Binnenland. Kerk»» lüdsrwljs, Land- m Tuinbouw, In 1918 zijn in Canada 17000 bran- den voorgekomen, welke een totale scha de van 17.770,000 pond sterling aan richtten. In Chiistianla zijn groote groepen Fra.nsche vluchtelingen, mannen Zoowel als vrouwen uit Rusland aangekomen. In Italië zal de zomertijd van 1 Maart tot 4 October duren. Lib'au en Windau 'zijn op de bolsje- wiki heroverd. Cleanenceau wilde zijn werk her vatten, doch de doctoren hebben betref fende dit plan nog geen beslissing geno- imien. Gisteren is hij voor het 'eerst uit geweest. Zaterdag z;al tusschen Parijs en Bor deaux een luchtpostdienst ingesteld wor den. Naai' men uit Frankfurt a. Main verneemt, zijn opnieuw 400 Fransche sol daten, die gepoogd hadden soldatenxaden te vormen, xiit het bezetteDuitsche ge bied verwijderd. f In een draadloos telegram aan de Duitsche regeering verklaart de regeering der Russische sovjet republiek plechtig, dat Jiot niet in de bedoeling der sovjet troepen ligt een inval in Duitschland te doen. De Engelsche' regeering heeft allen handel tusschen Duitschland en Finland verboden. De Finsche reederijen staken hun bedrijf. r Die vredesconferentie 'ziiet de nood zakelijkheid in den economischen boycot van Duitschland te verminderen, ten ein de te voorkomen, dat het land in han den van het Bolsjewisme valt. De be tkling der schadevergoeding Zal verdeeld worden over een vrij lange periode, daar deze zal moeten plaats hebben in hoofd zaak in grondstoffen. De griep neemt jn Engeland weer toe. In den gemeenteraad van Duisburg zijn vier vrouwen gekozen, n.l. twee on derwijzeressen (demo crate en een van 't centrum) en twee 'huismoeders (beide soc .dem.). t Aan de Duitsche grenskantoreir is het Kaiser und Königl. Zoilamt" ver dwenen. Het -"heeft plaats gemaald voor „Deutsches Zoilamt". In cle grensplaats Bocho't is de vlek- tvphus uitgebroken. Aan onze oostelijke grens kwam deze ziekte nog niet voor. Een dagbladbericht uit Washington 'meldt, dat de senaatscommissie voor mi litaire aangelegenheden in de legerwet een bepaling lieeft doen opnemen tot handhaving van 'een leger van 500.000 man, op dringend verztoek van den mi nister' van oorlog en generaal March. Gemeld wordt, dat de broeder van den vermoorden emir van Afghanistan, Naerullah Khan den troon van Afghanis tan heeft bestegen. De bijzonderheden, die nog bekend Zijn geworden over den moord, wijzen uit, dat de emir werd ge schoten en gestoken door twee mannen, terwijl hij lag te slapen. Een Regeerings-verklaring. De Minister van buitenl'andsche zaken heeit gisteTen in de Tweede Kamer aan het eind van een uitvoerige verklaring inzake de Nederlandsch-Belgische kwes tie geconstateerd, dat de Belgi sche regeering niet heeft vol- daan aan de uitnoodiging der Nederlandse lie Regeering om Opening van 'ziaken te geven, hetgeen hij voor de goede verstandhou ding tusschen beide landen betreurt. Mochten uit de'zte onverklaarbare aan gelegenheid omstandigheden voortkomen, die voor die goede verstandhouding min der bevorderlijk zijn, dan wijst de re geering alle aansprakelijkheid af. In dien Zin heeft zij, zonder op het verzoek om inlichtingen terug te wil len komen, de Belgische regeering ge antwoord. De Vli.ss. Courant merkt op: 1 Dez'e regeeringsverklaring maakt geen „Verlaat de kamer!" zelde juffrouw Therese. „Mevrouw de baionc-s ik ziou wel eens willen weten wie bier nu eigenlijk pmevrouw de "barones is!" antwoordde de, oude knecht zuchtend. „Wat verbeeldt u zich toch wel, juf frouw? Hijblijft!" riep de .barones. „(Hij gaat," antwoordde deze, „of ik ga!" Nu werd de oude barones zéér angstig. Zij smeekte haar bijna en zei dan weer tot Jacob, dat hij moest maken, dat hij wegkwam en dan weer smeekte zij dat hij toch blijven zou. Maar ]uffroiuw The- teese antwoordde slechts: „ik beveel het; hij' gaat," en Zij verliet in een onver klaarbare opwinding de kamer. „Gij .moet weg, Jacob, daar helpt niets laan," z'eide de barones Steunend en zonk in een stoel, „ik kan je niet helpen. Ga!" Jacob luisterde er nauwelijks naar. Woedend keerde hij naar het ronde to renkamertje terug, waar het koortsach tige kind haar gloeiend hoofdje in de kussens heen en weer gooide. De oude portier zat naast haar en bevochtigde van tijd tot tijd haar lippen met water. Een klein olielampje verlichtte het ver trek. Het eekhorentje z;a,t verschrikt aan •het voeteneind© van het bed. „Wordt er een dokter gehaald?" vroeg gunstigon indruk en is geheel in strijd met het bericht, dat wij aan „de Maas bode" ontleenden en dat wij a.an het hoofd van ons blad hebben geplaatst. De geheimzinnigheid, welke de Belgi- 'sehe regeering meent te moeten bewaren, zal er allesbehalve toe medewerken bet annexatie-spook te doen verdwijnen. Want het is toch zoo duidelijk mogelijk, dat als de Belgische regeering het goed met ons voor mocht hebben, er hoegenaamd geen reden zou bestaan om geen ope ning van zaken te geven. Het „Vaderland" noemt de houding- der Belgische regeering onheusch en acht de houding onzer regeering zeer juist, waar .zij de verantwoordelijkheid vcot het ontslaan van een 'minder goede verstand houding tusschen heide landen afwijst. Het blad vervolgt dan: Met onze regeering betreurt zeker ons lieele volk den loop, dien deze aange legenheid dreigt te nemen. Want het ziet in, niet alleen, dat een goede verstand houding in het belang van heide landen is, maar het moet zich gegriefd voelen, dat de Belgische regeering aldus verwij dering helpt brengen tusschen ons en het Belgische volk, welks zaak geduren de den oorlog hier te lande zoo diep gevoelde en hartelijk geuite sympathie heeft gevonden. Maar men zal hier .te la,nde het hoofd koel weten te houden en er zich wel voor wachten het heele Belgische volk voor de houding van zijn regeering ver antwoordelijk te stellen, hoezeer een aan merkelijk deel van de Fransch-Belgische pers de laatste maanden tegen ons land is te keer gegaan. Wij zullen vooral niet vergeten, dat er uit Vla.amsche kringen een andere gezindheid ten onzen opzich te is gebleken dan uit de houding van de Belgische jregeering valt op te maken. Voor het overige mcenen wij', dat men bier te lande verstandig z'al doen, die houding niet te tragisch op je vatten. Het zul wel losloopen. De „Nieuwe' Courant" vindt het in zekeren zin troostrijk, dat 'België, Ne derland den aard harer wenschen niet wil openbaren, voordat 'zij weet, dat haar verlangens worden gesteund door de vijf geassocieerde mogendheden. Een echtpaar in den R. a a d te A rns terd am. Op do S;. D. A. R.-candidatenlijst voor de a.s. algemeene Raadsverkiezingen te .Amsterdam, meldt 'het „Hbld.", 'zal als No. 2 in kieskring II, de voormalige dis tricten III en IX geplaatst worden mevr. G. Foithuis-Simit. Hare kans om te wor den gekozen is zeer groot. Voor een anderen Raadskieskring heeft haar echtgenoot, de heer S. J. Pothuis, een numimer, dat eveneens zijn verkiezing waarschijnlijk maakt. De kans is daardoor zéér great, dat de nieuwe Amsterdamsche Raad onder 'zijn leden het echtpaar Pothuis zal tellen. Broers, zwagers, vaders, zoons, mo gen niet gelijktijdig Raadslid zijln. Van echtparen heeft de wetgever tot nu toe niet gesproken. De .omstandigheden, te Amsterdam al thans, zijn den wetgever vèr vooruit. Allerlei. Ruim 1400 personen hebben z'ich aan gemeld voor het te Amsterdam te hou den Chr. Sociaal Congres. Verwacht mag worden, dat binnen af- ziehbaren tijd weder aanvoer van ruwe tabak var. overzee plaats Zia,l hebben. De Koningin kal Zaterdag een bezoek brengen aan Maastricht. Te Rotterdam' zijn twee verpleegsters aan vlektyphus overleden. Voor de periode 25 Februari tot en met '24 Maart zal boven het rantsoen harde kalizeep nog een extra rantsoen kalizeep beschikbaar gesteld worden. De max. kleinhandel prijs ervan is 8 ct. per ons. De re gearing en het b o 1- sjewism e. i Het Kamerlid Kruyt heeft tot den mi nister van Binnenlatrudsche Zaken «enig© vragen gericht, naar aanleiding van eeln, vertrouwelijk rondschrijven, dat het hoofd bestuur van het Ned. Jongeling» Ver band aan zijn afdeelingsvoorzitters zou hebben gericht, om betrouwbare element- ten te doen werven voor de burgerwach ten en den vrij'vvilligen landstorm. Gevraagd wordt voorts p.m. of, zooais uit het schrijven zou zijn af te leiden;, de portiersvirouw„dat arme kind ligt hier te sterven!" Jacob balde zijn vuist en schudde van neen. „Dokter?" mompelde hij; „Walkan 'then schelen of mijn gravin sterft! Dat is hun juist naar den zin! Dei een kreeg hot geld en de andere den man. Maar dat is allemaal maar onzin. Als de oude Jacob weg moet, neemt hij zijn gravin, me©. Die zal liever met hem gaan be delen, dan zonder hem hiér leven.' Mijn gravin gaan bedelen!" Hij sloeg met den vuist op de taïöl, zoodat de doiove portiersvrouw hem ver baasd aankeek. „Ja, Zba gaat het. D© millioenen liggen in de brandkast, maar ;het arme kind heeft nog nooit gtenoeg te eten gekreigen! Ik wou wel otm wat moois, dat mij iets goeds te binnen sbhoot, zbodat ik mijn gravinnetje vrijheid kon verschaffen en mij zelf uit den brand hielp Gravin Sybilla wierp zich onrustig heen en weer. Nu eetus staarde zij met open oogen voor zich uit, dan weer begon zij te schreien, en scheen zij beangst te zijn, vervolgd en geplaagd té worden, en riep zij om hulp. Eindelijk begon, zij te ijlen. Zij was in een prachtigeini tuin en speelde met kinderen in witte kleeren. Toen was alles opeens wég en een officieus contact beslaat tusschen de regceriag en voornoemd hoofdbestuur, en of de minister .goedkeurt dat pok do Gereformeerde en Luthersehe Jongelingsi- vereenigiugen, benevens „Patrimonium", in deze richting werkzaam zijn. Statenverkiezingen. De Ger. Staatspartij heeft in alle ze ven districten een gelijkluidende lijst in gediend. Zie.rikzee: Door de Communistische Partij werd een lijst ingediend gelijklui dend aan die in Vlissingen. De anti-revolutionairen dienden de vol gende lijst in: A.'Timmerman Czl, Jac. Padmos, W. den Boer, A. de Bruijh, W. v. 'd. Berge, J. 0. Vis, A. Flikweart. Sluis: De anti-revolutionaire partij diende een lijst "in, waarop voorkomen de namen: P. J. van Bortel, J. C. Quist en I. Catsman. Öp de 'lijst der Liberale Unie in de kieskringen Vlissingen en Middelburg kwam ook voor C. Franse; deze naam moet. echter vervallen daar de genoem de 'zich heeft teruggetrokken. De mailboot „Zeeland", die sinds 31 Januari den dienst tusschen Vlissin gen en Gravesend onderhoudt, wordt. Vrij dag vervangen door de „Prins Hendrik". God. Staten vah Zeeland hebbejij liet besluit vernietigd van den gem©en|je- raad van Dreischor tot rooiïng van de groote olmehoomen om het kerkgebouw. De Rotterdammer S., die na te Hansvveert te zijn aangehouden wegéns invoer van f 40.000 aan goud geld, dooi de justitie te M'burg opvrij© voeten was gesteld, is opnieuw door de gemeente politie gearresteerd en voor de justitie geleid. De reden dezer tweede aanhou ding is ons onbekend. MiddsKmrg. Gisterenmiddag was de opperman J. de K. wonende aan den Kinderdijk, behulpzaam bij het opliij- schen van steenen naar het dak van een perceel hoek Gravenstraat en Markt, toen de ledige emmer bij het dalen uit den haak schoot en de K. dezen pp het hoofd kreeg en bewusteloos neerviel. De man word 'binnen gedragen en latei- op medisch advies per rijtuig huiswaarts gebracht. De dokter corns ateerde dat niets gebroken was. Naar wij vernemen was de takel geheel in orde: en treft niemand schuld. Alhier is gevormd een comité met het doel steun te verleencn aan de anti- annexatiebeweging in Zeeuwsch-Vlaande- ren en Limburg. Tot voorzitter van dit plaatselijk comité werd gekozen dhr. Mr. P. Die'eman. Nader wordt gemeld„Ook te- Mid delburg zal geprotesteerd worden tegen de annexatie van Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Limburg. Een comité tot steun der actie in de betrokken streken heeft zich ge vormd en uit dat comité is .een com missie van voorbereiding samengekomen1. Besloten is, oen protestveirgaidering te hou den. Daar geen andere gelegenheid daar voor beschikbaar is, zullen twee kerken worden aangevraagd. De bedoeling is 2 samenkomsten te houden met verschillende sprekers en op denzelfden tijd, opdat ge drang en wanordelijkheden voorkomen wordlen. Deze samenkomstenZullen waarschijn lijk op 13 Maart a.s. gehouden warden. Tot bestrijding der onkosten zullen ,den ingezetenen van Middelburg lijsten aange boden worden, als 'tkan Zaterdagmiddag 1 Maart. De medewerking van benige zangkoren'is reeds gevraagd." Gaarne betuigen wij onze instemming ,met de'zte beweging. Hedenmorgen sloegen twee militaire paarden, die in de Heerenstraat van een orgel schrokken, op den loop. Gelukkig viel een der dieren in de Langedelft, waardoor ongelukken werden voorkomen. Goes. Woensdag 5 Maart zal hier de algemeene vergadering plaats hebben van de afd. Westelijk Zuid-Beveland van het Ned. Roode Kruis. Vlissingen. Te Vlis-ingen stelt de politie een onderzoek in in verband met verval- •sching van suikerlxumen. Hoedekenakerke. Gisteren kwam men bij den landbouwer J. B. tot de oiiiaan'- riep zij' angstig om Mathus en Serapliine! Dezei twee namen kwamen meer dan iets andei's .voor, en elk oogenblik werden: zij herhaald. Jacob luisterde er uaar en sprang toen plotseling op. Zijn gezicht had een uit drukking vol triomf. ,dk ben er!" riep hij vrooJijk. Hij ging haastig de kamer uit en ging, zoo gauw zijn stijve beenen het toelie ten, het slot door. Juffrouw Therese zat nog altijd in haar kamer, die even somber en akelig was, als haar gezicht. Zij staarde voor zich uit, met krampachtig ineengesloten han den. Er werd geklopt, en met gebogen hoofd trad Jacob binnen. Toornig stond zij pp. „Er uit!" riep zij dreigend, „hebt gij mij dan nog niet begrepen!" „Och,, juffrouw Therese," antwoordde de oude knecht met zichtbare inspanning eerbiedig doende. „Ik ben toch zoo -ge schrokken! Ach juffrouw, het was toch geen ernst?" „Ja, als gij nu nog niet eens kunt onderscheiden of ik in ernst ben of niet, dan spijt mij dat voor je. Ga weg!" „Maar dat kan ik niet!" stotterde Jacob. „Wat mij betreft ik zou wel weer een anderen dienst vinden maar 't is om de gravin. Och juffrouw, u moet mij niet gename ontdekking dat er in den nacht i ©enige konijnen waren Ontvreemd. Dy po litie heeft, een onderzoek ingesteld, 'doch tot nu toe zonder resultaat. iïrseke. Gistermorgen werden er tus schen eenige schippers op de Haven scher mutselingen gevoerd. Een en ander met 't gevolg, dat 't mes werd .getrokken en een der deelnemers zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Krabbendijke. Dinsdag sprak voor een vrij talrijk publiek voor een groot deel bestaande uit opgeschoten jongens, dhr. G. F. Lindeijer uit Vlissingen. Naar men zegt werd na jrjiloop der oipenb. verg-, een afdeeling van de S. Dl A. P. gevormd. Terneuren. In de:e week is een com missie gevórmd, met het doel om gif ten tc zamelen, welke een dankoffer zijn voor het feit, dat wij uit den oorlog zijn gebleven. De Burgemeester had daar toe het initiatief genomen, terwijl tal van hoeren aan de uitnoodiging hadden ge hoor gegeven. Tot bestuursleden werden benoemd do heenen A. No'et voorz., J. F, Koevoets, secretaris; R. Th. v. Hus sel, penningm., P. J. Scheele, 2e voorz. en dhr. Callenfels Besloten werd den lieer Burgemeester liet Eere-voorzitterschap op te dragen. De Chr. Jongel. Vereen. „Bid en werk" hield gisterenavond 'een Wedstrijd in het reciteer en. Er ware vele medle'- werkors, zoodat do uitvoering eenigeit tijd vorderde en de uitslag1 later zhl wor den bekend gemaakt. Het was een mooie avond. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Staphorst P. Kruyt te Nieu we Tonge. Geref. Kerken. Beroepen te Langeslag en te Zuidbroek W. v. Gelder, cand. te Kamipen; te De Iöim M. Uytenhoudt te Emlichheim. Bedankt voor Willemstad door J. Kwak te Cu'emhorg; voor Gorimhem door IV. van 't Sant te Voorthuizen. ormoedelijk is het niet meer be kend, dat reeds mevr. A. L. G. Bosboom- Toussaint een krachtig woordje voor de verbetering van de predikants-traktemen- ten gesproken heeft. Zij laat dat den be kenden sir Philip Sydney doen tegen Li- hertus Fraxinus, toenmaals predikant in den Haag en van 16061613 in den Briel. Men vindt het bedoelde op pag. 470 van dl. I van „Leyoester in Nederland." Na dat Sydney zijn krachtige tusschenkomst in zijn gouvernementschap Vlissingen lieeft toegezegd, gaat liij aldus voort: houdende het daarvoor, dat man nen, tot waardige en treffelijke diensten bestemd, het recht hebben op een loon zulke diensten waardig, konnende niet, als andere luiden, door eenig ambt of han teering daarnevens liunne middelen ver beteren, en moetende, als leeraren en voorgangers der gemeente, in wereldsche en stoffelijke belangen onafhankelijk zich kunnen dragen in het midden der ge meente, zijnde daar te boven geroepen om de armen te troosten en te steunen, en daarin arm zijnde naar hunnen staat, niet konnende voldoen aan den zoeten en zegenrijken plicht van alle Christe nen in 't gemeen, dewelke is het oefenen van werkdadige barmhartigheid. Zoo oor- deele ik dit heer predikant!" (N.R.C.) scvf-yioc Geslaagd te Rotterdam voor de acte nuttige handwerken de dames F. C. v. d. Ende te Middelburg, J. P. Meijer en A. M. Belle, beiden te Vlissingen. Vereen, van Chr. Onderwij zers. De Ajgem. Vergadering wordt IQ en 11 Juli a.s. te Leiden gehouden. De „Voorvergadering" wordt denkelijk op 26 April a.s. te Utrecht gehouden. Hoofdbestuur en Afdeelingsafgevaardigden zullen daar o.m. handelen over de be noeming van een Administrateur; de ves tiging van een Hoofdkantoor te Utrecht; de vorming van een Ondersteuningsfonds voor steun bij ziekte, ongeluk, ontslag tengevolge van opheffing der betrekking, financiëele moeilijkheden en aan nage- verklappen maar," hij keek schuw rond en ging op gebeimzinnigen toon voort: „Ik heb het mij - ach juffrouw als u mij verklapt. „Spreek op!" zeide juffrouw Therese wild, „wat is er met de gravin." „Ik ik ben een trouwe knecht, en heb haar lief als mijn eigen en en en ik heb mij nu eenmaal in hoofd gezet, dat ik haar wil redden!" Doodsbleek stond juffrouw Theresa op, maar zij bebeerschte zich dadelijk weejr en ging weer zitten. „Voor wie?' vroeg zij. Jacob kwam voorzichtig naar haair toe. „Er voor redden, dat mijn ^gravin de vrouw van den baron wordt," fluisterde hij dood-eerlijk en z'ag hoe zijn woorden als een elec.trische vonk werkten. Maar juffrouw Therese' antwoordde koud: „Daaraan valt niets te veramderetn, Jacob! Dat is §en uitgemaakte zaak!" Slechts hare oogen verrieden, wat er 'in haar binnenste1 omging- „Ach, er zou ook, niets, tegen Zijn!" Zei 'Jacob Zeer langzaam, „en heit zou heel best zijn en juist zooals het moest als als 01 lieve deugd, wat ben ik toch een oude prater! ids melvrouw de barones mij hoorde juffrouw^ ik zial maar weggaan! Het helpt toch niets en ïk kan mijn gravin \o,ch 'ook niet laten behoeftige betrekkingen; de stellin gen an Prof. Sloteniaker de Bruine over „Vakorganisatie"de regeling der contrï- buüe en de uitgave van het Correspon dentieblad. 1 Middelburg. Tot onderwijzer aan do Liuistebjkc Burgerschool voor M. U L'. no©ma Middelburg (Singelstraat) is be- wiïz©?G- Kranendonk, onder- til (1 i'hr. School te Veenendaal (li' d Sch- Dhr, v. d. Spek). Goes Op de Centrale Hengstènkeuring, op heden Donderdag, werden door de Regelingscommissie voor de Paardenfok kerij de navolgende prijzen toegekend- a Hengsten, geboren in 1917'uit staira- Mouders, 10 aanhoudingsbijdragen van 110O1 iot f 90. Ie prijs Cavalier van Gebr. Aernaudts te Sluis; 2e Gaston van A. de Dobbe- la-ere, Uzendijke; 3e Bienfast de Labou- reur van C. A. de Bruyckere, Breskens; 4e Karei, van A. Ferket, Boschkapeüe; 5e Willem, van J. B. Dosse te Groede; 6e en 7e Martijn en Peter van L. J. M. Blondeel te^ Aardenburg; 8e Frans, van P. F. de Koek, Ilontenisse; 9e Boston, van A. H. de Milliano, Waterlandkerkje 10p Houraing van Ph. ,r. y, Dixhoorn, Axel. j j b. Driejarige dekhengsten.'? premies. Ie Brin d Or, van Gebr. de Milliano, Oostburg2e Condé van de Hengstenver. Graauw te Graauw; 3e Deda, van C. Zogers, Terneuzen; 4e Tambour de Labou- reur, van wed. L. van Besien, Aarden burg; 5e Barabas, van J. F. Steyaert, Graauw; 6e Arceau II, van J. F. de Maat, Stoppeldijk; 7e Rêve d'Or, van P. J. Lan- noye, Aardenburg. c. Vierjarige, 6 premiesle Paga de Baeygem, van de H.-V. Esperanoe te Schoondijke; 2e Fleur de Zeedijk, van B. C. Puylaert, Zuiddorp©; 3e Indolent, van Gebr. de Waal, Ossenisse; 4e Clairon de Westdorpe, van H. Bonte, Koewacht; 5e Bardaux, van C. de Jager, Uzendijke, 6e Fleuren de Mei, van de H.-V. Abs- daele, St.-Jansteen. d. V ij f- tot zesjarig e",' 10 premies le Nemrod d'Ossogne, van de H.-V. Stop peldijk te Stoppeldijk; 2e Zigzag du Fosteau, van de H.-V. Ons Belang. Dui- vendijke; 3e Albert, van P. Dees, Krab- bendijke; 4e Consul de Sas, van A. J. Daelman te Westdorpe; 5e Maximus, van J. de Putter en Zoon, Axel; 6e Filebert, van P. Dees, Krabhendjjke, 7e Belfort II, van de H.-V. Hoop op Vooruitgang, Zaam- slag; Se Albert, van P. Dees, Krabben- dijke; 9e Déso.r van A. en J. J. Moggré, Schoondijke; lCie Espoir, van P. de Fey- ter, Kamperland. e. Oudere hengsten met af stammelingen, 4 premies: le Labou- reur d'Isaac, van de H.-V. de Toekomst en Ph. J. v. Dixhoorn, Axel; 2e Certain de Corroy van II. R. de Craene, Hulst; 3e Mor Rêve de Roeulx, van de H.-V. Biezelinge te Biezelinge; 4e Monaco, van de H.-V. de Toekomst, te Axel. Uitvoering Scheurwet. De Minister van Landbouw heeft, gezien zijn© beschikking van 6 Dec. 1918, be treffende de termijnen, binnen welke on derscheidenlijk de werkzaamheden, noo- dig voor de omzetting en voor de bebou wing der seheurplichtige gronden, moe ten zijn verricht; bepaald, dat bet in voor melde beschikking bepaalde sul) III, wordt gewijzigd en gelezen als volgt: III. te' bepalen, dat de omzetting der seheurplichtige graslanden moet zijn ge schied vóór 1 December 1919. De Minister heeft met ingang van 26 dezer zijne beschikking van 3 Dec., hou dende voorschriften betreffende de gewas sen welke moeten worden verbouwd op. de 'gronden, waarop scheurplicht is ge legd, ingetrokken. Aardappelen. Het bureau voor mededeelingen inzake de voedselvoorziening meldt De minister van landbouw heeft be paald, dat het drogen van kriel en uit schot, behalve in de provinciën benoor den de lijn Almelo-Zwolle vanaf 1 Maart wordt gestaakt. Van dien datum af mo gen alle aardappelen, die voor directe consumptie ongeschikt zijn, dus alle door helpen! Maai' oan aan te zien, dat zij gedwongen wordt „ja" te zeggea. dat wil ik ook liever niet. Dan is bet maar beter dat Jacob voor dien tijd zijn boeltje pakt." Hij ging naar de dour. Juffiouw Uie- rese riep hom driftig térug. „Blijft 'hier!" zei 2©, „sp©é geen co- medie! „Wat beteekeid dat gezanik over redden en aanzien! Clij weet even goed als ik dat het hen beiden heel gemak kelijk valt" - fc'Ü lachte kort: „heel ge makkelijk! Dus wat wil je nu? Nu werd Jacob ook dnflig. „Heel ge makkelijk!" ""riep hij, „heel gemakkelijk 1 Zji is mijnheer de baron even onversohillijgi als een stroolialm, dat weet ik .'"1 Juffrouw Therese stond bevende voor hem. .(Dwaasheid", stiet zij uit. Ik spreek de waarheid, zooals altijd Zej' Jacob geraakt. „Mijnheer de baron! houdt niet van haar en mijn gravinv- Goade mensch, die denkt aan een ne© .andere!" Hij hield plotseling a?w zijn hand voor zijn mond. r alsjeblieft, wat ik daar zei, joto Zeide hij verschrikt, „ik ga nu n (Wordt vervólgd)^ '1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2