1 Onderwals. Laatste Berichten. Laestafel. Posterijen en Telegrafie. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Ingezonden Stokken. ■MOWS. ïsi© x. üj id, dat op tot 5 uur j-bouvv der .zitting zal Inschrijven bezit zijn week kan het koo- lelke door likbaar ge- linnen met Je alle we gelegen- te koo- tusschen ien slager Irkrijgbaar |i. arriveer- De Hau- l wesl.punt, ische pas- l", die op [geborgen, lkuipen, latten en over de ld naar om daar Kge pasto- [selijk, of uitziet, lr wereld) hn hoogst Joudmtje, opgezet," li, is een pelfs voor (niet zéér leeft, een Ichijnt. i bij zijn Je I ook een wijd uit rei links silhouet wijde zee. leid heeft Idie twee- Is de ver- vasten (vaar een ISchagen. i d e n. den .Raaa [ting geno- taad voor Volk de |ren voor 18 Nov.) ive, Den formaat) jo'r deze en een lotinoedi- pg- fclang der Ier winst van elk soorten en f 40 Met het iet raad den u it- al thans wenscht. Voor- iDe ver- 1 morgen luien, of ter heeft jui repa- oestanid, |ng, we- bepaald, et voor- Ie zolen 1 hoogste Ichoenen of ge il tot en en met en met e* met le repa- srd, dan lea ver- wiens Held. |tti«g- ba ch «ader |ire prac- Liaarheid, welke men ontving van v- d. "Tempel en Öndegeest, de vertrouwensmannen van liet roode N. VV. Genoeg blijkt het uit de woorden van de beide socialisten, dat hun vakverbond tegen geweldenarij en revolutie is-^ Trou wens Van dep Tempel zei het bijna al- doende: Wij zijn tegen de politieke re volutie. Iets onduidelijker weer zeiOude- treest: ik acht het stembiljet het beste wapen van den arbeider- Maar dat hij de revolutie" geheel uitbant, heeft hij niet gezegd. Trouwens daar past men voor. Wij geven geen categorisch di. abso luut afdoend antwoord op de vraag, of wij alleen den wettelijken weg verkiezen, zeide Van den Tempel. Zoodat altijd reden tot wantrouwen moet overblijven. Ook de algemeene staking houden de heeren op hun program. En in den trant van Vliegen zegt Oudegeest van de algemeene staking, dat zij op het oogenblik de arbeiders zelf zou wonden. Alles opportunisme en niet de eenige duidelijke uitspraak- \V ij laten ons niet de biecht afnemen, zegt Van den Tempel. Wat Van Kol over Trgelstra heelt ge zegd, dat kan dezen heeren niet uit den mond. Zulk een onomwo'nden afkeuren van den onwettigen weg als de heer Van Kol uitgesproken heeft, dat hoort men van de socialisten maar steeds niet- Minister Alting von Geusau zeide om.: dat de demobilisatie nog niet volledig mag zijn. Smokkelen en binnenkomst van gevaarlijke elementen moet vermeden wor den. Vreemde troepen moeten verder ge- loodsd, zoo noodig geïnterneerd worden- En ook voor de inwendige' rust moet ge zorgd worden. Veel hulde bracht de Minister aan den 1 geest van het leger, die door den be raamden aanslag zich opeens weer heeft opgeheven. Hulde bracht de Minister ook aan de officieren, die in deze moeilijke stonde hebben geweten leiding te geven aan hun mannen- Hulde ook aan vrijwil- lïgen landstorm en burgerwacht- Voor het verstrekken van uitkeering aan gedemobi- lisèerden voelt de Minister ook- Voor- loopig is de uitkeering gedacht voor een maand; doch dat is dan ook „voorloopig"-' Opheffing van denstaat van beleg zou vele voordeelen voor dezen moeilijken overgangstijd doen verloren gaan- Doch de Minister verklaarde, dat hij reeds maat regelen had getroffen, dat het militair gezag al die bevoegdheden, welke het burgerlijk bestuur hinderen, ongebruikt zal laten. Laat in den namiddag kwam nog de Premier aan het woord. Hij begon met de mededeeling, dat de ex-keizer hier is gekomen als privaat per soon en zich als zoodanig beschouwt- De hem verleende gastvrijheid is dezelf de die sinds eeuwen aan uitgewekenen is ten deel gevallen- Het is een natio nale traditie, wortelende in den vrijheids zin van ons volk. De regeering heeft ech ter den plicht nauwlettend toe te zien dat hiervan geen schadelijk gebruik wordt gemaakt. Zij heeft echter reden te ver trouwen, dat de ex-keizer en «zijn omge ving zelfs den schijn zullen mijden, dat him verblijf aan politieke actie dienst baar zal .worden gemaakt. Dp andere sta ten zullen -het verblijf dan ook zeker eerbiedigen. Met bijzondere zorg had Minister Ru'ys de Beerenhrouck uit het „Vrolk" en uit de Handelingen der Kamer uitgelezen een bouquet van verklaringen van Troelstra en anderen, waaruit hun voornemen tot een werkelijke revolutie van bloedvergie ten en geweld en wetsvertreding blijkt- Die bloemlezing was voor tweeërlei goed. Straks gaan dwazen bij honderdtallen in den rooden val loopen, waar de roode heeren beweren: er is geen sprake ge weest van revolutie. Neen, het werkelijke voornemen moet eens voor al goed in de Handelingen vastliggen- Zonder beïnvloeding van buiten zal de regeermg Haar Program afwerken. Le .Regeering is van den aanvang af krachtig opgetreden- De Minister heeft zich niet bereid verklaard te onderhande len met partijen, maar wil alleen personen ontvangen om hun mede te deelen welke de. plannen der Regeering zijn- Ook de bereidverklaring om mede te werken met liet voorstel-Maichant is geen toegeven uit vrees, maar alleen een bereidverkla ring om spoedig na Kamerontbinding een uitspraak van 't volk te vernemen. Daar over maakt de Regeering zich niet onge rust. Iedere zucht tot conservatisme is de regeering vreemd behalve waar het geldt het beschermen van 't Hms van Oranje en van onze democratische staatsinstellin gen. Een conservatisme, zich uitende in tegenstand tegen diep ingrijpende sociale maatregelen zal in de regeering een be strijder vinden. De nationale eenheid ver heugt den Minister, evenals het afsluiten van economische overeenkomsten met het buitenland. Ga dan ons land een tijdperk van bkiei en voorspoed tegemoet- Wan neer '28 November de bedehuizen zich openen, dan moge het overgroote deel van ons volk aan dat gebed deelnemen en moge daarin een danktoon klinken v oor den zegen dat ons land buiten den oorlog is gebleven. Moge die zegen door eenheid en eendracht worden verhoogd. Uit ds Provincie. Stct. 271 bevat de statuten van den Tholenschen Bond van Winke liers in Koloniale Waren te Tholen; wijzigingen in de statuten van den! Ned. Schildersgezellenboind, afd. "Mid delburg. Vanaf heden wordt de post voor België, Frankrijk en Spanje over Vlis- si.ngen, Breskens en Sluis verzonden. De mailboot Oranje Nassau" van de stoomvaartmaatschappij Zee land, wordt dezer dagen in het droog dok te Middelburg opgenomen, ten ein de te worden schoongemaakt en tot het ondergaan van enkele voorzienin gen in verband met het eerlang her vatten van 'den dienst op Engeland. Goes. Bij den heer N. alhier zijn he dennacht vier konijnen ontvreemd. De politie doet onderzoek. Het bestuur van de Bakkersver- eeniging alhier heeft de leden uitge- noodigd op a.s. Donderdag (bededag) hun personeel vrij te geven en de zaak te sluiten. Een verzoek dat wij gaarne steunen. Wij wekken onze Chr. winkeliers op eveneens op dien clag hunne affaires; te 'doen stilstaan. Tot voorzitter van den Kieskring Goes in de vacature wijlen A. S. J. Dekker is benoemd de heer J. M. de Jongej secretaris, en in diens plaats tot secretaris jde heer P. Oosterbaan. Tot lid van bet Prov. Comité in de vacature A. S. J. Dekker is gekozen de heer J. M. de Jonge Jzn. Middelburg. De marktdag is met 't oog op den biddag verzet op Woensdag 27 Nov. fcaraeke. Hier is een commissie voor de distributie van schoenen, leer en kleederen gevormd, bestaande uit de heeren J. Huibregtse en J. Kramer (raadsleden) en de heeren B. D. Poort vliet, I. Hage en J. Gebraad. Nisse. In dc Woensdag gehouden raads vergadering werden de volgende zaken behandeld. Het presentiegeld voor de raadsleden werd verhoogd van f24 tot f 40. Het salaris van den veldwachter werd gebracht op f 600 bij aanvang, voorts opklimmende tot f 800. Het tractement van den gemeenteontvanger werd verhoogd tot f600. Herbenoemd werd als lid van het burgerlijk armbestuur A- Slabbekoorn. Naar aanleiding van een schrijven van de N. V. spoorwegmaatschappij Z.-Beve land, werd besloten het raadsbesluit be treffende subsidieverleening, ook te hand haven als de Staat de nieuwe spoorwegen naast. Woensdag werd alhier herdacht dat de heer D. Mulder 40 jaar Burgemeester onzer gemeente was. Wegens 'tijdsomstan-, digheden werd geen feest gevierd, maai de ingezetenen meenden toch dat dit jubi leum niet ongemerkt mocht voorbijgaan- Een commissie uit de burgerij gevormd, heeft (door de giften der burgers daartoe in staat gesteld) den jubilaris een com pleet eetservies aangeboden. Van de raadsleden ontving hij als aan denken een mooie regelateurklok. De Bur gemeester was zeer getroffen door de blijken van genegenheid en aanvaardde dankbaar de aangeboden geschenken. Van de gelegenheid tot feliciteeren maakte o.a. gebruik dhr. Jacob Kloos terman, hij was de eenige die nog in leven is van de raadsleden, die voor 40 jaar zitting hadden. Souburg. Woensdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Afwezig dhr. Wisse. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten een telegram 'namens den Raad te zenden aan de Koningin. Het voorstel van B. en W. om de jaarwedden der onderwijzers ongewijzigd te laten, wordt met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Over het voorstel van den heer Arendse om het presentiegeld op f 80 te bepalen, staken de stemmen weer, zoodat het geacht wordt niet te zijn aangenomen. Over een voorstel om Mej. Luijmes voor vast aan de openbare school te benoemen, staken de stemmen, zoodat het aange houden wordt to' een volgende verga dering. Vervolgens wordt behandeld een wijziging wordt aangehouden. Burgemees ter en wethouders worden gemachtigd eene oproeping te doen en als ee 1 vol doend aantal leerlingen zich aanmelden het onderwijs te doen aanvangen. Dhr. de Visser wijst op den slechten toestand van de Kanaalstraat en zou die een keer meer laten schoonmaken, daar deze straat voor het verkeer van belang is. Het Dag. Bestuur zal zijn best doen, het gaat moeilijk krachten daarvoor te vinden. In behandeling komt jaarwedderege- ling veldwachters. Jaarwedde f 800 vrije woniDg f 100, geneeskundige hulp f25. Vrije bovenkleediug, schoeisel eri een rijwiel. Nog 2 keer om de 2 jaren f50 verliooging. De Raad keurt deze regeling goed, doch wenscht voor een rijwiel f 50 te geven in plaats van een vrij rijwiel. De voorz. stelt voor een geldleeuitig van i 2500 aan te gaan. Dit wordt goedge keurd. In behandeling komt een wijziging verordening heffing hoofdelijken omslag. Het dag^ bestuur wjI voor noodzakelijk levensonderhoud £400 aftrekken en f40 voor 1 kind. De heer Holthuijzen wil voor nood zakelijk levensonderhoud f 450 aftrekken en f40 voor 1 kind. Het voorstel Holt- huigzen wordt verworpen, dat van het dag. bestuur aangenomen. Behandeld wordt een adres van de landelijke fede ratie van Metaalbewerkers, om de gas- prijzen te verlagen. Het dag. bestuur stelt voor daarop niet in te gaan. Dit wordt aangenomen De heer Holthuijzen wil aan 3 laagste kia-sen hoofdelijken omslag een toeslag geven. De heer Arendse zou eerst willen afwachten of de gasprijzen verminderen. Het voorstel- Holtliuijzen wordt verworpen Bij de rondvraag stelt dhr Daniëlse voor een burgerwacht op te richten De voorz. meent, dat het nu niet noodig is Bhr. Jobse vraagt of de distributie van rijst ook spoedig voor Souburg komt De voorz. geeft een bevredigend ant woord Dhr. Pieterse vraagt wanneer het geld van de petroleum wordt uitbe taald. Be voorz. geeft inlichting. Arnemuiden. 't Is of de torenklok zich schaamt, dat over haar in de krant geschreven is. Ze heeft haar leven verbeterd en geeft nu heele en halve uren weer hoorbaar aan, zooals 'teen goede gemeenteklok past. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Obdam G- B. Kruizinga te Akersloot. Aangenomen naar Sur hui sterveen. door W. S. Winsemius te Zweeloo- Geref. Kerken. Beroepen te Tervvispel J- Wijminga, cand. te Garijp. Bedankt voor- Ooltgensplaat en voor Willemstad door M. Gravendijk te Brielle. Naar vim vernemen, bestaan plan nen, om de „Zeeuwsche Kerkbode", thans officieel orgaan voor de Geref. Kerken in Zeeland, ook voor de Geref- Kerken in de classis Klundert, tot Kerkelijk week blad te maken. Daartoe zat vermoedelijk één mede-redacteur uit Brabant worden benoemd en zooveel medewerkers uit Brabant als men verkiest- (Rott.) Geslaagd te Rotterdam voor de acte vrije- en orde-oefeningen de heeren C- Verhulst te Middelburg, W. Glerum te Ga- pinge, J. Schiiman te Middelburg en de dames C- Mol te Goes, M. Huysse te Ierseke en J. Haentjens Dekker te Mid-, delburg. Y rij e Uni ver si t ei t te Amster dam. Naar aanleiding vai Dr. Vollen- hoven's dissertatie: „De "Wijsbegeerte der Wiskunde van Theïstisch standpunt", schrijft de bekende Dr. de Hartog, Herv. predikant te Amsterdam, o. m „De proefschriften der leerlingen van de Vrije Universiteit dwingen bewon dering af vanwege hun degelijken inhoud. Zoo ook deze dissertatie. Wij hebben ons verlustigd in de rijke stof, die ook hier is verwerkt, en den oorspronkelijken blik, die ons op het zoo moeilijk gebied der kennisleer werd geopend". Al heeft Dr. de Hartog verder zijn wetenschappelijke, filosofische bedenkin gen hier en daar tegen den inhoud der dissertatie, dit doet aan het testimonium van wetenschappelijkheid niets af Het „Friesch Üagbl'od" voegt hieraan toe't Is niet de eerste maal, dat de „Vrije" alzoo geprezen wordt. Haar te genstanders rechters zijnde. Wat een verschil met de venijnige wijze, waarop haar wetenschappelijk karakter, in de eerste jarën van haar bestaan, b. v. door Dr. Bronsveld werd aangetast, toen de huidige hoogleeraar Kuypcr als eerste in de Theologische Faculteit zijn graad haalde. Ga onze „Vrije" rustig liaar gang. Van breed-antirev. standpunt gezien is 't ons een vreugde, dat zij de laatste jaren zich juist buiten de Theol. Facul teit zoo ontwikkeld heeft. Er wacht op elk terrein van wetenschap zooveel werk. Al te lang moest de Vrije Universiteit zich niet veel te kleinen „stand" op Minerva's Jaarbeurs terreden stellen. Langzamerhand wordt dit anders Moge zij iu elk geval na een halve eeuw volkomen uitgegroeid zijn. Naar dat doel is men den laatsten tijd op den rechten weg. Gemengd Nieuws. Toen de zoon van de wed. P. te Lindvelde (gem. Eibergen) zijn ge- )weer nazag, ging' dit plotseling af. Het schot trof de moeder, die ter stond gedood werd. Te. Amsterdam is het echtpaar de Vries aan den N.Z. Voorburgwal doo-d in bed gevonden. Men denkt aan ver- tiftiging tengevolge van het gebrm- en van gevaarlijke spijs of drank. Zaterdag is te Nigtevecht begra ven ds. Corn.el.is Otten (uit Oudega) 31 jaar oud, ten huize zijner moe der overleden. Dinsdag overleed Z.Eerw. broeder Hendrik, oud 22 "jaar. De Apeldoornsche politie is ©en geraffineerden gasdiefstal op het spoor gekomen. Het is gebleken, dat in een gebouw aan de Hoofdstraat aldaar een clandestiene gasleiding lag. In den kel der was een gat in den buitenmuur geslagen, waarin een buis was aan gelegd, zoo dat het mogelijk was bui ten den meter om gas te betrekken. Hoelang deze leiding dienst heeft ge daan zal wel vastgesteld kunnen wor den zeker is reeds, dat de gemeente Apeldoorn op deze manier voor on geveer f 1000 benadeeld is. Hoewel cie eigenaar aanvoert, niet te hebben geweten, dat deze leiding er lag, heeft de politie proces-verbaal opgemaakt. Indien de leiding inderdaad reeds be stond voordat de tegenwoordige ven nootschap het gebouw exploiteerde', dan is ten minste 5 jaar achtereen buiten den meter om gas verbruikt. De gérant moet de gemeente hebben aangeboden haar schadeloos- te stel len. De diefstal is door een der leden van het personeel uitgebracht. Met ingang van 25 Nov. e.k. wordt bij de Philips' gloeilampenfa brieken te Eindhoven de achturige werkdag ingevoerd, met behoud van den vrijen Zaterdagmiddag. Te Sneek bezweken in den nacht van Zondag op Maandag niet minder dan 10 personen aan Spaansche griep. In de gemeente Valburg woedt de Spaansche ziekte in erge mate., Ook in enkele Heldringgestichteur zijn veel lijders daaraan, maar de ziekte heeft daar een tamelijk onschuldig ka rakter. Gelukkig- is op Talitha Kümi niemand ziek. Toen de Russische krijgsgevange nen in het kamp Gaasterland aan kwamen, hadden s ormmigen zoo'n hon ger (ze waren 's morgens 10 uur van Sittard vertrokken en kwamen den an deren morgen 6 uur in het kamp aan, terwijl van St. Nicolaasga naar het kamp gemarcheerd moest worden, circa 3(2 uur), dat ze de aardappelen rauw opaten, inplaats van te wachten', tot ze gekookt waren. In De Standaard lezen wij Dank zij aan Colijn gebracht, dat hij, toen eindelijk dan toch het geroep van onze politieke sparming ook tot hem doordrong, ijlings zijn valies te Londen inpakte, en met overijlde snelheid over Frankrijk en België Haar ons land is teruggekeerd. De Engelsche Pers had hem «iet op de hoogte gehouden vau wat ten onzent voorviel, en de post noch telegraaf kon hem snel genoeg bereiken. Toen het dan ©ok eindelijk gelukte hem den roep van onzen nood, zij 'topk maar met ee» enkelen, klank, te doen bereiken, sprong hij op eenmaal zijn hotel uit en vloog in bijna letterlijken zin naar het station, om ijlings den tocht naar Duinkerken te ondernemen. Vliegensvlug ging dit alles toezelfs zijn valies was in gevaar van hem te ontglippen". En zoo stond hij op eenmaal op Franschen bodem, doch zonder paspoort en zonder eenig bewijs van zij» identiteit. Eerst weigerde men dan ook hem door te laten, maar Colijn sloeg zich ook hier doorheen, en zoo is bij met een Engelsch officier per auto doorgevlogen naar Staatsvlaanderen, om de Schelde over te steken, en in Vlissingen tenslotte de zoo noodige nachtrust te vinden. Gelukkig mag hier bij gevoegd, dat het' hem gelukt was daags te voren met de Engelsclie Regeering tot accoord te komen over de voedselverdeeling, zoodat alleen nog de goedkeuring en medewer king van, Amerika zal zijn in te wachten. Wij wijzen met opzet op dezen vlie gensvluggen overtocht, opdat heel 't land wel versta, hoe alleen de gebrekkige post- en telegraafverbinding oorzaak was, dat Colijn met reeds drie dagen vroeger naar zijn land terugvloog. En al verkwikt het hem nu uiteraard, dat hij de worste ling hier reeds beslist vindt, zoodat hij mee kan genieten in den triomf van heit recht, in de hulde aan onze Vorstin ge bracht, en in de uiting van verzet en protest tegen Troelstra's onzinnigheden, die anderhalve dag op zijn bange reis hadden hem toch aangegrepen en boden hem opnieuw gelegenheid, den onver schrokken moed té toenen, waarmee hij liet bangst gevaar onder de oogen durft zien. ROME. De Paus. zal aan kardinaal Mercier een kostbare borstkrans ten geschenke geven. LONDEN. De geallieerden zullen geen levensmiddelen naar Duits cihland zenden vóór men is gerustgesteld om trent den toestand. GENT. De staat van beleg is hier: afgekondigd tengevolge van opstootj>es veroorzaakt door activistische twisten. BERLIJN. Gisteren hebben verschei dene vergaderingen plaats gehad door de soc.-dem. meerderheidspartij bijeengeroe pen. De vergadering verklaarde zich vóór spoedige bijeenroeping van de Nat. ver gadering. ROME. De Paus heeft den geassocieer den den wensch te kénnen gegeven aan het vredescongres deel te nemen- Het Consistorie, dat met Kerstmis gehouden zou worden, is voor onbepaalden tjjd uit gesteld. HAARLEM. II. M. de Koningin zal morgenmiddag :de feestelijkheden te Haar lem mei haar tegenwoordigheid vieneeren. ENKHUIZEN. Hedenriiiddag 1.56 mu is de ex-kroonprins _per extra-trein hier aangekomen, om onder officieren geleide met een boot van den Rijkswaterstaat de reis naar Oosterland op Wielingen, te vervolgen. HANSWEERD. Aan boord van de te Antwerpen binnengekomen sleepboot Mul- tatuli werden door de ^douanen groote hoeveelheden drank, vterbandartikelen enz. in beslag genomen. Die goederen waren niet Tapgegeven. Die sleepboot is gecon- fisqeerd. DOETINCHEM. Het centraal verzamel punt voor de binnenkomende Engelsche krijsgevangenen zal naar alle waarschijn lijkheid in Doelinchem gevestigd worden. Reeds zijn een achttal Engelsche officie ren voor de regeling der huisvesting al hier aangekomen. Buiten (uitg. Scheltema en Holkema, Amsterdam) bevat photo's oa. van het kasteel te Bethlehem te Meerssen- En een interessant opstel: „Oude Rijmpjes". En een photo van het Huis te Ameron- gen, voorloopig verblijf van den ex-Keizer- I Het telegrafisch verkeer met België via Duitschland is opgeheven. ■iiuwwii—iwht irirrr iwii «i— ngim i— ii n»mn n wi« i—im k Van 16—20 Nov. MIDDELBURG. Bevallen: J. C. Polder man, geb. Houvenaghel, zi.; M. M. Ak- kenaar, geb. de Moor, d.; F. Pouwelse, geb. Kaljouw, d.; A. Broodman, geb. Mijmsbergen, z.J. Walraven, geb. Oosse, d. Overleden: W. Vos, vr. v. J. Nijbsen, 55 j.J. A. F. van Eijfek Buijt, wed. A. Tak, 83 L. H. W. Diesch, Vr. v. R. Oosterhuis, 31 J. L. van Leemput, d., 13 j.C. J. Entink, d., 2 j.; G. J. Kool©, m. v. E. M. J. C. de Zeeuw, 38 j.M. Bommeljé, wed. A. Verhage, 52 j.N. Everaaid, vr. v. A. Th. de Bot, 34 j.:,L. P. Back. z., 20 d.E. J. Flinten, vr. v. A. Kmiijt, 72 j'.A. J. v. d. Pas, t., 9 mnd.J. H. Weeze- poel, zl., 8 mnd.; C. A. Minet, z., 14 j.W,. J. C. van Vers, wedn. v. M. C. Minderhoud, 33 j.;<J. Polderman, zl., 5 d. GOES. Getrouwd: 21, Andries Labruy- ère, [27 j. jm. te Koudekerke ©n Pie'ternell'a Kooman, 27 j. jd. te Goes; Jacobus van Paasschen, 21 j. 'jm. te Kruiningen: en Adriana Reijinhout, 20 j. jd. te Goes. VLISSINGEN. Veiling van 21 Novern- bert. 1918. Veldsla 13, Kervel 1019, Pie terselie 13 ct., alles per mand. Selderie 31/2, Peen 5—lli/2, Kroten 3(2—10V2, Rapen 13(2, Prei 9i/2IOV2 ct., alles per bos. Savoye kool 67(2, Roode kool 414(2, Boerenkool 13i/2, Witte kool 2i/220, Bloemkool I8V223, Andijvie 12i/2 ct., alles .per sluk. Kroten 7(4 111/2, Tomaten 36, Spruiten 2941, Spinazie lli/2, Rapen 111/2 ct, alles per K.G. KAPELLE-BIEZ1 LINGE. Groote veiling Van 20 Nov. 191S. Kleine uïen, fabriek, f2.50—f3.60 per "100 K.G. Kleine veiling. Appel el: Goudrein -t f 40 f46, Zure Bellefleur f42f50, Cam- pagnezoei f42. Mispels f37, Sjalotten f 10, alles per 100 K.G. Roode kool en Sa voye kool 9 ct. per stuk. KRABBENDIJKE: Veiling van 20 No vember 191.8 Afval appels, fabriek, f15, Zure Bellefleur, binnenland, f39—f50, beiden per 100 K.G. Peeën, binnenland, 4, Mispels, binnenland, 22—24, Spruit- kool, binnenland, 9 ct., alles per kilo. Witte kool, binnenland, 35 ct. per stuk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 21 Nov., medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.2 te Bres- lau, laagste 764.8 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 22 Nov. Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot halfbewolkt, waar schijnlijk droog weer, des nachts lichte vorst, overdag boven het vriespunt. (Buiten verantwoordelijkheid der Beriaetie.) Koninklijke Nationale Vereeniging tot steun aan Miliciens. (Beschermheer: Z. K. II. de Prins der Nederlanden). Werkverschaffing en finantiëele steun aan gcdemobiliseerden. AMSTERDAM, 18 Nov. 1918. Aan het Nederlandsehe Volk. De sinds 1914 bestaande Koninklijke Nationale Vereeniging tot Steun aan .Mili ciens, die zich met liet Koninklijk Natio naal Steuncomité, de Regeeringsconuniss'e inzake het Middenstandscrediet en den Rijksdienst der Werkloosheidverzijkering en Arbeidsbemiddeling 'belast h/eeft met, het verleunen van Steun aan gedemobili- seerden, en bepaaldelijk in samenwerking met de Arbeidsbeurzen fe zorgen heeft voor werk, en in verbinding met het Koninklijk Nationaal Steuncomité voor workkleeding en gereedschappen of zoo werk gevonden wordt buiten de woon plaats van den gedemobiliseerde voor ver goeding van verhuiskosten, doel een dringend beroep op le de werkgevers om hun'vroeger per soneel terug te nemten; 2e. de particulieren om werk t ver schaffen aan de werkgevers, zoodat zij in staat zijn oud en nieuw personeel te plaatsen. 3e. alle gegoeden om ©ene gift ter be schikking te stellen van de Koninklijke Nationale Vereeniging tot Steun aan Miliciens. Tengevolge van de langdurige mobili satie hebben 'ettelijke tienduizenden van gemobiliseerden (van 1 Aug. 1914 tol 1 November 1918 moesten van hen, die al lengs met z.g. Klein verlof huiswaarts, keerden, reeds plm. 32000 personen loor de Vereeniging geholpen worden) dringend behoefte aan kLeeding en gereedschappen, terwijl vermoedelijk vete duizenden ver plicht zijn werk te zoeken buiten hun e ■1 i f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 3