Ptaüjl B!slriiïÉ-É!iW8 Uit is Previnfiie. Gemsngt Landbouw en Vse]8öf departement van landbouw tat (lei con clusie gekomen, dat de dist rib utieregelngj ran Rundvleescli volkomen mislukt is; mitsdien zal binnenkort deze1 rogelii\g worden ingetrokken, ein do distributie van rundvleescb geheel aan de vrije mankt worden overgelaten. (N. R. C.) De Noo rdam en de B0ngka 1 is, Naar wij vernemen, brengt da Nooidam, die waarschijnlijk heden zal vertrekken, acht-en-veertig hondead tan cocosolie, zevenhonderd ton grondnoteaiolie en vijf honderd ton rijst mee, terwijl de Beng- kalis, die eenigei dagen later af fzial varen, keven-en-zestig honderd ton cocosolie inn houdt. D10 kolen- distributie. In aansluiting aan haar circulaire van 12 Diec. 1918 heeft de Rijkskolendistributie er verschillende gasfabrieken op geWez'ep!, dat over October en Noiveimher te veel vetkolen zijn verbruikt. Deze gasfabrieken zullen dus het eerst den terugslag ondervinden van den moei lijken toestand van de kolienvoorzieniingt ©n zullen onverwijld afdoende maatrege len ter inhaling van het te1 ve©l verbruikte hebben te nemen. Het betreft d.a. dei navolgende genieen ten Aardenhurg, Goes, Hanswetesrt, Krab- bendijke, Kruiningen, Middelburg, Oost- burg, Vlissingen, Wemeldingei, Icréekle e« Süierikzee. Kaarsen ©n schemerlichteltn. In verband met de beschikbare voor raden kaarsen en kaargmmatetriaal kan voor de maanden Januari en Februari 1919 een zelfde hoeveelheid kaarsen wor den toegeweizen als voor de maanden! November, December 1918. De toewijzing van schemerlichten kan voor de maanden. Januari, Februari 1919 iets ruimer -zijn. dan in de afgeloopen periode. Thans kunnen del gemeenten! desgewenscht een hoeveelheid schemer lichten ontvangen van één doos per 50 inwoners, in hoofdzaak voor gevallen van ziekte en dergelijke- Havermout. In - verband met haverschaarschte voor de paarden zal de distributie, van havermout ophouden. Alleen aan, zieken en zwakken kan nog haver mout verstrekt worden. De mogelijkheid is evenwel niet uit gesloten, dat in verband met de niog- loopende contractueele verplichtingen, in een der volgende vierwekeiijksche. van een beperkt rantsoen havermout, Der son eel van H. M. de Koningin. Op verlangen van H. M. de Koningin, wordt met ingang van 1 Januari a.s, voor het personeel van H. M. in den. Haag en op het Loo werkzaam een Raad van Beroep ingesteld. Van de, verschillende departementen zullen af-, gevaardigden worden gekozen om met autoriteiten in dezen Baad zitting te, nemen. Bij voorkomende geschillen, worden reis- en verblijfkosten ter bij-, woning van 'de vergaderingen van' be-, doelden Raad vergoed. Na de telegrafisten de land meters. Naar het „Hbl." meldt, heeft het bestuur van de Vereeniging voor Ka daster- en Landmeetkunde zich tot de, fegeeringen van alle oorlogvoerende landen gericht om zijn bemiddeling aan te bieden ter verkrijging van ge-, schoolde landmeetkundige hulp in het buitenland. Door de vele ernstige grie ven welke in het corps bestaan, moe-, fen zich n.i. vele landmeters bereid, hebben verklaard tot dienstneming in het buitenland. Allerlei. De aanmaak van rijkskleeding wordt, stopgezet- er wordt dus geen zomer- kleeding vervaardigd. Donderdag vertrekken 200 Belgische, militairen uit Delft, Vrijdag de gein-, terneerden uit Apeldoorn. De bon 10de week van de bbterkaar-, ten is geldig van 18 tot en met 26 Dec. Met 1 Januari worden, soeptahlet-, ten, jus- en bouillonblokjes gedistri-, bueerd. De prijzen welke de winke liers aan de verbruikers in rekening, zullen mogen brengen, zijn voor ta bletten meel-, groenten- of julienne-, soepen fO.10 per tablet; voor tablet ten pikante soepen f0.15 per tablet; voor jus- en bouillonblokjes f 0.05- per stuk. Middelburg. In een openbare yergadiet- ring van de afdeeling Middelburg, der S. D. A. P. deelde de heer G. F. Lirp deijer, lid van den raad te Vlissingen mede, dat B. en Wi. van Vlissingen aan den raad voorstellen den achturigen ar beidsdag in te voeren voor de gemeen te- jwerklieden en de werklieden der gemeon- tereiniging met een minimumloon voor .vaklieden van 45 cent. Terwijl ook wordt voorgesteld ieen zelfde bepaling op te Hemen in de bestekken van alle door de gemeepte aan te besteden werken. Goes. Ring Goes N. J. V. Zater dagavond vergaderde de Ring „Goes" van het Ned. Jongelingsverbond in het gebouw der Chr. Jongel. Vereen. Goes, ■Wijngaardstraat. Daar de voorzitter, H. Jan so Bz., wegens drukke werkzaamheden bedankt had, werd de vergadering gel;id door den vice-voorzitter C. Duvekot Lz. •Deze opent de vergadering met h -t laten zingen uit den Bondsliederbundel het Jied: „Sterk door 't Geloof" en gaat daar op voor in gebed. Hij heet verder de aanwezigen hartelijk welkom, en spreekt er zijin blijdschap over uit, dat ondankts het ongunstige weer, de vrienden toch goed zijn opgekomen. In het bijzonder doet hij dit eenige vrienden van de pas opgerichte vereeniging uit Kruiningen, welke zich ook bij' den Ring heeft aani- gesloten. Ook heet hij' Welkom den oud- vice-voorzitter J. A. Dorauiicus van We- meldinge, die zoo bereidwillig was voor ons een practisch onderwerp te behan delen. Over Lucas 10:25—37 wordt nu een Bijbelbespreking gehouden, nadat vooraf door vr. M. Verhage, hierover een inleiding was gegeven. De notulen worden voorgelezen en goedgekeurd. Ter afwisseling zingt de vergadering uit den Bundel 'tlied „Grijpt toch de kansen'V Verder worden eenige huishoudelijk© zaken behandeld, waarna wordt over gegaan tot de herziening van het Regle ment van den Ring. Verschillende wijzi gingen worden hierin aangebracht. Aan de orde is thans de verkiezing van een voorzitter. Candidaten zijn de vrienden, C. Duvekot Lz., Goes; A. Burger, We- meldinge. "Met bijlna algemeene stemmen wordt gekozen vr. C. Duvekot Lz., die de benoeming aanvaardt en gaarne zijn krachten wil wijden aan den Ring. Thans komt aan het woord vr. J. A. Dominicus met een referaat over Bijbel kennis, Bijbelbespreking, Bijbelinleiding. De referent begint met te zeggen, dat hij niet geaarzeld heeft, om aan het ver zoek om een onderwerp in te leiden op de Ringvergadering, gevolg te geven, want immers, een oud voerman hoort gaarne het klappen van de zlweep. Hij gevoelt zich nog niet vreemd op 'de vergadering, maar zeer op zijn gemak. Hij ziet we'l vele vreemde gezichten, maar nog vele oude bekenden ook. Tot zijin onderwerp komende, bespreekt hiji zijn eerste punt Bijbelkennis, en toont er de noodzakelijkheid van aan, aan de hand van verschillende uitspraken uit den Bijbel, zooals Mijn Volk gaat verloren, omdat het geen kennis heeft e.a. Spr. licht dit nader toe door eenige staaltjes uit do practijk te geven van onkunde op dit gebied. Gelukkig is dit onze krin gen zoo niet. We moeien in de Schrift thuis zijn en evenals do Heiland den Satan kunnen afwijken met: „Daar staat geschreven". De Bijhei is dan ook het Bock. Tot Zijn 2de punt komende, Biji- belbespreking, zegt de inleider, dat dit op de C. J. V. anders moet geschieden -dan op de Zondagschool of In de Kerk. Er moet rekening gehouden worden met leeftijd en ontwikkeling. Ieder moet er in vinden, wat hij! behoeft. Men moet den populairen toon weien te treffen, men moet de jonge menschen prikke len iets te zeggen of te vragen. Hij zelf is er voor, dat ieder lid een vers of meerdere leest en dan hierover zij'n ge dachten zegt of iets vraagt. Vooral moet ook do nadruk gelegd worden* op denl geestelijken kant van het onderwerp Op 's Menschen overtreding en op Gods groo- te liefde. Het _3do punt, Bijbelinleiding, -klit moet geen mis- of afleiding Zij'n, doch een binnenleiden in het onderwerp. Voor den inleider geldt als eisch, dat hij het on derwerp goed meester is, en het goed bestudeerd heeft. Hij; "denkt hierbij aan wijlen dhr. K. Wielemaker, die ,in de Jongelingsbode altijd uitnemende inleidin gen gaf. Verder moet de inleider het yarband memoreeren en op verschillende hoofd vragen de aandacht vestigen, en het ant woord door de vergadering laten geven, Twist- of leerstellige vragen hebben echter geen nut. Spr. besluit zlijn referaat met de aansporing om zich te beijveren nog meer Schriftkennis op te doen; men zal telkens wat nieuws vinden. En daarom onderzoekt de Schrift. De voorzitter dankt vr. Dominicus zeer voor het geleverde en geeft het onderwerp' in bespreking. Een drukke gedachtenwisseling volgt hier op. Over het punt lezen door de leden van één of meer verzen, waren velen het niet met den inleider eens, doch een' lafndeT weer wel. Men zeide, dat het bet-er- was, dat de voorzitter het Sclmftgedeelte las, en dan de inleider een inleiding gaf, en verder een alge meene bespreking. De referent antwoord de, dat zijn ervaring hem geleerd had, dat de door hom genoemde wijze de meeste vruchten afwerpt, doch dat het een. plaatselijk verschil soms is. In een stadsvereeniging gaat het soms weer an ders dan in een platte', andsvereeniging. De voorzitter bindt den leden op het hart toch vooral voor een Bijbelbesprei- king plaats heeft, op welke wijze dan ook, het onderwerp vooraf thuis goed na te zien, dan zullen we beier bespre king hebben en wordt het peil verhoogd. Wegens den gevorderden tijld mosst een punt overblijtven tot een volgende v r- gadering, die weer in Goes zal worden gehouden Gezongen wordt nog Gez. 2742 en gaat vr. J. A. Dominicus voor in dankgebed. Na afloop der vergadering wordt nog gecollecteerd voor den arbeid onder de militairen. B. en Wi. hebben bestalen ter voor ziening in de vacature wijten A. S. J. Dekker een verkiezing voor Raadslid uit te schrijven. De candidaaistelling hebben zij bepaald op 13 Januari, de stemming op 24 Januari en de eventueel© her stemming op 5 Februari. Bij den Raad is het volgende schrijL ven van den heer J. de Kruijter, gern.- archivaris, ingekomen Bij het afhalen van den windwijzer van den Ka-aij'Loren door den schilder, bleek mij, dat deze door den bomaan slag op Goes, 22 Dec. 1917, zeer ge leden had. Daar deze windwijzer een historische waarde voor Goes heeft, dacht 'het mij' van groot belang, daar er geen, teekening of model van bestaat, deze j te laten photografeeren voor de oudheid- kundige verzameling der gemeente'. Deze I photo is gemaakt buiten bezwaar der j -gemeentekas. Op de photo is het volgende aan ga te ekend Deze windwijzer, in 1C24 vervaardigd door F. J. Backer, bewaart de herinnet- ring aan het schip „Ter Goes", dat in' 1610 voor het eerst uitzeilde en ba- hoorde tot de vloot, die onder aanvoe ring van Pieter Both, naar Indië voer. De bemanning bestond uitsluitend uit stedelingen. Deze „vloot heeft het eerst Ned-erlandsche vrouwen naar O. L. over gebracht en had het èerst verrekijkers aan bpord". Zaterdagavond is een individu den winkel van J. Schouwenburg in de Lange Vorststraat binnengedrongen en greep de vrouw, die bij de toonbank stond, naar de keel. Op het geroep der vrouw pakte de kerel zijn biezen- Het is niet gelukt hem op te sporen en waar zoo goed als geen signalement van hem kon ge geven worden, zal opsporing alsnog moeie- lijk zijn. Er is uit den winkel niets vermist of gestolen. (N. Z. C.) Soiree R. H. B. S.-Bond. De R. H. B. S.-Bond is. voornemens, 0111 in 't begin Januari een soiiee te geven. Deze zal tweemaal op achtereenvolgende avon den gegeven worden. Kfipeite. Gemeenteraadsvergadering, van Maandag. Voorzitter dhr. burge meester. Afwezig weth. Siabbekooni, Medegedeeld werd dat antwoord is, -ontvangen op de kennisgeving aan Ged. St. omtrent den uitslag van dp stemming over de jaarwedden van Burgem. en Secr. Het voorstel Gan seman om de salarissen te brengen op f1300 minimum en f1800 maxi-) mum, wordt met 4 tegen 2 verworpen., De heeren Vereeke en Ganseman stem-, den voor. Besloten wordt met 4 tegen 2 stemmen geen steun te verleenen aan het verzoek der gemeente IJ 1st inzake gelijkstelling salarissen open-! hare en bijzondere onderwijzers. In, de vorige vergadering staakten de stemmen. Nu stemde ook dhr. Wisse tegen. Een aanvraag van de ge'm. ar beiders 0111 vergoeding voor hun ge reedschap, wordt in handen gesteld., Gevraagde remissie van H. O. van, J. Calsiin en de erven Goedbloed wordt verstrekt. Het salaris van jde gem., veldwachters wordt ^gebracht op f900' en vrije woning, f 25 voor geneeskun-, dige behandelingen, f30 voor gebruik van een rijwiel. Aangeboden wordt, de begr. van 'het' B. A. De rekening, sluit met een batig slot v. f485.475. De jaarwedden van het onderwijzend, personeel komen aan de orde. De heeren Ganseman en v. d. Have wil len wel de onderwijzers van bijstand, meer salaris toekennen. De heer Bie rens niet, deze vindt en lieeft er reeds meer op gewezen, dat de gemeente-, lasten te drukkend worden, later zal, men wel eens met al die salarisver-, hoogingen verlegen zitten. De heer Ganseman wijst op naburige, gemeenten en vreest dat wij, bij min der salarieering, minder soort vai\ onderwijzend personeel krijgen zul-, len. De heer Bierens deelt die vrees, niet, gelet o.a. op vroegere en met name de jongste sollicitaties: totaal, 32. De heer v. d. Have vreest dat zij bij hetere kansen, spoedig toch de gemeente zullen verlaten. Spr. ver dedigt het voorstel der commissie on> mee te gaan met het minimum dooc Ged. Staten voorgedragen. Met 5 tegen, 1 stem, die van dhr. Ganseinan, wordt hierop vastgesteld dat het minimum salaris van de hoofden op f 1300 ge steld wordt en 't maximum op f1800. De lieer v. tl. Have stelt voor om, de periodieke verhooging van de on-, derwijzers in plaats van f 75 te bren gen op 1100. De stemmen staken, zoodat de jaarwedden niet kunnen, vastgesteld worden in deze vergad.. Nu vraagt de heer van de Have be handeling der aansluiting van de gem„ gebouwen aan de Electr. Centrale. Pc lieer Bierens vraagt of er geen voor stel is van 'B. en W. De voorz. ant woordt van niet, doch leest eenige- cijfers voor in verband met 'de aan-, legkosten. De heer Ganseman zou wel voop aanleg zijn van gemeentewege, indien, de verbruiker 5 pet. per jaar betaalde voor aanleg. Hij 'doet in dien geest een voorstel, lie lieer Bierens kan, hiertoe niet meewerken, dewijl Bie-, zelinge (uitgesloten is. Spr. is van, oordeel dat' derhalve nu zelfstandig, moet gewerkt worden. Weth. Vereeke is er voor dat de) aanleg door den verbruiker zelf wordt betaald en later door den opvolger, overgenomen wordt. Bij de stemming over het voorstel Ganseman staken, de stemmen. Besloten wordt om 2 lichtpunten in, j de school te nemen op voorstel van, den heer v. d. Have. Ook een lichtpunt in de raadzaal en een lichtpunt in, de Secretarie. Weih. Vereeke deelt mee, dat bij B. en W. voorgesteld was om 5 lantaarns te nemen met electr. licht en ook 5 op Biezelinge, met carbid op de donkerste punten- Dit wordt goedgevonden met algem. stemmen. In de volgende verg. zal besloten worden of de aanleg al of niet van gemeentewege zal geschieden in de gem. gebouwen. De kosten wor den geraamd op £318. Bij de rond vraag vraagt de heer Ganseman om een goede afsluiting voor de asch- bell. De voorz- zegt dat bij B. en, W. hiertegerT geen bezwaar bestaat Kapeüs-Biezeïings. Met har LI ijken dank ontvangen voor de Wijkverpleging, een gift van f 10 en een van f 2.50. Nis-se. Maandag werden de schoolkin deren alhier op aangename wijze ver rast. Vanwege do j-achlheereii Kolft e. a. te Rotterdam werden de kleinen onthaald op gebak en suikerwerk. Een woord van dank mag het jachtgezelschap in dézeij niet onthouden worden. Souburg. Lagen vroeger in Januari nog suikerbieten op de kadé, dit seizoen zijin. de laatste den 14en December reeds op geruimd. Onnoodig te zeggen, dat de aan voer heel wat minder was dan voorheen, Op de weegbrug zijn dan ook maar 462670 K.G. bicten gewogen in dit jaar, dat is de helft minder dan verleden^ jaar. Veere. Vrijdagmorgen werd op ciems eed ongewoon gekraak gehoord en een geratel, als van neerstortende steeman. 'In do Wu- genaarstraat stortte een woonhuis in puin, dat eerst sedert een paar waketj door de militairen is ontruimd. Gelukkig bevond zich niemand er in of er bijl, zoadat geen persoonlijke ongelukken zijn voorgekomen. (M. C.) Tholen. V oor de vacature wijlen dein heer C. A- .H Wagtho, werden officieel candidaat gesteld als lid van den Ge meenteraad alhier, M. M. C. Haaijér, door do Anti-Revolutionaire Kiesverceniging; Math. Verkammen door de Chr. Histo rische KiesvercenigingW. Moelbeir door eenige Liberale kiezters. De stemming zal plaats hebben op Zaterdag 28 December, de herstemming op 4 Januari. Stavenlsse. Tengevolge van kolengo- brek zal de Electrische Centrale tot nader Order worden, stopgezel. Zou dat het be gin zijn van het einde? Op een klein aantal 11a toch is door de aangeslotenen geweigerd het contract te teekenen. Dit zal nogmaals worden aangeboden, maar te vreezen is, dat dit even weinig succes zal hebben als de eerste maal. 'En dam. zitten verreweg de toetsten onzer in het donker: zonder electrisch licht, zondietr olie, zelfs zonder kaarsen! Ppetlig voor uitzicht -i Sas vaa Sent. In den gemehnterarad werd medecteloling gedaan van het tele gram van antwoord op het aan H. £M. de Koningin gezonden telegram van aanhan kelijkheid. De burgeam ester zfeide naar aanleiding van dit antwoord, da,t dit K01- ninldijk woord het hart treft, wanneclr wij nagaan de vastheid welke er uil spreekt. Wij 'zien er uit dat met vastheid en be slistheid onze Landsvrouwe waakt ook aan (het uiterste hoekje van Zeciuwsch- Vlaandenen. Mijne hoeren, wij zijn ©r van overtuigd, dat H. M. ons zal beschermen tegen alles wat Zeeuwpch-Vlaanderen be dreigen kan. Spr. eindigde, met een „Leve de Konin gin" Leve in onverbraekbare eenheid ma dierbaar Nederland. De raadsleden stemden door bravo's met de,ze woonden in. Sehoontiijke. Gisteren sprak ds. J. N. Pattist voor een meeting tegen dei Belgi sche inlijvingsplannefi'. I De vergadering gaf machtiging van han delen aan het comité van actie bestaande uit Ids. J. N. Pattist, te Aardenburg, voor zitter; mr. P. J. van Bartel, te Oaslburg, secretaris-penningmeester; A. Dehullu, koopman te Cadzand, C. Mariens, raads lid en voorzitter R.-K. Boerenbond, te Aardonburg; A. Mijs, notaris, te Oost- burg; van Borssum Waaikes, wethouder, ta Neiizten; Oggpil, handelaar te Axel; M. van Goethem, te Sas. van Geint; Adri- aansens, brouwer te Hontenisso; P. Mijnen, pastoor te Westdbrpe, en G. J. da Gier, te Boschkapeilta. Afgevaardigden uit Zeeuws Ti-\ laands- ren zullen de vergadering van Limburgers te Sittard Woensdag a.s. bezoeken. In elke gemeente zullen gelden verzameld worden ter bestrijding van de kosten der actie. De Kamerleden voor Zeeland de Muralt, Fruytier, de Eavornin Lohman, benevens het Kamerlid van der Bilt, Zeeuwsc.hA laming van geboorte en op voeding, zullen uitgenooidigd worden met de leden van da Provinciale Staten van Zeeland voor Zeeuwsch-Vlanderen een eere-comité voor raad ein bijstand uit te .maken. Gostburg. In protastvergaderinjgj tegen! de annexatiegedachte' zij'n de volgende moües aangenomen1 „Do R.-K. werklieden van Gnxda, Oostburg, in vergadering te Oostburg bij een protesteeren eenparig tegen snefflde streven tot annexati© van Z. VI. en verklaren geen anderen wiehsch te hebben, dan trouw te blijven aan Nederland en ons Koninklijk Huis." „De Bond van R.-K. Propagandaclubs van W.-Z. VI. in bondsvergadering te Oostburg bijeen, protesteert met klem tegen annexatie van ons gewest en be tuigt aanhankelijkheid aan Vorstin en. Vaderland." Nod Herv. M Beroepen te Leimuiden J- Booij te u - tershoek; - te Westergmden M- ten Broek te Groningen. Coiijnsplaat. Gekozen tot ouderling in de nog bestaande vacature dhr. D. de Regt Cz. GcreL Kerfceo. Beroepen te Oudshoorn L- J. C. Kreyt te Huizum. Aangenomen naar Bunschoten door W- Veder te Zwolle. Middelburg. De commissie voor distri butie van reparatieleder enz. maakt be kend, dat op vertoon der Iederkaart we derom bons voor hakken en zolen van Rijfksfcdeï worden verstrekt voor dG num mers ?7513000 op Woensdag 18 December. 30013250 op Donderdag 19 December. 3251 3500 op Vrijldag 20 December. 3501 3750 op Zaterdag 21 December. 3151 4000 op Maandag 23 December. 4001 4250 op Dinsdag 24 December. 4251 en daarboven op Vrijdag '27 De cember. De Commissie voor distributie van reparatieleder enz. maakt bekend, dat op vertoon der Iederkaart wederom bona voor klompen worden verstrekt voor de nummers 501750 op Woensdag 18 December. 7511000 op Donderdag 19 December. 10011300 op Vrijdag 20 December. 13011600 op Zaterdag 21 December. 1601—1900 op Maandag 23 December. 19012200 op Dinsdag 24 December. 22012500 op Vrijidag 27 December. 2501—2800 op Zaterdag 28 December. Vereeniging voor Chr. Volksonderwijs. Tot voorzitter en secretaris dezer vereeniging zijn resp. herkozen de heeren J. H. Blum .en K. Brants, terwijl laatstgenoemde tevens is gekozen tot voorzitter van het college van inspecteurs. Te Delft is overleden de heer A. de Haas, öud-hoofd der Rijks.Leerschool te Middelburg. Herkozen tot lid van het hoofdbe stuur van de Unie van Chr. Onderwijzers de heeren P. Jungcurt te Vlissingen en A. Terwee te Amsterdam en gekozen do heer J. Ridderbos te Hoogeveen. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor het eand. ex. rechten de heer. G. Tichelman. Geslaagd te Amsterdam voor Staats inrichting M. 0. de heer J. A. Berger te Middelburg. Geslaagd op het examen beginselen handelskennis J. Kakebeeke te Rotterdam. Zm ding. in het verslag van de algemeen© vergadering van de Cl. Zendingsraad in het° blad van Vrijdag stond, dat dhr. J. Kleinepier te Zouteland© als bestuurs lid gekozen is in plaats van dhr. P. v. Sichean. Dit is niet juist. Dhr. Kleinetpier is gekoizén dn plaats van dhr. K. Wietet- maker,Mie overleden is. Dhr. vanSichem, die op het dubbeltal stand, had var- zocht niet in aanmerking te komen. I8ÜJW3. De landbouwer A. de W, tel Rij broek, die zich vandaar naar Vaasisenl had begeven om enkele inlcooipien te doen is op zijn terugtocht te water geraakt 011 verdronken. Te Wassenaar hebben dieven zich' toegang verschaft tot een schuur vau dan landbouwer C. Nell en daaruit een partij zaaizaad ontvreemd ter waarde van£,-„090. Twee arbeiders, de gebr. B. uit deiï Ilaag, werden gearresteerd'. Te Wijk bij Duurstede is telngevolg© van een toeval, welk© hem bij een sloot overviel, G. de B. verdronken. Te Haarlemmermeer heeft zich ©eni gen tijd opgebonden een 27-jarige Rus, voorgevend te hieiaten J. Romer ©n zoon to ziin van een rijken boer te Wilna. Den man gelukte heit verscheidene inge zetenen op te lichten en te besieten voor niet onbelangrijke bedragen. Thans is hij spoorloos verdwenen. Do veroeriigdo Nederlandsche Luci fersfabrieken te "Eindhoven zijn wegens overproductie stopgezet. Eenige hontterden personen zijn daar door werkloos. Te Eindhoven zijn hij Van Genen Loos drie kisten, die daar ter verzending eereed stonden, bestemd voor tie nt, ic| beslag genomen. Do inhoud h stond uit telefoontoestellen, batterijen, velt fles- schen enz., alles afkomstig van do plun deringen te Famont en beboerend© aan het Duitse he leger. Te \ye6Sp rijn bijna honderd aan geslotenen van :d'ta gas!,opvoer afgesneden). Snoedta wordt de levering stap gezet van o u 's morgens tot 4 u. 's middags. Er is aan de gasfabriek zoo weinig voor raad kolen, idat Weesp binnen 14 dagen geheel in heit donker zal aittem, als niet spoedig kolen worden aangevoerd. Op de staatsmijn Emma to Hoans- broek, is gisteren de werkman N. in aan raking gekomen met een electrische ge leiding en op slag door den s'.rooin ge dood. Afd. Goes Z. L. M. GOES. Heden is in de Prins van Oranje een algemeene ledenvergadering gebonden, van de af (tooling Goes der Zeeuw- che Landbouwmaatschappij, onder voorzitter schap van den heer D. W. Lindenbergh, en wel ter verkiezing van voorz-, vice- roorz. en secr.-penn. van den Kring Wes-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2