes te Goes, voor 3 jaar vanaf 1 Jan. 1919 te verpachten een stuk gem. grond aan den Westsingel, Sectie C; no. 1519, groot I.20.80 H.A. voor f200 per H.A. 'sjaaxs. Opzeggingstermijn 3 mnd.. B. W. stel len daarbij voor te bepalen, dat geflu- Jienile den pachttermijn door de gemeente «on het Grandbedrjjf jaarlijks zal wor den uitgekeerd 1120 wegens vergoeding van mindere pachtopbrengst. De fin. commissie heeft geen bezwaar. B. TV. stellen voor aan H. v. d. Schalie te Rotterdam 500 M2 gemeente grond op het Roosjeshof in erfpacht te geven, bijl wijze van proef voor 1 jaar, ingaande 1 April 1919, tegen 25 ct. per c.A. per jaar. De adr. wil ter na ge slaagde proeven een viltfabriek bouwen. B. VV. stellen voor enkele boomen voor Zoover noodig te doen verwijderen, onder bepaling, dat adr. de geschatte waarde daarvan zal vergoeden en verder dat adr. den weg naar het terrein moet verharden. De heer J. Melse, eervol ontslagen gem. werkman, heeft een pensioen van f6 en verzoekt nu gratis te mogen blijven be wonen de woning op de begraafplaats, waartegenover hij zich verplicht de oude begraafplaats te onderhouden, als be waarder dienst te blijven doen en de begrafenissen te blijven regelen. IB. !W. Stellen voor dit toe te staan en ge ven verder in overweging met ingajng van 1 April het loon van den. lstem doodgraver H. van Dalen, aan wien thans niet vrij wonen kan wonden verschaft, te bepalen op f16 per week, "d.i. £1 meer San de overige werklieden. Vorder zal behandeld worden een voor stel van B. en W. om den gasprijs mot ingang van 1 April van 19 cent terug te brengen op 15 cent per Ms, alsmede van den tot heden daarop verleenden .bijslag, van 4 ceiit per M3 aan hen, wier jnkomen minder dan 1000 bedraagt. Voor Wilhelminadorp en Kloetinge bedraagt de prijs dan resp. 16 en I6V2 ct. Voorgesteld! wordt den gemeente-ont vanger op diens verzoek eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 April a.s. of zooveel later als in ide vacature zal zijn voorzien. Door B. en W. is aan den ge meentewerkman J. Melse met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend als stadsarbeider en grafdelver. Vervolgend is benoemd tot len doodgraver "de ge meentewerkman H. van Dalen en tot 2en doodgraver J. Luijks, welke tegelijkertijd is benoemd tot vast gemeentewerkman. Tot stadsarbeider (vacature Melse) weid benoemd C. Rijn, werkman bij de ge meentereiniging, terwijl als tijdelijke werk lieden op proef 'werden aangesteld Ed. van Hoorn en Iz'. Reijerse, alles met ingang van 1 April a.s. lerseke. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving I. Willemsen. Ingekomen zijn van Ged. Staten goed keuring van tractementen burgemeester, secretaris en ontvanger der gemeente. Pie- tcr J. DonlihïcttS dankt den raad voor zijn verhoogd salaris. E. J. C. Poelman vraagt ontheffing schoolgelden k f 2.40, wed. P. Daane idem H.O. a f4,60, waar toe met algemeene stemmen wordt be sloten. De gemeenten Schore, Kj-uiningen, Wc- meldinge en lerseke mogen het kanaal door Zuid-Beveland bevisschen; de visch zal gezamenlijk door de gemeenten wor den gedistribueerd. Gevischt mag worden met sleepnet tot en met 15 Augustus 1919; dit zal de gemeenten kosten f25 per maand. De burgemeester van Schore zal de zaak controleeren en iedere gemeente zijn portie aanwijzen. De voorz., Poleij, Westdorp en Huijbrechtse bespreken aller lei teclmische quaesties, maar het eind is, dat toch besloten wordt, en wel met algemeene stemmen, om ook mee te doen. Ingekomen was een verzoek van de predikanten Boer, Meijer en Kersten, op richters der vereeniging tot Chr. wijkver pleging om subsidie voor dit goede doel. De voorzitter stelt voor om de zaak aan te houden tot een volgende vergadering, omdat dan de statuten dezer vereeni ging zullen ingekomen zijn. Westdorp gaat hiermede accooid. Poleij wil, dat de ge meente zelf een verpleegster benoemt. De voorz. prefereert evenwel een vereeniging die subsidie ontvangt. Ook Bom steunt den voorzittel'. Kramer heeft deze zaak reeds besproken in de werkmansvereeni- ging; deze zal ook een subsidie verlee nen. Hubrechtse vreest, dat bij subsidie verleenen aan deze vereeniging de kerke lijke partijen zullen heerschen. Schipper zegt, dat dit, n.l. wijkverpleging, een alge meen belang is en dat afwachten op de statuten z,i. geboden zaak is. De voorz. zet principieel uiteen, dat ziekenverpleging meer ligt op de lijn der diaconiën dan op die der gemeente, waartegen niemana iets kan aanvoeren. De voorz. brengt dus in stemming de zaak aan te houden tot een volgende vergadering. Zulks wordt aangenomen met 9 tegen 1 stem. Tegen dhr. J. Huijbrechtse. De rekening der gasfabriek werd aan genomen met een ontvangst van f 41.331.785, met een uitgaaf van f53.444.96, aldus een nadeelig slot van f 12.113.17s. Distributie-uitgaaf f50.698.06. Ontvang sten zonder geldleening f44.746.785, dus een nadeelig saldo van f5951.28. Ook met algemeene stemmen aangenomen. Benoemd tot leden stembureau verkie zing Provinciale Staten de heeren J. C. Bom, C. Hartoog en Th. Wesldorp, plaats vervangende leden: M. van Stee, Poleij en J. C. v. d. Burght. Stembureau voor den Raad: J. Kramer, Willemsen en P. J. Poleij, tot plaatsvervangende leden de heeren Hubrechtse, J. C. v. d. Burght, D. Schipper. Voor deze benoemingen moest er 25 maal gestemd worden en éénmaal geloot! Huijbrechtse vraagt wie het onderhoud heeft van het voetpad in Polen. De bur gemeester zegt, dat geen onderhoudsplich tige is aan te wijzen. Vardor vraagt Iluij- bregtse of etr nog wat aan da sloot in den Kerkboek ta doen it». Wordt die nog niet gedolven? Zou demping niet beter zijn? De burgemeester licht de zaak ver der toe en wijst op de hoog© kosten bij demping, vooral in dezen tijd. Poleij vraagt verdere inlichtingen aangaande de bouwplannen der vereeniging, waarover een vorige maal een besluit is genomen. De voorzitter verhaalt het verloop en zegt nog deze week bericht te hebben ont vangen, dat er spoedig nadere plannen en teekeningen zullen inkomen van Laban. Kramer vraagt hoe de plannen zijn van den burgemeester met den grond die uit de kade komt. De voorz. zegt spoedige opruiming toe, zeker vóór 15 April. 'sHeer HeadriktkiBdtree. Dhr. Di. J. v. d. Graaff, voorzanger bïj de Ned. Herv. Gem. heeft tegen 1 April ontslag aange vraagd. In deze vacature zal niet worden voorzien. Een tik»'man uit lerseke die een wa genvracht aardappelen vervoerde, had hot ongeluk, dat zijn paard schrok van een auto, en met volle vaart van den dijk tuimelde. De geleider wist (loor tijdig af springen persoonlijke ongelukken te voor komen. Het voertuig moest worden achter gelaten. Borssele. Gisterenavond had de aan gekondigde lezing plaats van Ds. J. H. Buinink uit 's Heeïenhoek over Patroon en arbeider, en wel voor een volle zaal. Ds. Elenbaas opende de vergadering met gebed. Ds. Buinink hield daarop zijn rede over Patroon en arbeider. Verschillende voor- en nadeelen zoowel voor landbou wer als arbeider weiden naar voren ge bracht. Van de gelegenheid om met den spreker van gedachten te wisselen werd door niemand gebruik gemaakt. Ds. Elen baas was dan pok de tolk dei' vergade ring door den geachten spreker dank te zeggen voor zijn rede. Nadat intusschen nog eens over de zaak nagedacht kan worden zal over een paai' weken getracht worden weer een paar vergaderingen te houden, waarin de landbouwers en ar beiders wat nader bij elkaar zullen ge bracht worden, teneinde tot organisatie over te gaan. Ds. Buinink eindigde inet dankzegging. Heinkenszand. Gisterenavond ii in een daartoe gehouden vergadering opgelicht éen Genr. Zangvereoniging met aanvan kelijk 32 leden. Een voorloopig bestuur is gevormd, bestaande uit de heeren J. Kuzee (voorz.) M. Almekinsders (secret.) Chr. van Hoorn (pemiingm.) L. Pontus spn mej. H. Bakker. '1 Beslaten is de repetities te houden op Woensdagavond. Als directeur treedt op ,d,hr. Jobs. Harthoorn te 'sHeer Arcndi- kerke. Voor het houden der repetities zal een lokaal der openbare schoot! wor den aangevraagd. Wissenkerke. Gisteren vergaderde da Raad dezer gemeente, afwezig waren de heeren A. C. van Nieuwenhuijizen en Wl de Jonge. De rekening over 1918 van het Burg. Armbestuur bedraagt in ontvang f 1525.59 en in uitgaaf f973.76i/2, met alzoo een goed slot van £551.82i/2. De aangevraagde subsidie voor 1919, van het Burg. Armbestuur aan de gemeente werd van f 1200 op f 1000 teruggebracht, door dat 2 personen, die door het Burg. Armb. ondersteund werden, overgebracht zijn naar een krankzinnigengesticht. "De heer J. J. Verhulst, periodiek aftredend be stuurslid van het Burg. Armb. werd met algemeene stemmen herkozen. Do jaar wedde van den ambtenaar ter Secretarie, den heer N. D. van. der Heijtie, is vol gens een schrijven van Ged. Staten veel te laag, die bedraagt slechts £300, .waar op andere dorpen met evenveel of meer inwoners, die jaarwedde lusschen de £800 en f 1000 varieert. Met algemeene stem men werd bet voorstel, om die jaarwedde op f 800 te brengen, goedgekeurd. De jaarwedden van de gemeenteveldwachters werden op verzoek van den Commissaris der Koningin, als volgt vastgesteld: voor dien te Kamperland voor 1918 £900 met £50 periodieke verhooging; voor die van Wissenkerke op f 900 plus f 100 per ver booging, met £100 vergoeding huishuur; voor 1919 werden de jaarwedden gebracht Op 900 plus 100 per verhoogkig voor die te .Kamperland en f900 plus £100 per verbooging en f 100 vergoeding huis- buur voor die te Wissenkerke, buitendien ontvangt elk f25 voor geneeskundige hulp en vrij schoeisel en bovenklecding. Door deze, en vele andere salarisver- hoegingen, moest de begrooting 1919 met pl.m. f 2800 verhoogd worden. Het voorstel van B. en iWj. om Kamper land in de maanden Juni en Juli. geen contributie te laten betalen voor het elec- trische licht, werd met alg. stemmen goed gekeurd, dit werd gedaan, om reden Kam perland "3 maanden later dan door de gemeente toegezegd, verlicht werd. Op een vraag van het lid S. de Regt, wiens schuld die te late verlichting was, antwoordde de voorzitter, dat hij daar in besloten vergadering op zou antwoor den. Door het lid Schippers werd gevraagd of de verlichting op de haven te Kam perland niet verbeterd kon worden. Na eenige discussie werd besloten, 001 in overleg met den opzichter een 2e lan taarn de plaatsen. Het zelfde lid drong aan op uitvoering van het plan tot ha ven©'tbreiding te Kamperland. Dit stuit tot heden nog op onovea-komenlijjke be zwaren. Het lid de Regt vraagt of het electrische licht des Zaterdagavonds niet een half uur vroeger kan beginnen te branden, daar dit voor de winkeliers een groot voordeel zou zijn. Door den voor zitter' werd toezegging daarvan gedaan. Uit een schuurtje van dhr. Wl v. d. B. werd gisternacht een oude fiets met eenige goede banden ontvreemd. Van de dadels natuurlijk geen spoor te be kennen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Reeuwijk (toez.) J. P. Snoep, cand. en hulpprediker te Oegst- geest; te Zwolle H. A. Enklaar te Almelo. Geref. Kerken. Tweetal te Zwolle L. J. C. Kreyt te Huizum en J. L. Schouten te Arnhem. Beroepen te Schouwerzijl U Faber te Schipluiden; te Zevenhuizen W- Oos- terheert te Ter Aped. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Baarn P. de Groot te Rot terdam. Vrije Evang. Gem. Beroepen te Hilversum J. J. v. Petegem te Veendaan. De voordracht voor leeraar in de handelswetenschappen aan de Hoogere handelsschool te Vlissingen bestaat uit de heeren M. D. Caljouw te Middelburg en J. P. W. Sogov te Uithoorn. Geslaagd als typist 2e kl. Cor Kruit hof te- Hansweert. - Geslaagd te Rotterdam voor de acte nuttige handwerken de dames A. v. Ast en J. J. Duijnhouwer, beiden te Scherpe- nisse, C. A. M. Kievit te Poortvliet en A. A. A. Rijnberg te Oud-Vossemeer. Westkapeüe. Ten overstaan van den notaris Loeft is publiek verkocht: Perc. 1, huis, erf en tuin 1.85 A. in de Pape- straat aan W. Huibregtse voor f1481; perc. 2 en 3 het voormalige ziekenhuis 6.50 A. aan H. Westerbeke Voor f1435; perc. 4 en 5, 537 r. bouwland, ingehouden op f1550. De 10-jarige Maria Klosse te Gro|- ningen, is bij de kachel, waarbij zij de krant zat te lezen, in brand geraakt ©n enkele uren later aan de bekomen wonden overleden. Een vijftal beschonken Duitschers (verkleede soldaten) verlieten een café te Langeveen en zouden aan de grens den Hollandsclien schildwacht aanvallen en afmaken, aldus was him snood voor nemen. Deze schildwacht, de soldaat-kom mies O., werd door hen overvallen, doch het gelukte hem al worstelende zijn ge weer Te bemachtigen, waarop hij den ge- vaarlijksten aanvaller neerschoot en een andere in het been trof. Twee, die hem met een doek trachtten aan 'te vallen, namen de vlucht, terwijl de heide ande ren gearresteerd werden. De 15-jarige A. Bartels is gistermid dag aan de Kerkhaan te Groningen van den hooizolder gevallen en dood geble ven. Te Sprang bij Waalwijk viel het 11- jarige zoontje van den heer D. uit een boom. Eenige oogenblikken later was het ventje dood. Bij het kind van den timmerman H- Luis te Gasselternijveen is vlektyphus ge constateerd. Men meldt uit Vlaardingea d-d. 17 Maart: Gisteren vervoegde zich op het politiebureau P. A. V., die in overspan nen toestand vertelde dat hij zijn vrouw had vermoord. Na onderzoek bleek inder daad dat de vrouw te bed lag met een, wond in de horst. Daar het mes was afgestuit op het horstheen, was de wond niet levensgevaarlijk. De vrouw was pas Woensdag 1.1. uit het ziekenhuis te Leiden thuis gekomen, waar zij een gevaarlijke operatie had ondergaan. Als oorzaak van de daad gaf V- op, dat hij zich had driftig gemaakt omdat zijn vrouw een kolenhon haid verkocht. De dader is heden naai de gevangenis te Rotterdam overgebracht. Te 'sGravenhage is de ingenieur W. van V. dood op zijn bed gevonden, tengevolge van gasverstikking. Een gas slang bleek van een studeerlamp losge raakt te zijn. j Maandagavond is het plafond van de zittingzaal van het gerechtshof te Arn hem met hevig geraas ingestort. Gelukkig was op dat oogenblik niemand in de zaal aanwezig, zoodat de geschiedenis, behalve materieele schade, zich bepaalt tot het ongerief, dat daar voorloopig geen rechts zaken kunnen worden behandeld. Maandagavond is de Vleutenscheweg te Utrecht in rep en roer gebracht. Plotseling opent zich een deur, waar uit een nog jonge vrouw komt, die hard wegloopt. Even later komt uit diezelfde deur door onbekende oorzaak een pakje rollen. Een voorbijgangster raapt het op en ziet tot haar schrik, dat vhet pakkou bevat een kindje van ongeveer drie maan den. Door medelijden bewogen het was een moeder van zes kindereu raapt bH het schreiende wurmpje op an wil het naar het politiebureau brengen. Du» verschijnt echter de moeder van het kind, die alles opheldert. Daar de vader zich out Zqp zöon iat het geheel niet bekommert en haar ouders hun kleinkind ook 'niet langer |n hui» Vrouwepolcfer. Van *21 tot 27 Mwut fs verkrijgbaar op bon 106: '>i/2 ons Suiker; op bon ,1071 ons Kaasop bon 108 -V2 ons Rijst; op boji *26: 2 ons .Erwten. 5r sP®k verkrijgbaar te Gapinge op i'jdag Van 1 tojt 4 uur; je Vrouwenpolder °P Saterdag van 1 tot 4 uur. en hebben, heeft de moeder hem, ten ©ur e raad, naar zijn ontaarden vader p r eutonschenweg gebracht. Maar deze accepteerde zijn zoontje niet en wierp bet de deur uit met hot bekende gevolg. Do móeder ;s voorloopig met haaf kind naar hel politiebureau gebracht. LONDEN. Uit Parijs: De geallieerden ontruimen Odessa. De toestand is ernstig. VALTHERMOND. De veenarbeiders zijn iu staking gegaan. Men vreest voor uit breiding. IJMU1DEN. Door een verkeerde ma noeuvre van het uitgaande stoomschip Rijnstroom is zware averij toegebracht aan de boven eb deuren van de groote schutsluis te iJmuiden, waardoor het schutten van schepen momenteel onmo gelijk is en de scheepvaart tijdelijk is gestremd. LOBITH. Nabij de Duits-he grens werd door' de Rijksambtenaren een persoon aan gehouden, welke in het bezit was van ongeveer 100.000 Mark aan bankpapier. LOBITH. Hier weiden een monitor en vier torpedobooten gestationeerd om op ereutieele komende gebeurtenissen vóór bereid te zijn. BERLIJN. De Beiersche Landdag heeft zonder stemming aangenomen het voorstel om den adel af te schaffen. Het gansche debat duurde 23 seconden. BERLIJN. De Wurtemburgsche regee- ring verklaarde zich tegen de iu voering, van den zomertijd. GOES. Twee paarden, gespannen voor een wagen van Woutersen, .Hof Zwakte, je 's-Gravenpolder, geraakten hedenmid dag door het breken van een deel va» het gebit, op den Oostsingel op hol, e* renden in grooten vaart den Singel langs. Aan den bocht bij den heer Andersotft botste het gerij tegen een boom, Zoodat de paarden elk aan weerszijden etrva» terecht kwamen en de wagenboom af brak. De voerman bleek licht gewand aan de hand, en een van de 4 kinderen', die op den wagen zaten, licht gekwetst aan bet hoofd. Overigens had het on geval slechts stoffelijke schade tengevolge. MIDDELBURG. Prov. Staten. Nadat de heer Hartman, die tijdelijk de ver gadering verlaten had, was teruggekeerd, weid hij door den connnissaris gelukge- wenscht, die zeide dat het is een eer volle erkenning van zijn werkzaamheid in zijn bijna 38 jarige loopbaan in dienst der provincie. (Applaus.) De heer Hartman bracht dank voor de woorden en de betoonde instemming en voor het blijk van vertrouwen door do Staten in hem gesteld; spreker beseft ten volle het gewicht van deze taak en hij zal trachten te zijn wat een goedé griffier moot zijn, namelijk de rechter hand der Staten. Hierna werd overgegaan tot behande ling der polder reglementen Na uitvoerige discussie is met *20 tegen 16 stemmen besloten de belasting op de gebouwde eigendommen in het poldeïreg- lc-iuenl te handhaven. Hierna we:d het reglement aangenomen. Verder is na korte bespreking fiat po- litieregelment ongewijzigd aangenomen, waarna do zitting werd gesloten. MIDDELBURG- De landingsdivisie van Hr Ms. Heemskerk is hedenmorgen te Breskens geland en heeft een bezoek gebracht aan Groede en Oostburg Dit be wijs van instemming met de anti aimesxa- tiebeweging van de zijde der marine werd door de bevolking met vreugde begroet. JLet Rijkskanloor voor Bouwmateri alen wordt 1 April opgeheven. Die Kon. Ned. Zoutindusfcrie te Boe- kelo seint, "dat het eerste zout op 3-o meter diepte is aangetroffen. De Irijksmiddelen brachten sa de eerste tweo maanden van 1919 een nulh- oem iftinder op dan in die van 18. Volgens do „Msb." zou de Ameii- kaanseh© regeering de voorloopig© over eenkomst betreffende de teruggave der gerequireorde schepen niet hebben goed gekeurd. Tot gewoon hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, in de medische fuculteit, is benoemd dr. F. J. J. Buijtendijk, thans lector. Uit goede bron verneemt „De Stan daard", dat van een ver-vullen der vaca ture-Prof. dr. J. Woltjer aan de Vrij® Universiteit nog geen sprake is. Bij K. B. is bepaald, dat dit jaar d* Zomertijd aanvangt in den nacht van op 7 April en zal eindigen 29 Sopt- Rechtbank te Middelburg. Gisterenmorgen werd voor de «^cht- bauafc voortgezet de behande-iag ve» «re

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2