Uit de Provincie. Middelburg. De Commissie voor dis tributie van reparatieleder enz. maakt bekend: dat voor gezinnen, wier leder- kaart een nummer draagt van 10012000 vanaf heden voor zoover de voor raad strekt verkrijgbaar zullen zijn: Molton-dekens tegen den prijs van f 2.50. KlMtlnge. Distributie: Gedurende de week van, 10 tot IV Augustus 1918 verkrijgbaar op bon 8, 4 K.g. aardappelen; bon 9, 1 H.g. havergort; bon 10, 2lfs H.g. suiker. Bon 5 en 7 ziijn ook deze •week geldig. Zaterdag; a.s. des namid dags van 14 uur in de bewaarschool, •uitgifte van bonb'oekjeis a 5 cent per 'boekje. Voor ieder persoon boven deki leeftijd van 1 jaar wordt een boekje afge geven. Alleen personen bovein den léef- tijd van 12 jaar kunnen de boekjes af halen voor al de leden van het gezin. Karknieyws. Onderwijs. Landbouw en Yseteelt. Gemengd Nieuws. Ingezonden) Stukken. Wetenschap en Kunst Leestafel. Scheepvaart verorden i~h De commandant der Stelling van de Mon den der 'Maas en der Schelde (Com mando Zeeland) heeft, met intrekking van de Verordening van den Sen Mei., 1918 (Scheepvaartverordening), in stede daar van een nieuwe verordening vastgesteld. Door Gedeputeerde Staten is be noemd tot opzichter bij' den Provinci alen waterstaat in deze provincie, stand plaats Tholen, de héér J. B. Dekker, thans te Biervliet. Door Gedeputeerde Staten is aan den dekknecht bil .den Provincialen Stoom- bootdienst, J. H. de Klerck, met ingang vfen 6 Augustus j.I. ontslag verleend. In de commissie van advies inzake aardappelaangelegenheden is door mi nister Posthuma alsnog benoemd o.a. de heer P. Lindenbergh te Wemeldinge. De nieuwbenoemde reserve officier van gezondheid 2e kl. J W. Lindenbergh is voorloopig werkzaam gesteld bij het interneeringsdepöt te Bergen. De dekens1 worden uitsluitend beschik baar gesteld voor gezinnen. Elk gezin heeft slechts recht op ééni deiken. fesen. De laatste nachten is hier weer een geweldige actie op het Westelijk, oor logsterrein geconstateerd. En ook over dag is het geschut duidelijk te hooren, Vannacht te ongeveer 12 uur kon men een hevig luchtgevecht boven België vol gen. Het werken met zoeklichten hoog in de lucht en de beschieting vanaf den beganen grond was duidelijk te zien. Het geluid der ontploffende bommen deed de ramen rammelen. Vlissingen. Hier is door de Vlissingon 34 binnengebracht een ongemerkte sloep, welke gevonden is drijvende voorbij West- kapelle. In de omgeving van de .boot werden verschillende zwemvesten opge merkt. Zaterdag was van den Boulevard al hier weder een hevige aanval op die Bel gische kust waar te nemen, zoodat zelfs een uitvoering van het Marinecabaiet uit Nieuwediep gestaakt werd om de bezoe kers in de gelegenheid te stellen het bar sten der granaten, het oplaten van lieht- kogels enz. gade te slaan. Zondagmiddag herhaalde zich het schieten en werd achter Knocke een brand waargenomen. In verband met het zeer ernstig^ geval spionnage, dat zich hier heeft voor gedaan, is na gehouden instructie heden een Belgisché zieieloods, alhier woonach tig, in wiens woning verschillende com- promiteerende stukken in beslag warejrt genomen, gevankelijk naar Middelburg overgebracht en Ier beschikking der ju stitie gesteld. Hoedefcanskerke. In de gemeenteraads vergadering van Vrijdag was dhr. Van der Linde met kennisgeving afwezig. Medegedeeld werd dat bij de opname de kas en boeken van den secretaris- penningmeester van bet Burgerlijk Arm bestuur in orde bevonden zijn, en dat Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot af- en overschrijving op de gemeentebegrootiDg 1918. De rekening der gemeente over 1917 werd voorloopig vastgesteld, alsmede die van het Burger lijk Armbestuur over 1917 in ontvang op f9768.173, in uitgaaf op f7567.46, goed slot f 2200 71s Na stemming, tweede vrije stemming en herstemming, werd benoemd tot onderwijzer aan de O. L. school alhier, gelijk reeds gemeld werd in ons vorig nommer, de heer Louwerse, te Kapelle, met 4 stemmen, tegen 2 op dhr. A. Verschuure alhier. Gewijzigd werd de verordening regelende de salarissen van het onderwijzend personeel en daarin opgenomen de bepaling dat van af 1 Januari 1918 in de vastgestelde jaar wedden begrepen zijn de verhoogingen krachtens de wet van 28 Febr. 1918 (Stbl. no. 147) en de jaarwedden daar mee in overeenstemming gebracht. Het hoofd der school begint met f 1200 en eindigt met f1500, het hulppersoneel met f700 en eindigt met f1125. Bij de rondvraag verzocht de heer Den Dekker maatregelen te nemen tot verbetering van den vuihvaterafvoer van eenige huizen aan den Achterweg, hetgeen de voor zitter toezegde en vraagde de heer Gelok of B. en W. al eenige mededeeling kunnen doen omtrent eventueele electriciteits- voorziening in den a.s. wir.ter. De voor zitter antwoordde dat de zaak bij B. en W. in onderzoek is; wat hij cr evenwel van weet, stemt niet hoopvol, de kosten zullen zeer hoog zrjn, wanneer de aanleg tenminste goed zal zijn, er is evenwel groote kans dat er alleen slecht materiaal te verkrijgen is en dan is het beter er niet toe over te gaan. Na nog eenige discussie hieromtrent, waarbij de heer Gelok op spoed aandringt, werd de ver gadering gesloten. Driewegen. De landbouwer M. de Dreu alhier kreeg vorige week een stoot van een stier in de hand. Ofschoon spoedig heelkundige hulp geboden werd, is hij Zondagmorgen aan bloedvergiftiging, althans aan de gevolgen van het ongeval, bezweken. Hij laat een weduwe met 15 kinderen na, drie zijner zoons zijn in militairen dienst. Niet alleen zjjn gezin, maar ook Kerk en School en Vereenigings- leven in de plaats zjjner inwoning en de antirevolutionaire partij in den kieskring Goes lijden door dezen droeven dood een zeer zwaar verlies. Biggekerke. Hier is Zaterdag een Duitsch officier, wiens lijk daar is aan gespoeld, met militaire eer begraven. Op het graf werd een krans van de Duitsche marine gelegd. Domburg. Disributie. In de week van 18—19 Aug. is verkrijgbaar op bon no. 51 ons havermoutop bon no 61 ons kaas; op no. 1 der suikerkaar t2'/j ons suiker. Verder wordt bekend gemaakt, dat wederom alle granen die gedorscht worden moeten worden opgegeven. Souburg. Regeeringsgoederen verkrijg baar tot en met 18 Augustus 1918op Gortbon ne. 41 H.G. havergortop bak- en braadvetbon 5; 2'/j H.G. suiker op zeepbon 6H.G. volvette kaas. Mellskerke. Het inbraken en stelen ia aan de orde van den dag. Nu weer is er Zaterdagnamiddag ingebroken bij den ■arbeider E|. de Groot alhier, terwijl hij met zijn vrouw veldarbeid verrichtte. De dief of dieven schijnen door een. hoek- raampje in huis te zlijn geslapen en heb ben daar voor een waarde van ongeveetr f 100 aan geldswaarde en gouden siera- den medegenomen, ee|n fiets was ook van zijn plaats gehaald, maar kon wegens een defect niet opgepompt worden, anders was deze zeker ook mede genomen. Het is te hopen, dat het de politie zal mogen gelukken, den dader of de daders op het spoor te komen. Colijnsplaat. Onder zleer groote belang stelling van de ingezetenen hield de ge meenteraad Zaterdagavond weder efen spoedeischend© vergadering, waarbij alle) leden tegenwoordig waren. De voorzitter dieielde mede dat was ingekomen van de firma Wolders uit Middelburg de begroo- ting en voorwaarden voor een electrische installatie in de-zie gemeentel- Berekend naar minstens 200 aansluitingen zouden de kosten bedragen f40,000, wanneer het oude schoollokaal tot machinekamer kon worden ingericht. B. en W. stellen nu aan den Raad voor, genoemde firma do voorziening van electrisch licht in de ge meente op te dragen en daar 'z;ij van meening zijn, dat het -doen inrichten van het oude schoollokaal tot machinekamer op bezwaren zal stuiten, vragen zlij den Baad machtiging tei mogen gaan tot een bedrag van f 45000. Nadat vanuit dén Raad nog eenige bepalingpn ziijn genoemd, die noodzakelijk in de te maken overeen komst zullen moeten worden opgenomen, «rorftt net voorstel van B. en Wi.' met 6 stemmen voor en 1 blanco aangenomen, welke uitslag vanaf -de publieke tribune wordt begroet. Daarop richt de Burge meester nog eenige woorden vagi dank en gelukvensch aan den Raad en de aanwezige ingezetenen, waarmee eveneens krachtige instemming wordt betuigd. Hoordwslle. Alhi«r deed zich dezer dagen het buitengewone geval voor, dat men een paard in eenregenbak vond. Wat bleek het geval? Het oude ver wulf van den bak, niet beatand tegen het zware gewicht van het ros, stortte in en bat paard ging mee in de diepte. Met vereende kracht werd het beest uit zjjn neteligen toestand verlost, zonder eenig letsel bekomen te hebben. (Z. N.) Zonnemalre. Benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur in de vacature wijlen P. Verseput, de heer J. Rijstenbil. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zuidland (toez.), Ph. Pe ter te Sirjansland. Aangenomen naar Rouveen, door A. Os kam te Benthuizen. Bedankt voor Brakel, door A. Oskam te Benthuizen. Colijnsplaat. Tot notabele werd in de) vacature C. Kievit gekozen dhr. W. Flipse alhier. Vrije Evang. Gem. Drietal te Nijverdal, W. Mulder, zén- deling onder Israël te Zwolle, dr. J. D. Schmidt, Hen.', pre-d. te Kapelle en J. .Winckel te Winschoten. Te Stadskanaal, gén. Onstwedde, is een centrale commissie gevormd, om te trachten een R. H. B. S. aldaar te krijgen. Geslaagd voor Fransch l.o. mej. M. M. Sarneel te Nieuw-Namen. De beer C. A. W. v. d. Corput te Middelburg staat no. 1 op de voordracht voor leeraar wis- en natuurkunde aan de H. B. S. voor jonigensi mét 3 j. cursus te Rotterdam. Geslaagd te Utrecht voor het staats examen faculteit der godgeleerdheid 10 candidaten en voor de faculteit der ge neeskunde 6 candidaten. Geslaagd voor diploma A., o.a. A. Luteijn, en D. Sieme link. Geslaagd, voor schoonschrijven m. 'o. mej. J. G. Harthoorn te Vleuten; te Arn hem voor de hoofd acte mej. W. C. Lodder te Veenendaal; te Breda voor de hoofdact© de heeren J. E. Harthoorn le Goes en P. M. Koolaard te Krabbendijke. Geslaagd voor handteekenen 1. o. mej. A. E. Karsbèl te 'Zuiddorp-e. Afplukken blad van zwarte beasen. Met het oog op den gezondheidstoestand en de productiviteit voor het volgende jaar, moet ik ten zeerste ontraden liet blad af te plukken van zwarte bessen of andere vruchtstruiken of -hoornen Het voedsel, dat zich in de bladeren bevindt, wordt nu vastgelegd als reservevoedsel in de knoppen en het hout der struiken en gaat dus voor dat do«l verloren als men het blad afplukt, het hout rijpt niet. Bovendien zet men de struiken op on natuurlijke wijze kaal, hetgeen niet anders dan schadelijk kan zijn. De winst, die men er mee denkt te behalen, zal men naderhand als verlies hebban te boeken. Meestal moet zoo iets zeer vlug gaan, zal er voldoende aan verdiend worden en zal het blad in plaats van geplukt, gestroopt worden, waardoor heel wat knoppen verloren gaan Plukt dus geen blad, af, tenzij het struiken of boomen betreft, welke men toch wenscht op te ruimen. J. ADEMA, Controleur b/d Phytopatholo- gischen Dienst. Stroo. Minister Posthuma heeft nieuwe be palingen betreffende stroo gemaakt. Het vervoer is verboden. Het verbod is echter niet van toepassing: a. op het vervoer van stroo van het land naar de opslagplaats van des ver bouwer, voor zeover dit vervoer geschiedt langs den koristen weg, en wel tusschëu één uur vóór zonsopgang en één uur na zensondergang b. op het vervoer van stroo, gedekt door een vervoerbewijs afgegeven door een provinciaal hooibureau; De volgende maximuwgroothandel- prijzen zijn nu vastgesteld: a. voor lig- en voerstroo van eerste kwaliteit, geleverd nuer plaatselijk ge bruik aan of op wagon of aan vlot vaar water of op schip, rospeciievelijk voor wit stroo ongeperst, doch gebonden f 35 en geperst f40 per 1000 K.G b. voor strco van erwten, wikken en stamboonea ongeperst f50 en geperst f55 per 1000 K.G. c. voor stroo van alle andere hoonen oegeperst f 40 en geperst f45 per 1000 K.G. d. voor stroo van mosterd en koolzaad, karwij- en blauwmaanzaad ongeperst f20 en geperst f 25 per 1000 K.G. Tenslotte is bepaald dat ten behoeve van stroocartonfabrieken door de provin ciale heoibureaux slechts vervoerbewjjzen zullen worden afgegeven voor stroo van den oogst 1918 naar hare fabrieksterreinen tot ten hoogste de helft van het normale jaarlijksch verbruik aan stroo bjj volle werking der fabriek. Verbouw van geel en bruin mos terdzaad en kanarieztaad i n' 19 19 Door den Minister van Landbouw is ernstig overwogen, of het in hét belang van de voedselvoorziening der bevolking niet w-enschelijk was, de teelt van geel mosterdzaad, bruin mosterdzaad en kana- rieZaad in- 1919 geheel te verbieden. Deze gewassen zijn op zeer kleine op pervlakten alleen als noodvmcht ver bouwd. i I -. Vooral geel mosterdzaad kan men voor dit doel moeilijk Ontberen, omdat het na mislukte gewassen nog zeer laat in het voorjaar geZaaid kan worden; bovendien is het geel mosterdzaad voo-r de vetvoor .ziening niët zonder be'teekenig. 'Bet algeheel verbod van den verbouw van mostèrd en kanairiezaad zou ook on gunstig werken op den uitzaai van blauw maanzaad, dat veel uitstekende tafel olie en goede veevoederkoek oplevert, om- raden de oppervlakte, waarvoor teèitver- gunning .wordt verleend voor de groep omvattend© blauwmaanzaad, geel mos terdzaad en kanariezaad afhankelijk is van den gemiddelden verbouw der geheel© groep voor 19131914 en 1915. Aange zien de gewassen tot dezelfde groep be- hoorende, verwisseld mogen worden, is het aldus mogelijk, dat een landbouwer nog een geheel perceel met blauwmaan zaad kan bezaaien, al is sle teelt ook tot b.v. 40 pet. teruggebracht, evenals in 191.8 geregeld Was. Door den maximumprijs van kanarie- Zaad te stellen op f20 per 100 kilogram, zal zeker geen andera uitzaai van dit ge was geschieden dan als noodvruchl. In herinnering wordt gebracht, dat de teelt van karwij'Zaad reeds is verboden bij beschikking van 6 Juli 1918. Verkoopbureau Z. L. M,. Tot directeur van het verkoopbureau i voor zaaizaden van de Z. L. M. te Goes is heden benoemd dh-r. J. Mesu, landbouw- onderwijzer, te NieuW- en St. Joosland. Tengevolge der Spaansche ziekte, zijn te Enschedé tal van brievenbestellers bui ten dienst. De directeur heeft zich dan ook genoodzaakt gezien, de derde kring - bestelling tijdelijk te doen vervallen. Uit Luinjeberd wordt aan het „Nbl. v. PT." geschreven: 'tls hier gebeurd. Twee jongens van het rechte slag loerden or op. om den rijksveldwachter eens onschuldig in 't ootje te nemen. Ze hadden een hollen kruiwagen met een grooteu zak er in klaar staan. Toen ze in de verte den veld wachter zagen komen opdagen, kroop da eeue jongen in den zak in den kruiwagen en werd moeizaam voortgekiuid door den anderen bengel, die een zeer beangst gezicht trok, toen hg mot zijn vrachtje den veldwachter passeerde. Wat heb je in dien zak?" „Vleesch." „Vleesch? Maar jongen, dat mag je niet vervoeren. Laat eens zien!" En met bevende vingers niet uit vrees, maar omdat hij „het oog der wet" zoo lekker had bedet maakte hij den zak los De veldwachter gaf „het vleoscli" een draai om de oeren, waarna beide bengels het lachend op een loopen zetten. Aan de militairen wordt van 15 dezer af per man en per dag 10 gram suiker verstrekt. De te Amsterdam aangevoerde 17000 balen koffie ste'l n ons in staat de distri butie met 2 maanden te verlengen. De regeerings commissaris, belast met de Rijksgraanverzameling in Noord- Holland, heeft zich in een circulaire tot de burgemeesters in deze provincie ge wend, waarin hij mededeelt, dat het hem gebleken is, dat in sommige gemeenten de meening bestaat, dat het geoorloofd is om ter gelegenheid van begrafenismaal tijden, bruilof ten of andere bijeenkom sten, machtiging te verstrekken tot het bekomen van een extra-broodration. De aandacht wordt er op gevestigd, dat zulks ten onrechte geschiedt, waar om de burgemeesters worden uitgenoe- digd, veor zoover noodig er voor te wil len waken, dat voor bovenbedoelde ge legenheden geen extra broodrations wor den verstrekt. Op het levensmiddelenbureau le Maastricht zijn elf personen ontslagen als verdacht van fraude of wegens ge bleken ongeschiktheid. Een Belgisch geïnterneerde had te Uil varenbeek het ongeluk, om terwijl hij blootsvoets over een roggeveld wandelde, met zijn voet in een sikkel te trappen, waardoor hem vier teenen werden afge sneden. Naar verluidt is onder Pernis 120 H.A. grond aangekocht voor vestiging van het hoogovenbedrgf. Met ingang van 12 Augustus zal bet aantal treinen voor het vervoer van bruinkolen met 2 worden uitgebreid. Onder het vee van A. Zondag ein Jac. Vermeulen, weidende onder Wa.dd.-o noijen, is het mond en kla-uwziejer iiit- gebroken- De aangetaste en vermoedelijke besmette dieren zlijn afgemaakt, f Ta Nieuwediep. was eon jongeman, die eerst 4 dagen terug in de maiinol- kazërne als zeemilicien in dienst was gekomen, met eenige kameraden aan het z.g. kogels too ten. Door onbekende oor zaak kreeg hij een kogel tegen het hoofd en was onmiddellijk dood. In de fabriek van hoog- en laag spanningsnetten „Hapam" te Watergraafs meer, had een werkman het ongeluk met zijn duim tusschen een der machinesita geraken. Bij zijn krachtige pogingen om zijn duim te bevrijden slaagde hij hierin, doch viel tegelijkertijd achterover met het hoofd -op een aambeeld. De man is aan de gevolgen van dezen val hedennacht overleden. Hij laat een weduwe met 7 kinderen achter. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van de correspondentie over aardappelen en veilingen een enkel yvoord. Het is algemeen bekend, dat er door een zekere categorie personen, die met hand en tand de veilingen bestreden, een felle strijd tegen dezelve gevoerd wordt. Daarom verdient het waardeering, dat u uw blad niet leent aan menschen, die onder valsche vlag varen en schrijven. Wat betreft bet stak van opmerker, dient het volgende: Het is juist, dat de veilingen opdracht kregen alleen totaal rjjpe Eigenheimers te veilen, doch het ontzettend groote gebrek in de groote steden is oorzaak, dat voor een zeer korte periode hierop minder streng gelet wordt. Velen, die met rijpe Eigenheimers zitten, kunnen «venals ondergeteekende dezelve niet bollen, daar de granen er afmoeten; aardappels moeten er komen en houdt men streng de hand aan de bepaling alleen volrijp rooien, dan zit Nederlaud met overgroot gebrek. Hierbij komt, dat in sommige streken de aard van den grond het wenschelijk maakt de Eigenheimers vroegtijdig te r«oien. Waar men het te erg maakt zullen de veilingen ongetwijfeld maatregelen nemen, men vergat# echter niet, dat het hier geen quaextio is van winstbejag bij de veilingen maar kieze, tusschen twee kwade zaken, en deze moeilgke over gangsperiode dubbel moeilyk, waar alles tegelijk rijp en de oogst der vroege aardappelen tegenviel, kiezen tusschen absoluut aardappelgebrek in de groote steden of het rooien van pereeelen vóór volkomen wasdom om toch eenigszins in de behoefte te voorzien. w De schuld vau deze zaak, die overigens rel wat sttrk wardt gekleurd, ligt aan de bijzondere zeer moeilijke omstandig heden waaraan niemand iets kan doen. Ik meen goed te doen zulks bekend te maken, daar zeer terecht het publiek zich ongerust gi a maken. U dankende voor de plaatsruimte. Hoogachtend J. v. VRED8NBURCH. Tholen, 10 Augustus 191®, Mijnheer de Redacteur. Mag ik nog eenmaal een plaatsje in uw veel gelezen blad, ter beantwoording van den heer de Feijter. In de eerste plaats beklaagt hij zich over dat ellendige anonieme geschrijf. Eilieve, waarom dan toch? Waarom is de ouderteekening voor hem noodig, in dien het gaat over een zaak van alge meen belang. Beoordeele hij het inge zonden© naar zjja waarde, en wat dan onderieekening daarmee te maken heeft, begrijp ik niet erg best. Het gaat toch om de zaak en niet om den persoon. Juist inde fout, die men zoo dikwijls begaat door den persoon in de plaats der zaak te stellen, wil ik niet vallen. Eer bejag evenmin Het noemen van namen in hei openbaar is dikwijls ook een pluim op den hoed steken, zooals de heer de Feijter doet, sprekende over den Axelschen smid, of er elders geen vakkundige hoef smeden gevonden worden. M i. was de uitdrukking in het verslag „gebrek aan een hoefsmid op Walcheren'' z«er kras uitgedrukt, zonder voldoenden grond en zeer eenzijdig. Daarom schreef ik over smeden en landbouwers. De laat ste, waar over in 't verslag van Hippos geen woord gerept werd, gaan evenmin vrij uit. Ik weet het niet welke beweeg redenen men soms kan hebben om het ver te zoeken. Is het soms alleen s m a a k der landbouwers geweest, die den heer v. Dijke, den Axelschen smid, hebben aangeraden, en is deze soms door een deskundige als den bekwaauisten hoefsmid verklaard? Indien werkelijk de gediplomeerde hoef smeden in Walcheren niet bekwaam zijn goed hoefbeslag te leveren, waar zit dan de kwaal? Iu de sehool waar zij de les ontvingen? Dan de leeraars bekritiseeren die onbevoegd zijn op te leiden voor een diploma! Aan ambitie voor hun \ak? Dan de oorzaken weggenomen van die vermindering, want dat zij ambitie gehad hebben blijkt toch uit hun diploma's. Vergeet toch niet dat, waar de hoefsme den door de landbouwers in hun werk worden mikkend, alle ambitie vergaat en dan ligt de grondoorzaak bij de landbou wers zelf. Wat nu dien praktischen cursus in hoefbeslag, door den leeraar te geven, aangaat, dit nog. Is het diploma geen bewijs van voldoen aan praktische eischen en moeten de smeden nu nog eens praktisch onderwezen worden, maar dan zijn immers de diploma's al veroordeeld. Dan moet de heer de Feijter den strijd aanbinden met degenen, die het diplotna uitreiken. Laat ik met dezen wensch de discussie sluiten. Moge het geschrijf over hoefbeslag in het algemeen aanspon n tot wederzijd- sche waardeering en niet de schuld aan één kant gezocht worden. Moge er een opwekking uitgaan tot de landbouwers om goed hoefbeslag en evengoeden hoefsmid te leeren waardee- ren, en tot de hoefsmeden om hun werk zóó op te voeren, dat het met waardee ring kan beloond worden. Ziet in de toe komst Een paardenliefhebber. Een handschrift van Beethoven. Karl Hiersemann te-"Leipzig hoeft de hand gelegd op een belangrijk handschrift van Beethoven, nl. van het laatste deel van het strijktrio op. 3 De waarde van het document wordt geschat op ruim 13.000 mark. In het Ned. Tijds. voor Gen. be schrijven dr. Enklaar en Van der Veen, officieren van gezondheid, een 759-tal gevallen van Spaansche griep in liet garnizoen Assen. Tot 2 Augustus waren van de patiënten 4 gestorven aan long ontsteking. Hun conclusie is, dat de epi demie niet als ongevaarlijk mag worden beschouwd, gezien de neiging tot ernstige verwikkelingen. Tot dezelfde conclusie komen ook an dere artsen. De Harp van 1 Augustus opent met een artikel Psalmgezang in den lijdens nacht" van de hand van ds. E. Th Ploos van Amstel. Verder verdienen zeer de aandacht artikelen over Bacli's Mattheus-Passion en Koordirectie. Een heel goed nummer 1 De bijlage is een aanwinst voor de muziekbibliotheek. Heer Afatskerke. Zaterdag werd voor het Burgerlijk Armbestuur alhier, ten overstaan vau den notaris H. W. Neer- voort te 's-Grav>enpolder, in het opeis baar voor 7 jaar verpacht 25.01.47 H.A- houw- en weiland. De prijzen varieerde^ van f60 tot £330 per H.A.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2