Kerknieuws. Onderwijs. landbouw en Veeteoit. van f2; of 1-iO X 190 c.M. tegen den prijs van f 2.50. Elk gezin heelt recht op één deken. Na 5 Augustus wordt aan de nummers van 1500 geen deken meer verstrekt. Goes. Stukken voor den ge meenteraad. Nader is het aanvangs- uur van de morgen te houden raads vergadering bepaald op zeven u u r. Hieronder volgen eenige aan de orde komende voorstellen. Door den heer Ary Jordaans te Schie dam werd in November 1917 aangeno men de levering van een sproeiwagen voor f 900. De levering is vertraagd ten gevolge van het niet ontvangen van de benooiligde materialen en onderdeelen- In verband daarmede zag hij zich meerma len genoodzaakt andere en veelal duurdere benoodigden aan te schaffen, zoodat de opgegeven prijs door hein verre is over schreden. De wagen kost hem nu meer dan f 1300. Het verzoek om 20 pet. ver hooging van den prijs komt B. en W. gewettigd voor, al kan verzoeker ook niet het minste recht op deze verhooging doen gelden, te meer, daar zij de vaste over tuiging' hebben, dat dhr. Jordaans geheel te goeder trouw heeft gehandeld- B. en W. stellen voor goed te vinden, dat adr. den door hem opgegeven prijs met 20 pet. verhoogt en deze brengt op f1080. Twee leden der flnanciëele commissie merken op, dat 't niet verstandig van den heer J. is de levering van een zaak aan te nemen voor een bepaalde som, indien hij zich vooraf niet heeft verzekerd van den prijs, dien hij voor de onderdeelen zal hebben te betalen. Overigens gaat de commissie met het voorstel van B. en W. accoord. B. en W. stellen voor het verzoek van S. v. d. Peijl om verlenging van de in pachtgeving van een strook gemeentewa ter deel uitmakende van de Westvest, in te willigen (500 vierk. M. ii 5 ct. per vierk- M.) De fin. commissie gaat er accoord mee. Naar aanleiding van een adres van dén heer Directeur van de Zeeuwsche Bouw- stoffenhandel en Steenhouwerij om onthef fing van leggeld, merken B. en- W. op Dat niet meer kan worden beoordeeld of inderdaad aan adr. te veel leggeld is in rekening gebracht, aangezien de par tij steen ten tijde van het op het request gevolgd onderzoek reeds was opgeruimd- Bovendien kon adressant aan het feit, dat een verzoek van hem om grond in erfpacht te verkrijgen, aanhangig was, niet het recht ontleenen om goederen vrij van leggeld öp te slaan. Ten slotte laat de betrekkelijke verordening geen teruggave van leggeld toe, zoodat wij voorstellen afwijzend te beschikken. De fin. commissie sluit zich hierbij aan. In verband met een schrijven van het Bestuur der Ver. van Ambtenaren der Gem. financiën, merken B. en W. op, dat de bedoeling blijkbaar is de finan cieel© positie der gemeente-ontvangers te verbeteren. Waar nu voor den tegenwoor- digen titularis, die nog zeer kort geleden is aangesteld, nog onlangs een verbeterde salarisregeling "in werking is getreden. daar bestaat er h. i. vooralsnog geen aan leiding 0111 op deze aangelegenheid thans verder in te'gaan. Zij geven in overwe ging het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Dhr. J. C. v. d. Peijl, directeur van de Fabriek voor Houtbewerking „La Vi tesse", verzoekt op het voetpad langs den Westsingel vanaf de daar geplaatste hijschkraan rails te mogen leggen over een lengte van plm- 120 meter, rnet een wissel of een draaischijf op het snij punt met de bestaande rails. B. en W. stellen voor conform het ad vies van den gem.-bouwmeester het ver zoek in te willigen, onder voorwaarde, dat het voetpad eerst vlak en waterpas geëgaliseerd wordt, met klinkers bestraat,' zoodanig dat de rails niet boven die Ije - •strating uitsteken; dat de te leggen draai schijf of wissel zal moeten worden aan gebracht op nader aan te wijzen plaats; (tusschen en langs de rails hiervan wordt eveneens en op dezelfde hoogte een klin- kerbestratipg gemaakt); dat de werken uit gevoerd en onderhouden worden naar aan wijzing en onder goedkeuring van den gem.-bouwmeester; dat de vergunning tot wederopzegging toe verleend wordt en dat een jaarl. retributie van f 10 (10 ct. per c.A.) is verschuldigd B. en W. stellen voor de huurprijzen van „Nieuw Goes" als volgt te bepalen: Woningtype A (13 won.) f 3.50 per week, C (4 won.) f4.50 per week, E (18 won.) 16 a f3,85, 1 a f4 en 1 a f4.25 per week. Winkelhuis f7.50 per week. De woningen A worden gehuurd door C. Dommunchet, W. J. Krijnen, J- A- Visser J. J. G. Limonard, V. H. Heinert, G. M. Nagelkerke, F. Bal, C. J. Noordhoek, J. v. Dalen, H. de Jonge, L. W. Dekker, H. W. Wardenier, H. Luitwieler; de wo ningen C door C- A. Duvekot, J. J. Lu- nenberg, J. J. de Kramer, Th J. Wil- lems, de woningen E door S. Tamminga, A. M. Overhoff, G. M. v. d. Ende, F. C. van Strien, K. Kranenborg, A. Schrij ver, C. v. Damme, M. Ouwehand, J. P- Visser, J. de Wolf, G. L. Groenendijk, F. Duynhouwer, wed. J. W. v. d. Weert, J. J. Koen, F. Baetens, W. N. E. Ooster beek, D .A. Land en Joh. Melse, het winkelhuis door Jac. de Kool. Voorstel tot aankoop van vier huisjes in de Bocht van Guinea. De heer IV. Kok wil deze huisjes af staan voor samen f 900- Van deze 4 (per ceeltjes werd er nog slechts één den laatsten tijd als woning gebruikt; de ove rige dienden de laatste jaren als berg plaats. Het wil B. en W. voorkomen, dat dit aanbod bij uitstek geschikt is om te geraken tot verbetering van dit stadsdeel. Het lijkt hun eisch, de ge bouwtjes zoo spoedig mogelijk te doen sloopen, opdat dit terrein in niet onbe langrijke mate worde verruimd. B. en-W. stellen voor tot aankoop en afbraak over te gaan. De fin. commissie gaat ermee accoord. B. en W. stellen voor het brandweer personeel bij de „Fatum" te doen ver zekeren, zoodat uitgekeerd wordt: a. aan de directie, bestaande uit een Gen. brandmeester, een adj. gen. brand meester, drie brandmeesters, en den hoofd man der brandwacht f 2500 bij overlijden, f 5000 bij levenslange invaliditeit en f 5 per werkdag of f 30 per week bij tijde lijke ongeschiktheid- b. liet overige personeel f 1000 bij over lijden, f 2000 bij levenslange invaliditeit en f2 per werkdag of f 12 per week bij tijdelijke ongeschiktheid. De fin. commissie gaat ermee accoord. B. en W. hebben een verordening sa- menggésteld, regelende de subsidieering van bijzondere bewaarscholen. Waar de regelingen zooals die gelden voor Amster dam, Rotterdam en den Haag voor Goes te kostbaar zou zijn en voor de besturen der scholen te bezwarend, hebben B. en W. zich er toe bepaald het verleenen van een subsidie afhankelijk te stelten van eenige gematigde eischen, waaraan zeer waarschijnlijk elke school in kwestie zal voldoen. De totale kosten worden geraamd op f 1000 per jaar. Een lid der financieele commissie mist in de regeling eenige prikkels tot verbete ring of opvoering van het onderwijs als: 1, Iedere bewaarschool hebbe een be hoorlijke speelgelegenlieid2, Het perso neel hebbe een bezoldiging, die minstens gelijk is aan die voor het personeel aan de gem. bewaarschool bepaald; 3, voor een tweede helpster worde ook f 50 sub sidie verleend. De andere leden gaan ac coord met B. en W.'s voorstel. Verder is er -een voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit van 29 Nov. 1917 (18b) tot aankoop van gronden en gebou wen in de bouwplannen I en II in ver band met den verkoop van een gedeelte daarvan aan de S.S. voor uitbreiding van het stationsemplacement. Bij de uitvoering van het besluit bleek, dat de juiste scheidingslijn tusschen de gronden, die de gemeente en die de S-S. noodig had, nog niet kan worden vast gesteld. Dientengevolge werd hel nood zakelijk, dat een bepaald terrein geheel door de gemeente werd aangekocht, om later het door de S.S. benoodigde aan haar over te doen. De S.S. heeft voor uitbreiding van het station-emplacement noodig het gehcele perceel sectie C no. 1530, samen 1,07.90 H.A., waarvan de kostprijs bedraagt f 9238,73. Een lid van de fin. commissie vraagt, of niet het R ij k de gronden koopt voor de S.S., zoodat de grond ten name van den Staat der Nederlanden komt. Overi gens gaat de comm. mee met 'tvoorstel- Het aantal gevallen van Spaansche ■ziekte nefemt nog, steeds1 toe. Door mili tairen hier gebracht, breidt de ziekte zich ook onder de burgers uit, van Avi-e al ver- scheidenen zijn aangetast. De griep ver toont geen kwaadaardig karakter. Behoudens goedkeuring van den ter- ritorialem commandant \ra,n Zuid-Beveland hoopt de Harmonia „Euphonia" op a.s. Vrijdagavond bij gelegenheid van den jaar dag van H. M. de Koningin-Moeder een volksconcert te ge\ren in de tent op de Groote Markt, 't Is te hopen, dat nu de jeugd buiten den cirkel van het luisterend publiek blijft en dat het rondom de muziek tent vat rustiger is dan bij het pas ge geven sjmphonie-conoert. Laten behalve de politic, ook het kunstlievend publiek en de ouders meewerken, om of de jeugd van d© markt te weren of tot kalmte aan te manen, zoodra er muziek wordt ge maakt. Vlissingen. Alhier wist iemand door middel van braak in de woning van een ingezetene te komen. Des nachts begaf hij zich naar de slaapkamer, waar het echtpaar sliep en haalde uit dtn broekzak van den man de sleutels, waar mede de brandkast beneden geopend werd. Een belangrijk bedrag aan geld werd ontvreemd. Zaterdagmiddag is alhier aange spoeld bet lijk van den milicien L. de Ruiter uit Arnhem, die verleden week bij het zwommen in 9e Schelde is verdron- Het lijk wercl naar het lijkenhuis1 op de algemeen© begraafplaats overgebtachi. De visscbersboot Breskens 8 is Za terdagmiddag alhier 'binnengeloop'-!! rnet verlies van 'twee netten, die aan Uen grond waren vastgeraakt en bet scheepje bijna omtrokken. Heinkenszanth- Zaterdagmiddag werd door de handboog-schutterij „Soranus" al hier concours gehouden, waaraan door 59 schuttere van verschillende sociëteiten werd deelgenomen. De prijzen werden be haald door: J. Raas van „Soranus" al hier, 1-e klep; C. Rijk aran „Concordia" van 's Heeremhoek 2e klep; H. Vermu-e van „Eensgezindheid", idem, 3e klep; J. van Winjgen van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk le zij vogel; Iz. Slabbèkoorai \ran „Sora nus" alhier 2© zijvogel; J. Koopman, idem, le kal; C. St-outkamer van „Zorgvliet" voornoemd, 2e kal; J. van Win-gen, idem, 3e kal; J. Priem van „Willem Tel 1" te Ovezand 4e kal; W. Rijk van „Vrije Schut ters" te 's Heerenihoe-k 5e kal en L. Rijk van „Willem Tel II" te Ovezand 6e kal. Schore. Gistermiddag zijn onder de mili tairen van de barak bij het station Vlake drie gevallen van Spaansche griep ge constateerd. De patiënten zijn onmiddel lijk inaar de R.-K. school te Hansweert overgebracht. Krabbendijke. Het bestuur van liet Groe ne Kruis had enkele personen bijeengeroe pen die voor het meerendeel met genoemd bestuur gaarne samen een commissie vormden om dhr. Geill bij zijn vertrek oen bewijs van dankbare hukt© a,an ie bieden. Een groot getal meisjes- stelde zich ook gaarne beschikbaar om met lijsten rond te- gaan en zoo werd 'in en kele dagen een bedrag aran ruim f 400 verzameld. Vier bekleed© stoelen ©n 2 armstoelen werden gekocht. Op ©en der laatste is een zilveren plaat aangebracht waarop„Souvenir van Krabbendijka's burgerij- aan dr. G. F. \Y. Geill 1884 1918". Dit geschenk werd Zaterdagavond aangeboden en daartoe waren liet moe- rondeel der commissie leden en der da- mos, "lie het geld verzamelden, ten huize van dhr. Geill gekomen. De voorzitter van het Groene Kruis, tevens voorzitter der commissie, sprak toen o.rn. het vol gende: Het is zoowat een tiental jaren geleden, dal we U hier op deze plaats kwam' n gelukwensehen met liet feit, dat go 25 jaar de gemeente Krabbendijke als ge neesheer liadt gediend. De ingezetenen hebben toen een stoffelijk blijk van sympa thie Avillen gevc-n, dat go- ech'or zelf, en met iMgen middelen erbij, hebt doen om zetten in het steunen van eon philantro- pisch doel, ivaarvoor men U steeds dank baar zal blijven. En thans, 9 jaar later, ko men we opnieuw tot u,helaas echter niet om u te feliciteeren, maar om een Avoord van afscheid te Avisselen. Dat de rusttijd zoo spoedig zou aanbreken, hadden we niet gedacht, maar als- we terugzien op uw werkkring, die iij de1 eerste jaren van uaV practijk meer eislcbte dan een volledig man en weten dat ge steeds uw kennis en kunde hebt aangewend voor de lijdende menschheid, dan kunnen avc begrijpen, (dat ook een krachtig lichaam soms een waarschuwende gtem ontvangt, die z'egi,: Het is genoeg! Het doet Krabbendijke leed, dat ge uw practijk zult neerleggen en ons gaat aer- laten. 'Bijna 35 jaar toch hebt ge met a'olle plichtsbetrachting al uw krachten geofferd 0111 zieken en zwakken bij te staan. Een stoffelijk bewijs van sympathie.i waardeering wil men u geven, en laartc» heeft de bevolking, arm en rijk, mocge- Averkt. Een aantal jonge dames namen op- zich gelden in te zamelen en dat het bij1 die inzameling niet aan waardeeiende Avoorden ontbrak blijkt Avel hieruit, dat velen- zeiden„Ik gaf gaarne nog veel meer zoo onze dokter maar bleef!" Want dit it} uw schoonste glorie, dat ge bij al uw Averken en streven, om zieken en lijdenden te 'helpen, zoo menig ernstig geval tot goede uitkomst hebt geleid, zon der daarvan ophef te maken en dat ge al de jaren van uw practijk hebt getoond, dat nimmer winstbejag op- den voorgrond stond. Hierdoor hebt ge de bevolking aan u verplicht en het huidige geslacht zal dit nooit a-ergeten. Aanvaard daarom hetgeen wij' U namens Krabb. burgerij' komen aanbieden. We wens-chen u met Mevr. en de kinderen toe, dat ge liet in dp nieuwe woonplaats spoe dig geAvoon zui't zijii ©n dat de rust, die ge er zoekt, u de verloren krachten Aveer terug zal geven. Reeds onder het spreken van dhr. F re- lier was dhr. Geill zeer bewogen en toen hij', na hel spieken van dhr. Frelier, een woord vair dank voor de waandeering Avii de zeggen, Avas het hem in het eerst onmogelijk, een bewijs hoezeer Z.Ed. de hartelijkheid van Krabbendijke, 0 os ld ijk en omgeving op prijs stelt en hoe hij' zich aan Krabbendijke gebonden 'gevoelt. Bij' het scheiden sprak Ds. Muller nog een hartelijk, ernstig afscheidswoord. Voor de Rood© Kruis-Colonne alhier heeft -dhr. Geill veel neen alles gedaan. Dat men dit waardeerde (dege nen, die er aa.n deelnamen ziin 'niet voor den dienst opgeroepen) Avilde men toonen door Z.Ed. als gedachtenis- een mooie salontafel aan te bieden. Rilland- De Spaansche griep., breidt zich hier snel uit, voo-al onder de mi litairen De R.-K. school is voor het onderwijs gesloten en ingericht ais hos pitaal. (sterfgevallen zijn nog niet voor gekomen. Ovezand. De raad vergaderde 26 Juli. {Present alle leden. Op- de voordracht voor zetters werden geplaatst: "1. L. Goente, 2. D. v. d. Dries, 3. J. Rijk, 4 C. Vrer- meula. In de begrooting voor 1918 wer den enkele af- en Overschrijvingen ge daan. Tenslotte hadden uitvoerige bespre kingen plaats over de electriciteitsvoor- ziening, waarbij inlichtingen werden ver strekt door dhr. Dekkers uit Rozen-daal. Besloten werd de zaak voorloopig aan te houden, daar nadere gegevens moeteri worden ingewacht.. H«er Abtskerko. Raadsvergadering 27 Juli. Present 6 leden, afwezig J. Nieu- vvenhuize. Op de voordracht voor zetters werden geplaatst: 1. W- v. Liere, 2. A. van dor Meujen, 3. J. Tolnoek, 4. M. Vermue. Besloten werd over te gaan tot Verbouw der school. In de begrooting voor 1917 werd af- en overgeschreven. Een adres van de afd. Goes van den Bond van Onderwijlzers over uitbetaling salaris onderwijiz-eis Avei'd voor notificatie aangenomen. De verordening tot regeling der onderwijizersjaarwedden Aver-d aange vuld met de bepaling, dat van 1 Jan. 1918 zal worden afgetrokken het ainvul- lingstr-aktement, ingevolge de wet van 23 Februari 1918. Weeikapslle, Raadsvergadering van Za terdagmiddag. Een schrijven is ingeko men van den Ministér van Landbouw, waarin op krachtige medewerking Avordt aangedrongen vanwege hot gemeentebe stuur inzake Electrische verlichting. In liet college van zetters herbenoemd: A. Minderhoud JKz. en Am. Verhuist JAz., plaatsvervangend K. Minderhoud en -P. Hendriks©. Van de Kroon mededee- ling, dat vóór 1 Januari 1919 nogmaals een herziening móet plaats hebben AUin de salarissen der onderwijzers. Verder wordt door den Raad besloten grond van de gemeente op het Koudorp aan den publieken dienst te onttrekken, zulks in verhand met een aanvrage om grond te koopen op liet Koudorp, ongeveer 100 vk. M. door de hoeren Dekke'f Jz. en L. Minderhoud Pz. met het doel daarop een Electrische centrale le plaatsen tot verlichting der gemeente. Indien geen ge schikter gelegenheid wordt gevonden, be sluit de raad onder goedkeuring vanGed- Staten bedoelden grond te verkhopen voor 50 cent de vk. M. De raad geeft het dagelijksch bestuur machtiging advies in te winnen voor de kosten hij eventueele aansluiting van electrische straatverlich ting. Alsnu komt in behandeling hot ver zoek machtiging te arerleenen aan B- en W. om met overleg van B en W. van Zoülelande de tolhuizen te verkoopen, zulks in verband dat 1 Januari 1919 de tollen zullen zijn afgeschaft. Aldus be sloten. Verder wordt besloten als gevolg der opheffing van de tollen het onderhoud van den kunstweg te verdeelen met de aangrenzende gemeenten, en den raad van Zoülelande te raadplegen- om lot schikking te geraken. Tot leden van de commissie tot onderzoek der aangeboden rekening 1917 Avorden benoemd de heeren A. Min derhoud J.Hz., voorzitter, en tot le den P. Hendriks© en W. de Visser. Het kohier van den H. O. werd gesteld op f 8000 met een factor van 3.362. Bij de rondvraag vroeg de lieer Hendrikse nog maals om toe te' zien op het afsteken der zoden van de vroonen door de mi litairen, om dat zooveel mogelijk op één plaats te doen, in plaats van overal, daar zoodoende voor het beweiden Aveinig meer overblijft. De heer A. Minderhoud voegt hieraan toe, dat op sommige plaatsen de zoden op hoopen liggen, ongebruikt. De heer A. Minderhoud J.Kz. vraagt om beter toezicht op de wegen, daar door liet del ven of graven naar derrink of veen, le Aveinig grond op de wegen komt' en de kanten in elkaar zullen vallen door te steile oeverzetting. St-Laurens. Zaterdag vergaderde de Raad uer gemeente alhier. Na opening en lezing der notulen werden de inge komen stukken behandeld, waaruit o.m. bleek, dat bij den Min. v. Landbouw is aangedrongen om geicgcnhei 1 (e geven tot het opslaan van winterprovisie van aard appelen. De door B. en W|. opgemaakte voordracht voor zetters bestaat uit de heeren I>. Lorier, C. Willemse Sr., J. Gideonse en W. Walraven. Aanbevolen Avorden D. Lorier en C. Willemse Sr. Ingekomen a\ra.s een verzoek van den ge- meenteAreldvvaiCbter om verhboging zijner jaarwedde. Besloten werd hem over dit j'aar nog extra f50 duurtetoesilag toe te kennen en zijne jaarwedde voor 1919 le bepalen op f 600. Alsdan zal e:hter de ge- heele duurtetoeslag komen te vervallen. Bij- -de rondvraag besprak de hc-er A. Abrahams© PAz'. de kwestie van de woning nood en de mogelijkheid van het bou ven van. houten noodwoningen. Dit vond niet veel instemming. B. en W. zullen trachten hieromtrent enkel© inlichtingen te ver krijgen. N. en St. Joosland. .In deze gemeente zijn 2 gevallen geconstateerd van Spaan sche griep. Aangifte is gedaan van .2 ge vallen van diptheritus in 2 gezinnen. Se dert Februari* 1.1. zijn er nu 5 gevallen geconstateerd. Saresskerk®. (W.). Voor de openlucht samenkomst der Jongelingsvercenigingen van Ring Seroosk-erke en O. staan oe volgende sprekers op de agenda.: ds. J IX Wielenga, predikant te Middelburg, ondenv. „Het getal 666", mr. J. W|. Goe-dbloed, advocaat te Goes, onderw. „Recht en Macht", ds. A. Thieleri, Pre dikant te Axel, onderw. „Do heilige taak der Profetenzonen", D®. G. de Jager, pre dikant te Grijpsikerke, onderw. „Heb de wereld niet lief". Die samenkomst zal D.V. gehouden worden op 3 Aug. nm. 1.30 uur in één der mooiste boomgaarden uit Walcheren in die van dhr. A. Melis aan. den 'Straatweg van Vrouwepolder naar Se- rooskerke. De sprekers en de onderwer pen, alsook bet terrein lokken om er heen te gaan. Domburg. Distributie. In de week van 30 Juli5 Augustus a.s. is verkrijg baar op bon no. 198 2'/i oj.-s suiker; bon 199 2'/2 ons erwten of booneii;boii 200 L ons kaas. Woensdagvoormiddag 31 Juli van 9— 12 uur uitreiking broodkaarten. Donderdag 1 Aug., des voormiddag© -van 9 12 uur, uitreiking bonboekjes. Seukisrg. Verkrijgbaar tot en met 4 Augustus; op kaasbon 4, l'/j HG. re- geeringskaasop zeepbon 4: Va H.G. volvette kaas. Borerbon van het 8e tijdvak is geldig van 25 Juli tot en met 4 Augustus. Si. Maartensdijk. Men wil hier beproe ven a'oor de ingezetenen electri-clie ver- liohting te verkrijgen. Een comité heeft zich gevormd, ten einde met deskundige hulp de zaak- voor elkaar te brengen. De bedoeling is er dezen winter nog van te profiteeren. Stavenisse. Met ingang \rarL 1 Aug. wordt de dienst van de tramhoot Zijpe- Stavenisse wegens kolengebrek stopgezet. Voor de velen in deze en de aangrenzende gemeenten, die van dezen dienst veehml- dig profiteerden, is deze staking een groot ongerief en veroorzaakt hij noodzaak vrij ho o g-e kosten. Nu de fietsbanden zoo enorm duur Izijn en de handel er in bovendien is Arer- bode-n, gaat de timmerman H. Z. hou ten fietsbanden maken. Enkele afnemers heeft hij reeds, en, nu ja, het zijn geeu elastische handen, maar men rijdt toch, enze zijn uit den aard der zaak niet duur. Terneuzen. By K. B is de opziener bij de Rij kselectricitei is werken alhier, G. j. H. Zimmcrmann, met 1 Sept. benoemd 'tot hoofdopziener bij de Rijkselectrici- teitswerken te IJniuiden. Geref. Kerken. Beroepen te Baarland, R. Brouwer te Haamstede; te Wolphaartsdijk, R. de Jager te Kamerik bij "Woerden. Slechts scherts? De „Hilv. Kerkb." verhaalt Lang geleden Een vreemdeling loopt door Amsterdam en zoekt den weg naar een kerk. Voor zich uit ziet hij een bejaard heer loopen en het schijnt hem toe, dat ook deze ter kerk gaat. „Kunt u mij ook den Aveg zeggen naar die en die kerk?' „O, zeker wel, loop maar mede, ik ga er ook heen 1" „Dacht het wel". Men spreekt over 't weer. en de oude heer blijkt niet blind voor de watuur te wezen. De vreemdeling zegt: „Ja, ziet u, ik wou eigenlijk den ouden Gispen wel cans hooran". „Zoo, üatkan, hy preekt vanmorgen", ,,'k Ben nieuwsgierig, Avant 't moet een goede dominee wezen". „Zo®". „Ja, naar wat ze van ham zeggen". „Zoo „En een Godzalig man ook". „Zoo „Vind u niet?" „Och?" „Nu, wat dacht u van hem „Och om de waarheid te zeggen, hoe beter ik hem leer kennen, hoe m er hij mij tegenvals. Hier is de kerk". De vreemdeling gaat de hoofddeur bin nen, en de bejaarde heer ergens opzij. Straks ziet de vreemdeling op den kansel verschijnen den bejaarden heer, die hem zooeveu den Aveg wee Gispen zelf.... Schertste Gispen maar? IBI IÉ I lllll WIIIH II II I —■■■■lllll Het mondeling gedeelte van de examens tot het verkrijgen vau eene der akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs of tot het geven van middelbaar onderwijs (akten A. en B) in de Eugelsche taal, zullen Avorden afgeno men te 's Gravenhage, Fiuweelen Burg wal 22, op de navolgende dagen en uren de examens L. O. op 27,29,30,31 Juli 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9 en 10 Augustus a.s., telkens' van 1 30 tot 3.80 n.m. de examens M. O. (akten A en B) op 27, 29, 30, 31 Juli, 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, en 14 Augustus a.s., telkens van 1 tot 3 uur n.m. Het mondeling gedeelte van de examens tot het verkrijgen van eene akte van bekwaamheid tot het geven van m.o. in de Fransche taal (akte A>, worden afgenomen te 'a Gravenhage, Sociëteit „De Vereeniging", Kazernestr., op de navolgende dagen en uren 29 Juli te 2.15 n.m.; 30 Juli te 10.45 v.m in 2.15 n.m.1 Augustuste 10.15 uur v.m. en 2.15 n.m.2 Augustus te 9 uur v.m. en 2.15 D.m.3 Augustus te 9 uur v.m,; 5 Augustus te 9 uur en 10.45 v.im. en 2 15 n.m.; 6 Augustus te 9 uur en 10.45 v.m.; 7 Augustus to 9 uur en 10.45 v.m. en 2.15 n.m.8 Augustus te 9 uur v.m. en 2.15 n m.9 Augustus tc 9 uur v.m.10 Augustus te 9 uur en 10.45 v.m.13 Augustus te 9 uur v.m. en 2.15 n.m.; 14 Augustus te 9 uur en 10.45 v.m en 2.15 nm.15 Augustus te9uur eu 10.45 v.m. en 2.15 n.m.; 16 Augustus te9uur v.m. en 2.15 n.m.; 17 Augustus te9uur en 10 45 v.m. en 2.15 n.m. Geslaagd voor het le gedeelte nota rieel staatsexamen C. H. Piccardt te Zierikzee. Geslaagd te Arnhem voor de hoofd- acte de heer A. Kasse te Vlissingento Breda de heeren E. Bakker te Zierikzee, W. M. Louwerse te Kapelle. Bij beschikking van den minister van Buitenlandsche Zaken is mr. G. P. Zsaijer, voorzitter van het Kon. Neder!. Landbouwcomité te 's Gravenhage be noemd tot lid der commissie van advies a'oor den dienst der economische voor lichting in het buitenland. Ritthem. Voor de landboüwvereeniging alhier trad als spreker op de heer L. vau Dijk, hoofdambtenaar van de Z. L. M. Het doel zijner bespreking wasde aan; eensluiting der landboüwvereeniging hij de Z. L M. Het meerendeel der leden die aanwezig waren had bezwaren tegen de Maatschappij en na stemming bleek, dat de landboüwvereeniging zich niet wilde aansluiten. De voorzitter van de Prov. Veiling»- commissie, dhr. Jac. Welleman, vestig! de bijzondere aandacht van de veiiings- bflS'luren op de circulaire 42 en 43, ui-ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2