Plaatselijk Distributifiiiiauws. Binnenland. Uit d© Provincie. Kerknieuws, Onderwijs. smaad, niets te kunnen doen, terwijl de gansche wereld opstond tegen de misdadigers. (De DuiLschers natuur* lijk!) Maar dat er nog niets waardd- gen in ons' land zijn, die met hioo- nende woorden spreken van Engeland en Amerika, die Europa hebben ge red, vervult ons met bezorgdheid voor fle moreele toekomst, van ons volk...," Die bezorgdheid van het blad is wel wat naïet en geheel overbodigHet Ne- derlanidsche volk keurt zeker alle be dreven gruwelen in dezen oorlog af, maai- dat de -groote meerderheid van het Nederlanidsche volk niet in be wondering kan neerknielen voor En geland en diens politiek, dat behoeft toch zeker ook) geen verklaping. De kleine onzijdige naties hebben in dezen oorlog weinig reden Engeland dank te weten. Onlusten aan het frent? De correspondent van het „Hamb. Fremdenbl." meldt: Zooeven verneem ik dat von Hiatze, zooals uit het Duitsche hoofdkwartier gemeld wordt, te Berlijn aangekomen is. Hij berichtachter het Fransche front zijn ongeveer dezelfde toestanden als in Duitschland. Het schijnt ook, dat de soldaten aan het front reeds aan beide zijden, dus aan Duitsche en Fransche zijde, het instellen van den wapenstil stand in handen genomen hebben. Als bevestigd wordt, dat ook in het Fransehe leger de macht reeds in handen der soldatenraden is overgegaan, zullen de voorwaarden van Clemenceau en Foch in het geheel niet meer worden over- handigd. De wapenstilstand zou geheel van zelf intreden. 8 Ook op de Engelsche vloot zouden de manschappen reeds de macht aan zich getrokken hebben, zooals op enkele plaatsen wordt beweerd. De waarheid daarvan heeft men echter nog niet kunnen onderzoeken. Een feit is echter, dat de soldaten van het Italiaansclie leger op eigen houtje naar huis gaan en dat de macht van hun leiders ten einde is. Korte Oorlogsberichten. 08 Oostenrijksch-Hongaareclie re geering protesteert te Berlijn tegen den opmarsch der Beieren in Tirol. Wilson doet een beroep op de bevrijde volkeren van O. H. om het her vormingswerk niet te bezoedelen door daden van geweld en machtsmisbruik. Een afdeeling der Duitscjie krijgs macht onder Lettow Verbeek, die Duilsch O.-Afrika opnieuw is binnengedrongen, heeft, naar Wolff aan de te Lissabon verschijnenden Secoio van 12 October ontleent, in een gevecht met Portugee- sche en Engelsche troepen 20 Portu- geesclie officieren gevaDgen genomen. Van 1 Dec. af wordt het dage- lijksck meelrantsoen in Duitsch land met 40 gram verhoogd. Het kabinet Marghiloman in Roe menië is afgetreden. Generaal Coanda is met de vorming van een nieuw ka binet belast. De grens tusschen Duitsch-Oosten- rijk en Duitschland is voor alle reizigers verkeer gesloten. Een officieel bericht uit Waenen meldt, dat zich onvermijdelijk bij den terugparsch van het Oostenrijksch-Hon- gaarsclie leger moeilijkheden voordoen. Van de divisies, die door het Zuidelijk deel van Tirol komen, weet men niets. Troepen in het Pusterdal hebben zich tot de Italianen, gewend, om het voed- selvraagstuk op te lossen. Hetlsonzo-leger schijnt ordelijk terug te trekken. Om de moeilijkheden te begrijpen, moet men zich te binnen brengen, dat de streken van den terugtocht arm aan wegen zijn en volstrekt ontblootvan alles, wat tot ver pleging van het leger dienen kan. T# Innsbruck is een sterke Beier- sche divisie aangekomen. Talrijke pa trouilles zijn naar het Zuiden vertrokken. De Vorwarts roept tot de algemeene staking in Duitschland op. In Serajewo heeft zich onder deel neming van alle partijen een Bosnische volksraad gevormd met Anatbas Sola aan het hoofd. De volksraad heeft aan de regeering van negen leden de uitvoerende macht overgedragen. Deze heeft onmid dellijk de aansluiting van Bosnië en Herzegowina aan Zuid-Slavië geprocla meerd. Krijgsgevangenen in ons land. DEN HAAG. Het is te verwachten, dat nu in Duitschland krijgsgevangenen der geallieerden Zijd vrijgelaten, zij zich ira grooten getale door Nederland naar hun vaderland trachten te begeven. Om die beweging in goede banen te houden zal zeker een aantal ónzer troepen beschik baar moeten blijven, om daarbij de noo- dige diensten te bewijlzien. Gedeeltelijke Demobi 1 iasie. (Officiéél.) Aangezien de algemeene oor logstoestand het niet meer noodzake lijk maakt om de weermacht te houden op den voet waarop zij zich thans be vindt. heeft de regeering besloten om ge leidelijk over te gaan tot ge deel te- iijke demobilisatie. De voorbereidende maatregelen daarbola zijn genomen, zoodat binnen weinige da gen met onbepaald (klein) verlof zullen worden gezonden het kader en de man schappen der lichting en jaarklas- se 1 9 1 6 en ouder van ide onbereden wa pens en voor zooveel mogelijk ook van de bereden jvapens. Zij, die vrijwillig onder de wapenen wenschen te blijven, zullen niet behoe ven te vertrekken. Het met verlof zönderj zal zich in het belang van de goede orde over een1 aantal dagen moeten ver- dtelen. De regeering stelt zich voor ba bevorderen, dat aan allen, 'die met onbe paald (klein) verlof vertrekken, de kost winnersvergoeding voorloopig nog gedu rende één maand zat kunnen wor den uitbetaald. Onze broodkaart. Den 14en November is de nu geldende broodkaart afgeloopea. De kaart van het 76ste tijdvak, dia dan aan de beurt komt, zal 10 dagen geldig zijn, waarbij echter de bons niet meer, zaoals tot nu toe, voor de helft, doch voor de volle daarop vermelde gewichtswaarde zullen worden aangenomen. Aldus beschikt men van 15 tot en met 24 November over 2800 gram, d.i. 280 gram per dag. Voor de daarop volgende periode wordt de zaak anders. Lang voordat tot verhooging van het broodrantsoen was besloten, moesten reeds de broodkaarten voor de 20ste periode worden gereed gemaakt. Deze kaarten zijn nu veel kleiner en handiger dan de thans gel dende en ingedeeld op 1400 gram, over eenkomstig het thans nog bestaande weekrantsoen. Deze kaarten moeten bij de nieuwe regeling toch worden gebruikt, eener- zjjds omdat man niet tijdig nieuw® kaarten gereed zou kunnen maken, anderzijds omdat met eenige tientallen millioenen broodkaarten natuurlijk een aanzienlijk bedrag zou verloren gaan. Van 25 Nov. af komt dus de nieuwe broodkaart van 1400 gram in omloop. Ook deze zal telkens 10 dagen gelden, maar daarbij zal elke bon de dubbele waarde hebben van het daarop vermelde gewicht. Zeemilieiens le ploeg 1916. Naar wij vernemen zullen, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, de zee miliciens van de eerste ploeg der lich ting 1916, uitgezonderd kustwachters, telegrafisten en macliinedrjjvors, 25 Nov. a s. in het genot van onbepaald klein verlof worden gesteld. Voor machine- drijvers wordt de datum van vertrek met bedoeld verlof op 22 December vastgesteld. Voor de beide andere uit gezonderde categorieën kan nog geen datum werden genoemd. De economische overeenkomst. (Officieel). Volgens een telegram, van de regeeringsonderhandelaars te Londen ontvangen, is ia afwachting der alge meene overeenkomst reeds de volgende regeling getroffen: Het stoomschip „Noordam" zal met passagiers en een volle lading eocosolie, het stoomschip „Benkali" met een volle lading eocosolie, het stoomschip „Taba- nan" met passagiers en een volle lading koloniale producten kunnen vertrekken. Genoemde stoomschepen, thans in Ned. Indische havens liggende, zullen de reis naar Nederland via Durban en Gibraltar nemen, in deze havens zullen de noodige bunkerkolen worden verstrekt. Mocht bij aankomst te Gibraltar de economische overeenkomst nog niet zijn totstand gekomen, dan zullen de stoom schepen te Gibraltar moeten wachten totdat dit het geval zal zijn. De „Anna" gezonken. De Ned. motorschoener „Anna" op weg van Amsterdam naar Hagesund is ter hoogte van Bergen tijdenh hevig stormweer vergaan. D© kapitein Hazel- hof en de kok wilden het schip niet verlaten en zijn dientengevolge verdron ken. Het restant der bemanning is gered en te Bergen geland. Het opperbevel. Er zal geen nieuwe opperbevelhebber worden benoemd. Is afwachting van een reorganisatie van het algemeen hoofdkwartier zullen de loopende aangelegenheden van het opperbevel worden behandeld door den lhit.-generaal Pop, chef van de stsf van h«t algemeen hoofdkwartier/ Van onze Oostgrens. Men meldt uit Oldenzaal: Van betrouwbare zijde vernemen wij nog, dat de Ereisbahn te Nordhorn gis teren getooid was met vlaggen. De sol daten aldaar loepen ook met roode vlaggen door de stad. Van andere zijde deelt men mede, dat het kruitmagazijn te Meppen in de lucht gevlogen is. De Duitsche grenswacht bij Vaals is verdwenen. De grens wordt niet meer bewaakt. Hedenmiddag ware» reeds een honderdtal Franschen en Russen bij Vaals over de grens gekomen. Benzine voor dokters Met het oog op den ziektetoestand in ons land heeft de minister van Oorlog uit den legervoorraad benzine ter be schikking gesteld van het bureau voor doktersnoodvoorziening. Deze benzine zal worden verwerkt tot een auto spirit van hoog benzinegehalte, dat een vlug vervoer van de dokters waarborgt. Bovendien heeft de miaister van Land bouw besloten, voor den duur van vier weken, den prijs van den auto-spirit met de helft te verlagen. Yrije schoenen zonder bon? Grossiers en winkeliers zitten met enorme voorraden z.g.n. vrije schoenen. De Minister van Landbouw neemt daarom in gunstige overweging, in den loop dezer week de vrije schoenen zon der bon beschikbaar te stellen. De bons voor de standaardschoenen, waarvan per jaar een 4 millioen gefabri ceerd kunnen worden, blijven gehand haafd, terwijl al 't overige schoenwerk in den vrijen handel komt. Op de rotsen geloopen. Het stoomschip „Sydney", hetwelk met een lading stokvisch e» haring voor de gemeente Amsterdam onderweg was van Bergen (Noorwegen) naar Amster dam, is bij Udsire óp de rotsen geloopen. Er zouden, volgens te Amsterdam bin nengekomen berichten, slechts eenige opvarenden gered zijn. Allerlei. Da nieuwe spoerwegdienstregeling zal in geen geval vóór 16 Dec. worden in gevoerd. D© s. s. Hollasidia en Delfland zijn eergisteren van Amsterdam naar New- York vertrokken, osa graan te halen. Er zal een directe postverbinding wor den ingericht van Utrecht naar Brugge (via Sluis) voor geheel vrijgemaakt West- Vlaanderen. Morgen zal het verkeer ever de spoor brug over de Koningshaven te Rotterdam over één lijn hersteld zijn. Het herstellen van de tweede lijn eischt nog wel 4 a 5 weken. Het buitengewone congres der S. D. A. P., hst N. V. V. en den Bond van Arbeiderscoöperaties zal op Zaterdag 23 en Zondag 24 dezer gehouden worden in het Circus te Rotterdam. De max. kleinhandelprjjs van de harde kleizeep is 10 ct. per stuk van 100 gram. Er wordt .100 gram per hoofd per maand beschikbaar gesteld. Als deskundige tot schatting |der pachtwaarden van gronden gelegen in den calam. Annapoider zijn door Ged. Staten, den genoemden polder en de Arrond. Rechtbank te Middelburg resp. benoemd de heeren G. v. d. Putte, lid der Staten van Zeeland te Vlissin gen, Fr. van Hoorn 'te Kortgene en Iz. P. v. d. Weele. rustend landbouwer te Colijnsplaat. Door Ged. Staten is de heer L. G. Tuijnman te Staveniss-e benoemd tot lid der commissievan aanslag voor de inkomstenbelasting, standplaats St. Maartensdijk, ter vervanging van den lieer W. M. Kloet, die eervol ontslag, is verleend. Prov. Statenverkiezing. De Chr. Historische Kiesvereeniging in den kieskring Middelburg zal voordra gen voor candidaten der Provinciale Staten in Zeeland de heeren mr. H. F. Laritsheer te Middelburg, W. van Oeveren 1e Wolfaartsdijk, A. G. van der 'Hooft te Middelburg en G. J. Boo- gerd te Kerkwerve. Uit P a r ij s naar Vlissin gen. Wij spraken een heer, die voor ae Fransche regeering naar Nederland was gekomen. Hij had Donderdagmor gen Parijs verlaten en was over'België gereisd, o.a. per auto door het IJzer1- inoeras over een houten weg van 17 K.M. Zondagmiddag te 4 uur kwam de reiziger per boot van Bres kens te Vlissmgen aan. De lichtboei bij de Schouwen- bank is weder uitgelegd. Vrijdagmiddag is de tramverbinding tusschen Aardenburg en Brugge hersteld. Een locomotief en een personenwagen kwamen te Aardenburg aan, en keerden terug. Een geregelde dienst zal worden ingesteld, doch alleen voor personen die voorzien zijn van een pas. De volgende res. 2e luit. van het 14e reg. inf. zijn benoemd tot res. le luit.: T. M. P. H. Janssen, J. A. de Wolf, E. J. van der Linden, D. W. F. Ronunel, P. A. Stofberg, D. J. M. de Hondt, G. Iluijsse en J. G. van Niftrik. Ingetrokken is het K. B. van 21 October voor (zooveel (betreft de benoeming van dien luit.-kolonel H. J. Wonnink tot plaatsvervanger van den herkeuringsraad in Zeeland; :als zoodanig is benoemd voor 'het tijdvak, ingaande 7 November en ein digende 28 Februari 1919, de luit.-kolonel I. H. Boeye, prov. adjudant in Zeeland. Middelburg. Men meldt ons dat de herfstvacantie van de1 Chr. Kweekschool met 11 dagen is verlengd. Goes. De loco-burgemeester ont ving hedennacht het volgende tele gram Aan Burgemeester Goes. Regeering besloot Zaterdag tot ge deeltelijke demobilisatie van lichtingen en jaarklasse 1916 en ouder op na der aan te geven dagen. Geef daaraan dadelijk algemeene bekendheid. Minister van Oorlog Alting von Geusau. Burgemeester en Wethouders van Goes vestigen nogmaals er de aandacht op van de winkeliers, dat gedurig wordt geconstateerd, dat velen te vroeg ver- koopen. Vóór de geldig verklaring van de nieu we bon, dus vóór Zaterdag, mag het be schikbaar gestelde niet worden verkocht, uitgezonderd zeep, die vanaf Vrijdagmiddag 2 uur mag verkocht worden. Wanneer de Regeeringsgoederen bij een winkelier nog in voorraad zijn, is hij verplicht aan een ieder tegen afgifte van een geldigen bon te verkoopen- Overtre ding van een of meer dezer bepalingen zal uitsluiting tengevolge hebben- Middelburg. Bon 65 een half ons ha vermout, 66 een ons erwten, 67 een ons zachte zeep; 68 half pond suiker, bon 3 der kinderkaart half pond 'suiker, bon 4 der kinderkaart half pond suiker en bon 5 een stuk harde zeep. Klortlnge. Van 12 November 1918 ver krijgbaar op bon 63: 1 H.G. jam; op bon 64: 4 K.G. aardappelen; op bon 65: 2V2 H.G. suiker; op bon 66: 1/2 H.G. sago of aardappelmeel; opl 'boni 67: 1 H.G. gort. R- ee 84. Jooslaod. Van 11—18 Nov. verkrijgbaar op bon no. 50: 1/2 pond sui ker; no. 51: 1 ons jam; no 52: 1 ons kaas; no. 15 kinderkaart: V2 ponil suiker.' Bons voor reparatieleder en voor nieuwe schoenen worden alleen afgege ven op Dinsdag van 11—12 en 6—7 uur Klompenbons Dinsdagnamiddag van 34 uur, alleen voor degenen, die nog geen of maar een bon in 1918 gehad hebben. Sï Laurens. Vanaf Woensdag 13 No vember is op bon no. 25 verkrijgbaar 1 ons havermout en 1 ons gort. Op bon Vfissinga». Het gemeentebestuur van Vlissingen heeft een adres gericht tot de Tweede Kamer, waarin het hezwaar maakt tegen het stichten van een marine- hospitaal te Middelburg zooals de re- geering heeft voorgesteld. Het gemeente bestuur meent, dat Vlissingen de aan gewezen plaats is, o. a. aangezien het marineetablissement daar wordt ge vestigd. Wolphaartsdijk. De Spaansche griep breidt zich hier ernstig uit- Gelukkig draagt de ziekte geen kwaadaardig karakter. De o.l. school is'gesloten en de Chr. school zal dit voorbeeld wel volgen. Er moeten ongeveer 1000 gevallen geconstateerd zijn- 's-Heer Hendrikskinderen. Van de tele- foonleiding wordt pl.rn. 130 M. koper draad vermist. Nieuvvdorp. De Spaansche griep is ook hier in hevige mate heerschende en neemt nog dagelijks toe; de bijzondere schooi is reeds gesloten. Bij J. H. lagen 17 per sonen in een gezin met de griep- SeSiore. Zaterdagmiddag omstreeks half twee werd onder klokgelui en onder groote deelneming het stoffelijk over schot van den te vroeg ontslapen sta tionschef, dhr. Dogger, te Vlake ter aarde besteld. Aan de groeve sprak de Inspec teur van de SUatspoor wegen een woord van dank en eer, waarbij hij den lieer D»gger herdacht als een ijverigen en bekwamen chef. Daarna sprak ook zijn college, de heer stationschef van Krui- ningen-Yerseke, ook nawens het Stati- onspersoneel een woord van dank, Kapella. Gisterenavond trad, daartoe door de Chr, Jongl. Ver. uitgenoodigd, voor haar op in verband isaet de gebeds week van het Wereldcomité van Chr. Jong. Ver., dhr. A. P. Louwerse, gods dienstonderwijzer alhier. Spr. had tot onderwerp de eerste bede van het Onze Vader. Het lokaal was tamelijk bezet. Vervolgens hoopt Dinsdagavond ds. Mantz van Biozelinge ©n as. Vrijdag avond ds. Homburg van Goes voor haar op te treden. Kiste. Met ingang van 1 Jan. 1919 ontvangen 'de kerkelijke beambten der Ned. Herv. Gom. alhier 20 pet. duurtö- toeslag. De predikant ontvangt f300 duurtetoeslag benevens f200 tracte- mentsverhooging. i Terneuzen. De aanvoer van zieken en gewonden komt eenigermate tot stilstand- Zaterdag zijn 5 zieken aangevoerd en werden 9 vluchtelingen opgenomen- In het geheel zijn er 45 die verpleegd wor den en 322 gehuisvest. N«d. Herv. Kerk. Beroepen te St. Michielsgestel C. F. A. de Jagher te Helenaveen; ie Ba- byloniënbroek F. v. As-ch te Eethen; te Norg G. H. J. Bonke te Niezijï. Heinkenszand. Gekozen tot leden van 't kiescollege P. de Kraker en C. de Boot inplaatS' van P. Krijger en M. Dielemari en herkozen J. v. d. Bilt, P- Nijsse Gz., P. de Wilde, C. IJzerman en A. van der Does. Kapelle. In de gecombineerde verga dering van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier óp Zater dag 9 Nov., werd o.m. besloten het trac- tement van den Predikant tot minstens f2000 aan te vullen, waardoor de Perso- neele toelage met f 250 moest .worden verhoogd. Zulks met ingang van 1 Ja nuari 1919. Ds. P. Wijngaarden, f Ds. Muller te Krabbendijke schrijft ons Zaterdag j.l. 9 November is ds. P. Wijngaarden te Waarde overleden- Slechts enkele dagen was "hij ziekhevige long aandoening sloopte 'Ziijin zoo sterk gestel. Jong is hij opgeroepen, 27 jaar oud, to vroeg meenen we, maar wie zal Gods doen durven bedillen, waar zijn ouders hun eenig kind afstonden en in hun groote droefheid stil waren tot God; het past ons te zwijgen en té bidden „ons einde zij gelijk het zijne", 'tls vrede, volkomen, vrede, zoo sprak hij op zijn sterfbed, en als 't spreken hem onmo gelijk was wees hij omhoog. Te vroeg opgeroepen, maar zal hij' niet spreken nadat hij gestorven is? hij de trouwe no. 24 2'/2 om suiker; op de kinderbon 110. 12 2J/a ons suiker en op bon 110. 26 1 ons zachte zeep. OosikapHle. Op Vrijdag 15 dezer bestaat ten gemeentehuize alhier, n. m. 1—3 uur, gelegenheid voor de commissie voor distributie van kleedis-jgstukken, aan vraag ,te doen ter bekoming van kle dingstukken. Het vertoonen der versleten kleeding- stukken, welke men wenscht te ver vangen, is daarbij gebiedend voorge schreven. Domburg. Gedurende de week van 12 tet 17 November is verkrijgbaar: op bon al ons bruine boonen op bon 52 1 oqs huishoud jam, op bon 53 VI, ons kaas, op bon 14 der suikertaart 2'/,, ons suiker. Woensdag 13 November, 's middags van 12 uur, voor wijk B, aanvraag in- dienen tot bet verkrijgen van een bon voor nieuwe schoenen ef reparatieleder op het gemeentehuis, Alleen hen, die dringend behoefte hebben, kunnen ge holpen worden. vurige evangeliedienaar, Zoo bemind in de gemeente en bij "zijn vrienden; altijd be reid te helpen, zoo leidde hij nog een begrafenis te Krabbendijke en bezocht er zieken vlak voor zijn ziek-worden- Eeist werkte hij een paar jaar in de evangelisatie te Bergentheim, daarna ruim U/a jaar te Waarde. Hij heeft niet tever geefs geleefd, door Gods genade. Geref. Kerken. Bedankt voor Hollandseheveld door J. E. Reijenga te 'tZandt; voer Hein kenszand door J. Hoek, cand. te Am sterdam (S t a n d a a r d). Vrij Erang. Gem. Beroepen te Nijvardal P. B. Muller le Zwolle. Geslaagd te 'sGravenhage voor de acte wiskunlde l.o. de heer I. A. Catsman te Hoek. Middelburg. Donderdagmiddag hield de afdeeling Walcheren van 't N.O.G alhier een algemeene- vergadering. Al de aanwezige leden wenschten, dat t Schoolblad weer in zijn vroeger for maat zal verschijnen. Met op één na algemeene stemmen sprak de vergade ring ook den wensch uit, dat in het blad de vereenvoudigde spelling zou worden gebruikt. Verder stemden al len vóór Onderwijs Rijkszaak. Een voornaam punt, van de .agensla was de bespreking van het Prov. Blad no. 93, dat vermeldt, hoe de Ged., Staten de salarissen der onderwijzers door de Gemeentebesturen wenschen geregeld te zien. Dankbaar voor het, goede, dat dit schrijven bevat, was, de vergadering van 'gevoelen, dat eenige punten ba- ter geregeld kon-den zijn. Zoo zullen volgens God. Staten veie onderwijzers met lagere acte in 't vervolg minder ontvangen -dan dit 3aaD daar d-e toe slag volgens d-e wet yan 23 Febr. 19io hun niet geheel ten goede zal komen. Ook zou het wenschelijk zijn, -dat de verhoogingen voor de onderwijzers ge lijk waren aan (die der 'hoofden vajx scholen, I i Verder is het te voorzien, dat bijna alle g-emeenten zich aan de aaiigege- ven minima zullen houden, ofschoon de levensstandaard, vah vele dorpen niet veel lager is dan in een naburige stad. Ten slotte is in 't schrijven van Ged. Staten niets gemeld van 'tlierha?' lingsonderwijs. Zal het bezit van biijf- akten in de vakken 1—t beloond wor den met een verhooging der bezoldi ging van minstens f 50 -en bij onder wijs in die vakken buiten de schoolu ren met -een belooning van minstens' f 1 per lesuur, zoo zou het niet meer dan billijk zijn, als voor 't Herhalings onderwijs ook f 1 per lesuur betaald werd, terwijl het thans slechts f 0.60 bedraagt, 'li Is te hopen, dat d-e Ged. Staten bovengenoemde bezwaren als nog zullen wegnemen. De aftredende bestuursled-en G. van de Putte -en P. J. Roosendaal weiden herkozen. Bil den rondvraag wees een der le den nog op de groote noodzakelijkheid om schoollokalen, die als hospitaal hebben -dienst gedaan, van overheid^ wege voldoende te doen ontsmet ten. In het Chr. Schoolblad schrijft D. over -de achteruitzetting der Mulo- school: 1 4 Een zeker -onbedoeld gevolgvan de wet van 23 Februari 191'B is de achteruitzetting der Mulo-school. Deze scholen konden zich tot op heden per soneel verschaffen, door beter© beta ling svo 0 rwaarden aan te bieden, -dan andere scholen. Het gevolg was, (dat op verschillende Mulo-scholen de grens, door de wet van 23 Februari 1918 gesteld,, overschreden werd en t personeel -dezer schol-en geen an-dbre verhooging krijgt dan de f 100 die Ke telaar voor alle onderwijzers boeit we ten te verkrijgen, onverschillig, Hoe ■hoog of hoe laag hun salaris is. Maar daardoor is ook het verschil tusschen de bezoldiging bij h'-d ko. en bij het m.u.l.o., z-ooal niet geheel verdwe nen, toch zeker veel kleiner geworden. Het gevolg or Vein, is, id&t ïïioiiigoon.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2