Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. beperking van den verbouw van gewas- Ben, ingevolge art. 7 der distributiewet 1916, alsmede met alle werkzaamheden' -Welke hun zullen worden opgedragen ter bevordering der productie; emi benoemd tot directeur van het pro vinciaal productiekantoor in Zeeland: jhr. J. van Vredenburch, te Tholen; 5e. bepaald, dat aan ieder der provin ciale productiekantoren eene commissie van advies zal worden toegevoegd, be staande uit de leden der cultuur commissies. Papier. De verkoop en de aflevering van oud papier aan bedrijven, dat het als grond stof verwerken, enhet vervoer van oud papier en carton is verboden, behoudens te verleenen ontheffing. De verbodsbepa lingen treden in werking 5 Augustus- Eieren. De minister van Landbouw heeft vast gesteld een regeling voor bet verleenen van ontheffing van het verbod tot ver voer van kippen- en eendeneieren. Door de belangrijke vermindering, welke de hoenderstapel heeft ondergaan, is obk de productie van eieren in belangrijke mate afgenomen, zoodat voorloopig alleen in de behoefte aan eieren voor zieken en zwakken kan worden voorzien, nu van die productie een belangrijk deel moet worden bestemd voor het inkalken, opdat ook in den aanstaanden winter de zieken en zwakken eieren kunnen ontvangen- Het is mitsdien noodzakelijk, dat zoo veel mogelijk de beschikking over de ge- heele productie wordt verkregen. Om daar toe te komen, is de regeling getroffen als in voormelde beschikking bedoeld, doch de goede werking dezer regeling is in hooge mate afhankelijk van de na koming vari bet verbod tot vervoer van eieren. Een zoo gestreng mogelijk toezicht op die nakoming is daarom zéér ge wen scht. Aanvragen om ontheffing van het ver- bod tot vervoer van kippen- en eenden eieren zullen zijn te richten tot de Rijks commissie van Toezicht op de Eierver- eeniging en de Pluimveevereeniging, Ka naalstraat 8, te 's-Gravenhage. Aan een beperkt aantal door de R. C. T. aangewezen vereenigingen op het ge bied van den eierhandel en grossiers m eieren kunnen vervoerbewijzen worden uitgereikt a. voor vervoer van eieren naar de op slagplaatsen dier vereenigingen en gros siers; b. voor vervoer van eieren van de opslagplaatsen, sub a genoemd, naar door de R. C. T. aan te wijzen gemeenten of naar het bestuur van den bond van eier- kalkers in Nederland. In bijzondere gevallen kan de R. C. T. ook aan andere vereenigingen en hande laren vervoerbewijzen verstrekken, zulks ter beoordeeling van die Rijkscommissie. Opkomst dienstplichtigen. Voor een ééndaagsche inspectie zullen in September a s. worden opgeroepen: a. de militieplichtigen 1906, 1907,1908 der bereden wapens, pantserfort-artillerie en torpedisten; b. de landweerpliclitigen 1916a en 1916c c. de landweerplichtigen der lichtingen 1916b, 1916d en-1917, voor zoover zij niet reeds voor een herhalingsoefening zijn of worden opgeroepeD. Van deze inspectie zullen zjjn vrijge steld a. zij die met toestemming van den minister van oorlog in het buitenland vertoeven of de buitenlandsclie zeevaart uitoefenen, indien liun verblijf buiten Nederland samenvalt met deii dag van opkomst b. zij die werkzaam zijn big de artil lerieinrichtingen c. zij die bij 2de mobilisatie niet of voorloopig niet onder de wapenen moeten komen. Aan de verlofgangers die hun woon plaats niet meer na afloop van de inspectie op denzelfden dag kunnen bereiken, moet gelegenheid worden ge geven tot overnachten. Deze opkomst heeft ten doel; 1. het instellen van een onderzoek naar den toestand van wapens en kleeding, vernieuwing of herstelling daarvan 2. het controleeren van de invulling van de zakboekjes en nagaan of de man op de hoogte van zijn verplichtingen is. Kolen voor crediet. Naar wjj vernemen bepalen de onder handelingen met Duitschland zich voor loopig tot 't voorstel onzer commissie om 100.000 ton kolen per maand te verkrgffen. De prijs hiervan moet f80 a f90 be dragen, benevens een crediet. per ton van f80 a ti0, of een bedrag van f8 a f4 millioen per maand. Dit voorstel wordt thans te Berlijn onderzocht. Deze credietverleening geldt dan nog uitsluitend als contra-prestatie voor de kolenovereenkomst. De verdere besprekingen worden ver daagd tot een nieuw Ministerie zal zijn opgetreden. Harde zeep. De minister van Landbouw heelt een circulaire tot de burgemeesters gericht, waarin hg in overweging geeft, om de bonnen, waarop in de maand Juli liarde zeep verkrijgbaar zou zijn, doch waarop de vastgestelde hoeveelheid niet is ver strekt, ook nog in de maand Augustus te doen geldig zijn. Torpedo-aanval op het Engcl- sche konvooi. Den 26en Juli is een Engelsch convooi van Rotterdam naar Engeland vertrokken. Aan boord van een der schepen bevonden Zich ds. Giran en prof. A. Den joy, hoog leeraar in de wis- en natuurkunde aan de hoogeschool te Utrecht. De Tel. verneemt, dat het schip, aan boord waarvan genoemde he eren zich be vonden, getorpedeerd is. Ds. Giran en prof. Denjoy zijn behouden te Harwich aangekomen. Ontwatering. Er is 'een1 commissie van advies in gesteld inzake de oprichting van een bu reau voor de -ontwatering. Als lid heeft in ,de commissie 9.a. zitting de heer 1. CL J. Kakebeeke, inspecteur van den landbouw. De Kabine tsformatie. In aansluiting op een desbetreffen 1 be richt van de N. R. Ct. kunnen wij me- dedeelen dat de heer Nolens bij de vor ming vain een kabinet zoowel door den heer De Savomin Lohiman als door den heer Colijn wordt ter-zijde gestaan. Hel is -onwaarschijnlijk dat een van deze hoeren zitting 'zal nemen in het ministerie, dat op een plaats na reeds geheel moet zijn samengesteld. Hbl. Nieuwe 'departementen. Do samenvoeging van de departementen van oorlog en marine zal waarschijnlijk gepaard gaan- met de splitsing van de taak, die thans het departement van land bouw, nijVerheid 'en hjandel vervult. Over wogen wordt n.l. een crisis-departement en een ministerie' van arbeid in het leven te roepen. Van "het eerste wordt de werkzaam heid door deni naam reeds aangegeven; onder het tweede zouo.m. de sociale verzekering ressorteeren. Ook wanneet- 't voornemen tot stichting van een depar tement van arbeid niet tot uitvoering ko men mocht, bestaat groote kans op in stelling van een departement voor crisis- aangelegenheden. Hel plan tot stichting Van een afzon derlijk departement van pnüerwijs moet definitief van de baan zijn. Diet koffievo or raad. De in ons land aanwezig© voorraad 'koffie strekt bij de huidige rantsoeneering tot einde October a.s. Indien echter de verwachte; hoeveel heid koffie uit de 'in beslag genomen Nederlandsche stoom-chepen Lombok, Da- nae, Rhea en Thalia van Engeland hier te) lande zijn aangevoerd, kunlnen wij in de gelegenheid worden gesteld gedurende) 4 a 5 maanden na October koffie te drinken. N.A.O.R. Van het •bestuur van "den „Noderland- schen Anti-Oorlog Raad" ontvingen wij een exemplaar van de nieuwe pakkende reclameplaat, welke door den N.A.O.R. tegen dep datum van 1 Augustus op groots schaal over het geheele land wordt ver spreid. De reclameplaat is van de hand tvam den teekenaar A. M. Luijt te 's-Gra- vemihage. De plaat vormt eten ware attractie en stelt voor hoe de burcht van den oorlog genomen werd. Moge ze veel bijdragen tot verwerke lijking van het vredesdenkbecldmoge da 'burcht van den krijg spoedig een Burcht van -den vrede worden. Bij den dienst der rijksbelastingen is met ingang van 1 Aug. benoemd tot kommies Se kl. P. Sonke te Sas van Gent, A. M. den Hollander to Hulst, C. J. Kolij* te Sluis, G. de Waard te IJzendijke, P. Slager te Aardenburg, A. van Eek te Terneuzen en N. Blok te St. Janateen. Verplaatst met 1 Aug. D. C. v. d. Hooft, kommies le kl. van Zierikzee naar Hoek van Holland. Aan de leden der aangesloten ver eenigingen van den Ring Middelburg van J. V. op Ger. Grondslag; Alle bondsmakkers, die slechts eenigs- zins in de mogelijkheid verkeeren, wek ken wij bij deze op Zaterdag a. s. op te trekken naar Serooskerke, tot bijwoning van de opanluchtsamenkomst, door den Ring Serooskerke georganiseerd. Laten allen hun best doen dezen dag te maken tot een onvergeteljjken, een die getuigt van opgewekt bendrieven. Middelburg. ,T6t Zondag is op bon 7 verkrijgbaar een balf ons vermicelli of macaroni. Middelburg. Gisterenmiddag werd in de sociëteit de Vergenoeging eene ver gadering gehouden, uitgeschreven door het Rijksbureau voor Manufacturen, bij eengeroepen door deD Rijksadviseur voor den middenstand, den beer D. G. Nou- wens uit Tilburg en voorgezeten door den directeur van het Bureau van advies voor den middenstand, deu heer J. L. vau der Harst. Behalve deze heeren hadden aan de besfcuuratafel plaats ge nomen de heeren F. A. Goosen en J.J. M. Gooien, respect, inspecteur van het Rijksbureau voor Zeeland en Noordbra- baut en den heer Caljouw, direeteur van de Middenstaudscredietbank alhier. Vele personen uit Middelburg, Vlissin- gen en andere plaatsen uit Walcheren, die bjj den manufacturtnhandel belang hebben, hadden aan den oproep om de vergadering bjj te wonen gehoor gegeven. De heer van der Harst opende de ver gadering met de mededeeling, dat het de bedoeling was de regeling van de nieuwe geloidebiljetten uiteen te zetten, welke binnenkort zal in werking ti eden, bjj welke nieuwe regeling het bureau van advies als tusschenpersoon zal op treden tusscben het Rijksbureau en de belanghebbendende laatstgenoemden zullen zich te wenden hebben om biljet ten tot het adviesbureau die alleen ver strekt worden voor vervoer van fabri kanten naar grossiers, van grossiers naar winkeliers en van deze naar particulieren, maar niet omgekeerd of tusscben gelijk- gestelden onderling. De kosten aan de biljetten verbonden bedragen een per mille van de faetuurwaarde met een minimum van 15 cent, dit alles ter be strijding van den kettinghandel. Vervol gens kreeg de heer Nouwens het woord, ai© er op wees dat men getracht heeft een zoo vlug mogelijke regeling te tref fen, maar het niet doenlijk is het ieder naar den zin te maken. De middenstands- adviseurs hebben deze nieuwe regeling weten ta verkrijgen, vanaf 5 Augustus zullen nu, om bijzondere redenen bij hot kantoor van de Middenstandscredietbank Londenscha Kade te Middelburg en niet op het kantoor van het adviesbureau, zooveel formulieren kunnen worden aan gevraagd als men in een maand noodig denkt te hebben. Als men wat te ver zenden heeft zendt men het laagst go- nummerde biljet aan genoemd kantoor met de factuur en met de te betalen kosten, portvrij en met een zegel voor antwoord toe en dit kantoor is verplicht iederen avond de op dien dag ingekomen aanvragen per expresse naar den Haag te zenden, waarvandaan dan den volgen den morgen het Rijksbureau seint welke nummers kunnen worden afgegeven, zoo dat in den kortst mogoljjken tijd de goederen verzonden kunnen worden. Na een maand moeten de niet gebruikte en verschreven biljetten worden ingeleverd. De heer Coelen, die den hoofdinspec teur verving, deelde o.a. nog mede dat onder manufacturen verstaan worden alle textielgoederen, dus alles wat is vervaardigd van plantaardige, dierlijke en kunstvezels. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, nadat nog opge merkt was, dat niet alle vragen zouden kunnen worden beantwoord, omdat niet alles nog voorzien is. Verscheidene van de aanwezigen maak ten van deze gelegenheid gebruik en uit de gevoerde discussies bleek o.a. dat meu bjjv. voor halen en thuisbrengen van kleedon, die geklopt of gerepareerd moeten worden speciale biljetten moet aanvragen, het best bij den inspecteur voor Zeeland, dat de oude, niet gebruikte biljetten naar den Haag moeten worden opgezonden, waarna men het betaalde geld terug ontvangt, dat ook garens onder manufacturen vallen, dat loop knechts voor pakjes boven de tien kilo gram trouwens voor kleinere gewich ten is geen biljet noodig doorloopvnde kaarten met porlret kunnen krijgen. Minder zeker waren de heeren in hun beantwoording van de volgende opmer kingen. Zjj bleken niet juist op de hoogte te sijn van d© nieuwe regeling voor groote grossiers, dia een cautie van f 10.000 kunnen stellen om blanco bil jetten te mogen hebben, waarvoor '/a per mille meer betaald moet worden. Of ook bodes een doorloopend biljet;, moeten hebben als zjj verschillende pak ken te samen meer dan 10 K.g. wegende vervoeren, of bijv. bij een verkoop van een faillieten boedel biljetten voor het thuisbrengen bij koopers winkeliers noo dig is. Deze zaken zullen de heeren nog eens nader bespreken op een heden te den Haag te houden vergadering met het rijksbureau, evenals de vraag hoe bij ziehtzandingen moet worden gehan deld, hoe bij vervoer van pakhuis naar winkel. De heer Nouwens wees er nog op, dat het niet de bedoeling is hot de betrokkenen las tig te maken, maar hen zooveel mogelijk behulpzaam te zjjn. Sedert een paar weken heeft zich een man belast mot het toezicht op de voor het postkantoor staande rijwielen. Zeker ®en nuttig en te waardeeren ar beid De meeste eigenaars weten dit te waardaerec en geven den man een be looning. Er zgn echter ook personen, die wel wat missen kuunen en het niet doen. Men vergete toch niet, dat do man er niet voor zijn plaizier staat. Gom. .De commissie belast met de uit reiking van bons voor zoolleer, schoenen., klompen enz. maakt bekenddat inge volge minjstrietele ..aansclirijving, de uit gifte van bons voor zoolleer voorloopig gestaakt is. Diegienen welke bons hebben, kunnen hun schoenen bij den schoen maker tegen inlevering der bon als naar gewoonte laten maken. Zij' die een op- roepingskaart in hun bezit hebben, kun nen deze bewaren "tot later. Hun die bons voor nieuwe schoenen in hun bezit hebben, wordt aangeradejn met den' aankoop van schoenen niet lang te wachten. De volgende week zal wederom een avond gelegen heid worden gegeven bons voor nie.uwö schoenen a£ te halen (dag en uur in 't blad van a.s. Vrijdag.) P. ,S. personen ten wiens namen een bon is geschreven, komen niet mieer in aanmerking. Hedenmorgen werd hier door de kommliezen een inval gedaan in de schuur van dhr. D„ tijdelijk verhuurd aan B., aan den Westsingel, waar door hen een geslacht rund werd in beslag genomen van den slager E1- Het vlees ch was reeds 'gedeeltelijk in pakken en pakjes afgewogen om belzorgd te wordien. Nu werd liet alles naar de stedelijke slachtplaats), vervoerd, waarna het vleesch zal gedistribueerd worden op de bons. 's Gravenpolder. Hier komen verschillen de gevallen van Spaansche ziekte voor.. lereeke. Alhier is opgericht een Ger. knapenvereeniging. Leider is de: heer C. Bruggeman. De kommissie van toezicht bestaat uit de heeren: P. Busïraan, H. Vendeville, Ph. J. Bom, J. Kole en F. Dronkers. Eere-voorzitter is Ds'. B. Mejjjer. Aanvankelijk zijn toegetreden 17 leden. Gisteravond zijn de kinderen van J. Mieras en A. Kosten aan een wissen dood .ontsnapt. Beiden waren te water geraakt in de lerseksche haven en wa ren reeds onder water, toen ze door den heer Jac. Openneer, die zich daartoe ge kleed te water begaf, gered werden. Dit is niet de eerste maal dat voornoemde Openneer zich hierin "onderscheidde. Schore. Maandagmiddag had onder zeep veel deelneming de begrafenis plaats van wijlen den lieer W. Poleij. De overledene werd 12 Maart 1881 aangesteld als voor zanger der Ned. H. Gem. en deed sinds dien onafgebroken dienst. Slechts 2 maal ontbrak hiji wegens lichte ongesteldheid. Ook was hij1 35 jaar oproeper bij ver- koopingen en verpachtingen. Aan de groeve zag men don heer Burgemeester, den president kerkvoogd, kerkvoogden, ouderlingen, diakenen, organist en stok man. Ds. Klomp "herdacht hem om zijn stillen eenvoud en ware plichtsbetrach ting. De oudste zoon dankte de ve'.e aan wezigen voor de eer hun vader bewezen. Ook een zwager herdacht in 'tkort de verdiensten van den overledene. Waard*. Maandagnamiddag hield de ge meenteraad vergadering. Aan den gemeen teveldwachter werd f 25 toegekend voor vergoeding giebruik van zijn rijwiel. De voordracht van zetters werd samen gesteld uit de heeren J. J. Mol (aftr.) en M. Allewijn. De lieer Blok wenschte niet meer in aanmerking te komen. De instructie van den te benoemen geneps- heler werd herzien. Tot gein een tege n«£-s- heer werd benoemd de heer II. Honde- link, officier van gezondheid. De heeren Mol, Weststrate, v. Dees wer den benoemd als commissie voor het na zien der gemeenterekening over 1917. i De rekening der gemeente over 1917 werd den raad aangeboden. Rilland-Bath. Gisteravond werd dooi de Christ lijke Zangvereeniging „Sttrsum Corda" to Bath in de Ned. Herv. Kerk te Rilland een uitvoering gegeven, waarop deze vereen, met trots kan terug zien. Domkerk was propvol. De stukken, welke wérden ten gehoore gegeven, kwamen goed tot hun recht, en getuigden van een ern stige studie. Vooral hel stuk 'de Echo, vond veal bij'val en doet de Ver. en haren directeur eer aan. Kloetinge. Distributie. Vanaf Don- rderdag a.s. is op bon 1 verkrijgbaar Va pond suiker op bon "2: 5 K.G. aardappelen en op bon 3 één ons gort. K*Utf*fe«rka. Gisteren vergaderde de Raad. Alle leden tegenwoordig. Besloten werd het kohier 1L Q. te brengen van f 16.000 op het maximum rvan f 20.000. Uit het verslag van het levensmiddelenbe- 'drijf blijkt o.m. dat er een 'te 'icort is van f 2188.72Va. Een nieuwe regeling voor- ambtenaren ter secretarie wordt goedge keurd. Goedkeuring1 wordt verleend voor af- en overschrijving op de begrooting 1918. Een verzoek van de huurcommissie orn betere vergoeling wordt ingewilligd. Het salaris van den secretaris wordt van f4 op f 10 per maand gebracht, dat der le den van 'f 1.50 op f 2.50 en van deü voorzitter var; f2.50 op f3.50 per ver gadering. Dit bedrag uit te betalen vanaf het begin der in werking treding. Op de voordracht voor zetters zijn ge plaatst de heeren J. Kramer en A. Jon- gepier aftr. en Jobs. Groerienberg en Corn. Janse. B. en W. stellen voor een crediet te verleenen aan de Nationale Bank van f 15.000, waar niemand tegen is. Westkapeüo. Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid van den gemeen teraad volgens de oude kiezerslijst was de uitslag als volgt: Uitgebracht 312 stemmen van ie 365. H. Cijsouw 146, B. Louwerse 162, van onwaarde 4 stemmen. Alzoo gekozen de heer B. Louwerse. firljpskerke. Vrijdag 2 Augustus afhalen broodkaarten, vm. van 912 en n.m. van 1—3 uur. Kamperland. Alhier heeft zich een ge val voorgedaan van de Spaansehe ziekte bij ©en milicien welke voor enkele Jagen met verlof bij zijn ouders was. Colfjiwpiaat. Alhier doen zich reeds 8 gevallen van Spaansche griep voor. Er zijn ook enkele militairen onder .die met verlof thuis zijn. Rtaveniese. In de gisteren gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd de rekening over 1911 aangeboden iu ont vang op f 22632.61, in uitgaaf op f 22409.56V2, goed slot f 223.04 '/a. Ter goedkeuring werd aangeboden de rekening van het Burg. Arrnb. over 1917 in ont vang op f 1234.94V2, uitgaaf f 1363.44Va, kwaad slot f 128.50. Behandeld weiden eenige reclames tegen den hoofd el ijken omslag over 1918. Op den staal van voordracht ter benoeming van twee leden in het college van zetters tengevolge der periodieke aftreding der heeren C. Brood- man en A. van Prooyen werden geplaatst de aftredenden benevens de heeren C. L. Potappel en D'. J. Letzer. Ten.' slotte werd besloten tot aanslui ting Van vier lokalen der openbare school bijl 'de electrischie centrale. TBraeuzen. De Stct. no. 175 bevat de; statuten van de Terneuzenschiei Tennis club „Animo", gevestigd alhier. Drelschor. De Stct. no. 175 bevat de Statuten van den Bond van Werxgeveis in hei. Landbouwbedrijf, alhier. Borstels. Nadat door een vertegen woordiger der firma Vonk te Eindhoven, alhier inlichtingen waren gegeven over den aanleg en de kosten vau electrisclr licht in de woningen, werd Maandag- f avond definitief besloten tot oprichting ©ener vereeniging voor lichtvoorziening. Uit de vergadering werd een bestuur ekozen, bestaande uit de heeren J. v. Velde, A. Duvekot, A. Nieuwenhuize, J. Yerburg, J. C. van Buig, J. L Richel, W. de Regt. Zlsrlkzee. Door den rijksambtenaar v. d- W. en den brigadier der rijksveldwacht Van Spl., van hier, is op do hofstede van de wed. V. te Serootkorke (S) het vleesch van een pas geslachten stier in beslag genomen op 't ©ogenblik dat oen 4-tal slagersknechts bezig waren het vleesch op te laden en te vervoeren. Zij hadden den stier gekocht van den landbouwer W. G., onder deze gemeente, ea naar genoemde hofstede vervoerd ter slachting. Van deze clandestiene slachting is rapport uitgebracht naar Den Haag. Vandaar is nu bericht ingekomen, dat volgens de wetsbepaling bij de wed. V. en bij W C. al het aanwezige vee moet worden onteigend, terwijl de slagers knechts voor den rechter moeten ver schijnen. Ned. Herv. Kerfc Beroepen, te Schoondijke H. J. D. R. Thee sing te Middelie. 1- Aan ds. D. Meerburg te Aarlander- veen, vroeger te Waarde, is wegens ziek te eervol emeritaat verleend. Geref. Kerken. Beroepen te Workum G. Doekes te Nieuwdorp; te Monnikendam S- P. Dee, cand. te Kampen; te Meppel dr- J. Thijs te Rijswijk- Bedankt voor Veenendaal door R- J, Kapteijn te Giessendam; voor Oudega door R. Haitsma te Gaast; voor Vrij hoeve Capelle door J. J. Koopmans te Iiaamsdonkvoei'; voor Vreeswijk door R. de Jager te Kamerik- Zondag in de morgengodsdienstoefe- ning werd te Spijkenisse ds. H. Z. de Mildt, van Oostburg, in zijn dienstwerk bevestigd door ds. G. H. de Jonge, van Wapenveld, met de woorden uit Marcus 4:26—29. Des namiddags deed ds. de Mildt intrede met een preek uit Johan nes 129. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Vlaardingen J. P. Vreug- denhil, cand. te 's Gravenhage. Geslaagd te 's Gravenhage voor de acte boekhouden M. O., schoolacte, de heer C. de Hoogh te Amsterdam. Het mondeling gedeelte van de esamens lot het verkrijgen van een akte van bekwaamheid tot het geven vau onderwijs in de beginselen der delfstof-, aard-, plant- en dierkunde (K. IV), za! wordeu afgeuomen te 's Gravenhage, Fluweelen Burgwal 22, op de navolgende dagen en uren: op 22, 23, 25 Aug., 2, 3 en 4 Sept. telkens van 10.30 tot 11.15 vm., van 11.30 vm. tot 12.15 nm., van 2 uur tot 2.45 nm. en van 3 uur tot 3.45 nm.; op 5, 6 en 7 Sept, telkens van 10 30 tot 11.15 vm. en van 2 uur tot 2.i5nm. De Ruyterschool te Vlis- s i n g e n. Voor het examen van toelating tot den 2-jarigen cursus hebben zich aangemeld 8 adspiranten. Hiervan zijn geslaagd: G. F. Dames, te 's Graven hage; J. Kuiper, te Almelo; T. J. M. Mattaar, te Apeldoorn. Zonder examen zijn toegelaten: A. H. Schenk, te Mid delburg; D. •Schuitemaker, te Noord- Scharwoude; L. Meuzerie, te 's Graven hage; A. Maasdam, te Souburg; M.'C. Brigg, te Amsterdam; A. Verboom, te Vlaardingen-Ambficlit; L. G. Bekk°r( te Tubbergen eu W. J. Steinbuch, te Apel doorn. Geneeskundig afgekeurd zijn 2, teiug- getrokken 3 adspiranten. V. 0. Geslaagd voor eindexamen H. B. S. 5-jarigcn cursus de heer Chr. de Wit van Oud-Vossemeer, leerling der R. H. B. S. te Bergen op Zoom. Geslaagd voor het examen Ned. Tooiikunstenaarsvereeniging mej. M. P. H. Mazzola (zuster Maria) te Neerboscli, vroeger te Middelburg. (M. C.r Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Anna Jacobapolder is benoemd mej- J. Kuipers te Leeuwarden. De heer Ch. Rottier, onderwijzer te Hulst, is, volgens Zei., door het Mini sterie van Koloniën aangewezen tot het volgen, van een cursus voor de hoofd akte, metjiestemming voor den Ned. In- dischen dienst. Dezer dagen zal in den Beiersclien landdag de wet op de onderwijzers in behandeling komen. Volgens de nieuwe wet zijn de onderwijzers der volksscholen voortaan uitsluitend staatbeambten en geen gemeente-beambten. Verder wordt de scheiding van kerk dienst en schooldienst in beginsel door gevoerd. De salarissen der onderwijzers worden belangrijk verhoogd. De wet zal eventueel den lsten Januari 1919 in werking treden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2