Pints# Sistitttie-oisws. Uit da Provincie. Kerknieuws. rwsjs. Lasstafal. Laad- m Tuinbouw, Watt* Se 2&! geplaatst worden, heeft de noodige e«ötei\ bi] elkaatr. De onthulling zal nog dit jaar geschieden. Be ék-kroonprins, aldus woidt van fee* eiiand Wieringen gemeld, is ziek. Res. off. van gezondh. 2e ki. M- Straub ïs gedetacheerd in het krijgsgevan genenkamp te Millingen. Middelburg. Er is gisteren weer volop geprofiteerd van het ijs. Verschillende scholen warén den geheelen middag of eten deed' daarvan gesloten en de jeugd vjormdé hierdoor een groot deel der rjjdo ïessen en rijders. Op alle vesten werd1 druk gereden, vooral op die van de Seis rrapr de Langevielbrug, de gevaarlijke p&tetsen waren door beiden aangegeven. Ook op da? vest. van de IJsvereeniging waB het gezellig druk, liet ijs ia niet zoo heel mooi, maar steeds wordt alles in het werk gesteld pm het te verbeteren. Gisterenavond was men geholpen door het licht van de maan bezig met water öei vele fecheuren, vol te gooien in del lioop, dat het weer vast. zou vriezen, waarop groot» kaïns bestond daar het reeds weer ruim .4 graden Fahrenheit vroor. Het bestuur zit niet stil en schreef tegen Donderdag een wedstrijd in het schoontijden uit. waarvoor nu reeds een afztonderlSjjke baan in gereedheid woidt geBrapht. Gees. Uitslag van de gisteren door de Ver. voor Ijsvermaak gehouden wedstrij der» Hardrijden leden: 1. Steketee, 2. Van Rooyen. Hardrijden groote jongens: 1. Oscar, 2. J. Tamminga. Hardrijden voor jongens: 1. C. Mas see, 3. A. de Wit, 3, S. Hengeveld, 4. J. Ross. Hardrijden voor meisjes: 1. Cato Blan ker. 2. Marie Ross. Schoonrijden voor paren: 1. Mej. De LignyDe Ligny; 2. Mej. B. Kakebeeke— Steketee; 3. Mej. SturmPrinsen; 4. Mej. S. de Koning—Smit; 5. Mej. Gerritsen De Witte. Schoonrijden voor heeren: 1. F. de Ligny; 2. Prinsen; 3. Smit; 4. L. Witte; fi. J. v. Dammé; 6. J. Dagevos; 7. L- J. de Koning. Schoonrijden voor jongens: 1. J. Mas- see; 2. M. van Zwoeden; 3. L. Brants j 4. Duvekot; 5. Van Nieuwenhuize en van Gorsel; 6. K. Ross; 7. P. van Roede a Schoonrijden voor paren (kinderen van heden): 1. N. Bliek en Sandijck; 2- Marie Ross en De Wit; 3. C. Pilon en T. Altena.. De heer J. de Kruijter, de gemeente archivaris, heeft, ons, in verband met een paai' kleine verbouwingen in het Raad huis, even bij de oude geschiedenis van <te Ganzenstad bepaald. Een van de oude torenkamers, welke vroeger tot gevangenis diende, wordt in gericht voor archief der Waterschappen. Aan die oude gevangenis zijn natuurlijk lal van historische bijzonderheden ver bonden. Zoo woidt verhaald en dit is geen legende dat er een zekere Jan Katoen heeft gevangen gezeten. Het was in de 18e eeuw. Die Jan Katoen was een eerste deugniet, met een lang zondenregister. Hij was ook een slimmerik en een gladde vogel, want hij wist uit de „goed ge sloten" gevangenis in den toren te ont snappen, n.l. door den koker van de zekere plaats". Berst had liij ei' bij geschreven Hier heb je het kot en daar heb je het gat, Waar je vroeger Jan Katoen in had. Hf! wist buiten de stad te komen en, humorist die hij was, schreef hij het volgende versje met krijt op de Ganze- poort: Wie wil stelen en niet wil hangen, Ga naar Goes en laat zich vangen, Want de heeren van Ter Goes Zijn zoo zacht als appelmoes. Sindsdien was men zijn spoor bijster. Om op die „zekere plaats" terug te komen, in het nieuwe archief kon ze moeilijk gehandhaafd, dies weid er de sloopershand aan geslagen. Overigens heeft de gem.-archivaris be werkt, dat de inrichting van do gevange nis ongewijzigd blijft. Zoo blijven er de paaltjes staan, waar aan de hangmatten der gevangenen hin gen. De steenen vloer, de tafel met de banken, de ringen in den muur, waaraan de booswichten vastgebonden werden, de getraliede vensters, dat alles blijft in den ouden staat. We bewonderden de zware met ijzer beslagen eikenhouten deur, waarin een ïuikje, dat diende tot het verstrekken van eten aan de gevangenen. Van binnen uil kan men door middel van een zwaren jjzeren hefboom het raam opschuiven. Be halve dit raam, dat een schoon uitzicht op Groote Markt en omgeving biedt, zijn er hog twee luchtgaten, waarvoor luikjes met primitieve sluiting. De oude deur, bene vens het houten beschot aan de torenzijde, Zijn indertijd blijkbaar met geduld en vlijt bewerkt door de gevangenen, die er met scherpe voorwerpen allerlei letters en fi guren in kerfden. Dit alles blijft natuur lijk in den vroegeren staat. In de kamer hoven deze oude gevange nis bevindt zich een meer huiselijker ver trek, dat voor archief van distributie- en oorlogspaperassen zal worden ingericht De kamer er beneden wordt reeds als gom. archief gebruikt. De heer de Kruijter deelde ons nog toede, dat de vrouwengevangenis zich be vond boven de consistorie der Groote Kerk, in de kamer, welke gediend had els bet laboratorium van den glazenmaker. Nu wij toch eenmaal in de nauwè to rentrap aan 't klimmen waren, stegen we nog wat hooger, om er den ouden „Maar ten" (de doove klok) te bewonderen en zijn kleineren kameraad daarboven, die ons eiken Zondag met luiden galm de kerkelijke eerediensten aankondigt, Het schitterende uitzicht op de Groote Kerk en op geheel de Ganzenstad en omgeving is een ruime belooning na de moeilijke klimpartij. De uitgestelde uitvoering van liet Chr. Muziekgezelschap „Hosanna" is na der bepaald op Vrijdagavond a.s. Heden werd in de zaal van dc Sociëteit V. 0. V. een demonstratie ge- honden vanwege de Brikettenfabriek „Hol land" te Utrecht, welke demonstratie moest bewijzen en ook heeft bewezen, dat haar Vulcus-briketten een uitkomst zijn bij de huidige brandstoffenschaaxsch- te. Wanneer de firma, die met 3 fabrieken werkt en wekelijks 800 ton, van die brand stof fabriceert, in een circulaire zegt dat de briketten bewezen hebben „de uit komst bij dep heerschenden brandstoffen- nood" te zijn, dan zegt ze, naar wij hebben ervaren niet te veel. In de zaal stond een groote vulkachel waarin een lustig en duurzaam vuur van deze bri ketten brandde. Zij bewijzen even goede diensten als cokes en anihraciet. Ze ge ven geen rook, verspreiden geen onaan gename geur en laten geen sintels achter. Het is gewenscht de briketten vóór he* gebruik stuk te slaan. Bij voorkeur gooi» men ze in de kachel, wanneer er reeds een anthracietvuurtje brandt. Gedurende 2Vil a 3 uur geven ze zonder bijvoeging rail andere brandstoffen een flink vuur. De kachel in de Soc. V. O. V., ofsclioon nog niet lang geleden aangemaakt, ver spreidde reeds veel warmte, toen wij ran de demonstratie getuige waren. Vertegenwoordiger voor Zeeland is de heer Folkert Hazelhoff, Lange Giststraat 181195 te Middelburg. De prijs der bri ketten komt op f7.50 per 100 kilo franco station. Vlittlngen. Op.de agenda voor de raads vergadering op a s:. Vrijdag komt o. a, een voorstel van en VV. votor om de kermis af te schaffen. Ook stellen B. en IVYj. voor eene geld- lécning aan te gaan van f71.000. Kapelïe. Gisterenavond vergaderde do Ver. Liefdadigheid naar Vermogen in het lokaal „Obadja". De voorz., H. Blok, open de de vergadering; de secretaris-penning meester deed rekening en verantwoording. Ontvangen was f210.51 en uitgegeven f148.01, goed slot f62.50. Aan zieken en herstellenden waren uil- gereikt 403 L. melk, 28 eieren en 4 halve fl. wijn; door 15 verschillende leden was gebruik gemaakt van het verplegings- nriteriaal, dat uit 54 stuks bestaat; in 1918 is geen meerder materiaal aange schaft kunnen worden. Het aftredende bestuurslid H. F. Ganse man werd herkozen.' In de plaats van wijlen L. de Jager, die door den voorz. als een ijverig lid werd hei-dacht, en den secr.-penningmeester,, die bedankte, wer den gekozen H. Toolens en P. M. Keim. Als afgev. voor wijkverpleging werd geko zen P. Staal; de bijdrage voor wijkver pleging werd vastgesteld op f25. Door een der leden werd een vinger wijzing gegeven om een adres te richten aan de levensmiddelencommissie alhier, om het tekort op de geleverde melk ver goed te krijgen. Hieraan zal gehoor ge geven worden. Na afloop der vergadering weiden de bestuursfuncties verdeeld. Besloten werd om het Secretariaat en het Penning meesterschap van elkander te scheiden en dit dan belangeloos te laten verrich ten. Tot secretaris werd gekozen P. M Keim en tot penningmeester P. Staal. Gisterenavond werd in de zaal van Mej. E. Hanson in een vergadering be sloten om ijsfeest te vieren op a.s. Woens dagmiddag. Ln plaats van dhr. A. v. d- Have zal dhr. 1VI. Glas als voorz. van de ijscommissie fungeeren. Flinke bedragen zijn reeds toegezegd, met circulaires zal rondgegaan worden en een schoon pro gram is saamgesteld. Het fanfarecorps „Ons Genoegen" zal het feest opluisteren, Wiihelminadorp. Door de vergadering van stemgerechtigde leden da- Ned. Herv. Kerk alhier werd hij meerderheid van stemmen besloten het classikaal bestuur uitstel' van beroepen te vragen tol Sept.. a.s. Zulks in verband met verschillende herstellingen aan de pastorie, waardoor het op dit oogenblik niet moge'ijk is de te beroepen predikant een volledige pa-toi- rie aan te bieden en waardoor er dus geieln voldoende vrijheid van keuze bestaat. (G. Ct.) 's Heerenhoek. Onder begunstiging van zeer schoon winterweer had gistermiddag ons tweede ijsfeest plaats, dat evenals het eerste in 1917 uitstekend geslaagd mag heeten. Een commissie had zicli weer gevormd om de leiding te nemen, van welke taak zij zich uitstekend gekweten heeft, 's Morgens werden alle schoolkin doren getracteerd op een reep chocolade, en dal dit gewaaideerd werd. toonde me nig .vxoolijjk kindergelaat. Op de weide van de wed. Vermue waren verschillende hanen geveegd en daarop wemelde het. al spoedig van veel volk. Ook van andere plaatsen waren velen tegenwoordig. Al lerlei wedstrijden voor jongens haddon veel bekijks, de wedstrijd met prikslee en ook vooral het tonnetje-rollen, bracht me nig komisch oogenblik. De hardrijderijen voor jongens en mannen liepen vlug van stapel. Alles was goed geregeld en dit was van veel gemak bij het schoonrijden en het rijden met paren. Het viel aan de jury op, hoe vele dames uitstekend reden, en dat terwijl onder haat' de ijssport nog zoo nieuw Is! Met een genoegen zal menigeen aan dit feest terugdenken. Moge de spoedig op te richten jjsclub later dikwerf velen zeo'n aangenomen middag bezorgen als nu geschied is. Wisaenkerke. Eergisteren kreeg de ar beider P. V. ruzie toet zijn Zwager, die pas van de begrafenis, van rijn dochter teruggekeerd was. De ruzie liep zoo hoog, dat de genoemde zh.vager een bezem nam en P. V. zoodanig het hoofd bewerkte, dat deze deerlijk gehavend, geneeskundig^ hulp moest int o..pen. (G. Ct) Vtartv Maandagavond hield de land- bouwvereenigjng „Samenwerking" alhier haar algemeene vergadering. Nadat de huishoudelijke zaken waren- afgehandeld, kivam de heer De .Wolf aan het woord, om te spreken over de zaaizaadve rede - ling in liet algemeen en die te Svalöf in het bijzonder. j Eerst vertelde de spreker ons een en ander van Svalöf, zette daarna uiteen de wijze van veredeling, eerst van granen, en erwten en daarna yan bieten. Daar granen behalve rogge en erwten zeifbevxuehters rijn, gaat de veredeling daarvan betrekkelijk eenvoudig. Dj nieu we variëteiten blijven dan ook jaren lang vrijwel zuiver. Bekende en beroemde nieu we variëteiten voor. de klei, gewonnen te Svalöf zijin de Zegehaver, de Princesse- gersl en de Goudgerst. Veel moeilijker is het zuiver verkrijgen en zuiver houden van do wortelgewassen. Dit zijin krujs- bestuivers. Do eigenschappen van beide ouders vindt men daarom in het zaad. Het zal derhalve noodig zijn telkens weer nieuw origineel zaad in te voeren, vooral van déze kruis be s tui vers In de laatste jaren zijn, we kunnen; lraast zeggen, op wereldverovering uitge gaan, de Barres-soorten, namelijk de Ori- gineele Sralöfs Halflange Bar-res en de Origineele' Svalöfs Ovale Barres. Beide variëteiten geven hooge massaproductie en veel droge stof. Ook de roode en gele Eckerdorfer mogen genoemd worden. Met cjjifeirs weid aangetoond, h-oe dc landbouw zich bevoordeelt, als hijj deze variëteiten zaait. De algemeene vertegenwoordiger voor Svalöf in ons land is de heer M. Wier sum te Groningen. Koudekerke. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig VVeth. Rraamer. De burge meester spreekt zijn beste wenschen ito aan wethouders, secretaris en leden van den Raad. Hij wijst op het jaar, dat achter ons ligt, waarin de wapenstil stand een feit werd. bi het afgeloopen jaar zijn niet veel belangrijke besluiten genomen, om finantiëele redenen. Voor dit jaar zijn belangrijke plannen aanhan gig; het is niet mogelijk bij het oude te blijven. Wat de anndüatieplannen van Middelburg met het Zand betreft, hoopt hij, dat de Prov. Staten dit niet goed zullen keuren en is van meening, dat we ook voor de bewoners van 't Zand zelf wel kunnen zorgen. Spi'. dankt voor den steun van allen, maar in hoofdzaak van VVeth. Contant, welke hem in vele moeilijkheden trouw heeft bijgestaan en hoopt, dat hij in belang van Koudekerke nog lang deze functie zal mogen vervullen. Bij afwezigheid van den oudsten Wethou der dankt dhr. Contant den Burgemeester voor de goede wenschen en den arbeid door hem verricht in het belang der ge meente. Dat niet allen tevreden zijn ge weest is te begrijpen, doch ieder, die' van nabij bekend is met de omvattende taak van het hoofd der gemeente, spreekt z'n blijdschap uit over het spoedig herstel. Er was een schrijven ingekomen van Weth. Kraamer, die namens velen den wensch uitsprak, dat de annexatieplannen met het Zand mochten worden verijdeld. In verband met den afkoop der tollen vereenigde de raad zich met het ver zoek om de bestaande tollen op te -hef fen en te berichten, dat het kapitaal be legd is op de Boerenleenbank. Ook neemt de raad genoegen met het besluit van den raad van Biggekerke inzake den weg BiggekerkeKoudekerke en zal door Kou dekerke 7293 M. in onderhoud worden genomen. Alle leden van de Comm. tot wering van het Schoolverzuim werden herbenoemd. Uit het rapport dei' kasop name bij den gem.-secretaris bleek, dat alles in orde is. In kas is f4014.57yo, Een verzoek van Ged. Staten om de jaar wedden der wethouders met f10 te ver- hoogen en aldus te brengen op f 150, werd ingewilligd. Een verzoek van L. Geschierg- en J. .Tobse, om een steenen voetpad langs den weg van L. Kluifhout tot de Wed. Wielemakeij wordt voorioopig niet ingewilligd, omdat het pad nu goed is, er zal nog onderzocht wotden of paaltjes aangebracht kunnen worden, ter voorko ming, dat het pad bereden wordt. Als leden in de Commissie voor werke loosheid en werkloozenverzekering wer den door den Raad benoemd als werk gevers de heeren Polderman Mr. schil der. 'tZand; C. L. v. Noppen, timmer man, Dorp; J. Verhage, landb., Dorp. Als werknemersP. Kesteloo, Dorp; J. Paltenier, 'tZand; \Vh de Witte, Dorp. Tcrwip op verzoek van den Minister door den Raad uit het College van B en W,. de Burgemeester als voorzitter van de Commissie werd benoemd. Een voorstel van B. en Wj. eén leening te sluiten van f2500, af te lossen in 3 jaren, in verband met sa.larisverhoóging wordt door alle raadsleden verworpen. Bijl de rondvraag blijkt niets meer te be handelen, waarna de Raad en Comité do vergaidering voortzet tot behandeling van reclames Hoofdelijk en Omslag. Voor de afd Patrimonium hoopt op. Ie treden My P. Dialeman ran Mid delburg om te spreken over Socialisme en Religie. Wie den begaafden spreker kent zal verlangend uitzien naar die ver- gadcring en zoo mogelijk tegenivoordii zjjh. Vergadering der Schoolver. op Gerei" grondslag. Ter verg- waren opgekomen 27 leden, en eenige 'begunstige s. Na, een kort (Openingswoord" van den voprz!. D. V. Sparrentak, werden jaarverslagen uit gebracht door secretaris en penningmees ter. Er bleek dat ontvangen was f6 765,31 waaronder aan schoolgeld raun f 1370. De uitgaven van liet sup'ctiefonds over troffen de inkomsten en werden m ddelein besproken pin de inkomsten te vermeer deren. In l et bestuur werden gekozen in de plaats van D. Kiaaijc, welke 26 Jan. als zoodanig heeft gediend, en nu wegenis zijn hoogen leeftijd niet meer in aanmer king wensch te te komen J. A turnouts», en in de plaats-ran S. P. Geschiere, wel ke de gemeente binnenkoit zal verlaten C. Wielemaker Ari, en herkozen D. de Buck. Dhr. C. A. De-ij' sloot de ver gadering met dankzegging. Souburg. Maandagmiddag vergaderde de Raad. De voorzitter opende deze eerste zitting met gebed*1 Ingekomen is een adres van het plaatselijk steuncomité om subsi die en liet toekennen van presentiegeld. De voorz. stelt voor subsidie te verlee- nen groot f 200. Met algemeene stemmen wordt besloten £200 subsidie te verlecnen. De heeren Pi el er se en Jobse verklaren zich tegen het toekennen van presentie geld aan de leden van het steuncomité. Met algemeene stemmen besloten geen presentiegeld te verleenen. Aan den aan nemer van het ophalen der asch en vuil nis, P. van Eenennaam, wordt besloten een toeslag op de aanneiningssom te ver leenen van f35. Besproken wordt een voorstel om jaarwedden wethouders te brengén op f 175. Dhr. Jobse acht het wenschelijk, vooral gezien jaarwedde Bur gemeester. Hij kan zich bij voorstel Ged. Staten neerleggen. Het salaris ambtenaren van den Burgerlijken stand wordt ge bracht op f 216. Er wordt een wjjziging ge bracht in de begrooting 1918 ten opzichte van dc geldlecning. Voorgelezen woidt een schrijven van Ged. Staten om met aflos sing geldlecning to beginnen 1919 en niet in 1920. De voorz. deelt verder mede, dat de Ge meente woei' wordt verdeeld in 2 stom- districten. Ged. Staten wenschen een wij ziging in d<> verordening Woningwet. Aan genomen met 8 tegen 3 stemmen, die der heeren Visser, A. de Pagter en Holthuij- zen. De voorz. stelt verder voor een Reke ning-Courant aan te gaan met de firma Wibaut te Vlissingen, met het oog op de uitgaven van de distributie. De meeste gemeenten hebben zulks, hij acht het voor Souburg ook noodig. De heer Cijsauw zou aan de Boerenleen bank de voorkeur geven, maar dan mag het bedrag niet hooger zijn dan f 10.000. Daar niemand tenslotte bezwaar heeft, wordt het voorstel aangenomen. Bij dc rondvraag deelt dhr. Jobse mede, dat de voorzitter dei' levensmiddelencom missie klachten heeft ingediend over het nemen van veel hoogere prijzen door som mige winkeliers van koffie en suiker, dan mag plaats hebben. Ook heeft de Burge meester toezegging gedaan van verhoo ging quantum aardappelen, daar er veel slechte aardappelen in zijn. Hij wen'scht, dat de Burgemeester spoed met deze zaak make. Dhr. Daniëlse licht deze zaak uit voerig toe, het voorstel om 5 K.G. aard appelen te .geven en 4 K.G. te betalen, acht hij schadelijk voor de gemeente. Dhr. de Pagter zegt, dat er wel eens slechte aardappelen verkocht worden, is de schuld van den kleinhandelaar, die ze niet uit zoekt. Wanneer de burgers klachten heb ben, moeten- ze die aan het Dag. Bestuur niededeclen en den kleinhandelaar noe men, die dan van den verkoop kan uit gesloten worden. Dhr. Jobse drukt nog maals zijn leedwezen uit, dat de politie zoo weinig toezicht houdt, hij geeft nog maals den voorzitter een wenk om de politie niet op het distributiekantoor te laten zijn, maar dienst te laten doen. Ook is er door den voorz. der levens- niiddelencommissie geklaagd bij den heer Burgemeester, dat toen door de distri butie-ambtenaren is gezegd, dat niet in qualitedt van voorzitter der levensmidde lencommissie inlichtingen worden gegeven, indien ze gevraagd worden. Indien zulks zoo blijft, gaat de levensmiddelencommis sie naar' huis. Dhr. Arendse heeft een verzoek van enkele bewoners Kanaalstraat om de goot wat te verleggen, daar liét water zoo staan blijft. Dia'. Visser vraagt inlichtingen omtrent uitbetaling petroleum en gas. Nog verscheiden personen moeten betaald worden. Dhr. Holthuijzen noemt het treurig, dat deze zaak nog niet o/p orde is. Verder zegt dia. Holthuijzen, dat op „Abeele" te weinig zeep wordt gedistri bueerd. Ook wenscht hij namens "de le vensmiddelencommissie nog enkele dingen te zeggen. Trots medisch advies van Dr. Plugge is aan een gezin olie gewei gerd. De secretaris geeft inlichting en ver dedigt ziek Ook hoopt hij, dat er een betere verstandhouding tusschen Burgem. en Wethouders en lcvensmiddelencomnus- sie moge komen; wat Burgemeester heeft toegezegd. Er moet spek komen, de le vensmiddelencommissie heeft geadviseerd te bestellen, hij hoopt (hit zulks zal ge schieden. Ook is hem ter oore gekomen, dat één der jongens van het bureau boter bonnen te koop heeft aangeboden. Ook zijn er klachten over den ambtenaar Strijd. Ritthem. Bij den landbouwer P. Ce- vaal alhier (dorp) is onder het vee mond en klauwzeer uitgebroken. MMAtlbUtv. Bon 39 Irinderkaaii A's stuk kalizeep. Maandagavond sprak Ds. J. de Visser uit Middelburg voor een groot aantal kfe- zers in een openbare vergadering over IK Christelrjk-Historische beginselen «si de; a.s. Statenverkiezing. Op duideljjke wijzö wees de spreker op 't groote gewicht der a.s. Statenverkiezing, met *t oog ook o? do afgeloopen gebeurtenissen in Novem- lier van 't vérioopen jaar, zette uitvoerig het standpunt der Cbristelijk-Historiscben. uiteen, o.a. in zake 't onderwas, enz., schetste duidelijk hoe de Christelijk-Histori- scheUnieis ontstaan en wees 't „verschil" aan tussclien de Antirevolutionairen en de Christelijk-flistorischèn. Met aandacht werd de rede gevolgd, Na afloop der vergadering werd een Chri steiijk-Histori sche kiesvereeniging opgericht met aan vankelijk 35 leden, welk getal zich zeker zal uitbreiden. Een voorioopig bestuut wérd gekozen, terwijl in een volgende vergadering een definitief bestuur zal wor den aangewezen en de zaken verder be- sproken zullen worden. Teriveuzen. fn dc vergadering van Burg. en Weth. is besloten, in verband met zijn ingekomen verzoek, den heer J. P. Trijsberg eervol ontslag te verleenen als klerk op de secretarie, met ingang van 16 Maart a.sï Tegen a.s. Donderdag is een ver gadering-van den raad uitgeschreven, ter behandeling van de ingekomen stukken en voorstellen. Aangezien er eanige spoed- eischende zaken aan de orde zijn, was het noodig, dat deze vergadering werd uitge schreven. j1 i si® Ned. H«rv. Kark. Beroepen te VYarga A. v. d. Heide te Britswerd. Aangenomen naar Stem wijk door G. A. Bruins te Pok werd. Bedankt voor Tholen door J. H. Gun ning te Hooge veen. Goj of. Kerken. Bedankt voor Vlissingen door W. L. Milo te Kollum- voor Yrjjhoeve Ca- pelle doof II. N. Basoski te Moerdijk. 3 Te 's Gravenhage is opgericht pp initiatief van de heeren A. Kloosternaam (de schrijver van Het Krais in Top) e* Di.*Wesferduin een vereeaiging ran Chrifi- tenonderwijzers aan overheidsscholea Ba particuliere of gemeentelqkc inrichtingen!, die. zich stellen op overheidsstandpunt. Zij belijdt, dat Jezus Christus is de Zoor des Levenden Gods en heeft tea doet alles te mijden wait dien invloed ran God» wooi'd .op ons volk zou kunnen tegel werken en alle wettige middeletn «tan te grijpen om dien te bevorderen. Benoemd tot onderwijzer apn de Chr. School te Klundeit, de heer J. Jon to, nu res. 2e ïuit. te Vliasingen. Wij ontvingen all. 10 van „De Le vende Natuurgoed verzorgd als altijd. Dr. A. Schierbeek wijdt een ar tikel aan de nagedachtenis vaa Cuarles Darwin, dhr.Leefmans, de ijverige mede werker van vroeger, thans in uiti.ö ver blijf houdend, schrijft een enthousiasten „Blief uit het Tropenlaud" over den onschatbaren rijkdom der Indische fauna en flora. Drie prachtfoto's van Burdet iliustreeren een stukje over de schild- vink, waarop het slot volgt van dr. Eycknians omvangrijke verhandeling over Electrisclïe Vogelpllorographie, die tot het einde interessant en boeiend bleef en ditmaal een 9 tal „electrisclïe" photo's af laat drukken van kokmeeuwen, groote sternen en scholeksters op Schouwen. Verder nog artikels over het kleverig kruiskruid en den in voed der weersge steldheid op verschillende planten en dieren, 't laatste van de band van Thijsse Uitgever is W. Versluis, Amsterdam Veevoeder. De Minister van Landbouw maakt be kend dat veevoederartikelen, welke m Februari worden toegewezen, tegen de na volgende prjjzen zullen worden afgele verd: Amerikaansche lijnkoeken f37.50, hilandscho lijnkoeken f37.50, Voerboo- nen f29, Voererwten f29, Boonenpiksel f 29, Kanariezaad f 29, Cocoskoekea f 37.50, Palmpitkoekcn f 37.50, Raapkoe ken f 35 Blauwmaanzaadkoeken f 35, Ha ver f23, Regeeringsvoermeel f2'2, Grind- gries-aemelen (gemengd of ongemengd f 18, Haverafval f 18, Gerstafval f 18, Erw- tenpiksel f 29, alles per 100 K.G. Rijkskantoor voor vee en paarde*. De overneming van slachtpaarden, al dus meldt de Boerderij, zal vermoedelijk vóór 1 Maart ophouden; de overneming en verkoop van legerpaarden wellicht nog niet. Verder verneemt het blad, dat dei boren werden opgi HHkskantooi .zou ting vleesoh nneoat van la Bee H. Men' vra. vin zijn joi den schrij' moeite lice bakemen is; gere werke Eenige ai dus de m ■z-tjjn romans lö. Moeii Overweging trachten na 3o. Verwerf van een am tot het oor 4o. Waarsci De worstel» overtuiging worden6' jieerschrqvi opkomt en g«»; 7o. éveischrijv( So. Al» het omwerken worden9< en alles no Te, "VV •oen bi im T» O 'Aeta walk g< h-ie z •^evBiHen vi tvroe gezini Dei mi [jü^nie wie aa tevreden I voeding. Mi safe is ovei «t M Eb»n Zoo de I leven, hopt Ouders en 1 LAUREN RETERf a.s. Dondert dag te herd vóór 30 jaai dan verbonde Dat de H voor ons mi v/essch vai Kinderen en JOHa. BOO j„ j. boon: jan de hi janus de adrian a cornelia jagomi"a gilles dï arnoud i pieterne Aruemuider 1 Heden o langdurige onze diepe onzen buiz< Moeder, Be moeder, MART Wed. vat» in den ouc 79 jaar. Al! nabij geken beseffen w verliezen. Wa BO' R. BOO J. B00( W. BOC H BOO R. BOO M. BOO Meliskerke, Heden o kortstondig geliefde M< Groot- en SKAAT i Wfcd. van in den geze van bijna 9 A. V. Waarde,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1919 | | pagina 2