Uit de Provincie. (Voorloopig zal de ex-Keizer te Ameron gen vertoeven. Zijn gevolg zal ie Arn hem worden geïnterneerd, voor zoover het uit militairen bestaat. Het is on juist, dat de Keizerin, de Kroonprins en Hindenburg mede zouden zijn aangeko men. Op het departement van Buitenland- sche Zaken wordt ontkend, dat men te voreni van de komst des Keizers op de hoogte zou zjjn, geweest: zijn aankomst moet ee'n volkomen verrassing heeten. Eerst Zaterdag schijnt sprake te zijn ge weest van de ïeis, hoewel het plan daar toe reeds vroeger moet zijn genoemd. Het is zeer onwaarschijnlijk, dat de heer Van Heutzi in eenig verband met de reis van) den ex-keizer staat. Het wordt onwaar schijnlijk geoordeeld, dat de reis' van den ex-keizer als een vlucht moet worden beschouwd. Meer zou men moeten denken aan een staatsgreep met negatief karakter. De Kei zer zou door zich te verwijderen .de mogelijkheid van het vormen van coni- tra-revolutionaire bewegingen wenschen te belemmeren en de gelegenheid willen ge ven dat de toestand zich consolideert. Nu mist elke actie tegen de Revolutie het door de ontwikkeling der dingen aan gewezen centrum en concentratiepunt, 't iWordt iiict waarschijnlijk geacht dat de Geallieerden thans eenig bezwaar zouden opperen tegen het verblijf van den Kei zer. Wat de socialisten v o o r 1 o o p i g eischen. Het voorloopige program is: 1. On middellijke demobilisatie met vergoeding bij' werkloosheid. 2. Onmiddellijk invoe ring algemeen vrouwenkiesrecht door nieuwe verkiezingen_ gevolgd. 3. Afschaf fing Eerste Kamer. 4. Onverwijlde invoe ring wettelijken 8-urendag, 6-urendag voor mijnwerkers. 5. Invoering staatspension- m-eering op ^O-jarigen leeftijd6. Inwjl- Jiging van alle eischen, y.Sü het program van den Ned. Bond vaan Dienstplichtigen. 7. Belangrijke verhooging der salarissen ü,erkliedert en lagere ambtenaren in pu- •blieken dienst en spoorwegpersoneel. 8. Intrekking stakingswetten 1903. 9. Vol- tfedige werklooztendag. 10. Levensrnidde- Jtetnvoorziening als gemeenschapszorg. 11. Socialisatie van alle bedrijven die daar- „v.oox in aanmerking; komen. 12. Uitvoe ring van het program van Bern, zijinde ■de samenvatting van al onze eischen op het gebied der sociale wetgeving. In den loop dezer week zullen in alle grooter© steden volksvergaderingen plaats hebben ter ondersteuning van deze eischen. Op het congres zullen de mid delen worden vastgesteld om dit program dool te voeren. 1 Allerlei. Honderdduizend ontslagen krijgsgevan genen op weg naar Nederland. In den eersten termijn der demobilisatie zijn 100.000 man begrepen. Daarvan heb ben 30.000 zakenverlof. Van de overblij- venden hebben 25 a 30.000 steun noo- dig. Daartoe worden commissies benoemd, waarin de betrokkenen zullen vertegen woordigd zijin. De Koninklijke familie is voornemens binnenkort wederom haar intrek te nemen 5n het Paleis Noord einde te 'si-Gravenhag©. Christ e I iji k Nationaal Vakverbond in Nederland. Dooi het Christelijk Nationaal Vakver bond zij!n de Hoofdbesturen van de daar bij Aangesloten bonden telegrafisch 'op geroepen voor het bijwonen eener buiten gewone algemeene vergadering op a.s. 'Woensdag 13 dezer in bét Gebouw van Christelijke Belangen Prinsengracht 75, Den Haag, des morgens 11 uur. Op deze vergadering zal de houding tier Christelijke Vakbeweging worden vast gesteld in verband met den huidigea toestand. De Nederl. Motor schoener Jacob gestrand en totaal wjrak. Volgens bericht van het consulaat ge- weïaal te Chxistiania is de Nederl. motor- echoener „Jacob", op de reis van Am sterdam naar Sarpsborg, bij Fuglehiuk ge strand en volkomen wrak. D© bemanning is giered en te Tönsberg aangekomen, Behalve de matroos G. Visser, die wordt vermist. Een Republikeinsche Part ij. Naar wij vernemen, is in een te Utrecht gehouden bijteenkomst besloten tot op richting van een republikeinsche partij. "Besloten werd: 1. Afschaffing koningschap en bof. 2. Instelling republiek, jnet jaarlijks aftre denden nresident. 3. De republiek èlui- te zich zoo spoedig mogelijk aan bij den te vormen statenbond. 4. De ministers ieders voor zich verantwoordelijk aan de volksvertegenwoordigers. 5. Verkiezing van volksvertegenwoordiging, mede door vrouwen en instelling van referendum. 6. Afschaffing Eerste Kamer. 7. Afschaf fing diplomatie. 8. Afschaffing leger en vloot, te vervangen door een politiekorps. 9. Irrüdië los van Holland. 10. Democra tiseering van het volk, rijk en arm, door a. afschaffing van adel, jachtrechl en rid derorden; b. juryrechtspraak voor strafza ken, kosteloos en snel ïecht; c. verplicht kosteloos onderwijs op dezelfde school tot en met middelbaar onderwijs; d. her vorming, later afschaffing van het recht ■tot erfenisn e. instelling van één staats belasting op kapitaal en inkomsten, waar na de staat den gemeenten een uiikeering verschaft; f. instelling van één klasse op de spoorwegen met Jager tarief. 11. Vereenvoudiging van ministeriëele en ge meentelijke administratie. 12. Voorloopig -vrije productie en .vrije handel, moge lijk nader een sociaal-communistische re geling. Mede werd besloten tot verzending van het volgende telegram aan den prim sier raad te Den Haag: „Het hoofdbestuur van de heden opge richte republikeinsche partij noodigt u uit bij de Koningin aan te dringen op initiatief tot invoering ïfepublikeiiischien regeeringsvorm in verband wereldgebeur tenissen." De oprichting van een weekblad „De Republikein" wordt voorbereid. In het hoofdbestuur DE AANKOMST VAN EX-KESZER WILHELM TE AMERONGEN. (Van onzen bijzonderen correspondent.) Wagenjingen, 11 Nov. 1918. Loodzwaar hangt de grauwe lucht over de schoone heuvels van den prachtiger! VeluWezoom. Als: de zon haar schitterend licht werpt over de herfsttinten, wanen) wij ons hier in een tooverwereld. En nu Het is of de natuur meeweent om het diepdroevige, dat zich op bet wfe- ireldtooneel afspeelt. Een gestaag weenen Wij wilden hem Zien, den man wiens naam op de lippen van alle wjene Idling gen zweeft. Het bulletin in het morgenuur had ons gemeld: 2.55 Ede, 3.24 Maarn. En dan komt Amerongen. Onmiddellijk werd het stalen paard te voorschijn gehaald en peddelden wij.onder het gestadig val len van den regen over den schoonen Grebbeberg naar Amerongen. Wat was het daar gewoon1. Geen bij zondere drukte. Alleen bij den hoofd ingang een 30-tal menschen, waaronder verscheidene kinderen, ïustig afwachten de het groote moment, de aankomst van den onttroonden monarch, na uren van gejaagdheid en spanning, in de woning van een vriend (graaf Bentinck), waar althans uiterlijke rust den diep geschok te wellicht voor een pogen blik het ont zaglijke kan doen vergeten, wat zich id zoo korte spanne tijjds had afgespeeld. Langzaam groeide het kleine clubje toeschouwers aan. Een paar rijtuigen met journalisten arriveerden. Overigens alles heel gewoon. Geen militaire wacht. Slechts enkele marechaussees rüstig met elkaar babbelend. Vanuit het kasteed ©an heen en weer gaan van bedienden, die de laatste toebereidselen maakten voor de ontvangst van den' eertijds groote. De glazenwasscher legde de laatste "hand aan de ruiten van ©en gebouw bij den ingang der oprijlaan. Was bet van zenuwachtig heid, dat de man plotseling .van de lad der viel, tot ontsteltenis van degenen, die in zijn nabijheid stonden? Wij troost ten bem met de .woorden; D© val van den Duitschen Keizer is grooter Daar arriveerden de burgemeesters van Amerongen en Leersum, vergezeld van twee hoofdofficieren van het Ned. leger. Even' daarna een telegrambesteller. Nieuwsgierig vroegen wij eenige oogan- blikken later naar den inhoud: „Aan komst kwart voor vieren" deelde men ons welwillend mede. Het was half vier. Nog een kwartier en danWij wachtten Plots een schril gefluit. „Daar zijn ze, daar zijn ze!" klonk het uit een mond en ja, daar om den hoek van den weg de voorrijders, een Neder- landsch soldaat met den karabijn op den: rug. Daq een auto met marechaussees en dan„De Keizer, de Keizer", klonkt het door de inmiddels aangroei ende rij. D© chauffeur minderde de vaart en vlak langs ons reed Wilhelm vorf Hohenzollern, gewezen Keizer-Koning, vluchtende Wijf ontroerden. Wij groetten eerbiedig. Het onberispelijk militair saluut van den in generaals-unifoïm gekleeden ex-keiaer was het antwoord. De uitdrukking op het gelaat was blijt moedig-emstig. Zou de gedachte aan rust na strijd een oogenblik een blij'moedigen trek op bet gelaat hebben getoovecd? Wij konden ons niet begrijpen, dat wij hem gezien hadden, van wien de gan- fic-he wereld spreekt. En toch, het was waar. Wij hadden medegemaakt het groo te historische moment, de aankomst van den afgetreden beerscher in de veilige haven. Nog puften ona drie auto's voor- bi}', waarvan twee met Duitsche en een met Nederlandse he officieren. Wij sëhonken er geen aandacht aan; wij waren stil bij de gedachte aan wat er moest omgaan in het hart van den) man, die gedroomd heeft van een opper machtig Duitschland en nu als een voort vluchtige toevlucht zoeken moest op vreemden bodem, zij het ook het gastvrije Nederland. Opgaan, blinken en verzinken Wij' reden wieg. Nog' altijd „weende de natuur. G. Clir. D. De buitengewone adelborst der Kon- marinereserve J. Ossewaarde is te Vlis- singen geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserschip Heemskerck. Middelburg en Vlissingen hebben gis terenavond gedurende twee uur zonder electrischen stroom gezeten en wel van kwart voor 'vijf tot kwart voor zeven, Dit bracht in tal van bedrijven, winkels en particuliere woningen heel wat last met zich. De oorzaak was een defect aan een ketel en aan een ventilator in de electrische centrale te Vlissingen- De tram reed, al was het ook met storin gen door en werd de dienst tusschen beide plaatsen toch volgehouden. Te Vlissingen is men bezig de beide daar liggende mailbooten der stoomvaart maatschappij „Zeeland" in orde te bren gen, opdat zij bij mogelijke hervatting van den dienst op Engeland direct gereed zullen zijn. Het zijn de „Oranje Nassau" en de „Prins Hendrik." Middelburg. Heden of Woensdag moe- tan de vreemdelingen, die in eeR der wijken O, R, S, T, U of V wonen zich tusschen 2 en 4 uur aan het politie bureau alhier melden tot het in ontvangst aemen van een eontrolepas. Goes. Bit een onderhoud van B. en W. met 'die levensmiddelen commissi© dat gisteren ten stadhuize plaats had, wem door den loco-burgemeester me degedeeld, Idat het niet benoemen van twee arbeidersafgevaatdigden in de Brandstoffenooirumissie, slechts ont staan was doordat te Goes geen plaat selijk brandstoffencomité bestond, 't Is nier een districtscommissie, welke tevens voor Goes distributeert. De voorschriften worden in Den Haag zoo danig gegeven, dat niet verwacht kan women, door uitbreiding der commis sie meer brandstoffen te kunnen ver strekken; evenwel was de loco-burge meester bereid de commissie met een paar arbeidersafgevaaidigcien uit te breiden. Op een vraag: wat oorzaak mocht zijn dat te Goes toet de uitrei king van bons voor schoenen en zool leer zoo laat (andere plaatsen zijn 8 dagen geleden begonnen) aangevangen werd, werd geantwoord, dat de ziek te en bet overlijden van den wethou der van Distributie als een der oor zaken mocht worden beschouwd, „hoe wel 't de vraag bleef, indien het ad vies van (de commissie belast met do uitreiking van zoolleer ingewonnen was, de zaak niet vlugger van stapel zou- hjebben gelo-open (dat nu dei distributie van rund- vleesch volgens nieuwe bepalingen zal geschieden (welstanidsgrens is dan uit gesloten) van de wei ges teld en ver wacht wordt, dat zij de wijze spreuk „Draagt elkanders lasten" in overden king zullen nemen, opdat de minder gegoeden goedkoop vleesch zullen kun nen betrekken Dat het klantensysteem, hetwelk door, B. en Wi. reeds eenmaal onuitvoerbaar werd geacht, nogmaals in overweging zal wonden opgenomen, waarbij Burg. en] "Weth. zich zullen laten leiden door practis'ch advies in te winnen op plaat sen waar genoemd stelsel toegepast wordt. Vepder wierd toezegging gedaan, bij Z.Ex. den Minister te zullen aandrin gen op grooter quantum zeep, zij' 'bet dan slechts voor, hen die hun togen wasch |doen, en dat maatregelen ge nomen worden, om 't gehalte der melk welke aan de klanten wordt afgele verd te oontroleeren. Gisteravond is onder voorzitterschap van den heer J. A. van Heel, in de „Prins van Oranje" de algemeene ver gadering gehouden van den Chr. Volks bond. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het lid van de Commissie voor de Werkverschaffing, den heer P- Ver burg, die ruim 4 jaar met ijver en lust arbeidde. Ook werd de heer P. v. d- Meulen herdacht, die als verslaggever en getrouw bezoeker steeds tegenwoordig was. De notulen door den secretaris dhr. J. Donner gelezen, werden goedgekeurd- Ver slag werd gedaan door de Commissie tot het nazien der boeken, bij monde van den heer T. Faberij de Jonge. De rekening werd goedgekeurd en de com missie zoowel als de penningmeester, dhr- F. H. Hopster dank gezegd. De heeren van Heel en .Jos- Stieger werden bij acclamatie als bestuursleden herkozen. De heer Johs. Pilaar wenscht den voorzitter geluk met zijn herbenoe ming en hoopt dat hij nog tal van jaren mag blijven-werkzaam zijn. In de plaats van wijlen den heer P- v. d. Meulen wordt in de commissie tot het nazien der boeken gekozen de heer M- Quak- kelaar. In de plaats van wijlen den heer P. Verburg, tot lid van de C. v- Wi de heer J. de Bruijne, die eveneens de benoeming aannam. Het verslag wordt behandeld en alge meen goedgekeurd. De heer L. Duvekot vraagt eenige inlichtingen over de mede- deeling omtrent hout in het verslag- Door den Secretaris en den heer van de Weert worden de noodige inlichtingen gegeven: lste dat er hout genoeg is, 2e dat het bij gedeelten van 25 kilo te ontvangen is, mits men zich bijtijds opgeeft aan bode M. Hillebrand, opdat niet de een reel en de ander weinig ontvangt. Verder dat de inschrijving van werkloozen spoe dig plaats vindt en dat het al of niet spoedig afleveren van blokken afhanke lijk is van het aantal personen, die zich aangeven. De vergadering, die tamelijk goed bezocht is, is tevreden met deze mededeeling. De voorzitter beveelt de collecte aan die gehouden wordt van 11 tot 16 Nov- en brengt dank aan de C- v. W. voor betoonden ijver in het afgeloopen jaar; het Burg. Armbestuur voor de bereid willigheid. tot finantieelen steun, de Pers voor de voortdurende aanbeveling van den arbeid van Volksbond en Werkver schaffing. Niets meer aan de orde zijnde wordt de Algemeene vergadering gesloten en gaat men over tot eene Bestuursverg- Goes. Men schrijft ons: Gisteravond had ten stadhuize een on derhoud plaats tusschen B. «n W. en de commissie belast met de uitreiking I van bons voor klompen, zoolleer, schoe nen, sajet enz. Deze commissie-, destijds samengesteld d-o-or burgemeester De Beaufort, bleek bij de nieuwe distributieregeling van schoe nen en zoolleer, geheel vergeten te zijn. 't Bleek, dat nu B. en W. do-or ontzet tend veel werkzaamheden welke de distri butie -oplegt en de daaruit voortvloeiende maatregelen, in hun ijver een nieuwe com missie hadden geïnstalleerd; zij betreur den evenwel, dat de bestaande oommis sie vergeten was; zij gaven de verzeke ring, dat zij steeds met waardoering de werkzaamheden welke de commissie in 't belang der gemeente verricht, gedenken, en de commissi© gaarne verder zag door werken met -de uitgifte van bons voor klompen enz. Waar ide prijzen der verschillende distri butiegoederen voor de oommissie gemaks halve met afgeronde getallen worden be paald, werd de vraag gesteld, indien in de toekomst zulks tot een batig saldo mocht leiden, B. en W. genegen zijn dit eventueel voor de bevolking beschikbaar te stellen en werd door B. en W. ver klaard zulks zeer gaarne in overleg met de commissie te zullen doen. Waar de commissie haar leedwezen uit sprak, -dat zij door den directeur van het 'distributiebedrijf meermalen we-rd ge negeerd, werd -door B. en W. gezegd zulks niet te zullen dulden. Gisteravond is onder voorzitterschap van den heer J. Buijse de vergadering gehouden van de- A.-R.Iviesvereeniging „Voor Nederland en Oranje". In zijn ope ningswoord herdacht de voorzitter den ontslapen voorzitter, den heer A. S. J. Dekker. In het woord van weemoedige hulde schetste spr. hem als een „open brief",als iemand, die zich gaf zooals hij was en die zich geheel gaf. Als iemand met een helderen kijk op menige zaak, als een man van aanpakken, en) een stuur man die steeds te rechtertijd naar de roerpen igreep om het scheepje in veilige haven te brengen. Met algemeene stemmen werd besloten aan Mevr. Dekker een brief van deel neming te zenden, v In de vacature-Dekker werd tot be stuurslid gekozen de heer Mr. J. W. Goed- bloed met 11 van de 19 stemmen- Tot voorzitter werd vervolgens benoemd de heer J, Buijsa met 15 st. Als leden van den A. R. kieskring, Goes werden aange wezen de lreenen P. Oosterbaan met 14 st. en J. Buijse bij herstemming met 10 st. tegen 9 op mx. Goedhloed. Nadat enkele voorloopige- besprekingen inzake de Staten verkiezingen gehouden waren, werd de vergadering op de ge bruikelijke wijzei gesloten. De N. V. Bouwstioffenhandel en Steenhouwerij v.h. M. D. de Putter vraagt vergunning tot het oprichten van een kalk- blusscheirij c.a. op het perceel J. A. v. d. Goeskade, kad. D 2942. Eventueele- be- zwanen 26 Nov. 10 u. v.m. ten Stadhuize. '8-He8r Arendskerke. In de Maandag gehouden raadsvergadering, welke door 7 leden en den Secretaris werd bijge woond en waarin de heerea J. v. d. Poel en J. Zandee Az. met, en de hee ren P. v. d. Dries en K. Janse zonder kennisgeving afwezig waren, werd her benoemd tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim de heer A. van Antwerpen Jz. Tot lid van het Groot Armbestuur van 's Heer Hend.iiks- kinderen werd herbenoemd de he«r A. Kakebeeke en tot onderwijzers voor het geven van lierhalingsonderwijs werden aangewezen te 'sHeer Arendekerke de heerea J. van Houte en J. de Jonge en mejuffr. C. J. Meeuwse, te Nieim- dorp de heeren J. Eversdjjk en L. J. v. d. Ende en mejuffr. J. J. Talsma en te 'sHeer Hendrikskinderen de heer D. J, v. d. Graaff en mejuff. N. C. v. d. Graaff. In de Nieuwjaarscow missiën werden gekozen te 'sHeer Arendskerke de heeren J. Smit Sr., voorzitter, D. W. Lindeubergh, J. Yalkier Jr., J. de Rui ter. D. Janse en L. van Vessem, Secre taris, te Nieuwdorp de heeren J. J. de Jager, voorzitter, P. Blok, B. Baaijens, Chr. Zandee, C. Minderhoud, P. Dekker, P. de Putter, B. de Jager, P. Geschiere en C. Schippers en te 's Heer Hendriks kinderen de heeren J. Zandee Az., voor zitter, J. de Schipper, M. Vermeide, A. A. Snoodijk en P. Oudkerk. Tot haven- meesteres aan de haven Zuid-Kraaijert werd voor den tijd van 3 jaren weder om benoemd Mejuffr. Wed. J. Kieboona. Vervolgens werd besloten tot het aan gaan eener geldleening adf 4000.tot dekking der kosten van den bouw eener schuur en op 't terrein van het Gemeente huis en van de inrichting tot onder wijzerswoning van het pand, vroeger bewoond door A. Huige te Nieuwdorp. Ten slotte werden behandeld de circu laires van Ged. Staten betreffende her ziening der tractementen van de Bur gemeesters, Secretarissen en Gemeente ontvangers. Besloten werd Ged. Staten te adviseeren de jaarwedden dier titu larissen vast te stellen op de door voor noemd College voorgestelde minim 's Heor Abtskerke. De raad vergaderde 9 Nov. Afwezig het lid Tolhoek. Besloten werd tot het aangaan eener geldleening van f2050 onder intrekking van het on langs daaromtrent genomen besluit. De begrooting voor 1918 werd in verband met allerlei betalingen gewijzigd. Het loon van den wegwerker Braam werd voor den zomer en winter gelijkgesteld. Een suppl. kohier heefdgeld voor 1918 werd vastgesteld. Schore. Bij den landbouwer C. B. is een melkkoe in een peekop gestikt en moeten worden afgemaakt. Dinsdag wordt het vleesch in deze gemeente gedistribu eerd. Koudekerke. Op bon no. 6 der Rijk,vpl- kaarten is verkrijgbaar 250 gram boter enz. met overlegging van bon no. 61 vin: het distributieboekje van 1323 y()V Vlisstngon. De directie der Kon. Miat- schappij Do Schelde deelt mede noyster niet over materiaal te beschikken om haar 400 thans in militairen dienst zijnde werk lieden mede te werk te stellen. Zij raadt daarom dezen werklieden'aan gebruik' te maken van de vergunning om nog eeen -ontslag te nemen uit militairen dienst In de heden (Dinsdag) gehouden ver gadering van den gemeenteraad warwfi een groot aantal stukken ingekomen, waarvan wij de volgende noemen: van do leef krachten der Handelsschool een adres om gelijkstelling te bepleiten van hunne jaar- woddenregeling met die van de leerkrach ten der Rijks Hoogere Burgerschool en nog een adres, waarin zij aandringen pp uitbetaling van hun salaris, dat anders op 1 October en 1 November zou zijn uit betaald. Van den heer P. S. Dijkstra een •verzoek: om 5000 M2 gemeentegrond in erf pacht te krijgen aan den Koningsweg en Lampsenstraat voor de stichting van een houtbewerkers fabriek©en verzoek van de vereeniging van aardappelen- greenten- en fruithandelaren om geen aardappelen aan (kooplieden van buiten de gemeente te* geven ter verkoop in de stad; een verzoek.' van de afdee-ling Vlissingen van Nederl. Bond van personeel in publieken dienst om des winters aan werkers op uurloon evenveel uit te betalen als des zomers. Ver volgens, van de afdeeling Zeeland va® den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren en van de Afdeeling Middelburg van het Nationaal Verbond van gpmeenteambtena- tqgji adressen om gelijkheid hij het doen be talen van percentage van eigen en wedu wen-pensioen, terwijl de afdeolingep Mis singen van den Ned. Bond van werk lieden in openbare diensten en bedrijven en van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland, later gesteund door de af deeling van den Bond van Nederl. onder wijzers vragen urn alles voor rekening der gemeente te nemen. Van de afdeeling van den B. v. N. 0. bovendien nog twee adressen, een met verzoek onderwijzers of onderwijzeressen, die voor einde: 1920 het onderwijs met pensioen moeten verlaten en nog niet het volle salaris hebben, in de mogelijk heid te stellen dit toch voor pensioen grondslag in rekening te brengen, en waar in betoogd wordt een schoolarts- aan te stellen, wiens hoofdbetrekking schoolarts is. Nog noemen wij: een verzoek van de diaconie van de Ned. Herv. Gemeente- om f 10 per perceel bij te dragen voor de 31 perceelen, die de diaconie wil van licht voorzien, waarvoor haar zelf da fond sen 'ontbreken, terwijl verhaal op de in- wionenden, bijna alle bedeelden, onmoge lijk is. Ten slotte een verzoek van de hoofden van scholen om vrije woning) op 1 Januari op f450 te berekenen. Nog was ingekomen een uitvoerige cor respondentie tusschen Burg. en Weftb en de awdappelespoirteursvereeniging „One Belang" te Vlissingen, waarbij de grieven, van Buig. en Weth. worden verdedigd en weerlegd. Burg. en Weth. zeggen o-.m., dat bet de vereeniging is te doen om groote winsten, maar niet om een goede distributie en noemen enkele feiten om dit te bewijzen, terwijl de vereeniging het verwijt verre van zich gooit en de- oorzaken van de feiten, die tot onaan genaamheden leidden, achtereen volgens toelicht. Eervol ontslag werd verleend aan den heer K. F. Bartstra als leeraar in de- Engelsche taal ear handelscorrespondenT tie aan de II. B. S. en aan den heer B. Kelder als leeraar in de werktuigkunde aan de avondschool voor handwerkslie den. Heinkenszand. Terwijl gisterenmiddag de vrachtrijder P. zijn wagen toste, sloeg zijn paard op hol en holde tot schrik der burgerij het dorp door tot op het mannent, dat de wagen ineenstorte en aoo- doende het paard tot staan kwam Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Hansweert. Alhier zijn uit Antwerpen aangekomen en geïnterneerd de Duitsche schoeners Max en Moritz. Sint Laurens. Alhier hoopt Donderdag avond 14 Nov. te vergaderen de ring van Jongel. Vereenigingen die gevormd wordt door de acht vereenigingen uit het Noordelijk deel van Walcheren. Verga derlokaal is de Geref. Kerk. Op de agenda prijkt o.a. een inleiding door vr. Maas over De Hervorming" laatste detel der afd. Schets, en ten tweede eèn opstel over „Onze Bondsorganisatie" door vr- Toebes' Deze belangrijke vergadering ver dient zeker door vele leden en belang stellenden te worden bijgewoond. Terneuzen. Raadsverslag (vervolg.) De behandeling der begrooting begon met en kele vragen in het algemeen- De heer de Jager stelde de vraag in verband met de crisisuitgaven of de Raad van oordeel is dat een bedrag van f 110000 aan II. O. was te heffen- Dhr. Nolson vroeg inlichtingen omtrent in de begrooting overgebleven gelden van posten waarop een overschot was en om trent het groote goed slot van 1916 van plm. f18000, met de verhoogde belas ting tot f 90-000. Dhr. v. d. Ouden stelde dq vraag hoe B. en W. zich de toekomst voorstelden na den oorlog en op welke wijze de gemeente weder tot bloei was te brengen- Beginnende bij den laatsten spreker gaf de voorz- opening van een uitvoerig pro gram o.a. een uitbreidingsplan, mstdlea

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2