Uit ris Provincie. Plaatselijk Dis rifautie-niauws. Kerknieuws. Onderwijs. D e r aïits oeineer ing va 11 schoenen en rep.aratieleder. In een schrijven aan de gemeen tabe- sturen zegt de Minister van Landbouw O. a. het volgende Ik acht het oogenblik thans gekomen tot verder ingrijpende maatregelen op dit gebied over te gaande algemeens strek king dier maatregelen bestaat in een rantsoeneering van schoenen en reparatie- leder. Tweeërlei redenen dwingen mij tot dat ingrijpen: in de eerste plaats het steeds nijpender wordend tekort aan looistof fen, in de tweede plaats het feit. dat van in den handel gebrachte standaard schoenen de daarop voorkomende ken merken werden verwijderd en pldus het zij in den kettingl\andel verdwenen, het- üftj p.ls z.g. vrije schoenen tot belangrijk hiOOgere d,an de gestélde maximumprij zen werden verkocht. D,at iedere aankoop van schoenen, welke het karakter van overbodige luxe draagt, ten eenenniale uitgesloten moet pijn, zal wel geen bijzondere vermelding behoe ven; anderzijds zal het u duidelijk pijn dat voor het stellen van een welstands- grens, gelijk bij de voormalige distributie van goedkoop reparatieleder, bij de thans getroffen regeling geen plaats is. Met afdoende zekerheid het aantal pa ren bruikbare schoenen te bepalen dat dengene, die een bon aanvraagt, ter be schikking staat, zal u meer moeite baren dan de beslissing omtrent het aantal pa ren, dat hij, met het oog op Zijn levens omstandigheden, ten minste behoeft, v In het algemeen acht ik het gewenscht, dat een speciaal orgaan (in grootere ge meenten een commissie) worde ingesteld, dat over een en ander pijn oordeal uit spreekt; die orgaan 'zal dan ook een dergelijke taak kunnen vervullen tem be hoeve van de eerling in te voeren kleef- "derendistributie. Ingevolge het bepaalde in artikel jL3, 4e lid der distributieregeling pullen jn beginsel onbruikbaar geworden schoenen te uwer beschikking komen: met bshuij) van vervangingsmiddelen zullen 'deze in zulk een staat kunnen worden gebracht, dat zij door de minder draagkrachtigen in uwe gemeente nog nuttig gebruikt kunnen worden, d,an wel pullen pij kun nen strekken om de nog bruikbare onder deden daarvan een doeltreffende bestem ming te geven. Wil de bepaling, dat plechts jn nood zakelijke behoeften mag worden voor zien, geen doode letter blijven, ,dan pal vast moeten staan, dat een ieder slechts in één gemeente bons zal kunnen ver krijgen. Voor vreemdelingen- en voor (hen die een Zwervend leven leiden overweeg ik een voorziening in den geest als ten aanzien der broodkaartenverstrekking ïs getroffen, tot aan die nadere jvoorziening zullen 'door u slechts bons pit te rei- zijn aan hen, die in uw gemeente vaste woonplaats hebben. v Een eenmaal verkregen bon is tin dien aan de voorwaarden ten aanzien zijner geldigheid gesteld, is voldaan Over het geheele land geldig. De schoenenbons worden uitgegeven in vijf soorten, onderscheiden voor de soor ten der daarop verkrijgbare schoenen (mans-, ondermans-, vrooxwen- en twee groepen van maten kinderschoenen); de reparatiebons vertegenwoordigen ieder een gewicht van 25 gram; aan ieder, wiens schoenen daarvoor in aanmerking komen, 'zullen derhalve ter zelfder tijd een aantal dier bons moeten worden gegeven. Hoe groot dat aantal in ieder voorkomend geval is, hangt af van de maat der te fepareeren schoenen. De rantsoeneering voor zoover schoenen betreft, strekt zich niet verder uit dan tot „schoenen met lederen of rubberzjo- len en waarvan de schachten geheel of gedeeltelijk uit leder bestaan"; de rant soeneering voor zoover reparatieleder be treft, strekt zich niet 'verder uit dp.n tot het voorzien Van schoenen piet nieuwe zolen en hakken. Reparaties bestaande in 'het opzetten vpn stukjes e. a. zijn derhalve vrij en' in dezen zin, dat 'daarvoor geen bon be hoeft te worden afgegeven èn jn dezen Zin dat zoodanige reparaties niet aan een vastgestolden prijs gebonden pijn. Uit den aard der 'zaak zullen deze reparaties slechts mogen worden verricht met stuk jes afvalleder, die in jedere schoenma kerij overblijven. Uit den aard 'der Zaak kan deze distri butieregeling niet in werking treden zoo lang niet de Rijksbons te .uwer beschikking zijn gesteld en de vereischte voorberei dingen voor de uitvoering heeft kunne tl treffen. In verband daarmede wordt fle in werking treding tot een nader te be palen dag verschoven. Tot dien datum 'zal intusschen de slui ting der schoenwinkels gehandhaafd moe ten blijven. Maximum prijzen voor repara ties. i Vastgesteld zijn de Volgende maximum prijzen voor reparatieleder: p. tusschenhandelsprijzen (dit 'zijn de prijzen tegen welke dat leder ten hoogste aan schoenmakers zal mogen 'worden verkocht), f 4.50 per K.G. b. "kleinhandelsprijzen (dit zijn de prij zen tegen welke leder voor zolen en hakken aan zelfreparateurs ten hoogste zal mogen worden verkocht): "f0.56 per H.G. Voorts is bepaald, 'dat een schoenma ker voor 't voorzien van schoenen met nieuwe zolen en 'hakken, ten hoogste pal mogen berekenen: hfiv-t g>-ptEd afge- of gespijkerd lapt. Mans schoenen en vrouwen schoenen grooter dan 42 f'3.f3.75 Ondermans schoenen i "(maat 36 tot en met 39) f 2.70 f 3.35 Vrouwenschoenen (maat 36 tot en met 42) f2.35 f2.85 Kinderschoenen (maat 31 tot en met 35) - f 1.85. f 2.30 Kinderschoenen (maat 24 tot en met 30) £1.50 fl.85 met dien verstande 'dat da reparatie hout gepend of gespijkerd, dan wel afgelapt zal moeten worden verricht paar keuze van dengene, wiens schoenen pullen wor den hersteld. Kinder schoenwerk. De minister lieeft maximumprijzen vastgesteld veer z g. omgekeerd kinder schoenwerk. De kleinhandelprijs voor knooplaarsjes varieert van f 8,25f 5van rijg- en derbylaarsjes van f 8—f 4 75 en van een- bandschoentjes, hakkebandjes en sandaal tjes van f6.75f4. De groothandelsprijs resp. f 6.70 - f 3.90; f6 50—f3.70 en f5 30—f2.90. De tusschenhandelsprijs resp. f7.30 tot f4.20; f7.10 tot f4 en f5.80- f 3.20. Verandering inzicht? Naar de Tel. verneemt, heeft een heofd- ambtenaar van het Departement van Landbouw aan de betrokken organisaties te kennen gegeven, dat waarschijnlijk 14 dagen door het geheele kabinet een definitief besluit zal worden genome» over het al of niet toestaan van expert. Landmacht, Binnenkort is een groete prometie te wachten bij het dienstvak va» admini stratie. Het derde deel van de lichting 1918 der infanterie is op heden overgeplaatst van de depots naar het veldleger. Zeep. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: De noodzakelijke bezuiniging in het gebruik van vetten voor de zeepfabricage heeft de reg£-£;:;g cioen besluiten, ter vervanging van de thans gedistribueerde huishoudzeep met een gehalte van 60 pCt. vetzuren en harde zeep met ten gehalte van 25 pCt. vetzuren, een har de zeep van laag vetzuurgehalle (ongeveer 25 pCt.) gemengd met minerale bestand- deelen in distribui ie te brengen Deze zeep, die van harde samenstel ling zal zijn, zal in de meeste gevallen met succes de tot dusverre gedistribu eerde huishoudzeep kunnen vervangen en is voor het wasschen der huid beter geschikt te achten dan de harde zeep van laag vetzuurgehalte, die tot dusverre om de andere maand beschikbaar werd gesteld. De nieuwe posttarieven. Het is o. m. de bedoeling een nadere regeling te bevorderen van het recht wegens het ten postkantore afhalen van stukken (z.g. busrecht). Onder „gedrukte stukken" wordt voor gesteld te begrijpen: alle op papier, perkament of andere soortgelijke stoffen, door middel van boek-, plaaf-, steen- of lichtdruk vermenigvuldigde stukken; onder „nieuwsbladen" of gedrukt© stukken, welks ten minste eenmaal par week versehrjnen, als ceurant of tijd schrift, met uitzondering vaa advertentie bladen en' van de stukken, w«lke door de Kroon met advertentiebladen worden gelijk gesteld. Voorgesteld wordt o.a verder artikel 7 te lezen als velgt: „Het port der monsters bedraagt bij vooruitbetaling 21/2 cent per 50 gram of gedeelte van 50 gram. Een nieuwe bepaling opent de gele genheid tot verzending van aangeteekende stukken belast met verrekening. Er bestaat geen reden om de uitvoe ring van dezen dienst ook in de toekomst beperkt te houden tot het verkeer met het buitenland. Voor postwissels ef postbowijzen wordt voorgesteld een recht, door de Kroon te bepalen, van ton hoogste 5 cent voor elk bedrag van f 12.50 of gedeelte daar van. Hei maxisaumrecht vaa 2 Va cent voor postwissels van bedragen tet en met f5 zou dan vervallen. Voor deove rige bedragen ondergaat het recht geen wijziging. Het recht wegens postbewijzen (maximum f 10 per postbewijs) zgu zonder- bezwaar kunnen verhoogd van 21/, op 3 cent. Een bijzonder recht van 10 cent ware te heffen voor eiken postwissel en voor elk postbewijs ter uitbetaling aan geboden na afloop van den gewonen betalingstermijn. Het ligt in de bedoeling 10 cent te heffen voor liet verstrekken van inlich tingen omtrent verzonden postwissels en postbewijzen en het verleenen van in zage van de uitbetaalde stukken. In de laatste vijf jaren bedroeg het aantal verzonden postwissels ongeveer 40.060.806. Een beperking van 5 op 2 jaar van den termijn binnen welken uitbetaling van postwissels en postbewijzen kon worden verkregen, wordt noodzakelijk geacht. Het reeht voor invordering van gelden op quitantiën, wisselbrieven, assignatiën en ander handelspapier wordt voorgesteld ep een door de Kroon te bepalen bedrag van b.v. 6 cent voor een quitanlia ten bedrage van niet meer dan f 1, en 10 cent voor meer dan f 1een en ander ver hoogd wegens het per borderel inge vorderd bedrag met het gewone pest- wisselrecht. Belastingaangiften. Het Ministerie van Financiën gaat steeds voort zooveel mogelijk controle uit te oefenen op de belasting-aangiften. Thans is in werking gesteld een nieuw bureau, dat zich uitsluitend bezig houdt met het bijeenbrengen van allerlei belangrijke ge gevens omtrent handelstransacties, sala rissen, loonen provisie-ontvangsten, enz., van belastingplichtigen; een staf van per-' soneel is met een en ander belast. Het bureau, dat gevestigd is te 's Graven- hage, is o.m. reeds druk bezig met het op ruime schaal bijeenbrengen vau alle wetenswaardigheden, die te vinden zijn bij de corporaties, vereenigingen, rijks- buieaux, enz., opgericht in de oorlogs jaren, direct of indirect in verband staan de met het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel. Tal van handelstransacties, provisiege nietingen en andere inkomsten van belas tingplichtigen worden op dezle wijze bijteen- gebracht en het ligt in de bedoeling te rug te werken tot vorige belastingjaren. Ini wording ïs verder de organisatie van een centralen recherchedienst, wel ke aan bovengenoemd bureau zal worden verbonden. De draadlooze verbinding met In dië. Aan een officieel© mededeeling nopens de Radio telegrafische verbinding met ïn- dië wordt ontleend, dat 23 September onderteekend is het contract, van Rijks wege gesloten met da maatschappij „Te- lefunken" te Berljju, die daarbij op zich neemt de levering -van masten en alle electrische onderdeelen voor de oprich ting van sein- èn ontvangstations ten be hoeve eener draadloeze verbinding met Ned.-Indië Met behulp van dit station zal eeu tot nu toe ongekende afstand van rond elf duizend kilometer moeten worden over brugd. Het eindstation waartoe onder meer zes ijzeren masten van 210 met hoogte behooren, zal worden opgericht op het Kootwijksche zand ten Zuiden der halte Assel nabij Apeldoorn. Het ontvangstation zal worden gevestigd in Noord Brabant, vermoedelijk nabij Boxmeer. Apotheken. Zondag a.s. zaal te Goes geopend zijn de apotheek van J. B. v. Kalmthout; te Middelburg die van fa. J. C. v. d. Harst, en te Vüssingen die van S. J. Engering. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied weg e es het bij herhaling overtreden van de scheepraartverordening van 7 Augustus j.l. ontzegd aan den 54-jarigen s'chipper Pieter Marinus Meliefste, geboren te Buigh, wonende te: Breskens en varende op de „Br. 15". M e 1 k p r ij t e n. De volgende melk prijzen zomer 1918 zijn vastgesteld: St. Laurens 15 ct., Wissenkierke 14 ct., St. Maartensdijk 15 ct., (max. cons, prijs per liter). In de vergadering dei' Voorzitters van de Gezondheidscommissiën in Zee land, gehouden Donderdag IJ. te half elf in het Raadhuis te Goes, werd besloten tot de instelling van eene commissie, die de kwestie der schoolartsen aan een uitvoerig onderzoek zou onderwerp an en daarna van hare bevindingen rapport zou uitbrengen. Als leden dezer commissie weiden be- nö'émd de heeren W. H. Ittmann, voor zitter Gezondheidscommissie, Zierikzee; H. R. Folmer en Mr. J. H. M. Stieger, leden der gezondheidscommssiie Goes. Gisterenavond heeft alhier de hoofdagent van politie J. Lorier een kranige aanhouding volbracht. Toen hij vernam, dat een drietal matrozen een vermoedelijk gestolen rijwiel te koop aan boden, volgde hij de marinemannen en haalde hen in de Gravenstraat in. Toen hij een hunner wilde arresteeren gaf deze hem een klap en gingen de drie man nen er van door, liet rijwiel achterlaten de. De agent sprong op1 het rijwiel en zette hien achterna over de Markt, door de Gortstraat, en Korte en Lange Geere. Toen haalde "de agent een der matro zen in en arresteerde hem. Eenigen tijd later hield de politieman ook de beide andere matrozen aan. Het drietal was aanvankelijk op de Wacht op het Stad- huis gebracht en wlerd nu naar het po litiebureau overgebracht. Het bleek, dat de matrozen het rijwiel te Vüssingen had den ontvreemd uit een winkel van een rijwielhandelaar, zulks door verbreking van de deur. Zij hebben niet veel plei- zier van den diefstal beleefd, dank Zij1 het doortastend optreden van den hoofd agent. Onder de vermiste personen van het getorpedeerde Japansche stoomschip1. „Hiranu Maru" bevindt zich g.a. de 23- jarige machinist A. Beekes van de Ne- derlandsch-Indiscl.ö tank 0 oomboo!maa| schappij, afkomstig uit Middelburg, ter wijl de eveneens vonnis te heer Hendriks uit Vüssingen afkomstig is en die heeren Klijberg en Stroo, die ontleg de geredden behooren ook Vlissingcrs zijn. Ook de drie laatstgenoemde heeren voeren als machinist of stuurman voor genoemde maatschappij en gingen thans als passa gier naar Japan. Naar wij vernemen worden ook hier maatregelen voorbereid om, in verband met de diefstallen van bolerkaarten, be palingen te maken, waardoor het gebruik maken van gestolen of opgekoeh'e ^aar- ten onmogelijk wordt. Naar verluidt, zal bij het koopen van boter behalve de boter bon ook een bon uit de plaatselijke boa boekjes moeten worden ingeleverd. De vijf mannen, aangehouden we gens konijnendiefstal, Zijn gisteren vpor den officier van justitie geleid; W. C. MWdehmrr Menu Gentiale Keuken van 1420 October. Maandag Bruineboonensoep, bon 47. Dinsdag Stamppot andijvie. Woensdag Havermoutpap, bon 45. Donderdag Stamppot uien. 'Vrijdag Stamppot wortelen. Zaterdag Stamppot roode kool. De directie van het Gem. Distri butie Bureau maakt bekend, dat tot en met Zaterdag 12 October e.k. bij de sla gers yerkrijgbaar zal zijn op bon no. 44 lr/2 H.G. Rundvleesch. Morgen is goedkoop vleesch verkrijgbaar op de bekende uren bij Mink, Vlasmarkt; Verbeek, Spanjaard straat Joosse, "Eigenhaaïdstraat, en Davidsê, Varkensmarkt. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Menu van 1419 October 1918 Maandag: Groentensoep met vleesch, versche groenten, 5 gram boter. Dinsdag: Aardappels met knolraap ?Pi vleesch, 10 gram bot0r. Woensdag: Haché met aardappels, 10 gram boter. DonderdagHutspot met vleesch, 10 gram boter. 11 VrijdagErwtensoep met vleesch, 10 grain boter. en C. S. werden naar ,het huis van bewaring overgebracht, terwijl de drie anderen op vrije voeten werden gesteld. De politie alhier hield gisteren ze keren F. aan. die twee zakken steen kolen vervoerde. Als verdacht van diefstal van de kolen werden Z. en v. M. aange houden, die zeiden de kolen te hebben gevonden. Na opgemaakt proces-verbaal werden allen weer op vrije voeten gesteld. Met voldoening ziet de Centrale Voe dingscommissie terug op haren arbeid gedurende den winter 191718, toen, dank zij de milddadigheid van onze stadgenooten, vele onzter minder ge goede medeburgers in de gelegenheid werden gesteld, behoorlijk gevoed den harden winter door te komen. Ten zeerste valt te vreezen, dat da thans naderende winter tengevolge van nog geringer voorraad levensmiddelen, gepaard met toenemende werkloosheid, voor velen nijpend gebrek zal brengen. Om in het gemis aan voldoende voe- ding te voorzien door het verstrekken van gratis warme maaltijden, doet dn Commissie wederom e n dringend beroep op den weldadigheidszin 'der gemeente naren. Dat ieder naar vermogen er 'toe bijdrage, om ook thans honger en onder voeding te voorkomen. VHssIngen. Het bestuur der Melkslijters- verecniging „Ons Belang" te Vüssingen heeft den minister van landbouw ver zocht het melkrantsoen op minstens 0.3 liter per persoon te bepalen en 1/2 li ter voor kinderen beneden het raar, zie ken en zwakken. Verder verzoekt het be stuur om te bepalen dat ieder van Zijn eigen leverancier kan blijven betrekken, dat een behoorlijken toeslag wordt gege ven1 en dat de slitters ook tante en kar nemelk mogen verkoopen. Naar wij. vernemen wordt te Vüs singen een onderzoek ingesteld naai' een vermoedelijk ernstig geval van spionnage Waarbij marineschepteüngen Zijn betrokken. Vlissingsii. Benoemd tot afdeeüngschef bij het gei», electr. bedrijf te Delft, A. M. van Leuven, alhier. Door den controleur van het levens- nriddelenbedrijf alhier zijn 2 partijtjes bedorven visch in beslag genomen. Tegen vrouw Ds K. is procesverbaal opgemaakt wegens het te koop aanbieden vair onge keurde, tevens bedorven visch. Scfaera. Niet alleen is Donderdugvoor- middag een karrevr&cht briketten, maar oek in den namiddag 50 k 60 H L. bri ketten van verschillende handelaren in beslag genomen en alhier gedistribueerd. Borstal. Tot jachtopziener in het jachtveld van dhr. F. Wouters in deze gemeente is beaesmd dhr Leeaaans van 's Heerenhoek. Krabberulljke. Vannacht heeft men in de School met den Bijbel gestolen. Van morgen stonden in alle lokalen de kasten open en waren deze doorzocht. Een ne gertje met geld voor de pending werd geledigd, een blok met koperen gewich ten werd leeg gevonden, een tiental paren kousen voor kinderen, die met natte voe ten in school komen, zijn verdwenen en ook een stapel met hand- en borddoe ken, terwijl van de kleinste kinderen al de potlooden, een dertigtal, zijn gestolen. Deze lagen in een kast. ■Psrasïk. Als gemachtigden in het kies college der N H Gemeente zijn feensemd de heeren F. Dekker, P. Schipper enJ. da Witte Schore. Gisteren werd te Schore uit een Engelsche vliegmachine een in het Duitsch gesteld pamflet geworpen. Da Strekking hiervan was, den Duitschers mede te deelen, hoe in hun land gesold wordt met het gelijke en geheime -kiesrecht, niettegenstaande zij aan het front hun leven offeren voor hun vaderland. Do aanhef luidt: Alzoo sprak Frederik de Groote, koning van Pruisenwanneer mijn soldaten beginnen te denken, blijft er geen een mieer in de gelederen. Ureskeaa. De Spaansche ziekte heerscht hier in 'hevige mate. Eede. Een Engelschman, die brieven naar België wilde smokkelen, is door den draad gedood. St. Füipsland, St.ct. 237 bevat de akte van de Coöp. Electricitcitsmaat- scbappij St. Philipsland. Zaterdag: Aardappels piet kroten en vleesch, vrij. Wegens tijdsomstandiglneden verande ring menu voorbehouden. Distributie: Van 12—18 Oct. 1918 is yerkrijgbaar Op bon 22: Aardappelen 2 K.G. Op bon 23: Suiker 2i/a ons. Op bon 24Chocolade 1 stuk. Op bon 25: Sago 1/2 ro! of Aardappel meel 1 pak per gezin. Op bon 26: Aardappelen 2 K.G. Op bon 27Kaas 20 pet. 1 ons. Op bon 28: Erwten, na aankomst, 1 ons. Op bon 29: ZanS aard appelen 1 K.G. Bon 20 (Kaas) blijft ook deza wte-ek geldig. St-Laure(!8. In de week van 13—19 October is op bon no. 18 verkrijgbaar 1 ons gort en 1 ons havermout. Op boa no. 19 21/2 ons suiker en- op bon no. 8 Van de kinderbons1 '2>[2 ons suiker. Vrouwepolder. Van 11 tot en met 17 October: Bon 18 1 ons kaas; bon 19 2xfi 'ons suiker; bon 20 V2 ons vermicelli. Veere. Zaterdag verkrijgbaar op bon 24, }[i "ons gort; bon 25, IV2 onsi vleesch de volgende week op bon 26, 2Va '0113 suiker. Ned. Herv. Kerk. BirOSjlSr; te MoerKapeue Moernian te Kats; te! Jaarsveld J. Bus te Ëriter. Goes. Gisteren zijn herkozen als leden van het Kiescollege de heeren E. Bar bier, J C. de Beste WzG. Brouwer, M. H. Harinck, P. W. den Herder, M. Nieuwefihurjse, J, A Steketee, P. Wes- seis. In de vacatures C. Saoep en W. Smallegange zijn gekozen de heeren A. J. Potter en Jac. Yleagel. Wemetdrsga. Gisteren is alhier de stem ming gehouden voor 6 gevolmachtigden in 't Kiescollege, nl. 4 wegens periodieke aftreding op 31 Dec 1918, 1 wegens vacature A. Vleugel Jzziitingstijd tot 31 Dec 1920, en 1 wegens vacature K. Domirücus, zitliiigstijd tot 31 Dec 1919 I11 de periodieke aftreding zijn herkozen de heeren Jan Dominicus, M van Oosten, Jacobus Ruissen en F. Wabeke Az., allen met bijna algemeene stemmen, in de vacature A. Vleugel Jz i>. gekozen de de heer Matth. Bchouwenaar Gz. niet 36 stemmen In de vacature K. Dominicus is gekozen de heer L. Dominicus met 81 stemmen. De gemeente heeft weinig belangstelling getoond bij deze stemming. Slechts 52 van 246 stemgerechtigde lid maten hebben er deel aan genomen. Gerei. Kerken. Bedankt voor Oldehove door-K. v. d. Veen te Gasselternijeveen. De Bijzondere Kerkeraad der Ge reformeerde Kerk te Haarlem zal vrrga deringen houden, speciaal gewijd aan de behandeling van onderwerpen, verband boudead met den arbeid der ouderlingen. Op Maandag 21 October wordt zulk een vergadering gehouden, waar over de Pinkstergemeente en van hiav afwijkende leerlingen zal worden gehandeld, vooral het spreken in vreemde talen. In een volgende vergadering volgt de genezing op het gebed. De diakenen hebben toegang met ad- visearesde stem Ook zullen voorstellen worden geformuleerd tot organisatie van provinciale behandeling van onderwerpen van meer algemeen belang in verband met het Ouderlingen ambt. Vrije Ev. Gemeente. Ds. A. Mooij te Wefmeldinge, lier- denkt D. V. 2 Nov. a.'s. rijn 45 jarige ambtsbediening als voorganger der ge meente aldaar. Geslaagd voer het voerloopig ma< hi- nistendiplema de heer A 1 iff, leerling der „D RuijterscheoP te Yiissiogen. Rjjkslandbouw. winterse hooi te Goes. Na gehouden toelatingsexamen zijn tot de eerste klasse dezer school toegelaten de navolgende leerlingen: F. J. Ampt en G. J. Ampt te Oud-Vossemeer, C. J. J. van Arenthals te Colijnsplaat, A. Bakker te EllewoulsdijkA. G. Blok te Goes, J. M. G. Bom te Dinteloord, C. Burger te Wemeldinge, J. Dekker te Borssele, P. van Dijke te 's Gravenpolder, ,K. P. L. Dominicus te Wemeldinge, H. van Gor- sel te Krabbendijke, W. H. van Gorsel te Oud-Vossemeer, W. de Groene te Wei- me ldinge, J. H. van Hoeve te Anna Ja- cobapolder, A. Koert te Wolphaartsdijk, M. Mol te Borssele, N. J. Mol le St.- Maaitensdijk, J. Nagelkerke te Rilland- Bath, J. J. van Nieuwenhuijze en G. A. van Nieuwenhuijze te Steenbergen, W. G. van Nieuwenhuijze te Rilland- Batli, J. van Royen te Hoogczand, M. F. C. Rijk te Goes, S. Schotel to Amster dam, C. M. A. Steendijk te Stavenisse, A. J. van S trien te Spijkenisse. Twee leerlingen waren "door ongesteld heid verhinderd aan het examen deel te nemen. Tot de 2de klasse zijn alsnog bevor derd: W. A. de Vlieger tè Nieuwiiorp en J. Overbeeke te Wolphaartsdijk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2