Uit d© Provincie. Ksrfcftleuws. Onderwijs. Dïej [b r e o d k a a r t van het 70ste tijdvak is geldig van 4 October tot en met 10 October. Pro Rege. Onder voorzitterschap van den veld prediker F. J. Hagen is gisteren te Arn hem een vergadering gehouden van com missies Pro Eege, met het doel, te komen tot de oprichting van een nationale ver- eeniging Pro Rege. Na een korte discussie verklaarden alle afgevaardigden van de commissies van de ïïde divisie zich voer de uitbreiding tot een nationale vereenigiag Pro Rege, en verklaarden alle aanwezigen ziek be reid tot de nationale vereeniging toe te treden. Besloten werd, dat art. 1 van de sta tuten zal luiden: Er bestaat een natio nale vereeniging Pro Rege, opgericht 2 October 1918, met plaatselijke afdeeiingen in elk garnizoen en iedere gemeente. De Bond is aangesloten bij den Ned. Mil. Bond. De vereeniging heeft volgens de sta tuten ten «doel, in bet leger en vloot te strijden voor de eere van Jezus Christus, den Koning der Koningen en te bevorde ren de liefde voor ons Koninklijk huis en arbeidt daartoea. in leger en vloot door militaire commissies Pro Rege; b. voor leger en vloot, door de burgercom missies Pro Rege. Bepaald werd, dat de vereeniging zal gevestigd worden te Utrecht. Het vertrek van de „Nieuw-Amsterdam* is nu tot Woensdagmiddag 3 uur uitgesteld. R. K. Kamerclub. Het Bestuur dezer Kamerclub is als volgt samengesteldNolens, president Kolkman, vice-president; Bosgaerts, le secr.Arts, 2e secr.Kooien, penning meester. Economische besprekingen met het buitenland. (Officieel.) Met het doel om eenheid van beleid te bevorderen in de econo mische aanrakingen en onderhandelingen met het buitenland, wordt o. a. aan het departement van buitenlandsche zaken een directie ingesteld, welke ander leiding en verantwoordelijkheid vaa den minister de bij die aanrakingen en onderhande lingen betrokken econemische aangele genheden doeltreffend behartigt. Aan het hoofd daarvan wordt gesteld jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, refe rendaris, chef der 2e afdeeling B van voornoemd departement. Deze directie zal in de leiding van zaken worden ter z(jde gestaan door een raad van bijstand. Tot leden van dezen raad zijn benoemd de heer en: H. Colijn, voorzitter, mr. B C. J. Loder, C. J. K. van Aalst, E. Hel dring, A. G. Kröller en dr. F. G. Waller Staten, Raden en Eerste Kamer Het wordt tijd, te herinneren aan de gebeurtenissen, die over enkele maanden wederom voor de deur staan, aldus meldt de Haagsche correspondent van „de Tel." aan zijn blad. Men weet, dat de nieuwe grondwet het algemeen kiesrecht en de evenre dige vertegenwoordiging ook heeft in gevoerd voor de Provinciale Staten en de gemeenteraden. Deze colleges wer den evenwel niet aanstonds ontbonden, zooals de Tweede Kamer. Zij bleven, ook na de afkondiging der nieuwe grond wet, onveranderd voortbestaan. Thans echter nadert ook voor hen de tijd van gaan. Wel zal de ontbinding zelf voor de Staten nog een maand of negen en voor de Raden nog elf maanden op zich laten wachten, maar de verkiezingen komen in 't zicht en die zullen de doods klok luiden over alle tegenwoordige Staten en gemeenteraden. Niet alleen moeten in 1919 in het ge- heele land overal nieuwe Provinciale Staten en nieuwe gemeenteraden worden gekozen op den grondslag van algemeen evenredig kiesrecht, maar tevens mos ten die colleges alle Gedeputeerde Sta ten en alle wethouders benoemen. Men ziet dus, welk een uiterst belangrijk jaar op bestuursgebied in aantocht is. Wij moeten hier dan nog bijvoegen, dat de nieuwe Provinciale Staten ook 17 nieuwe leden vaa de Eerste Kamer moeten kiezen. Voor de Provinciale Staten is de cau- didaatstelling op den laatsten Dinsdag in Februari. Dat is op 25 Februari. De nieuwe Staten treden op met den eer sten Dinsdag in Juli. Dat is 1 Juli. Tbs- schen 25 Februari en 1 Juli moeten dus de verkiezingen plaats hebbende da tum daarvan wordt bepaald door Ged. Staten. De nieuwe Staten krggen zit ting voor 4 jaar en treden dan tegelij kertijd af. In ieder geval moeten de partijen dus in Februari met de candi- daatstelling gereed ïijn. Voor de gemeenteraden is de candi- daatstelling ep den tweeden Dinsdag in April. Dat is 8 April. De nieuwe Ra den treden op met den eersten Dinsdag ^yin September. Dat is 2 September. Tus- schen 8 April en 2 September moeten dus de verkiezingen plaats hebben, waarvan de datum door Burg. en Weth. wordt bepaald. De nieuwe gemeentera den krijgen zitting voor vier jaar en treden dan tegelijkertijd weer af. Voor de Eerste Kamer is de verkie zing op den eersten Dinsdag van Juli. Dat is 1 Juli. Aan de beurt van aftreding zijn het volgend jaar: 5 Katholieken, 5 Anti-Rev., 1 Christelijk Hist., 4 Vrij zinnigen en 2 Soc.Demoraten. Ziehier dus de volledige agenda: 25 Februari: Candidaalstelling voor de Provinciale Staten. Tusschen 25 Februari en 1 Juli: Stem ming voor de Provinciale Staten. 8 April: Candidaatstelling voor de gemeenteraden. Tusschen 8 April en 2 Sept.: Stem ming voor de gemeenteraden. 1 Juli: Ontbinding van de oude en optreden van de nieuwe Prov. Staten. Verkiezing van 17 leden der Eerste Kamer. 2 Juli: Verkiezing van Gedeputeerde Staten. 2 SeptembnrOntbinding van de oude en optreden van de nieuwe gemeente raden. Verkiezing van wethouders. 16 SeptemberOptreden van de nieuw- gekozen leden der Eerste kamer. Vreemde vliegtuigen. Gedurende het beproeven van de red dingboot te Middenland op Terschelling viel/een Duitsche vliegmachine naar be neden. De twee inzittenden werden door de reddingboot opgenomen en aan land gebracht. Het vliegtuig zonk eeaigoa tijd daarna in de diepte. Gistermiddag is te Neordwijk aan Zee een watervliegtuig der geallieerden ge land wegens defect, aan den moter. De bemanning bestend uit dfie Canadeezen en twee Kngelschen. Zjj werden geïnter neerd. Het vliegtuig werd onder militaire bewaking gesteld. Bij Kon- besluit is als blijk van goedkeuring en tevredenheid de bronzen eerepenning voor menschliovcnd hulp betoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aanC. J. Jumelet, agent van politie te Breda, wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding eener drenkelinge aldaar ep 18 Augustus 1918, en aan Ph. Cordonnier, Belgisch uitgewekene, tijdelijk te Zierikzee, we gens de door hem met levensgevaar verrichte redding van een tweetal dren kelingen uit de haven aldaar op 7 Juni 1918. Bij Kon. besluit ismr. R.P. Clevericga te Middelburg benoemd tot rechter- plaatsvervanger in de arrondissements rechtbank te Leeuwarden. De commandant van Zeeland heeft er de aandacht van de visschers op gevestigd, dat het mogelijk is, dat er mijnen zijn gelegd benoorden de roode spitse grensboeien 8 eu 9 en bezuiden de roode spitse grensboeien no 10 en 11, liggende ondeischeidenlijk aan de Zuidzijde en de Noordzijde van de Deurloo, zoowel binnen als buiten Ne- derlandsch gebied. De commandant geeft in overweging, hangende het onderzoek, bij gebruik maken van de Deurloo de Noordzijde van het vaarwater te houden, zoodat niet bezuiden de grenston no. 11 wordt gevaren. Middelburg. De minister van marine is gisteravond vergezeld door zijn adjudant, luitenant ter zee Ten Broecke Hoekstra, naar Middelburg gegaan, tot het brengen, op heden, van eemge bezoeken aan ver schillende maratieme inrichtingen aldaar. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen den hee-r J. A. Zip is bepaald op morgen (Vrijdag) middag ten 1 uur van het sterf huis. Door de politie te Goes is in beslag genomen het rijwiel, dat door den soldaat G. J. W. ten nadeele van den rijwiel handelaar Rozemond is verduisterd. Dat nog steeds de militairen zich niet veel van de plaatselijke verordenin gen aantrekken, bleek ons hedenmorgen weer, toen een militaire wagen de Se- geerstraat van de zijde der Kaïde, dus in verbodem richting, inreed, niettegen staande meermalen militairen te dezer zake zijn verbaliseerd, en met een an deren wagen in botsing kwamen. Wanneer zullen de soldaten toch 'eens gaan be grijpen, dat ook zij onder de wetten vallen. Gccs. Stukken voor de heden avond te houden raadsverga dering: Ingekomen stukken: 1. Programma en lesrooster van de Avondschool voor Am bachtslieden, cursus 19181919; 2. Me- dedeeling houden vergadering van aan deelhouders der N. V. Waterleiding Maat schappij Zuid-Beveland" op 4 October 1918; 3. Proces-verbaal van kasopname dd. 20 September 1918 bij den Ontvanger dezer gemeente; 4. Mededeeling overlij den van den heer D. de Koning, oud- Directeur der gasfabriek en oud-Gemesn- te-Bouwmeester; 5. Goedkeuring van 's Raadsbesluit dd. 12 September 1918, No 3, tot het aangaan eener geldleening, ad f75000 ten behoeve der gemeente- gasfabriek; 6. Goedkeuring van 's Raads besluiten dd. 12 September 1918, Nos. 10a en 10b, houdende wijziging der ge- meentebegrooting voor 1918; 7. Ver zoek van het Hoofdbestuur van den Ne- derlandschen Bond van Vakschoolleerarcn en -leeraressen, om eventueele verzoe ken van de Besturen van Industrie-, Huishoud- en andere Vakscholen voor Meisjes, om verhooging van subsidie, zoo mogelijk in te willigen; 8. Ontvangslbe* richt van de op 12 September 1918 vastgestelde Motor- en Rijwielverordening 9. Bericht van de hoeren F. Maijs en J. 'Melsc, dat zij hun benoeming respectie velijk als tijdelijk leeraar in de wiskunde en tijdelijk leeraar in het handteekeneD! aan de 'Avondschpol voor Ambachtslie den aannemen; 10. Goedkeuring van 's Raadsbesluit dd. 12 September 1918, No. 14, tot onderhandsche verpachting van gemeentegrond aan P. van Iwaar- den e. a.; 11. Voorstel van het Hoofd van het Herhalingsonderwijs om de eerste klasse te splitsen. B. en W. berichten, dat hun door be langhebbenden wordt medegedeeld, dat het bepaalde bij art. 2 der verordening op het aanleggen aan en bevaren: van het Sass en de haven van Goes, dat de schippers gedurende de schutting in het sas en bij het varen in de haven de ankers moeten binnenhalen, te eeniger tijd tot moeilijkheden aanleiding zou kunnen geven, aangezien op sommige oogenblikken, b.v. bij dreigende aanva ring als anderszins de schippers onmid dellijk over hun anker moeien "kunnen beschikken. Zij stellen zich daarom voor te eeniger tijd een voorstel te doen tot wijziging der verordening. Daar deze met het Bestuur van Kattendijke gemeenschap pelijk werd vastgesteld, zal eerst mach tiging van Ged. Staten moeten worden gevraagd. B. en W. stellen voor te be sluiten tot het aanvragen dier machtiging. Overwegende, dat ingevolge het K. B. van 13 April 1918, houdend® het verlee- nen van een voorschot uit 's Rijks kas ad f 145000, ten behoeve van de onteige ning en den aankoop van gronden en gebouwen in het belang van verbetering der volkshuisvesting, moet worden inge steld een grondbedrijf, hebben B. en W. een concept-verordening daarvoor opge maakt. v,Aan de daarin vervatte 19 bepalingen is ontleend (art. 1), dat de aan de ge meente toebehoorende onroerende' goede ren, welke daartoe bij een besluit van den Gemeenteraad worden aangewezlen, onder den naam van „Grondbedrijf" in een afzonderlijke administratie worden vereenigd. Art. 2. De ontvangsten en uitgaven van dit grondbedrijf worden, afgescheiden van die der gemeente, beheerd. Art. 3. In het beheer van heit Grond bedrijf worden B. On W. "bijgestaan door een commissie van bijstand. Art. 5. De begrooting wordt jaarlijks door den raad vastgesteld, vóór de vast stelling van da gemeente-begrooting. De Gascommissie geeft in overweging over te gaan tot de oprichting van een watergasfabriek. Een dergelijke inrichting zal het voordeel bieden, dat door var menging met het steenkolengas de af te leveren hoeveelheid gas vermeerdert, ter wijl de verkoopsprijs vermoedelijk niet onbelangrijk zal kunnen worden verlaagd. Weliswaar zal de nieuwe inrichting waar schijnlijk eerst tegen het voorjaar van 1919 gereed zijn, doch 'men houde in het oog, dat ze een permanent karakter zal dragen. Het meest gewenscht is, de levering op te dragen aan de Machinefabriek Jaffa, Louis Smulders en Co. te Utrecht, aan gezien deze firma de eenige is in ons land, die op dit gebied voldoende erva ring bezit. De kosten worden geraamd op £69500, die van hulpwesrklieden, bijbehoorende fundeeringen enz. op f5500, totaal f75000, welk bedrag uit geldleening; op korten termijn zal moeten worden ge vonden. B. en W. stellen voor lot inrichting van bedoelde installatie door genoemd® fabriek en tot het aangaan van een les- ning groot f75000 ad hoogstens 5 pCt. 's jaars, af te lossen in 10 achtereen volgende jaren, aanvangende 31 Dec. 1919. De gascommissie merkt op, dat bij aan neming van het voorstel de gasfabriek tot een hoogere rentabiliteit gebracht wordt, terwijl de mogelijkheid wordt ge opend den verbruikers een hooger gas- rantsoen te verstrekken tegen een prijs, lager dan de tegenwoordig geldende, want uit de rentabiliteitsrekening blijkt, dat een en ander is opgezet met een gasprijsi van 15 ct. per M3. Naar aan de G. C. gemeld wordt, is op het terrein van „Nieuw Goes" bij het graven een ontplofbare granaat ge- venden. Wissingen. De Duitsche beroeps consul Von Teppelskirch te Vlissingers, belast met de waarneming vau bet Duitsche consulaat is overgeplaatst eu wordt ver vangen door den Duitschen beroeps consul Reuter. Haedsker.sScerke. Gemeenteveldwachter B. de Jonge heeft tegen 1 Januari 1919 eervol ontslag gevraagd. Kapeile. Voor da „Wijkverpleging" met dank eea gift vau f 10 ontvangen, voor betoonde isulp. Westkapsüe. Gisteren spoelden bier vele stukken hout aan Een gedeelte vau een wrak is uit elkaar genomen en hier epgeborgea door den strandvonder. Zware stukken in vierkant ongeveer 25 bM. zijn er ook weer bij. Ook is nog eea vat met wjjn of'gedistilleerd aangespoeld, ongeveer inhoudende 80 a 90 L. Tevens komen uien in kisten aan. Gistermorgen passeerden 7 watervliegtuigen boven territoriaal gebied; ze werden door.de militaire» beschoten, zonder resultaat. Zoutelande. Hadonnaclit is o» het strand te Zoutelande bij paal 10 aangespoeld een Hollaudgche Contactmijn, welke onder militaire bewaking is gesteld. Zonnemaire. De heer M. P. Hocke heeft ontslag genomen als raadslid. Burghsluls. In de onmiddellijke nabij heid van de haven van Burghsluis (zuid kant van Schouwen) heeft, tengevolge van het ruwe weer der laatste dagen een oeverafschuiving plaats gehad over eon lengte van pl.m. 140 M. bij een breedte van pl.m 37 Meter. De laag- wateriijn ligt nu 37 Meter dichter bij deu Zaiddijk Vlak er voor is eea diepte van pl.m. 9 M. geconstateerd. Sas vau 6 eat. Hier is een fabriek op. gericht tot het conserveeren van mosselen- Biervliet. Herbenoemd tot burgemees ter de heer P. W, Maarleveld, seeretaris dier gemeente. Ned. Herr. Kerk. Beroepen te Leilens, W. Stoel te Bem- melte Wommels, F. J. Los te Midsiand op Terschelling. Bedankt voor Schoondijke, door H. W. Bosch te Gèesteren (Borculo). Ev. Luth. Kerk. Drietal te Rotterdam, G. H. Bolkesteiu te Katwijk, L. G, S. Crousaz te Maassluis en F. G. Hospers te Feijenoord. Bedankt voor Tiel, door J. E. B. Bluse te Stadskanaal. Pe Alg. Syaode der Ned. Herv. Kerk heeft de kerkeraden aangeschreven, in overleg te treden met de kerkvoogden hunner gemeenten om, in samenwerking met he», verbetering te brengen in de geheel onvoldoende pensioenregeling der predikanten. Mejuffrouw J. do Eerens, proponente dor Algem. Doopgezinde Sociëteit, stelt zich voor Zondag 3 November a. s haar intrede te dosn als predikant bjj de Doopsgezinde Gemeente te N cord eind van Graft. Mejuffrouw Do Kerens is dan de tweede dienstdoende predikante in ons land. Een predikant in een Veluwsch dorp, wien, na oen meer dan 80-jarige evangeliebediening aldaar, met 1 Oct. emeritaat is verleend, zou in den avond van 2 Oct. afscheid van zijn gemeente nemen. Een zjjner, ver van de kerk we- npnde, geloofsgenooten stuurde echter een boodschap naar de pastorie, of do- miné met die preek niet wachten wilde tot het lichte maan was, anders toch zouden meerderen tot hun groote spijt verhinderd zijn dezen dienst bij te wonen. En dadelijk was deze leeraar bereid de afscheidsrede veertien dagen uit te stellen. Dat een pastoor voor een Protestant- sche parochie preekt, komt niet alle dagen voor. Echter zal a.s Donderdag de Oud- Katholieke pastoor E. Lagerwey voor den Remonstrantseheu Kling te Dordrecht een lezing houden over liturgiek, de ge bruiken en vormen van den eeredienst. Naar Maran-atha meldt, zal ook in Indië een tentzending gaan wes ken. Zen deling C. J. Hoekendijk, die daarvan de leiding zal aanvaarden, zal met de Nenw- Amsterdam naar Indië vertrekken. V&ksobao! voor aSebjes te toss. De gemeente Goes mag met trots zien op dit jeugdige onderwijsinstituut. Het is nog maar weinige maanden oud en reeds mogen het bestuur der Ter. „De Ambachtsschool en het personeel op een succesvolle periode terugzien ea consta- teeren, dat de nieuwe school in een werkelijke behoefte voorziet. Het aantal leerlingen (168) is er wel het beste be wijs voor. Gisterenmiddag werden de vertegen woordigers van de Pers in de gelegen heid gesteld een kijkje te nemen in de Vakschool voor Meisjes, zooals die tjjdelijk is ondergebracht in het Gasthuis alhier. De voormalige weverij is daartoe her schapen in een practischingeriehte en het tijdelijk karakter in aanmerking ne mende aan hooge eischen beantwoor dende industrieschool. Men treedt de school binnen door de deur tegenover de Lange Vorststraat. Een ruime vestibule en eeu behoorlijk breede gang scheiden de twee hoofdlokalen. Door dé deur ter rechterzijde komt men in het rondom hagelwitte en netjes betegelde lokaal voor de waschbehandeling. In een paar vaste kasten treft men alle benoodigd- heden voor 'twasschen en strijken aan, terwijl het lokaal voorzien is van al die gemakken, die men in een wasch- en stookinrichting verwachten mag. De met tegeltjes aardig geornamen teerde schoorsteen en de groote, lage gootsteen met waterleiding trekken al aanstonds de aandacht. We vonden er alle licht-blauw geschilderde strijkplanken opgesteld, als expositietafels voor allerlei naaiwerk, als eerste proevenj vau den arbeid der leerlingeno. a. een partij werkstukken, vervaardigd ©p deu dienst boden-avondcursus. Op andere tafels konden wij proeven van hand- an lijn- teekenen bewonderen, terwijl er ook de opstellenschriften lagen met naar vrije keuze ingeplakte planten en afbeeldingen van planten ea vruehten, alles met het oog op styleeren van fraaie handwerken en het kookonderriclit. Aan den wand hingen o.a. interessante proeven van gebeugenteekenen, tot scher ping van het geheugen der dames, die, als ze een costuum in een étalage zien, dit zonder veel moeite in beeld kunnen brengen en namaken. Zoolang het nieuwe gebouw van de Vakschool niet allo vakkeu vereenigt, werden de teekealessen in het gebouw vau de Ambachtsschool gegeven en de handwerklessen in lokalen van de Rijks dagnormaallessen. Een teokenbord, droogrekken en tal vaa kleine tafeltjes voor strijkgoed en w&schkuipen voltooien het meubilair van dit lokaal. Daarachter vindt men een bergruimte en naast het hulpgebouw is n®g een steen kolenbergplaats en een afdak met fietsenrekke» ten boboeve der leerlingen. Het lokaal voor het kookonderriclit was juist in gebruik, doch ditmaal slechts ter eere van de talrijke genoodigden, onder wie vele dames en onze drie wet houders. Westkapelle. Op bon 103 eea reep chocolade. Enkele dames waren druk bezig voor een groote keukenkachel en een niet minder practische gaskachel. Op grond ook van de. resultaten van baar arbeid, welke wij met eigen tong Tnochfcen proe ven, prijzen wij het onderwijs aan deze Goesche Vakschool. Dit lokaal biedt den aanblik van een groote modelkeuken met haar mooie tafels met bladen van hoiatgraniet en kunst-steengranietsn rechtbank met wa terleiding. L»e tafels bevatten laden voor het kleine tafelgerei, terwijl degrootere stukken de wanden tot sieraad strekken. Een onderblad aan elke tafel strekt den boekeu en schriften tot een zindelijke ligplaats Op een bord aan den wand worden de recepten van den dag aangegeven. Achter de keuken is een practisch inge richt provisiekamertje met de noodige rekken en boerden. Jammer, dat de hui dige tijdsomstandigheden niet van dien aard zijn, dat men op ruime voorraden kan bogen. Ook hier is het alles „mond jesmaat". De wakkere directrice en haar personeel weten echter te woekeren met wat er is, zoodat het onderwijs alleszins tot z'n recht komt. De bereide spijzen kunnen de leerlin gen tegen den bestemden prijs medene- men; wat overblijft wordt gedistribueerd onder het personeel der scholen. Breid on de lessen zich sterk uit, dan zal een grooter afzetgebied gezocht moe ten worden. Aan het einde der gang geeft een deur toegang tot de netjes aangekleede kamer voor de directrice, mej. Simmermans. Het was vroeger, even als de provisiekamer een proveniershuisje. De inrichting is dus voorloopig klaar. Het wachten is nu op betere tijden, die hopelijk een schoon gebouw voor de vakschool voor meisjes zullen brengen. Intusschen breiden de lessen zich steeds uit. Met enthousiasme gewaagde de direc trice van de naaste toekomstplannen. Met November wordt ook een aanvang gemaakt met het machine-naaien. Half October begint de cursus iu costuumnaaien en 15 November een curous in nuttige en fraaie handwerken teu behoeve vau meisjes vau de H. B. S. van wie er zich al 15 hebben aangemeld. Ook is er aan mangelonderricht gedacht, doch het be- noodigde instrument is neg niet ge plaatst met het oog op de vochtigheid, welke in de nieuwe lokalen heerscht. Met 1 Mei 1919 hoopt men ook kookon derriclit in dageursus te kuunen geven. Mogen al deze plannen eens {verwezen lijkt worden; moge de Vakschool in bloei toenemen en vele practische huishoud sters, in den meest verheven zin des woords, vormen. Gosa. In de gistermiddag gehouden alge meens vergadering van de Vereeniging „De Ambachtsschool" werden de begroo tingen der scholen aan de orde gesteld. Nadat de voorzitter, de heer Jan van Poelgeest, een welkomstwoord gesproken had, in 't bijzonder tot de dames-be stuursleden, en na goedkeuring der notu len, deed hij mededeeling vau het aan tal leerlingen. De begrootingeu van Ambachtschool en Vaksthool voor Meisjes werden goed gekeurd. De eerste in eatv. en uitgaaf f26533.35 (onvoorzien 1200.18'/*) en de tweede in ontv. en uitg. f 14050 (onvoor zien f205). In de eerste begrooting is opening gelaten voor salarisverhoegingen voor het personeel. Zoodra het rijkssubsidie ver zekerd is, wordeu ze door de Ver. uit gekeerd. De verzekeringspost voor hst nieuwbenoemde personeel is pro-memorie uitgetrokken in verband met andere ver- zekeringsplanneii, welke de regeering koestert. De voorzitter zeide nog dat de buiten gemeenten voor de Vakschool voor Meis jes schier niets doen Waar reeds zoovele kinderen uit alle gemeenten van Zuid- Bevalaud ervan proiiteeren zal een drin gend beroep op do resp. gemeentebestu ren gedaan worden. Make deze aankondiging reeds vele harten van vroede vaderen gewillig, opdat de school straks den steun ver krijgen, welken ze zoozeer noodig heeft èn verdient. Soss. A.s. Dinsdag 8 Oct., half 2, ver gaderen de leden van de Chr. Normaal school alhier tot het verkiezen van twee bestuursleden wegens bedanken van de heeren A. S. J Dekker en I. Willemsen. In deze buitengewone algemeene verga- gadering hebben ook de begunstigers vrijen toegang. De Huia-collecte bracht te Veere met Zandijk op f50.57. Chr. öoerea- es Tuindersbend. D« Permanente Commissie voor den Laadfesuw van de» Christelijken Boeren- ea Tuindersbond iu Nederland, bestaan de uit de heeren F. H. Djjksterhuis te Mensingewesr, Chr. van den Heuvel te Haarlemmermeer, C. P. Vogelaar te Ki;ab- bendjjke, Mr. J. W. Goedbloed te Goes, toegevoegd secretaris, heeft de aandacht van den minister van Landbouw gevraagd voar het navolgende. Op hare commissievergadering van 21 September j l.'te Utrecht werd bespro ken d® bestaande regeling ten opzichte van den vlasbouw. Unaniem was de V

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2