Uit de Provincie» Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Onderwijs. infanterist A. Bos en de burgers Meiiljé i en La Gosse. Bjj Breskens is Vrijdagavond nog een Fransch vliegtuig neergekomen. De in zittende werd geïnterneerd. Een granaat. Een granaat van het Duitsehe afweer- geschut is Vrijdagmiddag geslagen op et oude buitenverblijf de Kruisschans bjj Sluis. Da granaat sloeg een boom middendoor en boorde zich daarna in den grond, zonder te ontploffen. De Kamerverkiezingen. Van de 74,479 kiezers in den kieskring 's-Gravenhage zijn bjj de op 3 Juli ge houden verkiezing van leden van de Tweede Kamer 6963 niet opgekomen. Op de uitnoodiging van den burgemeester om zich ter zake van het gepleegde verzuim te verantwoorden, hebben 1409 van hen niets van zich doen hooren, en ten aanzien van 627 kiezers is den burge meester van een geldige reden van ver hindering niet gebleken. Een monument voor Johan van Oldebarneveld. Wethouder Jurriaan Kok te 's Graven- hage heeft aan de Nieuwe Ct. meegedeeld, dat er een plan in voorbereiding ia voor de oprichting van een monument voor Johan van Oldebarneveld, dat zou worden aangebracht in den vrjjkomend«n gevel van do gevangenpoort. Over de vervaardiging van een ontwerp is reeds met den beeldhouwer Mendes da Costa van gedachten gewisseld. Spionnage. In verband met het spionnage-geval van den telegrafist vaa het Rotterdam- sche telegraafkantoor is een chemi tech- niker, Hubers geheeten, wonende aan den Beigweg, aangehouden, die eehter alle medeplichtigheid aan de spionnage ontkent. Da eerst aangehoudene, wiens naam Pot is, heeft een volledige beken tenis afgelegd. Hij zou de door hem ontvreemde codetelegrammen hebben verkocht aan Hubers tegen 8 of 4 cent per letter of cijfer. Hubers is een zwager van den telegrafist Pot, die in Januari wegens spionnage veroordeeld werd. Vervoer van Aardappelen. De minister van landbouw heeft be paald het gestelde in de beschikking van 17 Juni ten aanzien van het vervoer van vroege aardappelen, is mede va» toepas sing op het vervoer van alle soorten aardappelen, oogst 1918. Het gestelde vervoerverbod is niet van toegassing op h«t, vervoer van vroege aardappelen van het land naar de woning van den verbouwer en van diens woning naar de bij het E jjksfeantoor voor groen ten en fruit ingeschreven veilingen naar de gemeenten, mits in dit laatste geval het vervoer gedekt is door een veilings verklaring, afgegeven door den veiling meester der betrokken veiling. De Kabinetscrisis. Aan de 'sHertogb. Ct. wordt mede gedeeld, dat jhr. mr. Ruijs de Beeren- brouck, commissaris der Koningin in Limburg, de portefeuille van binnenland- sche zaken is aangeboden, met de be doeling, dat hij tevens zou optreden als minister-president. De heer Ruijs de Beerenbrouck zou het tot a.s. Maandag in beraad houden. Door Gedeputeerde Staten van Zee land wordt bekend gemaakt: lo. dat de opening der jacht op klein jvild is bepaald als volgt: a. op patrijzen op Maandag 2 Sépt. a.s. met zonsopgang b. op hazen en fazanten op' Maandag 16 Sept- d. a. v. met zonsopgang; 2o. dat de korte jacht geoorloofd zal zijn dagelijks en de lange jacht op Maan dag, Woensdag en Zaterdag van iedere jseek, alsmede op de vier dagen, vooraf gaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering van de Zondagen en .wijst belanghebbenden op de verordening v. d. Territorialen Bevelhebber in Zeeland van 19 Juni 1915, tevens ook op de be kendmakingen van 22 Februari 1917 en 26 Febr. 1918 van den Commandant in Zeeland. Door den Commissaris der Koningin is' benoemd tot veldwachter in de ge meente Axel, F. de Bilde, tha.ns Marechaussee te Hontenisse. De Commandant der stelling van de mond der Maas en der Schelde heeft jvegens spionnage het verblijf in zijn ge- 'zagsgebied ontzegd aan Gerrit Bonge ge boren te Buitenpost 5 October 1889, han delaar, wonende te Leeuwarden. Wegens het betrokken zijn bij den smok- Bmokkelhandel weid het verblijf ontzegd aan Johannis Bernardus Cornelis (bijge naamd Barberas), geboren 12 September 1887 te Hoofdplaat, wonende aldaar, koop man van beroep. Aan de volgende, indertijd uitgewe zen personen is vergunning verleend in Zeeland terug 'te keieren: C. P. Delrnê, J. Maas, J. Verplanike, P. J. Wage, allen te Sluis, A. N. L. H. C. de Maes- echalek 'en L. de Tays, beiden te Eede. Theesurrogaat. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertenties van den beer Trimpe te Kloetinge, brengt deze een nieuw theesurrogaat in den lianr del. Hiertoe worden braamb'aderen aan gewend, welke in groole hoeveelheden opgekocht en verwerkt worden. Ze moe ten een goeden kop „thee" verschaf ten. De Westelijke djjk van 't kanaal door Walcheren van af Vlissingen tot Middelburg is geheel met boemen be plant, die zeer goed in groei zijn. De meidoorns die er tusschen geplant zijn om later te,, dienen Toor zit- en broei- plaatsen voor de vogels, zjen er minder rooskleurig uit. De aanplantiug geschiedde ook wat laat. De breede wandelweg bo ven op den dijk biedt den wandelaars een prachtig gezicht over een groot deel van Walcheren. Evenals deze We3teljjke djjk zal ook de Oostelijke dijk doer den Rijkswater staat op dezelfde wijze beplant worden. De aanbesteding heeft reeds plaat* ge had. Ongerekend het kapitaal, wat de boomen later zullen opbrengen, zal iedar natuurliefhebber een dergelijke verlioo- ging van Walcherens natuurschoon toe juichen. Middelburg. In den nacht van Zater dag op Zondag te ongeveer half twaalf Werd brand ontdekt in een pakhnis van den heer de JVijs in de Nieuwe Kerk straat. Door spoedig optreden kon de brand beperkt worden tot wat papier en stroo, liggende bij1 een raam, waarvoor ijZeren stangen. Zeer vermoedelijk is dan ook de brand van huiten af veroorzaakt. Een politieagent brandde zich nog de hand aan een dezter stangen. Door het intrappen van de deur kon men In het pakhuis komen en daar met water en een minimax het vuur stuiten, Bevolking. In de eerste helft van de maand Aug. zijn in deze ge meente i ngekomen: G. Polderman, bouwk. opz., Potten- markt K. 175, van Haarlem; A. H. Jans sen, schrijVer Hospitaal, Punt O 217, Haarlem; R. P. van Etten, Drukker, Lan ge Delft A 95, Oosterhout; C. D. M. Adam, onderwijzeres, Penninghoek L 165b Egmond aan Zee; A. Wi. Verschoor de la Houssaijie, fotograaf, Gravenstraat 1 192, TerneUzlen; A. de Rijke, tuinman, Veer- sche singel S 92, Den Haag; P. H. J. Smits Wed. J. Z. Risch, Loskade P 252, Goes; H. F. Koekman, meubelmaker, Mo lenberg IC 70a, Amsterdam; T. Vroegin- deweij, arbeider, ICarel^ang T 45, Me lissant; J. Janse, arbeider, Segeerssin- gel V 49. Oostkapelle; IC. Kooistra, rei ziger, Nieuwstraat H 32, Wijk aan Zee en Duin; M. Montijn, kantoorbediende, Vliss. straat K "63, Arnemuid-en. Vertrokken: Z. C. Burke, verpleegster, van M. 292 1546, Gennep; L. R&u-conre tor Gym N 49, Gorinchem; F. de Groot, fotograaf, P 206, Dieren; dr. Th. Dokkum. reellor, N 7, Haarlem; A. E. Reudinik, A 4, Am steraant; W, den Boer, uitgever, K 24, Bussum; H. Scheele, arbeider, I 176 Driewegen; H. M. A. Urchard, pikeur, E 46, Sas van Gent; T. F. Freudenberg, verpleegster, M. 292, Ginneken; H. van Dorp, K 86, VlaardingenR. J. Wiessner, modelmaker, N 224, Amsterdam. 1 (Mid. Crt.) De rechtbank te Middelburg heeft rechtsingang verleend met bevel tot ge vangenhouding in de zaak tegen een Belgischen zeeloods en een bootsman van de Nederlandsche marine, beidm gedetineerd als vei dacht van spionnage te Vlissingen. Gom. Met ingang van 1 September wordt de tijdelijke telegrafiste, mejuffr. J. de Rijk overgeplaatst van Goes naar Middelburg, terwijl de heer J. Hendrikse uit Middelburg als tijdelijke telegrafist te Goes in dienst zal treden. O Bij J. Bruggeman, Mattheus Smal- legangebuurt, is hedennacht een konijn gestolen, en bij D'. Bruggeman JKzn., wiens zoon op 'toogenblik onder de wa pens is eveneens een konijn, dat jongcln moest, benevens een militair hemd en onderbroek van de bleek. Ondanks uit breiding en Verscherping van 't nachte lijk politietoezicht, gaan de dieven voort hun luguber werk te doen. De ingezletet- nen zullen derhalve wel doen met hun eigendommetje 's avonds zooveel mogelijk binnen te balen. Op Donderdag 22 Augustus 7 uur nam. zal de Gemeenteraad in openbare vergadering bijeenkomen. Agenda: 1, Stukken. 2, Aanvragen af schrijving belasting. 3, Opmaken voor dracht ter benoeming van twee leden college- van zetters, wegens periodiekje aftreding van de h.h. P. A. de Ligny en S. de Koning; 4, Benoeming tijde lijke leeraren avondschool ambachtslie den, voordracht voor handteekene.il J. Mei se, voor lijn- en vakteekenen P. Ka- kebeekc en wiskunde F. Mays; 5, benoe ming lid commissie strafverordeningen, ter Voorziening in dei vacature v. Schmidt; 6, goedkeuring rekening Burg. Armbestuur 1917; 7, voorloopige vaststelling gem. rekening 19178, verzoek afd. Goes van Bond van Ned. onderwijzers en den Goe- schen Bestuurdersbond, om verstrekking van gemeentewege van voedsel, Meeding1, klompen en schoolpantoffels aan school gaande kinderen; 9, voorstel onderhand- sche verpachting van een perceel tuin grond in de voormalige Achterhaven aan de Diaconie Ger. Kerk te Goes; 10, voorstel wijziging gem. begrooting 1918; 11, behandeling reclames H. O. 1917-'18. Vlissingen. Ingekomen in de le 'helft van Aug. J. A. den Burger, asp. lijnw. tel., Kas- teelstr. 5, van Amsterdam; mej. M. C. Matena, verpleegster, Helleb.str. 2, Den Haag; J. Harms, varensgezel, Breiewater- straat 14, Rotterdam; W, Gastel, 'machi nist, Noordstr. 83, Dordrecht; Th. J. A. Spanjaars, scheikundige, Schelde-tr. 29, Maastricht; A." D. de Vroom, winkelbed., Groencw. 39, Rotterdam; J. Meijboom, kellner, Kanaalstr. 31,, Breda; I. Knoesteir, werkman, Breew.str. 39, 's-Hage; J. J. van Wijck, schoenmaker, Ivasteelstr. 34, Groede; C. A. Rottier, tijd. opz. waterst., P. Krugerstr. 1, Breskens H. van 'Gend, machinist, "Walstr. 35, Haarlem; J. A. Risseeuw, schilder, Scheldestr. 46, St. Kruis; F. de Wolf, serg. hofm. K. M., tf. Ewoudstr. 10, Helder; J. J. Olthoff, electricien, A. Dekenstr. 69, Rotterdam; W, A. Herrebout, werkman, Breew.str. 53, MiddelburgG. van 't End", schip per, a. b. Ned. P, A. M. Vlaardingen. Vertrokken:; A. H. Alphen de Veer, Badhuisstraat 120, naar Bergen; P. van den Kie- boorn, Nieuwstraat 8, Rotterdam; A. C. Jacobs, .Korenstraat 9, 's-Hage; J. W. Wolf, Korenstraat 9, 's-Hage; J. "M. ICet- tenes, Hellebardierstr. 2, AmsterdamJ. A. Lombaard, K. Ze'ke 22, Ritthem; Gy Groen, Dijkstr. 23, Helder; G. Colder, Badhuissti'. 46, Helder ;m P. Aspeslagh, C. Buske-nstr. 67, Rotterdam; W. Klomp, Nieuwendijk 15, 's-Hage; L. A. (jolijsteen, Weststr. 14, Baarn; C. W. F. Leeflang, Callenfelstr. 8, Herwen en Aerdt; J. G. M. HesscisAn de weg, Sarasijnstr. 5, Rot terdam; J. J. van Meel, O. Bermweg 4, Schoondijke; mej. A. P. van Beers, Zand weg 13, Waalwijk; L. J. C. P. Ort, Nwdijk 10, Nijmegen; G. Kramer, Gravenslr. 37, Hellevoetsluis; H. J. J. Radstake, Bd. de Ruyter 46, Schiedam; S. Durkstra, Papaverl. 14, Koudekerke. (M. C.) Vlake. Van morgen 9 uur werd door den rijksveldwachter K. aan de jSchore- brug van Van de Waal te Vlake een roeiboot met ongeveer 10 H.L. kolen in beslag genomen. Wemeldtnge. Met ingang van 18 dezer is benoemd tot brugwachter aan de Bon zijbrug alhier dhr. Adr. van Stel, thans kantonnier bij den Rijks Waterstaat- Kloetinge. Gedurende de week van 18 tot 24 Aug. 1918 is verkrijgbaar op bon 1, 2i/2 H.g. kaas. bon 2, 2V2 H.g. zachte zèep. bon 3, 2V2 H.g. suiker, bon 4, ,4 K.g. aardappelen. De gemeentenaren makdh zich niet on gerust, dat zij hun rantsom niet kunnejn bekomen. De voorraden, aan de winke liers verstrekt, zijn voldoende om allen te kunnen voorzien. Wolfaartsdijk. D on'©"Ingavond kwam die raad dezer gemeente in spoedverga dering bijeen ter bespreking van Je clec- tricitedtsvooi'ziening. Te voren was een bijeenkomst van be langhebbenden gehouden tieneinde te weten te komen op hoeveel aansluitingen kon worden gerekend. Als basis voor het opmaken der kosten berekening enz. was gerekend op een 330- tal aansluitingen (250 te Oostkerke en 80 te Oud-Sabbing) met circa 460 lampen. De heer H. Streefkerk, e.i., balast met 'da voorbereiding der provinciale electri- ficatie, was opgedragen een begrooting en plan met rentabiliteitsrekening op te maken. Deze begrooting enz. kwam nu Don derdagavond ter Tafek Er waren 2 plannen gemaakt, n.l. een, waarbij de geheele gemeente met een net was aangesloten zonder natuurlijk de buitenwijken en dat geraamd was op ruim f 135.000, terwijl verwacht werd. dat het bedrijf een jaariijksch tekort zou aanwijzen van ruim f4000. Dan was er nog een ander plan, waarbij en de kom van Oostkerke, en die van Oud-Sabbinge, elk afzonderlijk van elek triciteit werd voorzien, waarbij' dus alles dubbel bereken! was, wat machines en bediening aangaat. Dit plan was begroot- op ruim f 102.000. Dit was dus het goedkoopste, alhoewel ook hier een jaariijksch verlies te ver wachten was; vooral Oud-Sabbinge le verde nog een aanmerkelijk verlies op. Dat deze cijfers n'.et melevielen, valt te begrijpen, wanneer men zliet naar de cijfers in andere gemeenten genoemd voor ©lectrificatie. Wolfaartsdijk nu is eer zeer onvoorctealige gemeente voor dergelijk werk, waar er twee gedeelten zijn, die beiden moeten worden geholpen. Bij de bespreking rees dan ook de vraag of 't werk niet wat voordeeliger kon worden uitgevoerd. Immers er was op geneicemi b!ijl het maken .van het plan, dat het geheele net bij'ëventuieelé provinciale voor ziening intact kon blijden; hst was ge heel in koper uitgevoerd. Do ingenieur kon een %'ider metaal, b.v. ijzer,' niet aanraden, omdat het op den duur geen voldoende bedrijfszekerheid biedt. Aan den beer Streefkerk zou nog ge vraagd worden of misschien nog wat be zuinigd kon worden, zonder dat het aan de bedrijfszekerheid afbreuk deed. De vergadering werd 'daaróm verdaagd tot Vrijdagavond. In de vergadering van Vrijdag nu bleek, dat wellicht door het verminderen van- den draad aan sommige eindpunten, de kosten iets zouden kunnen worden terug gebracht Bit bedrag was echter zeer on- beteekenend, terwijl liet geheele werk er niet op vooruit ging. Nu komt dit er nog bij, dat de prijzen van materiaal met den dag stijgen, en dat de ingenieur er niet voor instond, dat de berekening nog goed was. De raad stond dus voor een moeilijke kwestie, te meer waar het werk eerst klaar zou kunnen zijln in Januari a.s., terwijl dan nog niet alle huisCeidingen! zullen gereed zijn, en het mogelijk is, dat eerst in Febr. of M,aart <1® mfeeslen nog pas liclit helmin. Er komt dit nog bij, dat de exploita tierekening bij' het voortduren van - de buitengewone omstandigheden, door b t duurder worden van kolen en olie, steeds^ hooger zal worden, en zelfs de mogelijk-' beid niet is uitgesloten, dal koien en olie in niet voldoende mate zijn te ver krijgen, waardoor dus alles weer zonder licht zou zitten. De vraag rees ook nog of gen leening van deze gemeente voor een dergelijk werk, van meer dan een ton gouds, wel geplaatst zou kunnen worden.. Van alle kanten heeft de raai de aan gelegenheid bekeken.' Men was van oor deel, dat do kosten zoo hoog zijn, dal de gemeente dermate daannede bezwaard zal worden, dat jaren lang nog de druk d.aarvan zal worden gevoeld, en- men had geen vrijmoedigheid 0111 ruim 100.000 gld. te voteeren voor een werk, dat in nor male omstandigheden zoovee! mind r zou kosten Bovendien wordt de mogelijkheid ge opend, dat in plaats van koper, alumi- niumdraad zal kunnen woidsn gebruikt, rrat In prijs aanmerkelijk voordeeliger is, en in gebruik geen noemenswaardig ver schil oplevert, maar welk draa l thans nog niet in voldoende hoeveelheid, aanwezig is. Een en ander gaf -den raad aanleiding om vooralsnog niet tot elertrifi-aüe over te gaan, doch nog eens te zien. Mocht a.s. voorjaar aluminium draai te verkrijgen zijn en het zou dan aanmerkelijk voordee liger zijn, dan kan deze aangelegenheid nogmaals worden onderzocht. Voor a.s. winter echter geen licht! N. en St. Joosland. Distributie. Van 20 tot 26 Aug. is verkrijgbaar op bon 4: V2 pond suiker; bon no. 5: 1 ons ha vermout; bon no. 6: 1 ons gort; bon no. 7: 1 ons havergort; bon no. 8: 2V2" ons erwten. Zaterdag werd door den rijksveld wachter van Arnemuiden en den onbezl. rijksveldwachter alhier een militaire de serteur aangehouden en overgebracht naar Westkapelle, alwaar hij gedeserteerd is. Het is de 4de maal, dat hij gede serteerd was en -heeft ook nog een yon- nis ten zijnen laste. Souburg. Gedurende de week van 19 tot en met 25 Augustus 1918 is ver krijgbaar op kaasban 110. 72 H.G. Regeeringskaas; op bak-en braadvetbon no. 62'-/2 H.G. suiker. Serooskerke (W.) Gemeenteraadsverga dering van Zaterdag. De geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid K. Melis wor den onderzocht en tot toelating besloten- Een schrijven is ingekomen van den Commissaris der Koningin, waarin de bur gemeester is herbenoemd geworden. Een van den dir. van „Vrederust", meldende, dat de patiënte Jannetje Maas is over leden. Een van de diaconie der Ned. Herv. gemeente, waarin afwijzend be schikt is om een hoogere bijdrage te verleenen aan Chr. Dekker in „Vrede rust" verpleegd. De distributierekening over het afge- loopen jaar wordt door B. en W. over gelegd (ontvangsten f29094.51, uitgaven f29401.19, nadeelig slot f306.68). De ge meenterekening, waaruit blijkt, dat ont vangen is f 11731.131/2 en uitgegeven f 12394.18, alzo» een nadeelig slot van f662.82i/2, De begrooting Rhijnsburgsuhie weg wordt" overgelegd (f 605 aan ontvang sten en uitgaven). Dubbeltallen worden opgemaakt in het ooilege van zetters door de aftreding van weth. Christiaans-e en G. Job se. Voorgesteld worden de volgen de dubbeltallen: J. Christiaanse en P. die "Visser, G. Jobse en I. de Buck. En kele reclames hoofdelijken omslag wor den met gesloten deuren behandeld. Na heropening wordt er een verzoek behan deld vain H. Geldof om ondersteuning voor zijn kind te genieten 't welk aan epilepsie lijdt. Hij verzoekt dezelfde bij drage uit de gemeentekas, welke wordt uitgekeerd voor hulpbehoevende krankzin nigen, n.l. f185. De kosten bedragen on geveer f330. Daar B. en W. overtuigd zijn, dat dit kind opgenomen wordt, wordt dit verzoek met goedvinden van den raad ingewilligd. Een schrijven is ingekomen van de Vereen. Handelsonderwijs te Mid delburg om een jaarlijksche subsidie. B. en W. vin-den geen vrijmoedigheid 0111 dit te steunen, daar er meier inrichtingen van dien aard zijn en de financiën dit niet toelaten. Alzoo afwijzend beschikt. Een verzoek van G. P. v. Dalsum, kan toorhouder, om zijn traktement van f 125 op f 250 te brengen wegens zijn zeer drukke werkzaamheden. Dit verzoek wordt gesteund door verschillende ingezetenen, weike overtuigd zijn van het te lage loon, wijl de betrokken persoon altijd en voor iedereen zich ook buiten de kantoor uren voor de telefoon disponibel stelt. Dit verzoek wordt ingewilligd. Een ver hooging van zijn kleedgeld, dat f60 be draagt. Moet hij een nieuw costuum heb ben dan kost hein Üit f87. B. en W. adviseeren liem dit jaar een toeslag te geven van f75. Wondergem vindt dit bil lijk. Comelisse zou het nog billijker vin den wanneer hij er nog f 10 bij kreeg, hij mag gaarne zien, dat een politie man net .voor den dag komt. Wordt be sloten hem f 75 toe te kennen. Éen in gekomen schrijven van Dr. v. d. Bosch om eervol ontslag teg-en 1 Nov. of zoo veel vroeger als de: nieuwbenoemde in dienst treedt. B. en W. stollen voor hom dit eervol te verleenen als liet kon tegen 1 Oct. Verder verlangen ze- machtiging om sollicitanten op -te roepen naar de- vacante betrekking van gemeente-genees heer op een traktement van f500. Door B. en W. wordt voorgesteld wijziging te brengen in het honorarium van een der distributieleden en wel van L. Mei se en dit te brengen van f 30 op f 50 per maand. De Buck vindt dit te veel, me-t de andere personen voor de distributie zou dit f 105. p-er m-aanid worden. Hij zou hier liever een directeur voor zien, dan zou men niet tot f 1260 per jaar komen. Deze zou alle distributie waar kunnen nemen. Na stemming (De Buck tegen) wordt besloten hem met 1 Ang. de verhooging toe te kennen. De voorzitter zon ook iemand aan willen stellen om de financieele zijde van de distributie te behesren, door hem wordt dit nu li/a' jaar gedaan, doch het wordt hem te ilruk. De Buck heeft ech ter weer hetzelfde bezwaar, hier is na. tuurlijk weer een bezoldiging aan ver bonden en dit verhoogt de kosten weer aanmerkelijk. Hij zal weer tegen moe ten stemmen, daar hij als gemeenteraads- lid de verantwoording hierover niet op zich durft nemen. Wondergem zou wil. len, dat de financieele zijde ook door eerstgenoemde personen waargenomen werd. De zaak zal zoo mogelijk gere geld worden. Ook zou De Buck iedere week, gelijk dit op andere, plaatsen ge daan wondt, een bericht 111 de courant geplaatst willen, zien, vermeldende de te verkrijgen distributie-artikelen. Aldus wordt besloten. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering door den voo-rz. met dankgebed gesloten. St-Laurens. Distributiebedrijf. Vanaf Woensdag ais. is op bon nr. 6 verkrijg baar een half stuk harde zeep; een ons rijst en twee ons havermout. Op bon nr. 5 een half pond (2i/2 ons) suiker. Voor kinderen beneden bet jaar zullen binnenkort ook suikerbons wor den verstrekt. Domburg. Distributie. In de We^vgjg 2026 Augustus is verkrijgbaar op bon no. 7, 1 ons gort, bon 8, 1 ons kaas. bon 2 der suücerkaart 2i/2 ons suiker. Scherpsnisee Alhier is overleden dhr. C. Hartog A Az wethouder der gemeent» Scherpenisse en lid van den dijkraad der w terkeering van het waterschap Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zegveld J. Bus te En ter; te Uitwijk-Vlaardingen J. H. Huij- \gens te Oud- en Nieuw-Gastel. Aangenomen naar Niehove door W. p. Stratingh ,te Bakkeveen; naar Saak- sum door J. v. Dorssen, eand. te Oudega. Geref. Kerken. Bedankt voor Bolnes door J. A. Ver hoog (le Reeuwijk. Vlissingen. Gisteravond 0111 half zes nam Dr. A. A. v. Schelven, benoemd hoogleeraar aan de V. U., afscheid van de Gereformeerde Gemeente alhier, naar aanleiding van de woorden uit het Onze Vader: „Uw Koninkrijk kome". De kerk was stampvol; toespraken werden niet gehouden, op verzoek van den afscheids- prediker. Het was in Mei j.I. 4 jaar geleden dat genoemde leeraar tot deze geuneeniei was overgekomen. Prof. v. Schelven gaat ,te Haarlem wonen. Een te Rotterdam gevormde com missie van oud catechisanten en vrienden van wijlen prof. dr. P. A. E Sillevis Smift is overgegaan tot aankoop van een graf en tot het doen vervaardigen van een monument De volgende maand zal de officieele overdracht van graf en gedenk teeken aan de familie plaats hebben. Bij den president van de jaarlijksche United Methodist Conference kwani, naar „The Christian Commonwealth" bericht-, het volgende telegram binnen„Dring er a. u. b. bij de broederen opi aan zich in het kerkgebouw of kerkvertrek van ronken ts onthouden De ronkende predikant is een steen des aanstoots voor het opgroeiend geslacht". Volgens het „Protastantenblad" bereidt men in Spanje een petitie aan den Paus voor om de algemeene genade bemiddeling door Maria tot kerkleer te verklaren. Te Amsterdam is overleden de lieer C. den Hamer, oud-Inspecteur bij liet Ouderwijs in Ned.-Indië; ridder in de Orde van den Witten Olifant van Siam. De heer Den Hamer begon, zoo we ons niet vergissen, zijn loopbaan als onder wijzer aan de openbare lagere school ta Brouwershaven. Direct na ontvangst van het besluit van den Minister, waarhij aan het onder wijzend 'personeel een traktementsvti- booging, krachtens de Wet van 23 Febr. 1918 werd toegezegd, schonk het bestuur der beide Geref. scholen te Middelburg zijn personeel een voorschot op bedoeld bedrag. Na ontvangst van liet manduat der betaling volgt de rest. Volgt hu ook zoo spoedig mogelijk het bedragowrde vorloopen maanden van 1918 en voorts d« uitbetaling der verhooging maande lijks? Het is te hopen eu te verwachten gezien de benarde tijdsomstandigliede'J Er worden pogingen aangewend em te Doetinohem een landbouwwinter- achool gevestigd te krjjgen. Geslaagd te Rotterdam voorleiihr van lichaamsoefeningen de heer L. M. Liovense te Delft. Geslaagd voor Middelbaar Onderwijs Duitsch akte A, de heer H Heem, vroeger onderwijzer aan de M. L. O school te Zierikzee, thans te Den Helder Mej. J. J. de Kejjzer, geboren te Duivendijke, thans onderwijzeres te Rotterdam, slaagde voor de akte Fran- sche taal. In een te Iloppard gehouden druk bezochte vergadering heeft, naar Frankf. Zc.it. van daar verneemt, de 011

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2