1 a. v. d. linde. e. v. d. linde— Barentse. J. van Aalst), L. J. van Leeuwen te Lisse, E. Warmolts te Nunspeet en K. H. E. Grayemeijer te Voorburg. Geref. Kerken. Beroepen te Raard c-a., J. Wijminga, cand. te Garijp. Een Protestansch beroep op onze Koningin. De Protestant sche kerken in Hongarije hebben aan de Koningin van Nederland het volgen de telegram gezonden De Protestantsche kerken der republiek van Hongarije, die 4 millioen aielen tellen, verzoekt de bescherming van Uwe Ma jesteit tegen het dreigende gevaar van verbrokkeling. De eventueele verscheu ring van het land, in het bijzonder het verlies van Zuidoost-Hongarije met zjjn 1.200.000 Protestanten zou een doode- lijken slag toebrengen aan de levens kracht van deze kerken, en daarbij aan de nieuw te vormen democratieën in dit deel der wereld de belangrijkste krachten ontrooven. Vier eeuwen lang hebben deze kerken gearbeid en geleden, als het vaste bol werk van het Westersche Protestan tisme in het Oosten van Europa. Thans is het de beurt van het Westersche Christendom, om de toekomstige levens kracht van deze kerken te redden voor de onmetelijke taak, die haar wacht. Dergelijke telegrammen heeft de kerk gezonden aan dr. A. Kuyper, de Sa- vomin Lohman, den president van de Synode der Ned. Herv. Kerk, den pre sident van de Synode der Ger. kerken en aan de redactie van de Nederlander en de Standaard. Voorts zijn dergelijke telegrammen gezonden aan den Koning van Engeland, Lloyd George en tal van kerken in Engeland en Amerika. Die alg. vergadering der Ver. voor Chr. "Mulo zal' 'gehoudlen worden Dinsdag 24 Diec. De Utrecht. Voor het diploma botefc.houd.en van de Vier. van Leeraren slaagde C. Boux- drez, rijksklerk tér insp. van de Registratie eb Domleihten te Middelburg. Geslaagd voor teersten stuurman C. A, v. d. Eiijk, leerling van de „Da Ruy- terschool (te Vlissingen. 1 In de vacaturte-Idenburg is gekozlen tot lid der oopmmissite van beroep voor 00 scholten, aangesloten bij den school raad voor de scholten met den Bijbel, de hteer J. van dier Molen Tzin. te Rotter dam. Preciskbsiartesi» Zondag 1 December- Op Zuid- eo Noord-Beveland. Baarland, vm. ds. Kloek van Oudelande, run- ds. Meloen. Biezelinge, vm- en nm. ds. Mantz. ©orssele, vm. en nm. ds. Blenbaas. CSolijnsplaat 9.30 en 2 u. ds. Fejjkea. Cortgene, vm. ds. Lijsen, nm. leeskerk- Driewegen 9.30 u. ds. Jonker. Ellewoutsdijk, 's Gravenpolder, 9-30 en 2 u. ds. Gerretsen- Hansweert. 9.30 en 2.30 u. dhr. van Dam. lïeiakenszand, 9.30 en 2 u. ds. Warners- 'sH. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. '■Heer Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. '•'Heerenhoek, 9.30 u. ds. Buinihk. 'sH. Hendrikskinderen, 9.30 u. ds. Steen kamer Hoedekenskerke, vm- en nm. ds. v. Essen. Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Boer. Kamperland, vm. nm. ds. Lijsen. Kapelle, vm. en nm. dr. Schmidt. Kats, 9.30 en 2 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm- en nm. ds. Andreae? Kloetinge, 9.30 u. ds. Steinz, 2 u. ds. Meloen Krabbendijfce, 9.30 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, 9.30 en 2 u ds Steenbeek, Nieuwdorp, 2 u. ds. Buinink. Nisse, vm- en nm. ds. Pont. Oudelande, 2 u. ds. Kloek. Owe zand, 2 u. ds. Jonker. Rilland-Bath, vm. en nm. ds. Visser. Schore, 9.30 en 2 u. ds. Klomp. ■Waarde, nm- ds. Drost. .Wemeldinge, 9.30 u. ds. Drost, 1.30 u. ds. Homburg. Wilhelminadorp, 2 u. ds. Steenkamer, bed. H. D. Wissenkerke, 9.30 en 2.30 u. ds. v. Td. Linde. IWoffaartsdijk, 9.30 en 2 u. ds. Stegenga, nm. bed. H. D. Or Waleherei. Amemuiden, Biggekerke, 9.30 u. dhr. A. van Os, zende ling onder Israël (col!-), 2 u. ds. Schuur man s Stekhoven- Domburg, 9.30 eu 2 u. ds. Koldewijn. vm. col. Z. H. D. I., nm. bed. H. D. Gapinge, vm- ds. Maas, nm. ds. Herma- nides. Grijpskerke, 9.30 u. dhr. Calliber, 2 u. g. d. Kleverskerke, vm- ds. Hermanides. Koudekerke, 9.30 en 2 u. ds. Postma. geen dienst. 1 <2ilr pJ N. en St. Joosland, vm. ds. Tak, 2 u. geen dienst. Oostkapelle, vm. sti nm. ds. Krijkamp. Rittbem, 9.30 en 2 u. ds. ten Hove. Serooskerke, vm. en nm. ds. Müller. St.-Laurens, vm. ten nm. ds. v. 'tHoff. O. en W. Souburg, 9.30 u. ds. Temeden, 2 u. ds. de Visser. Vronwepolder, 9.30 en 2 u. 'dB. Bastiaanste. Veere, 9.30 u. ds. Weyland. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 u. ds. de Wijk. 'tZand, 9.30 u. ds. Jonker, 2 u. ds. de Wijk. Geref. Kerken. Driewegen, vm. en nm. leeskerk. Heinkenszand, vm- en nm. leeskerk. Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. Scheele. Krabbendijfce,. vm. en nm. fceskerk. Kruiningen, 9.30 en 2 u. cand. Bech. Schoondijke, 9.30 en 2 u, dsi. Goris. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. leeskerk. Wolfertsdijk, 9.30 en 2 u. leeskerk. Geref. Gemeenten, Middelburg, Segeerstnaat, vm., nm. en av. leeskerk. Gees, vm., nm. en av. leeskerk. Gemengd Nieuws. Het gildle der kwartjesvinders kiest tegenwoordig weer het traject Rotterdam, 'sAlravenhage, Amsterdam voor het ter rein Izlijnter operaties. Zoo verloor Don derdagmiddag teen onderofficier tusschen Schiedam ten Kethel een bedrag van f 250 a_an diezte personen; een soldaat verspeel1- dp1 in teen minimum van tijd f 20. In Delft wterd een der kwartjesvinders, zeiktere B. L„ wonende le Rotterdam, ge arresteerd. Een vrij groot bedrag aan bankpapier wterd pp kern bevonden.1 t. Spa an sche griep. In de ge- meent© Emmen bedroeg van 125 No vember 1917 het aantal sterfgevallen 27; over .h|eit zelfde tijdvak in dit jaar 345j Te Tterapelkanaal is een zoon van eten schippelr over boord geslagen en ver dronken. - De rtemmer A. Steinman, te Blerik, die Vrijdag door teen goederentrein werd aangealeden, is aan de .gevolgen bezweken In den afgteloopen nacht is inge broken in het kantoor der Delftscho Groien- ienvieiling tel Delft. Allleis wierd overhoop gehaald en de brandkast geforceerd. 'tls nog niet be kond wat ter is gestolen,. Tte Langbroek zlijn uit heit gemeente huis allte broodkaarten gestolen, uitge zonderd van ihte.t ?7e! tijdvak. Te Colhten werden op htet gemeente huis alle broodkaartten en de voorraad .toiletzteep ontvreemd. Het gerechtshof heeft behandeld het appèl van C- J. v. D., koopman te Sas van Gent, door de rechtbank te Middel burg veroordeeld tot 3 weken gevange nisstraf wegens gelegenheid geven tot ver boden hazardspel te Terneuzen, op 10 April j.l. Eisch: bevestiging van de ver oordeeling. De ex-Keizer. De „N- R. C." schrijft: „Wilhelm II wordt wegens de positie die hij vroeger bekleed heeft hier te lande beschouwd als een vreemdeling, die ge vaarlijk kan zijn voor de. publieke rust- Op grond van art. 13 van de wet tot regeling van de toelating en uitzetting van vreemdelingen is hem eene bepaalde plaats binnenhet Koninkrijk tot verblijf aangegeven hoorden wij zeggen- Maar de mededeeling van het Koninklijk besluit in lid 2 van art. 13 der genoemde wet vermeld bleef tot nu toe uit. Het lijkt ons gewenscht, dat men hier te lande de inzichten onzer regeering eens vernemen zal." Wegens plaatsgebrek moesten weel' vele stukken wachten, o. m. een paar ingezon den stukken, die al verscheidene dagen gereed staan. BERLIJN. V. D. Ds Wleenscha carres- 'pondtent van die Vossische Zei lung meldt dat de Poolschfö plaatselijke commandant van Leimbterg teen proclamatie heeft uit gevaardigd, waarin wordt gfeizieigid dat Duitsche officieren ein soldaten, die zich tg JLembterg bevinden, zich binnen 24 uur moeistten melden, daar iztij anders alls mis dadigers letn. vijanden der Poolschte weer macht btehandield z'oudein worden. Oog- getuigten zagen dat ongeveer 20 Duitschers, w.o. stafofficieren op1 gevorderden leeftijd met gteb ouden handen door Lemberg wer den vervoerd, terwijl zij aan aanslag en mishandeling blootstonden. LONDEN. De Daily Express zegt, dat den keizer niet zal worden toegestaan in Holland te blijven. De geallieerden! zullen verzoeken hem aan de gerech tigheid uit te leveren. De Fransche en Britsche regeeringen kwamen tot bet be sluit betreffende het recht van zulk een verzoek. Meh wacht met een beslissing op Clemenceau's overkomst in Engeland. PUTTE. Te BeeZ bijl Namen is een munitietrein met 50 waggons munitie ont ploft; 20 personen gedood. Da schade is enorm. Te Asselt zlijin 60 waggons met munitie blijVen staan. GOES. Woensdagavond had op ini tiatief van 't bestuur der Levensmidde- lencom. een vergadering plaats met de melkleveranciers, om de vraag te bespreken of rantsoeneering van melk wel eenig voordeed voor den minister zou opleveren. Daar bleek eerst ten volle hoie schaarsch de melk in Goes was, zoodat alle melkverkoopers hunne klanten reeds hadden gerantsoeneerd. Door de wethouder van Distributie, welke mede aanwezig was, werd mee gedeeld, welke stappen reeds waren gedaan door 'tDagel. bestuur der ge meente, om de rantsoeneering op te heffen. Z.Ed. las een stuk voor, waarin door verschillende argumenten werd aangetoond dat rantsóeneering voor Goes in dezen tijd een onmoge lijkheid is. Toen uit de besprekingen bleek, dat hier voor den minister geen vet te halen was, maar rantsóeneering op niets dan groote administratieve kos ten zouden loopen, werd besloten een telegram naar Z.Ex. den minister te zenden. Met een woord van dank sloot de voorzitter de vergadering voor de goede opkomst en de tegenwoordig heid van den Wethouder van distri butie. Het volgende telegram werd aan den minister gezonden Ondergeteekenden, M. Storm en E. Barbier, resp. als voorzitter en secrei- taris van de levensmiddelencommissie, vertegenwoordigend 19 arbeidersver- 'nigingen, brengen Uwe Excellentie 't volgende ter kennis dat zij in vergadering van 27 Nov, gehoord hebben alle melkleveranciers dat de melk te Goes zeer schaarsch is; dat de rantsoeneering der melk geen vermeerdering van vet zal opleveren; redenen waarom zij' Uwe Excellentie net den meesten ernst verzoeken de ■rantsóeneering zoo niet geheel op te heffen, dan minstens 3 maanden uit te stellen. Volgt on'derteekening. Goes. Woensdag werden ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht: le. Bouwland te 'sHeer Arendskerke, in den Ouden-Kiaaijtertpoldeir, 1.05.10 H.A. aan „dhr. Jacs. de Koster te Heinkenis- zand, voor f 2500 per H.A. is f 2627.50. 2e. Dito aldaar, 1.18.00 H.A. aan den zelfden, voor f2550 per H.A. is f3009. 3e. Dito, aldaar, 1.36.00 H.A. aan dhr. M. L J. Stieger te Beteringen, voor f3100 per H.A. is 'f 4216. 4e. Dito te Heinktenszand, in den Ouden Kraaijtertpolder, 1.76.20 H.A. aan dlirn. N. en C. Ötte te 's Heer Arendskerke, voor f3800 per H.A. 'is 16695.60. 5e. Boomgaard te 's Heer Arendskerke in den Ouden Kraaijtertpolder, 2.04.40 H.A. aan dhr. L. F. G. Kakebeeke te Goes, voor f6400 per H-A. Js f 13081.60. 6e. Boomgaard en wiegeling te Schare, in Ganshoek, navijl het dorp Biezelinge, I.84.26 H.A. aan dhr. Traas te Bie- ztelinge, voor f3800 per H.A. is f7001.88. 7e. 102 Olmeboomeih; aldaar, aan dhr. M. Jacobs te Goes, voor f6200. Samen f42831.58. 's Heerenhoek. Woensdag werden ten overstaan van den notaris H. W. Neer voort in het openbaar verkocht: a. een woonhuis en schuurtje met het recht van erfpacht te 's Heerenhoek, aan Bastiaan Rijk Corneliszoon, te Ovezarulie, voor f2675, benevens Ï20 voor losse goederen en b. een woonhuis aldaar-, met hat recht van erfpacht, aan Gerard Leeman, te 's Heerenhoek, voor f900, benevens f10 voor "losse goederen, alles onverminderd 8 Va pet. voor onkosten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) CHR. VAKORGANISATIE. Geachte Redactie. Hel kan zijn nut hebben, nu in deze dagen over de vakorganisatie zooveel is gesproken en geschreven, de aandacht eens te vestigen, voor onze omgeving, op omiz|e christelijke vakorganisatie. Niet, dat zij mijnerzijds een bijzondere aan prijzing noodig heeftzij zal zichzelve wel verdedigen en aanprijzen. Maar, ge let pp de weinige bedrijlven, die in Goesl en omstreken georganiseerd zlijin, gelet bovenal, op het dreigende gevaar, dat de neutrale vakorganisatie zal gaan doen Wat door de christenen werd verzuimd, acht ik 'het dringend, noodzakelijk, de arbeiders van christelijke beginselen op te 'roepen en tot organiseeren aan te sporen. Hoe zou het mijl verblijden indien onze christelijke vakorganisatie in onzle pro vincie een tijdperk van grooten bloei in trad en hoe gaarne zlou ik onze chris telijke arbeiders willen opwekken zich voor deze sympathieke beweging met hart en ziel te geven. Of zal het nu gaan, zooals 't zoo dik wijls gebeurde, dat wij, christenen, eenvou dig de dingen negeerden omdat zijl, zoo als wij meenden, buiten ons geloofsle ven stonden en bet overlieten aan hen, die mei God en Zijn dienst niet reken den? De neutrale vakbeweging, die zoo dik wijls één lijn trekt met do socialistische en het prediken van den klassenstrijd, willens of onwillens, van haar overneemt, mag in geen geval beslag gaan leggen op onze christelijke arbeiders. Onze christelijke vakorganisatie ver werpt den klassenstrijd, houdt zich buiten practische politiek en heeft, naast de handhaving der eere Gods in het leven der maatschappij, tot haar heerlijke taak: de maatschappelijke belangen harer leden te bevorderen, zonder de groote botsin gen en Wrijtvingen, die zöo dikwijls tus- scben werkgever letn werknemer ontstaan, Gemeentelijke Centrale Keuken ie Goes. Menu van 2 tot 7 December: Maandag Groentensoep met vleesch. Dinsdag Erwtensoep fhet vleesch. Woensdag Aardappels met Savoye kool en vleesch. Donderdag Haché met aardappels. Vrijdag Erwtensoep met vleesch. Zaterdag Hutspot met vleesch. Distributie: Van 30 November tot 6 December 1918 is verkrijgbaar: Op bon 79: Aardappelen 2 K.G. Op bon 80: Erwten 2 ons. Op bon 81Boonen 1 ons. Op bon 82: Gort 1 oas. Op bon 83: Rijpt 1 kuis. Op bon 84: Aardappelen 2 K.G, Op bon 85: Jam 1 ons. Op bon 86: Kaas 2 ons. Op bon 87Suiker '2V2 ons. Op bon 88: Zeep 1 stuk. Op bon 89: Ammoniak i/j K.G. (1 flesch) a ,30 ct.,; flesch medebrengen. Zeep is vanaf Vrijdagmiddag 2 uur verkrijgbaar bij de volgende winkeliers M. .Ossewaarde, Opril; Wed. B. Janise Zonen, 'sHeer Ilendrikskinderenstraat; E. Verbeem, Kreukelmarkt; P. Weststra- te, Voorstad; C. Karelse, 'sHeer Hen- drikskinderendijtkJ. Corstanje A?L; Oost singel; WA. Baiends, Lange Vorststraat; Gez. Barbier, Lange Vorststfaat; J. Slab- bekoorn. WijngaardstraatJ. Br oogets, Lange Kerkstraat; J. £ik, St.-Jacobstraat J. A. Blanker, M. A. de Rnvterlaan; I. Wtessel Co., Turf kade; "J. de Waal, Ganzepoortstraat; C. Bolle, 'sHeer Hen- driksiinderenstraat. öistribütietïiauws. Ammoniak verkrijgbaar (na aankomst! TGe^'\ Buvekot, Wed. J. B. Hupse, 1. J. Thiery, M. Veenis, E. Verbeem. Goes. Men deelt ons mede, dat, ter wijl heden vleesch werd gedistribueerd tegen hoogenen prijs, morgen Zaterdag goedkoop vleesch wordt beschikbaar ge steld, n.l. tegen f2 per kilo. Het rant soen is 2 ons per hoofd. Dc Commissie belast met de uit reiking van bons voor klompen maakt bekend, dat a.s. Zaterdagavond op de bovenzaal Van het Beursgebouw klom pen bons '/uilen worden afgegeven. Voor de nummers 1—200 van 5—6 uur, 201-400 van 6-7 .uur, 401- 9 Van 7~8 uur, 601-800 van 8 —9 uur, 801-1000 vanaf 9 uur. Ter zeltder plaatse a.s. Dinsdag avond voor de nummers: 1001 1200 van 5—6 uur, 1201—1400 van 6— 7 uur, 1401—1600 van 7—8 uur 1601 en daarboven van 89 uur. Veere. Zaterdag verkrijgbaar op bon 63 2 ons rijst, bon 64 1. .ons gort, bon 65 een half ons havermout, bón 66 vleesch, bon 67 overleggen bij de boterbon van de 8e periode eu de volgende week op bon 68 een half pond suiker. Srljpskerk*. Personen, welke in aan merking wenschen te komen voor mi litaire schoenen (prijs i'8 per paar) gelieven dit vóór of op 4 Dec. a.s. op le geven bij hun schoenmaker té dezer plaatse, welke dan tevens de maat zal nemen. 1 ,r te verdedigen en aan te prijzen. Zij wil overleggen, raadplegen, «verschillen weg ruimen en tot goede verstandhoudingen tusschen werkgever ien werknemer aan sporen, Zonder de belangen harer leden prijte te geven. Onze nieuwe tijd, die nu ingeluid wordt, brengt ook ons, christenen, voor een nieuwe taak. Een taak van 'krachtig ar beiden en energiek aanpakken op het teriein van het sociale leven. En de christelijke vakorganisatie Zij daarbij niet vergeten Willen w|ij' ons voor de arbeiderszaak geven en woorden in dadiein omztetten'? Ik hoop het van harte. Mijjnerztijds stel ik mij geheel beschikbaar. Naast huisbeZoek zou ik van harte het openen van een bibliotheek, waarin de werken van Slotemaker te Bruine, Smcenk, Ddemer ,©.a. kosteloos, of voor enkele oenten, verkrijgbaar waren, toe juichen. Wat is meer noodig dan dit: de zaken goed te onderscheiden en krachtig te staan in den strijd tegen den tegenstan der. I Do arbeider moet zich wapenen. Gods Woord en de geschriften en studies van onze mannen verschaften hiem die. Het kostelijke bock, Zoo eerlijk en glashelder geschreven, „de ontwikkeling tot bedrijïsr organisatie", van de hand des boeren! Diomer verschenen, mag door geen ar beider ongelezen en onbestudeerd blijt- ven. En de beperkte geldmiddelen zijn toch dikwijls een beletsel die werken aan te schaffen. Vinde mijln verzoek weerklank in de harten en zij de christelijke vakorganisatie) in Goes spoedig een plant, die welig groeit. J. A. FLINK, Voorz. v. id. Chr. Kantoor- en HandelSbed. Bond, afd. Goes. VLISSINGEN, 28 Nov. 1918. Veldsla 15; peterselie 28kervel 1520 ct., alles per mand; Rapen 141/2; prei 3!/29;kroteln 6*/29; selderie 5i/28V2; peen 7V2 11 Va ct., alles per bos; Savooijekool 3V2 7V2; boenekoio.1 IV23i/2roode kool 5—9; andijvie 12V2 ct., alljeis per stuk. Kroten 8Va9; spruiten 32 V2401/2.; to- iTÏaten 13; schorstenteter ö-Va; jkrolen 8"Va 9V2 ct.., alltes per K.G. Notetering van 27 soorten. d I Van 23—27 Nov. MIDDELBURG. Huw.-aangif teH. Luitwieler, 28 j. jm. en A. F. Huijisi- man, 25 j. jd. Bevallen: M. v. Coppenolle, geb. Paau- we, d.; M. L. Janse, geb. Wisse, d. E. Logmans, geb. Koster, d.; Ch. C. Petterson, geb. Akkerman, d. Overleden: M. Wal rave, 73 j., wed. v. J. Rood; A. de Vogel, 84 j., wed. v. S. van Rotten; A. Walraven, 33 j„ echtg. v. J. den Hamer; C. 51. 'Louws, 88 j., wed. v. A. Eiff; E,. C. J. de Reijdt, 39 j., echtg. v- J- F- ph- Kervoort; J. F. Tang be, 39 j., echtg. v. R. J. Sanders. GOES. Huw.-aangifte29, Jacobus Mal- lekoote, 26 j. jm. te Venlo en Cornelia Jacoba van Doorn, 19 j. jd'. to Goes. Geboren: 28, Frederik, Z. v. Marinus Priester en Pietemella van Liere; 29, Adriana Maria, d. v. Petrus Marinus Ver beem en Anna Maria die Witte. Overleden: .28, Pie ter Jan, 6 j-, T- Adriaan Joosse en Magrieta jViemjizter. Van 22—29 Jtov. IERSEKE. Geboren: Lena, d. v. Ma rinus de Koeijier en Cornelia Catlmlina Koster; Kornelia Janna Maria, d. v. Louis van Es en Tannetje Johanna Corniclisse. AXEL. Huwelijks-aangiften: 8, Corne lls Lambertus Rinn, ^0 j. jm. en Catha- rina Simons, 26 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen: 17 Oct., Mieeu- wls Comelis Ridderhof (van Steenbergen) 28 j. jm. en Catharina Jacomina van Drongelen, 21 j. jd. Geboren: 16 Oct. Maria, d. v. LevinuS Schieman en Maria do Pooler; 22, Pie ter, z. v. Comelis Pieter Provoost en Johanna Cornelia Versprille; 2, Suzlanna Adriana, d. v. Simon van der Hooft en Adriana Jansen van Rosendaal; Franci.scup Carolus, z. v. Petrus Cerillus Vermeulen en Mathilda Maria de Vosi; 4 Nov., Ma rinus, z. v. Aarnout de Feijlter en Cor nelia Moes; 7, Martinus, zl v. Marinus Pieter Zegers en Elisabeth Schieman; Jacobus, z. v. Marinus Pieter de Feijj- ter en Pieternella Dieleman; Joost, z. v. Ti oost den Engesman en Catharina Elisabeth Witte; 9, Francois, z. v. Al- fons de Caluwé en Maria Verberkmoee. Overleden: 16 lOct., Adolphus IJsbeaert, 80 j., wedn. v. Prudentia de Rechter; 19, Tanneke Maria Dieleman, 7 w., d'. ,v. Levinus en Alida Penne; 22, Petrus Hen- ricus Snoeck te Breda, 20 j., Z. v. Hen- ricus en Cornelia Willemse; 25, Hendrik van der Maas te Wissenkerke, 21 j„ Z. v. Adriaan (overl.) en van Leuntje Minnaart; 28, Philomena Maria van Pulj velde, 28 j., d. v. Aloijlsius en Joeephind Maria Staal; Leendert Johannes Hui- bregtse te Vlissingen, 24 j., echtg. v. Maria Moermand; 29, CoLeta Raman, 33 j., echtg. v. Mamus Goossen; Wilhelmus Lau.wen te Oudenbosch, 23 j., z. v. Jo hannes en Johanna Buij's30, Adriaan van Alten, 10 m., Z. v. Comelis en Neel- tfo Koster; Petrus van Meer te Mid delburg, 23 j., echtg. v. Johanna Adriana. de Leeuw31, Franciscus Johannes Schel- leman, 2 j., z. v. Petrus Johannes en Sidonia Joanna Begeijin; 1 Nov., Susan na Hooglander, 62 j., echtg. v. Frederik Bakker; 2, Josep'hina Maria de Brouwer. 15 j., d. v. Jösephus en Emma Leonia Maria de Vliegher; Gerrit Waal te Am sterdam, 24 j., Z. v. Jacob en Grietje de Jonghe; 4, Alphons de Maesschalck, 3 m., Z. v. René Louis en Florence Maria Verstraeten; Geertruida Pieternella Maria Ringclberg; 6, Hendrik Leo Marie Huysmans te Mechelen, 20 j., z. v. Jani Baptist en Apolonia De Naeijer; 8. Chris tina HHamelink, 2 j., d. v. Pieter ent Maria Jansen; Christiaan Pieter Mm- jon, 56, echtg. v. Anna Adriana van Wijngaarden; 9, Joost, den Engesman, 1 d. z. v. Joost en Catharina Elisabeth Witte; 11, Eledia Slabbaert, 26 j„ echtg. v .Cerillus van Hecke; 12, Resijl Maria Augustina- do Maesschalck, 5 j„ d. v. René Louis en Florence Maria Verstrae ten; Hilairins Boënne te Waterland, België, 24 j., Z. v. Petrus Alexander en van 15, Maatje Jolijt, 67 j., wed. v. Levinus van Cadsand; 16, Christina Dob belaar, 73 j., wed. v. Charel Verberk moes. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 29 Nov-, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.8 te Ha- paranda, laagste 758-9 te München. Verwachting tot den avond van 30 Nor..- Zwakke tot matigen Oostelijke tot Zuide lijken wind; nevelig tot zwaarbewolkt; aanvankelijk weinig of geen regen- Weinig verandering van temperatuur. Heden overleed tot. onze diepe droefheid ons geliefd Dochtertje en Zusje WILHELMINA, in de» jeudigen leeftijd van 9 jaar en 4 maanden. Hare diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters, Wolphaartsdijk, 26 Nov. 1918. Heden over diepe droef he Dochtertje en CORN in den aanv' van 3 jaar en Haar diepbe Broeder J. DE JAGE^ C. DE JAGE M. C. DE JA P. DE JAGE J. P. DE JA Ellewoutsd' Nog treur verlies van on en Zwager, «ierom getro overlijden onz genoote, Mo en Grootmoe DOROTHEA in den ouder Uit all G. VAN D Koudekerk Heden ov kalm na een telijk en ged innig geliefd Oom en Vrie AD in den nog j van 29 jaar en Namens 7.' Moeder, en verde Wed. M. Rilland-Ba Voor de velel neming, ontva* lijden van ohz en zuster PI GOFFAU, betu gemeenden dan C. DE GOF Rilland, 28 N Voor Uwe toond bij het oJ Zoon, Broeder, THOMAS zoowel van bi betuigen wij la haitelrjken dan WED. J VAN Ierseke, 28 Allen die on vriendschap toonden, onze J. J T. J Middelburg, Voor de vel neming van h inzonderheid Chr. School al" het overlijden E' htgeneot en zorgzamen Va KORNELIS in leven Hoo alhier, betuig i zijdsehe famili dank. Wed. K. WIEL Biggekerke, Hartelijk d blaken van b dezer ontvang jubilé als Bur zand, Nisse en betuig ik mija aan allen, die verstrekt voor mij aangebode zand, Nisse e Ovezand, 29| Voor de vel van belangs tijdens de zie van onze inni Zuster MAGD bij deze onze I. VA C. VA Biggekerke, Met dezen hartelijken da van belangstel en het overlij Echtgeaoote, Grootmoeder LOURI Uit all Westkapell

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2