Plaats# 9'itiifÉ-fÉüws. Binnenland. Uit ds Provincie. Kerkïiseuws. Onderwijs. landbouw en Veeteelt. Gemengd hieuwt». laatste oegenbiik heeft, hij zijn plicht tegenover zija bondgeseoten gedaan. Voor de catastrophe zijn het Bulgaarsche leger ca de politieke omwenteling in Bulgarije verantwoordelijk. Toen de ko ning gedurende een vrij langdurig op onthoud op het station Szabadk» een paar Hongaarsche bladen las, waarin critiek werd geoefend op zijn houding, brak hij in tranen uit en zeide, dat hij na zoovele slagen van het lot dergelijke oordeelen niet had verdiend. De Bul gaarsche officieren, die zich i* het gezel schap bevonden, droegen Oosten rij k- Hongaarsche en Duitsche onderschei dingsteekenen. Zij deelden mede, dat bij het vertrek koning Boris en talrijke offi cieren en politici op het station aanwezig waren. Er vonden geen 3torende inci denten plaats en het vertrek geleek allerminst op een vlucht. Korts oorlogsberiektea. Aan sir Douglas Haig is het A me rikaaasche Eerekruis toegekend voor zijn uitstekende diensten jegens de mensch- heid. De Koning van Italië heeft aan den Koning der Belgen een telegram gezonden van den volgenden inhoud: Aan Uwe Majesteit en aan het dappere Belgische leger, dat zegevierend tot den aanval optrekt voor het herstel van de onaf hankelijkheid van een natie, die een ©verval heeft ondergaan, welke in de geschiedenis zijn wedergade niet heeft, richt ik in naam van het volk, het leger en de vloot van Italië een warmen ge- lukwenscb. Waar va* de Zwitserschs grens aan de Duitsche bladen wordt bericht, deeles de aldaar aangekomen Italiaansche cou ranten mede, dat de Spaansche ziekte zich onder de burgerlijke bevolking yan Italië op onrustbarende wijze uitbreidt. Zoo kwamen in Milaan in zeer korten tijd 66 sterfgevallen voor, Van 1 October af, loopen er in Frankrijk weer treinen op een gedeelte der NoorderlijB. Koning Boris van Bulgarije heeft telegrammen gericht aan de souvereinè staten, waarmede Bulgarije in betrekking staat, en heeft hun zijn troonbestijging meegedeeld. De regeering der Ver. Staten heeft België een nieuw erediet van 9 millioen dollars verleend. De Echo de Paris meldt, dat de geallieerden de elfde Duitsche divisie gedwongen hebben de wapenen neer te leggen. De divisie-commandant en twee brigade-eommandanten werden gevangen genomen. De Bulgaarsche Sobranje heeft den wapenstilstand goedgekeurd. Het Spaansche s.s Mercedes is ver gaan. Bij de ontploffing in de granaatfabriek te Morgan zijn 94 menschen gedood en naai- sahatting 150 gewond. Na de verovering van Wranja hebben de Serviërs de achtervolging voortgezet, 1500 gevangenen gemaakt en 12 kannonen en 30 machinegeweren veroverd. Volgens de „Yorwarts" is binnen kort een amnestie te verwachten voor allen, die gedurende den oorleg wegens hun politieke overtuiging tot vrijheidstraf fen zijn veroordeeld. Christelijk Sociaal Congres. Naar de „Ned." verneemt is tot voor zitter van liet Comité voor het Christe lijk Sociaal Congres gekozen de heer prof: mr. P. A. Diepenhorst, hoogleeraar te Amsterdam, en tot onder-voorzitter de heer prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine te Usrecht. Voorts verneemt het blad, dat het tweede congres (zoo men weet werd het eerste Chr. Sociaal Congres in 1914 ge houden) zal plaats hebben in het laatst van Januari 1919. Behandeld zullen dan worden de onderworpen: De overheid en het bedrijf de vrouw in het bedrijfs leven en het loonvraagstuk. Het ligt in de bedoeling dit congres drie dagen te doen duren ea op den derden de eventueel aangenomen con clusies in behandeling te nemen. Goederenvervoer. Voor het gekruik van kolenschuiven en mestschuiven bij het laden of lossen van spoorwagen zullen voortaan geene kosten meer worden berekend. Onze gezant te Washington. De correspondent van het „Hbld." te Rotterdam seint: Naar hier verluidt, zou de heer J. T. Cremer. lid der Eerste Kamer en oud- Minister van Koloniën, aangewezen wor den als onze gezant te Washington. Dienstkleediug bij de S. S. Door de directie der S. S. is de draag tijd der dienstklceding onlangs aanmer kelijk verlengd. Naar aanleiding hiervan heeft het hoofdbestuur van den Neutralen Bond zich tot de directie gewend om het betrokken personeel daarvoor scha deloos te stellen, daar de dienstkleediug als een deel van het salaris is te be schouwen. Een nieuw model brood- kaarte n. Aan de tegenwoordige onpractischc in deeling der broodkaarten zal binnenkort ©en einde komen. Naar de „Tel." meldt, zal met ingang van 22 November, den eersten dag der 77e broodweek, de brood kaart nte. meer 2800, doch 1400 granj tellen. Ook het formaat zal kleiner zijn. De bons van 100 gram zullen verdwij nen, daar deze in de practijk niet meer noodzakelijk blijken. Pie bruinbrood- en rogge-broodkaarten zullen naast de bons van 400 gram ook bons van 200 gram bevatten. Voorts znllen maatregelen ge nomen worden, om het clandestien druk ken der kaarten zoo goed als onmogelijk 'te maken. De zfiepnood. Volgens het N. v. d. D. zal met ingang- van 1 November a.s huishoud- noch toiletzeep meer gefabriceerd worden. Al leen de fabricage van z.g. kleizeep is dan nog toegestaan. De sigaren. Het Haagsche Correspendeutiebure&u meldt In verband met een gerucht als zou het in de bedoeling der regeering liggen in afwachting van eon door haar te treffen regeling d©er staffing van de sigarenmagazijnen met ingang van Woens dag 9 October a.s. den detailverkoop vaa sigaren step te zetten, zijn wij in staat mede te deelen, dat dit gerucht van iederen grond ontbloot is. Men kan er zieh integendeel van verzekerd houden, dat de verkoop van sigaren geregeld zal voortgaan en dat er voldoende siga ren hier te lande aanwezig zijn om nog zeer geruimen tijd in de vraag naar dit artikel te voorzien. Een boter-ersatz. De Minister van Landbouw is in kennis gesteld met een uitvinding van een der leidende personen in de melkproducten- industrie; die een melange ter vervanging van boter heeft samengesteld, bruikbaar ia de bakkerijen sn waarvan het gebruik een aanzienlijke besparing meet be- teekenen. Schadeloosstelling meelfa brikanten enz. De Minister van Landbouw heeft be paald, dat met ingang van 1 December wordt ingetrokken de beschikking van 11 Juni 1918, waarbij de uitkeering werd geregeld eener schadeloosstelling voor meelfabrikaste» en molenaars die een zoogenaamd grossiersbedrijf bezitten, en van 26 April 1918, waarbij de uitkeering eener schadeloosstelling aan tusschen- handelaren in bloom en meel die door de invoering van het rayonstelsel hun provisie moesten derven, werd geregeld. Een misdadige staking. De staking aan de centrale keuken te Amsterdam, waardoor het bestuur zich genoodzaakt heeft geacht, deze instelling tot nader order stop te zetten, heeft t®t gevolg, dat 69.008 ingezetenen -zooveel porties werden ar gemiddeld eiken dag verstrekt gedupeerd zijn. Eu wel in hoofdzaak degenen, voor wie de centrale keuken in deze moeilijke tijden van voedselaood een ware uitkomst is. Het heet nu wel, dat het ging om allerlei eischen van het personeel, maar uit de uiteenzetting, doer het bestuur der keuken gegeven, krijgt men toch den indruk, dat het alleen ging om het ontslag van een aardappelschilster, dat alleszins gerecht vaardigd was indien namelijk waar is wat haar ten laste wordt gelegd. De ondergrond van deze staking maakt het geval nog weerzinwekkender. Men tast niet mis als men aanneemt, dat wij hier te maken hebben met een uitvloeisel der animositeit van de aan de S.D.A.P. vijandige elementen, gevormd door S.D. P.'ers en vrije socialisten, een concur rentiestrijd, waarin wij ons niet zullen mengen. Van die zijde is een stelselmatige campagne gevoerd tegen de centrale keuken, die met des naam van „centrale trog" of „centrale slobberbak" werd vereerd. Appelen. De minister van landbouw heeft den prijs va* de appelen voor de jamfabri- cage verhoogd van 10 tot 15 ct. per kilo. De nieuwe po stt ar ie Ven. Naar wij vernomen zijn de nieuwe post- tarieven als volgt vastgesteld: Briefport: Voor briefen van niet meer dan 20 gram is verschuldigd 71/2 cent. Van 20 tot 100 gram 10 cent. Van 100 tot 200 gram 15 cent. Van 200 tot 1000 gram 20 cent. Voor elke 1000 gram of gedeelte daar van 5 cent meer. Hel port van een brief van niet meer dan 20 gram te bestellen binnen den kring van het post- of hoofdpostkantoor, waar de briéf ter post is bezorgd, be draagt 5 cent. Briefkaarten: Voor briefkaarten zal 5 cent verschuldigd zijn. Gedrukte stukken tot en met 500 gram I1/2 cent per 50 gram of ge deelte daarvan. Boven 500 gram t. e. m. 1000 gram 20 ct. Voor elk meerder ge wicht van 1000 gram of gedeelte daarvan 5 cent. Nieuwsbladengnbij voegsels: 1/2 cent per 50 gram of gedeelte daarvan. Monsters: 21/2 cent van 50 gram of gedeelte daarvan. Voor postwissels zal verschuldigd zijn 5 cent voor een bedrag van f 12.50 of gedeelte daarvan. (Tel.) Ingetrokken de verplaatsing van den commies-titulair P. en T. den heer J. A. Salomé van Bergen op Zoom naar Vlissingen (p.j Middelburg. Nu er weder een paar dagen vleescli gedistribueerd is blijkt duidelijk, dat voor velen dit voedsel te duur is, want er blijft iederen keer over en zelfs nu er maar een ons per bon werd gegeven, was het overschot zeer groot en werd dan ook gisterenmiddag per omroeper bekend gemaakt, dat er bij twee slagers vleescli zonder bon verkrijgbaar was. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot gemeente-veldwachter te Eede, de agent van politie te Middelburg H. J. J. J. Vervat e. Vllssbigen. Zelandus schrijft inj De Amsterdammer: Ik denk wel, dat b v. heel wat bewoners van Vlissingen jullie (iu Amsterdam) zul len benijden wat die verlichting betreft. Daar maakt men er heelemaal geen haast mee om de lichtleoze woningen te hel en. Er zija nu al menschen, die daar- oor gedwongen worden mot de kippen op stok gaan. Die gezinnen moeten ge holpen worden en me dunkt in Vlissin gen zou het wel gaan ook. Er is daar eea groote electrische centrale met vol doende capaciteit. Wanneer de gemeente daarmee een contract wilde afsluiten, zou er stellig iets gedaan knnnen werden. Maar zoolang' de directeur der Vlissing- sche Gasfabriek een particuliere on derneming don toon aangeeft in 't college van B. en W., geloof ik niet, dat er veel van zal komen. Om het winstcijfer dier fabriek op peil te houden en ze heeft vroeger enorme winsten gemaakt! is de gas- prijs hier opgevoerd totik zou haast schrijvenduizelingwekkende hoogte. Iemand, die er b.v. 50 kub. M. gas ver bruikte over de maand Juli, moest er 13 gulden voor betalen, dat is maar even tjes 2J/j maal zooveel als ia Amsterdam. Ook de Haarlemsche en Utrechtsche regelingen zijn veel billijker om nu maar van tal van andere plaatsen te zwijgen. De regeling is er dan ook niet om gas te besparen (dan kan men beter gasloeze uren invoeren), maar met de kennelijke bedoeling om het winstcijfer op peil te lioudeH. Daarom is de eenige ingevoerde be sparing ook op de straatverlichting Maar die is dan ook zoo volkomen, dat je behalve bij volle maan 's avonds in het meest volslagen donker loopt tot last van vreedzame burgers en tot groot gerief vanheeren inbrekers en con sorten. „Maar is die fabriek dan niet aan be paalde concessies gebonden vraag je wellicht. .Ta natuurlijk, maar die zijn met het oog op de omstandigheden n®g- al eens gewijzigd en altijd zóó, dat de fabriek er wel bij voer en het publiek er het loodje bij moest leggen. Goes. Hedenmorgen omstreeks half vijf zijn door den agent van politie Scliou- wenaar 840 K.G. steenkolen op den Oost singel alhier in beslag genomen van een vrachtrijder uit Kloetiage, welke brand stoffen aldaar frauduleus vervoerd werden. Waard*. In de Maandag gehouden zit ting van den gemeenteraad werd de be grooting der gemeente, dienst 1918, ge wijzigd in verband met de jaarwedden der onderwijzers krachtens de wet van 23 Febr. 1918 (Stil. no. 147). De begroo ting van bet Burgerlijk Armbestuur voor 1919 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 4389.96V2, met een post voor onvoorziene uitgaven, groot f 1640.48V2. De gemeente-ontvanger werd gemachtigd zijn borgtocht, drukkend op zijn woon huis, te wijzigen, daar op andere wijze in de borgstelling is voorzien. .De jaar wedden van het onderwijzend personeel werden herzien. Deze jaarwedden wer den met inbegrip van de bijdrage ge noemd in art. 1 en 2 der wet van 23 Febr. 1918 (Stbl. no. 147) vastgesteld als volgt: voor het hoofd der school minimum f 1200, maximum f 1450voor de onderwijzers minimum f 700, maximum. f1250. Bamburg. Alhier is het lijkje opgegraven van een pasgeboren kind, waarvan een ongehuwde vrouw bevallen is. Het lijkje werd naar Middelburg vervoerd om te werden geschouwd, zulks in verband met vermoedelijke!! kindermoord. Huist. De heer Verkerk, directeur van de gasfabriek alhier stond op de voor dracht van benoeming te Waalwijk op een salaris van f2400. In een spoed- eischende vergadering van den gemeen teraad is nu besloten het salaris van den heer Verkerk te brengen op f2200 met ingang van 1 October en op f2400 met 1 October 1919 en voor het derde jaar nog een toeslag van f240, mits hij zich voor drie jaar verbindt. Naar het Hulsterblad verneemt heeft de beer Verkerk deze voorstellen aan genomen. Terneuzen. De ring „Patrimonium® in het land van Axel, heeft in de j.l. Zaterdag gehouden vergadering besloten, de propaganda voor dezea wiDt®r weder voort te zetten. Bij welzijn zal in Nov. als spreker optreden de heer dg. v. d. Berg van Feijeneord en wel te Axel en Terneuzen, vermoedelijk ook te Zaam- slag. Voor Januari zal de heer ds. v. d. Kamp gevraagd worden. In de eerst volgende vergadering zal eene beslissing genomen worden, over de vraag hoe verder te handelen is met de toepassing der Landarbeiders wet. Ea eindelijk is besloten om in een tweetal plaatsen te komen tot de oprichting van een af- deeüng van „Patrimonium", terwijl te Othene een spreekbeurt «al ws: den vervuld door den heer H. Zegers van Axel. 1 ïcfl. H»rv. Kark. Drietallen te Amsterdam: (vac.-wijlen Dr. E. Barger)Joh. Laurense te Diemen, .W. van Limburg'n te Uithoorn em K. Oli vier te Weesp; (vac.-Dr. A. J. de Sopper): N. A. Becht Jr. to Arnhem, G. van Dijk te Spannum en K. H. E. Gravemeijer te Voorburg. Beroepen te Sliedrecht Van Santen te Hoogkarspel. Aangenomen naar Spijk door J. de Jong te Stee 11 wijk. Bedankt voor Sint Michielsgestel door W. A. v. Griethuijsen te Buurmalsen. Overleden ds. J. II. Antink, de oudste der oud-leerlingen van ds. v. Dijk te Doetinchem. Hij diende achtereenvol gens de gemeenten te Geklermalsee, Middelharnis, Steenwijk en Almon. Geen, tuchtmiddel. Bij den kerkeraad van Oostwoud is, naar de „Westfriesche Kerkbode" meldt, een schrij ven ingekomen van het classicaal be stuur van Hoorn met de uitnoodiging om te overwegen of er geen termen aanwezig zijn, om op kerkvoogden en notabelen (als lidmaten van de gemeente) een tuchtmiddel toe te passen, daar zij uit de kerkelijke fondsen f8000 hebben geschonken voor de electrificatie van het dorp. j t De kerkeraad heeft geantwoord: Waar de kerkeraad van oordeel is, dat ge noemde f8000 goed zijn besteed en mede zullen werken, om het verstandelijk, ze delijk, geestelijk peil der gemeentel te verhoogen; overtuigd, dat die f8000 voor dat doel zijn bestemd en dat het kerk bestuur te goeder trouw heeft gehan deld, ziet gen. kerkeraad geen reden, een tuchtmiddel toe te passen, Men meldt uit Steenwijk: Ds. J. de Jong heeft, na alhier slechts een halfjaar het evangelie verkondigd te hebben, de toezegging van beroep naar de Ned Herv. gem. te Spijk aangenomen. Aangezien ds. Lingbeek van Spijk iu de vacature Gravemijer. welke laatste naar Amsterdam vertiok, beroepen werd en dit beroep aannam (in November a.s, zal hij alhier zijn intree doen) heelt er een ruifing van predikanten tu.«schi*n de Ned Herv. gem. te Steenwijk en te Spijk (Gr plaats, iets dat zeker tut de groote zeld zaamheden behoort. Gerei. Kerken. Bedankt voor Genderen door R. Sy- brandv te Zegwaard. Aangenomen naar Blija door C- H. JSlzenga te Woubrugge. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Zwolle door N. Bijdemast te Maarssen. Bedankt voor Puttershoek door J. van •Vliet te. Boskoop. Kattenafjke. Mej. M. M. Koopman heeft eervol ontslag gevraagd als onder wijzieres te Wilhelminadorp, wegens gezondheids-' redenen. Geslaagd op het toelatingsexamen R. K. Lanriböuwschool te Boxtel voor de eerste klasse E. v. Campen te Stop peldijk, E. Yael te St. Jansteen, Fr. Vael te Hontenisse, voor de 2e klasse P. Vercauteren te Clinge. Kweekscholen m e t I n t e r- uaat. De „Klokkenberg" te Nijmegen is nog steeds niet begonnen na de va- cantie. De voedselmoeilijkheden maken het voor den directeur onmogelijk de jongens, „die in het felste van kuii groei zijn", zsoals de heer D(rewes) zich in het „Chr. Schoolblad" uitdrukt, voldoende eten te geven. De Groen van Prinsterer-kweekschool te Doetinchem is beginnen, maar oek aan bare werkzaamhedenjkan, wat hefrin- tern&at aangaat, misschien spoedig een eiade komen. Zseuwsche fraStverwerkinpfabrlek. GOES. Hedenmorgen had in de socië teit V.O.Y. de vergadering- plaaLs van belangstellenden in de 30 Sept. j.l. op gerichte „Coöperatieve Fruitvervcerkings- fabriek èn Verzendvereeniging", alhier. De vergadering, door stech's weinigen bijgewoond, werd geleid door den heer W. F. K. Lenshoek, bij afwezigheid van den heer Jac. Welleman, voorzitter. Aanstonds werd gelegenheid gegeven opmerkingen te maken over het ontwerp statuten en huishoudelijk reglement. Nader werd bepaald, in verband met een opmerking, dat de kosten van con troleeren en inladend personeel, vracht van verzendingsmateriaal, weging en an dere kosten vóór de verzending berekend worden aangeslagen over de leden die fruit geleverd hebben in verhouding met de geleverde producten, derhalve niet over de aanvoerders per laadplaats. De heer P. Ton Jr. roerde de princi piële kwestie (al of niet verréndvereeni- ging) nog eens aan. Toen de. voorzitter zeide ,dat definitief besloten was tot het oprichten van een verzend vereeniging, verklaarde de heer Ton ziich hiermede principieel niet te kunnen vereenigen, WésV halve hij zich uit dei actie tot dit doel terugtrekt. Verder werd de mogelijkheid openge laten, dat ook zij, die als gemachtigden fruit leveren en niet uit eigen teelt, lid en bestuurslid kunnen zijn. Op een volgende vergadering zal be- Soes. De commissie belast met de uitreiking van bons enz. maakt bekend dat degenen welke dekens hebben aan gevraagd, deze kunnen afhalen. De prijs der dekens is f2.50 per stuk a contant. Het afhalen meet deor personen boven de 16 jaar geschieden. Aanbevolen wordt «eu doek of papier mede te brengen, om de dekens tegen vuil worden te beveiligen. Het afhalen geschiedt in de volgende orde: Woensdag de nommers 1600 Donderdag 6Ö1-1200 Vrijdag 1201 en hooger. Voor degenen wier beurs niet toelaat de dekens op den bestemden avond af te halen bestaat Zaterdag gelegenheid deze alsnog af te halen: Eiken avond van 79 uur. P.S. Zooveel mogelijk met gepast geld betalen. Contrölekaart moet worden mee gebracht Grijpskerke. Vrijdagmiddag 11 October afhalen bonbladen van 12 uur. sloten worden over het al of niet be trekken van kersen in het bedrijf. Reeds gaven verscheidene telers zich als deelnemer op, met een gezamenlijke oppervlakte van 151 H.A. aan fruitkweeke- rijen. De voorzitter zeide, dat de oprichting van de zaak verzekerd is, dat de over te nemen fabriek te 's-Heer Arendskerke gunstig gelegen is en dat die zaak veel belooft voor de toekomst. Tot leden van het bestuur werden ge kozen de heeren Wi. F. K. Lenshoek te Kloetinge, W. 7. v. d. Bosch te Kloe- tinge, A. Arnoldi, J. M. v. Bommel v. Vloten en P. Oele, allen te Goes. Besloten werd f250 per H.A. en per aandeel te storten. Met algemeene stemmen werd ia be ginsel goedgevonden de fabriek „D© Ade laar" te 's-Heer Arendskerke over te ne men, mits deze geschikt is. Het woorloo- pig plan is ook de woning van dhr. Noteboom bij de fabriek te betrekken. Eerst zal het advies van een deskundige gevraagd worden. Aardappeloogst 8918. Zooals reeds bij de beschikking van den minister van landbouw van den 24en September 1918, is bekend gemaakt,ijn alle aardappelen bij het rooien eigendom van de regeering en zal voor consumptie aardappelen zoowel van klei-, zand- en veengrond (geen fabrieksaardappelen), bestemd voor levering in het najaar, een prijs worden betaald van f 6 50 per 100 kilo Nader wordt thans bekend gemaakt, dat zal worden betaald: a. voor houdbare aardappelen, onge schikt voor tafelgebruik, zooals kriel, misvormde, aangekakte, vurige, enz. en geschikt voor drogerijeu, f5 per 100 kilo. b. voor niet houdbare aardappelen, zooals zieke door diep-schurft, of ander bederf aangetaste, nat rotte, totaal groene enz., bestemd voor directe verwerking in aardappelmeelfabrieken en door de regeeriug daarvoor aangewezen inrich tingen voor "net fabriceeren van vee voeder, f4 per 100 kilo. Indien aan drogerijen of aardappelmeel fabrieken de aardappelen gewasschen warden afgeleverd en het gewicht na reiniging wordt vastgesteld, worden de prijzen onder a en b voor als zoodanig afgeleverde aardappelen met vijf pet. verhoogd. Het is derhalve noodig, dat de aard appelen vóór de aflevering worden ge sorteerd in: I. Houdbare consumptie-aardappelen II. Poters; III. Aardappelen bestemd voor droge rijen. (zie a.); IV. Aardappelen bestemd voor aard appelmeel veevoederfabrieken. (zie b.) Gisterenavond lieeft tengevolge van een defect in bet onderstation Wester park van de Gemeentelijke Elecfriciieits- werken te Amsterdam een vrij uitge breide langdurige storing op een aan zienlijke gedeelte van het net plaats gevonden. Tegen half zeven was in het zuiden en westen der stad plotseling alles ia donker gehuld. Ook de trams konden niet verder Nadat liet euvel bin nen IQ minuten scheen verholpen te zijn, herhaalde de storing zich eveu na zeve nen weer. Eerst 11a 10 uur was men de stagnatie geheel meester geworden. De bezoekers van het concert-Hullebroeck in de kleine zaal van het Concertgebouw, hebben geduldig gewacht, zoodat oui half negen de Vlaamsche zanger het po dium kon betreden. Gistermiddag is bij Hulshorst een goederentrein ontspoord, waardoor de beide sporen versperd zijn. Er zijn geen persoonlijke ongelukken de treinen van en na naar Utrecht rijden via Deventer. Te Heithuijzen is een landbouwer deor kar «n paard overreden en gedood Gisternacht is inbraak gepleegd in het distributie-bureau te Helmond. Een aanzienlijks partij chocolade, zeep en vet is ontvreemd. De buit was zoo groot dat hij per kar m©est worden vervoerd. Ta Oude Pekela (Gran.) is de „De Kroon" wegens gebrek aaa grondstoffen stopgezet. Bij T, v. C. te Leersum is voor meer dan vierduizend gulden in beslag genomen aan kaas, boter, ret, spek, bam, naeel, suiker, peper, nootmuskaat on aardappels.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2