Uit de Provincie. ning van alle krachten tot dein strijd tegen de telgen-revolutionaire bourgeoisie. MOSKOU, 30 Juli. .Volgens een bericht in de officieele Jswestij'a is Jekaterinea- burg door de Tsjecho-Slowaken genomen. De bolsjewiki-pers slaat alarm en roept tö wapen. Als een lawine, zoo schrijft jBrada, werkt het Tsjeeho-Slowakisch ge vaar, als een olievlek op papier breidt Vich de jtegenrevolutie pit. Geen pardon voor ,de vijandenHuin ring moet vernietigd worden. Een oordeel over een „p e r s m a n". Lord Northcliffe, de eigenaar .van de voornaamste Engelsche bladen, direeteur der propaganda in de neutrale landeD, kan werkelyk niet bogen op de sym pathie van zijn eigen volk. Zijne mauier van alles te willen beheerschen en de wijze, waarop hij propaganda maakt ▼oor de voortzetting van dezen oorlog hebben in de laatste zitting van het ÜDgelsche Lagerhuis een voor Engeland tamelijk pijnlijk incident veroorzaakt. De oud-minister John Burns zeido in het Lagerhuis, sprekende over de North cliffe bladen„dat zekere bladen het eigendom waren van ploerten, geredi- Seerd werden door schurken en velezea oor idiotenOp een opmerking van den voorzitter antwoordde Burns dat deze bewering jaren geleden reeds door hem gemaakt was, en dat de huidige omstandigheden zyu voorwetenschap en voorspelling hadden bevestigd. Ziedaar een Engelsche getuigenis in het Lager huis over den man die in de neutrale landen, en ook in Holland, de propaganda voor Engeland leidt. Prettig voor ons Hollanders, dat wij voor onze „gezind heid" van zulk een persoon „inlichtingen" krijgen, maar bijzonder „aangenaam" voor de lezers van de Telegraaf, welk blad in onze groote bladen wordt aan geduid als belioorende tot de Northcliffe- pers. Qa acüe der geallieerden In Rilland. In antwoord aan de voorloopige regce- ring te Wladiwostok verklaarde de Engel sche regeering, dat hiet doel der actie van de geallieerden in Rusland is hulp te verleenen aan het leger der Tsjecho- Slowaken, dat leger te beschermen tegen het gevaar dat van Duitsche zijde dreigt en Duitschland te beletten zich in een of ander deel van Rusland le vestigen. De geallieerden hebben niet de minste bedoeling iets te ondernemen tot eigen territoriale gebiedsuitbreiding. Hun eènig ;doel is Rusland als souvereinen staat te bandhaven. Wanneer 'dat doel bereikt is, zal geen enkele soldaat der geallieerden, meer in Rusland blijven. Het ingrijpen vsn Amerika en Japan. Het „Fremdenblatt" bespreekt het in grijpen van Japan en van Amerika in den oorlog. Onbekommerd ojn de gevolgen, aldus het blad, welke deze inmenging in de Europeesehe verhoudingen na zich zou kunnen sleepen, alleen geleid door de dwanggedachte de centralen neer te slaan, hebben Engeland en Frankrijk ernstige gevaren voor de Europeesehe onafhan kelijkheid in het leven geroepen. Duitschland en Oostenrijk-Hongarije ver dedig® nthans hun zelfbeslejnniingsrecht tegen Amerika; de centralen vechten voor het „Europa den Europeanen." Zoo heeft dan de wereldoorlog een ge heel anderen aanblik gekregen. Frankrijk 'en Engeland komen er openlijk voor uit, dat zij nietbij machte zijn Duitschland en Oostenrijk-Hongarije de baas te wor den en hopen thans door de hulp van Amerika, Japan en China de nederlaag van zich af 'te wenden. Doch ook de Unie zelf vertrouwt niet meer op eigen kracht om den verschrikkelijken strijd tot een gelukkig einde te brengen en daarom heeft president Wilson zijn toestemming verleend tol.een interventie van Japan, den gevaarlijken concurrent van de Ver- eenigde Staten, in Siberië. Niet voor Duitschland dreigt er gevaar, maar voor Engeland. Het is "dwaas in deze interventies den beslissing aanbren- geniden factor te zien. De strijd, dien do centralen thans voor de onafhankelijkheid van Europa voeren, zal ten hunnen gunste beslecht worden, gelijk reeds thans de hun door West- en Oost-Europa, opgedron gen oorlog ten hunnen gunste beslist is. Korte oorlogsberichten. Koning Alexander van Griekenland is dezer dagen aan een groot gevaar ontsnapt. Toen de koning van het front terugkeerend, zich in den trein op het station Fiorina bevond, wierp een vijan delijk vliegtuig een bom naar beneden. De bom kwam niet ver van de locomo tief terecht, doch veroorzaakte geen ongelukken. Wolff seint uit Bern, dat volgens de Petit Parisien sedert Zondag te Psuijs gebrek aan brood heerscht. Aan de bakkeryen wordt niet meer de be paalde hoeveelheid meel geleverd en daarom heeft het meerendeel Zondag middag gesloten. In de eethuizen krygen de gasien slechts beperkte hoeveelheden brood. De oorzaak ligt in het gebrek aan middelen van vervoer, dat nog wel eenige dagen zal aanhouden. De Amerikaansche schatkist heeft wederom 112 millioen dollars aan de Geallieerden geleend. Frankrijk ontving 100, België 9 en Servië 3 millioen. In de „Gazette de I ausaune" geeft een uit Rusland teruggekeerde Fransch- Zwiiser een verslag van zijn reis door Duitschland Daarin vei klaart bij o.m „Neen, dit jaar zal Duitschland nog niet van den honger sterven. Dat weet Duitschland en het wil, dat de anderen het ook zullen weten." Moskou en St. Petereburg zitten al vier dagen zonder brood. Er wordt krach tig aangedrongen op redding der hoofd steden van den hongerdood. Op het stoomschip Hellenia van de Transatlantische Reedery, dat 3000 ton tarwemeel uit Australië aan boord had is onderweg brand uitgebroken. Het schip liep vol water en werd toen aan den grond gezet. Men acht de lading verlo ren, hetgeen een groote slag is voor de Zweedsche volksvoeding. De Amerikaansche werven hebben in de afgeloopen week acht stalen s die pen geleverd, met een gezamenlyken inhoud van 35.890 ton. Tien stalen sche pen, met een gezamenlijken inhoud van 58.250 ton en vyf houten schepen, te zamen 53.250 ton nietende, zyn van stapel geloopen. In het laatste kwartaal zouden in Beieren 400 000 runderen heimelijk ge slacht zijn, hoofdzakelijk ten behceve van hotels en restaurants. Zondagochtend is in Cesena (Zuid- Italië) een sterke aardbeving waargeno men. De voedselcrisis in Oostenrijk is zoo goed als overwonnen. De professor der anatomie Dr. von Berenberg-Gossler is volgens bericht uit Freiburg gesneuveld. De „Liberté" van 27 Juli geeft het volgende onwaarschijnlijke berichtNu het plan om den hertog van Urach op den Litauscheu troon te plaatsen mislukt is, zou men den infant van Spanje heb ben uitgenoodigd den Lithausclien troon te bestijgen. Het bericht, dat te Archangel En gelsche froepenafdeelingen zijn geland, wordt deor de Russische regeering cate gorisch gelogenstraft. Archangel is nog steeds in handen van de sovjet. Uit Stockholm wordt gemeld, dat de typhusepidemie te Haparauda tot dus ver 20 dooden geëischt hoeft. Gisterenavond is van den boulevard te Vlissingen af weer een vliegeraanval op de Belgische kust waargenomen. De vliegers werden zwaar bi scholen. Volgens een draadloos telegram uit Berlijn breidt de cholera zich te Peters burg voortdurend uit. Den 20sten Juli stierven 170 mcirclien, den Sisten 209 aan deze ziekte. Uit Beidyn wordt draadloos gemeld Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal slachtoffers van het spoorweg ongeluk bij Landsberg lot nu toe 40 dooden en 25 zwaar gewonden. Keizer Wilhelm heeft een procla matie aan leger en vloot gericht, welke met de volgende voorden eindigt: Met eerbied herdenken wy allen die hun leven voor het vaderland opofferden. Doordrongen van de zorg voor de broe ders te velde geeft het volk tehuis ziju heele kracht met volle zelfverloochening voor ODze groote zaak. W ij moeten en zullen den stryd voortzetten tot de vernietigingswil van den vijand gebroken is. Wij zullen daar voor elk offer brengen en elke krachts inspanning geven. In dezen geest zijn leger en vaderland onoverbreekbaar verbonden. Uw eensge zind samengaan, uw onbuigzame wil zal de overwinning in den stryd voor Duitsch- land's recht en Duitschland's vrijheid brengen. Dat geve God. „De Progrès de Lyon" verneemt, na,ar Wolff seint, uit Niziza, dat de hos seinen op de Monts d'Estérel op verschei dene punten in brand staan. Tweeduiz'end hectaren zijn reeds in vlammen opgegaaln. Om den reusa.chtigen brand te bestrijden! is de hulp van militairen ingeroepen, die er echter nog niet in geslaagd zijn het vuur in {te dijken. De vlammen verbrei den zich met groote snelheid. Het spoor wegverkeer tsschen Nizza, Parij's! en Mar seille is urenlang onderbroken geweest. Uit Moskou wordt bericht: Uit mi litaire overwegingen is volgens een of ficieele bekendmaking de grens bij Ar changel voor i4 dagen gesloten. Biiinenlasid. Steenkolen uit Duitschland* Tusschen de Duitsche en Nederland- sche onderhandelaars is overeenstemming verkregen inzake de levering, gedurende een bepaald aantal maanden, van 120 000 ton steenkolen per maand. De vastge stelde prys bedraagt f 90 per ton en f 30 crediet zal per ton moeten worden ge geven. De desbetreffende overeenkomst is nog niet onderteekend, tegen enkele details bestaan nog bezwaren, vermoede lijk reeds 1 Augustus zal ze iu werking treden De schikking bevat bepalingen, die de totstandkoming eener algemeene econo mische overeenkomst binnen korten tijd kan doen vermoeden.N („Hbl.") Geen paarden-export. Naar de „Tel." verneemt, laat de uit voering der scheurwet geen paardenex- port meer toe, terwijl ook het departe ment van Oorlog zich tegen verderen uitvoer verzet. Steenkolen uit Duitschland. (Officieel). Aangezien het in afwachting van Ihet optreden eener nieuwe regee ring niet mogelijk bleek te zijn, de on derhandelingen, welke met Duitschland gaande waren over het sluiten van een algemeene economische regeling lol oen einde te brengen, zijn besprekingen gehou den om tot een voorloopige schikking te komen, welke den toevoer van Duitsche steenkool verzekert. Een zoodanige schik king ik op 31 Juli j.l. door de weder- zijdsche gevolmachtigden .getcekend. Dc schikking houdt in, dat Duitschland vau 1 Augustus af voor een periode van vijf maanden 120.000 ton steenkool per maand zal leveren. De prijk dier kolen is bepaald op f90 per ton, terwijl nog f 30 per ton crediet wordt gegeven. De schikking is van 15 October af met een termijn van 11 da gen opzegbaar. Van Duitsche zijde is bij de onderteei-.e- ning van de schikking medegedeeld, dat werd aangenomen, dat de onderhandelin gen over een algemeene economische schikking zoo spoedig mogelijk na het op treden der nieu,we regeering zouden wor den hervat en voor 15 October tot een bevredigend einde zouden worden ge bracht. Verder houdt de sfcTiikking. nog enkele bepalingen van techniscben aard in no pens het transport, de kwaliteit der steen kool, enz. De Nieu w-Amsterda m niet vertrokken. Naar wij vernemen is het vertrek van het s.s. Nieuw-Amsterdam1, dat gister avond 7 uur van Rotterdam zou ver trekken, voorloopig 24 uur- uitgesteld. On geveer de helft van de passagiers heeft het Amerikaansche visum op hun pas nog niet ontvangen. Op 't oogenbiik be vinden zich nog slechts 430 passagiers aan boord. Het stoomschip Nieuw-Amsterdam is voor de eerstvolgende reis naar Amerika en terug verzekerd voor 8 millioen gul den, waarvan de regeering 9/10 gedeelte voor haar rekening heeft genomen. Lucifers. De maximum kleinhandelprijs van Zweed.-che lucifers is 26 et. per pak van minstens 10 doosjes en 3 ct. per doosje met minstens 55 stuks; van Hollandsche 24 ct. per pak en 8 ct. per doosje. Geleibiljetten voor Manufactu r e n. Door den minister van Landbouw is tot de burgermesters de navolgende circulaire gericht Ik heb de eer u ni-de te dec-leii dat, met ingeng van 5 Augustus a.s., door 't rykskantoor voor manufacturen nieuwe geleidebiljelten voor manufacturen zul len worden uitgegeven, liet oude model vervoervergunning, hetwelk tot dusverre weid gebezigd, zal 'dus met ingang van dien datum Diet langer geldig zijn en uiterlyk achk dagen na den laatsten datum van afgifte der oude biljetten, zijnde 3 Augustus, dus nog vervoer op oud model geleibiljetten plaats kunnen: vinden. De nieuwe biljetten herdaan uit een wit formulier, waarover diagonaalage- wijze vau onderlings naar bovenreekts een roode streep is gedrukt. Na 10 Augustus zal dus geen ander ▼ervoer, dan hetwelk gedekt is do&r deze geleidebiljetten van manufaeturen kun nen plaats vinden. Vanaf 15 Augustus dienen deze geleide- biljetten door belanghebbenden te wor den aangevraagd hij de ryksadviesbu- reau's voor den middenstand. De adres sen dier bureau's zijn: In het Zuiden des LandsRoermond, J. Janssens, Mijdeveld; Middelburg, I. L. v. d. Harst's Hertogenbosch, J Esbacli, Kemperlandstraat 1. De Hector. Het stoomschip Ilector van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., dat hier te lande met graan verwacht woidt, ligt thans geladen in Amerika, doch is nog niet gereed met bunkeren. Men hoopt dat liet schip spoedig de reis zal kunnen aanvaarden. Mr. W. van der Ka ayf Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 87 jaren overleden de ook in Zee land, met name te Wetneldinge, bekende oud-minister van justitie mr. W. van der Kaay (geb 5 Mei 1831.) Na zyn promotie aan de Leidsche uni versiteit in 1857 vestigde mr. Van der Kaay zich als advocaat in zijn geboorte plaats Alkmaar, welke plaats hem later ook afgevaardigd heeft naar de Tweede Kamer. Hij werd in 1875 tot lid der Ka mer gekozen voor het district Alkmaar in plaats van den conservatief Van Fo- reest (vader van het tegenwoordige Kamerlid). Hij had in 1884 mot de hee- ren Lobman, Rocll, Godefroy en des Amorie v. d. Hoeven zhting in de com missie uit de Kamer voor het ontwerp Strafwetboek van minister Modderman. De thans ontslapene was van 1892 tot 1894 raadsheer in het Haagn.che gei echt,s- hof. In laatstgemeld jaar zag mr. Van der Kaay zich bela»t met de portefeuille van het departement van justitie iD het kabinet-Van Houten-Roëll, dat aanbleef tot 1897. B e ,s s e n sap. De. max. kleinhandelprijs is 55 ct. per flesch en 30 ct. per halve flescli. Vliegmach iinb gedaald. Gistermiddag is onder Biggekerke ge daald een groote Engelsche tweedekker, bewapend met een machinegeweer èn eeni ge bommenwerpers. Bestuurder was do le luitenant L. R. C. Pearse en waar- inemer de 2e luitenant T. H. Bugge. Bei den waren ongedeerd en werden geïn terneerd. Koffie. j Betreffende het bericht van de ver" wachte hoeveelheid koffie, deelt nun nader mede, dat wij nog heel wat meer van dit artikel in bezit konden krygen als Amerika de voor ons bestemde ladingen vrij gaf, In de Amerikaansche havens Charleston, New-York, Newport News en Norfolk toch mosten zich o.m. niet minder dan totaal 104 533 balen koffie bevinden, afkomstig uit de door Amerika in die havens opgevorderde Nederlandsche stoomschepen Adonis, Zee- landia, Gorontalo. Ternate en Celebes. De gelegenheid, om deze koffie naar Nederland te verschepen, bestaat en wel per Nieuw-Amsterdam, welk schip tame lijk geregeld van Rotterdam op Amerika vaart. Met dezen stoomer is eenige maan- den geleden te Rotteidam aangebracht een lading rijst, overgenomen uit een mede door de A merikaan.sche regeering gerequireerd Nederlandsch schip Er zul len wel geen bezwaren bestaan ook de bedoelde koffie mede te brengen. De Nederlandsche handel en consument zou den er niet weinig mede gebaat zyn. Middelburg. Gisterenavond werd in de Langeviele de 12 jarige L uit Vlissingen, die op een treeplank van de tram was gaan zitten en toen hem dit door den conducteur verboden werd, er afviel, dooi de tram overreden. Den jongen werd een pols afgereden en hevig bloedend werd de ongelukkige in het verpleeghuis bin nengedragen. Gisterenavond was zijn toestand ernstig. De tijdelijke telegrafist P. Goossen is met ingang van heden van Den Haag naar hier overgeplaatst. Concours hip pique. Bij het eerste nummer, concours voor éénspannen, type tuigpaard, werden de prijzen als volgt behaald: Paarden gespannen voor een vierwielig rijtuig. Eerste prijs A. van Hoboken, Was senaar; tweede prijs Ch. van Passen. Roozendaal; derde prijs A. Jansen Gooien uit Tilburg; vierde prijs Gravin van Lijn den, en eervolle dermeldingen P- Oly, Werkendam en W. A- de Rijcke. Middel burg. Paarden gespannen voor tweewielig rij tuig. Eerste prijs W. A. de Rijcke; tweede P. van Dijke, Nieuvyland; derde K. Meer- tens, Middelburg. Eervolle vermeldingen voor een paard van J. M. Urchard, Middelburg, gereden door mej. M: Heyse en een van P. Oly. Bij de eerste afdeeling behaalde de heer E. Olv den prijs voor de verstkomende. Een hier tot nu toe onbekend nummer was de patrouillewedstrijd over hindernis sen voor onderofficieren der bereden wa pens. Eerste prijs eerste bat. A, tweede eerste bat. B, derde houwitser-munitie- trein, vierde eerste houwitserbatterij, vijf de 2e bat. B. Voor het concours van het schoonste rijpaard werden de drie prijzen als volgt behaald: A van Hoboken, kapitein J. J. van Santen en een paard van den heer Urchard, bereden door mej. Heyse- Van de tweespannen van handelaars en particulieren behaalden prijzen: A. van Iloboken den eersten; Gravin van Lijnden den tweeden;,E. Oly den derden en W. A. de Rijcke en K. Meerteus den vierden. Van de tweespannen van stalhouders behaalden den eersten en tweeden prijs J. Wielemaker en den derden W. A. de Rijcke, beiden te Middelburg. Evenals de vorige jaren trok het spring concours veel belangstelling; slechts en kele deelnemers reden den geheelen weg af. De eerste en tweede prijs werden be haald door R.J. J. Iliemstra uit Den Haag, de derde door den res. 2de luit O. C. J. Tielemis Kruijthoff, de vierde door den res. 2e luit. C. Sanders en de vijfde door den l$ten luit. A. H. Nij- hoff. De heer Hïemstra werd hierdoor ook tijdelijk eigenaar van den wisselbeker, aangeboden door de gemeente Middelburg- De overige nummers waren geen wed strijden, doch werden ter opluistering voorgereden. Het waren twee vierspannen van J. Wielemaker en E. Oly en een 28- jarig paard van Gravin van Lijnden, ter wijl een batterij van de „veld" een ma noeuvre uitvoerde. Heden, den tweeden dag, begon reeds om 8 uur de bekende, echt Walchersche ringrijderij van boeren te paard en voor hedenmiddag stonden een aantal wedstrij den, meer betrekking hebbend op het type zwaar trekpaard, een ringrijderij voor paren en nog enkele nummers ter opluiste ring op het programma. Goes. De werkliedenvereeniging ..Eigen Hulp" hield Woensdagavond in de so ciëteit V. O. V. haar driemaandeljjksche vergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in de afge loopen drie maanden was ontvangen f505,89 en uitgegeven f578,65, alzoo meer uitgegeven f72,76, waardoor het totaal der kas werd teruggebracht op f5437,54'/a- Aan ziekengeld werd uitge keerd f433,75 Voor het reservefonds waren de ontvangsten f69,92 en de uit gaven f302.49. Alzoo meer uitgegeven f 212,57. Het totaal dier kas werd teruggebracht op f 686,25'/a- Het aantal leden bedroeg op 1 Juli 346. Tot voor zitter werd in de vacature-A, Schrijver gekozen dhr. F J. Thiery. WilhelminaJorp. De lieer K. O. .Staal is met 1 Aug. benoemd tot technisch ambtenaar bij de zuivelbereiding aan de Landbouw Hoogeschool te Wagziiingen, De Stet. no. 177 bevat de statuten van de Zendingsverceniging in Noord, en Zuid Beveland, tol steun der Zendin» op de Sangir en Talauer-eilanden, ge° vestigd to Goes Naar wij vernemen zijn in deze gemeente reeds ongeveer 80 personen door de Spaansche griep aangetast. Vlissingen. Hier werd onder leiding vnn den lieer Kok, uit 's Gravenliage, vrij. gestelde van den Bond van Christelijke arbeiders en arbeidsters in de kleeding. industrie en aanverwante vakken, een afdeeling van bovengenoemden Bond op. gericht, met aanvankelijk 19 leden. Bet bestuur bestaat uit- li. Heijst.ek, voor zitter; J. Dronkers, secretaris en P Feij penningmeester Bij de familie ailiier is bericht out- vangen van liet sneu velen aan het Duitsche front van den heer F. Elfers. Schore. Gisteren vergaderde de raaf voltallig. D© ingekomen stukken worden ter tafel gebracht en de meeste voor Renifisgevinj aangenomen. Bericht wordt, dat boeken en kas bij den gemeente-ontvanger zijn ppgjenonit'n en in kas was f644.521;/2. Bericht wordt, dat Let beroep van Dc Visser op 'de verordening, regelende Jq salarissen onderwijzend personeel, door den Raad van State niet ontvankelijk is verklaard, aangezien dit jaar die veror dening toch moet worden herzien. De ontsmettings-verordening wordt ju der gewijzigd. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat de gratificatie voor hel j waarnemend hoofd a f 25 voor 7 maan I den veel te karige belooning is. Ze vei zoeken den raad deze te brengen op f 10 per maand. Na besloten vergadering wordt besloten de f25 als belooning te handhaven. De rekening Burgerlijk Armbestuurovet 1917 en de begrooting over 1919 voor dat lichaam worden aangeboden en mi commissie benoemd om deze na te zien. Da rekening der gemeente ovejr 1917 wordt eveneens aangeboden in ontvang met f 17815,03 'en in uitgaaf f 17141,81. De voorzitter deelt mede, dat dit batig slot slechts denkbeeldig is, aangezien er nog f800 bij is van de geld'.eening voor gaslantaarns. B. en W, worden gemacli tigcl deze lantaarns zoo spoedig mogelijk aan te schaffen al zijn ze van ajnl r model. J. Meijer wordt Va jaar onthef fing hondenbelasting verleend. Herbenoemd worden als zetten- M Ka relse e.i \V. Sterk, terwijl C. Boonman ein M. in 't Anker als plaatsvervanger- worden gekozen. Het kohier schoolgeld wordt vastgesteld met 42 aanslagen öp f 363,115. Dihr. Glerum- merkt op dat hel schoolgeld te gering is en er in de ver ordening te weinjg klassen zijin. Dhr. in 't Anker zegt: ik ben nog een nieuweling in den raad en wil gaarne leeren, maar merkt iop dat het toch niet opgaat om een armen arbeider zooals H. Lindenberg evenveel schoolgeld t; la ten betalen als spreker en zag gaanw dat daarin verandering kwam. Do voorzitter zal zoo spoedig mogelijk daarin verandering doen brelngen. De urinoir bij C. de Jonge wordt ver wijderd of liever niet meer opgericht. Het schoolhek zal gerepareerd windei doch open blijven, opdat de jeugl het plein als speelplaats kan gebruiken. Bij de rondvraag deelt dhr. Verhangen, iqede dat fijj' gaarne zag dat de post van f25 op jde begrooting 1919 voo; keu ringsdienst werd geschrapt, dit is weg geworpen geld. B. len W. zullen 'lover wegen. 0ssenls8e. De lieer P. Warrens alhier bemerkte in de .Schelde nabij de sluis van do waterleiding een jongen Zeehond. Toen iemand het geluid van een moe- deidier nabootste, kwam het beest na derbij "gezwommen, zoodat de heer W, bet onder schot kreeg en doodelijk in den kop trof. Het dier is circa "89 c.M. lang. Men herinnert zich niet ooit zee honden nabij de sluis te hebben gezien - (T. C.j Wissenkerke. Aan den zeedijk van den Vlietepolder is het lijk aan komen spoelen van een manspersoon. Hoofd, armen of lijf waren aan liet lijk niet te bespeuren, alleen een onderlijf en beenen, gehuld in blauwe broek. G. C. Hier werd in het gebouw voor Chr. Belangen eene vergadering^ gehouden, opgeroepen door den burgemeester, ter bespreking van de al of niet wenscbelrjb heid eener feestviering, ter gelegenheid van dep a.s. jaardag onzer Koningin. De opkomst was gering. De te houden feestviering zoude hoofdzakelijk bestaan in een feestje voor de schoolkinderen. Besloten werd eerst een soort pro gramma op te stellen om daarna te zien of door voldoende medewerking definitie' tot het houden eeper feestviering zou besloten kunnen worden. G. C. Heiukenszand. Door de kommiezen Dek ker en Beuger van hier en Snoodijk van Borssele is Woensdag een partij harde zeep ter gewicht van ruim 2100 K G. j" beslag genomen, deze wa% verborgen m de schuur bij den landbouwer V. onder Ovezande en is thans op het gemeente huis aldaar gedeponeerd. lerseke. Hier is bericht ontvangen 'fat het contract van de Coöp. Ver. voor Zeeuwsche Oestercultuur met den Staat, waarbij de pacht door 20 pCt. vanif bruto opbrengst vervangen is, van drie tot dertig jaar is verlengd. Nissa. In de Woensdag gchoudon®" vergadering waren alle leden aanwe'4- Het nieuw gekozen raadslid Jacs. Kro|M*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2