Buitenland. Binnenland. Uit Provincie. deals# i'sfÉÉs-èdws, Kerknieuws. de eerste Belgische patrouille op den straatweg Eede—Maldeghem gekomen is. Branden en ontploffingen zijn aan de orde van den dag. Zaterdagochtend zijn de Duitsche wachtposten asm de wijk Valcke en te Staak bij Sas van Sent ingetrokken Zij sloten echter den stroom niet af. Jonge lieden uit Assenede en omgeving wer den meegevoerd. Ongeveer 400 messchen stonden op Belgisch gebied voor den draad om naar Nederland te komen, doch konden wegens den draad niet passeeren. Des nachts hoorde men te Selzaete voort durend muziek, vermoedelijk van weg trekkende treepenafdeelingen. Achter zich lieten de Duitschers den spoorbaan en de wegen springen. Tot Selzaete is nu de draad stroom loos en op vele plaatsen vernield, waarbij kleine joDgens thans voorgaan. De be volking op het Belgisch deel is zeer verblijd; er heerscht nu algemeen leven, waar het sedert eenige jaren doodsch was. We§ ;ens het laten springen van de kunstwerken zijn vele woningen te Sel zaete bewesten het kanaal vernield, ook het spoorwegstation. De Duitschers eisehten de laatste dagen alle paarden, koeien en varkens op, waarvoor zij bons gaven, voor paarden van 30L0 mark. Vele koeien zijn echter verborgen geweest en een 280-tal is over de Nederlandsehe grens gegaan. Volgens een bericht, dat de Duitschers aan de grens gaven, zou de groote brug over het kanaal Gent— Terneuzen worden opgeblazen. Wellicht is het gisteren al gebeurd. De vele ont ploffingen, welke gisteren in geheel Zee land te hooren waren, vooral die te ruim 3 uur gistermiddag, wezen op groote actie. Een afdeeling mariniers wildenaar Holland uitwijken, maar werd daarin verhinderd door andere troepen. Er zijn slechts enkele deserteurs over de grens gekomen. Volgens geruchten staan de geallieerde troepen dicht bij Selzaete. Te Assenede en Selzaete waren alle mannen van 17 tot 35 jaar door de Duit schers opgeroepen om mee te trekken. Velen zijn achtergebleven en niet meer opgepikt. Een oproep van Hindenburg. Generaalveldmaarschalk Hindenburg heeft een oproep geproclameerd, waarin o.a. gezegd wordt: Allen, die in angst over ons dierbaar vaderland troost bij mij zoeken, maar ook iederen Duitscher roep ik toeHet gaat nu ®m onze eer, vrijheid en toe komst. Onoverwinnelijk zijn we, wanneer we één zijn. De een moet in den ander een kame raad zien. Ongebroken beschermt sedert meer dan vijftig maanden ons legerden vaderlandschen bodem. Sterk, tot offers bereid en aaneengesloten moeten de burgers achter het leger staan. Wanneer dat zoo is, dan zal ons vader land alle stormen trotseeren. Os Viribus Unltie vernield. VVEENEN, 2 Nov. De Marineafdeeling deelt meeOp tot dusver niet opge helderde wijze zijn hedenmorgen na de overgaaf van de vloot aan den Z. Slavi- schen Nationalen Raad eenige Italiaan- scire zee officieren in de haven van Pola binnengedrongen. Zij legden een mjjn tegen het slagschip Viribus Unitis en brachten het tot zinken. Staf en man schappen zijn grootendeels gered. Fransehe buitpolitiekr. „Duitsehland kan betalen!" roept Maurras in de „Action Francaise" uit en stelt de volgende rekensom op, om uit eiken Franschen soldaat van den groeten oorlog een rentenier te kweeken In het jaar 1913 bedroeg het Duitsche totale inkomen meer dan 50 milliard, terwijl het in 1900 slechts de helft heeft be dragen. Derhalve kan Duitsehland best een jaarlijksche oorlogsschatting tot die hoogte opbrengen. In tien jaren werd dat 250 en in 40 jaren 1000 milliard, waarmede Frankrijk zijn soldaten ruim schoots zou kunnen betalen.Jgg. De Duitsche pers wijdt veel aandacht aan de kwestie van het aanblijven of aftreden van den Keizer. De Frankfurter Zeitung heeft dezer dagen onomwonden te kennen gegeven dat de Keizer beter deed om heen te gaan, terwijl de Vorwiirts zich zonder meer op het standpunt stelt dat de Keizer afstand van de troon zal doen, maar dat het nog twijfelachtig is, wanneer hij het zal doen. Daarentegen acht het orgaan van het centrum zulk een stap niet gewenscht, dus zeker niet noodzakelijk. De Germa- nia zegt dat het Duiische volk met een verpletterende meerderheid monarchaal gezind is. De Vorwarts bevestigt dat de keizer zich niet alleen mondeling zonder voor behoud heeft geplaatst op den grondslag der nieuwe verhoudingen in de binnen- landsehe politiek, maar ook schriftelijk, in een brief aan den rijkskanselier. Bij de ontvangst der staatssecretarissen heeft de keizer verklaard dat het Duitsche volk het meest vrije van de wereld moet zijn. Korte Oorlogsberichten. De parlementaire correspondent van de „Daily Chronicle" deelt mee, dat het Britsehe kabinet besloten heeft een direc teur van demobilisatie te benoemen, die belast zal zijn met de organiseeriDg der maatregelen voor het veranderen van de oorlogsindustrieën in vredesindustrieën en voer het vergemakkelijken van den terugkeer der soldaten tot burgerlijke werkzaamheden. De Vereeeigde Staten hebben een nieuw crediet van 200 millioen dollar aan Frankrijk verleend. In totaal hebben de Ver. Staten thans aan Frankrijk ge leend 2365 millioen dollar, aan de ge allieerden totaal 7.732.976.000 dollar. Eecleo is nu door de geallieerden bezet Duitsehland stelt weer scheepsbouw- materiaal voor Nederland beschikbaar. Er zullen Duitsche documenten over den oorlog, betrekking hebbende op de maand Juli 1914, gopubliceerd worden, evenzoo betreffende de onder handelingen vóór den onbeperkten dnik- bootoorlog. In Zuid-Afrika beijvert men zich om 8000 ton mais naar Nederland te kunnen sturen. Het sship, waarmede de lading vervoerd zal worden, zou binnen 2 maanden de kust aandoen. De Fransehe pers zegt, doch ze weet niet wat ze zegt: Tisza die ver antwoordelijk was voor het ultimatam aan Servië, had een proces in allen vorm en daarna den strop verdiend. De Duitsche onderzeeërs, die zich in Oostenrijksche havens bevonden, zijn niet met de Oostenrijksche vloot aan de Zuid Slaven overgegeven. Spoorwegongeluk. NEW-YORK, 2 Nor. Er zijn 85 per sonen gedood en 200 gewond tengevolge van het ontsporen van een «nderaaraschen trein in Brooklyn. De trein vervoerde 900 passagiers. Het ongeluk wordt toe geschreven aan de onervarenheid van den machinist, die tijdens de staking in dienst is gesteld. D r. K u y p e r. Dr. Kuyper heeft, naar de Standaard meldt, aan het Centraal Comité kennis gegeven van de noodzakelijkheid, waarin hij zich bevend, om zijn voorzitterschap en lidmaatschap van het Centraal Comité neder te leggen. Hij was van voornemen geweest, dit eeist met Jan. 1919 te doen, daar alsdan de 50-jarige dierst, dien hij waarnam, voleind zou zijndoch met het oog op de naderende 'verkiezing van de Provinciale Staten en de Gemeen teraden, achtte hij zich verplicht, zijn uittreden uit het Centraal Comité niet langer te verschuiven. Aardappelen.) De Minister van Landbouw breBgt ter kennis van belanghebbenden, dat de RegeeriDgscommissarissen gemachtigd zijn a. tot het in "ontvangst nemen van partijen aardappelen, welke vrijwillig worde» aangeboden door verbouwers, die niet beschikken over stroo om de aardappels in te kuilen of wel om aadere redenen minder goed daarvoor zgn in gericht b. tot het opvorderen van die partijen aardappelen, welke, naar het oordeel der Regeringscommissarissen, voor spoedige aflevering in aanmerking komen, ook al beheoren de aardappels tot de houdbare soorten, welke thans neg niet mogen worden gedistribueerd. De onder a en b genoemde partijen zullen, veor zoover noodig, door de be trokken organisaties, belast met d« ex peditie van de aardappelen, worden op- geslagan in daartoe geschikte bewaar plaatsen. Voor de aardappelen, welke vrijwillig worden aangeboden en vóór 15 Nov. e.k. zullen zjjn afgenomen, zal geen bewaar- loon worden betaald. Beter. Het Bureau voor Medadeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: De prijs van boier keeft steeds gelijken tred gehouden met den productieprijs der- molk. Nu da boterprijs gebaseerd moet worden op den winterprijs voor melk, die 18 cent bedraagt, terwijl de zomer- prijs 121/» a 13 cent bsdroeg, moet ook de boter belangrijk hooger worden ge noteerd. Daarom is de boter gebracht op f 4.05 in den groothandel en f 4.40 in den kleinhandel. Duitsche schepen geïnterneerd Men meldt uit Hansweert: De Duitsche zeebooten „Delos", „The- bea", „Hrberfels", „Wartburg", „Hilda Horn" en „Theseus" zjjn hier aangekomen en geankerd. Ze worden geïnterneerd. Broodgraan. De regeering zal een plaat uitgeven om de landbouwers op te wekken tot het verbouwen van broodgraan. De ongeregeldheden in de Harskamp. Het onderzoek, in voortdurende tegen woordigheid van kolonel Mazel, ingesteld door de generaals Burger en Kist en kolonel Graswinckel, is geëindigd, zoodat het rapport aan de regeering kan worden uitgebracht. De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft een groot aantal man schappen, waaronder ook de van opruiing verdachten, in de gelegenheid gesteld hem te spreken en hunne belangen veor te drageH. Door zeer velen is hiervan gebruik gemaakt. Geen weistandsgrens. Het Bureau voor Mededeelingen in zake de voedselvoorziening deelt Ret volgende mede: De Rijkskleedingvoorziening geeft thans aan gemeentebesturen gelegen heid liun bestellingen van kleeding- stukken voor de distributie te doen. De aanvragen moeten vóór 1 Decem ber a.s. bij de Rijkskleedingvoorzie ning zijn ingekomen. Beschikbaar komen ongev. 150.000 heerenulsters - (winkelprijs f21.50), 70.000 jongensulsters (f 18.50 en f 16.50), 90.000 kinderulsters (f 10.75, f 12.50 en f 14.50), 75.000 moterjek kers (f 17.50), 35.000 damesmantels (f24.50), 35.000 jonge damesmantels f 22.50), 60.000 meisjesmantels (f 18.45, 1'15,60 en f 12.75), 225,000 wollen serge damesrokken f 11, f 10 en f9), 1.200.000 manshemden f2.70, f2.50 en f2.20), 225.000 jongenshem den f 1.75, f 1.50 en f 1.35), 1.200.000 vrouwenhemden (f2.65, f2.45 en f2.20), 225.000 meisjeshemden (f 1.80, f 1.45 en f 1.30), 15.000 moltonnen hemden, speciaal voor mijnwerkers, (f3.50, f3.25 en f2.75) en 15.000 mol ton onderbroeken, speciaal voor mijn werkers (f2.50, f2.40 en f2.30), 500.000 tricot mansonderbroeken (f2.25), 200.000 tricot jongensonder broeken (f 2), 300.000 tricot mans borstrokken (f2.45), 150.000 tricot jon gensborstrokken (fl.90), 200.000 ge breide vrouwenborstrokken (fl.50), 100.000 gebreide meisjesborstrokken (f 1.30), 100.000 gebreide kinderborst-' rokken voor jongens en meisjes (f 1.05) 500.000 katoenen vrouwenpantalons (f 1.80), 250.000 katoenen meisjes.-, pantalons (f 1.50), 500.000 boezeroens (f3.10, f2.90, f2.70, f2.50 en f2.30), 250.000 blauwe werkbroeken f 4.25), 250.000 blauwe werkjassen (f4.25), 100.000 molton dekens (f2.50) en 100.000 omslagdoeken (f 2.20). Ten (deele zijn deze kleedingstuk- keri reeds gereed; ten deele kan met de levering 15 November of 1 Decem ber worden begonnen, waarna de aan maak en aflevering geregeld wordt voortgezet. Middelburg. Bevolking. In de tweede helft van de maand October zijn in deze gemeente Ing e ko men: P. A. Buijs, schipper, Havenstraat O 212, Sliedrecht; A- J. Plat- teeuvv, onderwijzer, Langeviele K 383, Axel; J. A. Dnine, landbouwer, Segeers- weg J 118, Arnemuiden; H. van Houten, varensgezel, Hoogstraat 1125, Amsterdam; A. Wonder gem, landbouwer, Noordsmgel S 184, Veere; G- de Swart, meubelmaker, Breestraal O 150, A'dam; J- P. J. Heggi, distillateur, Penninghoek L 71, R'dam; A. M. Kooman, wed. A. J. Aarnoutse, L. Giststraat F 195, Terneuzen; M. Schout, grondwerker,-Noordweg R 12, Brunssum; H. F. Castenmiller, kantoorbed., Lom- bardstr. C 55, R'dam; J. A. Malgo, kleer maker, Molstraat F 85, A'dam; W. E. Waltes, boekhouder, L. St. Pieterstraat A 82, Krabbendijke; P- Krijger, rijks - ambt-, L. Giststraat F 177, Koewacht; J- W. Middelburg, procuratiehouder, L. Noordstr. C 15, Rotterdam; A. Driestoon den, bankwerker, Pijpstraat N 224, Hel der; L. P. Risch, Dam G 28, Haarlem; H. Hemminga, architect, Bogardstraat D 86, Opsterland; P. Sneijders, electricien, Langeviele IC 383, A'dam. Vertrokken: J. Bijkersma, van V 77 naar Domburg; J. A. Pouwer, R 130, O. en IV. Souburg; II. C. A. Dekrnar, G 8, Utrecht; J. Goote, IC 233, Woensel; J. de Bruine, Q 118, Terneuzen; G. Krul, S 42a, Vlissingen; D. Martens, I 28, Arn hem; W- M. Lacor, K 21718, A'dam; A. J. v. Laarschot, K 48, ICoudekerke; M. R. Verdunnen, M 292, Hontemsse; C. H. Lelsz, G 155, Leeuwarden; Th. J. H. Schmidt Mos, L 32, Vlissingen; D. Schout, R 227g, Koudekerke; G- de Nood, B 75, Eindhoven; Wed. J. J. Dikkenberg, N 201, Vlissingen; M- P. de Munck, Q 242, Tilburg; P. C. F. v. Oorschot, G 40, Purmerend. (M. C.) Zaterdagmiddag te ruim half zes is op den hoek van de Markt en de Lange - delft een niet meer jonge man door een rijtuig aangereden en onder het paard gevallen, waarvan hij een paar trappen kreeg. Door een tweetal hospitaalsoldaten werd de man in de apotheek van den lieer van Pienbroek binnengebracht, waar hij vrij spoedig op zijn verhaal kwam en het bleek, dat hij geen ernstige ver wondingen had opgeloopen. De man kon, vergezeld van de hospitaalsoldaten, te voet huiswaarts keeren- Zaterdagavond zijn op den hoek van de Singelstraat en de Koepoortstraat twee rijtuigen met elkaar in botsing ge komen, waardoor bet eene rijtuig op een stoep reed en een tweetal ruiten van het hoekhuis vernield werden, terwijl ook aan liet rijtuig nog al schade werd ver oorzaakt, De inzittende dames moesten te voet hun weg naar den Schouwburg vervolgen. Alles liep zonder persoonlijke ongelukken af- Hedenmiddag hebben wij een kijkje genomen in het nieuwe ge bouw van de Centrale keuken op den Dam alhier. Wij hebben ons kunnen over tuigen hoe alles gedaan is ter bevor dering van zindelijkheid en van goede behandeling van het eten- Achter het aan de voorzijde van het gebouw gelegen kan toor, waar wij even een kijkje nameij in de omvangrijke administratie, bevindt zich een lokaal, waar geplaatst zijn een viertal practische machines: groenten- schaaf, groentenboor, snijmachine voor rapen, wortelen enz. en de aardappel- schrapmachine. In het tweede lokaal staan de groote bakken voor het wasschen der aardappelen en der groenten en zitten de keurig gekleede vrouwen de aardappe len te pitten. Achter in het gebouw is de eigenlijke keuken gevestigd, waar in zes groote ketels, ieder voor 500 porties het eten op stoom wordt gekookt, welke stoom geleverd wordt dooreen ^groote ketel, die achter de keuken is opgeslagen. Ook hier is alles gedaan om de zindelijk heid te doen hoogtij vieren. Boven in het het gebouw zijn een bestuurskamer, een schaftlokaal voor het personeel en een slaapkamer voor den bewaker; op den zolder is alle gelegenheid om de wasch, die ook voor wat betreft de kleeren van het personeel, aan de keuken geschiedt, te doen droogen. Alom in het gebouw zijn kas ten om het benoodigde eten, materiaal enz- op te bergen en dit is ook het geval in den kelder, welke binnendoor en buitenom kan worden bereikt en waardoor het eten naar binnen wordt gebracht, als de leve ranciers het brengen. De keuken zelf komt uit in de Pijpstraat en daar wordt het gereedgemaakte eten geladen om naar de distributielokalen te worden gebracht. De keuken is verbouwd door den heer P. Dorleijn, de installatie werd geleverd door de N. Y. Machinefabriek v.h. C. van Kleef en Co. te Amsterdam, terwijl het bestuur veel te danken heeft aan de voorlichting van den gemeentebouwmees ter, den heer H- J. Brouwer. Thans lijdt het werk ook onder ziekte van meer dan de helft van het personeel, maar toch was ook hedenmorgen de erw tensoep op tijd gereed .en konden wij ons van den goeden smaak overtuigen- Voor de thans in werking getreden nieu we prijsregeling zijn 1620 hoofden van gezinnen aangegeven en wel 920, die niet in de belasting zijn aangeslagen en 8 cent per portie betalen, 500 met een in komen tot f 1000, die 10 cent betalen, 105 met f 1001f 1500 inkomen, die 12.5 cent betalen, 60 met een inkomen van 11500f2500, die 15 cent betalen en 35 met een inkomen boven f2500, die 25 cent betalen. Reeds hedenmorgen kwamen verschil lende genoodigden het gebouw bezoeken, de burgemeester had bericht, dat een lichte ongesteldheid hem verhinderde te komen, maar hij uitte zijn beste wenschen voor de keuken en hoopte spoedig alsnog een kijkje te komen nemen- Alhier zijn door de politie eenige partijen witte en bruine -boonen en boter in beslag genomen, die frauduleus werden vervoerd. In twee zaken kon tegen de "eigenaars, W. v. S. uit Leiden en A. P. uit Amsterdam procesverbaal worden op gemaakt, maar van sftidere partijen waren de eigenaars onbekend. Door de politie is aangehouden ze kere C- K., wegens landlooperij, terwijl ook een vrouw, J. C. geheeten, wegens zulk een feit werd aangehouden. De politie alhier heeft aangehouden J. G. en Th. J. v. A., twee jeugdige personen, die op een land pen rjjwiel wegnamen, de banden er af -deden en het rijwiel in een sloot wierpen- De jonge mannen zijn aan de justitie voorgeleid en naar bet huis van bewaring overgebracht. Goer Zaterdagavond is onder voorzitter schap van den heer K. Brants de alge- meene vergadering gehouden van de Vereeniging Ovoor Chr. Wiuterlezingen te Goes. De voorzitter wijdde een warm woord aan de nagedachtenis van den heer A. S. J. Dekker, die nog pas onlangs als voorzitter der Vereeniging was afgetreden. Er was, zeide spr., onder ons, die hem kenden eenige bezoigdheid over zijn ge zondheidstoestand. Hijzelf heeft de mo gelijkheid van een spoedig sterven wel onder de oogengezien. Onverwachts heelt God hem nu tot Zich geroepen, hem onttrokken aan zijn gezin en aan de vele werkzaamheden, en de rust gegeven die liij tijdens zijn leven zichzelf z o weinig heeft gegund. Wij gedenken met dank baarheid aan wat hij voor de Chr. be langen heeft gedaan, aan de warme behartiging van de belangen van liet Chr. volksleven, aan de gulheid en hai- telijkheid waarmede Iiij ieder heeft ont vangen. God zij zijn verslagen weduwe en kinderen nabij. Uit de mededetlingeu van den secre taris bleek, dat de Ver. 74 leden telt. In de vacature- A. 8. J Dekker weru tot feestuurslid gekozen de heer J. Pilon, (die de benoeming heeft aangenomen). Het bestuur regelde de functies zoo Janig, dat de heer K. Brants voorzitter is ge werden en de heer L. Smit vice-voorzitter. De rekening en verantwoording van den penningmeester, aanwijzende eeu batig saldo, werd goedgekeurd. Besloten werd dezen winter zoo moge lijk nog vier lezingen te doen houden. De heer K- Brauts is bereid gevonden over „Beatrijs" te lezen. Voorts werden bij briefjes door de vergadering de vol gende sprekers genoemddr. A. H. de Harteg te Amsterdam, ds. J. Jac. Thom son te Hoogland, ds. J. B. Netelenbos te Middelburg, ds. Thiessen te Apeldoorn, G. G. van As te 's Gravenhage, dr. K. Dijk te Rijswijk, ds. G. Wisse te Drie bergen, prof. mr. P. A. Diepenhorst te Amsterdam, dr. B. Wielenga te Amster dam en dr. J. A. Cramer te 's Graven hage. Tenslotte werd hei Reglement der Ver. vastgesteld. De heer P. Bommeljé sloot de vergadering met dankzegging. Men deelt oas mede, dat de firma Oosterfeaan le Cointre alhier niet alleen den door de organisaties vastgestelden duurte toeslag voor het drukkerij per soneel verleende, maar ook aan het kantoorpersoneel een duurte toeslag op het salaris gaf. Een voorbeeld, dat met het oog op den tegenwoordige» hoegen levensstandaard, wel navolging verdient. Middelburg. Bon 60 half pond suiker, 61 ons zachte zeep, 13 (oude kinder- kaart suiker) 1 4)tuk harde zeep, 1 nieuwe kinderkaart half pond suiker, 2 id. halt pond kindermeel. Domburg Gedurende de week van 5— 11 November is verkrijgbaar: op Bou no. 48 1 ons liuishoudjam. op Bon no. 49 l'/{ ons Kaas. op Bon no. 50 1 ons Gort. op Bon no. 13 der Suikerkaart 2l/i ons Suiker. Vrijdag 8 Nov. 's avonds van 79 uur voer allo wijken, afhalen van klompen- bons voor hen die bij de laatste uitrei king nog niet alle bons voor hun gezin noodig ontvingen. XloetiHfjo. Verkrijgbaar vanaf 5 No vember 1918: op bon 59 4 KG aard appelen, 60 2\'i H.G. suiker, é-1 2Hè kaas. 63 1 ons jam, en van het peul vruchtenblad op bon 2 1/2 K.G. erwten. Vllasirgjon. Alhier zijn Zaterdag óp de reede gekomen de Duitsche stoomsche pen ...Venus" en-„Margaretha Holzer", ko mende van Antwerpen. Zondag hebben zij de reis door het kanaal voortgezet- Zaterdag kwamen alhier 140 Fran sehe krijgsgevangenen aan, die Zondag morgen met de boot naar Breskens over staken om over België hun vaderland weer te bereiken. Tengevolge van het heerscheu der Spaansche griep is de Rijks hoogere bur gerschool alhier voorloopig voor een week gesloten. - Zaterdagmiddag heeft de Belgische Vaderlandsche Bond „Herdenken 0111 te Strijden" een vaderlandsche betooging ge houden, naidat des morgens in de St. Jacobuskerk een plechtige lijkdienst voor de zielerust van dp gesneuvelde Belgi sche soldaten was gehouden. Te ruim drie uur trokken de Belgen in optocht van het gebouw van het Bel gisch loodswezen naar de algemeene be graafplaats. Door twee Engelsche en twee Belgische soldaten werd een baar mede gedragen, waarop een houten kruis was neergelegd, wit en met opschrift: Aan de roemrijke geallieerde strijders. Auxglo- rieux combattents alliés R- I. P. De lood sen droegen nun omfloerst vaandel mede- Op „Vredehof" schaarden allen ziich rond de plek, welke bestemd is voor overle den soldaten van de geallieerde legers- Het. eerste deel van de plechtigheid was het planten van het kruis bij de graven, waarna het door pater Huisman, bijge staan door pater Pejaegher uit Middel burg werd gewijd. De vlaggen der geallieerde landen wer den daarop tusschen twee hooge palen opgetrokken, waarna achtereenvolgens het woord werd gevoerd door de heeren Tijt- gat, algemeen voorzitter van den Bond en Vankerkhoven, voorzitter der afdee-, ling VlissingenMiddelburg, die respect, in het Fransehe en het Vlaamsch woorden van erkentelijkheid tegenover de gevallen strijders en van vreugde over de dagende bevrijding van België spraken- De heeren Percy Jones en Deroover, Engelsch- en Belgisch consul, dankten voor de groot- sche betooging en de gesproken woorden- Vervolgens bracht een der geïnterneerde Belgen een groet aan de overleden wa penbroeders, terwijl een Vlaming en een Waal, behoorende tot de afgekeurde sof- daten, inzonderheid spraken over het lij den van den soldaat Clays, die 11a een ziekbed van vier jaar kort geleden over leed. Kapelle. Ook hier breidt de Spaan sche griep zich ernstig uit. De arts heelt zeker wel een paar honderd pa tiënten. Van een landbouwer, die 16 man in het werk heeft, vernamen wij dat er slechts twee hun werk konden verrichten. De Openbare zoowel als de Chr. school is gesloten. Tol nu toe kan vastgesteld (worden dat de ziekte geen kwaadaardig karakter heeft. Zaterdagmiddag had de slager J. W. alhier bij het eten het ongeluk een beentje zoodanig in den keel te krijgen, dal geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. Het mocht den me dicus alhier niet gelukken hel beentje te verwijderen, zoódat de patiënt zich naar Middelburg moest begeven waar de operatie wel mocht gelukken. Kosdokenskfrks. Zaterdagm irg -.t vroeg gelukte het den rijksambtenaren alhier D. L. aan te houden, die een kist boter vervoerde, welke in beslag genomen werd en ter beschikking van den burgemeester gesteld Baarland. De gemeenteraad besloot geen onderwijzer op te roepen, doch een onderwijzeres. Krabbendijke. Zaterdag gevoelde dhr. Geill zich ongesteld, waarom hij met den trein van 10.43 maar spoedig naar Apeldoorn is teruggekeerd, Gelukkig zijn de idokter en mevr. Hondelink weer hersteld, zoodat medische hulp kan verleend worden. Sedert Zaterdag kwamen weer eenige sterfgevallen voor. Zoutelande. Met. ingang van 1 Nov. 1.1. is voor de buitenwijken van Zoute lande een tweede postbestelling inge voerd, welke wordt uitgevoerd, door "den hulpbesteller J. Kleinepier, aldaar. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Watergang A, Th- v, d. Ven te Moordrecht, j,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2