Plaatselijk öistrifeutïenieuws. Prsdikbewrtön. raad ontbonden en door een kleinere ©ommissie yervangen. De Koeln. Volksztg. noodigt Wil son uit, naar Keulen te komen, om orer de vele hangende kwesties mon deling van gedachten te wisselen, .waarvoor dan een vertegenwoordiger van het ministerie van buitenlandsche zaken te Berlijn derwaarts zou moeten komen. Churchill heeft verklaard, dat het niet in de bedoeling lag de overgave van Helgoland te vragen. De Paus beveelt de Christenen aan te bidden, opdat de christelijke beginselen van rechtvaardigheid de vracht mogen zijn van het a.s. vre descongres. Met de teruggave aan de. geal lieerden van door de Duitschers in be zit genomen gelden en kunstschatten is een aanvang gemaakt. De nieuwe Spaansche regeering bestaat uitsluitend uit aanhangers van den premier, Romanonos. In buitengewoon druk bezochte vergaderingen je Keulen is de pro clamatie van een Rijnsch-Westraal- eche republiek geëischt. De Engelsche admiraliteit meldt, dat alle Turksche oorlogsschepen zich aan de geallieerden hebben overgege ven en nu in den Gouden Hoorn zijn geïnterneerd. De ex-Duitsche kruiser „Göben" heeft zich ook overgegeven en ligt thans te Stenia in den Bosporus. Heden zal in Weenen een veror dening in werking treden in verband met den kolennoou. Alle theaters, variété's worden geslo ten. De restaurants en café's moesten om 9 uur gesloten worden. Het gas verbruik voor huishoudelijk gebruik wordt beperkt tot een kub. M. per dag. De bedrijven worden om 4 uur stopgezet met uitzondering van de le- vensmiddelenbedrijven. De Belgen hebben Neuss bezet. Te Dresden zijn eenige gevallen van zwarte pokken geconstateerd. De besmetting blijkt te zijn uitgegaan van van 't front teruggekeerde troepen. Zondag heeft te Keulen een groote protestmeetmg tegen de plannen der Pruisische regeering om het gods dienstonderwijs op de scholen af te schaffen, plaats gehad. In een reso lutie,- welke aan minister Hoffmann gezonden is, verklaarde de vergade ring, dat zij dit plan der regeering als een aanval op de onvervreemdbare rechten der ouders beschouwde. Het Belgische koningspaar heeft zich naar de plaats te Brussel Uitge ven. waar de tijdens de bezetting ge fusilleerde personen hegraven zijn. De Koningin legde een krans op het graf van miss Edith Cavell. Te Willebroeck is een schip met artsenijwaren en chemische producten achtergelaten door de Duitschers, ter waaide van 2 millioen frans. Te Neder-over-Heembeek ontplof ten drie bommen! Er waren zeven dooden. Te Schaarbeek ontploften twee hou witsers. Er waren zes dooden en ne gen .gewonden. Te Sint-Gilles ontplofte een granaat. Vier dooden en zes gewonden. Blijkens een Wolff-telegram zijn alle Oekrainische consulaire vertegen woordigers uit Rusland naar Kieft te ruggekeerd. Wrijving met Si am. fen .Ch;ina. Reuter seint uit Londen: De Chineesche regeering richtte een nota tot de Nederlandsche, waarin ze vraagt, den Nederlandschen gezant te Peking terug te roepen. Men mankt eveneens melding van aanzienlijke wrijving tusschen de Sia- meensche regeering en den Nederland- schen vertegenwoordiger te Bangkok. Blijkens een telegram aan de „Ti mes" uit Peking dd. 1 dezer is de Chi neesche regeering voorui tgeloopen op verwachte vertoogen van de gealli eerden en heeft een begin gemaakt met het intemeeren van Duitschers; in groote mate. Twintig groote tem pels in den omtrek van Peking zijn gereed gemaakt om hen te ontvangen. De kinderen laten zich vrijwillig met hun ouders mee-interneeren. De verstoordheid van de geallieer den tegen de Nederlanders alhier, kwam tot uiting in de pressie die ide geallieerden op den president der Chineesche republiek oefenen, om de uitnoodigingen der neutrale gezanten voor het feestmaal van den president op Vrijdag te doen intrekken. De hou ding van den Nederlandschen verte genwoordiger terzake van de Duitsche aangelegenheden in China, is aanlei ding tot die houding der geallieerden. Nederland en België. Het Laatste Nieuws, het dagblad van Üen heer J. Hoste, schrijft o.m. ..Geen landhonger! Iedereen is het er over eens, om te verklaren, dat het wenschelijk is, de beste be trekkingen tusschen Nederland en Bel gië te bewaren. Ooit kunnen we niet zonder een woord van protest de verklaringen la ten voorbijgaan van den heer Delleur, id ie het in den Brusselschen Kring ran de zeevaartinrichtingen op den linker-Scheldeoever en op een gedeelte van Nederlandsch Limburg gemunt had. Valt er in verband met de Schelde- kwestie, ten voordeele van onze han delsmetropool iets te regelen, dan kan zulks best in gemeenschappelijk over leg gebeuren, maar landhonger ten nadeele van onze Noorderburen moet ons vreemd blijven. Het Vlaamsche volk zal in geen ge val dulden, dat er onder welk voor wendsel ook tusschen Nederland en België een afgrond gegraven wordt. Allerlei. De plannen om te Katwijk een zee haven te maken nemen vasteren vorm aan. Slaolie kost nu max. f2.75 ner flesch. Eerlang zal de minister vaststellen onder welke voorwaarden de teelt van tuinbouwzaden in 1919 zal toege staan zijn. Pakketten voor N e d e r 1 a n d ers in België. Tot nader order zullen door de Com missie tot reg. van de 'voorziening van noodzakelijke levensbehoeften in Belg. gem. weer- pakketten voor Nederlandiers in België verzonden worden. Da prijs der pakketten is n^et 50 ct. verhoogd. Die postwissels ad f 4.50 worden tusschen den, len en den 5en van iedere maand inge wacht. Christelijk Hist. Unie- Zaterdag 30 November vergaderden te Middelburg de Statenkringvieiroenigingen in defi kieskring Zeeland. De vergadering WicUjd geleid door den voorzitter van de Kamarkrifig veresaiging Na breedvoerige bespreking, waaraan dooi' zeer vete leden werd deelgenomen en bet voor en tegen overwogen werd, werd be sloten dat slechts één lijst voor geheel Zeeland ingediend zou worden. De gehouden stemming had tot uit slag dat de volgorde der namen op de officieele lijst is als volgt: 1, iW|. v. Oeveren, aftr. lid: 2, H. J. v. d. Ouden; 3, Mi'. M. F. Lantsheer; 4, C. J. Boogerd5. F. L. Hensel; 6, A. Geluk; 7, C. J. Schippers; 8. D. J. Dees; 9. C. B. Koolhaas; 10, A. G. v. d. Hooft; 11, C. Dommisse Jzn., 12, Dr. Gelderblom; 13, L. Duvekot; 14, Wj. L. Huson; 15, Dr. J. v. Bruggen; 16, M. Schippers; 17, M. Koster; 18. C. de Jonge; 19, A. E. Stijlkei. Uit cte Province, Apotheken. Zondag zal te Goes geopend zijn de apotheek van G. v. d. Hoek, te Middelburg die van M. J. v. Pienbroek en te Vlissingen die van S. J. Engering. Met ingang van 1 Januari is aan den lichtwachter bij de verlichting op de Wester-Schelde te Biezelingsche Ham, Chr. II. A. Verblauw, op zijn verzoek, wegens meer dan 55-jarigen leeftijd, eer vol ontslag 'uit 's rijks dienst verleend- Middelburg. In de tweede helft der maand November zijn in deze gemeente ingekomen: A. E. Regdink, dis Ir.ambten., Spui straat F 113, van Amsterdam; C. Ver waal, timmerman, Noorweg S 217, Water graafsmeer; C. P. Bakker, bakkér, Schoorsteenvegerssingel O 82, Rotterdam; A. A. Bieerens, commies post, en tel., Noordstraat C 35/37, Rotterdam; *W. van Loo, timmerman, Segeerssingel O 75, Holensbroek; J. L. M. Vermeulen, dir. Viseh-Mij., Loskadé P 265, Heemstede; H. A. Joossn. timmerman, Boigardstraat D 33, Amsterdam; P. W. II. M. Stevens, wiever, L. Breestraat O 153, Almelo; W. Schollen, boekhouder, Sciioorsteenvegeirs- singlel Q 60, Wageningën,. Vlertr okken: j I t W|ed W. den Hollander, G. 216, naar Utitejcht; L. Boïicherie, K 337, naar Vlis singen; G. Siebers, P 155, Amsterdam; J. R. v. Oordt, II 9S, RidderkerkP. A. Hubitegtse, B 81, Rottendam; H. Huizinga, E; 80, Dien Haag; L. J. Hertogs, A 35, Amsterdam; A. Ooms, M 195, Rotterdam; P. F. Steiffen, I 33, Vlissingen; J. M. Santbergen, E: 80, Rijsbcrgen; J. C. Zon neveld, F 177, Goes; M. Dekker, K 39, Groningen; J. Schraver, B 124, Den Haag; H. Pijpeman, P' 56, Rotterdam. Goes. Woensdagavond zal in de So ciëteit, Y. 0. V. voor de Chr. arbeiders optreden de beer K. Kruithof, de bekende voorzitter van het Chr. Vakverbond, een der meest vooraanstaanden in de Chr. V akorganisatie. f Hij komt op uilnoodiging van het on langs opgerichte Comité van Actie uit de bestuurders der Chr. Vakorganisaties en W eric 1 iedem vereen i gin gen (J. A. Fiink, E. Barbier, C. Bustraan, II. Langeveld, A. M. Duij'verwaardt en eirc-voorz. ds. P. J. Steinz). In een circulaire „aan onze medear beiders van Goes" viestigt het Comité de aandacht op deze spreekbeurt en op het belang, dat de "Chr. arbeiders heb ben bij een goede voorlichting op iiet punt der vakorganisatie, vooral in deze tijden van revolutionaire spanning. Van harte sluiten wij ons bij de op wekking tot bijwoning der vergadering aan, en we hopen, dat de heer Kruithof vele mannen en ook vrouwen onder zijn gehoor mag krijgen. Wij willen niet nalaten een en ander uit bedoelde circulaire af te® drukken, opdat men in wijden lering beseffe waar om het gaat. Men weet wat in ons land is voor gevallen en wij hopen, dat men den ernst ervan heeft verstaan. I „Troelstri en de zijnen hebben gespio- beferd de macht in handen te krijgen. Niet langs den weg van orde en recht, i maar langs dien van geweld en onrecht. Dat hem zulks niet is gelukt, is voor een groot deel te danken aan de ar beiders van Nederland. Zij .wilden geen revolutie en ellende, geen regeeren zon der Oranje enTroelstra kon zijn booze plannen niet volvoeren. Hij had zich inderdaad in de arbeiders vergist. Wilt gij, arbeiders, werkelijk geen re volutie en geen geweld? Stelt gij orde en recht verre boven onrecht en onder mijning van het gezag? Streeft gij, als goede huisvaders of kostwinners, naar verbetering van uwlot, zonder dat gij U laat afnemen de kostelijkste goederen) die een volk bezitten kan: gerechtigheid en vreeze Gods? Als het werkelijk zoo is, dan vragen wij yen daad van,U. Een daad, waarvan gij geen spijt zult hebben. Kent gij reeds de Christelijke Vakor ganisatie en weet giji iets van haar op komst en groei? Als gij waarlijk Christen- ai beider zijt en gij. kent de Christelijke Vakorganisatie nog niet, dan wordt het tijd, hoog tijd, dat gij haar leert kennen. Gij behoort niet achter te blijven maar gij moet de gelederen versterken. Tegen over een leger van socialistische arbei ders behoort een leger van arbeiders, die met God en zijn dienst willen rekenen. Zijt gij misschien reeds georganiseerd en schaart gij U bij de neutrale vak- ve'reeniging Dan willen wij U ernstig waarschu wen' en U herinneren aan de dingen die zijn gebeurd. De neutrale yakver- eeniging is niet neutraal. Zij 'kan het niet zijn. Zij kiest partij en moet partij kiezen. En zij; kiest jjikwijls partij vóór het socialisme en tegen den godsdienst. Mede-arbeiders, geo-'rgani&cerd of onge organiseerd, bekendof onbekend met de Christelijke arbeidersorganisatie, gij Wordt vriendelijk ter vergadering uitgenoodigd1- Een man die de "arbeiders wereld doot en door kent en in de Christelijke Vak organisatie gegroeid is, zal tot U spreken en fU voorlichten. Jlebt gij vragen, gij kunt ze hem stelten. 'Begeert gij inlich tingen, hij zal ze JJ geven. Door den Burgemeester dezer ge meente is het volgende telegram ontvan gen: „Namens Min. Binnenlandsche Za ken verzoek ik u dringend vluchtelingen niet naar Rotterdam te laten vertrekken anders dan met officiëele transporten. Vluchtelingen, die voor eigen rekening gaan .moeten gewaarschuwd worden, dat alle hotels te Rotterdam overvol zijn. Commissaris der Koningin, (get.) Dijckmeester." Men deelt ons mede, dat de lessen aan de Handelsavondschool alhier Maan dag 9 December weer zullen beginnen- 's Heerenhoek. Op de Woensdag ge houden veemarkt was het aantal aan gevoerde beesten niet groot. Slechts een 19-tal waren aan de lijn. De han del was matig. De Spaansche griep blijft hier nog maar speeds heerschen. Scheen het de vorige week dat de crisis voor bij was, in de laatste dagen doen. zich weer nieuwe gevallen voor, voor al bij jonge menschen. En toet dit. Weer blijft menigeen nog navoelen hoe deze gevreesde ziekte de lichaamskracht sloopte. Nieuwdcrp. Dinsdagavond was een openbare vergadering uitgeschreven in de bewaarschool, waar dhr. Knetsch uit Lisse zou spreken over de vraag: „waarom moeten zich de Chr. land arbeiders organiseeren?" Een groot aantal belangstellenden was opgeko men, ongeveer een zestig. Daar de spreker door den modder en de glib berigheid der wegen wat over tijd was, opende ds. Buinink van 's Heerenhoek de vergadering met gebed en gaf aa,n den inmiddels gearnveerden spreker het woord, nadat gezongen was Ps. 25:2. Spreker begon met te wijzen op de groote vragen, die op het gebied van arbeidersorganisatie zich voordoen. Er zijn neutrale vereenigingen, en die zeg gen: „den godsdienst laten we er bui ten, wij zijn alleen: arbeiders". Maar neutraliteit is een waardeloos begrip. Men kan in deze vraagstukken niet neutraal zijn. Met enkele voorbeelden toont spreker dit aan, b.v. bij ide vraagwaarvoor werken wij Daarom moeten de Christelijke arbeiders zich organiseeren. Zij hebben gezamenlijke belangen en grieven. Niet. op revo lutionaire wijze als de S. I). A. P. pf N.V.V. dat onlangs wilde zoekt zij de oplossing der moeilijkheden, maar langs wettelijken weg. Daarvoor is eensgezindheid noodig. Men steke de handen uit de mouw en murmureere en klage niet achter den rag. Er moet meerdere harmonie komen tusschen patroon en arbeider. Geen vijandschap- maar overeenstemming. Er zijn allerlei grieven onder de landarbeiders. ,In veel opzichten staan zij bij anderaj arbeiders ten achter. Spreker spreekt in dit verband over ongevallenverzekering en invaliditeit. Over de mogelijkheid, hoe een land arbeider met behulp der regeering een stuk land koopen kon lichtte hij de vergadering vooT. De met warme overtuiging voorge dragen rede werd door allen met groo te belangstelling aangehoord, wat. ons niet verbaasde. Immers, onder de Zuid-Bevelandsche arbeiders leven ai de vragen, die hier werden aangeroerd. Ze worden wel niet openlijk uitge sproken vaak, maar wel gekoesterd en gevoed. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Menu van 9 Deoeipber tot 14 December: Maandag Aardappels met Savoyc kool en Vleesch. Dinsdag Erwtensoep met Vleesch. Woensdag Aardappels met Rood© kool en Vleesch. Donderdag Aardappels met Snijboonen en Vleesch.. Vrijdag Rijst pap. Zaterdag Aardappels mot Kroten en Vleesch. Distributie: Van 7 tot 13 December is verkrijg baar Op bon 90: Aardappelen 2 K.G. Op bon 91Boonen 1 ons. Op bon 92: Erwten 1 ons. Op bon 93: Havermout 1 ons. Op bon 94Rijst 1 ons. Op bon 95: Jam 1 ons. Op bon 96: Aardappelen 2 K.G. Op bon 97 Kaas 2 ons. Op bon 98: Suiker- 2i/2 ons. Op bon 99Chocolade 1 stuk. Op bon 100Ammoniak i/r K.G. (ilesch medebrengen). Uitgifte zoolleer bons. Ten einde -een geregelde uitgifte te- bevorde ren worden de zoolleerbons Zaterdag van 59 pp de bovenzaal van de Korenbeurs als volgt afgegeven: No. 1—5Ö0 van 5—6 uur; no. 501— 1000 van 6—7 uur; no. 1001—1500 van 78 uur; no. 1501 en daarboven van 8—9 uur. Zelfreparateurs kunnen hun zoolleer bekomen a 56 ct. per ons biji C. v. d. R-eepe en firma Gebr. Smit. Er werden -enkele vragen gesteld, die door den spreker werden beant woord. Voorloopig gaven zich een dertiental leden op. Over veertien dagen hoopt de heer Knetsch w-eer o.p dezelfde plaats en 't zelfde uur te spreken. Wij raden alle Chr. landarb. aan neem van deze zaken kennis, sla de hand aa,n den ploeg, opdat er onder 's Hoeren zegen meerdere harmonie korne tus schen patroon en arbeider. Bei-den hebben elkaar noodig, beiden hebben aan elkaar verplichtingen. Daarom geen klassenstrijd, maar openlijke en oprechte blootlegging van elkanders belangen en grieven. En daarvoor is organisatie de eenige afdoende moge lijkheid. Wanneer het optreden van -den heer Knetsch -daartoe mocht medewerken, wie zou zich dan daarover niet ver heugen In dien geest sloot de voorzitter de vergadering «met gebed. lerseke. De verzending der oesters van hier naar België door de Coöp. Vereeni- ging tot verkoop van Zeeuwsche oesters zal weldra aanvangen- Reeds zijn invoer- consenten verkregen- Kattendijke. Men deelt ons mede, dat de Spaansche ziekte hier bijna huis aan huis heerscht- Gelukkig tot dusver nog geen sterfgevallen- De school is gesloten. De kleeding stukken, inzonderheid de ulsters, door het rijk aangeboden tegen idem zooveel, kunnen niet de goedkeu ring der koopers wegdragen- Wemeldinge. Door de alhier gestation- neerde soidaatkommiezen is aangehouden de schippersknecht E-, die 75 K.G. tarwe meel frauduleus vervoerde, waarvan proces-verbaal werd opgemaakt. Schore, Om het gasverbruik alhier te beperken, is met terugwerkende kracht tot 1 Dec. de prijs als volgt geregeld: tot 25 kub. M. 25 ct.; van 2550 kub- M 30 ct., boven 5(3 kub. M. 40 ct. per kub. M. Meenden en hoopten wij, dat de Spaansche griep in deze gemeente aan het afnemen was, vorige week vertoonde zij zich weer in strenge hardheid en wierp zij 3 mannen tusschen de 20 en 30 jaren op het ziekbed, o.w 2 in één gezin, welke beiden reeds zijn overleden- Kruiningen. Gisteren kwam aan het sta tion alhier aan een wagen met stroo, bestemd voor dhr. J. V. te Kruiningen- Deze wagen wekte zeer groote belang stelling op van de rijksambtenaren, die blijkbaar régds zijn aankomst verwachtten- Den geheelen dag werd gesurveilleerd en ja eindelijk werd met afladen begonnen- Onder de lading ontdekten zij een 17-tal zakken tarwe, gerst, erwten, haver enz- Een en ander werd in beslag genomen en naar Ilansweert vervoerd- Tegen den koopman. J- V. is wegens frauduleus ver voer proces-verbaal opgemaakt- V/aarde. Id de Donderdag gehouden gemeenteraadsvergadering werd op ver zoek aan den havenmeester W. van der Weele met ingang van 1 Jan- 1919 eer vol ontslag verleend- Tot havenmeester is benoemd voor den tijd van één jaar H. van den Berge op een jaarwedde van f 100- Ingevolge schrijven van heeren Ged- Staten werd de jaarwedde van den gemeente-veldwachter met ingang van 1 Januari 1918 bepaald op f800- De ]aar" wedden van de Wethouders werden niet ingang van 1 Januari bepaald, op 1100 en de leden van den raad op 170. Het besluit omtrent aangaan geldleemng van f1300 was in de vorige vergadering ingetrokken; nu werd 'n nieuw besluit ge nomen om een geldleemng aan te gaan van f1700, af te lossen in 3 jaar. De jaar wedden onderwijzend personeel werden opnieuw vastgesteld. Voor het Hoofd der school min. f1300, max. f1800; onderwijzers f800 en f1250; onderwijs in d« handwerken f 1 per lesuur. BeMo- Middelburg. Bon 80 een half ons ha vermout. Bon 90 een ons kaas. Bon 12 kinderkaart een half pond kindumieel. Winkeliers kunnen puddingpoeder en carbid aanvragen vóór Zaterdagmiddag 12 uur. Me n u Cent r ale Keu ken Week van 9—15 Dec.: Maandag: groentesoep bon 96. Dinsdag: stamppot witte kool. Woensdag: havermoutpap bon 93. Donderdag: stamppot prei. Vrijdag: erwtensoep bon 97. Zaterdag: stamppot zuurkool. Veere. Zaterdag verkrijgbaar' op bon 69 1V2 ons kaas 20 te;"bon 70, 2 ons rijstbon 71 2 ons erwten; bon 72 1 ons bruine boonenbon 73 een stuk zeep; bon 74 vleesch. Ds volgende week op bon 75 21/2 ons suiker en bon 76 overleggen bij de boterbon Se periode. Souburg. Dinsdag 10 eu Woensdag 11 'December a.s. zal op het gemeeentehuis gelegenlieid gegeven worden om zdch op te_ geven ter verkrijging aan een paar militaire schoenen, telkens des Avonds van 7 tot 9 uur en wel Dinsdagavond, voor wijk A en B en Woensdag voor wijk C en D. G durende do w ek van 7 Decem ber tot en met 13 Dac. 1918 is ver krijgbaar op: aardappelcnbon np. 9, 4 K.g. aardappelenerwtenbon no. 9, 2lfi H.g. erwten; rijstbon no. 15, 2 H.g. rijst.; vlceschbon no. 20, Vfs H.g. vleesch; kaas bon no. 16, 2 H.g. volv. kaas; suiker bon no. 2, 21/2 H.g. suiker. Nog voorradig jam zonder boa. ten werd om voortaan geen max. voor den H. 0. te stellen. Aan'J. C. Looy werd met 1 Jan. a.s. eervol ontslag verleend als tweeden havenmeester. GrIJp8kerke. Alhier brandt deze week voor 'teerst eleclrisch licht. Bijna al len in de kom der gemeente willen aansluiting. Slechts enkelen schijnen het te duur te vinden en maken zich gelukkig met de gedachte, dat er wel haast petroleum zal komen, waarom ze geen aansluiting hebben gevraagd. Ucx^r.'-v'W" Ned. Horv. Kerk. Beroepen te Oud-Loosdrecht. J. E. van der Valk te Kralingen. ierseke. Van de hand van Ds. L. Boer, predikant der JNed- Herv. Kerk te Ierseke, verscheen deze.,-wede de door hem op 28 Nov. ld. gehouden Na tionale Biddag-prediking 's Heerenhoek. Als notabelen der Ned. Herv. Gem. alhier werden herko zen: J. Wiskerke Mzn. en H. Lanser, beiden .op Nieuwdorp. Organist.. Israëliet. Se dert onheugelijke (jijden wordt, uit 's Rijks kas eene toelage van hon derd gulden verleend aan de Ne<L Herv. Gem. te Maastricht, tot bezoldi ging van een organist. Nu het vrijzin nig kerkbestuur met voorbijgang van leden der gemeente, deze functie hoeft opgedragen aan een Israëliet, hebben eenige lidmaten zich tot den Minister van Financiën gewend met de vraag, of het de bedoeling der Regeenng is, dat die toelage op deze wj/ke wordt besteed. Verder heeft in verband met deze benoeming de Voorlezer als zoo danig bedankt. 'Evang. Lulh- Kerk. Beroepen te Del ft, E. Boerlijst te Leeuwarden. r Bij Kon. Resl. is benoemd tot veldprediker bij het leger te velde, ds. J H. Ruysch van Dugteren, Nod. Herv. predikant, te 's Gravenzande, thans re serve veldprediker. Op het examen voor le siuur- pian is geslaagd D. Coppoolse, voor 2e stuurman J. de Block, leerlingen der De Ruyterschool. Het mondeling examen Duitsch M. O. (akte B) zal worden afgenomen le Groningen op 1719 en 27 Dec. te 9.45 en 1.30 uur en op 21 011 Dec. te 9.45 uur. Zondag 8 December- Op Zuid- «ct Noord-Bevelanti. Baarland, vm. en nm- ds. Meloen. Biezelinge, nm. ds. Mantz. Bórssole, vm. en nm. ds. Elenbaas. Colijnsplaat 9.30 en 2 a. ds. Feijkes. Cortgerie, Tin- Lijsen. Driewegen, '2 ds. Jonker. Ellewoutsdijk, 2 u. 'ds. Gerrotsen. 's-Gravenpolder, 9.30 u. ds. Gierwtssu- Hansweert. 9.30 en 2.30 u. dhr. van Dam. Heinkenszand, 9.30 en 2 u. ds. Warners- 'sH. Abtskerke, 9.30 on 2 u. ds. v. d- Plassche. 'a Heer Arendskerke, vm. en nm. ds. Voogd. 's Heerenhoek, 2 u- ds. Buinink. 's H. Hendrikskinderen, 9 'A() en 8 u. ds Steenkamer. Hoedekenskerke, vrn- en nm. ds. v. tsseo- Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Boer, nm. bed il. D.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2