Telegrammen. S«p wt&pfe, «ÉÉApi m. Kcrfcniesws. Onderwijs. @$Bt§§ê§ë, Üieuws. Laagste Berichte. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. speruran dan opgeheven en de geheel a gafcr.antsoeueering aanmerkelijk verhoogd, aoo niet geheel afgeschaft zal worden, I'n velband met de snelle afschrijving va» de gesloten leening tot dekking der hooge a anschaffingskostenzal de prijs van het gas dan en gedurende het eeïBte tiental jaren 15 cent per kuh. Meter mjoeten bedragen. Daar het niet te voor dien valt, dat in de naaste toefcomjst da toestanden van dien aard zullen warden, dat prijzen, als vóór den oor log golden, weer fnsogelijk zullen wor den, behoeft deze vastgestelde prijs geen Zctrg te baren, temeer daar er groote directe voordeelen aan de watergasbe- reiding verbonden zijn, doordaat men dia benoodigde ookes zteif bereid en da cokes, die thams feitelijk verspild wol'dt, aa nhet distilleeren van de bruin kool, bespaard kan worden. Op de hïandstoffenvoorziening zal bedoeld co- kesverbruik van geen invloed' zijn. Het watergas wordt bereid door stoom te voeren in een met vuurvasten steen «©voerden generator, waarin ookes door ingeblazen lucht tot gloeien is gebracht. De aldus verkregen kooloxyde en, wa terstof voerden in een scrubber ge koeld1 en gewasschen en daarna opge vangen in een gashouder', om, na ge meten te zijn, vermengd te worden met het gewone lichtgas, waarna dit meng gas wordt gezuiverd. Men heeft 'dus te doen met een irestlooze en dus uiterst economische vergadering van de steen kool. Er kan por uur 200 kub. Meter watergas geproduceerd worden, zöodat men spoedig over veel gas kan, beschik ken. De benoodigde stoom-turbine-venti- lators zijn vair Zweden op weg hierheen. Het wachten is nog slechts op hiun aan komst Het werk wordt uitgevoerd door de „Maatschappij tot vervaardiging van gas meters en toestellen voor gasfabrieken" te Dordrecht. M. C. Bij gelegenheid van de verjaring van den .Weled. heer A. G. v. "Dijk, leeraar in Geschiedenis, Nederlandischef Taal en Letterkunde, die heden n.l. dein leeftijd van 65 jaar heeft bereikt, boden «Ie eerste 4 klassen hem een bloemstuk aan, terwijl bovendien de vijfde klasse hem 'een bouquet offreerde. Voorzeker is dit eeu blijk, dat deze leeraar hoog .staat in de sympathie zijner leerlingen Kruiningen. Vanwege de „Vereeniging School met den Bijbel" alhier, werd gis terenavond een ouderavond gehouden, waaraan zeer vele ouders deelnamen. De voorzitter, de heer C. B. Koolhaas, open de de vergadering met een woord van welkom en besprak naar aanleiding van Josua 1 den huidigen schoolstrijd. Het hoofd der school, de heer Holle- ntolle, behandelde op duidelijke eu aan gename wijze heit onderwerp „Samenwer king tusschan1 school en hjuisgez.i'n". Ach tereenvolgens liet hij den belangstellen den zien, hoe samenwerking moet zijn en hoe in tegenstelling er van ouderszijde tegenwerking kan ontstaan. In de pauze werd een versnapering rondgediend en bracht de onderwijzeres mej. Boone enkele liederen ten gehoore. Oude schoolliedjes werden nog weer eens O: gehaald en verhoogden htet gez'ellig -samenzijn. Da heer Louwerse, le onderwijzer, leidde een onderwerp in getiteld „Rap porten", waaruit een aangename en leer* ■ïijka discupsie ontstond. Aan de ouders weiden nog enkele blij ken; van vaardigheid der meisjes in het handwerken en der jongens in het hland- teekenen gedemonstreerd. De teefceningen deden de leiding van meester,, de Graaf eer aan Vervolgens deelde de voorzitter- mede, welke plannen het schoolbestuur als 't way© dag en nacht bezighouden, n.l. uit breiding der school. Door toeneming van het aantal kinderen is nieuwbouw of verbouw niet uitbreiding der school nood- Enkelijfc. De enorme som, benoodigd voor bouwkapitaal, is een last, die zwaar drukt <op hei bestuur. Hij verzfocht daarom den leden het bestuur op te dragen in den gebed©, .opdat dit 'kracht en wijsheid ont vangen proge. Het was een aangename, avond, oil hot woord Vein don voormaJison; voorzitter, A. van Paassen, die het be stuur dankte voor den gezelligen avond, was uit hel hart der aanwezigen gegrepen' De vice-voorzitter, dhr. Serier, sloot deze bijeenkomst met dankzegging. Klaetfag*. In de Nied. Herv. Kerk al hier gaf „Cloeting's gemengd koor" gjs. terav,ond een uitvoeringjnet medewer king van dhr. Sparenberg als organist. Deze laatste leverde zeeg" goed werk, wat vporal uitkwam in Quavtett und €hor, van A. Romberg. Jammer voor den bekwamen organist, dat zijn inst;u- ment niet altijd zuiver klonk en dat het rumoerige publiek veel van het gönoi der muziek bedierf. Van het koor rnemorceTen. we: Uit ihaogen hemel daalt Hij neer en Stil rs 't, als fijn gezongen koornummertjeb. In „Minnegroet" misten we de noodige climax, het eind van dit koor had! wat nmer 'klankgehalte noodig gehad. Ook „Slaap zacht" en „Herders, hoe ont waakt gij; niet werden zeer goed ge zangen. f liet detoneeren van no. 9 stellen we op rekening van de atmosfeer. Boven de krachten van de vereeniging li r gen voarloopig nog nummers als: Van mijn Vaderland" en „Op het meerv van Men delssohn. Hier zong de tenor er dik ijl- tegen aan, en vooral het laats e i im mer was veel te stijf van opvat ng. Over -het geheel genomen, metenen we, dat de Directeur te veel van het koor eischt. We hoorden heel lieve altstem men, maar het leek ons alsof de noo dige oefening had ontbroken. Zelfs de beste krachten kunnen alleen lang? den weg van studie iets bereiken. In ver band hiermede meenen we dat het num mer: Kerkklok in het dorp, dat we zoo fijn van de Weezen hebben geboord, onmogelijk tot zijn recht kon komen. De afzonderlijke brompartijen zaten er niet in, waardoor de Sopraan, waarvoor de directeur clementie inriep, een moei lijke taak had. Cloeting's Gemengd koor kan met genoegen op dezen avond terugzien On we hopen van harte dat directeur en koor al studeerende Excelsior zjullen gaan. Om zooveel mogelijk volledig te zijjn, voegen wij hieraan toe dat de plech tigheid in het propvolle kerkgebouw ge opend werd door den pastor loei Ss. Meloen met gebed', lezing van Ps. 150 en het laten zingen van Gezang 180:1. En dat na afloop der uitvoering ds. Me loen een woord van dank richtte tot den beschermheer burgemeester Walghto. de kerkvoogdij voor het in gebruik geven van het kerkgebouw, den organist, den heer Polderman voor zijn tegenwoordig heid en voor zijn Volkslied; en alle aanwezigen; terwijl Z.Eerw. nadat door allen was gezongen Ps. 118:12, met het uitspreken van het Onze Vader de plech tigheid stoot. hn#4 De verzending van oesbelrs naar Duitschland is weder begonnen, vandaag zijn pl.m. 300.000 le soort weggegaan ten morgen gaan er weer 3 a 400.000 Als 't zooi nog een beetje doorgaat, raken de kweekers nog door hun oesters. Hedenavond (Biddag) werd in de Chr. School de jaarverg. gehouden van de Vereen, voor GeTef. Schoolonderw. Wegens afwezigheid' van den voorzitter was de leiding opgedragen aan dhr. Bruinzeel, Hoofd der School. Nadat ge zongen was Ps. 81:15 en een gedeelte| gelezen van Ps. 78, ging de voorzi. voor in gebed. Die gewone verslagen van dein secretaris, van een lid1 der commijslsie, tot nazien van de boeken van denj pen- ningm., den penningm. zelf, en den peln- ningm. van het Suppletiefonds, gaven tens een blik in het huishouden der Ver. in het vertoopen boekjaar. In de pauze werden eenige vérvefc- schingen aangeboden. Alsnu was het woord aan dhr. A. Janse, onderwijzer der School, om zijn onderwerp te leve ren: „De oorlog en onze Vaderlandschei jeugd." Hij teekende ons den schade lijken invloed van den krijg in geestelijk en stoffelijk opzicht, dien ook het Kind heeft ondergaan. Hierna werd egn refe raat geleverd, getiteld: „De taak 'der oudersten opzichte van het predikambt", hetwelk werd uitgesproken door Ds. B. Meijer, welke spreker aan het slot zijher rede de ouders opwekte om het predik ambt begeerlijk te doen' zijin in hunner zbnen oog. Op heide referaten vólgde een flinke bespreking. Ovezand. Bij het gemeentebestuur is bericht ingekomen, dat Ged. Staten van Zeeland geen termen aanwezig achten om op de door het gemeentebestuur van 'sHeerenhoek voorgestelde grenswijziging in te gaan. Deze beslissing is hier met voldoening vernomen, daar men zonder noodzaak een deel van Ovezand, Borssele en 's Heer Arendskerke bij 's Heerenhoek wilde aantrekken. Op een adres tot ad- haesiebetuiging met de annexatie, wss door weinig van de in het in te lijven deel betrokken personen geteekend, daar men niets gevoelde voor verbreking van de banden met de oude gemeente en inen ook bevreesd was voor veel zwaardere lasten. Domburg. Alhier vergaderde in de Ge- reform. Kerk de Ring Serooskerke en omstreken, om haar laatste verg. in deze wintercampagne te houden. De vergade ring wondt door den secretaris, vr. de Buck geopend, wegens ongesteldheid van vt. A. J. Davidse. Gezongen wordt Ps. 119:1, waarna een zegen woidt gevraagd. De voorz. leest Ps. 119116 en heet allen welkom, inzonderheid Ds. v. d. Ende en kerkeraad. Nadat notulen waren ge lezen, leest vr. J. Geldof van SeToos- kerke zijn opstel Vaderl. Geschiedenis, naar aanleiding van de Ringrapporten, voor. Als tweede inleider treedt op vr. J. de Wolff met een onderwerp get. „De man, die den Heere vreest." Nadat nog eenige zaken geregeld Zijn, worden .allen dank gezegd voor hun medewer king en gaat ds. v. d. Ende voor in dankgebed, nadat op Zijn verzoek ge zongen is Ps. 138:2. Deze vergadering werd door ongeveer 70 personen, waar onder enkele jongedechtere, bezocht. Zierikzee Eergisterenmiddag had de •heer J. B. alhier, terwijl hij met zijn zoon bezig was een stapel hout te ver werken, het ongeluk onder deu omval- lenden hoop te geraken, met het gevolg dat hij dadelijk onder geneeskundige hulp moest worden gesteld. Na onderzoek bleek dat hij 3 ribben gebroken had. (Nieuwsbode.) St. Fiiipsland. In de vacature Van Eldik zijn voor den gemeenteraad offi cieel candidaat gesteld de hoeren L. Neele en Joh. v. Dijke. Ned. Heir. Kerk. Zestal te Rotterdam.: G. Verdoes Kleyn, Wageningcn; N. G. Veldhoen, Aifen a.d. Rijn; I. Voorsteegh, IJselmonde; H. van Wessel, Allilasserdam; E. Warmolis, Nun- speet en J. W. Groot Enzerink, Leeu warden. Beroepen te Zegveld R. Bartlema te Beesd; te Oudehaske D. Los teDaarle. Bedankt voor IJsselstein door IJ. Doom- veld te Oene. Ger*f. K«rkeii. Beroepen te Heinkenszand, cand. P. ran Dijk to Kampen; te IJmuiden N. Buffinga te Oosthom. De kwestie Dn*. Jansen. „De Heraut" schrijft over de kwestie-Dr. Jan sen te Eindhoven o.m. het volgende: „Natuurlijk zal de Kerk, die hij tot dusver diende, zjorgen, dat Dr. Jansen zoolang hij nog geen andere betrekking gevonden heeft, niet van huis en inkom sten wordt beroofd. In dat opzicht zijn eir ook reeds maatregelen genomen. Éen predikant, die eerlijkheidshalve zijn ambt neerlegt, mag niet naakt aan den dijk komen te staan. Maar over de aanVrage om ontslag kan geen oogenblik geaarzeld worden Wie de Heilige Schrift niet meer als Gods Woord erkent, kan geen oogen blik langer als Predikant in onze Gere formeerde Kerken geduld worden". Eerstdaags zal door Ds. G. Wisse, te Driebergen, D.V. een openbare lezing worden gehouden (naar aanleiding van het uittreden van de Kerk van Ooster- land uit het Gereif. Kerkverband; het openbaar' worden van Ethische sympa thieën bij sommige Geref. predikanten; en het op zeer vela plaatsen voorkomend verschijnsel, dat vele Gereformeerden naai de „vrije" keiken loopan) over het on derwerp: „De hedandaagsehe Beroeringen in den Boezem der Gereformeerde Ker ken". Geslaagd voor *t examen Nuttige Handwerken te Rotterdam de damesM. S. Akkerdaas, Dreischor; D. v. d. Berg, Bruinisse; J. Hatdon, Njieuwvliet; S. E. Risseeuw, Groede; M. C'. Stofberg, Sluis; W'. B. de Veld, Bruinisse; S. S. de Vlieger, Zuidzande; H. L. AV.aardenburg, Bruinisse. "_3 jj De Minister van Onderwijs brengt ter kennis dat in 1919 de examens voor lager en middelbaar onderwijs in de lichaamsoefeningen zullen worden gehou den in de maand' Augustus, zooi noodig ook in de eerste helft van Juli. Het tijdstip waarop en het adres waar zij die aan deze examensmvenschen deel te nemen, zich hebben aan te meldten, zullen nader worden bekend gemaakt. Be Senaat 'der Leidsche Univer siteit heeft den heer mr. J. Oppenh&im, lid van den Raad van State, oud-hoog leeraar, ter gelegenheid' van djeins 70en verjaardag benoemd tot doctor in de staatswetenschappen honoris causa, (èers- halve.) Ongelukken. Nahiji het station Echt is een 70-jarige weduwe bij den overweg aldaar door een sneltrein overreden jein gedood. Te Lemmer heeft het kind van een visscher, bijna 1 jaar oud', rich zoodanig aan kokend water gebrand, dat het is overleden. i Toen gisterennacht omstreeks' 2 uur de burgemeester van Beesd in de Be tuwe, de heer Hondelink, die 31 jaar is en met zijn zuster samen wooint, ge rucht hoorde (z;ijn slaapkamer is in de burgemeesterswoning gelegen tegenover de raadszaal) schoof hij het raam open en moet toen zeker hebben gezien, dat een plank was gelegd' over een sloot naast het raadhuis en oen ladder ge plaatst tegen den muur. Toen de bur gemeester het hoofd en een gedeelte van het 'bovenlichaam naar buiten stak om te zien of er onraad was, viel een pistool schot. Hij werd midden in het hart ge troffen en bleef op de plaats dood. Zijn zuster snelde oogenblikkelijk' ter hulp, maar kon niets meer ontdekken. Gelukkig is de moordenaar gepakt. Woensdagmorgen zijn namelijk op last van den burgemeester van Vleuten twee woon wagenbewoners gearresteerd en aan een streng verhoor onderworpen, waarop een volledige bekentenis volgde. Een hunner verklaarde den ander geholpen te heb ben bij het plaatsen van een ladder tegen den muur en daarna op den uitkijk te hebben gestaan. Het andere individu be kende ©en schot te hebben gelost op den burgemeester, toen deze zich vertoon de aan het venster. De aangehoudenen hebben gelogeerd in het logement Reuvers te Buurmalsen. Een van hen, waarschijnlijk de moordenaar, noemt zich Simon Lasee en is volgens zijn opgave afkomstig uit Maastricht. Des ochtends voorafgaande aan den moord- heeft een der aangehoudenen zich op de secretarie van Beesd vervoegd om broodkaarten; later is hij nog terug geko men en heeft toen vermoedelijk de af- sluitpen uit het raam getrokken om het des nachts te kunnen opschuiven. Gisternacht heeft zich een minuut of vijf buiten Valkenswaard in de rich ting van de Belgische grens een smokkel- drama afgespeeld. De kommiezen C. en R„ op surveillance, ontnioetten twee man nen en een vrouw, die over de grens waren gekomen en 36 kruiken oude je never bij zich hadden. Bij sommatie gin gen de twee mannen op de vlucht. Toen zij op haltgeroep der 'kommiezen geen gehoor gaven, vuurde kommies C. op hen, waardoor een der vluchtelingen, een per soon uit Berlaar, een schot in den buik kreeg en neerstortte. De vrouw werd ge arresteerd en de 'jenever in beslag ge nomen. De getroffene werd naar het R.-K. Liefdehuis te Eindhoven gebracht en is daar overleden. Te Santpoort is Dinsdag het eerste kievitsei gevonden. Men meldt uit Baarn aan De M aa s- b ode: Reeds Maandagavond gistte het té Baarn. De staking der tuinlieden had de gemoederen van velen in beroering ge bracht. Des avonds, tijdens de inspectie der burgerwacht in het gymnastieklokaal der Julianaschool aan den Eemnesserweg, had zich een groote menigte, waaronder zich eenige kopstukken der S. D. A. P>' bevonden, verzameld voor dit gebouw. Bij het verlaten van het lokaal werden de manschappen uitgejouwd en gesard, ge volgd door tartende troepjes huiswaarts- Dinsdagavond echter had de demonstra tie een ernstiger karakter. Tijdens de oefe ning der burgerwacht had zich wederom een groote menigte verzameld voor het gebouw. Onder leiding van den inspecteur werd de straat voor het gebouw door een viertal agenten afgezet. Voortdurend werd de politie gesard. Toen eenige per sonen geen gehoor wilden geven aan het verbod het afgezette gedeelte te passeeren, arresteerde de inspecteur een der de monstranten. Terstond stormde de me nigte op den inspecteur aan om den ar restant te ontzetten. Toen het bleek, dat men tot handtastelijkheden zou overgaan, trokken de agenten de sabels en werden gevoelige klappen uitgedeeld. Nadat een paai' malen een charge was uitgevoerd, waren de betoogers wat gekalmeerd en werd de arrestant, benevens een tweede, naar het politiebureau gebracht. Den ge- heelen avond bleef het nog rumoerig in de omgeving. Te Sleeuwijk is een bende ontdekt van een 20-tal personen, waarbij jonge lieden van goeden huize, die in denlaat- sten tijd inbraken bij nacht pleegden en rijwielen, geiten, kippen, gereedschappen enz. roofden. Vijf personen dezer bende zijn gevankelijk naar Dordrecht overge bracht en ter beschikking van den offi cier van justitie gesteld. Op de Stroohulzenfabriek „Concor dia" te Boxtel zijn alle drijfriemen gesto len, tengevolge waarvan het geheele per soneel als werkloos naar huis moest wor den gezonden. Te Deventer is ingebroken in het dagsanatorium der Vereeniging tot bestrij ding der tuberculose en daaruit voor een waarde van f 1000 aan dekens en lijfgoed ontvreemd. In een hotel te Kerkrade, dat sinds geruimen tijd minder gunstig stond aange schreven, heeft de gemeentepolitie de hand weten te leggen op een Akenaar, wiens opsporing en aanhouding door de Duit- sche politie was gevraagd. De Duitscher was n.l. gevlucht met een bedrag van 24.000 mark, welke som behóórde aan den vader van zijn verloofde- Binnenkort zou hij in het huwelijk treden. De Duit scher bezocht de voornaamste steden van ons land. deed overal groote verteringen en kwam, bijna zoo arm als een kerk- muis, in Kerkrade aan, in gezelschap van een dame van minder goede reputatie uit Amsterdam. Uit ai'lnii .Ber 1 ijin! Bijl het door zoeken van de bezette stadsgedeelten wer den nog 'vier Spartaciërs die gewapen- den tegenstand boden, in hechtenis ge nanten en volgens het standrecht doodge schoten. Bij het .zuiveren van een Spar- laciscli nest in het Alexandeirplein wer den twinLig personen in hechtenis geno men. De bezetting van Lichtenberg is bijkans zonder strijd in haar werk gegaan. De troepenmacht, die de stad omsingel de, was buitengewoon sterk. De bezetting der stad geschiedde volkomen; volgens het plan, 'zonder dat er een schot viel. Men trof Twee machinegeweren en wa gens met munitie en handgranaten aan, die de gevluchte Spartaciërs hadden ach tergelaten. Elders vond men een ontzag lijke s tapelplaats van wapens, handgrana ten, machinegeweren en dumdum-patro- nen. Terwijl de meerderheid der gevan genen zich in het onvermijdelijke schik ten, trachtten '24 matrözlen met revolvers de regeeringssoldaten neer te schieten en zich met het wapen in de hland te redden. Dpze .matroze®, werden later krachtens het Standrecht gefusilleerd. 'Tweehonderdvijf- tig gearresteerde leden van de volksma- lïnedivisie werden onder sterke dekking met auto's naar de gevangenis in Moabit vervoerd, waar een buitengewone krijgs raad over hen zal vonnissen. In de Köpenickerstraat hebben de troe pen der gardecavaleriedivisie een Spar- taciseh nest gezuiverd. De lieden moesten allen eerst met de wapenen worden over mand. Er werden 34 Spartaciërs dood geschoten en de anderen gevangen ge nomen. Een groot aantal wapenen werd gevonden. In de Zegepraalstraat te Borger- hout is Hugo Verhulst, de zoon. van den activist Raf. Verhulst, aangehou den. Hij wordt verdacht tijdens den oorlog van vrouw Heylaert, wonende te Santvliet aan d© grens, de som van 100.000 frank ontvreemd te hebben. Verder zou hij in d© Carnotstraat met een Duitscher van zekere vrouw Win- riebak de som van 13.000 frank ont nomen hebben. De opperste raad der geallieerden vindt aanleiding tot herziening van de ver dragen van 1839. BRUSSEL, 12 Maart. (Part. N. R. Ct.) De eerste-minister heeft vandaag aan 'teind der zitting van de Kamer een verklaring afgelegd, waarvan de tekst volgt: Ik heb de eer ter kennis van de Ka mer te brengen, dat de opperste raad der geallieerden aan het verzoek der Belgische afvaardiging recht latend wedervaren, meeri,t dat er reden is, om de verdragen van 19 April 1839 te herzien. Het parlement en het volk zullen dit besluit met voldoening vernemen. Ze zullen er den voorbode in zien van beslissingen, die op; het lot van Bel gië een gelukkigen en bestendigen in vloed 'zullen oefenen. k Den 12en Maart 1839, dus van daag op den kop af 80 jaar gelecfen,; weerklonk deze ruimte van de af scheidswoorden der gekozenen uit de Belgische gewesten, welke door uit voering van het verdrag der 24 arti kelen van België zouden worden ge scheiden. De Kanier zal met bewo gen gemoed van dezen treffenden sa menloop van omstandigheden kennis nemen. Deze verklaring werd door alle Ka merleden staande aangehoord, die den eerste-minister langdurig hebben toe gejuicht. AMSTERDAM. De autoriteiten ter Vredesconferentie hebben de neutrale naties uitgenoodigd tot een niet-offi- ciëele bijeenkomst betreffende den Vol kerenbond op 20 Maart a.s. Middelburg, 13 Maart. Eieren f7 a £9. Part. f9. Neuzen. De antirev. kiesvereeniging heeft candidaat gesteld voor den gemeen teraad in deze volgorde de heeren: J. J. de Jager, D. Scheele, C. Wolfert, L. de Feijter en J. A. Meertens. Betreffende een vast te stellen pro* gram werd een commissie benoemd om een concept te ontwerpen. N ederla'nd en België. De Pai- rijsche correspondent van het Hbl. seint, dat Tardieu hem gezegd heeft, dat de noodzakelijkheid van een herziening van' de verdragen van 1839 algemeen was erkend, maar dat niemand er aan dacht, om over neutraal gebied te beschikken tegen den wil der inwoners en van de staten, waarvan zij deel uitmaakten. Over de te volgen procedure zeide Tardiöu, dat de Nederlandsche regeering uitge noodigd zal worden om- afgevaardigden te zenden. Hij voegde er bij, dat men graag had gezien, dat België en Neder land 'zich eerst met elkander hadden verstaan over do geschilpunten. Than? houdt de belangrijke quaestie van 'de hernieuwing van den wapenstilstand den raad van tien geheel bezig, en Tardieu dacht, dat de Nederlandsch-Belgische quaestie waarschijnlijk in de eer-te 14 dagen niet op het tapijt, zou komen. Uit .andere gesprekken kreeg de ba richtgever den indruk, dat vooral de lé den der Amerikaansche delegatie tegen elk denkbeeld zijn gekant om deelen van Nederlandsch gebied te nemen, hetgeen qnkelen hunner als een misdaad zonden beschouwen. DEN HAAG- Minister Ruijs heeft iu de Tweede Kamer verklaard, dat het plan van den volkerenbond geleidelijk verbe terd moet; de crisismaatregelen moeten, zoo spoedig mogelijk opgeheven worden.- Het kabinet is homogeen, ook ten op zichte der financieele politiek. AVEENEN. Tsjechiai heeft dé diploma tieke betrekkingen met Duitsch-Oostenrijk afgebroken. BERLIJN. De bezetting van Lichten berg door de regeering stroepen is voltooid. Ter openbare civiele terechtzitting der arrondissements-rechtbabk te Middel burg is heden de heer H. C. Ittmann, benoemd notaris te Middelburg, als zoo danig beëedigd. Borsseie. Gisteren werd door nat. v. rl. Kloes geveild een. woonhuis met winkel, Ischuur, erf en tuin) groot 440 c.A. Koe por werd de lieer M. Dek te v/asuUo voor f3375, plus 8Va pet. onkosten. (Goesclie Ct.) Van 1112 Maart 1919. jMIDDELBURG. Gehuwd: J. P„ de Lange 25 j. en S. M. Grool 23 j. R. Moor 24 j. en M. AV, Mink, 22 j. BevallenWj. Rouffaer, geb. Jo- ziasse, d.geboren een buitenechtelijke dochter. Overleden: AV. H. Heijberg, wed. A. Hiliebrand; een levenl. aang. dochter. Over de maand Febr. WAARDE. Overleden: 10, Maatje Krijn- sen, 93 j., wed. van Marinus Wisse. (AVij maken heeren Berichtgevers er op. attent, dat wij geen opgaven van deiï Burgerlijken Stand opnemen, die niet vóór 6 Maart in ons bezit kunnen zijn. Red.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Slftar waarnemingen in den morgen van 13 Maart, medegedeeld door het Kom Ned. Meteor. Instituut te Do Bilt. Hoogste barometerstand 768.6 te Thors- havn, laagste 754.2 te Den Helder. Verwachting tot den avond van 14 Maart: Meest matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuidelijke tot AVestelijken wind; zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke op klaringen; waarschijnlijk eenige regen;iets zachter.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 3