Siftneftlaiitf. ütfilijl Pilfiafe-ÉRi Voorts heeft het Duitsche opperbevel meegedeeld, dat het bevel gegeven heeft aan het front het vuren te staken, en wel te beginnen Donderdagnamiddag om drie uur. Blijkens hel groot© aantal uit Essen terugkeerende Nederlandsche arbeiders, is de munitie-aanmaak bij Krupp thans aan merkelijk verminderd; verzekerd werd, dat de fabricage van af 11 dezer geheel wordt stopgezet. De duizenden bij Krupp werken de Hollanders zouden reeds ontslag heb ben gekregen en worden per extra-trein in ons land verwacht- tan andere zijde wordt gemeld: Door de firma Krupp te Essen is aan alle buitenlandsche werklieden de arbeid opgézegd tegen 28 Nov. a. s. De eorlog raakt ten einde. klaar, 't is zooals de Rott. het schrijft, de gedachte aan den naderenden vrede geeft maar weinig ontspanning. Het beieren der vredesklokken wordt veeleer met weemoedige gelatenheid afge wacht. Geen wonder! want ja, de buiten landsche oorlog zal naar alle menschelijke berekening weldra tot het verleden be- hooren, maar de bange vrees rijst of niet de veel gevaarlijkere binnenlandsche krijg zijn intrede zal doen. Het rommelt alom; klanken van grom mend verzet verontrusten het oor. Opstand en revolutie zijn thans de ge vaarvolle machten, die het menschdom bedreigen. Wel hebben wij allen indachtig te zijn aan onze bijzondere roeping in deze ge spannen tijden. Door onze gedragingen mag geen bitter heid worden, gewekt, tot wegneming van ellende en gebrek hebben wij mee te werken, tot berusting en dankbaarheid hebben, wij aan te sporen- Vrede zullen wij hebben als we in voorspoed dankbaar, in tegenspoed gedul dig zrjn en in alle dingen 'een goed toe- voorzicht hebben op Gods trouw en ge nade 9s onlusten <n Buitacliland. De onlusten hebben zich uitgebreid tot Keulen, Bremen, Brunswijk en Mün- chen.. In Bremen zijn de militaire gevange nissen geopend. Naar uit Hamburg wordt gemeld, deelt het centraal arbeidersbureau mede, dat alle officieele en militaire gebouwen be zet zijn. De levensmiddelen worden be waakt. Plunderaars worden onmiddellijk gefusileerd. Het treinverkeer is op twee treinen na gestaakt. De leiders der beweging hebben het volk tot orde en rust aangemaand. Toch zijin er ongeregeldheden voorge vallen. Kleine troepenafdeel ingendie zlich Ver dedigden werden door muiters gedwon gen- mee te doen. Mishandelingen en moorden hebben plaats gehad. De „Köln. Ztg." ontving telegrafisch be richt, dat Kiel, Hamburg, Wilhelmsha ven, Bremen, Liibeck en Hannover thans in handen der revolutionnairen zijn. Ook in Bremershaven heeft het garnizoen zich aan de soldatenraden onderworpen. Te Keulen werden de militaire gevan genen bevrijd, ook de gevaarlijke ele menten. Te Berlijn is alles weer rustig. De volkomen afsluiting van de hoofdstad van! het telegrafisch verkeer is een zuiver militaire maatregel geweest. Het is reeds hersteld. Personen, die uit Nederland naar Duitschland vertrokken waren, keerden; onverrickterzake terug. Er zijn geen Duit sche couranten aangekomen. De arbei ders, die altijld 's avonds u't Esschiem; komen, zijjn niet gearriveerd. In Schwerin hebben zich dergelijke voorvallen afgespeeld als in Kiel, Lü- beck, Hamburg, Cuxhafen en Tilsit, doch tot dusver hebben de soldaten zelf zorg gedragen voor de instandhouding van de orde en de veiligheid. 'Uit .Dresden wordt gemeld, dat de sa menscholingen op de Altmarkt -zich Woensdag tot in den avond herhaalden. Verscheiden militairen en burgers hiel den toespraken tot de menigte. De sol daten- klaagden over beweerde misstanden! aan het front en over gebrekkige ver zorging, zij verklaarden echter verder, hun plicht te willen doen". Van Bremen tot Lübeek en verder zwaaien soldatenraden den schepter. Aigerateen kiesre-cht in Euitsehlarul. BERLIJN. De meerderheidspartij van den rijksdag heeft besloten in de aanstaande rijksdagzitting het volgen de voorstel in te dienen. De verkiezingen voor den rijksdag en voor de volksvertegenwoordigingen in alle bondsstaten vinldien plaats vol gens het. geheim, gelijk en direct kies recht op de basis van evenredigheid. Kiesgerechtigd js zonder onderscheid van sexe diegene, die zijn 24e levens jaar heeft voltooid. Het recht van volksvertegenwoordi ger te zijn verliest men niet daar door, dat men leen ambt aanneemt of een ander ambt aanvaardt. Het gelijk kiesrecht met inbegrip van vrouwenkiesrecht wordt daardoor in alle bondsstaten ingevoerd langs den weg van de rijkswetgeving. Minister-crisis in Pruisen. Het Pruisische ministerie is afgetre den. De plaatsvervanger van den mi nister-president is belast met de vor ming van een nieuw ministerie. Het nieuw te vormen; 'ministerie zal be staan resp. uit twee vertegenwoordi gers van ieder der meerderheidspar tijen en| ook ide leider van diet centrum Spahn en de leider van de ivooruit- 'strevendie volkspartij, Fischbeck, zul len tot liet nieuwe ministerie beboe ren. Aan een sociaal-democraat 'zal het nieuw té vormen ministerie van wel vaart worden opgedragen. E!gea bestuur in SlB&swijk Holskin- De „Frankr. Ztg." verneemt uit Kiel De arbeiders- en soldatenraad alhier heeft een oproep! 'gericht tot de be volking van Sleeswijk-Ho-lstein. Daar in wordt de vorming aangekondigd van een voorloopige provinciale re geering, die in samenwerking met de bestaande overheden een nieuwe be- stuursregeling zal instellen., WapesstiSstHfldsarderfaancJeSinget! met nultsohland. PARIJS, 8 Nov. Volgend, radiobele- grarn is verzonden aan het Duitsche oppercommandoDe Duitsche kapitein von Helldorf, wiens -doortocht door feneraal Von Winterfeld, is aange- ondigd, verwacht, dat het Duitsche vuren zal ophouden, opdat hij in de Duitsche linies kan terugkeeren langs den weg La Capelle Fourmies-, Het bransche vuren is langs dezen weg sinds 6 uur gestaakt. Kort© Oorlogsberichten. De Duitsehers vernielen de wegen en kunstwerken ten Oosten van Zeeuwseh- Vlaandeiren in het Land 'van. Waesi, >vat als voorbode van een ontruiming der streek beoosten het kanaal GentTer- neuzen en een terugtrekken op Antwer pen kan worden beschouwd. De brand, die eergisteravond vanuit Sas van' Gent werd waargenomen, blijkt afkomstig te zijin geweest van de „Cen trale Electrique des Flandres". De ka naaloevers van Gent tot Selzhete werdenj er geheel door verlicht. De Duitsehers hebben de centrale verwoest; de fabriek werd in brand geschoten en totaal ver nietigd. De Serviërs zijn in Bosnië Visegrad binnengetrokkenze werden geestdriftig ontvangen. Vandaar vertrokken ze, op uitnoodiging van de voorloopige regee ring en den nationalen raad per trein naar Serajewo. Het Oekrainsch telegraafbureau meldt, dat volgens "tien wensch van de Oekraiiisehie regeering de "Engeischeri| Odessa 'zijh binnengetrokken. Het Hamb. Fremdenbl. verneemt uit Kiel, dat prins Heinrich roet z-ijh gemalirj en prins "VValdemar eergister in een auto uit Kiel is weggereden. Bij' de brug over het KaiiSer Wilhelmkanaal kwam het tot een botsing met matrozen. Een schiet partij volgde, waarbij een matroos ge dood werd. Het gelukte den prins in zijn auto te ontkomen. De Pruisische gezant te Hamburg is gisterochtend door den soldatenraad in zijn hotel gevangen genomen. In egn instructie van de Duitsche regeering aan de yloot wordt gezegd, 'dat soldatenraden niet erkend worden, doch 'dat wel vertrouwenscommissies ge hooid zullen worden. De militaire, groet wordt beperkt. Het transport der Italiaansebe krijgs gevangenen uit Oostenrijk door Zwitser land is gisteren begonnen. Het Parijische avondcommuniqué geldtDe Fransche troepen 'hebben de ach tervolging van de Duitsche achterhoeden- voortgezet en veel Fransch gebied e-n Fransche inwoners bevrijd. Ten Oosten van den weg Capeliet Avesnes hebben zie hun avance uitge^ breid en hun linie vooruitgebracht tot nabij het fort van Hirson- Meer ten Oosten bereikten zie op .ver schillende punten den Zuidelijken oever van de Thon, tusischen Ordgny en Liart. Ondanks den hevigen tegenstand der Duitsehers sloegen ze bruggenhoofden op den Noordelijken oever. Rechts staan ze aan de Maas tusschen Mezières tot de hoogten van Bazeilles. Het aantal der sinds gisteren genomen- gevangenen bedraagt meer dan 2000- Overal lieten de Duitsehers kanonnen en materiaal achter. De Echo de Paris- verneemt, dat Sedan nu in Z ij n geheel g e- nomen is. De Engelsch-en hebben de Westelijke helft van Doornik bezet. Op 1 December zal in Duitschland het broodrantsoen verhoogd worden ert andere verlichtingen zullen langzamer hand volgen. Voorwaarde daarvoor, zoo- als ook voor de verdere verzorging van het volk is een© onvoorwaardelijke hand having der orde. Iedere verstoring ver hindert een regelmatigen toevoer vart levensmiddelen en bedreigt de groote steden en de industriedistricten met onzeg bare ellende. Amerika protesteert tegen de door de Duitsehers voorgenomen vernieling van de kolenmijnen in België. De Times" verwacht dat in Spat-je een liberaal ministerie zal komen onder senor Alba of graaf Romanones. Te Kiel heeft de rijksdagafgevaar digde Neske aan het hoofd van den ge- vormden Soldatenraad, het geheele gezag in handen genomen. De officieren werden ontwapendde koninklijke standaard van prins Heinrich is van het koninklijk slot omlaag gehaald. De Duitsehers hebben de spoorlijn. Terneuzen—Mechelen bij Belgisch Clinge opgeblazen. Het station van Belgisch Clinge heeft veel geleden. De stukken lijn sprongen op Hollandsch gebied. Dokter Eerdmans, die" Woensdag -.door de Belgen gevangen werd genomes, is nog steeds niet op vrije voeten. Het schijnt, dat hii haar Brugge is opge zonden, waar de Conseil Militair zetelt. Vice-admiraal Snuit, commandant vaa Zeeland, heeft de zaak in handen ge nomen, om de vrijheid van dr Eerdsaans te bewerkstelligen. Ondanks alle tegenspraak blijft het gerucht, dat de Oostenrijkscbe keizer lijke familie naar Zwitserland zal vertrek ken met groote hardnekkigheid loopen. Reizigers uit Duitschland te Oiden- zaal aangekomen, nu-lden, dat te Han nover de bevelhebber van het 7e leger korps geboeid weggevoe; d zou zijn. Zelfs gaat het gerucht, dat te Berlijn ernstige onlusten zijn uitgebroken. De Italianen hebben Fiuma, Zara eu het eüaud Lussinpucolo bezet. Verder ook Merau en Bozen. Italië verlangt Istrië en Dalmatië. Servische krijgsgevangen of ficiereu orga- niseeren het garnizoen Laibach. In Italië kwam het tot gevechten tusschen Itali anen en Zuid-Slavische troepen, daar de Italianen alle Sloveeiische en Kroatische steden bezetten.* Italiaansche marine troepen zijn van Triëst naar het binnen land van Istrië vertrokken. In het Lagerhuis verklaarde Hope, de minister belast met de zorg der krijgsgevangenen, dat het aantal gevan genen, door de Engelsehen aan het W. front van 6 Jan. tot 5 Nov. gemaakt bij benadering 200000 bédraagt, dat der Franschen 'e.a. 140.000, dat der Ameri kanen 50 000 en dat der Belgen 15 000 Staten-Generaal. Tweede Kamer. Matiging en bescheidenheid, hier naar mochten de revolutionaire hoe ren wel eens streven. Doch, helaas, deze woorjdj'en |staan niet in hun woordenboek. Aan de orde was Shet verzoek van Wijnkoop, tot het houden van een in terpellatie over de benoeming van den Rus Rosin tot gevolmachtigde van de Sovjetregeering liier te lande. Nolens (r.k.j meende, dat het tijd wordf bescheidenheid te betrachten:, zoowel wat het aantal, als wat de omvang der interpellaties betreft, en geeft een bepaalden 'dag en tijdsuur vo-or interpellaties in overweging. De voorzitter was het met den h-eer Nolens roerend eens en gaf Wijnkoop in -overweging zijn interpellatie te ver vangen door -een schriftelijke of mon delinge vraag. Wijnkoop (s.d.p.) weigerde dit ech ter. i Marchant (v.d.) wilde de interpel latie ditmaal nog toestaan, doch drong eveneens op matiging aan. De interpellatie 'werd daarop z.h.s. toegestaan. Het voorstel-Wijnkoop, om zijn in terpellatie te houden na de aanhan gige interpellaties, verviel door aan neming -met 70 tegen 4 stemmen van het voorstel des Voorzitters om dé interpellatie over Rosin te houden op een nader te bepalen dag- Vervolgens werden wéér de noodiee en onnoodige Woorden gewijd aan -de militaire interpellaties. Schokking (c. h.) wees er ter-echt op, dat het chris tendom van 'Kruyt in (het revolutionaire ondergaat; Staalman (chr. idlem.) had een woord van lof over voor -den mi nister van oorlog, die een vasten wil en een vast program schijnt te heb ben. Ook de c.h. afgevaardigde Bakker is met "kracht tegen de revolutionaire gedachte opgekomen. En -Duymaer van Twist (a.r.) nam allen wind uit de zeilen van de roode heeren. Want hij gaf een berekening ten beste, waaruit bleek, dat de re geering reeds mindeij menschen on der de wapenen houdt, dan de mo tie-Ter Laan eischt. Daarbij heeft natuurlijk de gedeelte lijke demobilisatie der regeering een systeem, terwijl het roode stelsel tech nisch onuitvoerbaar is. Nog een reclame-motie, of in deze omstandighedeneen agitatie-motie, le verde de jdagj van gisteren op. Een der revolutionaire socialisten, Kolthek, wilde het onderzoek der Harskamp commissie niet afwachten, maar a pri ori doen uitmaken, dat de aanlegg-ers van het oproer straffeloos zouden blij ven. Want, zoo redeneert zijn motie, het oproer was een noodzakelijk ge volg van het systeem der legerleiding en het heeft heilzame gevolgen gehad. (Sic.) .Nu voegde Kolthek nog een (klei ne verzachting aan zijn motie toe. Hij vlocht er in de woorden„zonder -de daden der muitende soldaten goed te keuren". Edoch,, Van Ravensteijn kwam al spoedig verzekeren, dat die laatste woorden van zijn mede-revolu tionair hem hinderden. In Troelsitra's vraag omtrent het ont slag van den opperbevelhebbïer kan men een manoeuvre zien, een po ging om een agitatie-middel te meer te bezitten, door de persioon der Ko ningin in het debat te halen. Even wel, Idie poging is door De .Geer (c. h.) gesmoord, doordat hij er op xvees, dat de ministerieel© verantwoordelijk heid eenvoudig meebrengt, dat de Ko ningin buiten bespreking blijft-, idat voor de invloeden, die een maatregel al of niet tot 'stand doen komen een minister verantwoordelijk is en dat deze door heen te gaan' aan onget wenschte verantwoordelijkheid een eind kan maken. Conflicten tusschen Kamer en de Kroon zijn, volgens ons staatsrecht nu eenmaal onbestaanbaar. De Unie Liberaal Rink diende een motie in om mtet de gedeeltelijke demo; bilisatie direct te beginnen en de .de mobilisatie door te roeren zoodra de wapenstilstand zal zijn gesloten. Public iteil. De minister van binnenlandsche zaken heeft de bestuursleden Hans en van As van den Ned. journalistenkring in au diëntie ontvangen en hun voorlichting ge vraagd inzake uitbreiding van publiciteit der regeeringsmaatregelen. Cacaopoeder. De minister van Landbouw heeft inge trokken de maximumprijzen voor cacao poeder en het verbod tot verwerken, ai- leveren en vervoeren van cacaopoeder- Verder wordt door den minister uit drukkelijk vermeld, dat het verbod tot vermengen van cacaopoeder in zijn vol len omgang gehandhaafd blijft Vlasstroo van oogst 1918, door de boeren gere peld, moet vóór 15 Maart 1919 afgele verd worden aan den vlasser, wien het is toegewezen. Bij niet gevolg geven hier aan wordt het in bezit genomen- Wik k e n z a a u- De Max. prijs is f 60 per 100 kilo. De verwerking van het zaad is ver boden. Het mag alleen voor den zaai gebruikt worden. Vervoer van R, ij wielen bagage. Reizigers, welke hurms rijwielen en bagage verzenden naar een plaats, waar meer dan één station is gelegen zooals Amsterdam, Den Haag, enz. moeten op de rijvvielkaarten, adressen enz. verstel den naar welk station het rijwiel of de bagage moet worden vervoerd b v. Aai- sterdam-Centraal-statien of Amsterdam Weesperpoorf, enz. Bewaring van r ij wielen. Oningepakte rijwielen, die niet bij reizigers beboeren mogen door de sta tions niet in depót genomen warden. Kleine stations, in welker nabijheid zich geen particuliere rijwielbewaarplaats be vindt kunnen echter worden gemachtigd om rijwielen kosteloos op te bergen, zoolang hiervan niet te druk gebruik gemaakt wordt. Gebruik voortreinen. Door de Spoorwegmaatschappijen is bepaald, dat de voortreinen van reizi gerstreinen dienen ter ontla-tiog der treinen zelf, zoodat hiermede niet alleen reizigers doch ook bagage vervoerd moet worden. Middelburg. De vacantie op de openb. scholen is verlengd tot 18 November. Goes. Eergisterenavond omstreeks half zes uur is van een rijwiel van den heer van W. van Kapelle, hetwelk voor het café van den heer Verhoeven alhier stond, een zoo goed als nieuwe solarlantaarn gestolen. De afdeeling Goes van de vereeniging „Het Groene Kruis" hield eergisterenavond een alg. vergadering. In de N. Z. O. lezen wij Na goedkeuring der notulen werd het verslag over 1917 voorgelezen, waaraan we het volgende oatleenen Hut ledental is tot 431 ges tegen; de 5 aandeelen van de reatelooie geldleening zijn op 31 Oct. 1917 afgelost. Ook nu is er weer ten kind een 14 dage* naar de vacantieko- lonie geweest. De verstrekking vaa ijs moest worden stopgezet, omdat .geen zuiver ijs genoeg te verkrijgen is. Het jaarverslag werd onder dank aan den seer, goedgekeurd. De rekening sloot met een batig saldo van f356,153 met een inkomsten van f798 37 eu een uitgaven van f 442 215. De bearooting voor 1919 werd aangenomen met een inkomsten en'uitgaven van f432.50 en een post van f20 onvoorziene uitsraven. In de va cature dr W. P. v. d. Harst werd met; 3 van de 5 stemmen gekozen dhr. J. C. E Massee, terwijl dr. W. N. G. Cacnen her kozen werd ais bestuurslid. De voorzitter meende een voorstel le moeten doen om in de gezinnen, waarvan de vrouw ziek was, andere vrouwen te plaatsen, bakostigd door de vereeniging om het huishouden waar te nemen tegen een kleine vergoeding van de persomen waar zij ia dienst zijn. Daar echter de opkomst te garing was werd het behan delen van dit voorstel uitgesteld tot de volgende vergadering, rekenende op e«n betere opkomst. 's-Heer-Arendskerke. Op h«cle11 9 No vember 1918 is door de Rijkspohtiebe- ambten en den controleur alhier proces verbaal opgemaakt tegen zekeren L- de K. wegens frauduleus vervoer van pl.m- 400 K.g. tarwemeel. Ook werd in dien- zelfden" morgen verbaal opgemaakt tegen \\r (J. en M- N. van 's-Heerenhoek we gens frauduleus vervoer van pl.m. 140 K.g. tarwemeel. Wilhelminadorp. De werkman Keukelaar had bij het dragen van bieten het on geluk in het schip te vallen wat, naar Middelburg. Bon 64 anderhalf ons Kaas. Waslkapella.g Maandag v.m. van 9— 12 uur afgifte van formulieren tot aan* Vrage van reparatieleder. Alleen, zij komen in aanmerking, die kunnen aan- toionen, dat zij dringend behoefte daar aan hebhien. Voor schoenen, die noc gemaakt kunnen, worden met afval- leder worden geen reparatiebons afge geven. Toeslag wordt op deze bons met gegeven. Bon 13 van ide suikarkaart is geldig voor een Kalf pond suiker van 11 tot en met 16 Nov. Seraoskerke. (VA) Verkrijgbaar van 11 lb VoAardappelen bon no. 16 4 K.G.bruine boonen of erwten nó. 18 125 gram; Gort no. 15 100 gram; jam no. 19 100 gram; Suiker no. 14 250 gramKaas 20 -j- too. 5 100 gram. Soatkapelle Bons in de week van 11 tot en met 16 Nov. a.s.: Aardappelen nn. 15. 4 KG Peul vruchten no 11, 125 gram boonenKaas 20 -)- no. 4, 100 gram Vermicelli of Ma caroni no. 2 Gert 50 gram Suiker no, 14, 250 gram Havermout no 15, 100 gram Jam no. 9 Rijst, 100 gram. de G. C. meldt, den dood ten gevolge had. Krabbendijke. Deze week vvgrden er nog vijf tusschen de 13 en 39 jaar oud be graven, die tengevolge van de Spaan- sche griep overleden. Bij de laatste be grafenis kon gelukkig Ds. Muller her steld tegenwoordig zijn. Omtrent den toe stand van dhr. Geill kwamen gunstige berichten in. De ziekte is gelukkig aan het afnemen, al komen nog verscheidene gevallen voor. Velen kunnen hun arbeid weer aanvangen en de kerken zullen spoe dig weer beter gevuld zijn. De scholen zijn nn al drie weken gesloten en er zijn nog schoolkinderen, die niet buiten mogen komen. Terneuzen. De uitslag der gehouden ver kiezing voor leden v- d. Kamer van Koop handel is als volgt: Uitgebracht 128twee blanco blijft 125 stemmen. M. v. Dixhoorn 108, E. Hamer- linck §8, H. W. Kramer 87. R. G. E Nolson 109, F. Meijer 26, J. D. Thifel- man 20, G. de Ridder 17 en Jac. de Leeuw 2. De eerste vier heeren zijn ge kozen. Gisteren werden opnieuw 5 zieken van het front aangebracht, zoodat er thans 45 gewonden en zieken worden verpleegd. Er "kwamen 21 vluchtelingen binnen, ter wijl 2 huisgezinnen zijn vertrokken. SeherpesiSM. Woensdagavond hield de voorloopige commissie tot verkrijging van electrisch licht haar 2© openbare yer- gadei'inig, waarin 50 leden aanwezig wa ren, en waar door den heer J. van de Velde werd meegedeeld dat sedert de vorige vergadering door de voorloopige commissie een staande machine, stoom ketel en palen zijin aangekocht. De statuten werden vastgesteld en de Vereeniging is gevormd. Hierna werd gestemd voor een bestuur van 7 leden. Bij eerste stemming werden met groote meerderheid verkozen: D. Kleppe, Iz. K. Hage, Jac. van Houdt, J. van de Velde, W. L. Klos en Ju. van As. De heer J. van de Velde bedankte voor die benoeming, terwijl de 5 an-lerenj haar aannamen. Bij nieuwe stemming werden voor de 2 ontbrekenden gekozen dr. Polderman ea Chr. Hartog. M. C. St-Jansteen. Eerg's'eremniddag tracht te een Duitseh vliegtuig wegens èen defbet aan den motor aan den Hoógenweg, on der Absdaie, te landen. Het vliegtuig kwam op de boomen- rij terecht en het duikelde daardoor over den kop. Van de drier inzittenden schijL nen de luitenant-vliegenier Wendt, kunst schilder van beroep en de sergeant-be stuurder óp slag zijin gedood. Ly derde inzittende, d© jriilitair Helmcke, oppas ser van den luitenant, wist hoewel ge wond, naar buiten te klauteren en is ter .verpleging in hel Liefdehuis opge nomen. Personen die in de nabijheid aan het werk waren, ontzagen zich niet mplaats van de reddende hand te h.eden. te to oven en te stelen, wat er te vinden was. Eerst toen de militaire macht ver scheen, werd aan het plunderen een einde gemaakt. Alsnu werd gepoogd de beide vliegers te vinden; na een uur onvermoeid,en ar beid, waarbij het vliegtuig gedeeltelijk uit elkander werd genomen, werd het lijk van den luitenant-vliegenier met gesple ten hersenpan in de kajuit van het vlieg tuig gevonden. Terwijl men met het zoeken naar het tweede slachtoffer bezig was,.ontplofte de benzine; de reservoir, waarin deze aan wezig was, stortte den inhoud over liet vliegtuig uit; door den brand ontplofte ook de aanwezige munitievoorraad eu de lichtkogels. Eerst nadat de brand had uitgewoed kon men verder gaan met het zoeken paar het lijk van den sergeant- waarnemer, wiens bijna geheel verkoold lichaam dan ook gevonden is. Dp lijken zijn naar Hulst vervoerd, ak, waar zij zullen worden begraven. Het vliegtuig kwam van een vliegkamp in Vlaanderen en begaf zich naar Luik, welke stad als nieuwe standplaats wat» aangewezen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2