Uit d@ Provincie. Kerknieuws.. Onderwijs, Koiosiiën. Plaatselijk öistrihiitisnieyws. Predikbeurten, Gemengd Nieuws. Uit tie Pers. Welnu dat zijn de eenige plannen, Jffaai'tegen wij geprotesteerd hebben. Het Congres van Zondag moet beslis sen maar wij hebben thans de hoop, dat in die vergadering de liefde voor het Nederlands:he volk, de Liefde voor de democratie het zullen winnen van den fanatieken wil om sociaal-democra tische idealen, ten koste van Welke mis dadige en immoreele middelen ook te bereiken en dat de poging om een min derheidsrevolutie te bewerkstelligen, niet' beproefd zal worden. Ex-keizer Wilhelm. He diplomatieke porespondent van de „Daily Graphic" schrijft: Er heerscht in breede kringen ontstemming bij hfet Zien, dat een neutraal land een toevluchts oord biedt aan den ex-keizer. Indien wel licht dit voorbeeld gevolgd wordt door andere oorlogs-misdadigers, zouden de geallieerden tot de neutralen, die de zulken herbergen, een waarschuwing moe ten zenden. Indien Holland weigert hem te inter- neeren, staat het hem vrij naar België of naai- eldtas, w.aar het Duits,che leger zich bevindt, terug te koeren. Holland moet hem interneeren en in dien het dit doet, zal het hem uitleve ren, indien zulks in de vredesvoorwaarden bepaald wordt. De vergoeding van kostwinnerschap1. (Officieel.) De maand kostwinners-ver goeding, die Wohdt gegeven na vertrek met onbepaald (klein) verlof, Wordt ook uit gekeerd wanneer de dienstplichtige later dan jde- overigen van zijn lichting of jaar- klasse met verlof gaat, bijvoorbeeld door dat hij aanvankelijk vrijwillig onder tie .wapenen blijft. Wanneer een dienstplich tige die met dat verlof vertrekt later vrij willig onder dé wapenen terugkeert, wordt ook na het einde van dit vrijwillig- verblijf onder de wapenen weider een maand ver goeding extra uitgekeerd. Wie vrijwillig terugkeert zal in den regel ten minste een maand moeten dienen voor hij we der met verlof kan vertrekken. Een oproep tot u allen! Hetzij gij werkman zijt of patroon, arm of kapitalist, oorlogsverdrukte of 0. W.ers, gij weet dat de vrede terug kan brengen, wat de oorlog ons heeft ontnomen- Waar de kanonnen van den oorlog menschenleven op menschenleven sloop ten; waar wij sidderden bij het hooren bulderen der kanonnen en in angst en schrik verkeerden bij het koersen der vliegmachines, daar voelt ons hart zich rustig, nu 'die blijde klank van vrede over de wereld is gegaan. F.n waar ,-.-o„U,.w.~1-,:— ten, daar tracht een minderheid der natie bij u die vreugdeklanken te verstoren- Waar op de oorlogsvelden het menschen- verwoestend element tot zwijgen is ge bracht, daar trachten oproermakers en volksverleiders" in ons vaderland de bloed - tooneelen van revolutie te voorschijn te roepen. Burgers, weest op uw hoede! Doet geen daden waarover gij u later het ergste zoudt moeten beklagen. Laat u niet tot opstand en revolutie brengen- Blijft trouw aan orde en plicht. Denkt er aan:-revolu tie brengt geen eten, maar wel ellende, bloed en hongersnood. Waar de regeering, die thans ons land bestuurt, toont te weten dat de nooden van ons volk moeten gelenigd -worden waar zij door alle maatregelen door haar genomen of te nemen aan ons volk de ellende, geleden in den langen krijg, tracht weg te nemen of te lenigen, toont daar dan uw waardeering, uw steun. Wacht u voor relletjes en oproer! Blijft thuis en houdt uw kinderen, voor af uw jongens thuis. Revolutie beteek ent hongersnood!!! Christelijk comité van actie, Goes. Adelborst le kl. der Kon. maxine- res. M. II. P. Reurslag is te Vlissingen geplaatst aan boord Hr. Ms. instructie- schip Schorpioen. t F. J. Somers te Vlissingen is ter beschikking van den G. G. van Ned. Indië gesteld, om te worden benoemd tot 3e stuurman bij de gouvernements marine. Apotheken- Zondag is te Goes geopend de apotheek van G. v. d. Hoek, te Middelburg die van fa. J. C. v. d. Harst, te Vlissingen die van A. J. v. Ockenburg Jr. Aan S. J. de Bruin, Zuiddorpe, J- B. Comelis, Hoofdplaat, L. üuijsburgh, Koewacht, P. M. Meliefste, Breskens, A. E. Lammers en E. Steenbeke, Sas van Gent, is voorwaardelijk vergunning ver leend in het in staat van beleg verklaarde gebied van Zeeland terug te keeren- Middelburg. Door het Bestuur der At- deeling Middelburg van den Ned- Milit. Bond is tot huisvader van het militair Tehuis te Middelburg benoemd de heer G- Kanon, gepens. korp. 0. I. L. te Hen gelo (0.) De tegen hedenmorgen uitge schreven vergadering Van de afdee ling Middelburg Van de Z. L. M., met het doel te komen tot de vorming van een kring Walcheren van de ge reorganiseerde maatschappij 'moest tot Vrijdag 22 dezer worden verdaagd, daar het "Landbouwblad te laat is ver schenen en daardoor de meeste leden de convocatie te laat hebben ontvan gen. Thans wierd alleen voorlezing ge daan van oud-leerlingen der Land- houwwinterschool, waarin voor de ver kiezing van bestuursleden bijzondei- de aandacht wordt gevestigd op de heeren Jhr. P. J. Boogaert, .1. Polder dijk, F. P. Polderdijk, C. Franse en G. van de Putte. Door den voorzitter, den heer J. Polderdijk Jhr. Boogaert was ver hinderd werd, voorlezing gedaan van de mededeeling van ihr. Troelstra in de Tweedei Kamer, hetgeen met applaus werd begroet. De politie heeft aan het station een partij witte boonen in beslag ge nomen en tegen den vervoerder Z. uit Amsterdam procesverbaal opge maakt. Goes. Burgemeester en Wethoudersvan Goes maken bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden vast te stellen a. wijziging der beschikking van 1 Oc tober 1918, houdende vaststelling van ma ximumprijzen voor naai- en andere garens; b. wijziging dei' beschikking van 20 Juli 1918 betreffende de distributie van suiker; c. aanvulling der beschikking' van 10 Juli 1918, houdende vaststelling van ma ximumprijzen voor kindermeel. d. aanvulling der beschikking van 24 Juni 1918 betreffende standaard- schoenwerk. e. wijziging der beschikking van 19 October 1918, houdende vaststelling van maximumprijzen voor industr iezeep; f. wijziging der beschikking van 12 October 1918 houdende; vaststelling van maximumprijzen voor vat- en stapel groenten; g. intrekking der beschikkingen van 10 Juli 1918 en 25 Mei 1918 houdende vast stelling van maximumprijzen voor cacaopoeder en "bepalingen be tref fende het verwerken, afleveren en vervoeren van cacaopoeder; h. maximumprijzen voor tapiocameel; i. wijziging der beschikking van 19 Fe bruari 1918 betreffende een thee- en kof- fiesurrogatenregeling j. wijziging der beschikking van 20 April 1918 betreffende aflevering en vervoer van lompen. Nadere inlichtingen omtrent bovenstaan de maximumprijzen worden voor zooveel mogelijk verstrekt ter Gemeente-Secreta rie, iederen werkdag tusschen 9 en 12 uur voormiddag. Omruilen b-o terkaar ten. Do Burgemeester van Goes brengt ter open bare kennis, dat in verband met de stij ging van den kleinliandelprijs voor bo ter, door den Minister van (Lanxlbouw, Nijverheid en Handel is bepaald, dat de boter kaar ten desgewenseht kunnen, worden omgeruild voor Margarine-, Melange A of Melange B-kaar ten. unci.uu'C ïvan vv uitlOTl JlfÖfl- baar gemaakt aan het Distributiebureau uiterlijk Dinsdag 19 November 1918. Heinkenszand. Op initiatie! van ds. P. Warners en J. van der Zouwen werd gisteravond een vergadering ge houden, teneinde te komen tot op richting van een leesbibliotheek. De aanwezige 8 personen traden als lid toe. Ds. Warners verklaarde zich be reid zijn bibliotheek, ongeveer 150 nrs. bevattende, beschikbaar te stellen. Eeii bestuur werd gevormd uit 5 personen. Gekozen werden Ds. Wamers, voorz., J/„ van der( Zouwen, vice-voorz., G. P. Beaufort, secr., K. Dekker, penning meester en W. van Veen, commissaris. De bibliotheek, welke op Christe- lijken grondslag zal zijn gebaseerld,,, draagt den naam „Onze bibliotheek". Aan den secretaris werd opgedragen oen reglement samen te stellen. Driewegen. Voor een lid van den ge meenteraad (vacature M. de Dreu) zijn 14 Nov. candidaat gesteld: 1, W. de Dreu, 2, M. Nijsse Aaz., 3, J. Timmerman. Stemming 21 Nov. 1918. Kapelle. Gisterenavond vergaderde de Werkliedenvereen. V. I. O. S, Tegenwoor dig waren 12 leden en 1 donateur. De aftredende bestuursleden: J. van Overloop, H. Toolens en J. Paauwe werden herko zen. De voorz. vindt het jammer dat geen punten meer te verhandelen zijn- Een der bestuursleden maakte de op merking: op de verg. in onze groote ste den zal wel meer te verhandelen zijn- De aanwezige donateur vindt het teeke nend, daar alles dan zeker goed is- De voorz. antwoordt: Dat nu juist niet, maar het gemeentebestuur geeft- toch geen ge luid wanneer adressen aan haar gericht worden. Kloetinge. „Een voorstander van de Wijkverpleging" schrijft ons, naar aanlei ding van het bericht omtrent ontslag aanvrage van zuster Hendriks, dat deze genoodzaakt wordt ontslag te nemen, als de bestaande grieven niet door eer algemeene vergadering worden wegge nomen. Domburg. Reeds eenige dagen achter een werden alhier vel© diefstallen ge pleegd, o.a. in een villa behoorende aan een Duitsch© familie, dan weer had men zich toegang verschaft in een villa waar- van de bewoners voor dien avond uit waren. Ook de openbare school bleef voor de dieven niet gespaard, terwijl nu pas de villa „Dorpzicht" het moest ontgel den. Vele huishoudelijke artikelen, zoo- als linnen- en waschgoed, bad- en an dere oostuums werden daarbij ontvreemd. De politie liet niets onbeproefd om d© daders in handen t© krijgen. Het is aan den rijks- en den gemeente-veldwachter alhier gelukt de bedrijvers van al deze inbraken op te sporen. Een 4-tai militairen, gedetacheerd op bet kasteel „Westhove", hadden zich hieraan schuldig gemaakt. Eén hunner bad j.l. zomer een bos sleu tels Uit een der strandtenten weten te bemachtigen, waarmede gebruik werd ge maakt om met valsche sleutels zjch toe gang te verschaffen. Waai' geen toegang kon worden verschaft met een sleutel, weiden deuren of ramen geforceerd. Bijna alle vermist© goederen zijn door beide veldwachters opgespoord en in beslag ge nomen. Handdoeken, beddelakens, mes sen, zeep, cacaopoeder, borstels, overjas en mansoostuum, te veel om op te noe men, van onder het zand in de duinen gevonden, of bij enkele personen daar verkocht in beslag genomen. Ook werden vele (goederen op hen bevonden. De mi litairen, 'die eerst ontkenden, hebben thans een volledige bekentenis afgelegd, waar na zij verder aan de militaire overheid werden voorgeleid. Soaburg. Donderdag had een algemeene vergadering plaats van de vereeniging tet stichting en instandhouding van een School met den ïljbel onder leiding van ds. Kerbhef. Uit hst verslag van den secretaris K. Wielemaker bleek o.m. dat de onderwijzeres een 4-tal weken door ziekte was verhinderd geweest, één leerling door den dood was weggenomen, de Unie-collecte tot tevredenheid stemde en er nog één vacature in het bestuur was, daar dhr. A. Joziasse bad gemeend zijn benoeming niet te moeten aannemen. Hierna bracht de penningmeester J. van Soelen verslag uit over de financiën. Uit het nazien der boeken van den penningmeester en van den penning meester van het suppletiefonds bleek, dat alles in goede orde was bevonden. Tot bestuurslid werd gekozen dhr. C. Wisse, welke deze benoeming aaanam. De voorzitter deelde mede, dat Maandag de school weer zal beginnen. Het be stuurslid J. van Soelen eindigde met dankzegging. Ned. Ilerv. Kerk. Bedankt voor Ternaard door J. P. Dijk te Oppenhuizen. Geref. Kerken. Beroepen te Naarden H- Meulink te Wolvega. Ter nagedachtenis. Onder de vele sterfgevallen dezer dagen, trof mij vooral dat van dhr. K. Wielemaker van Biggekerke en ik kan niet nalaten een enkel woo-rd 'te wijden aan 3e nagedach tenis van dien bescheiden geleefde, Am -.1 Iroiaïxlc: om. zijn nobel karakter zoo hoog achtte. Ik wiiae vooral Wijzen op wat hij ons, Ghr. Onder- wijzers op Walcheren, was a's lid onzer U nie' '-afdeeling Ondanks zijn vele werkzaamheden fen de verre afstanden ontbrak bij zoo goed als nooit op de afdeelingsvefgaderingen. Zijn opstellen of „inleidingen" waren er weinige; maar steeds van de beste 'daar gehoord. Nimmer drong hij. zich op den voorgrond. Aan anderen Let hij gaarne de leiding in de besprekingen. Wanneer we niet te veel bezijden den goeden weg waren zweeg bij. Een genot was 't ech ter te 'luisteren wanneer, nadat de „grooten" onder ons hun uiteenloopenda beschouwingen ten beste hadden gegeven, de eenvoudige heer W, op Zijn altijd bescheiden manier, zijn meening uitte en daarmee de kwestie, die aanhan gig was, beëindigde. Want allen wisten weAan -een uitspraak van dhr. W, valt niet te verbeteren. Om zijn veelzijdigen aanleg en zijn velerlei gaven was bij trouwens reeds als kind en als jongeling bekend. Ik mag hier wel even herinneren aan een woord van den ouden heer L. de Man, in leven 'Directeur der R. N. School te Middelburg, wiens leerling dhr. W.. was „"Wat dhr. Wielemaker te kort moge komen naar het lichaam, heeft hij over aan geest". Ik ken dan ook slechts weinigen, die op zoo verschillend gebied, 'meest in stil te, zijn werkzaam geweest als hij. 'tWare een niet ondankbare daad van piëteit van een zijner collega'si, van een der vele predikanten, die met hem in kennis, zijn geweest, of van een zijner medeleden van bet „Zeeuwsch Genootschap v. We tenschappen", in een korte bi°graP^'e o.amede te deeian wat en hoe veel van zijn hand het licht zag. En veeltijds was zijn arbeid b^'angeloos'. Zij zijn nagedachtenis tot zegening en troost© het zijn weduwe en betrekkingen", dat deze ijverige .arbeider ruste gevonden heeft bij God. C. Louwerse. Hilversum, 14 Nov. 1918. Heden promoveerde aan de V- U. tof doctor in de rechtswetenschap de heer A. D. C. v. d. Velde, geb. te Ierseke. Geslaagd be .Rotterdam voor de acte vrije- en ordeoefeningen de hee ren C. J. Bukkens te Vlissingen en J. Stnrm ,te Middelburg. (Officieel.; Van den Gouverneur-Gener. van Ned.-Indië is nader telegrafisch be richt ontvangen, dat bij de ongeregeld heden te Koedoes (afdeeling der resi dentie Semarang) zeven Chineezen in de vlammen omkwamen. Twee inlanders wer den gedood en veertien ernstig gewond- Middelburg. Menu Centrale Keu ken. voor de week van 18 tot 23. Nov. Maandag: bruine boonensoep, bon 66. Dinsdag: stamppot rooide kool. Woensdag: groeoitensoep bon 65. Donderdaghutspot. Vrijdagaardappelsoep. Zaterdag: stamppot rapen. De directeur van het Gemeente lijk Distributiebureau maakt hekend, dat tot en met Zaterdag 24 Nov. e.k. op bon no. 69 met bon 6 der Rijks- vetkaart verkrijgbaar zal zijn een jialf pond boter, margarine, enz. De directeur van het Gemeente lijk Distributiebureau maakt bekend, dat voor het volgende (zevende) tijd vak, gelegenheid zal worden gegeven tot het omruilen van boterkaarlen voor margarine- of melangekaarten. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Menu van 18 November tot 23 No vember 1918 Maandag Gro-entensoep met vleesch, 5 gram boter. Dinsdag Erwtensoep met vleesch, 5 gram Jjoter. Woensdag Aardappels met Roode kool en vleesch, 10 gram boter. Donderdag Aardappels m$t knolraap en vleesch, 10 gram boter. Vrijdag Hutspot met vleesch, 10 gram boter. Zaterdag Aardappels met savove kool en vleesch, vrij. Wegens tijdsomstandigheden verande ring menu voorbehouden. Distributie: Van 16 Nov. tot en met 22 Nov. 1918 is verkrijgbaar: Op bon 59: Aardappelen 2 K.G. Op bon 60Erwten 1 ons. Op bon 61Gort 1 ons. Op bon 62Jam 1 ons. Op bon 63: Kaas 1 ons. Op bon 64: Aardappelen 2 jt..G Op bon 65: Vermicelli i/2 ons. Op bon 66: Suiker 2V2 ons. Op bon 67: Chocolade 1 stuk. Op bon 68Zeep 1 ons. De Zeep is vanaf Vrijdagnamiddag 2 uur verkrijgbaar hij de volgende win keliers: Gchr. Duvekot, C. de Kok, F. J. Thiery, J. A. Steketee, Fa. v. d. Leeuw, J. v. Liere, L. Korstanje PZ„ Wed. de Hullu, A. II. Schrijver, J. H. Jacobs, J. Veerhoek, Joh. Kloosterman, Dl H. de Bruijne. Kloetinge. Morgen, Zaterdag, is van 8—2 uur verkrijgbaar bij W. Schippers een 'half ons vleesch per persoon. Souburg. Gedurende de week van 16 22 Nov. is verkrijgbaar opaardappel- bon 6, 4 K G. aardappelen boeuenhou 6, 1 II.G. boonen^ortbon 8, 1 */2 H.G. gort; bak en braadvetbon 19, 2'/2 H.G. suiker. Zondag 17 November. Op Zuid- sn Noord Bevelend. Baarland, vm. en nrn. ds. Meloen. Biezelinge, vm. en nm. ds. Mantz. Borssele, vm. ds. Elenbaas. Colijnspkat 9.30 en 2 u. ds. Fejjkes. Cortgene, vm- leeskerk, nm. ds. Lijsen- Driewegen, 2 u- ds. Jonker, coll. Chr- school. Ellewoutsdijk, 2 u- ds. Elenbaas, bed- H. A. 's Gravenpolder, 9.30 en 2 u. ds. Gerretsen- Hansweert. 9.30 en 2.30 u. dhr. - van Dam. Heinkenszand, 9.30 en 2 u. ds. Wamers- '9 H. Abtskerke, 9.30 on 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sHeer Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. 's Heerenhoek, 2 u. ds. Buinink. 's H. Hendrikskinderen, 9.30 en 2 u. 'ds. Steenkamer. Hoedekenskerke, vm. en nm. ds. v. Essen. Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Boer Kamperland, vm. en nm. ds. Koenékoop. v ui. en mu. dr. 3db'inldt. Kats, 9.30 en 2 u. ds. Moerman. Kattendijke, Kloetinge, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Krabbendijke, 9.30 u. ds. Muller, 2 u. Kruiningen, 9.30 en 2 u ds Steenbeek, nm. voorber. H. A. Nieuwdorp, 9.30 u. ds. Buinink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 9.30 u. ds. Jonker, Coll. Chr. school- '|i. Rilland-Bath, vm. en nm. ds. Visser. Schore, 9.30 en 2 u. ds. Klomp. Waarde, nm. ds. Muller, gedachtenisstond. Wemeldinge, 9.30 u. ds." Steinz, 1.30 u. ds. Drost. Wilbelminadorp, 9.30 u. ds. Lijsen. Wissenkerke, 9.30 en 2.30 u. ds. v. Linde. Wolfaartsdijk, 9.30 en 2 u. ds. Sfcegenga, Op Wadstter»». Amemuiden, vm. en nm. ds. Mulder van Gouderak. Biggekerke, 9.30 en 2 u. cis. Schuurmans Stekhoven. Domburg, 9.30 en 2 u. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. en nm. ds. Maas.- Grijpskerke, 9.30 u. ds. Vaandrager, 2 u- g. d., 6 uur ds. Vaandrager, bidstond. Kleverskerke, vm. ds. Hermanides. Koude kerke, 9.30 en 2 u. ds. Postma- Meliskerke, vm. geen dienst, nm. ds. de Wijk. N. en St. Joosland, 2 u. ds. Hermanides. Oo*lk*pelle, vm. en nm. ds. Krijkamp. Ritlhem, 9.30 en 2 u. de. ten Hove. Seroosfaerke, vm. en. nm. ds. Muller. St.-Lauren®, vm. eix nm. ds. v. 'tHoff. O. en W. Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Terneden. Vrouwepolder, nm- 2 u. ds. Bastiaanse- Voere, 9.30 u. ds. Weyland. Westkapelle, vm. en nm. ds- Reus. Zoutelande, 9.30 u. ds. de Wijk, nm. 2 u. geen dienst. 't Z and, 9.30 u. ds. Tjebbes, 2 u. ds. Voorhoe ve- Gsref. Kerke». Driewegen, vm. eai nm. leeskerk. Heinkenszand, vm- en nm. leeskerk. Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. Scheele. Krabbendijke, vm. èn nm. ds. Niebow. Kruiningen, 9.30 en 2 u. leeskerk- Schoondijke, 9.30 en 2 u. leesdienst- WenneJdingo, 9.30 en 8 u. leeskerk. Wolfertsdijk, 9.30 en 2 u. leeskerk- Geref. Gemeentes. Middelburg, Segewretraat, vm., nm. «1 av. ds. van Oordt, afscheid. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Gistermiddag is onder Kampen een Duitsche vliegmachine gedaald. Beide inzittenden werden geïnterneerd. Bij de poging tot wederopstijging sloeg de machine op de toeschouwers neer, waar bij 3 menschen gedood werden. Naar Heerlen zijn troepen gediri geerd wegens een "dreigende werkstaking in de mijnen. Te Son bij Eindhoven werd de alleen wonende H., op klaarlichten dag in zijn woning overvallen. De aanranders -bonden hem aan handen en voeten, duwiden hem een prop in den mond en zochten het huis af, waaruit zij alles wat van hun gading was meesleepten. Eindelijk, toen de dieven reeds lang gevlogen waren, kon H- (den prop uit den mond verwijderen en door te schreeuwen de aandacht te trekken van een buurman, de hem uit zijn hachelijke pos'tie verloste. Dj politie onderzoekt de zaak. Do Spaanse he griep Deze thans gevreesde ziekte begint ook in het Wies tl and ernstig op to treden. De gevallen met doodelijken afloop nemen hand over hand toe. In het dorp Monster is het al heel erg. Daar sterven hieele gezinnen uit. Hoewel ook in Loosduinen bijna geen huisgezin zonder zieken is, hoorden wie toch nog slechts van een paar sterfge vallen. Wegens 'het epidemisch heer- sclien van de SpaansChe griep; zijn le Helmond alle openbare vermakelijkheden vergaderingen en bijeenkomsten onder welken vorm ook verboden. In Ameron- gen, Driebergen en Leersum, alsmede te Viamen begint de Spaansche griep een kwaadaardig karakter te vertoonen dan tot nu toe 't geval was. Te Amerongen kwamen reeds 5 sterfgevallen voo'\ te Driebergen waar hoofdzakelijk jonge kin deren zijn aangetast, yielen reeds 6 slachtoffers en ook te Leersum, Odijk en Vianen werden verscheidene sterf gevallen geconstateerd. Een schip beladen met bazalt en liggende in de Lek bijl Hagesfcin is door vrachtboot aangevaren. Het schip zonk en een kind van 9 jaar dat te bed lag in het vaartuig, verdronk. De andere opvarenden konden zïch met groot le vensgevaar redden. 1 Omtrent den moord te Wehi, ge pleegd op den 80-j. B. Ledderhof. ver nemen we nog, dat diefstal de drijfveer is geweest. Vermist worden een spaar bankboekje en vermoedelijk de pas ge- inde pacht der landerijen van den ver moorde, die een waarde hebben van' f 17.000. Te Lonneker nabij den zloogenaam- den Lonnekerberg vermaakten zich Zon dagnamiddag eenige jongens uit Ensche de ,door met hun petten naar de draden der bovengrondsche electriachei geleiding te werpen. Toen de piet van één hunner tusschen de draden bleef hangen, klom de 15-jarige J. Wensink naar boven om haar er uit te halen. Hij kwam evenwel met de dradiaa ia aanraking en stortte naar beneden. Naar het Ziekenhuis te Enschede vervoerd, overleed de jongen korten tijd Jaarna. 0* (ii-eig-nrffl Revolutie. Ziehier enkele persstemmen over de eisc.hen der revolutionairen: De Gelderlander (r.-k.): Troelstra heeft niet gesproken voor meer dan 25 percent des lands. Hervor mingsgezind zijn we allen, maar voor fle revolutie met al haar ellende passen we. Op de overgroot© meerderheid des Volks kan onze christelijke regeering in fteze ook voor ons land ernstige tijden re kenen. Uit De Stichtsche Ct. (a.-r.): Wie strijdt voor verbeteringen op al lerlei levensgebied zal ons steeds aan zijn zijde vinden. Doch schrap zetten wij one tegen iedere revolutionaire actie an bet monster Jer revolutie zullen wij blgve® bekampen. Uit Het Nieuws v. d. Dag (neutr.): Een compromis tusschen de „burger lijke"' en de gematigd -socialistische par tijen lijkt door de tijdsomstandighödeai aangewezen. Zóó alleen kan gezfc-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2