Binnenland. Buitenland, Uit lie Provincie. Plaatsel ijk^Distributia-nieuws. 11 h.iiiiiim iey»i-inff«ti:en»rhitnn«timvraiiiirucyvmni- -~ Kerknieuws. Onderwijs. Landbouw on Veeteelt. autonome bestuur overnamen, kwam het in de straten van Praag tot betoogingen. Buitensporigheden hadden echter niet plaats, 's Avonds om 8 uur had de stad haar gewoon aanzien. De correspondent van „Stockholms Tidningen" te Helsingfers verneemt van welingelichte zijde, dat de buitenlandsche politieke toestand van Finland zeer ernstig is. Men vreest, dat de bolsjewiki Finland zullen overvallen. Op de Noorsche staatsspoorwegen is een staking uitgebroken, welke 8000 werklieden omvat. De stakers eischtn loonsverhooging. Op bet oogenblik wer den onderhandelingen gevoerd Men vreest echter dat de staking zich zal uitbreiden. In de „Frankf. Ztg." wordt betoogd dat, wanneer Duitschland een wapen stilstand sluit, zoodanig dat het zich niet meer kan verweren, alle waarborgen verdwijnen dat Wilson in staat zal zi§n •m zijn vredesprogram ten uitvoer te brengen. De Duitsclie bisschoppen riepen de bemiddeling van den Paus in. Graaf Andrassy reept telegrafisch de bemiddeling in van minister Lansing. O.-H. richtte een gelijkluidend verzoek als aan president Wilson, aan de regeeriBgeH der Entente. De O.-H. troepen zijn uit het Pool- sche gebied teruggetrokken. Naar gemeld wordt, heeft het in Nederland vertoevend personeel van den Belgischen Spoordienst aanschrijving gekregen, zich voor een spoedige her indiensttreding gereed te houden. Ver moedelijk zal bedoeld personeel eerst werkzaam worden gesteld in het thans bevrijde gebied van West-Vlaanderen, De Korresponpenz Wilhelm meldt uit Weenen dat het keizerlijk echtpaar gister in den Burghof door de menigte, die zich bij 't aflossen van de wacht voor het palcis had verzameld, storm achtig is toegejuicht. Ook later, toen de keizer en de keizerin in een auto uitre den, heeft de bevolking hun een geest driftige ovatie gebracht. Volgens geruchten zouden de Duit- schers, die van plan zqn zich op de Maaslinie hardnekkig te verdedigen, den grensbewoners in het dorp Carune heb ben aangezegd, dat zij, met het eog op de mogelijkheid van een slag, het dorp moeten verlaten. Wolff meldt dat de pacifistische organisaties in Duitschland, die gedurende alle wisselvalligheden van den oerlog het denkbeeld van een vrede door recht hebben vertegenwoordigd, zich tot alle geestverwanten in de vijandelijke en neutrale landen hebben gewend om zich tegen een vrede door geweld, waarmede Duitschland wordt bedreigd, te keeren. Het Congres zoo seint Reuter d.d. gisteren uit Washington heeft het wetsontwerp tot voorziening in de oorlogskosten ten bedrage van 6345 millioen dollars goedgekeurd. In Kopenhagen blijft de Spaansche griep sterk heerschen en velen sterven er aan. De eene voorzorgsmaatregel na den andoren wordt er genomen. In restaurants en café's mag er geen muziek meer worden gemaakt, teneinde geen menschen te lokken. Op de beurs worden alleen de leden toegelaten. Na de uni versiteit hebben neg eenige inrichtingen van hooger onderwgs de deuren gesloten. De dienst in de kerken wordt tot een half uur beperkt. In een gedeelte van de stad nemen de trams niet meer dan het normale aantal menschen mee. De prins van Hohesleben, vroeger prins Heinrich XXXI van Reuss, die uit het vorstelijk huis is getreden en den titel van graaf met het recht om zich prins van HoheDleben te noemen, heeft gekre gen, heeft zich in het huwelijk begeven met mej. Ilse Görges, dochter van den oppersten stafarts, dr. Görges. De Koningin is voornemens, zich naar het Zuiden des lands te begeven teneinde de verzorging van de vluchtelingen, soowel door het militair en burgerlek gezag als doer de bevolkiBg, in oegenschouw te nemen. De Schelde quaestie. Een bijzondere correspondent meldt aan de „N. C." uit Londen Ik vestigde de aandacht van minister Balfour op het artikel van de „Echo de Paris" betreffende de „Nederlandsche neutraliteit" en de monden der Schelde. Ik verwees naar vorige verklaringen van Grey, Churchill en Cecil, die namens de Britsche regeering hebben verzekerd, dat Engeland nooit de Nederlandsche neu traliteit door het forceeren der Schelde zou schenden. De heer Balfour heeft mij daarop ge antwoord doer de verklaring, dat de po litiek der Britsche regeering in dezen niet veranderd is. De muiterjj in de Harskamp. Het Kamerlid de heer K. ter Laan heeft naar Het Volk meldt, den voorzitter der Tweede Kamer bericht, dat hg den minister van oorlog over het voorgeval lene in den Harskamp zal interpelieerea. JachtteestandeH op deVeluwe Volgens de Telegr. wordt vanwege den. I minister van landbouw een onderzoek ingesteld naar de jachttoestanden op de Veluwe. De vluchtelingen. Men seint aan de Msb. uit Weert, dd. 289 October De toevloed van vluchtelingen blijft aan houden. Twee-Mot drie maal daags brengt een lange tram honderden vluchtelingen herwaarts. Jonge mannen komen in kisten en zakken verscholen mee over de grens- Heden werden na een plechtige Requiem - Mis in de Parochiekerk negen vluchtelin gen tegelijk ter aarde besteld, waarbij een moeder van vier jonge kinderen, wier man en vader gesneuveld was nabij de grens op Belgisch gebied. Een Duitsch' militair die dé vluchtelin gen-tram begeleidde, werd een been afge reden. Men meldt uit Assen: In den nacht van Maandag en Dinsdag kwamen hier te één uur 1100 Fransche vluchtelingen aan. Onder hen bevonden zich een 33-tal zieken, die in een school lokaal ter verpleging werden opgenomen- De anderen werden over verschillende lo kalen verdeeld en van voedsel voorzien- Men seint uit Thorn d.d. 29 October Heden kwamen wederom 759 vluchte lingen te Ittervoort op hun doortocht naar hooger gelegen plaatsen. De controle door de Duitschers aan de grens op de vluch telingen uitgeoefend, wordt voortdurend scherper, vooral nadat bekend is gewor den, dat een Fransch gevangene zich in vrouwenkleederen vermomd onder hen voegde en zoo met den troep o.a. voor Namen zelfs een loopgraaf voorbijging- Uit Reusel (N.-B.) dd. 29 October: Heden zijn hier op hun tocht naar Eind hoven 346 vluchtelingen doorgekomen, af komstig uit Douai en omstreken. Een twee tal zieken, die zich onder hen bevonden, werden naar Eersel vervoerd en daar 117 het noodziekenhuis opgenomen- Onder de vluchtelingen bevonden zich verschil lende mijnwerkersfamilies, alsook een gen darme in uniform- Slechts enkele Belgen waren bij hen. Uit Maastricht dd. 29 Oct.: Hedenmiddag tegen half vier kwamen de eerste vluchtelingen hij Eijsden over onze grens. Het waren 1300 uitgeweke nen, meer-gegoeden en kleinere burger lieden, afkomstig meestal uit Roubaix en Tourcoing. Vanaf Engis tot Visé werden zij per schip vervoerd, vandaar per kar en rijtuig naar Eijsden, vanwaar zij werden geleid naar Rijckholt en Gronsveld om ondergebracht te worden bij de boeren- Het overladen der bagage vlotte hier niet zoo snel, aangezien de Hollandsche soldaten en het Roode Kruispersoneel niel werd toegelaten op Belgisch grondgebied- Vele ziekten, meestal griep- en bronchitis- lijders, waaronder ook vele ernstige ge vallen, werden naar het Roode Kruishos- pitaal in de. Breedestraat overgebracht, terwijl anderen ter verpleging werden op genomen in de school van Gronsveld- Het registreeren had plaats aan het kloos ter der E. E. P. P- Dominicanen te Rijckholt. Morgen worden te Eijsden opnieuw dui zend uitwijkelingen verwacht. Op het oogenblik liggen te Maastricht in het Roode Kruis-hospitaal 21 zieken, terwijl het voormalige postkantoor over dertig bedden beschikt. Heden zijn weer drieduizend vluchtelingen in drie treinen naar het Noorden gevoerd; zoodoende is „de Bek" te Limmel thans vrij om morgen weer 2500 personen te ontvangen, die over de Bilserbaan verwacht worden- Er zal een tweede centrale slacht plaats op Walcheren worden opgericht. Middelburg is nl. aangewezen als cen trum gemeente voor Arnemuiden, Bigge- kerke, Domburg, Grijpskrrke, Aagfce- kerke, St. Laurens, Meliskerke, Nieuw en St. Joosland, Oostkapelle, Seroos kerke, Vrouwepolder en Yeere. Bieten ver voer. Naar wij uit goede bron vernemen worden ernstige pogingen aangewend om vergunning te krijgen tot het vervoer van suikerpeeën vanaf de stations te 's Heer Arendskerke en Noord-Kraaijert en zullen deze pa gingen met goed resultaat bekroond worden. Nog deze week wordt de ge vraagde toestemming verwacht welke voor de landbouwers in Westelijk Zuid- Beveland van zoo groot belang is. Militaire relletjes te Vlis- gen. We lezlen in de N. R. C. van gisteren Nadat de vorige week reeds een aan tal sol daten te Vhssingen had gemani festeerd ondier het roepen van „honger", hefcft 'zich gisterenavond dergelijke ma nifestatie herhaald, welke echter een ern stig karakter heeft aangenomen. Om 7 uur trokken ongeveer 100 militairen onder het zingen van socialistische iein oproe rige liederen de straat op. Spoedig voeg de zich eert aantal jongens en meiden onder manifestanten en waren do mi litairen ïntusschen .aangegroeid tot een 400. Toen begonnen de baldadigheden. In 'de sociëteit Unifas, waarin dikwijls officieren verblijvlen, werden ruiten in geworpen ter gezamenlijke waarde ,j{an 400 gulden. 'Ook in eenige burgerwonin gen werden ruiten vernield, terwijl in de woning van den kolonel commandant van, Walcheren evteneens ruiten werden in gegooid. De politie, is onder Bevel van een in specteur krachtig opgetreden en heeft na gedane sommatie herhaaldelijk met da blanke sabel gechargeerd. De politie werd daarbjj gesteund door een patrouille veld artillerie onder biqvel van een luitenant, die met liuu paarden de manifestanten .uiteen drevlen. Te half tien was de rust hersteld. Wij vernemen, dat gisterenavond de commandant van Walcheren overleg heeft gepleegd met den commissaris van po litie en dat krachtige maatregelen rijn genomen om herhaling dezer ongeregeld heden te voorkomen. Algemeen verluidt, dat de ontevredenheid onder de mili tairen een gevolg is van het intrekken der oerloven. iWhtóHberg. De slechte kwaliteit van en ide schaarsclite aan steenkolen, waaronder vooral de eigenaars van groote ovens, zooals banketbakkers en bakkers, te lijden hebben, heeft ten gevolge gehad, het aanhielden van aanblaasinrichtingen, die het vuur on der (de ovens aanwakkeren. De hooge prijs, wij zagen aanbiedingen van r 385 met bijleveren van een electri- schen motor, Schrikt velen af om tot aanschaffing van zulk een inrichting over te gaan. Toch behoeft niet zulk een hoogen prijs te worden besteed, [hetgeen ons is gebleken bij een [bezoek aan de ban ketbakkerij van den heer A. van (der Mijle op den Dam alhier. De heer van der Mijle heeft uit zeer eenvou dig, veelal oud materiaal een venti lator samengesteld, die door een wiel van een rijwiel met den stang ydie door den electrischen motor in bewe ging wordt gebracht, is verbonden en welke ventilator niet minder clan 185 omwentelingen in de minuut maakt. Door gewone kachelpijpen wordt de alzoo verkregen luchtstroom tot onder het vuur geleid en wij hebben ons hedenmorgen overtuigd, dat het vuur door dezen luchtstroom in vijf minuten zeer was aangewakkerd, terwijl de heer van der Mijle Ons verzekerde, dat hij bij 2 uur laten werken van den ventilator veel beter vuur heeft dan anders nadat het een geheelen dag heeft gebrand, terwijl een zeker niet te onderschatten voordeel is, dat hoogstens 2/s der kolen wordt gebruikt, die men anders per dag noodig heeft.» De heer van der Mijle verklaarde zich gaarne bereid aan ieder belangheb bende en ook aan personen, die bij de brandstoffendisjk'ibutie betrokken zijn, de inrichting te laten zien en bij !het .aanbrengen yam zulk een inrich ting .in andere bakkerijen of jdergelüke met raad en hulp ten dienste te staan. Opgemerkt zij nog, dat. ook een zelfde inrichting voor handbeweging kan worden gemaakt, indien 'electrische be weegkracht niet aanwezig is. Gaarne verwijzen wij baar de ad vertentie van de Centrale Keuken al hier. Goes. Gisteravond vergaderde <je commissie belast met het toezicht op de levensmiddelenvoorziening. Aan het besprokene ontkenen wij het vol gende Naar aanleiding van het nog niet benoemen van minstens t wee arbei ders-afgevaardigden in de brandstof fen-commissie zal nogtaaals bij 'den burgemeester worden aangedrongen zoo spoedig mogelijk aan de circulaire van Z.Exc. den Minister gevolg te geven. Waar van B. en W. een bericht was ontvangen, dat het klanten-sy steem alhier niet mogelijk was, nog maals met klem aan te dringen op invoering daarvan, daar ook te Mid delburg (dit (stelsel zal worden toege past. Te'n einde dit duidelijk voor te stel len zal een 'spreker van Vlissmgen (waar dit stelsel in werking is) wor den uitgenooidigd voor de commissie een en ander toe te lichten; B. en W. len de Raadsleden zullen eventueel worden uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen. Nogmaals fbij B. en W. op bétere controle laan te dringen en te verzoe ken den controleur, los van den. di recteur Van het distributiebedrijf, uit sluitend onder toezicht van B. en W. te doen wierken. De aandacht van B. en W. er op te vestigen, dat zij, die hun wasch bin ten de (deur hebben, hetzelfde quan tum zeep ontvangen; daar hierin on billijkheid schuilt, te verzoeken hen, die hun eigen wasch doen, ruimer met zeep te bédeelen; Me officieele bekendmakingen beter dan tot heden te doen plaats hebbengevraagd werd of het niet beter was, de distributie aangelegenheden in een afzonderlijk blad uit te geven, evenals zulks ook in andere plaatsen geschiedt. Verder werd gewezen op de nood zakelijkheid van beteie vertegenwoor diging van arbeiders in (dén raad, daar vele arbeiders wenschen en -belangen niet naar behooren worden behartigd. Men was algemeen van gevoelen ,<lat het aftreden van den geheelen raad in het a.s. voorjaar den arbeiders een» schoone gelegenheid biedt, enkele plaatsen in den Raad to bezetten. Beter t oezicht on het gewicht van het brood en de kwaliteit der melk [weid noodzakelijk geacht. Terwille van 'de vrienden van wij len den Heer A. S. J. Dekker, deelen. vvij mede, dat de begrafenis zal plaats hebben Vrijdagmiddag te 12 uur. Hier zijn thans 700 a 800 min of meer ernstige griep-patiënten. De ziekte heeft over 't algemeen een goed aardig karakter. Gis'ternaniiddag' zijn doo rde po litie alhier, op last van "den waarne mend .Burgemeester alhier, in beslag Middelburg. De directeur van het Gem. distributieburoau maakt bekend, dat met het oog op de zeer geringe hoeveelheid kaarsen, hoofden van iichtlooze gezinnen die ia het bezit zijn van carbidlantaarns, tegen inlevering van bun kaarsenkaart bons voor carbid kunnen verkrijgen en dat nieuwe kinderkaarte^ (voor' suiker kindermeel, enz. ten behoeve van kin' deren beneden den leeftijd vao 1 jaar) kunnen worden afgehaald tot en met Vrijdag I November e.k. Westkajielie. Verkrijgbaar op ben 115 D/a ons kaas 20 -J-. genomen bij dén heer K. 18 stuks hee- renrijwielen, allen voorzien van bin nen en buitenbanden,- l Hoetiekenskerke. Raadsvergadering op Maandagnamiddag. Afwezig M. G. Verbeek. Door B. en W. is tot tijdelijk kanton nier van 15 October tot 15 December aangesteld J. Doene te Kwadendamme De motie-IJlst inzake de uitvoering van art. 192 der Grondwet wordt voor ken nisgeving aangenomen. Vervolgens wordt goedgekeurd - de begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur voor 1919 in ontvang en uitgaaf op f 6662.89. Inzake de mis sive van Ged. Staten over de verhoo ging der jaarwedden van burgemeester en secretaris wordt goedgevonden mede te deelen, dat de Raad zich vereenigt met het daarin bepaalde minimum, of schoon men vrij algemeen van oordeel is dat de verhooging te hoog is. Eenzelfde besluit wordt genomen in zake de verhooging der jaarwedde van den gemeente-ontvanger; men vindt deze evenwel veel minder gemotiveerd. Beslo ten wordt voor de verhooging der jaar- wedden over 1918, alsmede voor het groo te tekort op den post wegen, veroorzaakt door de hooge basaltprijzen, eene tijde lijke geldleening aan te gaan van f2500, tegen een rente van hoogstens 5 pet. en af te lossen uiterlijk 31 Dec- 1919. Op voorstel van wethouder Timmerman wordt besloten niet in te gaan op het advies van Ged. Staten bij Prov. blad medegedeeld, 0111 daarover desnoods 3 jaar te doen; men meent dat de tijds omstandigheden nu zoodanig zijn dat in 1919 beter wat meer betaald kan worden aan den Iloofdelijken Omslag dan wel licht over een paar jaar het geval zal zijn. In verband met die geldleening wordt de gemeentebegrooting voor 1918 gewij zigd. Den gemeenteveldwachter, die 31 Dec. als zoodanig op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig bekomen heeft, wordt op voorstel van B. en W. eenè zoodanige bijdrage uit de gemeentekas toegekend, dat hij een pensioen zal kunnen beko men van f 10 's weeks. Dit zal de ge meente gedurende de 5 jaar, dat hij nog voor inkoopsom te storten heeft plm- f40 's jaars kosten. Besloten wordt voor een eventueele wijkverpleging tezamen met de gemeente Baarland een bijdragen van f 225 uit de gemeentekas beschikbaar te stellen, zijnde het bedrag, dat volgens raming voor het aandeel der gemeente zou komen- Bij de rondvraag wijst de heer Den Dekker op de wenschelijkheid tot het uit diepen van de sloot langs het erf van Jeronimus naar den grindweg. De voor zitter zegt 'B. en W. daartoe reeds op dracht gegeven te hebben. De heer Van der Linde krijgt nog de toezegging, dat aan het begin van den grintweg naar Kwadendamme wat basalt op den weg nu reeds gebracht zal worden, zijnde dit hoog noodig. N. sa St- Jmlatid. Maandag „28 Octo ber hield de raad. dezer gemeente een openbare vergadering, waarin alle leden tegenwoordig waren. Een suppletoir ko hier IJ. 0. werd vastgesteld en enkele verzoeken om ontheffing II. O. werden ingewilligd. Op het eenmaal genomen be sluit om geen subsidie te verleenen voor een rust- en vacantie-oord voor gemeen te-ambtenaren wilde de raad niet terug komen. Aangezien het aanbrengen van electrische verlichting de draagkracht van de personen die daarvan kunnen genieten te boven zou gaan, werd besloten hier omtrent geen verdere pogingen in 't werk te stellen. De door Ged. Staten voorge stelde regeling der jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvan gers werd aangehouden tot een volgen de vergadering. Wsstkapelle. Raadsvergadering van j.l. Maandag. Door den raad wordt mach tiging gegeven tot aansluiting aan de electrische centrale voor de gemeente- gebouwen en straatverlichting, gemeente huis en dokterswoning. De geleiding bij den gem. geneesheer wordt voor rekening der gemeente aangelegd tot aan de lamp. De verlichting naar de tram wordt bij nader overleg met de commissie der centrale ook aangebracht. De totale aan sehaffingskesten voor de gemeente be- loopen ongeveer f1000, welk bedrag door een geldleening zal worden gedekt, af te lossen in vijf jaar met eene rente van ten hoogs'é 5 pet. De regeling personeel l.o. wordt aangenomen zooals de salarissen nu zgn. De begrooting 1919 wordt vastgesteld in outvaBg en uitgaaf op f32370 38 met een heffing H. O. van f8500 (dit jaar f8000) met een pest voor onvoorzien van f 1250 ongeveer. In de vergadering met gesleten deuren werden 17 reclames H. O. behandeld, waarvan 4 afschrijving ontvingen en 13 gehand haafd bleven. Daarna werd opgemaakt het suppletoir kohier H. O. 1918. Koudekerke. Gisternacht werden dooi den jachtopziener Jausen van Roosendaal te Koudekerke twee militairen aange troffen, waarvan een met een rijwiel, Vrouwspoléer. Bon 26 2' '3 ons suiker, bsn -27 1 ons ka:-w, bon 28 Va stuk zeep. Gekiig van 1— 8 November. Bon 29 overleggen bij boterbon ne. 5. Zaterdag van 14 uur distributie rundvleesch. Serauskcrko (W) Alhier bestaat gele genheid voor ben die formulieren inlever den voor behoud van eigen graan, peul vruchten en aardappelen, hunne vergun ningen af te balen ten Gemeentehuize Vrijdag 1 Nov. van 9—12 uur, tegen in levering hunner broodkaarten, ptuivruch- tenbons en aardappelbons. "reXgf ieder met een pakje. Op sommatie om te blijven staan sloegen ze op de vlucht en wierpen de pakjes in een sloot, wt lke bleken te bevatten een fiesch advocaat en 3'/a fiesch grenadine, 1/1 fiesch was geledigd. Alles vermoedelijk van diefstal afkomstig^ De militairen kwamen van Biggekerke in de richting Koudekerke. M. C. souburg. De jSpaaufeche griep breidt zich in deze gemeente sterk uit. Men berekentdat een 800 personen door deze ziekte zijn aangetast. De school, Chr. Volksonderwijs, werd de vorige week wegens ziekte van het personeel gesloten. De openbare school gaf Maandag voor 8 dagen vacantie, terwijl de School met den Bijbel, Oranjepleiu, Dinsdag avond de lessen voor deze week eindigde, aangezien de grootste helft der leerlingen wegens ziekte afwezig was. 8£-g Oestburg, iMaandag zijn hier dooTTten veldwachter van Zuidzande vijf Belgische daserteurs aangebracht. Zij werden geïn terneerd. BKIS&SÏiS Tholen. De 0. 1. school, de Chr. school en de rgksnormaalschool te Tholen zijn wegens Spaansche griep gesloten. TarneuMn. Gistermiddag werd onder lei ding van den voorzitter der Comm. voor de Rijks schoenenbons een vergadering S gehouden met de schoenmakers. Er zijn nl. eenige vragen gerezen ten opzichte van het inleveren der oude schoenen en betreffende het spoedig aankoopen der nieuwe schoenen- Het zou nl. niet in het belang van de ingezetenen zijn, dat deze de bons lang in hun bezit houden- Omtrent een en ander werd besloten, dat overleg zal ge pleegd worden met d e schoenwinkeliers en beproefd zal worden het hier genoemde kwaad te ondervangen- A. s. Zaterdag zal een aanvang gemaakt worden met het uitreiken van de bons voor nieuwe schoenen. Né. Herv. Kerk. Beroepen te Giessendam H. A. Heij- er te Vlaardingén (verbéterd bericht). Aangenomen naar Garderen door W. L. Mulder1 te Goulderak. Doopsgez. Gem. Aangenomen naar Den Hoorn op Texel ifToor R. S. Kuperus te Burg op 'Texel, c,a.; Geslaagd voor het examen van radio telegrafist de heer F. J. Hintertür te Vlissinge». Benoemd tet onderwijzer aan school A te Zierikzee de heer A. Pauwe te Nisse, en tot onderwijzeres nuttige hand werken aan de herhalingsschool te Zie rikzee mej. A. F. Breetvelö. Geslaagd te Rotterdam voor de acte vrije- en ordeoefeningen mej. G. S. de Vries te Vhssingen en de heeren C. D. Zaal en M. J. Geense te Middel- borg te Utrecht mej. R. v. d. Veer te Vierhouten! v'jK'jiau'Hg 1 Goes. Dinsdag zal de ledenvergadering gehouden worden van de afd. Gees der Z. L. M. 1893—1918. Rijkslandbouwwinterschool. Heden is het 25-jarig bestaan herdacht van de Rijkslandbouwwinterschool te Goes. Deze plechtigheid had plaats in da school en werd bijgewoond door den in specteur van den Landbouw, den heer I. G. J. Kakebeeke, den inspecteur van het landbouwonderwijs, dr. K. H- M. V. d. Zande, den heer D. D. v. d. Bout, loco-burgemeester van Goes, wethouder I. D. Fransen van de Putte, den gem.- secretaris, dhr. I. II. van Ballegoijen de Jong, den heer C. Zwagerman, rijkszuiveL consulent, den heer Jhr. J. van Vreden- burch, voorzitter Z. L. M., dr. de Ruijter de Wildt, dir. Rijkslandbouwproefstation, den heer D. W. Lindenbergh, voorzitter Bond van Zuid-Bevelandsche Paardenfok kers, den heer Tj. B. E. Kielstra, secre taris der Z. L. M., leeraren en Leerlingen der school en andere genoodigden- De heer II. A. Hanken, voorzitter van de Commissie van Toezicht, opende het samenzijn, betreurende, dat de Commis saris der Koningin, en de heeren Hoek en Löbnis niet tegenwoordig konden zijn en heette allen hartelijk welkom. Spreker gaf een korten terugblik, her innerde aan het oude gebouw, waarin het landbouwonderwijs aangevangen was, aan de eerste leden van de commissie van toezicht, van wie de hoeren Lens-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2