Kar&nieutirs. Onderwp. Gematigd Nieuws. KoisniëtL Wetenschap en Kinst. Posterijen en Telegrafie ftsefttszaken. li! 'sliiÉ-ÉafS: Laa&t» Berichten. Surprise Marktberichten. voeren grind op den weg rondom de Vate, van het koetshuis ,van dhr. Lens hoek tot de woning van dhr. Straub. Op een vraag Van dhr. Trinipe werd geantwoord, clat de kwestie telefooncel nog hangt, doch dat daarover de vol gende week nadere mededeelingen ge daan "kunnen worden. [Woensdagavond hoopt in 'de 'ge meentebewaarschool alhier voor de aï- deeling van den Christel ijken Bond van Land- en Tuinbouwarbeiders op te tre den dhr. J. A. Knetsch van Lis to, pro pagandist van bovengenoemden bond. Op Ideze vergadering, welke voor ieder toe gankelijk is, wachten We al onze land en tuinbo-u warbeidors van Christelijken huize. Wtoenkerke. Da arbeider P. v. d. M. alhier, had het ongéluk zich zoodanig met een spade in den voet te steken, dat ge neeskundige hulp ingeroepen moest wor den. Poortvliet. Maandagvoormiddag werden door de ingelanden van het waterschap „Poortvliet" alhier, de volgende heereri candidaat gesteld, voor dijkgraaf van ge noemd waterschap 1. E. C. W:. A. Geu,ze, 2. E. van der Slikke en 3. [W- J- Boo- gaart Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hauweid H. H. Durgelo te Needete Renesse (toez.) L. Meeth te Kantens. Aangenomen naar Middelharnis door G. Alers te Goudriaan. Naar gemeld wordt hebben kerk voogden en notabelen der Herv. Gemeente te Utrecht een terrein met daarop staan de gebouwen ,te'r gezamenlijke grootte van pl.m. 2075 c.A., op dear hoek van de Billïtonkado en Johannes Camlphuijsstraat aangekocht, ten einde daarop de Vredes- kerk te stichten. Gerei. Keriten. Beroepen te NieuwveenNieuwkoop G- Verrij te Hellevoetsluis; te Maassluis M. Gravendijk te Brielle; te Kampen S. Datema te Haarlem; te Nieuwen- damZnnderdorp B. Wentsel, cand. te Kampen; te Bolnes H. Koffijberg te Muidien. Aangenomen naar Hindelopen door E. Buurman te Medemblik. Bedankt voor Raard door F. Wiersma te Oosterbierum; voor Blija door M. Elzenga te Grootegast. Ten gevolge van een sinds eenigen tijd hangend geschil over 't Schriftgezag heeft dr. H. Jansen, geref. pred. te Eind hoven, zijn ambt in de Geref. kerken ne- dergelegd. Het ligt, aldus de N. R. Cv in zijn bedoeling tot de Ned. Herv. Kerk over te gaan. Of dit echter nog wel zal gaan? Belet dit niet een synodaal besluit, vragen wij. Eindexamens gymnasia. De Minister van Onderwijs noodigt hen, die zich in 1919 aan ©en examen ter toela ting .tot die studie aan ©en universiteit wenschen te onderwerpen, uit daarvan bij niet-aangetoekend schrijven vóór 1 April 1919 ïe doen blijken aan den in specteur der gymnasia te 's-Gravenhage (Verhuls tstraat 60) met duidelijke en vol ledige opgave van hunne geslachts- en voornamen, van hunne woonplaats en van dia faculteit, waarvoor' z,ij het ge tuigschrift verlangen, alsmede van de vrijstellingen, waarop zij recht hebben. Tevens pioet worden vermeld of men die lessen van de zesde klasse van een openbaar gymnasium of van een over eenkomstig .artikel 157 der Hooger on derwijswet aangewezen bijzonder gymna sium tot dusver heeft gevolgd. Alleen dezen kunnen zich opgeven voor het eindexamen van het gymnasium, alle an deren dienen zich aan te melden voor het Staatsexamen ter toelating toit de universiteit. Zaterdagmiddag is te Oss, een Fransch vliegtuig, gemerkt 9001/9317 ge land, bemand door den Engelschen qffi- cier [Workman en den imechanicien E. Rogan, beiden van de R. A. C. Bij het landen in een korenveld, dat ziiji voor grasland hadden aangezien, sloeg de machine door het wegzakken in het mulle Zand over den kop en werd ge heel vernield. Beide inzittenden kwamen, behoudens kleine blessuren, met den schrik vrijt Zij waren te Namen opge stegen met bestemming naar Keulen en een tusschenlanding te Aken. De vlie gers werden in het stationskoffiehuis in logies gebracht. Twee studenten te Amsterdam, die in beschonken toestand door een nacht- snorder weiden thuisgebracht en den koetsier niet wilden betalen, sloten den koetsier in het sousterrein van hun wor ning ©n richtten daarna in broodronkein- heid een browning op het paard, dat zij doodschoten. De politie beeft beide studenten ge arresteerd. Te 's Hertogenboscb is bet naar aan leiding van het Carnavals verbod tot vrij ernstige relletjes gekomen, die tot eer gisteravond omstreeks 6 uur aanhielden. Het bleef verder den .geheelen avond uiterst woelig in de stad. De politie en de jparecbaussees zagen zich genoodzaakt krachtig op te treden, waarbij van do blanke sabel gebruik werd gemaakt en hevige klappen zijn gevallen. Men meldt uit Eindhoven: De trein van 8 uur uit de richting Den Bosch liep gisterenavond nabij het station Eindhoven op een losse locomotief. Door het krachtig remmen van den ma chinist kwamen de reizigers met een he- vigen schok en den schrik vrij1. De loco motief van den trein is ernstig bescha digd. Er kwamen geen persoonlijk onge lukken voor. Door het krachtig remmen van den machinist is een groot ongeluk voorkomen. Te Eindhoven hebben eenge heeren, die dezer dagen in Assen en Groningen de manufacturiers oplichtten, hun slag geslagen bij een kleermaker op den De- mier, aldaar, bij wien Zij1 voor f 14.500 manufacturen kochten. Voor dit bedrag gaven zij .een chèque af op een crediet- bank in Den Haag. Voor alle Zekerheid hebben de heeren daarop met den win kelier die bekende credietbahk opgebeld. Evenwel vroegen de heeren niet het num mer dier bank aan, doch het nummer van een handlanger, die natuurlijk de beste informaties over de heeren gaf. De heeren „Van Dam" waren uiterst solied. Later is 't bedrog uitgekomen. De politie zoekt nu lie daders. Zaterdagavond vilde te Voorbuig een schildersgezel in de stoomtram stap pen, juist voor het vertrek. Hij gleed uit, met het ongelukkig gevolg, dat hij met Zijn beenen over de rails schoot en de "wielen hem pver /de beenen reden. In zorgwekkenden toestand opgenomen, overleed hij gisteren aan de gevolgen. Wilson. Rit Amerika verneemt de Engelsche pers: AVilson vertrekt mor gen, Woensdag met de George Washing ton naar Europa. Mevrouw Wilson zal den president opnieuw .gezelschap hon den, die rechtstreeks naar Breslt ireist. Wilson's verlangen Lloyd George te ont moeten, alvorens deze van Parijs naar Londen terugkeert, heeftden doorslag gegeven .om hem. van zijn Belgische reis te doen afzien. De president ziet jn Lloyd George zijn naasten geestverwant in zake het denkbeeld van den volkieren- band en laatteen gelegenheid voorbijgaan om met hem te overleggen. Hij heeft geen oogenblik stil gezeten sinds hij hier te lande aankwam. Men zegt, dat hij. bij het einde van zijn tege n woord i gen termijn het presidentschap wil neerleggen en zich aan het sphrifven van ©en ge schiedenis van den oorlog wil wijden, maar dienaangaande zal hij geen om lijnde verklaring afleggen. Zijn madestan ders zeggen, dat hij .ongetwijfeld opnieuw zoo de republikeinen het in den veld tocht, die op het oogenblik tegen hem voor het ambt in het krijt zal treden, aan dein gang is, .hem al Te lastig maken. Slees wijk. De volgende han delwijze zal worden gevolgd om de kwestie betreffende de Deensche en Sleeswijksche aanspraken opte los sen: Het 'hertogdom Slees wijk zou in vier zones wonden ingedeeld. Dis eerste zone zou aan. de Deensche grens gijn gelegen en Noord-Sleeswijk omvat ten. De bevolking z)ou worden opgeroe pen om zich binnen een zeer kort tijds verloop door een plebisciet uit te spre ken over haai' terugkeer tot "Denemarken. In de volgende zone, welke midden-Slejes- wijk met de stad Flensburg Zou bevatten, zou bet plebisciet slechts na eenigen tijd, na Zes maanden b.v. plaats vinden en voor elke gemeente afzonderlijk ge schieden. In de derde zone zouden de geallieerden tot een militaire bezetting overgaan, terwijl de vierde zone zich tot het kanaal van Kiel zou uitstrekken, en'een zuiver Duitsch gebied Zou blijven', niet door de geallieerden beziet. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. Onder de in de heden gehouden ver gadering van de Kamer overgelegde stuk ken, was een verzoek om toe te treden tot liet Nationaal Vredes-fonds, waarop reeds geantwoord is, dat de Kamer daar toe niet bereid was toe te treden. Verder een schrijven van den directeur- generaal der P- en T., waarin wordt toe gezegd, dat inzake de levering van kan toorbehoeften, zooveel als mogelijk is met het oog op het Rijksbelang, rekening zal worden gehouden met de gemaakte op merkingen, die sloegen op de belangen der neringdoenden in de plaatsen waar kantoren gevestigd zijn. Vervolgens een afschrift van een tweede schrijven van het bureau der Kamer aan de drectie der S. S. inzake de bedie ning der stationsloketten, in antwoord op bet schrijven der directie d.d. 20 Januari. Hierin wordt o.m. gezegd: „Door u wordt gezegd ,dat het aantal reizigers op 25 Dec. j.l. vols riekt niet bijzonder groot was. Het is zeker moeilijk deze meening te bestrijden, zonder dat het bekend is welke norm 'door u wordt aangenomen. De Kamer meende echter als norm te mogen nemen de bedrijvigheid die ge woonlijk heerscht aan een station van den omvang als Middelburg en dan blijft zij bij bare meening, dat er op Woensdag 25 December een buitengewone toevloed van reizigers was. Ook het station spersonee] was hiervan blijkbaar wel overtuigd. De stationschef was toch persoonlijk in de hal aanwezig om de wachtenden terecht te wijzen. Uw oordeel, dat alle reizigers vóór aan komst van den trein geholpen waren is zeker niet geheel juist. Ten slotte merkt u op, dat de ver- j traging van den trein geen verband hield met de uitgifte van plaatsbewijzen. Gaarne wil de Kamer aannemen, dat uwe mede- deeling in deze juist is. Zij weet dani echter geen reden aan te geven voor be doelde verhooging. Tot zoover uw schrij ven van 20 Januari. De Kamer wil niet verhelen, dat zij door uw schrijven allerminst tevreden is gesteld. Wel haalde zij de slechte bedie ning der loketten op 25 Dec. j.l. aanj daar haar secretaris hiervan ooggetuige was, doch zij wilde in geenen deele hier mede zeggen; dat de bediening op andere dagen in orde zoude zijn. Toen dan ook in de vergadering der Kamer van 7 Ja nuari het schrijven aan uwe directie werd overgelegd, vond dit bij alle leden volle instemming. Een ander lid wees er op, dat op een der dagen tusschen Kerstmis en "Nieuw jaar de bediening van de loketten wend uitgeoefend door een jongmensch,, blijk baar een nieuweling in het vak, want hij was nog zeer onhandig, zooals bleek uit het feit, dat aan genoemden persoon te veel geld werd teruggegeven. Ook werd zijn werk door een meer geroutineerd ambtenaar' gecontroleerd, hetwelk zeker geenszins aan een vlugge afhandeling be vorderlijk was. De Kamer was dan ook zeer verwon derd, dat op een druk tijdstip als toen het afleveren van plaatsbewijzen aan een leerling werd opgedragen. Na de minder heusche wijze, waarop haar- schrijverwan 27 Dec. j.l. door uwe directie werd omvangen, valt het de Ka mer zeker moeilijk er nader bij u op aan te dringen, om verbetering in den gewraakten toestand aan te brengen. In het belang van het reizend publiek in het algemeen en van den Middelburg- schen handel in het bijzonder, meent de Kamer echter niet te mogen nalaten de haar bekende feiten ter uwer kennis te brengen. Zij vertrouwt dat bij nadere beschou wing ook uwe Directie zal inzien, dat de bediening der loketten in het station Middelburg allerdringendst verbetering be hoeft. Ten slotte deelt de Kamer u mede, dat de te dezer zake met u gevoerde cor respondentie ter kennis van den Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten zal worden gebracht." Een schrijven van B. en W., mededee- lende de goedkeuring van de rekening over 1918 door den gemeenteraad. Goedkoope tarieven voor de verbinding van Z.-V 1 a ander en met Walcheren. Naar aanleiding van het desbetreffend schrijven van de Kamer, deelt de directie der S. S. mede, dat het tarief voor het vervoer van reizigers tusschen stations van de S. S. en de stations van de Stoomtram-Maatschappij Maldeghem op 1 Januari 1917 tijdelijk buiten werking werd gesteld, omdat de spoorwegtarieven in ver band met de heffing van toeslagen aan voortdurende veranderingen onderling wa ren. Aangezien gedurende het jaar 1916, toen dus het verkeer met België reeds was stopgezet, in het geheel slechts ruim 120 plaatskaarten in beide richtingen werden afgegeven, is het twijfelachtig of dit ta rief reden van bestaan heeft, vooral waar op de booten van den Provincialen Stoom- bootdienst op de Westerschelde spoorweg biljetten geldig van Vlake en van Vlis- singen, verkrijgbaar zijn en eveneens ge legenheid bestaat kilo motorkaarten te la ten afstempelen. De afgifte van deze spooi- wegbiljetten op de stoombooten zal de directie zooveel mogelijk bevorderen. Tegen het toepassen van gereduceerde vrachtprijzen op bepaalde trajecten heeft de directie echter overwegend bezwaar. N. V. Centrale Bo uwmateria- len Voorziening. Naar aanleiding van bij de Kamer in gekomen stukken over de actie tegen de N. V. Centrale Bouwmaterialen Voorzie ning (C. V. B.) heeft de commissie voor de maand Januari het volgende gerap porteerd In het algemeen behoeft het zeker geen betoog, dat centralisatie handel en in dustrie benadeelt en uit het overgelegde exemplaar van het blad der Nederl. Ver- eeniging van IJzerhandelaren blijkt wel, dit ook met de C. V. B. het geval is-. De commissie acht dan ook alleszins termen aanwezig de actie tegen de C. V. B. te steunen en stelt de Kamer voor in Üien .geest aan de commissie inzake C. V. B. een schrijven te doen toekomen. De commissie voor de maand Februari heeft geen aanleiding gevonden tot opmer kingen over het om advies aan de Ka mer gezonden ontwerp-algemeene maat regel van bestuur, bedoelende de invoe ring van den vrijen Zaterdagmiddag, en zij stelt voor in dien geest aan den Mi nister van Arbeid te berichten. Naar aanleiding van een verzoek van de Kamer te Vlaardingen om steun te verleenen aan een adres aan den Mi nister van Handel enz. over uitvoer van haring, heffing door de N. U. M. opge legd en gemakkelijker verkrijgbaar stel len van consenten, stelt de commissie voor Februari voor den Minister een ad- li aesiebe tuiging te zenden en hiervan aan de Vlaardingsche Kamer mededeeling te doen. Naar- aanleiding van een in hare han den gesteld schrijven van B. en W., hou dende verzoek om advies uit te brengen over voorgenomen herziening van bet ta rief der havengelden te Middelburg rap porteert de meerderheid van de Februari- commissie: Zooals in het voorstel van B. en W. terecht wordt opgemerkt, zijn in verge lijking met andere gemeenten de haven rechten alhier zeer laag. Een matige verhooging is dan ook geens zins bezwarend voor handel of schipperij. Voor zooveel binnenschepen betreft zal bij aanneming van het voorstel het recht verdubbeld worden. Voor zeeschepen wordt een geheel nieuwe maatstaf gevolgd. Er wordt meer rekening gehouden met de juiste grootte der schepen. Ook in verhouding tot andere gemeenten is het nieuwe tarief zeker niet te hoo°-. De meerderheid kan zich met de voor gestelde verhoogingen niet vereenigen. Zij is tegen iedere verhooging in deze. Tegen toevoeging van een bepaling be treffende geldigheidsduur van het recht (30 dagen) bestaat echter, zoowel bij meer derheid als minderheid der commissie geen bezwaar. Op de gehouden discussie en de geno men beslissingen komen wij in ons vol gend nummer terug. .WELTEVREDEN, 20 Febr. Vijf inland- sche soldaten en sergeants zijn te Wa- haï (Ceram) vermoord. Zes geweren en 125 patronen werden buitgemaakt. Deze moordpartij was een wraakneming en heeft geen politieke beteekenis. Een uitvinding. De Noorsche correspondent van de Msb. 'meldt: Groot© belangstelling ondervindt hier een uitvinding van mr. Alfred Lien te Bergen, waardoor het moge lijk is hoepels machinaal te snijden, welke arbeid tot nu toe steeds met de hand moest geschieden. De nieuwe machine heeft een capa gereed ge maakt. Tot dusver werden die hoepels voor Noorwegen uit andere landen inge voerd, waarvan Nederland de voor naamste leverancier was voor een be drag van 6 a 7 millioen kronen per jaar. Met deze nieuwe uitvinding meent men voortaan niet alleen in eigen behoefte te kunnen voorzien, doch tevens zoo'n overproductie aan de markt te brengen, dat men tot uit voer zal overgaan. Nieuwe telefoonaanslui tingen: Goes, 85 N- V. Rouwstoffenhandel en Steenhouwerij, voorbeen M. D. Putter. Vervallen: Goes, 85 J. M, van Riet, 'Goes. Wegens diefstal in December te Alaam, ten huize van jhr. mr. A. Godin de Beaufort, oud-minister van financiën, waarbij wenden gestolen f 22.000, een sigarenkoker, een zilveren horloge, pen gouden ketting en een pOTtemoninaje (het geld is later opgegraven in een volks tuintje te Amsterdam) hebben gisteren, terecht gestaan M. 24 jaar, koffiehuis- bediende en R. 26 jaar, chemigraaf, bei den ta Amsterdam. De officier van ju stitie eischte 'tegeu hen 2 jaar gevan genisstraf, met aftrek van de vooirloo- pige hechtenis. Ml BERLIJN. De Arbeidersraden van Groot- Beriijn hebben de algemeene staking voor geheel Berlijn geproclameerd. Met een kleine meerderheid is er toe besloten, 's Avonds hadden de trams en ondergrond- sche spoorwegen het bedrijf stop gezet. In de arbeiders wijken kwam het tot ern st ge onlusten. De regeering heeft den staat van beleg afgekondigd. Patrouilles marcheeren door de straten. Een patrouille werd aangevallen, na een kort gevecht overweldigd en doodgeschoten. LONDEN. Een zeker aantal in Brit- sche havens liggende Duitschie duikboo- ten wordt overgedragen aan geallieerden, w.o. Japan en Italië. WEIMAR- De Rijks- en Pruisische mi nisters en de Duitsche wapenstiManda- commdssie hadden een dringende bijeen komst, naar aanleiding van een telegram van Foch, waarbij uitlevering van de geheele Duitsche handelsvloot werd ge- eischt. HATTEJVI. Alhier is een nieuw geval van vlektyphus geconstateerd. APELDOORN. De Koninklijke Familie hoopt voor do Paaschvacantie van den Haag naar het Loo te vertrekken, om daar gedurende enkele weken te ver blijven. BERLIJN. Op don Alexauderplatz, m do Schonhauser Allee en in de Frank furter Allee is het eveneens tot bloedige botsingen gekomen. De Regeering heeft drie divisies vrij willigers naar Berlijn gedirigeerd, die reeds bij de onderdrukking van commu nistische onlusten in Bremen en in het Ruhrgebied met succes zijn opgetreden. Koudekerke. Uitgifte broodkaarten: orP op Woensdag 5 Maart wijk A 79 ~12 oor/ wijk B van 1—4 uur. t Zand op Vrijdag 7 Maart, wijk C van 9-12 uur; wijk D van 2-4 uur. Grijpskerke. Vrijdag 7 Maart m vaa 9—11 uur afhalen kaarsen voor stallen en schemerlichten voor de gezinnen. Do regeering hoopt den toestand te kun nen beheerschen en is vast besloten van alle middelen gebruik te maken om rust cn orde te handhaven. De straten en pleinen van Berlijn bie den den zelfden revolutionairen aanblik als in de Kerstweek en in de Januari dagen tijdens de Spartacistische stakin gen. 'Overal vormen z'ich groepen, die voor en tegen de regeering sympathised- ren, tot zij dooi' de patrouilles verspreid' worden. BERLIJN. De Burgerlijke contrarsta- king wordt elk oogenblik verwacht. MIDDELBURG. De Provinciale Staten komen in buitengewone vergadering bij een op Dinsdag 18 Maart 10 uur, o.a. voor do griffiersbenoeming. MIDDELBURG. De afdeeling Zeeland van den bond van gemeenteambtenaren heeft een dankbetuiging ontvangen voor het telegram van hulde aan de Konin gin, Zaterdag tijdens de algemeene ver gadering verzonden. Goes, 4 Maart. 1919. Granen geen noteering. Opgaaf van de marktzetiers der gemeente. Meren oer 104 stuks f13.— a fö.—Mid- denprtjs per 23 stuks f3 25. Ganseieren 18 ct. per stuk. gieren verkoop Onderaf d. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvaar uitren 0001 Prijs f a f— per 100 stuks. VLISSINGEN. Veiling van 3 Maart. .SpTuitkoppen 30, Pieterselie 2930, Veld sla 27 ct., alles per mand. Prei 5 Va 7 Va, Selderie 8V2 ct., beiden per bos. Kipeieren 1212V2, Eendeieren 13 V2, Sa- vove kool Va6V2, Boerenkool 1/2 ch, alles per stuk. Spruiten 3235, Rapenj 21/23, Koolrapen 4V2, Witlof 69, Kror ten 13.V2 ct., alles per K.G. MIDDELBURG. Op de gisteren gehou den veiling werden de volgende prijzen besteed; Spruiten [2656, Peen 12, Ka- roten 12—13, Rapen 21/2—4, Koolrapen 45 ct., alles per K.G. Savoye kool 2 9, Boerenkool 2 ct., beiden per stuk- Veldsla 1060, Spruitemkoppen 2647 ct., beiden per mandje. Sterrekes 89 ct. per klein mandje. Prei 316, Sel derie 281/2 ct., beiden per bos. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 4 Maart, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 762.0 te Bres- lau, laagste 742.6 te Haparanda. Verwachting tot den avond van.5 Maart.: Zwakke tot matigen wind uit Zuide lijke en Westelijke richtingen, betrokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk nog re genbuien. Stijging van temperatuur, voor al in het Noorden. »S4 v' i51 I'S ij-. Van 27 Febr.3 Maart. MIDDELBURG. Ondertrouwd: R. Moor, g4 j. en M. W. Mink, 22 j.; J- P. de Lange, 25 j.; S. M. Groot, 23 j.; Mc Poppe, 28 j. en C. de Buck, 21 j. Getrouwd: Leendert de Kramer, 25 j. en M. J. Moens, 19 j.; L. J- Schipper, 21 j. en J. E. v. d- Roost, 22 j. Bevallen: A. J. L. de Neelingli, geb' van Apeldoorn, z.; J. A. Maljaars, geb: van Dijke, z.; C. van Marie, geb. do Muynck, d.; A. C. Boone, geb. Le Due, d- Overleden: T. Vermeulen, ongeh. d., 66 j.; H. Flipse, echtgen. van W. v- d. Visse, 28 j.; S. L. Bolier, ongeh. z- 2 weken; J. A. Malgo, echtgen. v. C- P. M. Fanoy, 59 j.; C. Fey, ongeh. d. 76 j-; A. de Rijke, d. 3 mnd.; G. Geleedst, ongeh. z- 20 j. Over de maand Februari. OVEZAND. Gehuwd21, Marinus Rent meester en Catbarina Rijk. Geboren: 1, Cornelia, d v. Pieter de Jonge en Cornelia Rijk; 4, Eduard Pe trus, Z v. Jan de Jonge en Maria Te- tesia van Loenhoud; 7, Sophia, d. v. Fmnciscus Vorbart en Cornelia Nagcl- kêrkeBarend, z. v. Matthijs Koens cn Ad liana Raas; 11, Jacomina j/atha- rina, d. v. Leendert Guiljami en Jannetje Itelernella Franke; 18, Jobina, d. v. Ja cobus Boonman en Cornelia Vermue; 20, Gerardus, z. v. Johannes Franciscus Na- gelkerke en Joanna Oostdijk. Overleden: 24, Maatje Otte, d. v. Ma rians Otte, 3 m. N1SSE. Geboren: 13, Pietemella Adn- ana, d. v. Pieter Kopmels en Jannetje Vermeule. li BOBSSELE. Geboren: 12, Jam z- Johannes Slabbekoorn en Elisabeth, Duijinkerke. -Q -y- Overleden: 6, Jacormna echtg. v. Adiiaan üuvekot; 11, Christina, I r. d Rilt, 73 j., wed. v. Joost Schipper,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2