Plaatselijk Distnbytiamsisws. Kerknieuw?. Onderwijs. Landbouw m Veeteelt Ingezonden Stukkan. Sewsriqd NiflMws. Middelburg. Bon 77 een ons gort, 78 anderhalf ons bruine boonen. twee bons 79 een groot, stuk harde zeep, bon 80 een half ons boekweitmeel (55 ci. per kilo), bon 9 kinderkaart een half pond kindermeel, bon 89 een ons tam. KfcwSB». Vanaf 26 November 1918 verkrijgbaar op bon no.73 een half pond suiker, 74 half pond rijst, 75 1 ons havermout76 half ons boek weitmeel, 77 een half stuk harde zeep, 78 een half stuk kleizeep, 79 een ons gort, 80 een ons jam, 81 een reep chocolade, 2 van aardappelblact 4 K.G. aardappelen, 4 van peulvruchtenblad een pond erwten. 4 van kinderzeep- blad een half stuk harde zeep, 5 van kinderzeepblad een half stuk kleizeep. Op 27 November a.s. van 14 uur uitgifte van vlee-schboekjes in de be waarschool. Boterkaarten kunnen verwisseld worden tot en met Donderdag 28 No vember 1918. Na dien tijd bestaat daarvoor geen gelegenheid meer. Domburg. Gedurende de week van 36 Hov, tot en met 1 Dec. a.*, jg erk»itehaar op JSon no.: 60 em ons njst, 61 1 Va ons kaas. 62 1 i/3 ons huishoudjam. no. 16 der suiker- kaart een half pond suiker. N- en St. Joo3land. /an 2330 Nor. verkrijgbaar op bon no.62 een haif pond, suiker, 63 1 ons jam, 64 een half pond rijst, 65 1 ons kaas, 17 kinder kaart een half pond suiker. Souburg. De burgemeester maakt bekend, dat gelegenheid zal gegeven worden om opgave te doen van ge- wcnschte distnbutieonderkleeding ten gemeentehuize en wel Dinsdagavond, vanaf 7 uur voor wijk A en B en Woensdagavond vanaf 7 uur voor wijk C en D. tDinsdag en Woensdag 26 (en 27 Nov. zal des morgens van 9 tot 12 uur gelegenheid bestaan om aanvul lingsbroodkaarten vcor kinderen tus- schen 12 en 19 jaar af te halea, op vertoon van trouwboekje. Zooals reeds vroeger were! medegedeeld, is na 12 uur het. distributiebureau gesloten. De voor het Stadhuis verzamelde ge meente gaf weer op luide wijze uiting aan wat er in deze veelbewogen dagen tn de harten leeft en een verheffend oogen- b-lik was het, toen weer het Wilhelmus werd aangeheven en het schoone Mijn schild en mijn betrouwen, Ziji Gij, o God, mijn Heer- Hiermede was de geestdriftige betooging afgeloopen. Doch de geheele verdere dag stond in het teeken van Oranje. VÜMlRfM. Een grootse he be- to o g i n g. V lissin gen heeft Zaterdag in het teeken gestaan van .Oranjeliefde en trouw aan Koningin Willielmina. AVoensdagavond had zich een comité van actie uil de Christelijke en Katho lieke organisaties gevormd om ook hier uiting te geven aan trouw én aanhan kelijkheid aan Vorstin en Regeering. Reeds des morgens vroeg was bet aan het alom wapperen van driekleur eft Oranjewimpel en liet dragen van oranje en rood, wit en blauw door oud en jong te zien, dat het een dag van bij zondere beteekieinis kou worden. Vele Belgen hadden hun vaderlandsche vlag ontpl ooid om al zoo mede te getuigen van de liefde en dankbaarheid aan onze Koningin. Des middags te 2 uur had op1 drie plaatsen een openbare vergadering plaats. In het Concertgebouw was het de lieer R. G. van Nieuwkuijk, voorzitter van het comité van actie, die speciaal den commandant van AValchicren, kolonel A. J. Goosz'en, die met zijn staf aanwezig was, welkom heette, terwijl hij zich ook richtte tot de vertegenwoordigers! van de Belgische loodsen, die met "hun vaandel teï vergadering kwamen, hen gelukwen- •chende met de bevrijding van hun Va derland en hulde brengend aan hun Ko ning en Koningin. Als spreker trad hierop de heer van Rjjjn van het R. K. Vakverbond. In het, gebouw van de R. K. Militairen- veleeniging sprak kapelaan van der Swan en in het lokaal „do Oude Vriendschap" de heer inr. P. Dieleman. Alle sprekers zetten het doel dei- betooging uiteen. Na de redevoeringen werd door de Qvertalrijke aanwezigen een motie van trouw aangenomen- Na afloop der vergadering werd een stoet geformeerd, aan het hoofd waarvan zich plaatste de commandant van "Wal cheren met zijin staf allen te paard, hiel op volgden tal van corporaties met hun vaandel en vele particulieren, on der wie tal van betoogers! met vlaggen, Nederlandsche en Belgische1, terwijl twee muziekkorpsen mede trokken. Door een groot deel van de stad ging het naai' het stadhuis, waar het comité van actie in de raadzaal door den burgemeester, jhr. mr. A. A. .van Doorn van Koude- kerko en de wethouders Laernoes en Auey en den secretaris, mr. van Ros- sum. werd ontvangen. De heer van Nienvw- knijk wees er op, dat het hier een spon tane huldebetooging geldt en hij verzocht, den burgemeester buiten Zijn antwoord tot de betoogers te richten. De burgemeester en de andere hee ren begaven zich op de pui en hier sprak de burgemeester de verzamelde menigte toe. Spr. eindigde met een Lang leve de Koningin, waarmede duizenden voor het raadhuis instemden. Die muziek liet het „AVilhelmus" hoo- ren, dat door zeer velen werd mede gezongen, waarna men instemde met een „lang leve de burgemeester", ingezet door den heer van Nieuwkuijk. Vlissingen heeft getoond nog steeds aan de spits te staan van de steden, waar liefde heerscht voor ons Vorstenhuis. Na de ontbinding Van den stoet op de Zeilmarkt, speelde het muziekgezelschap „St. Caeeilia" het door de aanwezigen medegezongen AVilhelmus, Waarna de com mandant van AYalehc-ren afscheid nam en zich met zijn staf verwijderde. Ook het muziekgezelschap „Ons Genoegen" liet zich nogieens hooren en trok toen apelendd- met een deel der betoogers over den Nieuwendijjk af. De vaart op Antwerpen is heroptenjd. Bet Belgische stoomschip „Adour" is, komende van Calais met een lading steen kolen, te Vlissingen gepasseerd voor Antwerpen. A'an Re St. Annekenhooten, dat Zijn de booten, die vroeger tusseben Ant werpen en het Land van AVaeS voeren, die in 1914 naai- Vlissingen vluchtten en aldaar ruim vier jaar aan den Ko ningsweg hebben gelegen, zijki er thans vier naar Antwerpen teruggekeerd. Alhier worden twee stoomschepen verwacht, die Fransche vluchtelingen ko men afhalen. Het vuurschip „AVandelaar", dat eerst verleden week reeds naar zijn lig plaats in ziee zou terugkeeren, is in het droogdok te Middelburg nagezien en zou va vermoedelijk heden (Maandag) van Vlissingen vertrekken. Zaterdagavond kwamen hier weder •en 90-tal Franscfte krijgsgevangenen aan, file Zondag over Zeeuw sch-Vlaanderen en België naar 'Frankrijk 'terugkeerden. 's Heer Abtskerke. De raad vergaderde §3 Nov. Present 5 leden. De jaarwedde van den veldwachter werd bepaald op 1800, zijnde f 600 minimum en 4 ver hoogingen voor dienstjaren van f 50 of 1200. De begrooting voor 1918 werd in verband met deze regeling gewijzigd- De jaarwedden der onderwijzers werden ge regeld als volgt: voor het hoofd f1300 f 1800, voor de onderwijzeres f 800 i 1225. 'sH. Hendrikskinderen. Tengevolge van de zeer vele ziektegevallen was het kerk- i bezoek Zondagmorgen zoo gering, dat i werd medegedeeld, dos namiddags 'geen dienst te houden en- ook op a: s. Don derdag, de nationale bid- en dankdag al leen des voormiddags godsdienstoefening te houden- Van geloofwaardige zijde wordt me degedeeld, dat een partij opgevorderde reuzel zoo lang bleef liggen, dat zij voor de voeding totaal ongeschikt was gewor den. Een huismoeder die haar kind in een week tijds niet meer met zeep had kunnen wasschen, toog naar het distri butiekantoor te 's-Heer Arendskerke met het voornemen zeep te koopen- Eerst werd zij afgewezen, doch toen zij perti nent verklaarde niet te zullen vertrekken alvorens haai' billijke eisch werd inge willigd, kreeg zij een stukje- Domburg. Op voorstel van den Burge meester van Domburg is door den Ge meenteraad met algemeene stemmen be sloten het volgende schrijven te richten tot H. M. de Koningin: „De Gemeenteraad van Domburg stelt er prijs op Uwe Majesteit de verzeke ring te geven dat ook hij evenals nage noeg de geheele bevolking dezer gemeente met Land en dynastie heeft meegeleefd in de afgeloopen dagen, betuigt zijn on wankelbare trouw aan de wettige regee- rings des lands, en wenscht uwe Majesteit en Haar Huis bij voortduring Gods bij stand en zegen toe." De gemeenteraad voornoemd, L- J. VAN VOORTHUIJSEN,Voorz J. AV. SCHUURMAN, Secr. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJlst, P. de Bruijn te Westmaas. Aangenomen naar Sliedrecht door F .E. v. Santen te Hoogkarspel. Geref. Kerken. Beroepen te Wilnis, L. v. Loon te Aarlanderveen. Bedankt voor Vries door M. Mein- dertsma te Leek. Tot ons genoegen mochten wij dezer dagen de kennismaking hernieu wen met „Oude Paden" van den be kenden Hervormden predikant J. J. Knap Cznv te Groningen. Deze be kwame penvoerder draagt hierin niet weinig bij tot de „verbreiding der Ge reformeerde beg'nselen ten dien "ta van Kerk en volk". Het weekblad wordt grootendeels door den hoofdredacteur zelf gevuld en wat hij geeft, munt. uit door ernst en degelijkheid, uitne- menden en aangenamen stijl. Zijn me ditatiën zijn altijd een verkwikking. In de rubriek „Aan het Spievenster" zegt bij rake dingen. En ook op on derwijsgebied gaf bij veelszins scnoone artikelen. Ds. Knap is een theoloog van de bo venste plank, niet enkel van de stu deerkamer, maar een die put uit het rijke leven. Is het wonder, dat zijn „Oude Paden" niet zonder grooten ze gen gelezen wordt? Uitgever is J. H. Kok te Kampen. Kaftsndijkc. Op de voordracht voor on derwijzeres aan de O. L. School te AVil- helminadorp zijn in alphabetisclie volg orde geplaatst de damesA. van den Elide, Goes'; E. A. Lansen, Nisse'; J. J. van de Linde, Goes; P. N. Lindenbergh, AAremeldinge. Tot conrector van het 'Christelijk Gymnasium te 's-Gravenhage is benoemd dr. TI. A\ragenvoort, leeraar aan het Chris telijk Gymnasium te Arnhem. Naar „Het Christelijk Schoolblad'' uit vertrouwbare bron; verneemt, is hel ontwerp van de nieuwe Schoolwet reeds in den ministerraad ter sprake gekomen en kan het tegen Februari verwacht wor den. Het betreft, indien liiet blad goed is .ingelicht, niet de zoogenaamde nood- wei, ,maar het ontwerp tot regeling van; het geheele lager onderwijfe, de Onder- wijlswet 'dus. De Uniecollecte bracht op te VVis- senkerke f 142.50, te Ooslburg met Zuid- zande f 128.23I/2» te Tholen f 112,11, te Colijhsplaat met Kats f 194,35, te 't Zand f 63.42V2. Reorganisatie der Z. L. M. Vrijdag had in de Sociëteit St. Jo ris (ue laatste vergadering plaats van de afd. Middelburg van de Z.L.M. De voorzitter, de heer jhr. P. J. Boogaert, opende de slechts matig be zochte vergadering met een welkom tot de aanwezigen, inzonderheid tot de heeren jhr. v. Vredenburgh 'en Kiel- stra, voorzitter en secretaris der maat schappij, en deelde mede, dat van de heeren J. H. Geschiere, C. Franse en C. Zwagerman bericht van verhinde ring was ingekomen om de vergade ring bij te wonen. Laatstgenoemde kwam echter later nog eenigen tijd ter vergadering. Mededeeling wercl gedaan van een schrijven van het hoofdbestuur, in zake het door de afdeeling ingezon den verzoek, om (het daarheen te lei den, dad, de prijs van het aan de regeering geleverde vet van eigen slacht aanmerkelijk worde verhoogd. In het schrijven wordt gezegd, dat in de jongste vergadering van het It. Y.P. (Rijksbureau voor vee en paar den; is medegedeeld, dat een gunstige 'beslissing in dezen te verwachten is. Hierna werd overgegaan tot het eerste punt der agenda, het vormen van den Kring Walcheren van de ge reorganiseerde Maatschappij. Do voorzitter deelde mede, "dat al leen de dorpsvereeniging te Ritthem zich nog met aangesloten heeft en er dus 18 afdeelingen in den kring, zijn. Hij verklaart den kring voor ge constitueerd en hoopt dat ze zal vol doen aan de verwachtingen. Verder deelt de voorzitter mede, dat de af deelingen als bestuursleden van den kring en hun plaatsvervangers hebben aangewezen de navolgende heeren Nieuwlana de heeren J. Polderdijk en C. Rooze; Oostkapelle P. Melis Kz. en K. Janse; Domburg Pl de Vis ser Sz. en C. Louwerse; Seroosker- ke Iz. de Buck en Jan Goedbloetï Jz., Vi'ouwepolder L. Maas en J. C. de Vlieger; Veere Adr. Volkers en Jac. Kasse; Gapinge J. Louwerse AVz. en L. Dingemanse; Middelburg B. M. Bak ker en C. MatthijsseArnemuiden K. Abrahams© en J. Pouwer; Souburg J. Kodde en N. QijsouwKoudekerk© C. Boone en D. de Buck;* Biggekerke J. Dommisse en G. Wijnand; Zoutelande Cr. de Visser en C'. Leijnse; West ka pel Ie Jacob Verhulst en Pieter Ver- hage Jz.; Aagtekerk© J. Bosselaar en L'. de Visser; Meliskerke J. Geschiere Gz. en J. de Korte; Grijpskerke J. II. Geschiere en A. P. Koster 'en St. Lau rens P. Gilde en P. Vader Hz. De voorzitter heette allen welkom in het bestuur en draagt hen de be langen van den landbouw op. ^Vervolgens werd het concept huis houdelijk reglement voor den kring behandeld. Het reglement werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Hierop werd door het kringbestuur de volgende aanbeveling voor voor zitter gedaan: jhr. P. J. Boogaert, J. Polderdijk en B. M. Bakker. Gekozen werd de heer jhr. Boogaert met 4 stemmen tegen 2 op de heeren J. Polderdijk en A. Minderhoud en 1 op den (heer P. Ton Jr. De Keer Boogaert zei-de, liever ge zien te hebben dat een ander geko zen was, daar hij de maatschappij thans ;als vakvereeniging beschouwt en 'hij daarom liever een practisch landbouwer als voorzitter had gezien. Hij acht zich echter niet. gerechtigd thans te bedanken én daarom neemt hij (de benoeming aan. Mochten de loden 'echter merken, dat een ander beter was, dan kunnen zij hem gerust laten Vallen en hij zal, aJs hij dit bemerkt, 'gaarne ook zelf terugtreden in liet belang van den krilig. Thans werden uit de personen, aan bevolen 'door de afdeelingen, vijf le den 'voor het hoofdbestuur der maat schappij gekozen. Bij eerste stemming werden gekozen de heeren jhr. Boo gaert met 29, J. Polderdijk' met 27, C. Franse en F. P, Polderdijk ieder piet 25 stemmen. Na een tweede vrije stemming werd bij hei-stemming geko zen de heer J. H. Geschiere met 24 stemmen, terwijl de heer P. Melis Kz. er 16 had en als plaatsvervanger voor ai de (vijf leden werd aangewezen. De heer Melis wees er nog op, dat hij één 'plaatsvervanger wel wat weinig vindt. i De lieer Kielstra en de voorzitter zeiden, dat 'dit eenmaal zoo in de statuten is 'bepaald, maar dat bij even- tueele statutenwijziging hierop kan worden gelet. Aan de algemeene leden, dat zijn zij, die 'geen lid van een afdeeling van den kring zijn, zal een circulaire worden gezonden, waarin zij worden verzocht tot een der dorpsvereeni- gingen (afdeelingen) toe te treden of begunstiger van den kring of van de maatschappij! te worden. De rekening Van de afdeeling der Z. L. 'M. was door de financieel© com missie voor (het laatst nagezien en bij monde (van den heer J. Vader werd medegedeeld, dat 'zij' accoord was be vonden, waarop Ide penningmeester, de heer S. Boogerd, mededeelde, dat er thans een batig saldo is van f 2465.55 en dat de schulden als toegezegde subsidies, loonen, advertentiekosten, enz., op ongeveer f 500 worden ge raamd. Besloten wordt, de baten en schul den van de oude afdeeling door den kring te doen overnemen. De penningmeester zal, evenals de secretaris, de heer J. Kramer, de func tie blijven waarnemen tot het kring- bestuur een secretaris-penningmeester heeft benoemd, die buiten het be stuur moet staan. Dhr. jhr v. Vredenburgh nam thans' het woord en wenschte de nieuwe be stuursleden geluk met hun benoeming en ook de hoofdbestuursleden, onder Wie hjij' tot zijn blijdschap personen aantreft, die reeds vroeger deel van het hoofdbestuur uitmaakten en blijk hebben gegeven de belangen van den landbouw te behartigen. Spr. wees er op dat thans «Te maat schappij'heelemaal van onderaf is op gebouwd. De gebeurtenissen üi ons land van verleden week besprekende, riep spr. de boeren op zien aan te sluiten bij eventueel door de burge meesters óp te richten burgerwachten, en niet te denken, dat er thans geen gevaar meer is. Spr. gelooft niet als men zegt, het zoo niet te hebben be doeld én die hem eenmaal bgdreigd heeft, vertrouwt hij niet. Hij wekt op de regeer in® te steunen, die op wettige wijze gekozen is en inzonderheid het Huis van Oranje, dat ons allen dier baar is. Spr. protesteert tegen een artikel in „Het Volk", waarin wordt gezegd, dat de boeren te wapen loo- pen om den smokkelhandel te be schermen. De voorzitter, jhjr. Boogaert, brengt thans nog eens speciaal dank aan den secretaris voor de nauwgezetheid, waarmede hij gedurende 16 jaar zijn taak heeft, vervuld en eveneens aan derri penningmeester, voor zijn lang durig accuraat (beheer. Oolc brengt spr. dank aan den bode, den heer Maas en ten slotte aan den heer Dekker, assistent van den zui- velconsulent., die Zeeland gaat vér- laten, voor hetgeen hij in het belang van den Zeeuwschen landbouw lioeft gedaan. Thans kreeg de heer Kraam er het woord om, nu de afdeeling Middel burg heeft opgehouden te bestaan, een stuk van haar geschiedenis me de te doelen. Spr. las een deel der notulen van de: eerste vergadering op 5 Febr. 1844 gehouden, voor, waaruit blijkt, dat ook toen de toesta ml voor de landlieden gedrukt was, door de 1 hooge prijzen voor het land bij ver koop en pacht gegeven, gepaard aan dikwijls lage marktprijzen. Er werd in die vergadering aangegeven hoe hierin verandering kon worden ge bracht. Verder deelde de heer Kraamer me de, dat sedert de oprichting voorzit ters der afdeeling zijn geweest de hee ren C. Vic 1844l8ö4, J. Poppe 1854 -1871, Vis Jr. 1871—1879, A. de Boer, 1879-1887, J. Riemens 1887 1889, de Bruijn van Melis en Ma- riekerke f1889 1899, Gerlacb van St. Joosland 18991904 en jhr. Boogaert 1904—1918. Nog memoreerde de heer Kraamer, dat de tegenwoordige bestuursleden zitting hebben. Bederf, de achter hun namen geplaatste jarenJ. Polderdijk 1899, P, Maat 1894, P. Besuijen 1894, Kraamer 1901, F. P. Polderdijk 1902, S. Boogerd 1903, jhr. Boogaert 1904, A. Volkers 1905, J. II. Geschiere 1913, C. Franse 1913, C. Leijnse 1914 en AV. C'. Allaert 1915. De heer J. Polderdijk zeide het oud ste aanwezige lid te zijn, want hij' werd in 1875 lid, waarvan hij na 29 jaar bestuurslid is, waarvan 8 jaar secretaris en 16 jaar vice-voorzitter is geweest. Hij dankt voor den steun steeds ondervonden en voor het nu weer ondervonden vertrouwen. (Buiten rerantwoordelijkheid der Redactie.) Inwoners van Goes, Benarde tijiden hebt ge doorleefd. En Poch gij woont nog in Uw huizen. Gij zijt bevrijd gebleven van de ware ellende van den oorlog. Geen ruw ge weld heeft Uw stad verwoest. Uwe vrouwen en kinderen zijn niet van U gescheiden, zwerven niet langs wegen, om aan den geesel van den oorlog te ontkomen. Zeker, ook gij 'liebt in de laatste vier jaren geleden, maar wat l)e- teekenen Uwe beproevingen bij de ellende, die de oorlog in .andere landen beeft gebracht? Gij zijt gespaard gebleven.- Aan wie dankt ge dat voor een be langrijk deel? Aan bet leger. Vier jaren lang Jieeft het steeds paraat aan de grenzen gestaan, gereed om U,_ Uw 'gezin en Uw bezittingen te verdedigen. Gelukkig kunnen velen der militairen thans huiswaarts gaan. Maar hoe zal bun lot zijn, wanneer' zij weer in het burgerlijke leven terugkeeren Velen zul len dan steun noo'dig hebben, willen zij een behoorlijk bestaan vinden. En dat bestaan moet hun verzekerd worden. Het is den plicht van eiken Neder lander om thans hen te helpen, die ons zoolang beveiligd hebben. De Nederlandsche Verceniging ,,0 ns Leger", welke steeds zooveel voor' ae militairen doet, terwijl zij' in verkei ij ken dienst zijn, heeft gemeend hen, nu zij (leze '3ware taak volbracht hebben, te moeten blijven steunen- Daartoe worden ten bate dier vereeni- ging in verschillende plaatsen vlagge tjesdagen gehouden. Dinsdag 26 November a.s. zult gij', in- woners van Goes in de gelegenheid ge steld gorden, om door het koopen van een vlaggetje voof bovenstaand doet bij te dragen. Koopt van do jonge dames, die zich bereid verklaard hebben bet bier ter stede opgerichte comité, te helpen. Zorgt, dat zij „uitverkocht" bij het comité te rugkeeren. De prijis is laag gesteld, op dat ieder zou kunnen offeren, m a a r laat ieder b ij d r a g e n naar zi ij u krachten, opdat van uit Goes een flink bedrag aan deze nuttige verceni ging voor dit sympathieke doel zal kun nen worden afgedragen. Het comité voornoemd, M. HAJENIUS—SMIT, Pres. JOH. PILAAR, Secr. Zij', die van de vereeniging „Ons Le ger" lid wenscheny te worden, gelie ven zich op te geven bij .den tweeden ondergeteekende. De contributie Lelraagt f2.50 per "jaar. Beschouw dit als een bewij's van dankbaarheid tegenover „onze jongens". STEUN AAN GEDEMOBILISEERD EN Geachte Redactie, Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn mij de gelegenheid te geven om met een enkel woord de hulp in te roepen onzer meer gegoede stadgenooten, ten einde eenig geld bij elkaar te krijgen voor on dersteuning der thans minder gegoede gedemobili seerden Uit een ingezonden stuk der Kon- Nat. A'er. tot steun aan miliciens, in verschil lende bladen de vorige week geplaatst, is gebleken, dat deze Vereeniging, onze gedernobiliseerden, die zulks beslist noo- dig hebben, aan een zeker bedrag helpt om daarvoor kleeding te koopen. In 't bijzonder zij, die 3 a 4 jaren in dienst geweest zijn en thans weer thuis komen, hebben clien steun dikwijls drin gend noodig. Genoemde Vereeniging heeft hier eenige contribuanten; tot dusver brachten deze contribuanten echter slechts in totaal ongeveer f 100 op- Uitbetaald is tot heden, alleen aan Goesche gedernobiliseerden, f 650, terwijl in de eerstvolgende weken nog f600 a f 800 betaald zal moeten worden. De kas der afdeeling Vlissingen (waar onder Goes ressorteert) is ledig. Op risico wordt doorbetaald- Mag ik daarom een dringend be roep doen op alle stadgenooten en ia 't bijzonder op de meer gegoeden, om ten behoeve onzer- gedemobiliseerden flink i» de beurs te tasten en mij zeer spoedig kleine en groote giften te doen toekomen? Alle ingekomen bedragen zullen in dit blad verantwoord worden. De Correspondent der 'Kon- Nat. \rer- eenréinT tot steun aan .miliciens, F- G. C. ROTHUIZEN. AVegens overtreding van het kam- vc-rbod is b'ij "vier landbouwers onder de gemeente Voorst al het melkvee in beslag genomen. Op Curacao is postzegel nood. Voor eerst ontbraken de 5 cent-aegels; daarin is yoorzien door de 12 Va cent-zege's (met de Koningin in blauw) een zwarten op druk te geven. Maar pok de 1 cent 2fegels waren opgebruikt, en toen heeft men nieu we gemaakt: stukjes groen papier van 2Va centimeter in Let vierkant, waarop gedrukt is: Curasao 1 cent" e:i de pa raaf van den postdirecteur. Gegomd zijn deze papiertjes niet men mag ze be vestigen naar eigen smaak. N. R. C. pe Sappenneer is een valseh bank biljet van f1000 in beslag genomen. Zaterdagmiddag kreeg de sneltrein no. 12' waarin zich de Koninklijke rij tuigen bevonden, by het station Halfweg eenige vertraging doordat het hoofdspoor niet Wij was. Aran den voorgaanden trein no. 184 was de machine defect geraakt, zoodal die niet verder kon en een Ult Amsterdam ontboden locomotief de lange, overbezette trein daarheen moest bren gen, wat ruim drie kwartier vertraging gaf. De Koninklijke trein, die volgde, koa ter plaatse het hoofdspoor niet be rijpee daar de defecte locomotief niet verwijderd kon wordener moest dus gebruik ge maakt worden van wissel- en zijspoor waarover na eenige minuten van stil staan langZaani weid gereden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2