Brieven uit de Hoofdstad. i t en' Vlaamsche gpaven uit 'de 13e VAN ZATERDAG 1 MAART 1919, No. 127. TWEEDE BLAdt Wat het Vrouwenkiesrecht aangaat, zal men moeten erkennen, dat te Middelburg al het mogelijke ge daan wordt, om de dames tot deze nieuwe bezigheid voor te bereiden. Van „linksche" zoowel als van „rechtsche" zijde worden cursussen opgericht, terwijl reeds meer dan eene lezing werd gehouden in het belang van deze materie. "Door de anti-revolutionaire kiesver- eemgmg werd een circuiaife verspreid onder „de vrouwen van Christelijken huize", terwijl Prof. Bavmck voor deze vereeniging een openbare lezing Door dezen hooggeleerde werd daar in duidelijk aangetoond, dat deze con cessie van de anti-revolutionairen geen verkrachting is van haar beginsel, maar slechts een eisch der consequen tie. Nu eenmaal het algemeen mannen- kiesrecht is aanvaard, bestaat er geen enkele reden, om de vrouw uit .te sluiten, hoewel wij, anti-revolutionai ren, aan het gezinshoofden-kiesrecht, dat het kiesrecht der vrouw niet uit- maar insluit, de voorkeur blijven ge ven. Voor de chr.-hist. kiesvereeniging al hier trad ds. J. de Visser op met het onderwerp „Vrouwenkiesrecht". Duidelijk bleek, dat deze spreker verder ging dan prof. Bavinckhij' legde vooral den nadruk op het on recht, waardoor de vrouw tot dus ver verhinderd was haar belangen jte kunnen bepleiten. Als een middeleeuwsche ridder streed hij voor het recht der vrouw, alleen met dit verschil, dat hij de mannen niet voor de belangen dei- vrouwen wil ld oen opko men, maar haar zelf de wapenen in de hand wil geven om zelf den strijd te kunnen voeren. De stelling, dat de vrouw zelf hare belangen moet bepleiten, komt ons wel een beetje gewaagd voor. Dr. Pierson, die nimmer een zetel in de Staten-Generaal begeerde, is daar om het tegengestelde te bewijzen. Het trof mi] hij onze thuiskomst van deze lezing in „De Zeeuw" te lezen, dat men in Frankrijk reeds ijvert voor 't kiesrecht van kinaeren. Waarom ook niet? Als dat een natuurrecht is, dan hebben de zwïakste schepselen daar op in de eerste plaats recht, al oefe nen zij dit dan uit door bemiddeling van ouders of voogden. Ik ben door beide lezingen ver sterkt in mijn overtuiging dat net anti revolutionaire standpunt nog zoo slecht niet is, a.1 leg ik mi] neder; bij 't besluit om mede te werken aan aan 't voornemen ook aan vrouwten kiesrecht te geven, evenals wij, daar toe gedwongen door de omstandighe den, ook het algemeen mannenkies- recht hebben aanvaard. Het was immers Groen van Prin- sterer, die bij censusverlaging nog een gulden lager bood dan de liberalen x) Maar ons beginsel blijve gezins- boofdenkiesrecht Een andere kwestie, die misschien nog meer de vrouwen bezighoudt is de dienstbodenkwestie. Het wordt steeds moeilijker een dienstbode te bekomen, de eischen der laatsten worden steeds hooger -- men fluistert reeds van een dienstbo denstaking de mevrouwen bieden, tegen elkander op, terwijl de Hoiland- sche steden de Z-eeuwsche dienstboden derwaarts lokken. Ook deze sociale aangelegenheid zal onder de oogen moeten gezien wor den, nu de meeste meisjes in allerlei andere betrekkingen hun werkkring zoeken. Wie schaft hier raad? De kolen-ellende laat zich hier nog geducht voelen; bjij1 de hevige vorst der laatste weken zaten sommige lie den geheel zonder brandstof. De straatverlichting geeft veel aanleiding tot klachten, vooral in de nabijheid der Nieuwe- en Noorderkerk, waar tot dusver geen electrische lampen zijn aangebracht, zoodat botsingen tus- schen personen herhaaldelijk voorko men; men moet zijn komst hoorbaar aankondigen, want van zien is geen sprake. Gelukkig worden de dagen langer; straks komt, naar we hopen, de zo mertijd weer, zoodat de grootste lel lende op 't gebied van verwarming en verlichting geleden is. Als nu de Belgische „broeders", [die hier zoolang gastvrijheid hebben ge- noten, maar eens open en rond ver klaarden, dat er voor een aanslag op Zeeuwsch-Vlaanderen geen vrees be hoeft te bestaan, dan kon het kanon- nenüark otp ons Molenwater worden opgeruimd en we den vrede blijde te gemoet zien. De strijd tusscben de Hollandsche x) Deze belofte (of liever weddenschap) Is reeds :een jaar later door Groen van Wn. sterer ingetrokkenmet de verontschuldiging niet geweten te hebben, dat Thorbecke zoo laag zou durven gaan. Red. De Zeeuw. eeuw kan nu toch wel als geëindigd worden beschouwd; immers „Oude veeten zijn vergeten en gedempt de bron van twist". Gelukkig hebben de bewoners van Zeeuwsch-Vlaanderen als één man ver klaard, dat ze Hollanders willen blij ven. Trouwens, ieder die eenigen tijd, aan de overzijde der Schelde ge woond heeft, kent het verschil tus- schen België en Holland, dat zich zoo duidelijk uitspreekt in het uiterlijk der dorpen men vergelijke ze met el kander b.v. 'tZeeuwsche Zuidzande en liet' Vlaamsche Westcapelle. Maar niet minder in de bewoners; men stelle naast elkander een landbouwer uit Axel of Cadzand en ©en boer uit Lapschuere, of Damme, en het ver schil gal ieder duidelijk in 't oog vallen. Uit alles blijkt, dat Zeeuwsch-Vlaan deren voor een deel bevolkt is door afstammelingen van Gereformeerde Hugenooten en Lutbersche Salzbur- gers terwijl het Calvinistisch cachet der Noord-Nederlanders nog altijd te onderscheiden is, hoezeer ook de Zuid- Nederlandsche geest hier zijn stempel op de bevolking heeft gedrukt. Maar het kan geen kwaad, dat het Holland sche karakter van deze streek versterkt wordt, want feit is 't, dat dit afge legen cleel van Nederland steeds jweï wat al te stiefmoederlijk is behandeld geworden. Mogen daaraan ook medewerken de propagandavergaderingen, die alom gehouden zijn om het volksbewustzijn op te wekken en op te komen voor ue rechten van onze natie. Naar we ver nemen, zal eerlang ook hier een der- Eelijko vredelievende demonstratie gc- ouden worden. Krachtens besluit onzer vroedschap zal de hoofdstad dus dit jaar weer kun nen kermishouden we hadden ge hoopt, dat men deze voor-historische usance nu ontwend was 'en, pPs ïn strijd met de 20© ee"uwsche cultuur, de kermis in een museum van ti'üei- heden had opgeborgen, maar 't heeft niet zoo mogen gijn. De Marktbewo- ners en die ,der omgeving zullen weer kunnen „genieten" van de onharmoni sche klanken van allerlei muziekin strumenten en hetopbouwend „ge zang" der feestvierenden. Maar dat men uit hygiënisch oog punt geen 'bezwaar heeft, tegen het doorgaan Her kermis, nu 3e vlekty- phus allerwegen zich vertoont, dit komt ons erger dan onverklaarbaar voor en hiertegen sta ons .protest. Bij 'theerschen der cholera in 1866 heeft men .uit vrees voor besmetting de kermis alhier opgeschort. Maar iemand van links moet nu eenmaal vóór de kermis zijn, anders wordt hij allicht verdacht van recht sche sympathieën. Doch voor ditmaal .genoeg, Uw vriend G. v. d. B. Buitenland, Beknopt ovsrzteht van den toestand. Zooals reeds gemeld, heeft de Duitsche regeering alle maatregelen genomen, om te. beletten, dat de Spartacistische on lusten op Berlijn overslaan. 't Is echter de vraag, of de getroffen maatregelen toereikend zullen zijn. 't Wordt in Berlijn weer bedenkelijk ru moerig. De republikeinsche soldatenweer zon het Berlijnsche hoofdpostkantoor bezet hebben. Overigens is de toestand er van dien aard, dat men algemeen aanneemt, dat in de eerstkomende dagen een algemeene staking zal uitbreken. Vooral de Berlijn sche communisten sporen tot staking aan, en ze beschikken bij hun propaganda over aanzienlijke geldsommen. De vertrouwenslieden der gezamenlijke staalfabrieken van Spandau hebben zich bereids voor algemeene staking uitgespro ken. Ook de stedelijke bedrijven zullen tot staking gedwongen worden, evenals het tram- en treinverkeer. Geëischt wordt de instelling van een communistische regeering, waarbij de arsol-raden de macht in handen zouden hebben. De kerken zouden in de toekomst alléén nog voor vergaderingen mogen dienen. Eon nieuwe staking in de warenhuizen schijnt eveneens aanstaande. In geheel Beieren is thans het stand recht ingevoerd. Van do Duitsche grens komt vrij on gunstig nieuwsDe staking onder de mijn werkers van den „Eschweiler Bergwerks- verein" is zoo omvangrijk, dat gëheele stilstand van het bedrijf dier mijnen wordt gevreesd. D© Fransche bezettingstroepen zijn titans dwingend tegen de stakers opge treden. Aan de stakende Duitsche mijn werkers wordt door de bezetting een geld boete van 30 Bancs per persoon opge legd, terwijl Nederlanders, die gemeen® zaak met de stakers maken, geen pas sen meer kunnen bekomen. In de Eschwei 1 ermijinen arbeiden een vrij groot aantal mijnwerkers uit Zuid- Limburgsch© grensgemeenten. In Engeland is het vooruitzicht wat gunstiger geworden. D© mijnwerkers hebben z'ooals te ver wachten viel, op hun conferentie de hand, die hun door de regeering zoover mo gelijk toegestoken was, gevat. De datum V°ïr.eventueele staking is een week verschoven, Zoodat men eerst neig het Veïslag van <te bemiddelings-coJnmiasie over loonen en werktijd, dat den 20en Maart openbaar gemaakt zal worden, in overweging nemen kan. En daar de mijnwerkers als laatste concessie van de regeering gedaan heb ben gekregen, dat zij de helft van het aantal afgevaardigden voor de commissie zelf mogen benoemen, valt te verwach ten, dat het verslag der commissie wel de noodige grondslagen bieden zal, om de bestaande moeilijkheden langs vreed zamer weg dan een staking te beslechten. Binnenland, Tweede Chr.-S o c ia al Congres. In het Program van het Chr. Sociaal Congres is in zooverre wijziging ge komen, dat de gezellige samenkomst op Dinsdagavond 11 Maart niet in Mai- son Boer, maar ïn het Gebouw voor den Werkenden Stand zal worden ge houden, ferwiji dien avond' "buiten ae aangekondigde sprekers in een der za len ook zal optreden Dr. B. Wielinga over het onderwerpRoeping en pladts 'der vrouw Ai het Koninkrijk Gods. Voorts herinnert het comité er met nadruk aan dat de toegangsbewijzen strikt persoonlijk zijn. Nederland en België. Ter Electr. Drukkerij „Cadsandria" te Bres kens is ter perse c-en anti-an- nexatie-sluitzegel, uitgevoerd in kleu ren, voorstellende Nederland-België, terwijl vanuit Z.-Vlaanderen en Lim burg twee Oranjearmen Haar Neder land uitsteken, met de woorden„Wjj willen Nederlanders blijven.'' De Belgische hetze. Naar verluidt is de Nederlandsche coupletzanger, de heer Dumas, toen hij! dezer aagen in het Winterpaleis te Antwerpen, waarvoor hij een uit- noodiging had ontvangen, wilde op treden, door het aanwezige publiek op onheusche wijze bejegend. Uit de zaal werd hem toege schreeuwd: „heb je den Duitschen keizer bij je?"; „geen Hollanders .op het tooneel"; welke uitroepen gepaard gingen met een oorverdoovend la waai, zoodat het den heer Dumas on mogelijk was zijn repertoire aan te vangen.1 De heer Dumas heeft daarop Bel gië verlaten. Te Amsterdam wordt nu door Ne derlandsche .autisten een beweging voorbereid, om, zoolang .onze ariisten een .dergelijk onthaal m België vin den, met Belgische artisten niet meer tezamen op te treden. De oude zilver bons van f 2.50. We herinneren er onze lezers aan, dat. heden worden ingetrokken de nog in omloop zijnde zilverbons van f 2.50 van het oude model. Met ingang van heden behoeven deze bons dus niet meer in betaling te worden aangenomen. Zij kunnen echter tot en met 15 Maart 1919 tot elk bedrag tegen wettig betaalmiddel worden ingewisseld hij de betaalmees ters, de ontvangers der directe belas tingen en de postkantoren (met inbe grip van de Bijkantoren). Allerlei. De boterbon is voortaan _8 dagen geldig in plaats van 9. De Vee- en Vleeschhandel zegt ge gronde hoop te hebben, dat de Re geering voor hiet geheele land zal be- Ealen, dat het Amerikaansche spek uiten het vleeschrantsoen om be schikbaar zal worden gesteld. Een wetsontwerp is ingediend waar bij bepaald wordt, dat personen be neden 18 jaar niet als toehoorder bij terechtzittingen worden toegelaten, tenzij in bijzondere gevallen, ter beoor- deeliiig van den president. Het rijkskantoor voor Bouwmateri alen zal met 1 April worden opgehe ven. Het rijkskantoor voor zink, lood en tin is vandaag opgeheven. Het Rijkszeepbureau zal ook gauw verdwij nen; men weet nog niet wanneer. Uit tte pTQvmeis. Gezondheidscommissie te V lis s i n gen. Uit het jaarverslag over 1918 blijkt, dat mede ten gevolge van de Spaansche griep 337 personen overleden of 15 op 1000 inwoners, tegen 10.2 en 9.36 in 1917 én 1916, terwijl het gemiddelde cij fer over de laatste tien jaar bedroeg 10.78 per 1000 inwoners. Het aantal gevallen van besmettelijke ziel; ten, dat ter kennis van de commis sie werd gebracht bedroeg 71 namelijk 5-1 van roodvonk en 17 van diphtheritus. In het gasthuis werd 221 personen 12211 dagen verpleegd of per persoon gemid deld 60 dagen. De commissie besloot in beginsel dot eene woningtelling, waarmede echter zal worden gewacht tot meer normale toe standen zijn ingetreden. De bij de commissie ingekomen klach ten over gebrekkige woningtoestanden konden door de commissie in overleg met de eigenaars op bevredigende wijze worden opgelost. Neerbosch' Samenkomsten. Wolfaartsdijk, Kamperland, Wissenker- ke, Coiijnsplaat, Goes, Nieuwdorp, 'sHee- renhoek, Heinkenszand, Nisse en RiEand, al deze plaatsen zullen, blijkens de in dit nummer voorkomende annonce, ver eerd worden met «én bezoek ven hit Zangkoor van Neerbosch. Op elk dezer plaatsen zal in de Herv. Kerk een Neerbosch' samenkomst gehou den worden. Gelijk vroeger het geval was, zullen het ook nu ongetwijfeld zegenrijke bijeenkomsten zijn. Moge blijken, dat Neer bosch in Zeeland vele vrienden heeft. Het zal ook ds. Schrijver bemoedigen bij zijn zwaren arbeid in 't belang der nut tige stichting. Middelburg. Gisteravond waren wij er getuigen van, dat in een paar minu ten verschillende personen tegpn 8 uur met postpaketten of om andere redenen naar net postkantoor kwamen en bemerkten, dat de loketten geslo ten waren. Wij willen er daarom nog eens op wijzen, dat iederen dag het postkantoor voor alle zaken ,te half acht gesloten wordt. Dat de deur dan geopend blijft is alleen omdat het te legraafkantoor tot elf uiïr open is. Gsm. Vrijdagmiddag is de alge meen© vergadering geohuden van de Ver. tot Weezenverpleging voor Zuid en Noord-Beveland, onder presidium van den heer I. D. Fransen van de Putte. De heer Koert .was met kennisgeving afwezig. De notulen werden na voorlezing goedgekeurd, waarop mededeeling werd gedaan van {je ingekomen aan vragen tot verpleging van kinderen. De rekening over het dienstjaar 1918 werd vastgesteld. Ontvangen was f 1874.72, wat met het goed slot 1917 ad f 1628.80 maakt f 3503.52. De uit- taven bedroegen f 1944.29V2, zoodat et goed slot over 1918 bedroeg f 1559.221/2. De rekening werd onder dankbe tuiging aan de penningmeesteresse, mevr. v. d. Meer Mohr, vastgesteld. Aan het uitgebrachte jaarverslag is het volgende ontleend: Aan mevrouw Geill wordt dank betuigd voor wat zij voor dn Ver. deed. Méj. Muller te Krabbendijke staat het bestuur in haar plaats als commissaris bij. Het getal leden is vermindera met 8, dat der begunstigers met 1, zoodat de Vereen, thans telt 92 leden en 51 begunstigers. De heer A. J. Louwers werd als bestuurslid herkozen, terwijl mevr. v. d. Meer Mohr definitief secretariaat en penningmeesterschap op zich nam. Vrijdagavond vergaderde de Ge zondheidscommissie onder voorzitter schap van den heer D. Mulder. De secretaris, mr. J. H. M. Stieger, bracht het jaarverslag uit, waarin hij een waardeerend woord wijdde aan den overleden vroegeren secretaris, dhr. Risch. Het afgeloopen jaar was ongunstig ten gevolge van de .griep. De oor zaak van de griep is niet toe te schrij ven aan minder goede volksvoeding, althans niet ten platteland©. In zake de schurft bracht dr. Folmer rapport uit, waarin hij er op wijst, dat de oorzaak dier ziekte gelegen is in de slechte huisvesting en besmetting, waarvan de militairen slachtoffer wa ren. De kwartieren schurftvrij te ma ken is noodig. Het zeer uitgebreide verslag, getui gende van vete waardeerbare werk zaamheden der Commissie, wordt vastgesteld; het zal worden gedrukt en aan de verschillende autoriteiten en belanghebbenden worden toegezom den. Souburg. Donderdag j.l. vieirde de Chr. Knapeiivereen. „Samuël" haar tweed© jaarfeest. D© voorzitter der leiders, dhr. H. W. Huson opende ffc vergadering met gebed en het lezen van een gedeelte der H. Schrift. Hierna, hield hij een korte openingsrede en gaf "het wooi.d aan den secr., die verslag uitbracht over het af geloopen jaar. Evenals uit het verslag! van den Pennlngm. bleiek, dat de vereen. flink was vooruitgegaan. Het veiSerevan den avond werd genoeglijk doorgebracht onder het doen en aanhoioren van voor drachten en samenspraken. In de pauze werden door afgevaardigden van zuster- vereenigirigen gelukwenschen uitgespro ken. Een collecte voor do op to nemen bibliotheek bracht ruim f6 op. Ritthem. Gisterenavond sprak ds. J. L- Klomp, Ned. Herv. predikant te Schare alhier voor een 40-tai kiezers Qive. do a.s Statenverkiezing en de Antirevolu tionairen. Aan 'teind zlijner rode werden door een tweetal Chr. Hist, kiezers eenige vragen gedaan. Na het sluiten der vergadering wterct door eenige kiezers een Antirevolutionaire kiesvereeniging opgericht. Oostburg. Naar de V. C. verneemt, is als terrein voor de stichting van eenj Rijks Hoogere Burgerschool alhier aan gewezen een gedeelte der weide, gele gen aan de Breedestraat. Met den bouw der school hoopt men nog dezen zomer een begin te kunnen maken. Haamstede. De minister van Waterstaat heeft benoemd tot buitengewoon opzichter J. P. Hansen alhier, bij de rijkswegen in Gelderland. Berssefe Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie van de Ger. Jongel. Ver. en wekken gaarne op tot bijwoning van Ds. de Jager's rede over de teekenien der tijden, op Woenis- dagavond a.s. Bschtszakgn. Rechtbank te Middelburg. De belangrijkste zaak, welke Vrijdag, vpor de rechtbank té Middelburg Werd Eéh&nRfW, w»s wel 8to togen doe laaft- bouwer P. B. M. uit Sluis, beklaagd van verduistering van een veulen. Bij de algemeene vlucht der Bergen naar Nederland in October 1914, kwam o.a. de landbouwer Roiuwens met vrouw en zoon over de grens en voerde o.a. een merrie mede, die hij bij bekl. stalde. In den loop van 1915 bleek, dat de melrie moeder mpest wojrden ©n in het voorjaar van 1916 werd een hengstveulen' geboren. Dit veulen heeft bekl. voor f3750 verkocht. i De officier, mr. baïon van der Feltzj meende dat het ten laste gelegde is ba- wezen en vorderde vier maanden gevan genisstraf. Mr. Adriaanse zeide, dat het hier eigen lijk een civiele kwestie geldt en men. eerst na lang wachten tot een strafver volging is overgegaan. Hij meent dat het geenszins bewezen is dat bekl. het veu len ten onrechte verkocht en vraagt nog een anderen getuige, den hoefsmid uit Aardenburg te dagvaarden, bij wien de merrie beslagen werd en die zou kunnen verklaren, dat de zoon van Bouwens hem zeide, dat bekl. het veulen gekocht beeft. De officier en de rechtbank hadden hiertegen geen bezwaar en weid bepaald dat op 14 Maart deze getuige zal warde» gehoord. Wegens verschillende te Philippine ge pleegde diefstallen of medeplichtigheid daaraan, luidde de eisch tegen J. N. de Wi. en R. S. de R. 3 mnd. gev.-styalf, tegen F. P. een zelfde straf, tegen C. v. H. f20 of 20 dagen. Wegens diefstal in de suikerfabriek te Sas van Gent, werd tegen Wi. V. Ter- neuzen, een week, tegen J. J. H., J. J. R., C. M. en C. J. A. allen Terne;uz|e(n(, f20 of 20 dagen gevorderd. Wegens mishandeling van een 17-jarig meisje, werd tegen J. F. de W. uit Hom- temisse f5 of 5 dagen gevorderd. De gedetineerde E. S. en F. H. uit Sas van Gent hoorden wegens vervoer van 85 K.g. godroogde haring in do richting van dei grens, een maand eischen. Uitspraak in alle Zaken op 7 Maart. Ingezonden Stukken. (Buiten rerantwoordelijkheid dar Redactie). Mijnheer de Redacteur, Vergun orudeirgetee.bende den heer Iz. Cornelisse het volgende te antwoorden: le. dat de h.h. v. d. Louw en v. d. Graaf! plan hadden den heer Pouwer van de lijst te weren, is een bewuste leugen, die zelfs na pertinente (tegenspraak nog vastgehouden wordt. Zeh wist ik niet, dat er een campagne tegen dhr. P. gevoerd werd en ik ben blij dat ein delijk eens iemand den moed heeft, dit publiek te zeggen. Want dat geeft ons .de schoone gelegenheid, het even pu bliek te ontkennen. Laat de heer C. eerst eens ernstig onderzoeken, voordat hij zulke lasterpraatjes in de courant zet. En laat hij dan ook eens de stemming nagaan. Die is vernietigend voor dlix. C. in tweeërlei ópziicht. le blijkt, dat er van een campagne tegen den heer P. geen sprake geweest is' en 2e blijkt, dat er wel degelijk een campagne gevoerd is tegen den heer Booue door den heer C. c., s. (die hebben alleen bet recht zulks te doen 1) en dat die campagne is volgehouden. Ook nadat dhr. P. al bij eerste stemming gekozien was en het vermoeden der oppositie was gelogenstraft. Dat de heer C. niet weiet, dat dhr, Boone z.g. protastcandidaat is geweest, d.w.zl. zich candidaat heeft laten stellen zonder kans .op vorkieaing, verwondert me niet. Zelden koimt dhr C. ter ver gadering, zoodat hij alles moet hebbed van hooren zeggen. Maar dat neemt niet weg dat het niettemin zoo is en dat het den laatston keer zeer veel moei e gekost heeft den heer B. te bewegen de can- didatuur te aanvaarden Aan het nooit ter verg. koimen schrijf ik ook toe de onkunde van den hep: C. omtrent de candidatuur v. d. Grui- ter. Bij diens vorige verkiezing beroemde v. d. G. zich tegenover dhr. P. er op, dat hij candidaat was van gemeentebelang! En nu is hij anti rev. 1 D-oo.d.en het eten Van twee walletjes tot het verleden behoort, zullen we er binnenkort wtel meer van hooren. En nu nog wat betreft liet belastemeini van ds. Runia. Mag ik den heer C. eens uitnoodigen om te bewijzen, dat de fei ten in no. 122 genoemd, onjuist zijn? U geeft zie allen toe, behalve één, n.l. de grappen. Maar u schrijft er bij, dat één der leden een voor den heer Boone zéér grievende opmerking gemaakt heeft. In no. 122 moet dus het woord „grap pen" op gezag van den heer C. ver anderd worden in „een zteiar grievende opmerking." Maar de overige feiten bat- vestigt en verdedigt u. "Zelfs d'at „kwa jongensachtig" noemen van ons vertrek, de eenige manier, waarop wa kondeü protesteeien na de verklaring vó )r de 3e stemming 'tegen het woord verbreken, dat de vereen, als vereen, deed. Wel ja, dergelijke betiteling randt immers de eer en den goeden naam van de beide protestaerenden niet aan en kon dus den oorzdtte sham t wel pas ©eren I Als er maar niet „geklapt" werd! zooa.ls u ook al toegeeft. Natuurlijk verwacht ik van u, die den inhoud van bedde berichten volmondig als juist erkent, dat u intrekt uw onge motiveerd verwijt, als zou ik gelasterd hebben of dat u een aanklacht indient bij den kerkeraad. U M. de R. dankend voor de mij ver leende plaatsruimte, verblijf ik Uw dW. v. d. GRAAFF,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 5