SSXttSSfi?*? f" 2 Uit d@ Prsvinose, Gemengd Nieiaws. s. 1 -■ garnizoensplaatsen het feit voor, dat een Gartozoeoscommverklaarde niet te we ten, dat de order bestond, waarbij be paald is, dat gelegenheid tot het hou den van huiselijke godsdienstoefening öl Bijbellezing moet gegeven worden uani militairen, die ziilks wenschen. (Een ver- aaek was daartoe n.l. ingediend.) N.B. Er (order Min. van Oorlog 27 Febr. 1913) uitdrukkelijk' bepaald, dat hiertoe een lokaliteit moet worden beschikbaar gesteld, om gedurende 15 min. aan ge- Zegde huiselijke godsdienstoefening of Bijbellezing te kunnen deelnemen. Moet het noodig zijn, dat een mindere- zijn garnizoenscommandant op de hoogtestel len moet van hetgeen in 'tRegl. Inwen dige Dienst is bepaald? Onze Christen-militairen gevoelen niet half genoog wat ze „kunnen" doen voor de Eere huns Gods, ook in de kajzerne! Christus mag Zijn plaats' ook daar vrij innemen, 'tls slechts de schuld van zbn- velen onzer Christen-militairen, meerdei- ren en minderen, die in deze vérgeten wat hun plicht gebiedt! Het „Pro Rege" geldt ook voor het terrein van het mi litaire leven! Ook dat behoort voor Chris tus, den Koning, te worden opgeëischtl Kon. bedoek .aan Zeeland. H. M. de Koningin en Z. KI. H. de Prins worden op hun teis naar' Zeeuwisch- yiaanderen vergezeld dopt Minister Ruys Be Beerenbrouck. Hr. Ms. gevolg bestaat uit de „hofdame baronesse Van Verschuur, den vice-adito- ïaal Baudfuin, chef van het Militair Huis ran Hare Majesteit; den opper-ceremo:* niemeestei' graaf Du Momceau, Hr. Ms. kamerheer en particulier secretaris baron) Van Geen en Hr. Ms. adjudant den kapi tein-luitenant ter zee jhr. Voni Mühlen. Reigeeri ngs goederen. De rantsoenen van 25 Febr. tot feu met 24 Maart zijn als volgt: Rij'St lialf K.g. per hoofd; peulvruch ten li/2 K.g. per hoofd; aardappelen 16 K.g. per hoofd; vleesch (goedkoop scha pen- en paardfen-) 1 K.g. per hoofd; (voor spec, aangew. gemeenten); spek '(Amerikaansch buikspek) 0.8 K.g.; jam 0.6 K.g.; kaas 0.5 K.g.; suiker 1 K.g.; melk (yolle) 0.1 Liter per dag, 0.2 Liter met inbegrip yan zieken en kindereln; gecondenseerde volle melk met suiker, voor zieken en kinderen volgens aan vrage; gecondenseerde volle melk 'ponder suiker, voor zieken en kinderen volgens aanvrage; tapte- of karnemelk 0.2 Liter per hoofd per dag; melkpoeder 0.2 K.g. per hoofd per week; gecondenseerde tap temelk 2 K.g. per hoofd per week; sago en pakmoal 60 K.g. pel' 1000 inwoners kindermeel, kinderen tot i/2 jaar, 0.7 K.g. vair 1/21 jaar 0.9 K.g.tapiocameel, kinderen tot 1/2 jaar 0.2 K.g.van x[i s=-l' jaar 0.2 K.g. vermicelli en marca- roni 50 K.g. per 1000 inwoners per 8 weken; harde kalizeep 0.2 K.g. Verder kan 1 ons hairde kalizeep per hoofd der bevolking extra beschikbaar' wqrden gesteld, echter zondiar toeslag van rcgeerings- en gemeentewege. Al 1 er 1 eli. Het militaire! broodrantsoen is ver hoogd van 5 tot 6 ons pea- dag. De „Meijarijsche Courant" te Eindho ven (3 maal per week) wordt dagblad. De Eerste Kamer behandelt vandaag in de afdeelingen da arbe idsbegrooting en £al morgen 11 u. voorm. met "de algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting beginnen. Het ka as rantsoen! wordt van een half pond per hoofd eai per 2 weketo teruggebracht tot IV2 ons. Zoolang de voorraden dit toelaten zal van nagelkaas en witte kaas de verkoop worden vrijge laten naast en hoven het bedoelde rant soen. Particuliere houders van radiotelegra- fiscfae inrichtingen mogen de niet voor hen bestemde berichten niet pubhcee- ren. Het distributiehuröau te Nifeuwer-Amstel zal 1 Mei of 1 Juni a,s. worden opgehe ven. De Centrale Keuken! te Hoorn zal 16 Maart wegens te geringe deelname worden gesloten. Te Leetrsum zijn weetr 70 gevallen van Spoamsche griep geconstateerd, waarvan eenigen met doodelijken afloop. Naar men meldt, zal zeer spoedig de samenstelling van ,het wittebrood weer wijziging ondergaan. De bloem zal worden vennengd met aardappelmeel. De meelfabrieken ontvan gen voor dit doel ditmaal gedroogde aard appelen, die zij zelf moeten malen. De Ned. Drogistenbond zal een beurs voor het drogistenvak en een tentoon stelling houden van 1623 Augustus te '9 Gravenhage. Gees. Onze stadgenoot, de heer Nico Oos ter beek, redacteur van de „Goeschfe Courant", is benoemd tot lid der redac tie-buitenland van de „Nieuwe Cou rant" te 's-Gravenhage. Gisteravond had de uitvoering van het Muziekgezelschap „Hosanna" plaats. Een vrij talrijk publiek genoot van de goede muziek, welke weer het bewijs leverde, dat „Hosanna" nimmer stil z'it, maar, onder de uitnemende leiding van Iden beer J. C. Anderson, steeds naar hoog'er streeft. Met een forsch geslpeeld lied De £eeuwsche Leeuw! ran M. Edzard .Grefe zette men in en 'med iwist tot het einde tola tie "boeien. Ver scheidene bekende stukken werden Weea' 'dankbaar genoten. De Trombone sohst in „Am Jleer" en de solist in do fauta-io „La belle Alsacienne" van Jos. Kessels oogstten een dankbaar applaus. Het was een goede avond voor de begunstigers van „Hosanna" en hun huis- genooten. Een, die naar meer smaakt. Hedenmorgen had de arbeider P. S., wonende aan de Voorstad op den! Polderschen weg bij het laden van hoo rnen het ongeluk oinder een vallendeln boom terecht te komen, met het gfevolg dat enkele ribben werden gebroken. Dr. v. d. Berg verleende de eerste heelkun dige hulp, terwijl de man, wiens toe stand gelukkig niet zorgwekkend is, thans in liet gasthuis door dr. Coenen behan deld wordt. Goes Met liartelijken dank ontving de wijkzuster twee giften, één van f 10 an één van f 5, voor verleende hulp. Hedenmiddag woedde boven Zuid- Beveland een vrij hevig onweder, gepaard met zware regenbuien. In dezen tijd van het jaar is onweder wel een ongewoon verschijnsel. Vlfosingen. Bencemd tot stationchef ta Nuth, C. Volmer, adj. chef alhier. Heer Hendrikskinderen. Dat vergissin gen 'bij het weder in bezit nemen van zijn rechtmatig eigendom, dat tijdelijk in bewaring wordt gegeven zich niat uit sluitend bepaalt tot wandelstokken an parapluies ondervond Dinsdag de land bouwer Z. toen hij bij 't naar huis rijden een vreemden klepper voor zijn tilbury gespannen zag. Tea' plaatse kon mem geen andere verklaring gevan dan dat zijn vos zeer waarschijnlijk door een collega van Nieuwdorp was meegenomen, natuurlijk bij vergissing. Heereofioek. Maandagavond waren alle Protestanten te dezer plaatse uitgd- noodigd 'in de consistoriekamer ter ver gadering tes komen, oim te spreken over de aanstaande ge mee 11 teraad sverk toz inlg. Door het vertrek -van den heer Mjelis naar Goes, is onz'e raad zlonder Prote- stantschen vertegenwoordiger. Na een] openhartige, bespreking kreeg men over eenstemming in zake een gemeiente-pra- gram. De behartiging der belangen. der Openb. school. Zondagsrust, tegengaat van alle hasard-s[>elop straat, progres sieve belastingheffing' enz. vormen pun ten vair dit program. Met algemeene stem men werd besloten, dat alle Protestanten! gezamenlijk één lijst zouden inlevjeron. Als no. 1 op deze lijst werd geplaatst de candidaat der Chr. Hist Kiesver. J. Westervveelie en als no. 2 de beier Corn. Fr aan je. Nog' werd besloten dat binnen kort een vergadering belegd zal worden, waar Corn. Fraanje Zal spreken over: Fusie tuisschen A. R. en C. H,? Op gebruikelijke wijfie 'sloot ds. Buinink de vergadering. Nieuwdorp. Met groote vreugde kun nen wij thans berichten, dat de verschil lende pogingen, die gedurende de; laatste maanden gedaan werden, om te kamen tot organisatie van Landbouwers en land arbeiders aanvankelijk goed geslaagd zijn. De afdeel ing Van den Bond Van Chr. landarbeiders, onder voorzitterschap van M. v. d. Guchte, hield reeds menige ver gadering, waar de arbeiders over hun belangen en grieven zich uitspreken moch ten. klaar ook de landbouwers hebben zich thans georganiseerd en ziich aan gesloten bij den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond. Voorzitter van dit Bestuur isl de heer P. de Putter, terwijl P. K. van iNieuwemiiuijzen secretaris is, en M. L. Breure penningmeester. Verdere bestuurs'- leden zijn H. v. Gorsel, G. de Jager, C, A. v. 'Nieuwfenhuijzien M.Gzn. en K. Jainse. De afdeeling telt aanvankelijk pl.m. 20 leden, maai' de hoop is gewettigd dat nog meerdere landbouwers zich zlullen aansluiten. Do afdaeiling der landarbeiders, telt reeds ruim 60 leden, maar dit aantal moet en kan nog zeer vergroot. Laten toch alle arbeiders Zich zooveel moge lijk aansluiten, opdat de vereeiiigirag in derdaad de vertegenwoordigster is van alle arbeiders. Reeds is ©en samenkomst gehouden tusschen de twee besturen, en me't ver trouwen mogen de verdere onderhande lingen worden tegemoet gezien. Men is blijkbaar van weerszijden er op uit tot overeenstemming te komen en dat is mogelijk. Wij koesteren de beste ver wachtingen en de Heere zfegene ook dit maatschappelijk werk, omdat aldus veel ontevredenheid kan worden weggeruimd en daardoor tevens de invloed van het Evangelie kan wassen. Veere. Dinsdag 4 Maart vergaderde da A.-R. Kiesvereeniging alhier. Besloten werd bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing do A.-R. lijst te verbinden met dia derR.-K., om zoodoende elkaar te kunnen steunen. In de beste harmonie werd daarna de candidatenlijst opgemaakt. Deze luidt: 1. A. Volkers Jz., 1. A. P. Wouters, 3. A. Scheele, allen aftr.4. L. C. Douw; 5. A. de Nood; 6. Chr. Volkers Jz.; 7. P. Simonse; 8. J. C. Brouwer. Aagtekerke. Alhier trad Maandagavond voor de Chr. Landarbeidersvereeniging af deeling Aagtekerke als spreker op dhr. L. Tempelman .van Hillagom. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend met gebed, las hij Jes, 28 vers 14 tot het einde, heette de laden welkom en gaf daarna hét woord aan dan spreker. Deze wekte da menschen, die nog geen lid zijn, op, om toe te treden tot da af deeling en wel om vier gewichtige re denen lo. Tot verbetering der arbeiderstoe standen, want daar alles zoo verbazend duur is, moeten da arbeiders hun loon Op gelijk peil zien te houden met andere bedrijven. 2o. Om elkander te onderrichten in dat gene wat noodig is in liet belang van zichzelven en hun gezin; een Chr. ar beider is geroepen zijn gezin in de vreeze des Hoeren. aer-baar en eerlijk te onder houden, en daarvoor i9 noodig een re delijk loon. 3o. Om den minister de hand te rei ken .als hij uit de organisatie leden vraagt om de arbeiders te vertegenwoordigen in verschillende commissies, dia in dezen tijd van distributie aan de orde zijn. 4o. Om een dam op te werpen als Christenarbeiders tegen den geest van on geloof en revolutie. Nadat do voorzitter de: aanwezigen ge vraagd had of iemand nog vragen had te stelten werd door aen patroon even het woord gevoerd. De voorzitter van de afd. Serooskerke ver-zoekt de patroons zich te ver eenigen, wat in aller belang is. Verder werd gelegenheid gegeven om als lid toe te treden, en ging de spreke!' voor in dankgebed. Zierikzee. Met bétrekking tot de sala risregeling van gasdirecteur en opzichter gasfabriek hadden B. en W. voorgesteld het salaris van den directeur te brengen! op f2400 met 3 ivveejaariijksche vferhoo- gingen van f200 tot een maximum van £8000 benevens vrije woning, vuur en licht; dat van den opzichter op f1200 met 3 tweejaarlijksche verhoogingen yan f 100 tot éen maximum van f 1500, een en ander te rekenen van 1 Januari 1919, welk voorstel bij den raad instemming vond. Duurtetoeslag vervalt. Het belangrijkste voorstel hetwelk werd aangenomen, was de overdracht der ge meentelijke Avondschool voor Vakonder wijs aan de Vere©niging tot oprichting en instandhouding va'n de Ambachtss'choiol, met ingang van 1 April 1919. De sub sidie aan de gemelde vei'esiniging, thans 1000 bedragende, wotrdt nu met ingang van dien datum verhoogd tot f2700 per jaar, terwijl van dat tijdstip af aan wacht gelden gedurende vijf jaren wolrdt uitge keerd door de gemeente ©en bedrag van f705 en somt nog to hunnen laste vol gens bcgrooting ten dienste van het jaar 1919 een bedrag van f2070, vermeerderd met de f 1000 subsidie. Een der voor waarden is, clat gemelde vereeniging van de gemeente ovemeeimt de in dienst zijnde leeraren J. J. Wlesselink, J. Th. Vermunt, F J. de Vos, J. S. van Zutfen en A. Verhage. Eervol ontslag wordt met ingang.van 1 April verleend door "de gfemeente aan do leeraren (vaste) L. Bonter, J. van Ballogoijen, D. Veersema, A. Geluk, zoo mede aan de tijdelijke leeraren F. Iioud- kamp, G. Tanis en A. Geluk, en aan; den concierge J. J. Wittenburg. Gedu rende 5 jaren keert de gemeente wacht geld uit als voormeld aan de vaste leer krachten en aan den concierge gelijk de helft der jaarwedde en draagt den in ventaris barer school over. Op het adres van de leeraren der ge melde school voor vakonderwijs, <jm vel'- hooging hunner jaarwedden werd, mfede dooi' bovengenoemd besluit tot over dracht diei" schooi. afwijzend beschikt. Wissenkerke. Vanwege de afdeeling Noord-Beveland der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal op Vrijdag 21 Maart as. door Mej'. C. P. van AsperanVan der Velde, directrice van „Ons-Huiswerk" te Amsterdam, alhier een lezing .gehou den worden in het Hotel „do Kroon" over dcei en aard van bovengenoemd werk. Alhier is aangekomen aen bending van .ongeveer 1000 Kilo Amerikaansch spek, hetwelk tegen den prijs van 11 per pond, onder distributie zal worden verkocht. Voor velen is dit een ware uitkomst, bij den thans heersehtenden vet en voedselnood. Brouwershaven. Bij K. B. is toestem ming verleend aan H. M. Beije, secreta ris en ontvanger van Duivendijke, 0111 te Brouwershaven te wonen. Axel. Alhier had de rangeerder K. hét ongeluk onder de Z.Y1. tram te geraken. Ernstig inwendig gekneusd werd de Ina.n in het ziekenhuis te Ter Neuzen dpgenoanen. Z. VI. Kamer van Koophandel te Middelburg. In de gisteren gehouden vergadering van do Kamer van Koophandel waren aanwezig, .zes leden, afwezig waren de heeren Boasson, Verhage, Boddaert, Bou- öewijnse Schulte en Heijse. Inzake het verlagen vanden vracht prijs voor passagiers tusschen Zeeuwch- Vlaanderen en Walcheren weid besloten ook de beslissingen van de andere be trokken directies af te wachten. Betreffende de C'. V. B. en de wijzi ging der arbeidswet (vrije Zaterdagmid dag) we'rd besloten overeenkomstig de rapporten der commissies. Bij het rapoprt over de haringvisscherij wees de voorzitter er op; dat de prijs van do consenten zeer is verminderd, maal hij meende, dat de actie der Vlaar- dingsche Kalner toch moet worden ge steund, aldus werd besloten. De Havengelden. Bij de behandeling van het rapport inzake verhooging der havengelden, merk te de heer Boogerd op, dat de verge lijking met andere plaatsen opgaat, als men neemt de plaatsan in da naaste omgeving. De schippers letten bijzlonder op het havengeld en verhboging daarvan zal op dien handel drukken. Spr. is daar om tegen elke rerhooging en hij ?ou afschaffing der havengelden toejuichen. Spr. wijst er op, dat te Souburg en Veere er in het geheel geen havengeld wordt gevorderd en deze plaatsen zullen af breuk doen aan Middelburg. E- «u Af wijzen bij de regeling van het liggeld voor zeeschepen op Vlissingen, houden daar bij rekening met de daar geheven rech ten en waarom doen zij het dan niet voor binnenschepen, die te VILssingen 1 cent per ton betalen en hier 2 tot 3 cent zullen moeten betalen. De heer de Vos meent, dat de schip pers vee, te weinig betalen, in sommige piaatsea wordt 10 cent per ton geheven. Inplaats van eetn verhooging van 100 pet. zou spreker een van 200 pet. willen zien toegepast. Do voorzitter, de heer Ghijlsen, zegt, dat belasting altijd met tegenzin wordt betaald en stelt de vraag of de voorge stelde verhooging wel zoo van belang is voor de gemeente ook op financieel gebied. De heer de Vos meent, dat f 1 tot f 1.50 liggeld per lading toch geen bezSvaar kan zijn. De heer Bosman gelooft ook, dat op den klekuefn handel de druk niet zoo groot zal zijn, maar wel op groeten aan voer van artikelen, die met enkele centen winst worden oingezet, daarom gelooft hij, dat verhooging niet wenschélijk is. Met 4 Legen 2 stemmen, die van de hee ren de Vos en Sprenger, wordt besloten, zich te vereenigen met de zienswijze van de minderheid der commissie, den heer Boogead en dus te besluiten B. en W. te sdviseeren geen verhooging voor te stellen. Staangeld bij' do Spoorwegen. Van de Kamer te Naarden-Bussum was nog een schrijven ingekomen met verzoek, om adhaesie te betuigen aan een verzoek oral cle staangelden voor goederen aan de stations te verlagen. Besloten werd dit verzoek te steunen. Do steiger aan den ICanaalweg. De heer de Vos brengt bij de rondvraag de kwestie van een steiger in het ka naal aan de zijde van het spoorwegem placement nog eens ter sprake en wijst er op hoe vroeger door Schuttevaer een verzoek is gericht tot den -Waterstaat om een steiger te krijgen, op welk verzoek afwijzend is beschikt op grond dat heit een plaatselijk belang is, waar spr. meent, dat, aangezien indertijd door het Rijik do Loskade aan de verkeerde Zijda van het kanaal is gelegd, die fout nu kan wor den hersteld als het Rijk een eenvoudigen steiger liet maken. SchuLlevaer geeft echter den moed niet op en eenige weken geleden is liet Ka merlid, jhr. de Muralt hier geweest en heeft zich ter plaatse overtuigd van de noodzakelijkheid om yerandering aan to brengen. Schuttevaer Reeft zlcli toen met een schrijven gericht tot den heer de Muralt en daarop antwoord ontvangen, dat het thans voor de begrooting van 1919 te iaat is, maar dat direct moot wor den verzocht aan den minister om een steiger aan te leggen, dan zou genoemd Kamerlid alles doen wat hij kon om een post daarvoor op de begrooting voor 1920 te krijgen. Ook raadde jhr. de Muralt. aan zich te wenden tot den "hoofdinge nieur', den heer van Oordt, dit heeft spr. gedaan en bleek het, dat de hoofdin genieur, daar gelaten de opvatting of het een plaatselijk belang geldt, een steiger bijT. bp de Zwemschool ook wel dien stig achtte. Daarom stelt spr. de Kamer voor alle alle pogingen te willen aanwenden bij de bevoegde autoriteiten om een steiger te verkrijgen. De voorzitter vraagt of do ingenieur geen technische bez'vvaren had. De heer de Vos zegt van neen, men zou het doode spoor tot het kanaal kun nen doortrekken. De voorzitter zegt, dat do ingenieur Schönfeid de vorige maal groote bezwa ren had om den rijweg moeilijk te maken. De heer de Vos meent dat men nu ook eens een klacht over den weg mag laten hoeren, waarom wordt do Nieuw'- larudsche weg net achter langs de Hooige brug omgelegd, men kreeg dan den ge- heelen kanaalweg vrij voor laad- en los plaats. De heer Boogeid meent, dal Schutte vaer voor een steiger en de kamer voor omleggen van den weg moet propageeren,. De heer de Vos zegt ,da-t als er Zoo veel geld kan uitgegeven worden olm den. Nieuwlandschen weg voor auto's te ver- boteren, ei' nu ook wel eens geild in het bela-ng van den handel' mag worden be schikbaar gesteld. De heer Sprenger Zegt, dat men moeit oppassen niet het kind met de badkuip weg to gooien, als men te veel vraagt, z'al men den steiger ook niet krijgen). Men kan beter eerst voor den steiger ijveren ©n als die reden van bestaart heeft, kan men over den weg gaan sprekern,. De voorzitter wijst er op, dat men eerst ook eens zou moeten weten hoe de 'beer de Muralt over den wfeg denkt, r Do heer Bosman acht het niet goed mogelijk aan te toonen, dat de handel den weg noodig heeft, nu leggen aam die zijde van het kanaal ook reeds schip pers aan om te laden of te lossen en met een steigertje Zouden zij geholpen zijn. De heer de Vos meent, dat mob Middelburg niet moet kleineeren, niaur opheffen, als er een gelege|aheiti is zal do schoepvaart komen. De heer Bosman wijst op do bij steeds ledige havens van Vbssmgen, we groote offers hebben gevraagd, en geloo t toet dat er veel kaas is dat de minster nu zoo vlak bij kosten zal gaan makfeiï. 1 (Slot volgt.) Ned:. Horv. Kerk. Beroepen te Burum c.a., W. dei Wilde, cand. te Helpman (Grotongdn) Flaalsiüjk SisÜtÉ-oiiws, Vesre. Vanaf hww De Commissie voor ,v .1.,-i. uyl distiibutie van mal „a 1 October en en hakken van rijksleder alsmcdQ bons voor goedlroope klompen wmdeö verstrekt aan het bureau fioJKl icderen werkdag van 9—5 uur tordags tot 4 uur, voer 2001—2250 op Donderdag 6 Maart 2251-2500 op Vrijdag. 7 Iw 2501-2750 op Zaterdag 8 W' 2751—3000 op Maandag 10 Maart 3001-3250 op Dinsdag 11 yw" 32513500 op Woensdag 12 Maart' 35013750 op Donderdag 13 Maart" 3751—4000 op Vrijdag 14 Maart. 40014250 op Zaterdag 15 Maart 4:252 en daarboven Maandag 17 Maart. Slechts aan de kleinste helft van een! gezin worden bons verstrekt, doch in: geen gei-al meer dan twee bons in één gezin. St-Lawreaa. Vanaf Donderdag 6 Maart a.s. is verkrijgbaar op bon 6 een ons kaas, op bon 7 twee ons jam-, op boni 3 een gtuk kalizeep en een stuk kleii- zeep en aan elk huisgezin een stukhuisf- houdzeep. Men is verplicht bij de kali- z'eep ok do kleizeep te nejmen. Kloetliga. Donderdag en Vrijdaig is op bon 30 vleeschbotekje. 2 ons Ameriliaansqh spek te verkrijgen bij de slagers1. Aangenomen naar Nieuw-Beije:rland, door W. A. Dekker te Melissant. Geref. Kerken. Tweetal te Naarden, H. H. Scboema- ker te Zwartsluis en G. II. do Jonge te Wapenveld. Beroepen te Genemuiden, P. van Dijk, cand. te Kampen; te Rottevalle', W. van Gelder, cand. te Kampen. Van de Geref. Kerk te Oosterland (Z.) heeft heel de Kerkeraad (uitgezonderd twee diakenen) en het overgroote deel van de belijdende lidmaten besloten het verband met de Gereformeerde Kerken te verbreken en aansluiting te zoeken bij de Gereformeerde Gemeenten in Neder land. Het tweetal diakenen en enkele lid maten der Gemeente, die der Geref. Kerk ü'ouw wenschen te blijven in het ge heel ongeveer 60 zielen, hebben de classis Zierikzee om steun gevraagd. Deze classis beeft in haar jongste ver gadering den gevraagden steun toegezegd- De Kerk van Zierikzee zal met advies dienen en Ds. C. J. Wielenga zal als consulent optreden. Ook zal zoo spoedig mogelijk weer een Keakeraad worden geformeerd. De classis- predikanten zullen om de veertien dagen de, nu kleine en zwakke Kerk van Ooster land gratis met prediking dienen, terwijl voorloopig een der ouderlingen uit de Kerken van Bruinisse en Zierikzee den leesdienst zal leiden. (Rett.) Voordracht ter benoeming van efen onderwijzer aan de openbare lagere school te Hoedekensfcerke. 1, J. Schipper te Wilhehtonadorp; 2,- N. G. Meeuse te Ierselré; 3, M. Haar- donk te Iiansweerd. Maandag herdacht mej. H. Holm haar 25-jarig jubileum als onderwijzeres aan de openbare school te Koudekerke, onder talrijke belangen van belangstelling. Een der lijders aan vlektyphus te Hajttem, een vrouw, is overleden. v Een boer to Mill schoot per onge luk eeh 17-jarig meisje levensgevaarlijk in de zij. J Onder Odoorn is de 20-jairige H. L. met zijn rijwiel te water gereden etn verdronken. Een dienstmeisje jyatn E. v. -Weer den te Bourtange (Grom.) vverd sedert 30 Dec. j.I- vermist. Thans is haar lijk uit het' Wcsterw. kanaal opgehaald. p0 Buinen en Borger hebben alle timmerlieden het wferk neergelegd. Eisch hooger loon. To Winschoten hebben alle timmer lieden aan woningbouw gisteren wegens loongeschil het werk peergelegd. Rechtbank te Middelburg. Voor da rechtbank te Middelburg stond Dinsdag terecht A. de J. uit Nieuwland, wien ten laste was gelegd diefstal van een ziaag en het aanbieden van eeln rijks daalder aan den rijksveldwachter vaar Schaik als de zaak niet werd vervolgd. Beikl. ontkende, ofschoon hij v/oeger be kend had. De cisch luidde f25 »f 06 d. De verdediger, mr. Adriaanse, bqneitte clementie en zeide, dat bekl. wel gediaaid heeft, maar dit was een schaamte en poging olm de zaak onge- daan te maken. Tenen C. S. een recidivist uit Rilland die volgens 'den officier geen reden tot Wij dat w: machte Dat dat de eeuwig nomen rijke v Gr» Ds. '0

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2