Telegrammen. Leestafel. Rechtszaken. Openbare Verknopingen en Verpachtingen Marktberichten. Qemsifigd Nieuws Laatste Berichten. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Giesemdam 'door H. A. Heijer ite Vlaardingenvoor Doeveren door P. Nauta te Langweer; Voor Zegveld dl oor P. Zandt te Ede; yoor Den Bommel door J. Kat tie Heubelum; Voor Herveskes doop G.: B. Kruizinga ite Akersloot. Krabbendffke. Dhr. P. Smit werd tot koster aangesteld ien daarom werd in' zijn plaats tot 'notabele gekozen dlir. A. J; van Oyerbeoke. Geref. Kerken. Beroepen te Zevenhuizen C. W. de Vries te Kielwindewieer. Bedankt voör Deventer idoör H. Hnmlmelen te Bredavoor Gameren "door J. Kwak te iQulembbrg. i rs derwijs. Beuoumd tot tijdelijk leeraar tot 31 Aug. 1919 aan Ö- B. S. te Ter- neuzen J. Wisse te Utrecht. Schoolraad voorde Scho len met den Bqbel. Den 8en Aug. 1918 verzocht de Schoolraad aan de Begeering, ook dit jaar weder een ver- vroegd voorschot op de rijks bijdrage ter beschikking der School besturen te stellen, die dringend be hoefte aan kasgeld hebben. In Staats blad no. 569 is thans afgekondigd het Koninklijk Besluit van 17 October 1918, waarbij 'dit vervroegd voorschot weder beschikbaar wordt gesteld. Schoolbestu ren, die kunnen aantoonen, dat hun kas dringend behoefte aan versterking heeft, kunnen dus thans door middel van een gezegeld verzoekschrift, te richten tot den Minister van .Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, een voor schot op de rijksbijdrage over dit jaar aanvragen tot ten hoogste 60 pet. van de rijksbijdrage over 1917. Is de school pas dit jaar geopend, dam kan 60 pet. worden aangevraagd van het vermoede lijk bedrag der rijksbijdrage over 1918. Mocht later blijken, dat de subsidie over 1918 minder bedraagt dan dit ver vroegd voorschot, dan dient het School bestuur het te veel genoten© terug te betalen. Voor de nakoming dezer ver plichting moeten, tegelijk mot de aan vrage, twee, door den Minister goed te keuren, borgen worden gesteld. Het verzoekschrift kan op een zegel van 30 ets. gesteld worden. De borgstelling kan daarin tevens opgenomen war don. Een officieel formulier bestaat nietmodellen zjjn echter bij de bekende onderwijs- uitgevers verkrijgbaar. Benoemd tot leeraar aan een H.B.S. te Rotterdam de heer J. de Kaning te Middelburg. Geslaagd voor de vrije- en orde oefeningen te Rotterdam de heeren P. J. van Zuijen en A. van Graafeiland te Middelburg. ,0pjr.o.eir in ldte> Harskamp. Omtrent het oproer In de Harskamp ontleenen wij aan het Hbl. het vol gende Zaterdagmorgen molest het regiment om half negen iaantredem, maar het lste en het Be bataljon weigerden aan de order gevolg ite geven. Den gehee- len (dag hebben fde 'manschappen zon der dienst te (doen rondgeloopen, tot om half drie Van dien dag bet ei genlijke oproer uitbrak, dat aanving met de plundering Van de soMaten- cantmtn Woeste dronkemanstooneelen mioeten 'zich bij1 die plundering hebben afgespeeld. Toen ales 'zoo goed ais vernield' Was, wierden de stroozak'ken tegen de houten gehouwen gezet en de roo>de haan ier in gestoken. Het 3e bataljon zou aan de muiterij' niet hebben 'meegedaan. Kapitein 'De Vries moet de troepen vrijwel in de hand hebben gehad; gevraagd of zij: hem helpen wilden de orde te herstellen, moeten zij 'met een algemeen „ja" hebben beantwoord. Op zijn vraag echter, of men lop! zijn cominahdo ook zou schieten, werd (dit geweigerd. Lui tenant Voink moet [de 'man jgeweest zijn, die de hienschen tot bezinning heeft gebracht, die teen 'groept goed- willigen, Voornamelijk 'kader, om zich heen heeft verzameld |em daarmede met de bajonet een troep belhamels door de gracht heen de hei heeft op gejaagd'. Van weerszijden fel er met scherp; geschoten. Tegen het post kantoortje aan den grooten weg, oven voor het kamp, heeft faien 'de kogels hootrten aanslaan. De officierscantine ligt teenigszdnsi verscholen (en loopt dus niet (zoo in het oog, maar op dia plaats waar eens de soldafencantine stond, 'ziet men niets (dan verstrooi de plapieren, hier ten (daar wat steenen en elen, te [midden van "die ruïne, op- rijztenden is'choorsteen. Het imoet' ook vooral de dolle woéde 'der soldaten hebben opgewekt, dat Van den zol der der cantiné, die gewoonlijk heel wéinig voorraad had, zulk© groota hoe- Veelheden goederen te Voorschijn zijn gjekotmten. De pachter dér 'cantine, voob een pachtsom van' [40 gulden per week zou Volgens het beweren der soldaten, die Voorraden daair hébben opgesla gen.; om' ze (sfeieds1 fejooger te kunnen prijzen. Geregeld' door komen man schappen zich melden. In don 'afge- loopen nacht hebben verscheidene manschappen getracht ongemerkt het kam pb innen, te dringen; Verscheidene malen is op| hen geschoten. Men heeft echter (geen enkelen gewonde of doode gevonden. Men verzekerde ons ook, dat ler geen sprake van is dat er manschappen in de afgebrande cantiné zijn omgekomen. Men heeft heenderen gevonden, (doch (die (moeten van bon- Men of katten Vijn. Een groot contingent Vluchtelingen uit Amersfoort is Vandaag inog Aange komen. Men verwachtte ook (nog teen afdeeling uit Zwolle. Inmiddels is 't moeilijk om appèl jte (houden, met de barakken zijn ook 'de compjagniessa'd- miniistraties verbrand. De haanschap pen van het teerste zitten nog steeds opgesloten in de barakken. Ze moe ten een speciale Vergunning om de barak te Verlaten hebben 'met het stehipel van den bataljons-comman dant en Van het bewakingsdetacho- ment er op. Ten slotte iwillen {wij hieraan toe voegen, ter kenschetsing van den geest, die onder |djje 'muiters feeerschte, dat èn uit de officierscantine èn uit de solfdatencantine, behalve 'de aan wezige spijzen en [dranken, ook dé voorhanden zijnde gelden 'zijn gesto len. Oproer Harskamp. Een oog getuige deelt aan de «Tel." emtrentbet transport van gevluchte muiters van Amersfoort naar de Vlasakkers nog het volgende mede Een gedeelte van de militairen ont snapt uit den Harskamp, naar schatting een kleine 500, had zich naar Barneveld begeven en trachtte vandaar per trein verder te komen, hetgeen mislukte, daar er geen trein meer liep Geenszins ont moedigd togen de soldaten verder de Veluwe over in de richting van Nunspeet, waar zij in den vroegen merg en arri veerden. Aldaar bestormden zij den eersten trein naar Amersfoort, waarvan men hen niet heeft kunnen weerhouden. Te Amersfoort wilden de manschappen den trein nemen in de riehting Groningen, waar het meerendeel hunner woonachtig is. Inmiddels waren op het station Amersfoort maatregelen getroffen o.a. door kennisgeving aan de militaire auto riteiten, zoodat al spoedig een vijftigtal gewapende militairen aanwezig waren om een oogje in het zeil te houden. De trein naar Groningen bood helaas niet voldoende plaats en de spoorwegambte naren te Amersfoort wisten de vluchte lingen tevreden te stellen met het voor uitzicht op een extra-trein, die hen gezamenlijk naar Groningen zou ver voeren. Deze toezegging werd met een hoera-geroap ontvangenNadat de gewone trein aldus ongehinderd vertrokken was, reed inderdaad de extra trein voor. De Harskampers stapten vroolijk in en be- markten niet, dat de locomotief inmid dels omreed om hen niet naar Groningen, doch naar de Vlasakkers, de groote legerplaats in Amersfoort, te voeren, waar de gefopte haasjos een onverwacht onderdak vonden. Militaire relletjes te Zwolle. Militairen, die gehuisvest wa ren in barakken, werden ingekwartierd in de Beerenkazerne, waar het logie3 minder ruim en minder geriefelijk was. Er heerschte reeds een ontevreden stem ming over de voeding, ,die toenam door de verhalen van een dertigtal zg. vrij willige deserteurs uit; de Harskamp, die eenigan tijd in de Boerenkazerne door brachten. Gisteren bg het verhuizen was er een flinke borrel gedronken. Om half twee werd de politie opgebeld, dat er in de Boerenkazerne door de soldaten ruiten ingedrukt werden. De politie som meerde een achttal militairen, allen min of meer onder den invloed van drank, in de kazerne te gaan; toen zij weigerden, trok de politie sabel en gum mistok en sloeg er op in. Een militair kreeg een groote wond op den armeen korporaal, die kwam toeloopen, een hevigen slag op het hoofd. De landweer mannen sloegen er eveneens duchtig op los. Tenslotte werd een militair naar het politiebureau gevoerd. Twee honderd landweermannen liepen te hoop op de plaats voor de kazerne en eisehten on middellijke invrijheidsstelling van den arrestant, onder bedreiging, hem anders gewapend te zullen gaan halen. Een zeer groote menschenmenigte had zieh voor de kazerne verzameld. De officieren hadden de leiding verloren. Toen een adjudant zich met moeite een weg door de menigte had gebaand en op het plein kwam, beloofde hij, den man te zullen gaan hale». Bij hun terugkomst ging er een hoera op. Hiermede was dit incident afgoleopen, maar de «temming bleef op gewonden. (N. R. Ct.) Te Velp kwamen Zaterdagmiddag met een extra-trein uit Weert ruim 800 vluchtelingen aan, 300 meer dan bericht was. Het waren moest jonge mannen, die bij vergissing naar Holland waren doorgazonden, maar eigenlijk bestemd waren om naar Duitsehland gedeporteerd te wordon. Ze werden naar Arnhem teruggezonden om er den nacht door te brengen en den volgenden dag overge bracht te worden naar plaatsen in de Betuwe, terwijl van de overige 500 200 werden ondergebracht in de houten ba rakken van de Duitschers, die zij daar voor welwillend hadden afgestaan. Te San Sebastiaan in Spanje is v<?or het eerst na de verdrijving van da Joden in Spanje in 1492 weer een Jood- sche godsdienstoefening gehouden, waar aan 30 personen deelnamen. Te Gennip is een man, die aan de Dommel puin neerstortte, te water ge raakt en verdronken. Aan het Noord- Willemskauaal te Assen is de koopman Alex dn Beer door den zaalopziener V., met wien hij oneenigheid had over de betaling van geleverd hout, doodge schoten. De chef der kelendistributie te 's-Heerenberg T. is gevankelijk naar Arnhem gebracht wegens verduistering van f3000. Zaterdagavond is er bij de wed. Ton te Herwjjnen ingebroken. Er is gestolen een ijzeren kistje, inhoudende ongeveer f 1000. Te Bussum zijn twee Amsterdam mers aangehouden, die een greete hoeveelheid telegraafdraad weggeknipt hadden tugschen Bussum en Hilversum. Het draad hadden zij onder de kleeren om het lichaam gewikkel^. Te Diepenveen in het klooster Sion, waar sinds Zaterdag 400 vluchtelingen zijn, ontstond Zondagavond eene op roerige beweging. Ten leste viel het den kloosterlingen onmogelijk de vluch telingen ia bedwang te houden en tele foneerden zij om militaire hulp naar Deventer. Vijftig artilleristen kwamen om half tien aaa en herstelden de rust. Zij konden om half een 's nachts inruk ken. Een patrouille bleef achter. In den Haag zij» de eerste drie Amerikaaasche vliegers, ontsnapt uit Duitsche gevangenschap, aangekomen. Zij zijn te Douai gevaagen genomen en achter het front gebracht, eu van daar ontsnapt. Zij zij» dwars door het land naar ons land ontvlucht. De JSijbelsche Geschiedenissen, i» vertelling door W. G. v. d. Hulst, in teekening door Isings. Rijswijk, H. J. Spruijt, Wij vestigden reeds vroeger de aan dacht op deze kostelijke uitgave. Gaarne herhalen wij i» korte samenvatting, onze eerste beschouwing, namelijk dat de schrijver, trouwens om zijn talent reeds sinds lang geea onbekende meer, er in geslaagd is den juisten verteltoon te grijpen, zoodat wij verwachten dat de jeugd deze verhalen gaarne zal lezen en herlezen. Wij onthouden hierbij onze bekende opmerking niet dat, ook voor 'tkind, niets gaat boven het Bijbelver haal dat toch boeit het meest. Wat de teekaningen betreft, handhaven wij onzen eersten indrukIsings levert hier goed werkde teekeningen zijn natuurgetrouw en zuiver, en kunnen als hulpmiddel voor de kinderlijke fantasie eveneens aanbe volen worde». Wij zeggen dit, onver minderd onze gedachte over het weinig noodzakelijke van Prentbijbels en 't on gepaste van uitbeelding van „den schoon ste der menschenkinderen". De band voor dit mooie werk is artistiek uitge voerd, en voorspelt dat dit boek een sioraad zal zijn ook voor de boekentafel. Geen passender geschesk kan, betzij op Hervormingsdag of op andere herinne- ringsdagen, den kinderen worden aange boden, dan deze „Bijbelscbe Gegchiede- nissen". Wij wenschen den heer Spruyt veel succes met zijn onderneming. Hugeaootsche en Calvinistische Stemmen, door dr. F. J, Krop. Kampen, Ph. Zalsman. Dr. Krop is eon strijdlustig en slag vaardig strijder voor hetgeen hem recht dunkt. Hij is pro Fransch eerste klas, en bestrijdt daarom een ieder, die zich verstout dit niet te zijn of het te zeer voor de Duitschers op te nemen. Daarom krijgen De Standaard en dr. Pont, Hot Huiegezin en ds. Haselager en vele anderen er geducht van langsea worden Pref. Fabius en ds. Venkenberg en ds. Koffyberg hemelhoog geprezen. Het moet echter erkenddr. Krop argu menteert, en wel met feiten en getuigen. Maurice Barrès (R.-K.), Yon Stahl (Luth), Groen van Prinsterer (Calvinist), De Pressensé, Da Costa Da Costa? Ja, ook Da Costa. Deze toch zong eens: En slaat ook Duitsehland niet ©p Nnêrlands Noordzeestrand Den blik bewondrend en belust? en biedt de hand Van broederschap en minder dwang, en vindt het landschap Beminlijk toch en wenscht den band van stamverwantschap Gohandhaafd op 't gebied van Spraak, Philosophic, Muziek en Wetenschap en Vaart en Industrie Ja, wil tot d' Oceaan éénzelfde Kunst- vereering, Eén Duitsche Vaderland, éénzelfde Lichtvereering Maar is dat Duitsehland zelf wat is er van den nacht, O wachterwelk een dag wordt aan de kim verwacht? Wij hebben dit boek van 610 blad zijden natuurlijk niet heelemaal gelezen bij veel wat onze instemming had, von den wij nog moer dat ons eenzijdig of. niets ter zake dienende voorkwam. De warmte, waarmee hi) het voor de ver drukte Franschen opneemt, waardaeren wij echter zeer. Trouwens nu de Fran- sche vluchtelingen in ons land zijn, voelen wij nog meer dr. Krops verzet tegen Duitschgezindheid. Maar wij maken ons liever niet warm voor eenige partij wij hebben medelijden met allen. Woord en Beeld vanj.l.Zaterdag bevat o a het portret van Ds. Nieboer, te Krafebendijke, die D.V. Maandag as, 4 Nov., zijn 25-jarige evangeliebediening herdenkt in een bijschrift wordt een en ander omtrent bet werkzame leven van ds. Nieboer meegedeeld. Wij verzuimden bij de riecensie van ons Chr. tijdschrift Timotheus de ^tan- dacht te vestigen op teen premieplaat bij het jongste no. gevotegdde biddend© grijsaard bijl zijn dagelijksch brood met gevouwen [handen en gesloten oog! bid dende Gééf ons heden ons dagelijksch brood. Deze plaat is den keurig mooie wandversiering, een predikster van Gods lankmoedigheid en 's menschen roeping tot dankbaarheid en afhankelijkheid, voor al in deze dagen, nu het dagelijksch brood schaarsch wordt en aan voedzaamheid 'verliest; en de toekomst donker blijft. Daarom dan ook dagelijks gebeden oim 't dagelijksch brood, een waarschuwing, die „Timotheus" terecht in beeld ven- tolkte. Rechtbank te Middelburg. Dinsdag deed bovengenoemde (recht bank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij (zijn veroor deeld wegens,: Verduistering: E. L. T., .19 j., kap persbediende, te 'Middelburg, gedeti neerd, tot <3 [m. voorw. gev, straf, met een proeftijd wan [3 jaar, met last tot invrijheidstelling; diefstal: J. L., 16 j., loopjongen, Middelburg, |tot 4 m. voorw. gev. straf met een proeftijd van 3 jaar; [Wi. 18 j., sjouwerman, Middelburg, tot 14 fd. gev. straf; D. C. v. d. L., 14 j., los werkman, Ril- 1 anti-Bath, tot f 1 {bi S. 1 w. tuchtsch. W. B., 18 j., Waarde, D. O., 18 j., M. S., 22 J. G., 21 j. an K. >v. K., 21 j., 'allen veldarbteiders, Krab be,ndijke, allen tot fl b. ,s. 1 d. h. G. W. ,R., .25 j., mlecanicden, Rotter dam, met bekrachtiging, van (diéns ver stek-vonnis, doch. verandering1 fvan straf van 1 jaar glev. straf in 6 m. voorw. gev. straf 'met teen proeftijd' van 3 jaar ien last tot in vrijheidstel ling; heling: F. Wl A., 42 j., muzi kant, (en P. 'J. H., 25 j., kellner, bei den te Middelburg!, (gedetineerd:1, bei den tot 4 m. gev. istraf, met aftrek voorarrest; mishandeling: A. L., 50 j., landarbeider, 's Gravenpolder, tot f 10 b'. s. '10 d. h.verboden vervoer H. S„ 25 j., varensgezel, Hansweerd, tot f25 bl s'. S5I d. h- en A. v. JI. 40 j., fabrieksarbeider, Sas Van Gent, tot f 10 b'. Is. 10 (dt h.pmkooping! A. S., 45 j., h[vr. van jak A., Koukle- kerke, tot f15 b:. ;s. 15 d. hi.belee- diging ambtenaarTh. tS., .35 j., werkman, Hansweerd, tot f15 b;. s. 15 d. hi.poging (tot verboden uit voer: D. K., |22 j., matroos, BrUinisSte, tot f10 b. te'- 10 d. (hl. ten T. J. .v. d. S., 15 j., zonder beroep, ,St. Phï- liplsland, tot f3 b. s. 3 w. tuchtsch.; stroopterijc J. v. L-, 55 j., ien J. S. 34 j., |3 chippers, en Cl y. L., 23 j., schippersknecht, en C. K., 18 j., zon der beroep, allen te Ierseke, allen tot f3 b. ,s. 3 d. h-wederspannigheild,' L. H., 34 j., Varensgezel, Terneuzen, tot 14 d. gev. 'straf en overtreding distributiewetC. L., 47 j., landbou wer, Vrouwepolde'r, tot f5,0 b'. S. 50 d'. h., D. H., 62 j., landbouwer, Wlest- kapelle, tot f20 b. s. 20 d. h!., B. C„ 26 j., landbouwersknecht, VrouWiepol- der, tot f10 b. is'. 10 ld. li., L. H., 46 j„ koop,man, Hansweerd, tot f5 b'. 5 d. fel, en O. G. d. V., 35 j., landbouwer, Wlolpfeaartsdijk, en J. N., 31 j., koopman, 's H. ArendSkerke, bei den tot f3 b! !s. 3 [d[. fe. en M. K. 50 j., landbouwer, Goes, 'tot f50 b. s. 1 d. h. Vrijgesproken: M. J. d. F., 15 j., zondter [beroep, Goes, beklaagd van stroopierijl, en J. d. Wl, ,13 j., zon der fee roep, 'lepsteke, (beklaagd Van overtreding' jdistributitewet. ZÜRICH. (V.D.). Volgens een telegram uit Berlijn aan het Neues Wiener Journal zal de keizer vroeger of later ten gunsts van zijn kleinzoon, den jougsten zoon van den Kroonprins, afstand van zijn troon doen. BERLIJN, V. D De „Vossische Ztg." verneemt uit Budapest, dat de reis van Aartshertog Jezef naar Budapest werke lijk ten doel heeft de invoering van het militaire dictatorschap. Da Hongaarsche natioaale raad heeft maatregelen genomes teneinde eiken aanval met gelijke kracht te keeren. Men verwacht een algemeene staking. PARIJS. (V. D.) Officieel avondleger- bericht. Op het front van de Oise hebben verwoede gevechten plaats gehad op den O. oever tegenover Grand Verly. De Duitschers ondernemen hier ver scheidene aanvallen. Meer naar het Z. hebben de Franschen hun linie vooruit geschoven tot in de buurt van de Oise en hebben steunpunten genomen in de streek ten N.O. van het Parigny-bosch. Op het geheele front tusschen de Oise en de Serre houden de Franschen het contact met de nieuwe Duitsche linie. VLISSINGEN. Gisterenavond hebben alhier relletjes plaats gehad mat mili tairen. Ongeveer 400 militairen hebben in het sociëteitsgebouw Unitas, iu enkele particuliere woningen en in dc woning van den commandant van Walcheren de ruiten ingegooid. Da politie heeft herhaaldelijk met de blanke sabel ge chargeerd, terwijl artillerie te paard de manifestanten uiteen dreef. Ontevreden heid tengevolge der intrekking van de verleven wordt «Is aanleiding tot dese soldaten revolutie gegeven. HANSWEERD. De Duitsche zeeboot Lipsos van de Deutsche Lavanthelinie is hier van Antwerpen binnengekomen. Het schip wordt geïnterneerd. Na een ziekte van slechts 2 dagen is te Standdaarbuiten everleden ds. A. G. J Barmen 't Leo, veldprediker bij de 3e Divisie Oek was Z.Eerw. voorzitter van het classicaal bestuur van Breda De overledene was een zeer ijverig man en had in nog tal van andere Chr. Ver- eenigingen zitting. Hij bereikte den leef tijd van 46 jaar en was einds 1898 predi kant te Standdaarbuiten. WEERT. Te Weert had gisteren een incident plaats dat gelukkig geed afliep. Vele wandelaars hadden zieh naar de grens begeven teneinde de vluchtelingen te zien aankomen. Deor het gedrang was de beschermiegsdraad voor de clectrische draden bezweken, met 't ge volg, dat eenrge jongens en een jonge dame bewusteloos werden. Gelukkig was slechts een zwakke stroom op den draad. Oct. 30 Kruiningéin, verpachten, bouwlaad. Schram. 30 Kapdlle, wisschen, Huvers. 30 Biggekerke, inspan, Loeff. 30 N. en St. Joosland, bouwlandverpach ting, Blaupot ten Gate. 31 Schone, oilmen, Pilaar. 31 Middelburg, huizen, moesgroiid, Struvé. 31 Rilland, huis, Schram. 31 Schore, huis, etrf en inboedel, Huvera. 31 Kwadendainme, hoefje, v. Dissel en Neervoort. 31 Baarland, inboedel, v. Dissel1 en Neervoort. 31 Middelburg, afbraak, Vervaat. Goes, boomgaarden, bouwl. Pilaar. Nov. 2 Wemeldinge, olmen, Huvers. 2 Aimemuidien, huizen, Blaupot ten Cate. 6 's H. Arendskerke, inboedel, Pilaar. 7 GoeS, afbraak, v. Disslel. 7 Ieirsieke, boomen, Schram. 7 Goes, huis, boom- èn fruitkweekeirijen, Pilaar. 7 Middelburg, huilzien v. d. Hiarst. 8 Middelburg, houtwaren; Blaupot ten Cate. i 8 Ovezand, verpachting bouwland, Pilaar. 8 Westkapelle, bouw- enj weiland', Loeff. 9 's Heer Arendskerke., huis, inboedel, Pilaar. Kruiningen, bouw- en weiland, Schram. Kamperland, werkpaarden, landbouw- gerei, Heijboer. Goes, 29 Oct. 1918. Granen geen noteering. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Sieren per 104 stuks f21.f0.Miö- denprvjs per 26 «tuks f5.25. Boter, regeeringsprijs. Ganzeneieren cent per stuk. Aanvoer boter pond. Aanvoer eieren stuks. aanvoer Ganzeneieren stuks. Eisrenverkoop Onderaid. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer eieren 300 Prijs f 20.—a f— per 100 stuks» Op de veiling alhier werden gisteren dei volgende prijzlen besteed: zure bellte- 11eur 5558 ct., goud reinetté 50 ct., winter-suikerijpeleT 36421/2 ct., tomaten 3135 ct., spruiten 3540 ct., pelen 6 ct., karoten ê1/2 ct., suikerboonen 25 29 ct., snijboonen 17 ct., spinazie 18 27 ct., alles per K.G.; sla: 1/211/2 ot., andijvie 14 ct., bloemkool 633 ct., roode kool '814 ct., savoye koel 4 15 ct., witte kool 6101/2, boerenkool 3—31/2 ct., alles per stuk; zuring 16 ct, veldsla 20 ct., alles per mand jé; prei 819 ct., peen .910 ct., karoten 8—11 ct., rapen 56 ct., rammenas b1/^ ct., selderij 15 ct., pieterselie 35 ct., alles per bos. VLISSINGEN, 29 ,0ct. 1918. Kropsla, 243D, pieterselie 415, kervel 39, ct., alles per manid; Peen ,9y2111/2, selderie 21/2—41/2, prei IOV211 ct., kroten 8V2Uyfe rapen 17 ct., al les per bod, bloemkool 10y224y2, b'oerekool 23V2, roode kool 5y2 7i/2, Witte kool 4y28, savoije kool 41/28i/2, andijvie T3, eendeiteren 27i/2, kipeieren 25V2 ct., alles pier stuk, zure appelen 5456, spinazie 13, spruiten '22i/2,29, blauwe druiyen 95, tomaten 3452 ct., alles pér, K.G. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 29 Oct., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775 Midden- Duitsehland. laagste 764.3 Haparanda. Verwachting tot den avond 30 Oct.: Meest zwakke Zuidelijke windweinig of geen regen. Weinig verandering van temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 3